» »

Windows Vista

Windows Vista

Mghh ::

Pozdravljeni,

odločil sem se, da postavim vprašanje na tem forumu, ker imam veliko težavo. Pred 1 letom sem kupil nov leptop Fujitsu Siemens z že naloženo Windows Visto. Ko sem prvič prižgal leptop, so bili programi Word, PowerPoint in ostali programi pač novi - kao novejši ... Potem pa sem dal enemu leptopa, da mi je naložil slovar in pač leptopa usposobil za uporabo (ne vem točno kaj je počel) in od takrat imam jaz na leptopu star Word, Powerpoint itd. Vsi programi so stari. Če kliknem na vizitko v Wordu, so tam napisane letnice od 1993 do 2000. Pač ko odprem Word, je njegov videz "star" ... sivi okvir ipd. V glavnem jaz ne vem, kako je do tega prišlo. Da bi jaz kje kaj spremenil, pomoje ni možno. Naj pa omenim, da ko pa prižgem leptop, se mi pa pokaže na desni ura in koledar ... pač look od Viste.

Mogoče kdo ve, za kaj se tukaj gre? ://

Lp, Mgh

Cold1 ::

Namesto Pisarne 2007, katere (najbrž preiskusno) različico si imel nameščeno, ti je "mojster" namestil starejšo verzijo - Pisarno 2000, po vsej verjetnosti piratsko.

Če si lastnik Pisarne 2007, si jo pač namesti, če ne, jo pač kupi (trenutna verzija je Office 2010) in namesti; "mojstru" pa se, če ne upošteva tvojih navodil, izogibaj.

Mghh ::

Najlepša hvala za odgovor. Ja ko sem jaz kupil leptop, so bili Windowsi že naloženi, samo ne vem, kako naj si jih zdaj na novo namestim. Verjetno potrebujem kakšno kodo al kaj podobnega? :/

bluefish ::

Serijska za aktivacijo je lahko na nalepki na dnu prenosnika. Če nisi nič prčkal, potem ima laptop t.i. recovery particijo, s pomočjo katere obnoviš sistem na prvotno stanje.

Mghh ::

Aha. Jaz se res ne spoznam na leptope :/ Torej ta serijska je verjetno na nalepki od Microsofta? Je prava tista nad črtno kodo, ali una pod, kjer piše product key (pri tej so tudi črke vmes)?

In kam se potem vnese ta serijska?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mghh ()

bluefish ::

Product Key.

Vnese se med namestitvijo ali po njej - kar ti je volja.

Cold1 ::

Okna (operacijski sistem) nimajo zveze s Pisarno, ki je zgolj program nameščen na tvoj računalnik.

Če želiš drugo verzijo pisarne, potrebuješ namestitveni CD/DVD, s katerega namestiš pisarno, če tega ne znaš naj ti to naredijo v trgovini.

Operacijskega sistema (Windows Viste) ti ni potrebno ponovno nameščati.

Mghh ::

Torej če vnesem Product key, se ne bo rešila težava? Btw, kam se torej vnese ta cifra? Kam moram kliknit, da jo vnesem?

In glede namestitvenega CD-ja ... sem ta CD dobil zraven, ko sem kupil leptop?

bluefish ::

Ne, če želiš le namestiti nov Office, potem ta serijska nima vpliva. Prav tako ne ponovna namestitev Viste.

Mghh ::

Ok, hvala :)

Torej potrebujem ta CD. Mislite, da bi jaz to sam znal namestiti, ker res ne morem ostati brez leptopa, ker ga skoz potrebujem.

fosil ::

Kaj bi ti pravzaprav rad?
Na novo namestil windowse? Zakaj?
Ali bi samo rad imel nov office?
Tako je!

energetik ::

Mghh je izjavil:

Ok, hvala :)

Torej potrebujem ta CD. Mislite, da bi jaz to sam znal namestiti, ker res ne morem ostati brez leptopa, ker ga skoz potrebujem.

Glede na vprašanja ne verjamem, da boš znal namestiti. Je pa izredno preprosto.
Ampak če praviš, da še sam ne veš, če si dobil zraven namestitiveni CD... Je težko prebrat, kaj piše na CDjih, ki/če si jih dobil zraven laptopa?

EDIT: zelo verjetno si dobil zraven preizkusno verzijo Office 2007. Če boš hotel trajno in legalno namestiti, boš moral nabaviti Office.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mghh ::

Fosil, ne vem, ne razumem se v te stvari. Nameščeno imam Windows Visto, ampak imam stare programe (siva okna). Jaz bi samo rad imel novejši Word, Powerpoint, Excel, pošto itd. in vas sprašujem za pomoč, ker sam nimam pojma o tem. :/

Energetik, v bistvu me ni doma, kjer imam škatlo od leptopa, spomnim se pa tudi ne, če sem dobil kakšen CD. Ko pridem domov, bom pogledal in prebral. Najlepša hvala.

fosil ::

Ti torej potem potrebuješ samo nov office. In nima smisla na novo instalirat windowsev.

Kot že povedano si na novem računalniku verjetno dobil samo preizkusno verzijo offica, ki deluje 60 dni, nato pa se zaklene in je ne moreš več uporabljat. Zato ti je tisti mojster dal gor drugo verzijo offica.

Močno dvomim da si ob nakupu laptopa zraven kupil še office, glede na to tvoje znanje boš to verjetno lažje ugotovil iz računa kakor iz cd-jev.
Torej boš verjetno moral nabaviti nekaj takega.
Tako je!

Mghh ::

Nobenega CD-ja nisem dobil zraven. Na računu pa piše samo Fujitsu Siemens Amilo. Imam pa na listu napisane vse lastnosti oz. kaj spada v ta leptop, in sicer piše poleg procesorjev, priključkov, garancije itd. tudi operacijski sistem: Windows Vista Home Premium SLO. Torej nisem kupil preizkusne verzije? :/

energetik ::

Preizkusna verzija Offica je zastonj... :|
Nabavi tisto, kar je predlagal @fosil, ali pa si namesti zastonjski OpenOffice.

Mghh ::

Ok, najlepša hvala vsem za pomoč.

Lp, Mgh

fosil ::

Vidim da imaš težave z ločevanjem med windowsi in officem.
To sta dve ločeni stvari in vsako je treba kupit posebej.
Windowse pogosto sicer dobiš že kar zraven pri računalniku in to polno verzijo.
Offica pa ne in ga je treba kupit posebej.

Je pa včasih na računalniku naložena preizkusna verzija offica, ki deluje nekaj časa in se potem zaklene. Toliko da se navadiš, potem pa hočejo denar. Prvi fiks je zastonj, potem pa plačaj :)
Tako je!

lopov ::

+1

ubistvu večina uporabnikov ne loči med sistemom in programi -- sploh za office velja, da pride vedno skupaj z računalnikom. word, windows - to ti je eno in isto ...

V kolikor se ne odločiš in kupiš kodo za aktivacijo prednaložene 2007 imaš na izbiro kar nekaj alternativ:

OpenOffice (http://www.openoffice.org/)
LibreOffice (http://www.documentfoundation.org/downl...
Lotus Symphony (http://symphony.lotus.com/software/lotu...
GoOO (http://go-oo.org/download/)

Če te pa res zanima kaj vse je na izbiro je tole dober začetek :)
Comparison of office suites @ Wikipedia

PS: tvoj mojster je zelo verjetno odstranil prednaloženi office 2007 + ta verzija se ne prodaja več, nadomestila jo je 2010. Kolikor mi je znano ti ob nakupu računalnika pripada 90 dni da lahko kupiš aktivacijsko kodo in prideš do programov po nižji ceni. Ta rok je v tvojem primeru že zdavnaj potekel in dobiš office po polni ceni + "polno (FPP) verzijo" -- kar je nadražja možnost ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Office 4 free

Oddelek: Programska oprema
296075 (5406) 111111111111
»

Lenovo vs. Samsung vs. chiliGREEN

Oddelek: Kaj kupiti
142015 (1731) fosil
»

prenosnik za hčerko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18735187 (31864) Duhec
»

Kje najceneje office?

Oddelek: Programska oprema
122442 (2100) Phoebus
»

ali obstaja kaksen free office kateri bi mel enak Ui kot Ms office oz zelo podoben mi

Oddelek: Programska oprema
313162 (2504) para!

Več podobnih tem