» »

Vinjeta 2011

Vinjeta 2011

genius11 ::

Od 1.12.2010 dalje bodo prodajal letne vinjete, kaj mislite kolk se splača kupit vinjeto za celo leto, če greš 10x/leto na AC pa ene parkrat na obvoznico (šel sem ene 6x lj-Kranjska Gora pa ene 4x do Lesc, rad zahajam v gore) . Lansko leto sem jo nabavil pa se mi je nekak povrnila nazaj, denar res ni problem, ampak nekaj kupovat, kar mogoče ne boš ravno velikokrat rabil.
Sam sem vidu, da jo eni vseeno kupjo pa čeprav grejo sam 3x na AC v celem letu.
Nikol pa še nisem šel po stari cesti Lj-Jesenice to mora bit dolga vožnja, pa mogoče te še kako nedeljo policaji ustavjo, kar se mi na AC v svoji vozniški karieri ni zgodilo.
Kolk je včasih stala cestnina LJ-Jesenice
  • spremenil: genius11 ()

jurre ::

hja odvisno, moras mal preracunat. Na Torovem je bila vcasih cestnina 1,7 EUR v eno smer.
Do Jesenic so pa zeleli se eno cestnino narest pa so prej vinjete prisle (tako da bi bilo po starem 1,7 EUR + se enkrat toliko verjetno). Ce to malo povisas bi mel recimo 4 EUR v eno smer, se pravi 8 EUR v obe. 10x na leto = 80 EUR. Plus vozis se po obvoznici in drugje brez skrbi in hitreje... ce na morje skocis je bila vcasih cestnina okoli 4EUR v eno smer...pa mas hitro za vinjeto (pa se letna je uporabna 14 mesecev, vsaj prva).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

T0RN4D0 ::

Če se ti nakup vinjete splača ali ne, boš že sam preračunal. Če greš na AC samo nekajkrat letno in imate v družini več avtomobilov, se lahko kdaj zadeve tudi posodijo. Če te tedenske vinjete pridejo ceneje, tudi prav. Sicer pa se ti jo splača kupit, ker je roza. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

martincek1 ::

To je odločitev povsem na podlagi tega, kolikokrat bi šel namesto po stari cesti na avtocesto.
Če se ti povrne, boš verjetno vedel najbolj sam.

Moraš pa upoštevati tudi, da je na avtocesti manj policije, je bolj varno in seveda namenjeno temu, da se glavnina pelje po njej. Če pa greš na leto dvakrat od Jesenic do Ljubljane (kar ti vzame kakšno uro in pol, odvisno od gužve), nisi v tisti glavnini.

Kaj pa število avtomobilov? Če jih imate več, lahko malo "kompenzirate" :)

genius11 ::

Moj avto je tudi družinski.
Vseeno jo bom kupil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

MIHAc27 ::

Jaz modre nisem kupil. Malce tudi iz protesta, ker je bila tako draga v primerjavi z prvo oranžno. Vzel sem ene 3x tedensko (45EUR) kar je v bistvu polovička letne.
Peljal sem se malce več po AC, tako da novo bom nabavil.. že zaradi tega da me ne bo skrbelo ali me Durs zasači ali ne.

AndrejS ::

Durs ali Dars ?

T-Majo ::

Cena vinjete ostaja ista? 95EUR Ali bo res 135EUR?

In potem se spomnim, da sem 2 leti nazaj razmišljal, ali bi kupil letno, ko je bila 55EUR.

kmetek ::

razmišljal? stari način cestinjenja bi me upilil :)

KoMar- ::

Cena ostaja ista. Mah, bomo kupili z novim letom, zdele ni budgeta za roza stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava cen vinjet z drugimi državami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220986 (18479) sirotka
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322902 (19026) MrBrdo
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635785 (32947) pegaso
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637386 (23294) moowy123
»

Trenja: Cestnina na SLO avtocestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15013842 (9669) Pyr0Beast

Več podobnih tem