» »

Apple namerava prodati več iPhonov

Apple namerava prodati več iPhonov

Očitno bo Verizon končno dobil svoj iPhone

vir: Ars Technica
Ars Technica - Za prvo četrtletje prihodnjega leta je Apple sprva načrtoval prodati 19 milijonov iPhonov, a so zdaj te napovedi dvignili za kar dva milijona na 21 milijonov primerkov. Pri tej številki je sicer še en pomembnejši podatek, saj je skoraj tretjina teh telefonov (do 6 milijonov) namenjena mobilnim omrežjem tipa CDMA, kar kar vpije po različici iPhone 4 za ameriškega operaterja Verizon, o katerem se govori že dolgo. V primerjavi s preteklimi četrtletji so napovedi zelo optimistične, saj so v tretjem letošnjem četrtletju prodali rekordnih 14,1 milijona primerkov, za zadnjega, ki se bo končal že čez nekaj dni, pa ocenjujejo, da bi številka lahko dosegla 15,5 milijona mobilnih telefonov. Točne podatke o teh številkah bomo dobili že 18. januarja, ko bo Apple poročal o prvem četrtletju svojega fiskalnega leta 2011 (le-to poteka med letošnjim oktobrom in decembrom).

Obenem so v Cupertinu potrdili še, da jim je še pred božičem uspelo prodati milijon primerkov druge generacije Apple TV-ja, enega izmed manjših in varčnejših medijskih predvajalnikov za televizijske sprejemnike. Za milijon so pri Applu potrebovali približno tri mesece. Skupaj z rekordnimi napovedmi prodaje iPhonov je odlično praznično obdobje pri Applu zaključila še izredno visoka prodaja aplikacij, kjer se je večini za božič prodaja kar podvojila oz. celo potrojila.

58 komentarjev

«
1
2

Bistri007 ::

Apple namerava prodati več iPhonov
Mater, jaz sem pa že mislil, da jim je v interesu zmanjšati prodajo iPhonov.
Kak idiotski naslov...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

we_are_borg ::

Prodati že, ampak v slovenijo ne. Carska država Slovenija.
death is irrelevant

blackbfm ::

Imaš polno oglasov na netu, pa tudi po trgovinah se ga da dobit, sicer za visoko ceno ampak ok. Si upam trdit da je slovenski trg že prenasičen s štirkami. Ker ga dejansko niti ni lahko prodat, če primerjam s pol leta nazaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

nekikr ::

Naslov je res enkraten. Svinje kapitalistične, hočejo prodati več...na grmado z njimi! :)

PINki ::

V čem je trik, da se ne "širijo"? S tem mislim, da prodajajo iPhone po vseh državah, kot se tudi ostali aparati. Zakaj Apple ne prodaja iPhonov v Sloveniji? Ne najde skupnega jezika z operaterji ali kaj drugega?

Tega res ne štekam, saj mislim da je primarni cilj proizvajalcev ČIMVEČ prodati na vse načine :)

jlpktnst ::

Ja kamot, naj znižajo cene za 70%, pa naj jih začnejo prodajat v Sloveniji (+uradni servis). Ga takoj kupim.

@blackclw: Daj za 150EUR :) Nabavim takoj, toliko nekje je tudi vreden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

nekikr ::

Si normalen, za najmanj 95% je treba znižati, pa zraven naj dajo tortico praznih DVDjev, potem mogoče.

Zmajc ::

PINki je izjavil:

V čem je trik, da se ne "širijo"? S tem mislim, da prodajajo iPhone po vseh državah, kot se tudi ostali aparati. Zakaj Apple ne prodaja iPhonov v Sloveniji? Ne najde skupnega jezika z operaterji ali kaj drugega?

Tega res ne štekam, saj mislim da je primarni cilj proizvajalcev ČIMVEČ prodati na vse načine :)


Baje Apple našim operaterjem za iPhone zastopništvo postavlja pogoje ki jim noben ni pripravljen ugoditi. Zdaj kolko je na tem resnice pa ne vem.

Dr_M ::

V harveyu sm ucer gledu, iPhone 4 16GB 999EUR.

:)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WamPIRe- ::

A se ni Slovenija Applu zamerila, ko je Tuš kupil en kontejner iPhoneov mimo Appla?
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

zee ::

Pomagalo ni ne takrat ne zdaj, ko Tuš nadaljuje s tem početjem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

49106 ::

nekikr je izjavil:

Si normalen, za najmanj 95% je treba znižati, pa zraven naj dajo tortico praznih DVDjev, potem mogoče.


Aja sj mi smo navajeni preplačat zadevo ane? Sploh pa bi morala biti cena za vse enaka.

Zmajc ::

nekikr je izjavil:

Si normalen, za najmanj 95% je treba znižati, pa zraven naj dajo tortico praznih DVDjev, potem mogoče.


Zamenjal si nas pa US. Pri nas ima vse 300% cene (imamo pa 1/3 povprečnega dohodka tam).

Keyser Soze ::

WamPIRe- je izjavil:

A se ni Slovenija Applu zamerila, ko je Tuš kupil en kontejner iPhoneov mimo Appla?

Ma ja, zameril se je slovenskim "Jabučnikom", ki so zagnali vik in krik. In nobenemu drugemu.

Pač, en kup neizobraženih čebulkov. Pa ne Tuš, da ne bo pomote.
OM, F, G!

flipflop ::

Kaj je na tem telefonu takega, da je vreden 700 oz 900EUR???

Dr_M ::

Sej ni vreden, samo prodajajo ga za toliko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IceBoX ::

Saj nekje sem bral nek članek, koliko v resnici stane iPhone (samo deli) in je prišlo veliko veliko manj kot ga prodajajo (zdi se mi da okoli 200 ali 300 evrov). Pač dokler bodo ljudje kupovali, ga tudi bojo prodajali. Samo pa ne moreš reči, da je slab izdelek, samo drag.

Zmajc ::

Problem je ker v pri nas ni zastopnika in se ga zato ne da dobiti po znižani ceni kot ostale telefone ko podaljšaš naročnino ampak samo po polni ceni.

blackbfm ::

Saj nekje sem bral nek članek, koliko v resnici stane iPhone (samo deli) in je prišlo veliko veliko manj kot ga prodajajo (zdi se mi da okoli 200 ali 300 evrov)


No shit sherlock, zdaj pa še naredi raziskavo in napiši katere stvari v trgovinah imajo ceno ki je enaka stroškom proizvodnje.

Kaj je na tem telefonu takega, da je vreden 700 oz 900EUR???

Problem je ker ŽAL ni prave konkurence. Bi jaz tudi raj dal manj keša za tole igračko, pa sem se moral kar lepo skeširat :)

IceBoX ::

blackbfm je izjavil:


No shit sherlock, zdaj pa še naredi raziskavo in napiši katere stvari v trgovinah imajo ceno ki je enaka stroškom proizvodnje.


Pa vem da cena nikoli ne bo taka kot so stroški proizvodnje, ampak če nekaj naredim za 200 evrov in potem prodajam za 800 evrov...to si tebi ne zdi oderuštvo?

JayKay ::

razlika v ceni niti ni tak pretirana. v UK stane sim free iphone 4 16GB 499 funtov, Nexus S sim free pa 430 funtov. Samo v SLO vas nategujejo z ubitačnimi cenami za iphone. Sem že razmišljal če bi jih kupoval v UK in prodajal v SLO....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

techfreak :) ::

Zakaj ne bi pri nas prodajali za 800 in več EUR, če pa lahko? Kdor hoče lahko tako gre v tujino po njega (je kar nekaj EU držav, kjer se ga da dobiti odklenjenega.)

Poleg tega zakaj bi moral Apple za vas znižati ceno? Dokler dovolj prodajo bodo obdržali takšne cene.

blackbfm ::

Pa vem da cena nikoli ne bo taka kot so stroški proizvodnje, ampak če nekaj naredim za 200 evrov in potem prodajam za 800 evrov...to si tebi ne zdi oderuštvo?


Saj folk prostovoljno kupuje izdelke v trgovinah. Bi moral vidt, kakšna je bila situacija pred apple storom v milanu.

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t...

Malo poscrollaj dol, da vidiš slike.. Se je folk začel pretepat, ko so povedal da jih ne bo dovolj za vse. Telefoni imajo res visoko ceno (glede na ostale), ampak ne moreš pa rečt da gre za oderuštvo. Dokler bodo take vrste res ne:)

Sem že razmišljal če bi jih kupoval v UK in prodajal v SLO....

Saj se da fino služit, dokler je povpraševanje večje od ponudbe..prva dva mesca po splavitvi novega modela. Sam ga boš pa težko dubu, tak da nekih hudih cifer se spet ne da. Razen če ti jih nevem kdo dobavlja.

Mavrik ::

Telefoni imajo res visoko ceno (glede na ostale), ampak ne moreš pa rečt da gre za oderuštvo


Tale "argument" vedno postane smešen ko pogruntaš da vsi ostali high-end telefoni z istega segmenta stanejo enako.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Seveda, ampak vse high-end telefone lahko dobiš skoraj vedno veliko ceneje ob podaljšanju naročnine za 24 mesecev. Appla pa noben ponudnik mobilne telefonije pri nas ne ponuja in to ni mogoče.

SkipEU ::

Dokler obstajajo ljudje, ki so pripravljeni za neko igračko plačati toliko denarja, tako dolgo imaš lahko visoko ceno. In glede Applovih izdelkov je teh ljudi pač neprimerno več primerjalno z ostalimi izdelki.

blackbfm ::

Aja pa še to. Na simobilu so mi rekli da telefonov pri nas (uradno) ni zaradi baterije, ker ni odstranljiva.

LuGi ::

Ja lol potem tudi ipod touchev in nanotv nebi smeli prodajati.. ker mores celega narazen dati da prides do baterije.

Baba rekla baba cula da zato ker bi mogli nabavit 100k komadov in se jim pac ne splaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

djordjevic ::

EU direktiva ja, my ass. Potem Italija, Nemčija, Francija, UK in še kakšna država ne sodijo sem? Kaki lame ekskjuz.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PrimozR ::

IceBoX je izjavil:

Saj nekje sem bral nek članek, koliko v resnici stane iPhone (samo deli) in je prišlo veliko veliko manj kot ga prodajajo (zdi se mi da okoli 200 ali 300 evrov). Pač dokler bodo ljudje kupovali, ga tudi bojo prodajali. Samo pa ne moreš reči, da je slab izdelek, samo drag.

Naredi svoj telefon in ga prodajaj za stroške komponent in izdelave. Bomo videli kako dolgo bo firma funkcionirala.

techfreak :) ::

blackbfm je izjavil:

Aja pa še to. Na simobilu so mi rekli da telefonov pri nas (uradno) ni zaradi baterije, ker ni odstranljiva.

Pa jim povej, da je odstranljiva.

LuGi ::

iPhone 4 jih stane 187,51 USD (Bill of Materials (BOM) ). Glede na junijski izracun.. te stevilke so verjetno se manjse danes

Seveda je to samo material..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

PrimozR ::

iPhone 4 ima pravzaprav precej enostavno zamenljivo baterijo. Samo da namesto hakeljca za zadnji pokrov Apple uporablja 2 vijaka :)

blackbfm ::

No potem pa ni mišljena kot "user" replacable. In očitno je to problem. Sicer pa je itak vseeno, če si ga želiš imaš dovolj alternativnih opcij.

detroit ::

Če si ga želiš imeti zadost močno ga imaš preprosto. Vrednost je subjektiva za vsakega. Dejanska vrednost je pa druga štorija :P
Skero

techfreak :) ::

@blackclw: Kolikor vem je že bilo razščiščeno, da z "zamenljivo baterijo" mislijo takšno, ki jo lahko na servisu zamenjajo. To je tudi razlog, da lahko iPhone/iPad/MacBook in ostale produkte prodajajo na ozemlju EU.

Bistri007 ::

Saj pravim, ko bo ifon ali kaj podobnega za 200EUR max ga kupim.

Se strinjam s tem. Če imaš mesečno naročnino za 50€+, potem res ni za kupovati telefone po cenah, ki so v mobi paketih...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

JayKay ::


Saj se da fino služit, dokler je povpraševanje večje od ponudbe..prva dva mesca po splavitvi novega modela. Sam ga boš pa težko dubu, tak da nekih hudih cifer se spet ne da. Razen če ti jih nevem kdo dobavlja.


povpraševanje je vedno, še posebno če jih kamot prodajaš s 100€ maržo in si še vedno 150€ cenejši kot v SLO. isto je z ipadi. Obojega pa je v UK več kot dovolj na zalogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

nekikr ::

iPadov ni. 100kom sem rabil prejšnji teden in jih nisem dobil, razen če bi s pol Evrope kombiniral naročilo.

JayKay ::

0800 058 2222 Apple UK business store. verjetno je folk za božič vse pokupil ;)

netanyahu ::

Em, slo-tech se bo moral odločiti na katerem bregu stoji. Ali zagovarja odgovoren odnos do tehnologije, zasebnosti, cenzure, šifriranja, hekanja, potrošništva (kar včasih tako rad poudarja). Ali pa štejejo samo kliki in bo "poročal" karkoli. Pogoj za prvo je objektivno in točno poročanje o resničnih stvareh in kritičen pogled na trgovske trditve podjetij, ter trditve vlad in drugih virov, ki promovirajo svoje interese.

Tričetrt te novice je popolnoma izmišljene. Apple je prejšnji teden izjavil da bo (in ne, da je) še v istem tednu prodal več kot milijon Apple TV enot. Hkrati s tem (ali tudi kdaj drugič) ni napovedal nič o iPhonu, najmanj to koliko jih namerava prodati. To kar se lansira kot hudo vprašljiv rumour, postane na ArsTechnici (ki tudi ni več to kar je bila) polresnica, na slo-techu pa že trden fakt. Da se je prodaja "večine aplikacij podvojila" je čista izmišljotina, tega tudi ne trdi noben od povezanih virov, pa že njihovo poročanje je na meji polresnice.

BosKo ::

Jaz sem tudi hotel kupit Ferrarija, pa eden iz Slovenj Gradca hoče za njega imet 250 tisoč.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=396...
Pa mu pravim da je avto precenjen in da je cena proizvodnje 50 tisoč in kdo bo kupil tako precenjen avto.
Upam da razumete poanto basni.

Če ti je neka zadeva predraga in precenjena si pač kupi tisto za kar misliš da dobiš največ. Pa naj bo to tudi Galaxy.
Da se pa tudi na veliko razpravljat o precenjenosti Samsunga.(plastik fantastik ob mobitel subvenciji za 360EUR tudi ni pocen)
Appla pač kupijo tisti ki vedo kaj hočejo imet, in kaj dobijo za ta denar.
Tak da prosim ne jokat in smetit po forumu. Ja vsi bi imeli Iphone če bi stali 100EUR, ja kdo pa ne, mogoče pa bi se še vedno kaki našel in bi dal za plasti fantastik 360 EUR.

Domy =) ::

vi kle neki raćunate stroške izdelave...
Ste pomislni kulk jih stane da sploh nardijo (izumjo stvar)?
oni so izmumil veliko panentov npr. multitouch... drugi so pa skoperal...
Zakaj pa pol vi nimate podjetja pa prodajate fonov, če je strpšek izdelave tako poceni?
sej je tud šampanc don perignon čez 100EUR stroški izdelave so pa 5EUR...
enako je z ferarijem
tle se neki prtožujete, da so cene visoke pa ko bo 200EUR ga pa kupite lol

jlpktnst ::

edit - brisan del, ki se nanaša na brisan post

@netanyahu: Glede kvalitete člankov: seveda, v današnjem svetu je pač tako da jih je večina povzeta po nekem viru, ki pa ni nujno izvorni vir. Prepogosto se med neštetimi prevodi izgubi vsebina. Mogoče bi bilo dobro, da večkrat preverjam vire novic, dobro da si to izpostavil.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

blackbfm ::

samo filanotropi pač niso, tega mi ne bo nihče dopovedal.


Zakaj pa bi bili? Tukaj te pa jaz ne stekam ciz.

zee ::

Saj uporabno in tehnološko gledano imajo res dobre produkte, samo filanotropi pač niso, tega mi ne bo nihče dopovedal.


A ostala podjetja (AMD, Intel, Nvidia, Nokia, HTC, Google, Microsoft) so pa jaki filantropi? V Sloveniji so nekaterga podjetja morda že takšna, pa še to samo tista, kjer država zaradi lastništva balina po svoje, ne pa v interesu delničarjev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

r0ker ::

ko nekdo reče da iphone nima konkurence se mu pa morem samo smejat. ok, rečemda za ipad načeloma drži, za iphone pa... revček omejen :D

sgdjkdlsugi4 ::

Saj nima konkurence.

V smislu, da ne obstaja noben podoben mobilni ekosistem. Android ? Ima drugo filozofijo, ki temelji na odprtosti. Microsoft hoce biti oboje, malo odprt kot Android, malo Appleovski, kot je pac njegova navada. Ampak spet druga filozofija.

Hvala bogu da sta ostala dva ne trudita bit Apple, ceprav si to jabkovci predstavljajo.

Omenjanje Symbiana/Meegota je skoda casa.

mailer ::

Če spustijo ceno za polovico... :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830082 (25724) blackbfm
»

Apple z rekordnim dobičkom, delnice padle kot kamen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12935242 (29116) Jst
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127069 (23027) SkipEU
»

Bo Nokia ob polletju še zasedala prestol pametnih mobilnikov?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
145850 (4395) PrimozR
»

Apple znova rekordno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9624211 (21708) techfreak :)

Več podobnih tem