» »

edavki.durs.si

edavki.durs.si

««
«
1 / 8
»»

Sergio ::

Copy/paste mojega ranta na Facebooku. Ali moramo v letu 2015 imeti fundamenatalno nedelujoče tehnologije, ki ti zagnojijo oddajanje e-obrazcev do neprepoznavnosti?

Moji koraki s poskušanjem oddajanja davčne napovedi za prihodek iz najemnin:
Pa poglejmo čez kaj vse sem moral it, da mi na koncu NI uspelo oddati davčne napovedi:

Moral sem narediti sledeče:
- Uvozit moj certifikat v Chrome
- Greš na eDavki
- Kjer ti Chrome pove da te nekdo ZIHER fisha ("Privacy error")
- OK, potem proceedaš (Chrome pravi da je UNSAFE)
- Medklic, kršijo uredbo o piškotih ker se z njimi implicitno strinjaš
- Oddajaje obrazca je debilno neuporabno in narejeno za IE6
- Končni izpolnim obrazec, in potem mi sistem pove "da mi je Chrome zablokiral plugin in da ga moram omogočit"
- Omogočim plugin za veke vekov
- Plugin se požene, kjer mi Java reče, da se mora nadgradit
- Rečem "pa dobro a je res to potrebno" in preskočim upgrade, plugin se sesuje
- Restart browserja, ponovim celo proceduro, nadgradim Javo, plugin se požene
- Kjer mi reče da moram certifikat dodat še v sistemski keystore!
- To tudi naredim
- Sistem reče da še vedno ne najde certifikata
- Probam resetirat Chrome, resetirat mašino, nič ne pomaga
- Ponovim postopek v Firefoxu in Chromu, nič ne pomaga
- Sprehodim se čez cesto in oddam davčno napoved v analogni obliki
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

user4683 ::

I totally feel you..

Za potrebe mesecnega oddajanja obrazcev za s.p. sem razvil poseben ritual, ki nekoliko spominja na ritual klicanja dezja. Efekt je podoben.

krneki ::

Jaz se ne spomnim, če sem se moral pred parimi leti kaj posebno mučiti, da mi je uspelo z Firefoxom. Zdaj pač tisti mesečni obrazec (PODO-OPSVZ) naklikam v 20s in fertik del.

Evo sm ga ravnokar naklikal :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

steev ::

Sicer se strinjmm, da je stran iz 90 in java gor dol, samo jaz nisem mel takih problemov. Se mi pa zdi, da sem mel probleme z prvo detekcijo certifikata, pa se zdaj ne spomnim kako sem rešil to.
Jaz sem stegnil certifikat s firefoxom in ga nato izvozil za backup in ga namestil v windows banko certifikatov, ker chrome uporablja le-to - nima svoje. Nato nadaljeval s Chromom.

Edit: Probaj še z IE.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Mavrik ::

Sergio: Saj vem da nisi hotel rešitve... sam meni je vklop Java console pomagal, kjer se je izkazalo da mi je Yosemite pojahal keystore in sta bila not podvojena ključa, zato je Chrome javljal da ne najde certa :)

Reset Yosemite keychaina je potem porihtal delovanje edavkov na chromeu.
The truth is rarely pure and never simple.

videc ::

Chrome uporablja cert store od Windowsov, torej IE. Bi moralo biti dovolj, da se certifikat uvozi v IE-ju.

harvey ::

cert sam po svojem ni problem, največkrat je težava v komponentah za podpisovanje, sploh ajpesova je pravi pain na IE 11 Windows 8.1.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mirancar ::

jst jave niti nimam gor pa mi ta stvar deluje, uporablja pa isti certifikat kot nlb, mimgrede sem oddal en ugovor za leto 2012 in napoved 2013
za 2012 so po enem letu uredil (poklical po telefonu in potem dobil pošto na dom), status na strani je pa še zmer "V obdelavi", ko enkrat oddaš to stvar več ni nobenga feedbacka elektronsko
za 2013 sem oddal že junija, do danes ni še NIČ ... :)

MadMicka ::

Men je hecn, ker morm met izklopljen updejt Firefoxa, ker kar nekaj naših strani, kamor dostopaš s certifikatom, z najnovejšim Firefoxom ne dela. Drugač pa pogledaš, za ker browser majo navodila oz. katere izrecno podpirajo in s tistimi delaš, pa kot rečeno pogledaš še, če podpirajo najnovejše verzije browserjev.

c3p0 ::

Mavrik je izjavil:

Sergio: Saj vem da nisi hotel rešitve... sam meni je vklop Java console pomagal, kjer se je izkazalo da mi je Yosemite pojahal keystore in sta bila not podvojena ključa, zato je Chrome javljal da ne najde certa :)

Reset Yosemite keychaina je potem porihtal delovanje edavkov na chromeu.


Kako si pa podpisal eračun, glede na to, da je komponenta za podpisovanje win only?

Kekec ::

Jaz že nekaj let brez težav oddajm vloge in obrazce ne edavkih, uporabljam pa IE in nimam težav, upam da se bo še kaj več lahko urejalo preko spleta in da bo potebno čim majn hoditi na razne občine in podobne ustanove. Sem poskusil še s Chromom, certifikat res piše da ni preverjen , plugin sem moral omogočiti drugače se ne naloži plugiun za digitalni podpis, z osbnim certifikatom pa ni bilo nobenih težav. Res pa da uporabljam windowse.

Pa komponenta za digitalni podpis ni samo win only dela tudi na ios-u in linuxu v javi.

Buggy ::

a je res tezko pogledati kaj potrebujes in opravis test pravilno namescene komponente preden gres oddajat obrazec?

...ce pa navkljub vsemu ne gre pa kontaktirati FURS tehnicno pomoc , kjer imajo helpdesk za uporabnike s taksnimi tezavami?

c3p0 ::

Sem narobe prebral naslov kot "eracuni.ujp.si", kjer komponenta zaenkrat nujno potrebuje .NET.

Mavrik ::

c3p0 je izjavil:



Kako si pa podpisal eračun, glede na to, da je komponenta za podpisovanje win only?


Ne poslujem z državo :)
The truth is rarely pure and never simple.

Vikking ::

Meni dela brez težav edavki, nobenih kozlariji niti po nadgradnjah firefox-a. Bolj so bile problematične določene forme, kjer se je vnašalo z uvozom datotek, kjer so delale težave prazna polja. Oziroma nekatera polja so zahteva da se vpiše 0 in niso smela biti prazna, ali pa so po preračunu morala biti 0.
Pač standard, se navadiš.

Naprimer za oddajanje evidenčnih listov pa je groza zadevo usposobit. Tudi za M4 so nekajčasa v preteklosti zelo telovadili z neko staro javo.

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Kako si pa podpisal eračun, glede na to, da je komponenta za podpisovanje win only?


Ne poslujem z državo :)

Hehe, isto. Zadnjič sem enemu organu povedal, da jim zadevo raje zastonj naredim, ker se mi ne da zajebavat z e-računi. Opcija 2 je, da jim izstavim tako velik račun, da se mi to splača.
sudo poweroff

Buggy ::

Hehe
, isto. Zadnjič sem enemu organu povedal, da jim zadevo raje zastonj naredim, ker se mi ne da zajebavat z e-računi. Opcija 2 je, da jim izstavim tako velik račun, da se mi to splača.

konkretno katera metoda EDP klienta preko SOAP pa te je zmotila, da ni slo po ustaljeni in regularni poti (Silvester?)...

ender ::

Buggy je izjavil:

konkretno katera metoda EDP klienta preko SOAP pa te je zmotila, da ni slo po ustaljeni in regularni poti (Silvester?)...
Silvester ne dela na OSX in Linuxu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Buggy ::

Silvester ne dela na OSX in Linuxu.


torej zaradi third party SW krivis origin, da ne dobiva kredibilnih podatkov? Silvester in pravilnost nima veze z FURS.

poweroff ::

Buggy je izjavil:

Hehe
, isto. Zadnjič sem enemu organu povedal, da jim zadevo raje zastonj naredim, ker se mi ne da zajebavat z e-računi. Opcija 2 je, da jim izstavim tako velik račun, da se mi to splača.

konkretno katera metoda EDP klienta preko SOAP pa te je zmotila, da ni slo po ustaljeni in regularni poti (Silvester?)...

Glede na to, da imam "normiran" s.p., se mi ni treba zafrkavat z vodenjem kompliciranega računovodstva, račune pa izdajam v PDF-ju oz. sprintane. Kakršnokoli vlaganje v informatizacijo izdajanja računov mi zato predstavlja strošek.

Če bi redno posloval s strankami, ki zahtevajo e-račune, bi se mi seveda tak vložek splačal. Tako pa se mi ne. Razen, če bi ob enem poslu zaslužil dovolj, da bi pokril novo investicijo, ki je kasneje v bistvu ne bi uporabljal.
sudo poweroff

tony1 ::

Se še kako strinjam, da je page videti iz prejšnjega tisočletja, vendar PODO-OPSVZ (ali kako že) oddajam mesečno b.p. na Win7 s FFjem.

Mavrik ::

tony1 je izjavil:

Se še kako strinjam, da je page videti iz prejšnjega tisočletja, vendar PODO-OPSVZ (ali kako že) oddajam mesečno b.p. na Win7 s FFjem.


A to da pa moraš vsak mesec iti pretipkat isti obrazec zato da ti vrne iste številke pa ni žalostno? Pa da se tega ne da s trajnikom plačevati? :)
The truth is rarely pure and never simple.

tony1 ::

Pa da mi Davčna na papirju pošlje znesek osnove za plačevanje prispevkov, ki ga moram ročno vnašati? In nato izračunane zneske prispevkov spet ročno poklikati v Kliku? :|

fosil ::

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Kako si pa podpisal eračun, glede na to, da je komponenta za podpisovanje win only?


Ne poslujem z državo :)

Hehe, isto. Zadnjič sem enemu organu povedal, da jim zadevo raje zastonj naredim, ker se mi ne da zajebavat z e-računi. Opcija 2 je, da jim izstavim tako velik račun, da se mi to splača.

E račun lahko izstaviš v tvoji spletni banki. Nekatere banke to naredijo celo brezplačno.
Do 5 računov na mesec pa lahko brezplačno izstaviš na portalu UJP.
Tako je!

srus ::

E-davki so Amerika v enostavnosti in uporabniški prijaznosti v primerjavi z on-line pregledovanjem nepremičnin na GURS ali v e-zemljiški knjigi.

Invictus ::

tony1 je izjavil:

Pa da mi Davčna na papirju pošlje znesek osnove za plačevanje prispevkov, ki ga moram ročno vnašati? In nato izračunane zneske prispevkov spet ročno poklikati v Kliku? :|

Redno se zaposli, pa bo to zate počel delodajalec ...

Edavki so čisto solidna aplikacija. Samo ljudje ponavadi nimajo pojma kaj morajo sploh početi za podjetje, potem pa postane malo nepregleden z milijonom kratic za obrazce ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

al1976 ::

se pridruzujem zgornjemu mnenju. je pa res da so bili na zacetku edavki predvsem namenjeni dohodnini in se je kasneje nove obrazce samo dodajalo. Iz tega razloga je morda z leti stran izgubila na preglednosti in je godna tudi za kaksno prenovo vmesnika.

perci ::

Glede obrazcev za prispevke (OPSVZ) se strinjam, da je rahlo hecno, da vsak mesec isto oddajaš, vendar je problem pravni, ne tehnični. FURS rabi oddan obrazec, zato, da lahko v primeru neplačila obračunane prispevke izterja. V nasprotnem nima izvršilnega naslova.

tony1 ::

Kaj naj rečem... Bebavo. 8-O

(What's next: oddajanje elektronsko podpisane vloge vsak mesec, da se strinjam s pogoji Zakona o cestah, da me bo lahko tretja oseba iztožila do smrti, če med vožnjo koga povozim? Morda pa bi bilo dovolj jo oddajati mesečno? :)))

poweroff ::

fosil je izjavil:

E račun lahko izstaviš v tvoji spletni banki. Nekatere banke to naredijo celo brezplačno.
Do 5 računov na mesec pa lahko brezplačno izstaviš na portalu UJP.

To sem že ugotovil, ampak bom odgovoril z resnično prigodo. Pred časom sem od nekoga kupoval neko omrežno opremo. Bilo je par srednje velikih naročil, na koncu pa sem ugotovil, da rabim še neke kable za 20 EUR. Šel sem do tipa in mi jih je preprosto dal. Rekel je, da se mu za 20 EUR ne da jajcati s tem, da bo najprej pisal predračun in potem še izdajal fakturo.
sudo poweroff

Vikking ::

perci je izjavil:

Glede obrazcev za prispevke (OPSVZ) se strinjam, da je rahlo hecno, da vsak mesec isto oddajaš.


Ammm, ne. Povsem pravilno je. Saj si zavezan samo k oddajanju najnižjih prispevkov glede na akontacijo dohodnine prejšnje leto. Torej lahko vsak mesec spreminjaš višino zav. osnove.

Torej ne more biti hecno.

tony1 ::

Hecno je za popizdit.

Kje pa piše, da se ne bi dalo spremeniti predpisa tako, da bi samodejno štel znesek osnove iz prejšnjega meseca, če se z njim ne strinjaš, daš pa višjega?

Mavrik ::

Predvsem je problem v tem, da zaradi govna od edavki portala, vsak mesec ti ali pa tajnica zapravi eno uro z ubadanjem s stvarmi, ki sploh niso core business firme. Samo zato da vedno znova vtipkaš notri isto številko in greš na banko nakucat isti paket (o tem da imajo banke isto govno od spletnih servisov niti ne bi začel), ki bi ti ga komot obračunali avtomatično po "opt-in" sistemu v neki normalni ureditvi.

Ponovno oddajanje mogoče res ne bi bilo tako tečno, če bi gumb "predizpolni iz prejšnjega meseca" delal in ti ne bi bilo treba iskati čarobne kombinacije Firefoxa, Chroma, Safarija, Jave ter OSa ki dela ta mesec.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

perci ::

Edavki so stara zadeva s svojimi slabostmi zrela prenove. Vendar za to rabiš denar, ki ga v teh cajtih ni.

Vsekakor pa niso tolk zanič, da se česa ne bi dalo oddati in da bi bilo treba nekritično pljuvat čez. Sploh, ker se ti sanja ne, kaj je treba v državni upravi zagotovit, da ti tak sistem laufa. Poznaš kak boljši portal takega obsega, kot so edavki v državni upravi?

Če nisi sposoben enkrat na mesec tistih 5 številk v obrazec napisat, ne vem, kaj naj ti rečem.

Odpri firmo, se prijavi na razpis in ponudi boljše pogoje kot Comtrade ter zrihtaj zadevo.

tony1 ::

Nemogoče, nimam iz kje vzeti za, khm, tiste reči modre barve, v katerih, akhem, se običajno pošilja pošto... :D

poweroff ::

Edavki niso bistven problem. Bistven problem je kaotičnost celotnega davčnega sistema. Potreben bi bil temeljite reforme.

Tisti politik, ki se bo tega lotil pa... good luck.
sudo poweroff

perci ::

tony1 je izjavil:

Nemogoče, nimam iz kje vzeti za, khm, tiste reči modre barve, v katerih, akhem, se običajno pošilja pošto... :D

Mal na pamet tole?

poweroff ::

Ali na pamet, ali pa ve, pa ne pove, se pravi prikriva. Sokriv je! >:D
sudo poweroff

Mavrik ::

perci je izjavil:

Edavki so stara zadeva s svojimi slabostmi zrela prenove. Vendar za to rabiš denar, ki ga v teh cajtih ni.

Vsekakor pa niso tolk zanič, da se česa ne bi dalo oddati in da bi bilo treba nekritično pljuvat čez. Sploh, ker se ti sanja ne, kaj je treba v državni upravi zagotovit, da ti tak sistem laufa. Poznaš kak boljši portal takega obsega, kot so edavki v državni upravi?


Ja, med drugim sem pri izdelavi kakega sodeloval. V končni fazi se govori o portalu za manj kot 2 milijona ljudi, ki resnim oblačnim storitvam niti blizu ne pride.

perci je izjavil:


Če nisi sposoben enkrat na mesec tistih 5 številk v obrazec napisat, ne vem, kaj naj ti rečem.


Oprosti, ampak parurno zajebavanje s podpisovalno komponento vsaka dva do tri mesece pač ni "prepisovati pet številk".
Obenem pa... a se tebi resno zdi to, da vsaki mesec prepišem isto številko, zato da potem iste številke plačujem, nekaj normalnega? Kljub temu ta poznamo računovodske programe in trajnike že več kot 50 let? Mogoče imam kot ITjevec čudne standarde, samo zagovajanje ustvarjanja nepotrebnega dela se mi zdi bolj nekaj z romana Kafke, kot pa nekaj kar sem pričakoval od dejanske žive osebe. Govorimo namreč o računalniškem sistemu, ki mu ne uspe s prejšnjega meseca niti prekopirati številke v obrazcu, čeprav se skozi leto ne spreminjajo.

perci je izjavil:


Odpri firmo, se prijavi na razpis in ponudi boljše pogoje kot Comtrade ter zrihtaj zadevo.


No lepo da moram narediti celo firmo s 50 zaposlenimi in podkupiti ljudi s parih razpisov da bo država me bojo javne inštitucije nehale jahati pri plačevanju davkov in opravljanju dejanske osnovne dejavnosti? Ker nekako ne vidim v registraciji mojega podjetja "ukvarjanje z državno birokracijo" kot osnovno dejavnost, ki dela dodano vrednost in generira BDP.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

perci ::

Ja, med drugim sem pri izdelavi kakega sodeloval. V končni fazi se govori o portalu za manj kot 2 milijona ljudi, ki resnim oblačnim storitvam niti blizu ne pride.

Pri katerem portalu v državni upravi, primerljivim z edavki, si pa sodeloval, če lahko vprašam? A sploh obstaja primerljiv portal v državni upravi? Glede na različno število obrazcev, sistem pooblaščanja in število mesečno oddanih dokumentov?

Oprosti, ampak parurno zajebavanje s podpisovalno komponento vsaka dva do tri mesece pač ni "prepisovati pet številk".
Obenem pa... a se tebi resno zdi to, da vsaki mesec prepišem isto številko, zato da potem iste številke plačujem, nekaj normalnega? Kljub temu ta poznamo računovodske programe in trajnike že več kot 50 let? Mogoče imam kot ITjevec čudne standarde, samo zagovajanje ustvarjanja nepotrebnega dela se mi zdi bolj nekaj z romana Kafke, kot pa nekaj kar sem pričakoval od dejanske žive osebe. Govorimo namreč o računalniškem sistemu, ki mu ne uspe s prejšnjega meseca niti prekopirati številke v obrazcu, čeprav se skozi leto ne spreminjajo.

Jst ne vem, kaj ti počneš s svojim kompom ampak jst se ne spomnim, kdaj sem se nazadnje zajebaval s podpisno komponento, pa redno uporabljam edavke. Uporabljam Win8, Chrome in Postarco.
Glede obračunavanja prispevkov je pa tko, da je to zakonodajo ful težko spreminjat, ker je treba prepričat nekaj ministerstev, če hočeš karkoli naredit. Se pa strinjam, da tako kot je ni vredu in to sem v tej temi že napisal. Zato mi ni treba govorit, da zagovarjam tak način, razen če hočeš izpasti nepismen.

Sicer pa to nima popolnoma nobene veze z edavki ampak gre za pravno vprašanje. Tudi direktne bremenitve (to, čemur ti rečeš trajnik) nimajo nobene veze z edavki, saj to veš, ne?

No lepo da moram narediti celo firmo s 50 zaposlenimi in podkupiti ljudi s parih razpisov da bo država me bojo javne inštitucije nehale jahati pri plačevanju davkov in opravljanju dejanske osnovne dejavnosti? Ker nekako ne vidim v registraciji mojega podjetja "ukvarjanje z državno birokracijo" kot osnovno dejavnost, ki dela dodano vrednost in generira BDP.

Ne rabiš 50 zaposlenih. Hočeš reči, da je bila to zahteva v razpisu?

Veš za kakšne konkretne informacije o podkupninah? Veš kdo so bili člani razpisne komisije? Ti je kdo od njih kaj namignil? Se kateri od njih vozi z dragimi avti in kopa v bazenu zraven svoje vile v Portorožu? Ali si ti je to povedal kdo od ponudnikov?

Ne bi se ukvarjal z državno birokracijo, si pa upaš pljuvati čez delo tistih, ki si to upajo?

fosil ::

Pri prenovi IS-ja DURSa je bilo marsikaj narobe.
Za več podrobnosti predlagam ogled poročila računskega sodišča
Tako je!

perci ::

Kar spet nima nobene veze z edavki.

videc ::

Prenova IS-ja DURS ni bila povezana z eDavki ampak s celotno davčno. Hoteli so oz. hočejo malo bolj povezati stari inf. sistem, ki je tekel še cobolu in cobolu32 z edavki in ostalimi zadevami. Izbran je bil SAP in IBM, več lahko pogledaš v poročilu rač, sodišča.

eDavki delujejo ok, to, da izgledajo kot izgledajo, je posledica € in pogodb.
Je pa res, da se zadnjih par let gor tlači malo morje dodatnih zadev, ker se pač da.

perci ::

Prenova IS DURS ni imela nobene veze z edavki. Celo eksplicitno so bili izvzeti iz javnega naročila.

Tudi ni šlo za to, da bi povezali Cobolske sisteme z edavki (kot praviš) ampak je bil point, da se predvsem (ne pa samo teh) cobolske indeks sekvenčne sisteme v celoti izloči iz igre. Te sisteme naj bi nadomestila ena izmed uveljavljenih COTS rešitev (izbran je bil SAP), v smiselnost te ideje se pa ne bi spuščal, ker je zelo lahko biti pameten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

videc ::

Lahko tako rečeva, ja, da je bil cilj prehod na novejšo tehnologijo in ne nujno povezava z eDavki. Smiselnost je pa vprašanje za tiste, ki so pisali, izbirali in bili izbrani. Z vsemi stranskimi "potmi" vred.

Invictus ::

perci je izjavil:

Prenova IS DURS ni imela nobene veze z edavki. Celo eksplicitno so bili izvzeti iz javnega naročila.

Tudi ni šlo za to, da bi povezali Cobolske sisteme z edavki (kot praviš) ampak je bil point, da se predvsem (ne pa samo teh) cobolske indeks sekvenčne sisteme v celoti izloči iz igre. Te sisteme naj bi nadomestila ena izmed uveljavljenih COTS rešitev (izbran je bil SAP), v smiselnost te ideje se pa ne bi spuščal, ker je zelo lahko biti pameten.

Sam v info glede te prenove, ki jo je delal IBM.

Problem je bil predvsem na strani DURSa (še takrat) ker niso uspeli zagotovili specifikacij kaj bi sploh radi. malo težko je izvajati projekt na pamet ...

Pač interna IBM informacija ... Vzemi to kot govorico ...

Edavki so pa čisto kul ... meni prihranijo denar za računovodjo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

Eh IBM je v tem primeru isto kriv kot DURS. Pač neuspeli projekt, ni edini.

perci ::

Invictus:

Ne bi rad zagovarjal kogarkoli, ker je masla za ušesi povsod dosti ampak načeloma se strinjam z Bellzmetom. V tem primeru ima IBM vsaj toliko krivde kot DURS.
Vprašaj se zakaj DURS do takrat ni imel z nobenim od množice svojih izvajalcev takih težav, kot jih je imel z IBM.

Imam precej izkušenj z IBM in te so podobne (samo še bolj potencirane) kot pri vseh multinacionalkah:
- veliko "našminkanih" prodajalcev, ki obljubljajo stvari, ki jih ne nameravajo izpolniti
- non stop preizkušanje mej, do kje lahko grejo pri finančnem izžemanju naročnika
- vsak kvartal je treba izžeti več kot prejšnji
- kvaliteta rešitve je v tretjem planu
- za reference se jim jebe (dokler jim ne poveš, da jih ne boš potrdil - potem pa cela panika)
- če bi toliko resursov, kot jih vlagajo v pogajanja, vložili v rešitev, bi bilo pol manj problemov z implementacijo

Je pa res, da če bi DURS znal bolje voditi projekt in izvajalcu prej pokazal kje so meje...ne bi bilo takega fiaska. V končni fazi je za neuspeh projekta vedno kriv naročnik :).

Zato mi je hecno, da Jankovič pravi, da so za neuspeh Stožic krive banke :).

Dobra novica je, da je zdaj zadeva solidno poštimana. Izvajalec pa začuda ni več IBM.

perci ::

Za hec par primerov delovanja IBM pri SAP implementacijah:
http://spectrum.ieee.org/riskfactor/com...
http://www.techworld.com/news/apps/ibm-...

poweroff ::

Zanimivo, podobnih "anekdot" o IBM-u sem slišal že več.

Žal noben nima jajc, da bi izvedel prehod iz LotusNotesa na karkoli drugega.
sudo poweroff
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nameščanje podpisne komponente za Edavke

Oddelek: Pomoč in nasveti
364716 (2585) Bellzmet
»

Prijava računa v tujini

Oddelek: Loža
156432 (3556) Ales
»

Digitalno potrdilo - SIGENCA, problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
208505 (6269) fulgur
»

Najdena resna varnostna ranljivost v AJPESovi podpisni komponenti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
20176202 (58756) jukoz
»

FURS in Telemach priporočata uporabo starih luknjičastih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9236089 (30239) mojca

Več podobnih tem