» »

OS flame wars

OS flame wars

1
2
3 4 5

BigWhale ::

Načeloma, vendar zdaleč ne tako preprosto.

.... načeloma so romarski profili bolš kot narezan kruh.


Kaj pa ciganski profil nardi z 20 GB filmom, ki ga jaz downloadam in pospravim v svoj homedir? A sploh kaj?

noraguta ::

isto kar bi sam na roke.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

camx ::

jype>./add_new_drive.sh

Potrdiš z enter.


Glede linuxa, v katerem distrotu gre kot si opisal ?

V vsakem.



http://www.webtv.si/video/index/id/8297

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

borchi ::

> Kaj pa naredi OSX pri neznano formatiranem disku pa je dobro vprašanje, na katerega odgovor jaz ne poznam. Lahko kdo proba ?

jaz vem. zato sem pa vprašal. teži ob vsakem je***em bootu ;-)

ena geto style rešitev je, da na disku narediš eno malo particijo, ki jo OSX prepozna in potem ne teži več...

naslednje vprašanje. zakaj OSX čisto random dodeljuje node name fizičnim diskom (če imaš več fizičnih diskov). npr. nek disk bo enkrat dobil node /dev/disk0, drugič pa /dev/disk1. v linuxu se to ne dogaja (če ravno ne zamenjaš kanala na katerem je disk).
l'jga

MrStein ::

O pa še kako se dogaja (v linuxu) ;)
O tem bi lahko knjigo napisal.
Poskusi rešitve so razni izdelki kot devlabel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kriko1 ::

To se mi ni še nikoli zgodilo. Udev poskrbi za to, razen če imaš kak čudna udev pravila.

BigWhale ::

Stein, Nehi no bluzit. Devlabel je za sto let stare kernele. ;> udev pa v danasnjih kernelih poskrbi, da se naprave vedno priklapljajo na iste device. Predvsem gre pa tukaj za removable naprave.

borchi ::

> Predvsem gre pa tukaj za removable naprave

jap. če sem že doživel, da je usb key dobil po ejectu in ponovnem priklopu drug dev node, se mi še NIKOLI ni zgodilo, da bi npr. master disk na prvem kanalu bil karkoli drugega kot /dev/h(s)da. v OSXu pa je ta disk enkrat /dev/disk0, drugič /dev/disk2, tretjič spet kaj drugega... zna bit zelo moteče pri kakem softveru.
l'jga

BigWhale ::

Baje se Nokina N95 v Data Mode ne poveze z OSX. Hehe, a je to res?

noraguta ::

ja synce je pa sploh bleščeča zadeva , kali?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MrStein ::

borchi, kako pa potem sploh boota, če je ID diska vedno drug ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

> borchi, kako pa potem sploh boota, če je ID diska vedno drug ?

ne razumem čisto vprašanja.

efi najde aktivno blessed particijo in z nje štarta sistem.
l'jga

MrStein ::

Bom obrnil:
Če EFI, boot loader, OS & co najdejo vse fajle na (pravem) disku, kako imajo potem nekateri programi težavo s tem ?

PS: Glede dodajanja novega diska: Ubuntu nič ne vpraša, ponudi, klika .. ampak lepo odpreš terminal , fdisk, kot piše na onem linku ... sem preveril prejle. (saj to vsi vemo, razen določenih posameznikov...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

preem ::

pa sej, če si človek, ki te interesirajo nove stvari in si tok iznajdljiv, da mal poguglaš če nimaš pojma kako se naredi, se vse da.

če si pa levak, boš pa levak ostal, ti pa preostane edino kreganje z slehernim posameznikom na internetih in udrihanje čez vse kar ti dela probleme :-P

MrStein ::

BigWhale:
Stein, Nehi no bluzit. Devlabel je za sto let stare kernele. ;> udev pa v danasnjih kernelih poskrbi, da se naprave vedno priklapljajo na iste device. Predvsem gre pa tukaj za removable naprave.


Ubuntu 8.04 :

sdc1, sdc2, sdc5 , sdc6

pet minut pozneje:
iste particije se zdaj imenujejo

sdb1, sdb2, sdb5 , sdb6

(fiksni disk)

(lahko naredim video posnetek za nejeverne tomaže...:\ )
Ampak ti kar trdi, da se to v resnici ne dogaja. Oziroma "bluzi".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Daedalus ::

And who cares? Itak ma disk svoj UID, pa je lahko priklopljen magari kot sdžnj.

Je pa res, da se bo naprava preimenovala, če jo priključiš na drug SATA/ATA/SCSI kanal. Big deal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

borchi ::

> Če EFI, boot loader, OS & co najdejo vse fajle na (pravem) disku, kako imajo potem nekateri programi težavo s tem ?

ja, to je vprašanje za miljon dolarjev. majo pa težavo s tem aplikacije proizvajalcev kot so vmware (fusion), apple (spotlight, time machine)...
l'jga

BigWhale ::


Ubuntu 8.04 :

sdc1, sdc2, sdc5 , sdc6

pet minut pozneje:
iste particije se zdaj imenujejo

sdb1, sdb2, sdb5 , sdb6

(fiksni disk)

(lahko naredim video posnetek za nejeverne tomaže...[:\\] )
Ampak ti kar trdi, da se to v resnici ne dogaja. Oziroma "bluzi".


Kaj si pa vmes naredil? Samo rebootal masino?

Namrec, meni se to se NIKOLI ni zgodilo.

'FireSTORM' ::

O pa še kako se dogaja (v linuxu) ;)
O tem bi lahko knjigo napisal.
Poskusi rešitve so razni izdelki kot devlabel.


Ne verjamem.
En disk ATA + 2x SCSI, vedno vsi isto ime.
Se pa lahko to zgodi po ponovni inštalaciji celotnega sistema, z diski še se mi sicer ni zgodilo, se mi pa je zgodilo z Ethernet karticami.

Formatiranje v Linuxu za telebane(predvidevam da je že Linux nameščen in gre za nov dodaten disk):
1. Vklopiš disk
2. Prižgeš računalnik
3. Se prijaviš
4. Konzola: mkfs.ext3 /dev/hdX(ali sdX za SATA in X nadomestiš z a, b, c ali d, a verjetno ne bo če je že prvi disk enakega tipa, torej SATA ali ATA)
5. Vpraša če res želiš čez celoten disk zapisat FS, pritisneš y, kaj se zgodi? Dobiš eno veliko particijo čez celoten disk tipa ext3, če hočeš drug FS namesto mkfs.ext3 uporabiš drug ukaz.
6. Konzola: mount /dev/h(s)dX1 /mount/point ali, če hočeš avtomatizirano: echo "/dev/h(s)dX1 /mount/point ext3 defaults 0 0" >> /etc/fstab
7. Če si len rebootaš ali pa preprosto v konzolo napišeš: mount /dev/h(s)dX1

Torej sedem korakov z montiranjem, prižiganjem in prijavljanjem vred.

Nov sistem?
Recimo CentOS, pripališ, Boot CD/DVD v pogon, ko prideš do tja izbereš avtomatično particioniranje(kar je po defaultu izbrano) in greš naprej, torej vse kar narediš je EN/ENA/1 klik, disk se particionira, formatira in sistem se namesti.
Seveda imaš bolj "zabačene" sisteme kjer je potrebno vse ročno, recimo Slackware, kjer je treba najprej disk ročno razdelit z fdisk ali cfdisk, ampak to je druga zgodba, power through control.

Ne vem no, jaz sem porabil 13 korakov ko sem kriptiral disk ne pa samo formatiral, še za RAID polje ne vem če sem porabil 13 korakov.
Kako to vi kekci počnete ne vem in mi je tudi vseeno, ampak če ste nesposobni okrajšat svoje delo in ga tudi pohitrit ne krivite sistema ampak sebe ;)

Ne blati sistema ki ga ne poznaš podrobno, jaz ne poznam Maca/OSXa/itd in niti nočem govorit o njem dokler ga nebom enkrat pošteno stestiral(beri par mescev intenzivnega dela in igračkanja le z tem sistemom).
Glede prijaznosti sistema in podobne klobase je pa samo navada. Natvezil sem o tem že toliko da se mi ne da ponovno.
Tudi glede varnosti Windoze sistemov bi lahko kaj porekel ker sem jih uporabljal vrsto let, tudi o njihovi odzivnosti in neverjetni hitrosti bi se dalo pošteno razpisat, ampak spet, ne da se mi ponovno.
Those penguins.... They sure aint normal....

MrStein ::

Pri/po odklopu drugega diska. Po rebootu.
In en poskus rešitve tega problema je devlabel.

Lahko se stvar zgodi tudi brez spremembe HW. Sicer redkeje.

Glejte pobje, to sem sodeloval z redhat, ko so hoteli integrirati devlabel, to ne govorim na pamet.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Daedalus ::

Ma kaka konzola. Gparted upališ, pa je mir.

Kar se pa Steina tiče... Sej sem že napisal, če spremeniš kanal, na katerega je priključena naprava, se bo ime naprave spremenilo. Po definiciji. Ne more biti primary master hdd, ampak je lahko samo hda. Če pa namesto standardnega poimenovanja uporabljaš UUID, je pa IIRC čisto vseeno, kam disk priklopiš. Ma pa tud taka rešitev svoje težave, seveda.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kriko1 ::

Poleg tega nima niti veze kaj je (sdX, hdX) če priklapljaš po imenu naprave:
/dev/disk/by-id/scsi-SATA_HDS728080PLA380_PFDB32S7TD2RVM-part5

borchi ::

me zanima zakaj mi ni vsak drugi dan odletel softverski raid (pa še verjetno tisočem drugim), če je v linux čisto običajno, da primary master lahko dobi /dev/hdb node. če se prav spomnim si v configu (/etc/raidtab?) lepo naštel diske z dev nodi in ne preko UUID...

pure luck?!
l'jga

MrStein ::

Daedalus:
Sej sem že napisal, če spremeniš kanal, na katerega je priključena naprava, se bo ime naprave spremenilo. Po definiciji.

Ne vedno. Če imaš en disk, je vedno sda, ne glede kam je priklopljen.

(razen v dandanes redkih primerih, če uporablješ ne-libata driver)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BigWhale ::

Pri/po odklopu drugega diska. Po rebootu.
In en poskus rešitve tega problema je devlabel.

Lahko se stvar zgodi tudi brez spremembe HW. Sicer redkeje.

Glejte pobje, to sem sodeloval z redhat, ko so hoteli integrirati devlabel, to ne govorim na pamet.


Ja, to se je dogajalo, oziroma se verjetno se dogaja, ne vem vec. Meni se USB key vedno kot sdf pokaze, pa ce ga vlecem ven in not in vmes priklapljam druge naprave.

Se mu pa crka spremeni, ce vtaknem notri pred njim recimo USB card reader v katerem je SD kartica.

overlord_tm ::

Mater ... zdele sem 4x rebootnu, 4x preklopu diska in vedno sta bila sda in sdb. Using gentoo

MrStein ::

Če sta dva diska, bo vedno en sda, drugi pa sdb. Kaj si pa pričakoval ? /dev/video2 ? ;)
Vprašanje je le, kateri bo A in kateri B.

Nisem rekel, da se to dogaja 5x na dan. Je odvisno od več zadev. In če je kaka rešitev ala devlabel ali udev ali karkoli, potem se dogaja še tolko redkeje.

Ne vem, zakaj takšno razburjenje ... |O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

sej ni nobenega razburjanja.

ampak, kako si razlagaš to, da softverski raid0 sploh lahko dela? nikjer v nobeni dokumentaciji nisem zasledil, da bi svarili, da se sistem ne bo pobral zaradi te stvari. pa da se v par letih to meni ni zgodilo in da še nisem videl primera, da bi se komu to zgodilo?
l'jga

MrStein ::

swraid med drugim na disk zapiše, v kateri raid "paket" spada, tako da se bolj težko porazgubijo.

Evo iz RAID HOWTO:
"This allows the kernel to read the configuration of RAID devices directly from the disks involved, instead of reading from some configuration file that may not be available at all times."


Torej v raidtab ti lahko zamenjaš "/dev/hdc2" z "/frubi/mubi", pa bo še vedno delalo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

krneki0001 ::


A res? Jaz na ubuntuju nimam teh težav. Uninstall dela lepo tako kot install. Pa tudi če bi že kaj resnično (as in totalno v nulo) zajebal, vstavim (ubuntu/fedora/mandriva) cd, povozim obstoječo namestitev in nadaljujem od tam, kjer sem ostal, z vsemi nastavitvami vred.

Eni niti tega ne rabimo, vse deluje iz prve že skor 2 keti v visti.



Je na windowsih možno imet /home/ (ekvivalent) na svoji particiji?

ja je možno v vseh winsih, celo v windows mobile se da to popedenat

preem ::

joj winsi so res zakon.... zakaj potem ta debata? evo vidte, moj point od prej drži... samo M$ fanboji se kregajo in izpostavljajo, mi se mormo pa brant, pa daj umiri se človek sej ti noben nč noče, uporabljaj kar ti srce poželi.

borchi ::

> swraid med drugim na disk zapiše, v kateri raid "paket" spada, tako da se bolj težko porazgubijo.

nisem siguren, da je superblock imun na tole...
l'jga

krneki0001 ::

joj winsi so res zakon.... zakaj potem ta debata? evo vidte, moj point od prej drži... samo M$ fanboji se kregajo in izpostavljajo, mi se mormo pa brant, pa daj umiri se človek sej ti noben nč noče, uporabljaj kar ti srce poželi.



Vsak sistem je po svoje dober in po svoje zanič. Noben pa ni odličen. Bi pa lahko takega kdo naredil, če bi iz vsakega od teh sistemov pobral dobre stvari in slabosti vseh teh sistemov odpravil.

Meni osebno je važno v sistemu to, da lahko laufam na njemu določene aplikacije, ki jih potrebujem za službo in da se sistem ne sesuva. Trenutno sta to vista in server 2008 in si niti ne želim drugega sistema, ker tukaj vse deluje zaenkrat. Ko to ne bo več, bom sistem pač zamenjal.

overlord_tm ::

Če sta dva diska, bo vedno en sda, drugi pa sdb. Kaj si pa pričakoval ? /dev/video2 ? ;)
Vprašanje je le, kateri bo A in kateri B.

Nisem rekel, da se to dogaja 5x na dan. Je odvisno od več zadev. In če je kaka rešitev ala devlabel ali udev ali karkoli, potem se dogaja še tolko redkeje.

Ne vem, zakaj takšno razburjenje ... |O


Plata (vsaj moja) ima priključke SATA1, SATA2, SATA3, SATA4. Sda je vedno disk ki je priklopljen na nižjo cifro, sdb pa na višjo. Se mi še ni zgodilo drugače .... Seveda če preklopiš diska tako, da tisti ki je bil prej na nižji cifri sedaj pade na višjo ... potem se črke zamenjajo in sistem se ne bootne.

BigWhale ::

Ja, sam viste so tolk pametne, da to znajo narest. No ne vem ce viste ampak oesiksi pa ziher!

Icematxyz ::

Kaj ti pomaga OS, pa kakršenkoli že je, če ne moreš nanj namestit programa ki ga potrebuješ za delo?

Tako da to je velik faktor, ki vpliva na končno odločitev pri izbiri. Se pravi kompatibilnost OS s področjem katerega uporabljaš. Zakaj je kompatibilen in zakaj ni te v bistvu sploh ne zanima saj bo rezultat na koncu isti.

In v bistvu vsi OS, ki podpirajo področje za katero ga boš uporabljal so ok. Pa kakorkoli se mu reče.

Pogajate se že o particijah tu en čas. Kar je v bistvu nesmisel. Particija to pa je res zadnja stvar...

Icematxyz ::

Sam odkar sem sprobal enkrat puppy linux z dolgčasa imam še sedaj tisti cd in kadarkoli delam novo inštalacijo vržem tisti cd not in uporabim gparted.

Tudi za ostale stvari z particijami ga uporabljam pa tudi če je drug OS nameščen na diskih.

Pa to ne pomeni da windows xp ne zna naredit particij. Ampak gparted pač naklikaš vse kaj bi rad naredil stisneš na gumb in še vedno je delovalo brezhibno.

MrStein ::

Heh, ena verzija (live prav od gparted, PartedMagic, se mi zdi) je totalno sesula sistem.
Na srečo sem imel polni backup. ntfsresize pa je na identičnem sistemu naredil isto nalogo BP.

Več kode, več bugov ... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Da meni tudi je partition magic, ki je mimogrede plačljiv že nemalokrat naredil razsulo...

Zato pa je treba biti previden kaj delaš. In razne varjante kjer deliš diske (povečuješ ali zmanšuješ prostor na obstoječih particijah) na katerih je že OS tako izvajaš če je to resnično potrebno in ne gre drugače. V osnovi pa tega NE počneš.

Naj še omenim da gparted podpira tudi delo z datotečnimi sitemi, ki pa jih po defoltu z windows xp ne moreš niti uporabljati. Tako da še en velik plus za gparted.

Torej kljub temu, da menim da je najbolj univezalen in splošni uporaben OS do sedaj po mojem mnenju Windows XP Professional uporabljam za delo z particijami gparted, ki je del linuxa. Kdo bi si mislil da je kaj takega sploh mogoče.

MrStein ::

Malo mešaš "Partition Magic" in "PartedMagic" ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Malo mešaš "Partition Magic" in "PartedMagic" ? ;)


Ne nič ne mešam. Partiton magic sem jaz uporabljal. Omenil pa sem to zato, ker sem hotel povedati, da tudi rešitve za katerimi stojijo firme in jih plačuješ lahko povzročijo razsulo.

PartedMagic pa še nikoli nisem uporabljal in ne vem o njem nič. Jaz uporabljam gparted.

In to tisto verzijo, ki je vgrajena v puppy linux.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

sam koristim vse tri operacijske sisteme, o katerih se tle največ govori - in največji problem je prenašanje velikih datotek med njimi. OSX ne zna pisat na NTFS ali ext3, win in linux nočeta delat s HFS+, le linux je uporaben z vsemi FSji - pa še to zna s HFS+ met kake probleme - ampak če lahko uporabim NTFS, pol ponavadi ni nekih resnih težav - in na tem polju zaem osx kar zgubi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

opeter ::

Kaj pa če uporabiš NTFS-3G?

Sicer pa, za MacOS X obstaja tole, kar poseka vse alternativne različice (beri: opensource rešitve) po celi črti. Jah, jebiga, plačati je treba, ampak potem deluje tako kot pričakuješ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MrStein ::

Hmm, Paragon NTFS (za linux) je baje ... (popravljeno, da ne bo nesporazumov).
Torej bolj megleno se spominjam, nekih ne ravno navdušenih komentarjev čez paragon-ntfs.
Za Mac verzijo ne vem.
(a ni na www.ntfs-3g.org včasih bil v tabeli hitrosti tudi Paragon-ntfs ?)

Kaj pa je narobe z ntfs-3g ? (razen včasih večje porabe CPU)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

borchi ::

> Kaj pa je narobe z ntfs-3g

men dela "k't urca" na OSX...
l'jga

opeter ::

borchi, kakšna je konfiguracija tvojega Maca?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

borchi ::

> borchi, kakšna je konfiguracija tvojega Maca?

macbook.

če pa misliš glede random pojavljanja istega diska pod prugačnim dev node-om, se mi pa to dogaja na 'hackintoshu' ;-) imajo pa isti problem lastniki mac pro-jev, ki lahko imajo več kot en fizični disk...
l'jga

terryww ::

Bolj kot namestitev diska se mi zdi problematična namestitev raznih gonilnikov. Firme izdajo gonilnike za določen kernel in če imaš drugega, (closed source) gonilnikov ne moreš instalirat. V posebne primeru, da ima firma open source gonilnik (ali vsaj delno opensource), ga lahko sam buildaš za določen kernel. To pa pomeni:
1. instalirat kernel source distribucije
2. skonfigurirat $PATH in simbolične linke, da prav kažejo na kernel source in programje/knjižnice
3. če build ni uspešen -> debug. Se pravi iskanje potrebnih programov/knjižnic, da se zadosti potrebam builda. In vsaka distribucija ima te potrebne prog/knjižnice v programskem paketu pod drugim imenom...
4. upanje, da bo driver pravilno delal

V win pa je zadeva jasna:
klik-klik -> install -> reboot
ponoviš zadevo ok. 5x, kolikor je v povprečju potrebno za novo instalacijo in stvar deluje.

Iz pogleda podpore hw je microsoft še vedno svetlobna leta pred ostalimi. Fajn bi bilo, če bi imeli več projektov kot je OpenBSD, kjer pišejo proizvajalcem, da odprejo gonilnike, drugače ne bodo podprli njihovega hw. No, glede na to, da se je zadnje čase kernel posodabljal na par mesecov, bi bilo že zadovoljivo, če bi proizvajalci ponujali gonilnike za recimo 5 zadnjih stabilnih verzij kernela, ne pa da imajo en gonilnik za 2.4.x, drugega pa za 2.6.1x..

BigWhale ::

Meni pa v mojem KDE 4.1 dela kolescek na logitech miski v vse smeri... gor dol in levo desno. Sploh nisem vedel, da to obstaja. Ampak pri copy/paste operacijah se mi je dogajalo, da se je kurzor v konzoli premaknil eno ali dve mesti levo iz neznanega razloga.

No, to dela out of the box. Sploh ne rabim nekih driverjev nalagat.

(Eni so razlagal, da to ne dela, nevem vec kdo)

preem ::

razlika je v tem da M$ plačuje hardware proizvajalcem da delajo gonilnike za winse. Žal ni pri 'linuxu' nobenga takšnega, ki bi to počel, zastojn jih pa nekateri delajo nekateri pa ne. pri HPju so cari, imajo vse podprto, pri canonu ravno obratno - in tako bo še en cajt, dokler ne bo pač tržni delež takšen, da se ga ne bo dalo zanemarjat.

sam to nima nič veze s kvaliteto OS-a, linux je še zmer superioren winsem :-P
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniki na ISS migrirajo na Linux (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17234580 (28985) MrStein
»

Mageia Linux 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13229547 (26730) MrStein
»

Reševanje vojaka Viste (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
49324646 (14249) poweroff

Ubuntu sux (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
21513665 (8666) OmegaBlue
»

Prihaja Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15714087 (9812) zee

Več podobnih tem