» »

Poškodba podvozja vozila!

Poškodba podvozja vozila!

s1m0n ::

Ker trenutno polagajo elektriko so pri nas vsi dovozi prekopani.
Prejšni teden je dovoz bil nemoteno uporaben toraj gor in dol se je dalo priti brez problemov!
Danes pa je avto nasedel in s tem se je tudi poškodoval izpušni sistem (prednji lonec).

Zdaj pa me zanima kako zdaj ? A mora graditelj poskrbet za nemoten/izpraven dovoz ?
Ker pred tednom dni je bil dovoz prekopan vendar se še je gor in dol prišlo brez probelmov (logični, da zelo počasi saj dovoz meji na glavno cesto)
Danes pa žan ni bilo tako :( A na škodi ostaneš sam ali za to odgovarja tudi podjetje ki izvaja dela?

Valvoline ::

Mah za 20-30e popravila(švasanje lonca) se ti ne splača tožit :)

Vikking ::

Podjetje je sigurno zavarovano. Ampak lahko pozabiš da boš karkoli dokazal, ker dokazal ne boš nikoli, da je bil prav dovoz kriv da si ga snel.

Sploh pa zvonenje po toči. Če pride do takšnega dogodka, bi moral takoj poklicat policijo, da se naredi zapisnik. Na licu mesta, po tistem trenutku ko se je zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

s1m0n ::

Potrebno je zamenjat celoten lonec, ker ga je prav "zmučkalo"
Če še ni nastala kakšna druga škoda!

Glede policije pa je tako, iz izkušenj vem, da za takšne stvari nimajo časa!
Če pri kraji ne pridejo, ko jih kličeš zakaj bi pol tu ?

Valvoline ::

Da se ga poravnat brez skrbi.Ti kar pelji kšnemu majstru za avspufe pa ti bo povedal če je kej hudga.

s1m0n ::

Bom bom, upam res, da ni kar hudega ali večje škode. Je pa preglasen izpuh za vožnjo :)
Vendar jutri zjutra danes so vsi malo pod gasom :)

s1m0n ::

Saj se zgodi, vendar mi gre na živce kako lahko tako dovoz naredijo :)

Vikking ::

s1m0n je izjavil:

Saj se zgodi, vendar mi gre na živce kako lahko tako dovoz naredijo :)


Brez zapisnika ne bo nič.
KER
Se lahko tudi jaz pripeljem s počenim loncem pred tvoje dvorišče, na hitro obrnem in se odpeljem domov. Potem pa te drugi dan pokličem da mi povrneš stroške, ker sem zaradi slabo narejenega tvojega dvorišča, snel lonec.

KAJ BI MI ODGOVORIL?

Ziga Dolhar ::

... da navedeš dejstva in dokaze, s katerimi jih dokazuješ. Torej,

1. da si pripeljal na moje dvorišče,
2. s tem avtom in s tem loncem,
3. da je bilo moje dvorišče tako poškodovano, da je poškodovalo tvoje vozilo,
4. in da je bilo moje dvorišče v takšnem stanju, kakršno po pravnih predpisih ne bi smelo biti (torej moraš navesti, s čim je bilo moje nevzdrževanje dvorišča protipravno).

In to boš lahko dokazal tudi brez "zapisnika". (Seveda, če se je res zgodilo.)
https://dolhar.si/

Vikking ::

Ziga Dolhar je izjavil:

... da navedeš dejstva in dokaze, s katerimi jih dokazuješ. Torej,

1. da si pripeljal na moje dvorišče,
2. s tem avtom in s tem loncem,
3. da je bilo moje dvorišče tako poškodovano, da je poškodovalo tvoje vozilo,
4. in da je bilo moje dvorišče v takšnem stanju, kakršno po pravnih predpisih ne bi smelo biti (torej moraš navesti, s čim je bilo moje nevzdrževanje dvorišča protipravno).

In to boš lahko dokazal tudi brez "zapisnika". (Seveda, če se je res zgodilo.)


Imel sem sabo 2 prijatelja, ki sta priči. KAJ BOŠ SEDAJ?
Zadeva se končana zavarovalnici ali sodišču. Potrebuješ sodnega izvedenca... ter naprimer zapisnik policije. Zapisnik ni obvezen, a ima svojo težo.

s1m0n ::

Tako je na stvari lepo se vidi kje je avto nasedel/potegnil prav lepo so vidne sledi na dovozu!
Vendar bodo morali dovoz poglobit/zravnat saj zdaj nikakor ne moremo z dvorišča.

Ziga Dolhar ::

Viking, ni mi čisto jasno, kaj se repenčiš.

In ni ti jasno, da nisem jaz tisti, ki bo "SEDAJ KAJ" in "KAJ ODGOVORIL", ampak ti - ker boš ti moral to dokazovati na sodišču, če se "jaz" s teboj ne bom strinjal.

In ne, to, da si poškodoval vozilo, ko si zapeljal na moje dvorišče, še ne zadostuje za odškodninsko odgovornost. Potrebna je še protipravnost z moje strani.
https://dolhar.si/

Tomas 33 ::

Če je bil znak poškodovano vozišče, grbine ipd. si bil obveščen o stanju. S tem so izvajalci pravno pokriti.
Če dokažeš, da temu ni bilo tako, je izvajalec odgovoren.

Drugače pa ti ostane le kakšno uveljavljanje kaska.

s1m0n ::

Znaka ni! Je le znak za delo na cesti...
Dovozi so vsi prekopani, vkopavanje kablov ob cesti!

Je pa škoda, če se bo dala zavarit popravljena drugače je škode za ca 300EUR

Iluvatar ::

Sodelavec je imel podobno izkusnjo. Na avtocesti so gradili in mu je priletelo nekaj v avto in polomilo nekaj v odbijacu in se spodaj. Takoj je ustavul na pocivaliscu in poklical policijo. Ta je naredila zapisnik, res je dolgo cakal, da so prisli. V avtu je imel dve prici, ki sta tudi dali izjavo. Gradbisce je imelo take stvari zavarovano in se je oglasil na njihovi zavarovalnici. Tam so se mu smejali in zatrjevali, da ne bo nic dobil, vendar je vztrajal in hotel cenilca, ko do koncno popustili mu je cenilec skodo ocenil. Potem je sel se na svojo zavarovalnico ocenit skodo in vse skupaj je njegova zavarovalnica poslala na zavarovalnivo, kjer je bilo gradbisce zavarovano, tam so pridobili tudi zapisnik iz policije. Po cca. treh mesecih je dobil reseno in avto popravil za okoli 1000 eur...

Spajky ::

Huh, zdej razumem, kaj je folk tolko navalu na terence zadnje cajte ;((
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

s1m0n ::

Heh :) Pri nas so tudi sorodniki šli na terenca!

Drugače napaka popravljena, cena popravila ca. 30EUR (varjenje)
Je pa popravilo trajalo 3dni :) Preveč ljudi želi imeti zamenjane gume pa je norišnica pri mehaniku :)

Pšenični ::

"Imel sem sabo 2 prijatelja, ki sta priči. KAJ BOŠ SEDAJ?
Zadeva se končana zavarovalnici ali sodišču. Potrebuješ sodnega izvedenca... ter naprimer zapisnik policije. Zapisnik ni obvezen, a ima svojo težo."

Glede na to, da sem imel pred kratkim enak primer;

Torej brez filozofiranja; za celotno zadevo je potrebno;

-imeti dve priče
-zapisnik policije in
-račun popravila...

S tem se obrneš na tistega, ki je odgovoren za to, kar se ti je zgodilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po zasebni poljski poti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314841 (11517) Mehmed
»

Kasko + alkohol

Oddelek: Loža
176687 (6160) 49106
»

Uničen avto, uničen ponos (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11630776 (25840) Dami
»

Prometna nesreča - pravno vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
43533064 (21743) šernk
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
957394 (3990) veverrca

Več podobnih tem