» »

usb device not recognized

usb device not recognized

nof76 ::

Zdravo!

Dobil sem novo tipkovnico in miško in sicer: Labtec, Laser Wireless Desktop 1200!
Zdaj pa mi je windowsi nočejo zaznati. Ob priklopu dobim klasično sporočilo:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USB Device not recognized
One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognized it.
For assistance in solving this problem, click this message.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poskusil sem še na treh drugih računalnikih in na vseh naprava ni delovala. Pri vseh je bilo isto sporočilo. Miška in tipkovnica mi delujeta le na prenosniku HP. Na tem takoj prepozna in deluje BP.
Torej od petih računalnikov, ki sem jih poskusil je miška in tipkovnica delovala samo na enem - prenosniku HP.
Seveda sem jo nesel nazaj v trgovino. Prodajalec je prijazno preizkusil delovanje in je delalo vse ok. Preizkusil je na treh različnih računalnikih in na vseh je delalo b.p.

Imate kakšno idejo!

LP

solatko ::

Feler v winsowsih (lahko virus....). Pojdi v device manager in odinstaliraj vse USB naprave, potem daj na desno miško zaznava sprememb strojne opreme in winsi ti bodo ponovno naložil gonilnike za USB, stestiraj računalnike z antivirusnim programom, če ne bo pomagalo nov instal windowsev. Gonilnik za tipkovnico in miško si naložil, v biosu si enablov usb miško in tipkovnico.

nof76 ::

Pojdi v device manager in odinstaliraj vse USB naprave, potem daj na desno miško zaznava sprememb strojne opreme in winsi ti bodo ponovno naložil gonilnike za USB


- naredil! Nič! Razen, da moram sedaj najti gonilnike za dve usb napravi in sicer: zunanji disk in čitalce kartic. Zanimivo, da mi za ti napravi naredi ? v device managerju, medtem ko mi za miško/tipkovnico ne naredi nič ampak ju uvrsti med usb naprave in sicer kot "unknown device". Glej sliko!

stestiraj računalnike z antivirusnim programom


- naredil! Nod32 ne najde nič. Tudi SpyBot nič!

Gonilnik za tipkovnico in miško si naložil, v biosu si enablov usb miško in tipkovnico


- narejeno. Ne pomaga nič.

Zadeva je zelo frustrirajoča. Ne morem verjeti, da te lahko tako zje...a miška in tipkovnica!

Nisem še naredil "upgrade windows" s sistemskim cd-jem. Mislite, da bi pomagalo. A se mi lahko kaj na računalniku izbriše/izgubi?

LP

cattom ::

nof76
Ti je uspelo povezat miš pa tipkovnico,pri meni je isto sranje.Na laptopu dela normalno,ko pa priklopim na namizno računalo pa nič.

solatko ::

XP-je dol in visto gor, pa ne bo več problemov z USB-ji. Si dal v prva dva USB-ja pod PS2 priključki, miška in tipkovnica po navadi samo v teh dveh vhodih pravilno delujeta. Na xp-jih so že kar nekaj časa problemi, z usb-ji. Nekaj dni nazaj, sem na en računalnik naložil XP-je brez vseh posodobitev in nalašč zapolnil vse USB vhode na računalniku, niti enkrat ni pokazalo felerja (miš, tipkovnico, dva zunanja diska, printer in na enem menjal ene pet različnih ključkov in čitalcev kartic - vse brez problema).

bastadu ::

Če si lahko malo sposodim temo: Imam nov računalnik Dell Optiplex 380 in imam probleme z USB ključki, in sicer na začetku mi ga je prepoznalo, po kakšnem dnevu pa ne več, napiše mi "Unknown device". Imam Win7, ključek sigurno dela, pravtako tipkovnica in miška na USB-ju ... Poskusil sem trik z ugasnitvijo računalnika iz elektrike za nekaj minut in potem je ključek spet za kakšen dan delal, potem spet ne. V čem bi lahko bil problem?

k4vz0024 ::

Pogosto prešvoh napajanje za USB napravo. Kupi si USB HUB z napajanjem. Mogoče bo potem delovalo. Poskusi.

technolog ::

Daj, probaj še z Ubuntu linuxom. Če boš to naredil, boš takoj ziher, če je problem v strojni ali programski opremi.

nof76 ::

Vidim, da je že krepko več kot dve leti od tega, ko sem s problemom odprl to temo.
V tem času sta mi miška in tipkovnica ležali v eni omari. Pred kratkim sem ju našel in se spet lotil problema. Na spletu nič novega. Na enem od poljskih forumov (tnx google translate) je eden od uporabnikov omenil eno rešitev, ki pa nikjer ni bila potrjena kot prava.
Vseeno sem poskusil in končno uspel. Miška in tipkovnica delata.

Rešitev: nabavil sem PCI USB kartico z lastnim čipom. Na enem od slovenskih portalov sem jo našel za 12EUR. Očitno je bila res težava v nekompatibilnosti tipkovnice/miške z mojo matično.

To je to. Rešitev za 12EUR. Mogoče bo komu pomagalo.

LP

solatko ::

nof76 - Tri poste nazaj imaš predlagano to rešitev, pa si rabil 2 leti. Problem je v gonilnikih za USB, ki so v XP.
Delo krepa človeka

nof76 ::

Dragi solatko!

Že kar nekaj časa imam nameščene Win7, pa tipkovnica vseeno ni delala. Tudi Vista ni pomagala. Prav tako ostalih milijon stvari, ki sem jih poskusil. Mogoče, če bi kak "pametnjakovič" napisal nove gonilnike?

Pomagalo pa je to kar sem napisal. Napisal sem pa za vse, ki imajo mogoče podobne težave.

LP

Engineer_SLO ::

solatko: ni isto USB HUB z napajanjem in PCI USB kartica z lasnim čipom
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

RutS ::

Pozdravljeni, da ne bi odpiral nove teme bi kar tle napisal moj problem. Imam zunanji disk WD 500gb (ki sigurno deluje, preverjeno na rdrugih rač.) na mojemu pa prvo napiše, kao da je zaznalo, potem pa to sporočilo spodaj :
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USB Device not recognized
One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognized it.
For assistance in solving this problem, click this message.
--------------------------------------------------------------------------------------------USB2 driverji so, ker imam pod "universal serial bus controllers" Enhanced, probal sem uninstalirat pa potem "scan for hardware changes" pa spet isto. Virusov ni. Kje se da dobit kakšne driverje za instalirat, oziroma karkoli, ker iščem po straneh, pa brez uspeha.
Imam pa še disk Seagate, kateri deluje na USB3 ampak podpira tudi usb2, tega mi pa sploh nič ne zazna, oziroma ne vrže nobenega sporočila.

Ne mi z rešitvami kot, kupi PCI USB kartico , ker se sigurno da kako drugače. Namreč doma sem imel isti problem, da mi ni zaznalo, vendar sem pozabil kako sem to odpravil. Aja pa na novo naložit XP-je tudi ne pride v upoštev...

Hvala pa LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RutS ()

solatko ::

Lahko bi napisal za kakšen sistem gre, vsaj osnovne karakteristike. V XP so bile od sp2 težave z organiziranjem USB naprav. Največkrat so se težave pojavile, ko je bilo na mašini 2+. Od viste naprej, so te težave večinoma izginile in že kar nekaj let, nisem zasledil problema z USB.
Lahko imaš enake simptome kot so jih imeli prej, če goniš starejšo mašino in gor XP.

Že pred leti se je pokazala rešitev z PCI USB kartico. To verjetno deluje še danes. Drugače pa boš moral poiskati na netu kakšno rešitev, jaz je nisem zsledil.

Če prenosni diski delujejo na drugih mašinah brez problema, potem je paš napaka v tem računalniku, ki jih ne predvaja. Poizkusi izklopit vse USB naprave (tudi čitalec kartic) in poizkusi, če ti samo eno napravo prepozna in leta deluje v redu. Če dela, potem je zadeva enaka in ni druge, kot nakup kartice s 2 ali 4 USB priklopi.

Druga rešitev je w7 s popravki.
Delo krepa človeka

RutS ::

ja sistem je bolj star, ne vem točno mislm da je matična ASRockConRoe 945G-DVI. Očitno bo res treba kupit to kartico, saj kot rečeno reinstalirat windowsov si ne morem privoščit, tudi če čitalec sklopim, deluje, samo z prenosnim diskom je problem pri zaznavanju, kot že rečeno
Glede kartic, a je kakšna razlika med to za 5 € http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
in to za dobrih 10 http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk... ?
Disk bom uporabljal samo za backup, in tudi usb3 ne potrebujem, ker mi hitrost ni pomembna.
Hvala lepa solatko za informacije!
Lep dan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z USB v Win 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
14828 (654) Han
»

Zanimiv USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91172 (950) Han
»

USB kluček dela,miška in tipkovnica ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
181923 (1654) miraldinjos
»

USB Device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143626 (2246) Shegevara
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292337 (1803) itsmeanthony

Več podobnih tem