» »

Vožnja po zasebni poljski poti

Vožnja po zasebni poljski poti

1
2
3

Utk ::

V bistvu ne.

Machete ::

Zmerjanje ni kulturno ne glede na prekršek. Mene je vprašal če imam registracijo. Kako se nisem v tistem trenutku spomnil, da bi ga vprašal, če ima zaščitno opremo in čelado, ter izpraven traktor (nič ni imel od tega). Niti ni imel ita k nobenih tabel za delo v gozdu.. Sicer je pa res vprašal, kaj če bi podiral in bi palo name. Saj me ne moti, da me prežene, ampak kulturo bi pa lahko imel do sočloveka, ker ne gre za nobenega razvajanega mulca, ker imam tud sam kar nekaj gozda, ampak ne bi lajal na nobenega kar tako kot en retard iz jame.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kallia ::

Machete je izjavil:

Kako se nisem v tistem trenutku spomnil, da bi ga vprašal, če ima zaščitno opremo in čelado, ter izpraven traktor (nič ni imel od tega). :)


Kako veš če nisi vprašal? A si na mestu izvedel tehnični pregled traktorja? Waw, vsaka ti čast.

Machete ::

A si neumen ali samo teoretik. Človek je delal brez vsake opreme. Traktor pa je bil iz leta 1950 brez vsega, ne rabiš biti strokovnjak, toliko sem jih pa že videl od blizu in od daleč. Ampak mene to niti ne moti, ker se ne vtikam v življenja drugih. Vsako tele ma svoje vesele.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kallia ::

Machete je izjavil:

ne rabiš biti strokovnjak


Nihče ni naredil napake da bi trdil da si.
A imaš vsaj kakšno sliko za dokazati svoje trditve (dela brez opreme)? Konec koncev živimo v civilizaciji in trditve brez sposobnosti utemeljite ne igrajo vloge. Če ne bomo zahtevali dokazov za trditve se utegne zgoditi da bomo postali družba ki se bo bala da pademo z roba Zemlje.

Machete ::

Kolega čisto si zgrešil sploh poanto najine izmenjave besed na terenu.. Sploh ne gre kdo je za kaj pristojen, ampak za samo neumnost nerganja, brez pravega razloga, razen dejstva, da je nevarno zame biti tam med sečnjo (kar pa sem videl že prej, da režeta nekaj po tleh že podrtega). Gre edino za nekulturen odnos, češ on je tam šef, jaz pa mulc, katerega se tika in pošilja v PM, s tem, da sem kvečjem 10 let mlajši od njega.. :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AmokRun ::

Machete je izjavil:

Zmerjanje ni kulturno ne glede na prekršek. Mene je vprašal če imam registracijo. Kako se nisem v tistem trenutku spomnil, da bi ga vprašal, če ima zaščitno opremo in čelado, ter izpraven traktor (nič ni imel od tega). Niti ni imel ita k nobenih tabel za delo v gozdu.. Sicer je pa res vprašal, kaj če bi podiral in bi palo name. Saj me ne moti, da me prežene, ampak kulturo bi pa lahko imel do sočloveka, ker ne gre za nobenega razvajanega mulca, ker imam tud sam kar nekaj gozda, ampak ne bi lajal na nobenega kar tako kot en retard iz jame.

Kulturni ljudje ne lomastijo po tujih parcelah.
Isti si kot OP. Voziš se po tujih parcelah in potem jokaš, ker lastniki niso "kulturni".

A si neumen ali samo teoretik. Človek je delal brez vsake opreme. Traktor pa je bil iz leta 1950 brez vsega, ne rabiš biti strokovnjak, toliko sem jih pa že videl od blizu in od daleč. Ampak mene to niti ne moti, ker se ne vtikam v življenja drugih. Vsako tele ma svoje vesele.

Z vožnjo po tujih parcelah se vtikaš v življenja drugih.
Pa za delo v svojem gozdu ne rabiš posebnega traktorja in opreme. Za zmerjanje mulcev pa tudi ne.

kallia ::

Machete je izjavil:

Sploh ne gre kdo je za kaj pristojen
da je nevarno zame biti tam med sečnjo


Aja, si bil brez ustrezne zaščitne opreme, pa si vseeno silil zraven? Potem je logično da so te nakurili, saj ni hotel da bo odgovoren če si kaj narediš pri svojem nepazljivem ravnanju.

Go-ahead ::

Hribcek je izjavil:


Se mi ne zdi sprejemljivo, da me nekdo na tak način zadržuje in mi grozi s poškodovanjem vozila. Kaj menite, se je vredno ukvarjati s tem, ali ne? Se tak dogodek prijavlja policiji?

Hvala za mnenje!
Hribček



Glej njemu se ne zdi sprejemljivo, da voziš po njegovi poti ob robu polja s koruzo.

Mogoče pa si jo želel napolnit poln prtljažnik?! Ali si mogoče potreboval drva. Kaj pa solata in jurčki?


Tip samo brani svojo lastnino, sicer res na nespreten način, ma kaj hočeš. Dokazat mu itak ne moreš nič, zato daj si mir.

Machete ::

kallia je izjavil:

Machete je izjavil:

Sploh ne gre kdo je za kaj pristojen
da je nevarno zame biti tam med sečnjo


Aja, si bil brez ustrezne zaščitne opreme, pa si vseeno silil zraven? Potem je logično da so te nakurili, saj ni hotel da bo odgovoren če si kaj narediš pri svojem nepazljivem ravnanju.


Pa po tej gozdni poti se pride tudi do mojega gozda. A jo čem zapret še za ostale na mojem delu? A čem tam stat in se dret na vsakega, ki bo šel tam mimo 'po moji lastnini'.. otročki mali, še enkrat, lepa beseda lepo mesto najde.

Sori ni bilo nikjer nobene označbe, da poteka sečnja, če se že gremo kavč idiote. Nepazljivo ravnanje je na njegovi strani. Če odstranimo motor, sem komot naključen gobar. A bi se tudi na gobarja drl in ga tikal?


Po tej vlaki se pride tudi v moj del gozda in ne vidim razloga, da bi stal na svojem koščku in se drl na vsakega, ker sem slučajno na svojem. (Če imam pa po orientaciji prav, pa tudi on ni bil na svojem delu, pač pa v neki skupni gmajni).. sicer pa otročki še enkrat: lepa beseda lepo mesto najde, samo to.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

AmokRun ::

sicer pa otročki še enkrat: lepa beseda lepo mesto najde, samo to.

To deluje samo pri kulturnih ljudeh. Pri nekulturnih mulcih, ki gonijo po tujih parcelah, pa je potrebna kakšna bolj krepka beseda.

Machete ::

Maš prav ja. Drat al pa kar lovska puška je pravica Slovenca na svoji zemlji, ker je ni bolj svete stvari od neokrnjene gozdne zemljice in koreninic. Če smo pa Slovenci bolj sveti od papeža glede pravil vožnje v gozdu, pa bom žal fural nepokorščino. Namerne škode pa ne delam (niti nenamrene), ker ne grem nikamor iz že narejene vlake.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kallia ::

Machete je izjavil:

Maš prav ja. Drat al pa kar lovska puška je pravica Slovenca na svoji zemlji.


Glede na to da dosti hodim po gozdu in me ni še nihče zadratal ali pa ustrelil, bi trdil da je morda problem v tebi in ne v vsah drugih.

Ti dam par nasvetov za kulturno vedenje v gozdu: Ne uničuj drugim lastnine in ko gozdar seka mu ne hodi pametnovat z nasveti ki si jih naštudiral na netu.

Machete ::

Ti si čisto nepismen. Jaz mu sploh ničesar nisem rekel, še manj dajal nasvetov, še manj študiral nasvete na netu. Vljudno sem mu povedal naj se ne razburja, da ne delam škode, ga medtem lepo vikal, se obrnil in odšel. Zdaj pa, ko si že tako brihten, povej kakšna škoda se dela na vlaki, če greš po njen z motorjem? (Ps ni bil gozdar z licenco, pač pa popoldanski joža). A to, da s traktorji razrijejo markirano peš pot in tudi makedamske gozdne cesta je pa super OK in kulturno? Bli mene, če si rabi napravit drva, te ceste plačujem tudi sam, kot lastnik gozda.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gagatronix ::

češ on je tam šef


Ja. Je sef. Ker gre za privatno lastnino.

AmokRun ::

Machete je izjavil:

Maš prav ja. Drat al pa kar lovska puška je pravica Slovenca na svoji zemlji, ker je ni bolj svete stvari od neokrnjene gozdne zemljice in koreninic. Če smo pa Slovenci bolj sveti od papeža glede pravil vožnje v gozdu, pa bom žal fural nepokorščino. Namerne škode pa ne delam (niti nenamrene), ker ne grem nikamor iz že narejene vlake.

Ti si očitno bolj svet o papeža. Goniš po tujih parcelah, ko te lastnik dobi je pa on kriv, ker te ne vika. :))
Tipičen nekulturen mulo...

kallia ::

Machete je izjavil:

ni bil gozdar z licenco, pač pa popoldanski joža


Saj če je opravil tečaj je kvalificiran za delo v gozdu. Ne vem v čemu tu vidiš problem?

Machete ::

Pa ni kriv nihče ničesar, in vsi vsega. Gre se samo za odnos. Meni na pamet ne pride, da bi se tako obnašal, pa če bi bil človek na mojem dvorišlu, kaj šele v gozdu. Res sta bumbarja. Pomoje se vama dopade Trump. A se ti kulturn pogovarjaš z ljudmi samo na javnih površinah? Absolutno sem bil v prekršku, ampak ne rabiš bit jamski človek zarad tega??? A stojiš na pločniku in se dereš na ljudi, ki gredo v rdečo čez zebro?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

louser ::

Kmetje postanejo rahlo jezni, ko najdejo neznanega človeka na svoji zemlji. Morda zaradi tega, ker nekaj idiotov tja meče svoje odpadke, se vozi s krosarji in štiricikli, zasadijo prepovedano konopljo, kradejo, podtaknejo požar itd.
Vse kar moraš storiti je, da se vljudno opravičiš in požreš vse žaljivke, ki ti pridejo v uho.

Gagatronix je izjavil:

češ on je tam šef


Ja. Je sef. Ker gre za privatno lastnino.

Določene stvari vseeno lahko počneš na tuji zemlji. Recimo nabiranje gob v gozdu in nabiranje po travniku. Morš pa budet previden.
Še najlepše je, če lastniku predhodno najaviš svoje dejanje in ga prosiš za dovoljenje (čeprav ga po zakonu ne rabiš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Gagatronix ::

Eno je ce gres gobe v gozd nabirat ker to je javno dobro. Drugo je z avtom se po dovozu ob njivi furat. Jebote. Jabke pa korenje.

louser ::

Se strinjam. Opravičilo, pa čeprav nisi kriv, zadostuje. Ne opravičilo, opravičevanje. Kmetje delajo vso življenje na zemlji za svojo zemljo. Jih že ujezi, če na njo vleti kakšen z bloka in da kmetu vtis, da je do posestva ravno enako upravičen.

ginekk ::

Hribcek je izjavil:



Sem po nekaj dneh uspel izvedeti identiteto kmeta in razmišljam, da bi ga prijavil. Se mi ne zdi sprejemljivo, da me nekdo na tak način zadržuje in mi grozi s poškodovanjem vozila. Kaj menite, se je vredno ukvarjati s tem, ali ne? Se tak dogodek prijavlja policiji?



Kmetu se to dogaja stalno in je izlil svoj gnev na prvega, ki ga je zasačil. Zate je bil on nekulturen, zanj pa ti. Na koncu sta se uspela "dogovorit". Škoda obremenjevat katerokoli javno službo za tak pripetljaj, naj se ukvarjajo z resnimi zadevami, ti pa pozabi na trenutno butthurt stanje.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

Po mojem da je vse odvisno od zgodovine na tisti parceli - če se kmetu ves čas drajsajo tujci gor z avti, je verjetno upravičeno jezen in slej ko prej kakšen naleti na izbruh jeze.
Mislim da bi kmet, če je že hotel dati lekcijo, moral s traktorjem enostavno zapreti pot nazaj, traktor ugasnit in oditi na malico. Brez besed. Pa potem lahko avtomobilist kliče policijo po mili volji, ko mu nihče ne more pomagat - dokler se kmet ne odloči oditi domov s traktorjem.
V bistvu po mojem avtomobilist z avtom na privat parceli nima nobenih posebnih pravic in se lahko zgolj lepo ponižno opraviči in upa, da mu lastnik ne bo nagajal z zaparkiranjem vozila.
In lastnik bo zagotovo percepiral takšno obnašanje drugače kot attitude "kaj boš ti glupi kmet" in se bo temu primerno tudi odzval. Kot so že napisali: lepa beseda lepo mesto najde.

feryz ::

Privat gozd ni javno dobro.
Od kje take pobirate?

jype ::

Če bi šel s kolesom, bi se lahko peljal naprej.

Unknown_001 ::

Bogsivedi kaj je bil tisti tajni "razlog". Če se ti tam ni vsaj Marija prikazala se nimaš kaj vlečt vn.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

edi45 ::

Najboljše da nekje počakaš na tega kmeta in ga sam naučiš kozjih molitvic. Na policiji ti nič ne bodo pomagali

Unknown_001 ::

edi45 je izjavil:

Najboljše da nekje počakaš na tega kmeta in ga sam naučiš kozjih molitvic. Na policiji ti nič ne bodo pomagali


Prffffff...

Yeah right. 70kg keyboard warrior geek vs 100+ kilski bk.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

louser ::

Dovolj je en udarec in hitre noge. Pri tem ima Jure prednost. On se samo pelje mimo.

SimplyMiha ::

Sami zagovorniki nasilja. Ni čudno, da otroci drug drugega fentajo s kamni...

louser ::

Ne, ne. Pri nas kar nezavestne brcajo v glavo.
Poanta je torej bila ta, da na kolesu ne more priti do takih bedarij.

zmaugy ::

louser je izjavil:

Ne, ne. Pri nas kar nezavestne brcajo v glavo.
Poanta je torej bila ta, da na kolesu ne more priti do takih bedarij.

Zakaj že ne? A ker lažje pobegneš oziroma te traktorist ne more zaparkirat? Še zmer ta lahko nadere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj že ne? A ker lažje pobegneš oziroma te traktorist ne more zaparkirat? Še zmer ta lahko nadere.
Če si na kolesu, si nadiranja vajen. Bistvenega pomena je, da si manj omejen v možnostih, ki so ti na voljo.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Zakaj že ne? A ker lažje pobegneš oziroma te traktorist ne more zaparkirat? Še zmer ta lahko nadere.
Če si na kolesu, si nadiranja vajen. Bistvenega pomena je, da si manj omejen v možnostih, ki so ti na voljo.


Jup... downhill bicikl, pa v hosto spizdiš.

louser je izjavil:

Dovolj je en udarec in hitre noge. Pri tem ima Jure prednost. On se samo pelje mimo.


Ti se še nisi tepel, nde?
Ne probavat, prosim te.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Ti se še nisi tepel, nde?
Najbolj pametno je trenirat teknadom, ker zmanjša možnosti poškodb pri vseh vpletenih.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ti se še nisi tepel, nde?
Najbolj pametno je trenirat teknadom, ker zmanjša možnosti poškodb pri vseh vpletenih.

Confirmed

feryz je izjavil:

Privat gozd ni javno dobro.
Od kje take pobirate?


Po hosti se ne smeš vozit z avtom. Izjema je, če vzdržuješ hosto.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

St235 ::

zmaugy je izjavil:

Po mojem da je vse odvisno od zgodovine na tisti parceli - če se kmetu ves čas drajsajo tujci gor z avti, je verjetno upravičeno jezen in slej ko prej kakšen naleti na izbruh jeze.
Mislim da bi kmet, če je že hotel dati lekcijo, moral s traktorjem enostavno zapreti pot nazaj, traktor ugasnit in oditi na malico. Brez besed. Pa potem lahko avtomobilist kliče policijo po mili volji, ko mu nihče ne more pomagat - dokler se kmet ne odloči oditi domov s traktorjem.
V bistvu po mojem avtomobilist z avtom na privat parceli nima nobenih posebnih pravic in se lahko zgolj lepo ponižno opraviči in upa, da mu lastnik ne bo nagajal z zaparkiranjem vozila.
In lastnik bo zagotovo percepiral takšno obnašanje drugače kot attitude "kaj boš ti glupi kmet" in se bo temu primerno tudi odzval. Kot so že napisali: lepa beseda lepo mesto najde.


Eno motenje posesti ne opravicuje drugega.

elfin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: elfin ()

Sssaga ::

Po tej poti nimaš KAJ voziti!
Sam sem na kmetih in sicer ne bi okregal nikogar, ki je videti izgubljen oz. ima nedolžen namen.
Poljske poti so namenjene IZKLJUČNO dostopu na njive/travnike, ki si jih lasti kmet. Ponavadi so poti med parcelami dveh lastnikov, tako da vsak tehnično razpolaga s polovico poti, ki je del parcele. Mejnik/a, ki ločuje/ta 2 parceli vzdolž poti je/sta ponavadi na sredini (pravokotne tlorisne oblike rumene barve), tako da si dejansko z avtomobilom vozil po travniku/njivi morebiti tudi dveh kmetov. Še drugi kmet bi se moral zjalat nad tabo. Hec.
Ampak, ponavadi kmetje ne težijo/mo, dokler je seveda znosno.

PS: Javno dobro NE obstaja. Je floskula, imaginarna beseda. Imeli večletno pravdo z občino, ki je prava MAFIJA!
Za naš gozd (grmičevje, nobene prave smreke ali kaj konkretnega), ki je pred desetletji bil travnik, so rekli, da ga ne smemo spremeniti, ker je javno dobro in v korist sprehajalcem.
Zdaj imamo lep travnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

louser ::

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Zakaj že ne? A ker lažje pobegneš oziroma te traktorist ne more zaparkirat? Še zmer ta lahko nadere.
Če si na kolesu, si nadiranja vajen. Bistvenega pomena je, da si manj omejen v možnostih, ki so ti na voljo.


Jup... downhill bicikl, pa v hosto spizdiš.

louser je izjavil:

Dovolj je en udarec in hitre noge. Pri tem ima Jure prednost. On se samo pelje mimo.


Ti se še nisi tepel, nde?
Ne probavat, prosim te.

Sem bil že tepen, nisem pa se tepel. Ker nisem pripravljen živeti svoje življenje v celico zaradi enega udarca v glavo.

Lažem, sem se. Teknadom je vsekakor boljša opcija, kar ti bo povedal tudi vsak učitelj borilnih veščin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Sssaga ::

louser je izjavil:


Določene stvari vseeno lahko počneš na tuji zemlji. Recimo nabiranje gob v gozdu in nabiranje po travniku. Morš pa budet previden.
Še najlepše je, če lastniku predhodno najaviš svoje dejanje in ga prosiš za dovoljenje (čeprav ga po zakonu ne rabiš).


Na travnik vozim gnojevko, kjer mi par srednjih let nabira regrat. Nakar mi dec na mojem travniki nekaj maha z rokami in se buni. Danes bi mu parkiral direkt pred faco in nabrizgal kubik za tak nastop!

elfin ::

firbec ::

oranje ne smeš da mi gaziš :))

Unknown_001 ::

firbec je izjavil:

oranje ne smeš da mi gaziš :))

Samo preko mene mrtvog :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MasterTade ::

feryz je izjavil:

Privat gozd ni javno dobro.
Od kje take pobirate?


Če gozd izrecno ni ograjen z ograjo je. Pobrano iz slovenske zakonodaje. Jaz lahko grem v tvoj gozd nabirat kar želim, le ne kolikor želim. Razen če imaš predpisano ogrado (ne moreš kar sam ograjevat)

MasterTade ::

In hvalabogu je tako. Danes si marsikater papak, ki si lasti tiste 2 ha gmajne misli, da pa tam že ne sme nihče hodit. Ko je treba zaradi lubadarja kaj narest in skrbet za tiste 2 ha gozda da ne gre vse v maloro, se pa obnašajo prav debilno. Jim potem ZGS hitro da lekcijo, da gozd ni navadna nepremičnina ki jo kupiš in delaš kot se ti zdi

Zgodovina sprememb…

kuall ::

jype je izjavil:

Če si jype, si nadiranja vajen.

fixed. Jaz se veliko vozim s kolesom pa me še nikoli ni noben nadrl. Sem previden, kam zaidem. Ker sem pameten in vem, da ljudje dobijo kratek stik, če voziš po njihovi poti. Pa na en način jim ne moreš zamerit, ker bi lahko bili kakšni tatovi.

Phantomeye ::

lol, pa kaj je z vami narobe? :O

Če zapelješ na cesto, ki je v zasebni lasti, pa to ni označeno, pa pride lastnik, ki povzroči konflikt, še posebej preden je situacija, zakaj je tisti človek na njegovi cesti, jasna.

To se vam zdi čisto normalna reakcija? Mislim resno? Resno, kaj je z vami narobe?

pviran3 ::

Avtor je šel verjetno po par štokov koruze in ga je kmet zasačil?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali obstaja služnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221178 (12429) St235

Sprehod po javni površini (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21447734 (43401) imagodei

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13637757 (33407) Gandalfar

Več podobnih tem