» »

Malezija bo vsem polnoletnim državljanom priskrbela uradne elektronske naslove

Malezija bo vsem polnoletnim državljanom priskrbela uradne elektronske naslove

vir: iTNews
iTNews - Malezijska vlada je napovedala smele načrte, po katerih naj bi do leta 2015 vsak polnoletni Malezijec dobil svoj elektronski predal, s katerim bo lahko komuniciral z državo. Izvajalec storitve bo podjetje Tricubes Berhad, ki bo julija začelo ustvarjati elektronske naslove. Vsak državljan bo dobil svoj naslov z domeno @myemail.my, odprl pa ga bo lahko le z uporabo pametne osebne izkaznice, ki jo bo vstavil v bralnik pametnih kartic. Pametne izkaznice namreč vsebujejo elektronski čip, ki ima zapisane glaven identifikacijske podatke o imetniku.

Projekt 1Malaysia E-mail bo stal okoli 50 milijonov ringitov (11,5 milijona evrov) in bo uporabljal sistem Windows Live Hotmail. Računi bodo podpirali šifriranje, vanje pa bodo uporabniki dobivali uradno pošto, recimo vabila na sodišče, in jih uporabljali za oddajo dohodninske napovedi, vlog za izdajo dokumentov ipd. Osnovna storitev bo za uporabnike brezplačna, financirala pa se bo iz plačil za razširjeno verzijo.

Vsi nad novostjo niso navdušeni, saj v Maleziji na spletu že potekajo razprave o smiselnosti tega ukrepa. Ljudje, ki se prek Facebooka in podobnih strani povezujejo v iniciative proti novosti, dvomijo o finančni smiselnosti tega projekta. Tudi malezijska opozicija se ne strinja z novim sistemom, predvsem zaradi stroškov. Po trenutno predstavljenem predlogu naj bi izvajalec zaračunaval 0,50 ringita (0,11 evra) državi na vsako poslano sporočilo, kar je sicer dvakrat ceneje od cene papirnate komunikacije, a še vedno predrago po mnenju opozicije. Zato terjajo razkritje vseh podrobnosti o pogodbi, saj sumijo, da je pogodba napisana tako, da bo od nje lagodno živelo podjetje, ki na prostem trgu ne bi preživelo.

9 komentarjev

Bistri007 ::

Nekaj podobnega http://moja.posta.si/ . Sicer ni to višek tehnologije, link na z 08.03.2007 na OSEBNE POŠTNE ZNAMKE da 404 napako...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

||_^_|| ::

Sam takoj podpišem da mi vse "papirje" država pošilja v elektronski obliki, ampak da bi neka firma zaračunavala za to je pa višek neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Bistri007 ::

||_^_|| je izjavil:

Sam takoj podpišem da mi vse "papirje" država pošilja v elektronski obliki, ampak da bi neka firma zaračunavala za to je pa višek neumnosti.

Saj tu ti tudi en firma (Pošta Slovenije) zaračuna...
http://moja.posta.si/files/cenik.pdf
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

BlueRunner ::

Ali bodo poskrbeli tudi za to, da ne bodo spammerji teh predalov polnil s smetjem?

smihael ::

Čitalec kartic? A to pride tudi zastonj? Pa a bo delal na MAcu, Linuxu in skratka vsemu kar ni Windows? In zakaj bi neka suverena država dala takorekoč vse podatke nekemu ameriškemu monopolistu (konkrewtneje še huje - M$). To tukaj od vsega še najbolj smrdi.

RejZoR ::

Zato ker ima MS globalno infrastrukturo, ki deluje in ne zato ker je MS zlobnozlobni monpolist...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FitnessBoy ::

Huda zadevca. Sicer tist strošek 0,11 € ni ravno upravičen, samo zato da nekdo obstoji, vendar je v to vključeno tudi vzdrževanje infrastrukture (verjetno imajo narejen nekakšen sistem integracije z zalednimi sistemi) in first-line support za uporabnike, kar potem upraviči stroške.

Sicer pa za tiste, ki bi zadevo uporabljali...jo lahko. Link: http://domains.live.com :).
Blog: http://msblogs.si/author/OliverZ.aspx

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Stroškovno se zadeva ful izplača....


... podjetju, ki je posel dobilo. :D
sudo poweroff

techfreak :) ::

FitnessBoy je izjavil:

Sicer pa za tiste, ki bi zadevo uporabljali...jo lahko. Link: http://domains.live.com :).

Sem hotel preizkusiti zadevo in sem v DNS vpisal MX, CNAME in TXT zapise. Po nekaj urah mi je še vedno kazalo, da ni potrjeno lastništvo domene in sem raje kar izbrisal račun. Naj pogledajo pri konkurenci (npr. Google Apps) kako mora to delovati.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

edavki.durs.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
35982612 (7158) Buggy
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119405 (97098) opeter
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9038238 (33745) m0LN4r
»

Münchnski prehod na Linux se nadaljuje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20616524 (11897) poweroff

Več podobnih tem