» »

edavki.durs.si

edavki.durs.si

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo, podobnih "anekdot" o IBM-u sem slišal že več.

Žal noben nima jajc, da bi izvedel prehod iz LotusNotesa na karkoli drugega.

Ne gre zlahka . Praktično je nemogoče izvozit pošto, uporabnike, aplikacije in ostalo in jo preselit na drug strežnik.

Tudi na drug Lotus Notes strežnik. So zadaj vedno hudi projekti na to temo ...

perci je izjavil:

Invictus:

Ne bi rad zagovarjal kogarkoli, ker je masla za ušesi povsod dosti ampak načeloma se strinjam z Bellzmetom. V tem primeru ima IBM vsaj toliko krivde kot DURS.
Vprašaj se zakaj DURS do takrat ni imel z nobenim od množice svojih izvajalcev takih težav, kot jih je imel z IBM.

Imam precej izkušenj z IBM in te so podobne (samo še bolj potencirane) kot pri vseh multinacionalkah:
- veliko "našminkanih" prodajalcev, ki obljubljajo stvari, ki jih ne nameravajo izpolniti
- non stop preizkušanje mej, do kje lahko grejo pri finančnem izžemanju naročnika
- vsak kvartal je treba izžeti več kot prejšnji
- kvaliteta rešitve je v tretjem planu
- za reference se jim jebe (dokler jim ne poveš, da jih ne boš potrdil - potem pa cela panika)
- če bi toliko resursov, kot jih vlagajo v pogajanja, vložili v rešitev, bi bilo pol manj problemov z implementacijo

Je pa res, da če bi DURS znal bolje voditi projekt in izvajalcu prej pokazal kje so meje...ne bi bilo takega fiaska. V končni fazi je za neuspeh projekta vedno kriv naročnik :).

Zato mi je hecno, da Jankovič pravi, da so za neuspeh Stožic krive banke :).

Dobra novica je, da je zdaj zadeva solidno poštimana. Izvajalec pa začuda ni več IBM.


Ni mi treba razlagati. Trenutno delam za njih kot zunanji. Zabavno je videti kako managerji sploh nimajo pojma kaj inženirji delajo. Kar se da lepo napeljat na svoj mlin ...

Je pa res da so slovenske stranke vedno nekaj posebnega. Vsi bi radi rakete za ceno fička. In glej, vedno se najde budala ki to celo naredi. Slovenija je za IBM statistična napaka. Ali pa celo še to ne ... Procesi so pa narejeni za velike stranke ...

Praktično bi dva ali trije novi mainframi (na katerih teče tudi Linux) pokrili celoitno delovanje slovenske države, pa še kake privat firme zraven :D.

Namesto tega imajo pa državni organi milijon vrtičkov, v katerem se vsak pase po svoje ... Večinoma precej nesposoben folk, in ga en izkušen prodajalec lepo obrne okoli. Pa ne samo iz IBMa, da ne bo pomote.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

joze67 ::

A ni čar COTSa prav v tem, da kupiš delujočo rešitev (ker ne znaš/nimaš časa/... specificirati v 0 svoje)?
A ni IBM ponujal prav take? Ali je to morda tako, kot bi jaz za delujoči COTS ponudil C# ali Javo in rekel, ostalo pa je stvar konfiguracije (kateri eni rečejo programiranje), vi samo povejte, kaj naj skonfiguriram.

Po domače, IBM je za=bal, ne 1. ne zadnjič, so pa seveda prepričani, da so vsi drugi krivi.

videc ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo, podobnih "anekdot" o IBM-u sem slišal že več.
Žal noben nima jajc, da bi izvedel prehod iz LotusNotesa na karkoli drugega.
Jajca se že najdejo, samo kdo bo čakal, da bodo vse aplikacije prenešene na drugo platformo, če jih je treba uporabljati in se jih spreminja.
Če so pa aplikacije na dominu enote zase, se jih ne spreminja, si je pač treba vzeti čas in izvesti prehod. Seveda brez podpore vodstva in zavedanja, kaj to potegne za sabo pri tem ne gre.
Glede JU in IBM-a kroži pa dosti zgodbic. :) In par podjetij na ta račun lepo služi.


joze67 je izjavil:

A ni čar COTSa prav v tem, da kupiš delujočo rešitev (ker ne znaš/nimaš časa/... specificirati v 0 svoje)?
A ni IBM ponujal prav take? Ali je to morda tako, kot bi jaz za delujoči COTS ponudil C# ali Javo in rekel, ostalo pa je stvar konfiguracije (kateri eni rečejo programiranje), vi samo povejte, kaj naj skonfiguriram.

Po domače, IBM je za=bal, ne 1. ne zadnjič, so pa seveda prepričani, da so vsi drugi krivi.
IBM ni ponujal takšne rešitve, nekaj takega je ponujal Comtrade, vendar v ponudbi ni imel SAP-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

poweroff ::

Do SPIS baze se sicer da dostopati preko vmesnika. Hruske je pred časom napisal aplikacijo (porabil je kakšen mesec), ki zna izvažat zadeve v PostgreSQL. Glede na to, da so LN maili ravno tako v bazi, bi se verjetno dalo tudi to izvesti.

Ne pravim, da je trivialno, gotovo pa ni rocket science.
sudo poweroff

videc ::

Pošto bi se lahko uvozilo kam drugam preko IMAP ali POP3-ja. Pač se to vklopi za čas migracije.
Userje izvoziš preko LDAP-a.
Težava so, predvsem, aplikacije.

Invictus ::

joze67 je izjavil:

A ni čar COTSa prav v tem, da kupiš delujočo rešitev (ker ne znaš/nimaš časa/... specificirati v 0 svoje)?
A ni IBM ponujal prav take? Ali je to morda tako, kot bi jaz za delujoči COTS ponudil C# ali Javo in rekel, ostalo pa je stvar konfiguracije (kateri eni rečejo programiranje), vi samo povejte, kaj naj skonfiguriram.

Po domače, IBM je za=bal, ne 1. ne zadnjič, so pa seveda prepričani, da so vsi drugi krivi.

A ti še nikoli nisi delal na IT projektih?

Velika podjetja ponujajo framework in best practice. Stranke pa včasih tako zabluzijo s svojimi željami, da niti najboljši softver ne more normalno rešiti njihovih zablojenih idej.

IBM je toliko zajebal, kot DURS ... Če bi kdaj delal z javno upravo, bi videl da so ponavadi tam smo neki šalabajzerji, ki nimajo pojma kaj je sploh cilj projekta. Razen zapravit budžet.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Problem je tudi hitro spreminjanje zakonodaje. Parlament pač ne razmišlja kakšne stroške in težave to povzroča...
sudo poweroff

tony1 ::

fosil je izjavil:

Pri prenovi IS-ja DURSa je bilo marsikaj narobe.
Za več podrobnosti predlagam ogled poročila računskega sodišča


Iz povzetka poročila:
Uvedba centralnega davčnega knjigovodstva je DURS omogočila izvedbo dodatnega projekta: združitve vplačilnih podračunov za dajatve. Pred 1. 10. 2011 so morali davčni zavezanci v Republiki Sloveniji vsako posamezno dajatev plačati na poseben vplačilen podračun, kar jim je povzročalo nepotrebno administrativno delo in stroške. DURS je prejšnje veliko število vplačilnih podračunov nadomestila s prehodnimi davčnimi podračuni po upravičencih: proračun države, proračuni lokalnih skupnosti in en podračun Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije in Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije.


Ne me hecat! To tudi so tisti podračuni, za katere smo lani npr. samozaposleni ob oddaji mesečnih obrazcev PODO-OPSVZ dobivali opozorila, naj jih prenehamo uporabljati in spet plačujemo na ločene račune?!

Kako se dva vrtička pod istim lastnikom ne moreti zmeniti od koga je kateri del pobranega denarja? Kako se lahko v digitalnem svetu zbrani denar "izgublja", kot je razvidno iz poročila?

Če to ni največja zajebancija pod soncem 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

perci ::

Tony, zdaj imaš račune ZPIZ, ZZZS, proračuna države in občine. Skupaj okrog 230 računov.

Prej si imel pa za vsako davčno izpostavo svoje podračune za vsako dajatev posebej. Več tisoč računov.

Ne vem pa od kje ti ideja, da je bilo kadarkoli rečeno, da naj se nakazuje na en sam račun?

Ni pa to idealno stanje - super bi bilo, da bi imeli en račun in bi FURS razporejal sredstva. Vendar potem ne bi blo več možno jamrat, da si plačal prispevke za zdravstvo in ne DDV. Zavezanec ne bi imel več možnosti izbirat, kaj je poravnal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Gandalfar ::

> Zavezanec ne bi imel več možnosti izbirat, kaj je poravnal.

Kaj je osnova za to? Mislim, zakaj je to željeno stanje? Je toliko težav s plačili ali je kaj drugega kar nekomu, ki ne dela v tem fieldu ni sploh vidno?

perci ::

Več je razlogov, zakaj je tako, ne bi pa rekel, da je to ravno želeno stanje:
1. zavezanci hočejo vedt, kaj so plačali (v sistemu pobotavanja različnih obveznosti in plačil je to nekoliko težje) - dobro, to načeloma rešiš z ekartico
2. zavezanci hočejo izbrati, kaj so plačali. Primer: nimajo dovolj denarja, da bi si plačali vse obveznosti, pa si potem poravnajo samo zdravstvene prispevke, da lahko sploh grejo do zdravnika. Ali pa plačajo samo ZZZS in ZPIZ prispevke, DDV-ja pa ne, ker se ga da pod določenimi pogoji odložiti. Različne variante.
3. zakonodaja oziroma praksa upravnega sodišča tako določa, da zavezanec to pravico ima.

Nekatere druge države pa ne omogočajo izbire.

Bi se dalo spremenit na bolje, vsekakor, vendar to naredit v javnem sektorju je precej težje kot v gospodarstvu :). Zato tudi strokovnjaki, ki so uspeli v gospodarstvu, kot šefi v državni upravi praviloma popušijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Gandalfar ::

Tnx, makes sense.

A to, da bi imel pa 'hack', za tist, ki hočejo samo en račun pa je spet dodatni overhead oz. preveč dela?

perci ::

Ma kaj pa vem. Nekaj podobnega obstaja za plačevanje bank po sklepih o izvršbi na furs. Tam je samo en prehodni podračun z enim sklicem(model 21) in se zapira terjatve po vrstnem redu, kot je na sklepu.

Ena stvar je, da bi koncni prejemniki sredstev sredstva dobili en dan kasneje. Pri 35 Mio eur povprečno na dan, to nekaj pomeni. Ne bi pa to smel biti odločilen razlog, ker je to enkratna investicija dnevnih obresti za 35 Mio eur. Se da komu izracunat? :)

Nekaj več administracije je, ampak tut to ne bi smel bit razlog.

Osebno mi predvsem niso všeč take polovicarske rešitve in bi raje imel en obvezen račun pa bosta. Zakaj bi imel zavezanec možnost izbire?

poweroff ::

Točno tako. če ni sposoben poravnati svojih obveznosti, naj gre v stečaj. Zavarovanje naj teče še 2, 3 mesece, ko rok poteče, gre v stečaj. Po uradni dolžnosti.
sudo poweroff

perci ::

Problem je v tem, da danes firmam dol visi, če grejo v stečaj. Pač jutri odpre novo in naprej posluje.
Novo firmo (d.o.o.) kupiš za nekaj sto evrov in nadaljuješ. Obstajajo prov firme, ki se ukvarjajo z odpiranjem firm in jih imajo odprte na tisoče. Čakajo na zalogi.

Te firme se pa uporabljajo kot grobarji (dolgovi ostanejo, aktivo pa preneseš na novo firmo) in za ostale namene goljufanja.

Odkar je Lepi Šime (beri Šime Ivanjko) končno uspel s tem, da družbeniki izbrisanih firm ne odgovarjajo za obveznosti družbe, se je to sploh razpaslo.

No, obetajo se neke spremembe ZGD, ki bojo tovrstne registracije preprečile. Danes imaš namreč fizične osebe, ki imajo registriranih 1000 firm, ki samo čakajo na standby. Ponavadi so to osebe iz južnih republik (tistih najbolj južnih) in Albanije. Kaj češ takemu?

primer take firme
300 EUR pa imaš d.o.o. brez ustanovitvenega kapitala.

Hec je, da taki firmi nič ne moreš, ker trenutno ne počne nič nezakonitega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

poweroff ::

Saj ni problema. Uzakoni se, da funkcijo v podjetju lahko nastopiš šele, ko si poravnal obveznosti do države.
sudo poweroff

perci ::

Kakšno fukncijo? Kdo je sploh dolžnik? Tista firma?

kuglvinkl ::

perci je izjavil:

Problem je v tem, da danes firmam dol visi, če grejo v stečaj. Pač jutri odpre novo in naprej posluje.
Novo firmo (d.o.o.) kupiš za nekaj sto evrov in nadaljuješ. Obstajajo prov firme, ki se ukvarjajo z odpiranjem firm in jih imajo odprte na tisoče. Čakajo na zalogi.

Te firme se pa uporabljajo kot grobarji (dolgovi ostanejo, aktivo pa preneseš na novo firmo) in za ostale namene goljufanja.

Odkar je Lepi Šime (beri Šime Ivanjko) končno uspel s tem, da družbeniki izbrisanih firm ne odgovarjajo za obveznosti družbe, se je to sploh razpaslo.

No, obetajo se neke spremembe ZGD, ki bojo tovrstne registracije preprečile. Danes imaš namreč fizične osebe, ki imajo registriranih 1000 firm, ki samo čakajo na standby. Ponavadi so to osebe iz južnih republik (tistih najbolj južnih) in Albanije. Kaj češ takemu?

primer take firme
300 EUR pa imaš d.o.o. brez ustanovitvenega kapitala.

Hec je, da taki firmi nič ne moreš, ker trenutno ne počne nič nezakonitega.


Po mojem tut take firme naredijo napako. Ampak ja, novela ZGD-1 je potrebna.
Your focus determines your reallity

poweroff ::

perci je izjavil:

Kakšno fukncijo? Kdo je sploh dolžnik? Tista firma?

Direktor, lastnik, nadzornik.
sudo poweroff

perci ::

Heh, dosežeš izbris firme, ki je dolžnik in to kar naenkrat ni več problem, ne?

Verjemi, vse že 100krat preigrano in spretno izkoriščano. Država pa rabi, da se zbudi.

tony1 ::

perci je izjavil:

Tony, zdaj imaš račune ZPIZ, ZZZS, proračuna države in občine. Skupaj okrog 230 računov.

Prej si imel pa za vsako davčno izpostavo svoje podračune za vsako dajatev posebej. Več tisoč računov.

Ne vem pa od kje ti ideja, da je bilo kadarkoli rečeno, da naj se nakazuje na en sam račun?


Korekten odgovor :)

Pred dvema letoma sem kot samozaposlen prispevek za starševsko varstvo in za zaposlovanje plačeval na skupni račun, lani pa me je doletelo "priporočilo", naj to plačujem na 2 ločena računa. In sem ubogal, kaj čem.

GTX970 ::

Tovrstno "nabiranje" doo-jev je stara praksa vsaj 10 let, ni mi jasno zakaj država to dopušča.

perci ::

tony, preveri naloge, račun je isti (PDP države), samo sklic je drugačen.

Od dve leti nazaj do danes, je bil sistem precej poštiman (tudi po zaslugi IBM, ker ga ne vzdržuje več:D).

Mislim, da lahko brez bojazni ti dve obveznosti plačuješ z enim nalogom s splošnim sklicem. Znotraj iste blagajne se tako plačuje.

Itak lahko potem preveriš na ekartici, če so plačila pravilno zapirala terjatve.

perci ::

Ravnokar sem vložil napoved za dohodnino od dohodkov iz najema Doh-Prem.

Pojavila so se neka butasta opozorila, da se nekateri podatki (davčna številka izplačevalca) ne ujemajo s pravimi podatki, kar je BS, ker sem jih dvakrat preveril. Ni pa kritična napaka, tako da sem vseeno lahko oddal.

Ne dela pa izpolnjevanje iz prejšnjega obrazca, kar je slabo, glede na to, da so vsi moji podatki enaki kot preteklo leto.

Toliko o slabostih.

Dobra stvar je, da ni bilo niti najmanjših težav s podpisovanjem, niti jave mi ni bilo treba nadgraditi pa nimam najnovejše verzije. Ne vem s čem imate nekateri take težave.

poweroff ::

Meni v Linuxu zadeve nazadnje nekaj niso delale...
sudo poweroff

perci ::

Razmišljam, da bi tale topic zapeljal v smer Linux vs. Win vs. OSx :). Za diverzijo :).

A je kdo poskusil oddajat dokumente preko androida.

Invictus ::

Glede na "varnost" androida (in tudi ostalih telefonov) jaz ne počnem nič v zvezi z mojimi financami preko njega :|.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tony1 ::

perci: ja, drži, res je isti račun.

--Switch-- ::

Če pustimo na strani grozen uporabniški vmesnik in javno upravni zakonodajno birokratski kaos, edavki delajo brez problemov samo na Windows mašinah še najbolje v IE, očitno se pač favorizira/testira najprej za Microsoft, zato pač uporabniki le tega ne razumete stresa in problemov ostalih.
Na OSX nekaj časa ni delalo, potem spet je še decembra sem podpisal brez problema v Chrome-u, danes mi ne dela več, problem je nastal ker baje certifikata ni v keychain-u (itak da je in dela), sistema ali jave med tem časom nisem nadgrajeval.
Verjamem da na Linux sistemih podpisna komponenta povzroča podobne probleme.
Naljepše teče vse skupaj na virtualcu z Windows XP, v tem se edavki počutijo še najbolj domače, verjetno ker sta oba sistema iz približno iste ere.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Switch, uporabljam kombinacije win8+chrome in win7+chrome in mi ne dela nobenih problemov.

Pa nimam zadnje verzije jave itd.

Ne vem pa kako je z OSx ali Linuxom.

hruske ::

Saj (ne)delovanje in težave s podpisnimi komponentami bi se dalo zelo enostavno preverjat - gledaš čas ko človek obišče stran, ki ima podpisno komponento, in čas oddaje podpisanega dokumenta. Če je ta prevelik in če večkrat naloži stran brez da bi oddal podpisan dokument, potem je verjetnost, da nekaj ne deluje, precej velika.

Pa kako UX evalvacijo bi bilo smiselno narest.

Mene predvsem moti, da podpora strankam v JU prevečkrat rezultira v slabi volji.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Buggy ::

hruske je izjavil:

Saj (ne)delovanje in težave s podpisnimi komponentami bi se dalo zelo enostavno preverjat - gledaš čas ko človek obišče stran, ki ima podpisno komponento, in čas oddaje podpisanega dokumenta. Če je ta prevelik in če večkrat naloži stran brez da bi oddal podpisan dokument, potem je verjetnost, da nekaj ne deluje, precej velika.

Pa kako UX evalvacijo bi bilo smiselno narest.

Mene predvsem moti, da podpora strankam v JU prevečkrat rezultira v slabi volji.


ojoj ...o cem ti govoris? Ni problem timestamp ali kakrsenkoli timeout pri sami komponenti za podpis...problem imajo zgolj doloceni uporabniki s samo namestitvijo komponente in s slabo administrirano masino :D

Na Win teh problemov naceloma ni, ker v IE zna skoraj vsak bumbar omogociti tisto AciveX pasico, v FF pa je stvar se bolj enostavna. Ce pa so s tem tezave imas tudi .msi namestitveni paket.

Malo vec sistemske administracije in prebranih navodil rabis na razlicnih linux sistemih, kjer je predpogoj SUN Java in ne default prednamescena OpenJDK, ter ustrezno namescen vticnik za brskalnik.

Se malo vec problemov pa je pri MACos uporabnikih, kjer sam sistem v kolikor imas vec kot en cert v Keychainu rezultira v raznoraznih tezavah, ki se potem posredno vezejo na samo Javo in s tem komponeto za podpis z vsemi restrikcijami ki jih sistem forsira...poleg tega vsak sistemski update naredi se malo vecjo stalo.

Ne vem no..nisem nek manijak ampak na vseh sistemih z malo poznavaja osnov in po branju navodil mi je podpis uspel...razen ce ni bil res nek super-truper nov revision browserja...pa se to se dokaj hitro uredi.

Ne recem da je komponenta za podpis na tej strani nek visek prijaznosti, vsekakor pa na drugih gov.si starneh lahko dozivljate dosti hujse frustracije. Je pa tehnicna pomoc uporabnikom na eDavkih kar usluzna in nic ignorantska kot ti pravis...vsaj po mojih izkusnjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

--Switch-- ::

Buggy, pa o čem ti govoriš :)? ...mislim da Hruske ni hotel povedati, da je to timeout ali timestamp problem, ampak zgolj možen način kako odkriti težave pri uporabnikih in ima prav. Nazadnje sem 4x poizkušal oddati vlogo, z štirimi različnimi browserji, prišel do podpisne komponente in zadevo zaprl, to bi lahko na drugi strani spremljali in dejansko opazili da imam problem, verjetno ne edini. Šele v petem poizkusu na WindowsXP z Firefoxom oddal zadevo, super-fast btw...

In ne nimamo vsi, ki imamo probleme slabo administrirane mašine, zadeva je slabo narejena. Kar si za moje pojme ne bi smeli privoščiti pri tako pomembnih rečeh kot so davki. Ker če hočem oddati vlogo 15. v mesecu tako kot je zakonsko določeno in jo oddam šele 16. ob 3 zjutraj ko ponovno inštaliram XPje na virtualca, me to za teh 320 EUR na mesec + ostali davki zares razpi*di. Koliko enega denarja verjetno zmečejo v sistem, ki ima kostante težave in je daleč od optimalnega.
Več kot leto nazaj sem jim prvič pisal glede OSX težav, dobil sem hiter odgovor da naj poizkusim z Firefoxom verzijo 14, ko je bila zunaj že verzija 25, sicer so mi pol leta kasneje sami sporočili, da so zadeve bolje uredili in da sedaj deluje tudi z Chrome itd. in nekaj časa je res delovalo brez problemov, do letos.
Nekaj postov nazaj je nekdo omenjal, da predizpolni iz zadnjega vpisanega dokumenta ne deluje že od nekdaj in res ne deluje, vsakič je treba izbrati prijava in vpisati število ur, kar ni problem, je pa res smešno, da je tako težko prebrati dva fielda iz starega dokumenta in jih aplicirati na nov obrazec, kako lahko takšna basic funkcionalnost ne deluje že nekaj let?

Razumem, da je e-reševanje zakonodajne birokracije kompleksn problem in da tudi razvijalci nimajo lahkega dela. Sam kot pri vseh ostalih javnih naročilih budget je, javna uprava pošilja zahteve ne ve točno kako naj to rešijo, izvajalec to izvede na njemu najbolj enostave način in potem nastane to skropucalo od sistema.
Ne razumem zakaj pa nekateri na vse nacine ščitite sistem, ki ga je več kot očitno povozil čas in ni v skladu z tehonologijami leta 2014-2015, razen če nekateri sodelujete pri razvoju le tega in ste pač čustveno navezani na kodo? >:D

Zgodovina sprememb…

perci ::

Switch, nihče ničesar ne ščiti. Edavki so zreli prenove, to je bilo že večkrat napisano. Predvsem podpisna komponenta pa še kaj drugega.

Ni pa vse zanič, kot nekateri pišejo in zadeva funkcionira. Ne optimalno ampak funkcionira.

To pretiravanje, kako ste probal s šestimi sistemi in je potem šele na sedmem ratalo, je po mojem mal iz trte zvito.

Sem napisal ze parkrat, da sam nimam nikoli problemov. Ja, sem jih imel 7,8 let nazaj, zdej pa že nekaj let ne. Oddajam pa preko Chrome-a ali prek IE na winxp, win7 in win8. Par dni nazaj sem oddal napoved za najem (isto zadevo, kot je Sergio v prvem postu napisal).

Nikjer nobenih problemov, vse gladko.

Tisti, ki imate tolko težav, napište OS in browser.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

poweroff ::

OK, pri meni na 64-bitnem Linuxu je problem, da se podpisna komponenta nekaj sesuje. Je pa res, da nisem še niti resno pogledal kaj točno je težava.
sudo poweroff

--Switch-- ::

Problem pri:
OSX 10.10 (yosemite) in 10.9 (mavericks)

Ne s šestimi sistemi ampak štirimi brskalniki:
Chrome Version 39.0.2171.99 (64-bit)
Firefox 35.0
Safari 8 in 7
Opera 26.0

Vsi razen chrome-a mrknejo po prvi potrditvi vtičnika, chrome me spusti na drugo okno kjer že vpisuješ capch-o in nato jamra čez certifikat, s katerim ni nič narobe, še prejšnji mesec je deloval popolnoma brez težav.

Ni panike, se znajdem virtualizacija XP, bodo že zrihtali, takoj ko rešijo še 500 drugih problemov, ki za svoj obstoj ne potrebujejo interneta. :| Važno, da je blokada račun-a poštimana, da imajo banke pooblastila za kasiranje absurdnih cifer ko izvršujejo davčne sklepe, ko se ti obesijo na račun ker dva meseca zamujaš z prispevki, takrat se vse plača na en račun, takrat se da.

perci ::

Matthai in Switch:

Tole sta si prebrala, predvidevam?

--Switch-- ::

Seveda, saj nismo na forumu ekonomske fakultete.

PaX_MaN ::

To zgleda kot da se en an ban pet podgan igra.

perci ::

Sprašujem, ker piše, da z nekaterimi tvojimi kombinacijami (OSx + Chrome in Safari) deluje.

Če še nisi, bi jst na tvojem mestu poklical na HD in zahteval, da usposobijo zadevo.

jype ::

Meni je zdajle na Firefox 34 in z Oracle Javo 7 na 64 bitnem Debianu delovalo brez težav.

M.B. ::

Kaj to je "normalno" da je pri podpisovanju na Linuxu uporabljen potekel Comtrade certifikat? (rok veljavnosti 25 februar letos).

Testiram podpisovanje pa dobivam to napako od jave, da je certifikat podpisan samo mu je pa rok veljavnosti potekel.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

user4683 ::

Jp, sem tudi sam že opazil to v preteklih dveh mesecih.

Ni pa normalno, v smislu da si česa takega ne privoščim niti na svoji osebni strani, kaj šele na takšnem portalu.

stb ::

Očitno se DURSu s tem ne mudi preveč, ker uporabniki ne težijo njim, ampak tu po forumu. Na Comtrade-ovi strani (link "potrebna oprema") so jar datoteke podpisane 2015-02-19 z novejšim (ne pretečenim) certifikatom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

M.B. ::

So mi z DURSa odpisali da nameravajo posodobit certifikat da pa naj kliknem da je OK da je pretečen.

Potem pa ni čudno da ljudje nasedajo neveljavnim stranem spletnih bank, če jih učijo da tak ni problem če je certifikat spremenjen pa da morš certifikate dodajat.

Ni problem naredit spletno stran nkbmbanka.si. Kjer pač piše da moraš dol potegnit korenski certifikat da bo delal, pa ga sam podpiše pa je. Saj je to nekaj normalnega za državo bo pač pri banki tudi tak. Potem pa dnar čudežno zgine.

Še bolj zanimivo pa je to. Na e-vem že nekaj časa piše da ni možno podpisovanje dokumentov z FF novejšim kot 33. Samo namestit je treba podpisno komponento od NKBM poslovni bankanet pa dela tudi na FF 37. (komponenti sta zgleda identični).
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

--Switch-- ::

Očitno 11.133.064,52 EUR prejetih iz strani ministrstva za finance ni dovolj
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/965136...

Da o prenosu upravnih enot v elektronsko obliko niti ne začnemo razpravljat zato bi verjetno porabili ves denar ki ga bomo dobili od prodaje Telekoma.
Tako malo nas je da bi lahko vse birokratske operacije povezane z državo izvajali preko net-a. Pravzaprav tako malo da bi lahko vsako korenito spremembo uvedli in se nanjo navadili takoj, ker vidimo probleme ampak pač so tam...ker mi čakamo, jemljemo kredite, trošimo čas, denar, ljudi. Kako to delajo v tujini je glavno vprašanje, da ne bi slučajno bili prvi pri uvedbi kakšnega zakona ki ni v skladu z tredni Avstrijcev ali Nemcev s katerimi se tako zelo radi primerjamo. Edavki so odraz tega načina dela, vzporednica z vodenjem naše države v tabelah na pisalnem stroju, ker to je za te ljudi računalnik, urejanje v word-u in export v državljanom in iskalnikom prijazen pdf format.

Zgodovina sprememb…

mirkuma ::

Plus da opozoril o TSL 1.x/SHA-1 zastareli (potencialno nevarni) enkripciji, ki jo uporabljajo strežniki ne govorimo (KlikNLB, edavki.durs.si, e-uprava.gov.si)...govorim o prečrtanem https//: naslovu v naslovni vrstici brskalnika (zadnji Chrome).
Enako te podučijo da je vse ok, samo klikni dalje in se ne sekiraj...(poglejte spletno stran nlb :-)
Več infa: http://googleonlinesecurity.blogspot.co...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

Bellzmet ::

A dej to Google neki serje no :)

user4683 ::

Po najmanj 16h vzdrževalnih del me je danes po prijavi pričakala tale napaka (prav tako še nekaj drugih oseb, za katere vem da uporabljajo eDavke):

Uporaba eDavkov za uporabnika z izbranim digitalnim potrdilom je onemogočena.
Dokler ste označeni kot blokirani uporabnik, ne morete uporabljati portala eDavki.

Vikking ::

user4683 je izjavil:

Po najmanj 16h vzdrževalnih del me je danes po prijavi pričakala tale napaka (prav tako še nekaj drugih oseb, za katere vem da uporabljajo eDavke):

Uporaba eDavkov za uporabnika z izbranim digitalnim potrdilom je onemogočena.
Dokler ste označeni kot blokirani uporabnik, ne morete uporabljati portala eDavki.


sporočilo:


Čas objave: 19.6.2015 9:05:08
Veljavnost do: 19.6.2015 0:00:00
Nadgradnja sistema

Obveščamo vas, da bo zaradi vzdrževalnih del sistema eDavki vstop v osebni portal onemogočen med 9:00 in predvidoma 10:00.



Hvala za razumevanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nameščanje podpisne komponente za Edavke

Oddelek: Pomoč in nasveti
364716 (2585) Bellzmet
»

Prijava računa v tujini

Oddelek: Loža
156432 (3556) Ales
»

Digitalno potrdilo - SIGENCA, problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
208508 (6272) fulgur
»

Najdena resna varnostna ranljivost v AJPESovi podpisni komponenti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
20176211 (58765) jukoz
»

FURS in Telemach priporočata uporabo starih luknjičastih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9236092 (30242) mojca

Več podobnih tem