» »

Disk ali windowsi? =/

Disk ali windowsi? =/

kiikiica ::

Živjo!

Mam en problem z računalnikom in sicer, prejšn tedn ko sm hotla prižgat računalnik mi je prišel do stanja pred vstopom v widowse (pač una zastavca k plapola) in se je ustavu in ni hotu naprej (imela sm xp-je); večkrat sm ga resetirala pa drugače kot v safe mode sploh nism mogla v sistem. Potem sem na novo naložila gor Windows 7 misleč, da je z xpji nekaj narobe, ampak imam pri W7 iste probleme, računalnik mi ''iz prve'' sploh noče v sistem spet se ustavlja pri tisti zastavici če naredim recimo update ga čist zmeša in lahko pridem v sistem le tako da dam nastavitve za 2 dni nazaj, seveda se mi potem zbrišejo vsi programi, ki sem jih naložila. Potem, opazila sem že nekajkrat ta teden, da če že pridem v windowse mi ne dela noben USB vhod??

Enkrat sem že imela težave z diskom in sicer se mi je po domače ''zaciklou'' no zaštekov takrt sm izgubila tud vse podatke, ki sem jih imela na računalniku.

Kaj mislite da je narobe? Že dva sta mi rekla, da je to disk?...

Cold1 ::

Če se ti težave pojavljajo pod različnimi OS-i, potem se gre zagotovo za strojno opremo, je pa čudno da ti je namestitev uspela, do težav pa pride šele kasneje.

Testiraj pomnilnik ter disk in razmisli o nakupu novega računalnika, tule na forumu smo nekaj tednov nazaj ugotavljali, da je najcenejši navoljo že za nekaj več kot 170 EUR.

Enron x86 ::

Mogoče težave povzroča kakšen update za windows (glede na to da sveže nameščen sistem dela OK)? Poskusi določiti, kateri je, in ga potem blokiraj.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

kiikiica ::

z updatom sem že probala dela isto =/

mislm da bo res treba kupit nov računalnik! =)

energetik ::

Lahko bi napisala tudi, kakšno strojno opremo imaš, če se splača karkoli menjati ali kar nabaviti novo.
Imaš legalne Windows?
Na tvojem mestu bi si najprej z neta potegnil Ubuntu, fizično odklopil disk in zagnal Ubuntu brez spremembe sistema. Če to dela, je disk kriv. Če pa ne, imaš pa pri zagonu Ubuntu možnost testiranja RAMa (Memtest). Toliko za začetek.

boogie_xlr ::

Da ne boš preveč zmešana, Ubuntu lahko poženeš kar s cdja (in celo usb ključka!), tudi na sistemu brez diska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061181003 (49842) poweroff
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143095 (1565) RutS
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999137557 (100443) Icematxyz
»

OS flame wars (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
20211532 (6855) MrStein

Vista ali Linux? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
22813772 (9101) OmegaBlue

Več podobnih tem