» »

Primerjava cen vinjet z drugimi državami

Primerjava cen vinjet z drugimi državami

1 2
3
»

ahac ::

WarpedGone je izjavil:

Niste.
Severni del ste sofinancirali - zato tisto tut ni AC ampak le hitra cesta.
V in J del je AC in to je delal DARS.


Ampak to ne bi smel bit glavni razlog za določanje, kjer rabiš vinjeto in kje ne.
Glavni razlog bi moral bit kako vinjeta vpliva na promet in kakšne so tam druge ceste.

Recimo... če gre moj fotr brez vinjete v Leclerc mora čez celo LJ.
Heh.. sej še skoraj v LJ ne more več, ker rondo Tomačevo očitno zahteva vinjeto tudi na vrhu, ko se pelješ PREKO obvoznice (table so zgoraj 8-O).
A ni debilno, da se voznike brez vinjet sili vozit čez center, hkrati pa jamrat, da je preveč prometa v mestu? To bi v Butalah pričakoval...
Če ne bi zahteval vinjete na LJ obvoznici, mimo Kopra in mogoče še kje, ne bi finančno veliko izgubil... bi pa več prometa spravil na obvoznice.

V New Orleansu sem se čez Mississippi peljal s trajektom... brezplačno. Oni se pač zavedajo, da je boljš spravit promet na bolj široke ceste na drugi strani vode kot pa, da bi se vozil okrog čez naselja.

To mora bit pomemben faktov pri določanju, kjer se zahteva plačevanje cestnine in kje ne... ne pa samo kdo je gradil.
Zzaradi tega se mi pa tudi vinjete zdijo OK, čeprav niso fer.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

sirotka ::

ahac je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Niste.
Severni del ste sofinancirali - zato tisto tut ni AC ampak le hitra cesta.
V in J del je AC in to je delal DARS.


Ampak to ne bi smel bit glavni razlog za določanje, kjer rabiš vinjeto in kje ne.
Glavni razlog bi moral bit kako vinjeta vpliva na promet in kakšne so tam druge ceste.

Recimo... če gre moj fotr brez vinjete v Leclerc mora čez celo LJ.
Heh.. sej še skoraj v LJ ne more več, ker rondo Tomačevo očitno zahteva vinjeto tudi na vrhu, ko se pelješ PREKO obvoznice (table so zgoraj 8-O).
A ni debilno, da se voznike brez vinjet sili vozit čez center, hkrati pa jamrat, da je preveč prometa v mestu? To bi v Butalah pričakoval...
Če ne bi zahteval vinjete na LJ obvoznici, mimo Kopra in mogoče še kje, ne bi finančno veliko izgubil... bi pa več prometa spravil na obvoznice.

V New Orleansu sem se čez Mississippi peljal s trajektom... brezplačno. Oni se pač zavedajo, da je boljš spravit promet na bolj široke ceste na drugi strani vode kot pa, da bi se vozil okrog čez naselja.

To mora bit pomemben faktov pri določanju, kjer se zahteva plačevanje cestnine in kje ne... ne pa samo kdo je gradil.
Zzaradi tega se mi pa tudi vinjete zdijo OK, čeprav niso fer.


Pa jebiga, če hočem pridet do lj tudi rabim vinjeto.

WarpedGone ::

ahac:
>> Ampak to ne bi smel bit glavni razlog za določanje, kjer rabiš vinjeto in kje ne.
Marsikaj nebi smelo biti, pa kr je ...
Se povsem strinjam z idejo tvojga prispevka.

>> Pa jebiga, če hočem pridet do lj tudi rabim vinjeto.
Rabiš tut plačano nadomestilo za uporabo regionalnih cest.
Zbogom in hvala za vse ribe

sirotka ::

WarpedGone je izjavil:

ahac:
>> Ampak to ne bi smel bit glavni razlog za določanje, kjer rabiš vinjeto in kje ne.
Marsikaj nebi smelo biti, pa kr je ...
Se povsem strinjam z idejo tvojga prispevka.

>> Pa jebiga, če hočem pridet do lj tudi rabim vinjeto.
Rabiš tut plačano nadomestilo za uporabo regionalnih cest.


Jaz ne jokam glede cen vinjet. Bi se pa eni radi kr lepo zastonj vozil po AC. Sicer pa nima veze kako vinjeta vpliva na promet, potem naj bodo zastonj za vse, ne samo za LJ, pa bo verjetno promet po regionalkah precej bolj upadel.

Mavrik ::

To mora bit pomemben faktov pri določanju, kjer se zahteva plačevanje cestnine in kje ne... ne pa samo kdo je gradil.


V bistvu je najpomembnejši faktor to, kdo jih vzdržuje :)
The truth is rarely pure and never simple.

ahac ::

sirotka je izjavil:

Pa jebiga, če hočem pridet do lj tudi rabim vinjeto.


Guess what? Jaz tud. In, če bi bila LJ obvoznica free bi jo še vedno rabil.

Sploh ni point, da bi bil jaz kaj na boljšem... ampak promet v LJ bi pa mogoče bil. Samo to je Slovencem pač težko dojet, a ne? Važno, da ne plačamo več kot sosed!

sirotka je izjavil:

Sicer pa nima veze kako vinjeta vpliva na promet, potem naj bodo zastonj za vse, ne samo za LJ, pa bo verjetno promet po regionalkah precej bolj upadel.


Sej pravm... v Butalah nima veze... po svetu pa ima!

Naj bodo zastonj za vse... to bi blo super. Ampak za to ni denarja. To, da bi LJ obvoznica (in še kakšna) bila free, pa verjetno ne bi ustvarilo kakšne velike izgube, hkrati pa tistim brez vinjet ne bi bilo treba čez center mesta, ki je itak že ves zabasan s prometom.
Drugo bi pa bilo, če bi Ljubljana imela še kakšno obvoznico, ki ne bi bila avtocesta in bi promet lahko šel tja.

Je pa smešno, da eni tolk napadate to idejo free obvoznic, ker... ni fer. Hkrati se vam pa zdi OK, da se vsak dan vozite po AC z enako vinjeto kot nekdo, ki 3x na leto zapelje gor.
Double standards much?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

sirotka ::

ahac je izjavil:

sirotka je izjavil:

Pa jebiga, če hočem pridet do lj tudi rabim vinjeto.


Guess what? Jaz tud. In, če bi bila LJ obvoznica free bi jo še vedno rabil.

Sploh ni point, da bi bil jaz kaj na boljšem... ampak promet v LJ bi pa mogoče bil. Samo to je Slovencem pač težko dojet, a ne? Važno, da ne plačamo več kot sosed!

sirotka je izjavil:

Sicer pa nima veze kako vinjeta vpliva na promet, potem naj bodo zastonj za vse, ne samo za LJ, pa bo verjetno promet po regionalkah precej bolj upadel.


Sej pravm... v Butalah nima veze... po svetu pa ima!

Naj bodo zastonj za vse... to bi blo super. Ampak za to ni denarja. To, da bi LJ obvoznica (in še kakšna) bila free, pa verjetno ne bi ustvarilo kakšne velike izgube, hkrati pa tistim brez vinjet ne bi bilo treba čez center mesta, ki je itak že ves zabasan s prometom.
Drugo bi pa bilo, če bi Ljubljana imela še kakšno obvoznico, ki ne bi bila avtocesta in bi promet lahko šel tja.

Je pa smešno, da eni tolk napadate to idejo free obvoznic, ker... ni fer. Hkrati se vam pa zdi OK, da se vsak dan vozite po AC z enako vinjeto kot nekdo, ki 3x na leto zapelje gor.
Double standards much?


Načelo enakovrednosti. Če se vozite, pa še plačajte. Tko je in tko naj bo. In ne, ne moti me to, da moram kaj več plačat od soseda. Hudič, če vam uspe, pa probajte dobit zastonj obvoznico. Moti me le to bv jokanje, pač vsi plačujemo AC. Tisti, ki se 3x na leto zapelje gor naj kupi tedensko.

ahac ::

Načelo enakovrednosti.

To tvoje načelo enakovradnosti je dost čudno, če mora enako plačat nekdo, ki se vozi vsak dan in nekdo, ki se nekajkrat na leto.

Hudič, če vam uspe, pa probajte dobit zastonj obvoznico.

A ne razumeš, da jaz nisem Ljubljančan?
Niti nisem Koperčan, ampak mislm, da bi tam tud moralo bit free. Recimo... Kranj, Celje, itd... pa ni nujno, ker gre AC mimo mesta in niti ne služi kot obvoznica.

Kar se mi zdi pomembno je to, da se promet spelje na čim boljši način.... v LJ, na obali in v tvoji vasi. Ne zaradi mene, ampak zaradi ljudi, ki se vozijo po teh cestah in tistih, ki živijo ob njih.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

fosil ::

V civiliziranem svetu so obvoznice praviloma zastonj.
Tako kot so parkirišča ob obvoznicah zastonj, javni prevoz v center je pa nato celo subvencioniran.
Včasih je pač treba mal pogledat "the big picture" ne pa samo svojega vrtička.
Tako je!

sirotka ::

fosil je izjavil:

V civiliziranem svetu so obvoznice praviloma zastonj.
Tako kot so parkirišča ob obvoznicah zastonj, javni prevoz v center je pa nato celo subvencioniran.
Včasih je pač treba mal pogledat "the big picture" ne pa samo svojega vrtička.


Ne vem, kaj ti šteješ pod "civiliziran" svet, vendar v Švici je ista zgodba pri obvoznicah kot pri nas.

T0RN4D0 ::

Mislim da ne bi bil noben problem, če bi bila obvoznica zastonj. Hvala bogu da ne rinejo vsi skozi mesto...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

RookY ::

Zakaj imajo pa tovornjaki, ki bolj uničujejo ceste, zastonj obvoznico?
Juhu juhu spet bom bruhu

Zheegec ::

Naj bodo zastonj za vse... to bi blo super. Ampak za to ni denarja. To, da bi LJ obvoznica (in še kakšna) bila free, pa verjetno ne bi ustvarilo kakšne velike izgube, hkrati pa tistim brez vinjet ne bi bilo treba čez center mesta, ki je itak že ves zabasan s prometom.
Drugo bi pa bilo, če bi Ljubljana imela še kakšno obvoznico, ki ne bi bila avtocesta in bi promet lahko šel tja.

Je pa smešno, da eni tolk napadate to idejo free obvoznic, ker... ni fer. Hkrati se vam pa zdi OK, da se vsak dan vozite po AC z enako vinjeto kot nekdo, ki 3x na leto zapelje gor.
Double standards much?

Za to je denar. Že trošarine zadostujejo za kompletno financiranje gradnje in vzdrževanja vseh naših cest in to po korupcijskih cenah... Ampak ta denar gre drugam.
Mi je pa zanimivo, kako jaz govorim, da je vinjeta prepoceni (ker potem imaš na AC cel kup idiotov, ki sploh ne spadajo na cesto, če bi bila vinjeta dražja jih pa mogoče ne bi bilo), drugi pa obratno :)
Še bolj zanimivo je, da prodajaš rabljen avto za 2kEUR in te nekdo kliče, če avto ima vinjeto (par let nazaj, ko je bila še cenejša) in ker je nima se ni odločil za nakup :) Aaaa?

RookY je izjavil:

Zakaj imajo pa tovornjaki, ki bolj uničujejo ceste, zastonj obvoznico?

:) Res dobra...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

ahac ::

sirotka je izjavil:

fosil je izjavil:

V civiliziranem svetu so obvoznice praviloma zastonj.
Tako kot so parkirišča ob obvoznicah zastonj, javni prevoz v center je pa nato celo subvencioniran.
Včasih je pač treba mal pogledat "the big picture" ne pa samo svojega vrtička.


Ne vem, kaj ti šteješ pod "civiliziran" svet, vendar v Švici je ista zgodba pri obvoznicah kot pri nas.



Švicarji so sicer lahko dost zahojeni, ampak.... njihova letna vinjeta je tudi 3x cenejša, njihove plače pa dost višje od naših. To pa pomeni, da je verjetno dost manj vozil brez vinjete in zato tudi manj prometa, ki se izogiba obvoznic.

Če že hočeš dat primer mesta, kjer se plačuje obvoznica, potem ti predlagam Torino. Tam so cestninske postaje na obvoznici in na vsaki daš 90 centov. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Gregor P ::

Sam sem bil zelo vesel vinjet ker preprosto mi je šlo na živce, da se moramo sred avtoceste vsake tolikokrat na polno ustavljati, da lahko plačamo neko cestnino; sedaj me pa še vedno zelo motijo te kabine, ki bi jih morali že zdavnaj odstraniti (tovornjake lahko cestninijo tudi bolj moderno že danes, če resnično želijo).

Ne bi imel tudi čisto nič proti kakšnim bolj modernim "pravičnim" pobiranjem cestnine (torej brez kakršnihkoli ovir na cestah), ampak ne na račun tega, da ves čas sledijo mojemu vozilu (in potem te podatke kdo zlorabi etc.), razen če jaz to sam hočem npr. v primeru nesreče ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

sirotka ::

Ahac, šlo se je zato, da so v "civiliziranih" državah zastnj obvoznice in za nič drugega.

Tarzan ::

Eh, edini problem vinjet je, da so roza in ne pašejo na moške avtomobile. :D

Gregor P ::

Drži, zato se do konca januarja še vozim z avtom, potem pa samo še (pri)mestni potniški promet in pa vlak do naslednjega leta:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

šernk ::

Gregor P je izjavil:

Drži, zato se do konca januarja še vozim z avtom, potem pa samo še (pri)mestni potniški promet in pa vlak do naslednjega leta:))


jst bom tud mel do 31. januarja zaradi barve še staro vinjeto...
samo potem na žalost ne bo druge kot novo kupit, al 1 ura vožnje z avtom, ali pa 3 ure z vlakom :8)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Keyser Soze ::

Mater, morate bit pa hudi deci, da vam že ena boga roza nalepka spodkoplje celo "moškost".>:D
OM, F, G!

šernk ::

nič ne spodkoplje, vendar mi vsekakor ni všeč na eni strani roza vinjeta, na drugi strani pa parkirne nalepke za metalcamp :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ahac ::

sirotka je izjavil:

Ahac, šlo se je zato, da so v "civiliziranih" državah zastnj obvoznice in za nič drugega.


Nope. Šlo se je zato, da je treba pri določanju cestnine upoštevat razne stvari in ne samo kdo je plačal cesto.
Ampak OK... najdu si eno "civilizirano" državo, kjer se jih plačuje... torej je to sigurno najboljša možnost!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

sirotka ::

ahac je izjavil:

sirotka je izjavil:

Ahac, šlo se je zato, da so v "civiliziranih" državah zastnj obvoznice in za nič drugega.


Nope. Šlo se je zato, da je treba pri določanju cestnine upoštevat razne stvari in ne samo kdo je plačal cesto.
Ampak OK... najdu si eno "civilizirano" državo, kjer se jih plačuje... torej je to sigurno najboljša možnost!


Nisem tega trdil, šlo je le na odgovor fosilu, ki je trdil, da so drugje obvoznice zastonj.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev vinjet na ravni EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16334869 (30468) Invictus
»

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21950106 (42681) jalovec09
»

Nizozemska testira satelitsko cestninjenje vseh cest (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23142715 (35959) krneki0001
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322943 (19067) MrBrdo
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635845 (33007) pegaso

Več podobnih tem