» »

Uničen avto, uničen ponos

Uničen avto, uničen ponos

«
1
2 3

Dami ::

Torej, včeraj se vračamo iz s-t piknika (še enkrat hvala primožu) in preden se poslovim od enga kolega, se odločimo še iti na pizzo v bližnjo restavracijo. Že vnaprej vas prosim, ne mi govorit kje vse drugje bi lahko 100% parkiral, ker vem sam.

Torej, kjer stanuje je ozka ulica ter same hiše, razen ene nove večje 10+ stanovanjske stavbe z velikm parkiriščem. Stavba še tudi ni čisto poseljena in na parkirišču je nekaj 10+ parkirnih mest, od tega je bil samo 1 avto tam. Mesta so sicer na tleh oštevilčena, nikjer pa ni kake table da je to striktno dovoljeno samo za stanovalce. Pač parkiram ob zidu poleg že enega avta in gremo jest. Ko pridem nazaj, sem bil zaparkiran do milimetra. Ne preostane mi drugega kot da grem zvoniti po vrsti.

Ko že mislim da bo vse vredu, ker se javi ena soseda in reče da pride takoj umaknit, se izkaže da ni njen avto ter me napoti do pravega lastnika. Med tem ko jaz zvonim na njegovih vratih, se on meni nevedoč, dere zadaj zunaj kjer je parkirišče na oba kolega ter jima grozi s pretepom in 100€ da umakne avto. Jaz se na vratih medtem menim z ženo, ki me sprašuje če sem iz marsa in kaj mi da pravico parkirat na privat parkirišču. Potem le pride lastnik v gatah in še na meni izlije vso jezo (malo je mankalo da tudi fizično) in zahteva 50€ ali pa gre spat. Jaz sem hotel samo čimprej domov in stran od tega kretena, zato mu plačam, on gre umaknat avto in jaz domov. To je blo nekje ob 22.30. Čeprav so bile poleg ulične svetilke, je vse kar sem takoj opazil samo obnjena stranska ogledala, kar je bil prvi znak da se je model znesel nad avtom, vendar v vsej tej zmešnjavi nisem gledal še druga.

Danes pa vidim še ostale posledice: pokrov od rezervoarja zlomljen (sam zamašek je zaklenjen), oba brisalca zlomljena (in pogrešana :) ), več manjših risov po celem avtu (karoserija, plastika, šipa). Proti modelu zdaj tako ne morem nič in 50€ je pač šlo, popravilo bo šlo iz zavarovanja, zanima pa me, če bi poklical policijo (če bi prej videl kakšno poškodbo oz. da bi zahteval 100€ ki jih nisem imel, bi jih takoj), bi imel sploh kaj besede pri vsem tem, glede na to da sem parkiral na "kao" privat parkplac (btw, nič ni kaj ograjen ali podobno, pač kot podaljšek pločnika s črtami na tleh) in kot štajerc z MB registersko v Ljubljani. Toliko da vem v prihodnje :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Good Guy ::

če ni bilo table, zakaj nisi že takoj v štartu klical policije?

tut če je zadeva že mimo, bi se jst na tvojem mestu odpravil na policijo(poškodovanje osebne lastnine)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Double_J ::

Človek trije ste bli... nakoncu bi še žena prosila, da ji ne storite sile.;(
Dve šivanki...

Furbo ::

Da meni to naredi, grem tja in mu njegov avto polijem z bencinom in zažgem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Blinder ::

Premisli.

Jaz na tvojem mestu bi riskiral da moram plačat kazen za nepravilno parkiranje(jebeš tistih 80EUR), sam da tisti tip plača za svoja dejanja. Tip je vandal.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Bias ::

Daj prijavo na policijo. Tip je poškodoval tvojo lastnino + grozil + izsiljeval za plačilo.

Zakaj nisi prijave naredil takoj? Ni važno! Sreah ker je tip grozil.

Naredi to danes!!!

jRk0 ::

Furbo je izjavil:

Da meni to naredi, grem tja in mu njegov avto polijem z bencinom in zažgem.


o ti mater mas dolg e-penis! bos ti zazgal avto ja :)
glede OP pa, klicat policijo, ce ga bi pretepli bi pa vi naj* precej bolj kot on
You fuck up once, you loose two teeth.

Double_J ::

Zdej pač vsi trije pojdite na policijo.. da ste ga videli poškodovati avto, poleg tega pa vam je grozil z nožem ter izsilil 50€.

Nož kar omenite, ker se bo stvar pospešila...
Dve šivanki...

Bias ::

Double_J je izjavil:

Zdej pač vsi trije pojdite na policijo.. da ste ga videli poškodovati avto, poleg tega pa vam je grozil z nožem ter izsilil 50€.

Nož kar omenite, ker se bo stvar pospešila...


Tako je!

Ne razmišlaj, prijavo naredi takoj!!!

BALAST ::

Parkiranje je veliko tveganje, zato mi je žal da se je "ravno tebi" storila škoda in krivica.
Nasilje ni izhod iz tega. Tudi sam sem nekomu opraskal avto, ko sem se hotel izviti iz konzervjega parkirišča, pa smo se domenili da tožimo lastnika parkirišča. In je uspelo.

Dami ::

Double_J je izjavil:

Človek trije ste bli... nakoncu bi še žena prosila, da ji ne storite sile.;(

Ja 3je geeki k ne bi spravl 1 batine skup tak da, ne s takimi prosim :)

Bom vsekakor šou po informacije na našo policijo ter sodniku za prekrške (mam veze).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jRk0 ::

sodnik za prekrske ni za poskodovanje tuje stvari, ker je to kaznivo dejanje
You fuck up once, you loose two teeth.

bluefish ::

Odkrito povedano mi je pri vsej stvari čudno edino to, da je imel stanovalec čas narediti vso to škodo. Kje hudirja ste se potepali vi?

Bias ::

jRk0 je izjavil:

sodnik za prekrske ni za poskodovanje tuje stvari, ker je to kaznivo dejanje

Tako je!

Enako velja za GROŽNJE in IZSILJEVANJE česar je bil deležen.

Zadeva je resna in ne se ubirat.

WarpedGone ::

Hja, na policijo le pojdi ampak se zavedaj da uradno ne boš nič dosegel, ker 100% dokazat, da je točno on kriv ne moreš razen če najdeš pričo, ki bo pričala da ga je videla da uničuje točno tvoj avto in to pričala pri sodniku. Pa še potem je od sodnika odvisno komu bo verjel.

Ostane ti le, da stvar vzameš v svoje roke in kretena dobiš na samem in se pomenita iz oči v oči. Obema je jasno da je obema 100% jasno kdo točno kriv.

O kakšni pravni državi tuki sanjat je brezveze.
Zbogom in hvala za vse ribe

Bias ::

bluefish je izjavil:

Odkrito povedano mi je pri vsej stvari čudno edino to, da je imel stanovalec čas narediti vso to škodo. Kje hudirja ste se potepali vi?


Ja na pizzi so bli!! Hm, a je sploh važno?

bluefish ::

Bias je izjavil:

bluefish je izjavil:

Odkrito povedano mi je pri vsej stvari čudno edino to, da je imel stanovalec čas narediti vso to škodo. Kje hudirja ste se potepali vi?


Ja na pizzi so bli!! Hm, a je sploh važno?
Ni važno, samo zanima me.

Double_J ::

Hja, na policijo le pojdi ampak se zavedaj da uradno ne boš nič dosegel, ker 100% dokazat, da je točno on kriv ne moreš razen če najdeš pričo, ki bo pričala da ga je videla da uničuje točno tvoj avto in to pričala pri sodniku.


To bodo pač vsi trije rekli. Da je pred njimi uničeval avto ter grozil, da morajo plačati, da bo nehal.

Trije ste, zmenite se pač za verzijo zgodbe, kjer ste ga videli poškodovati avto, ter groziti za denar. Potem je oplel...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Alencica ::

Kje točno je to blo? Povej ulico.

Je bilo to v centru na Gregorčičevi? Tam živi en tak kaliber, ki misli da je celo dvorišče njegovo.

BlueRunner ::

zanima pa me, če bi poklical policijo (če bi prej videl kakšno poškodbo oz. da bi zahteval 100EUR ki jih nisem imel, bi jih takoj), bi imel sploh kaj besede pri vsem tem, glede na to da sem parkiral na "kao" privat parkplac (btw, nič ni kaj ograjen ali podobno, pač kot podaljšek pločnika s črtami na tleh) in kot štajerc z MB registersko v Ljubljani. Toliko da vem v prihodnje :)

Na javni površini, bi najprej klical policijo, ki bi poiskala lastnika, ki te je zaparkiral... sploh ga ne bi začel sam iskati. Če bi njim začel kaj jezikati, bi gospod hitro dobil lekcijo iz upoštevanja avtoritete.

Na zasebni površini, si zagotovo kriv motenja posesti. Če pokličeš policijo te bodo opozorili, da si motil tujo posest, lastniku bodo (bi morali pojasniti) pojasnili, da te lahko zato toži kot zaseben tožnik. To pomeni, da lahko naslednjič na zasebnem parkingu res sam poiščeš lastnika in se mu opravičiš. Nikakor pa mu nič ne plačaš in v primeru izsiljevanja zagotovo pokličeš policijo, saj sedaj ta lastnik parkinga moti tvojo posest (vozila ne moreš porabiti - umakniti). Policija bo po prihodu verjetno komu želela napisati kazen za kakšen prekršek, da bo to lekcija vsem, da naj se naslednjič sami dogovorijo in jim ne morijo. Vzajemne tožbe so tukaj čisto zapravljanje denarja...

Če pa ugotoviš, da je bilo tvoje vozilo poškodovano, pa zagotovo klic na policijo. Tudi, če nekomu motiš posest, to ni opravičilo ali na kakršen koli dovoljenje za poškodovanje tuje stvari. V trenutku spora (adrenalin v krvi, razgrete glave, ...) se je na to izredno težko spomniti, vendar pa je policija v takšnem primeru tvoj zaveznik, saj bo njen zapisnik lahko zate ali pa tudi za zavarovalnico podlaga za izterjavo povzročene škode od povzročitelja.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

IMO, tudi ce je privat lastnina, te nima pravice zaparkirati in ti 'odtujiti' vozila. Tudi groznje niso na mestu.

Dami ::

WarpedGone je izjavil:

Hja, na policijo le pojdi ampak se zavedaj da uradno ne boš nič dosegel, ker 100% dokazat, da je točno on kriv ne moreš razen če najdeš pričo, ki bo pričala da ga je videla da uničuje točno tvoj avto in to pričala pri sodniku. Pa še potem je od sodnika odvisno komu bo verjel.

Ostane ti le, da stvar vzameš v svoje roke in kretena dobiš na samem in se pomenita iz oči v oči. Obema je jasno da je obema 100% jasno kdo točno kriv.

O kakšni pravni državi tuki sanjat je brezveze.

Ja pred njega ne grem, ker nisem tak bedak kot on in se nima smisla na njegov nivo spuščat. Se pa tudi zavedam tako kot si rekel, da je vse skup le moja (+ kolega) beseda proti njegovi in tudi tu se mi zdi brezveze še kaj komplicirat, sploh ker se gre sam 50€ (avto je zavarovan, tu ne bo stroškov...razn bencin do servisa :) ). Mišlenja in obnašanja takih kretenov pa tako ali tako ne more spremenit noben, tak da ne bi s tem nič dosegel. Samo še bolj bi ga razpizdu in kdo ve v kake skrajnosti lahk gre model, ki se očitno ma za nekega šefa (vsaj tak je deloval in tudi soseda mi je rekla da naj se kar pripravim, ker jih bom slišal. sploh sosedi se mi najbolj smilijo da morjo živet s takimi).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Blinder ::

Tipa prijavit da ga zapišejo da je problematičen vandal in če bo spet komu naredil škodo bo vidla policija da so že bli z njim problemi in bodo ostali ljudje imeli več šans da se naredi pravica, ko bo še komu poškodoval avto.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Dami ::

BlueRunner je izjavil:


Na zasebni površini, si zagotovo kriv motenja posesti. Če pokličeš policijo te bodo opozorili, da si motil tujo posest, lastniku bodo (bi morali pojasniti) pojasnili, da te lahko zato toži kot zaseben tožnik. To pomeni, da lahko naslednjič na zasebnem parkingu res sam poiščeš lastnika in se mu opravičiš. Nikakor pa mu nič ne plačaš in v primeru izsiljevanja zagotovo pokličeš policijo, saj sedaj ta lastnik parkinga moti tvojo posest (vozila ne moreš porabiti - umakniti). Policija bo po prihodu verjetno komu želela napisati kazen za kakšen prekršek, da bo to lekcija vsem, da naj se naslednjič sami dogovorijo in jim ne morijo. Vzajemne tožbe so tukaj čisto zapravljanje denarja...

Če pa ugotoviš, da je bilo tvoje vozilo poškodovano, pa zagotovo klic na policijo. Tudi, če nekomu motiš posest, to ni opravičilo ali na kakršen koli dovoljenje za poškodovanje tuje stvari. V trenutku spora (adrenalin v krvi, razgrete glave, ...) se je na to izredno težko spomniti, vendar pa je policija v takšnem primeru tvoj zaveznik, saj bo njen zapisnik lahko zate ali pa tudi za zavarovalnico podlaga za izterjavo povzročene škode od povzročitelja.

Ja sej kot sem napisal, nisem bil 100% ali je javno ali ne, vendar je bolj kazalo v njegovo korist in bi lahko s policijo še kako večjo kazen dobil, zato se mi je zdelo 50€ hitra in elegantna rešitev. Seveda če bi videl poškdobe, bi blo drugače.
Je pa blo to na Čargovi ulici, tu na tem T križišču, hiša na desni spodnji strani le tega (desno od 1). Model pa ma prejšnji model bmw3 cabrio, temno modre barve :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tilen ::

Vandalizem je 20% dodatno naslednje leto pri zavarovanju v kolikor nimaš odkupa prve škode. Tip je pokasiral 50EUR, naredil škodo, ti pa mu ne bi niti malo ponagajal? Prijava na policijo obvezno!

Če bi vsak dan pobral nekomu 50-100EUR je to precej lep honorar.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Slo-One ::

Okej zdaj pa en butast predlog. Kaj pa če bi nekoga, ki ga poznaš in ima dost star avto se zmenila in parkiral avto tam potem pa bi opazovala, kako mu ga on uničuje >:D. Evo!

Zico4 ::

Brez policije ne bo šlo. Nobena zavarovalnica tega ne bo kar tako plačala. Torej boš to plačal sam?

Avenger ::

BigWhale je izjavil:

IMO, tudi ce je privat lastnina, te nima pravice zaparkirati in ti 'odtujiti' vozila. Tudi groznje niso na mestu.


To ni samo tvoje mnenje. Zaparkira oziroma onemogoči vožnjo ti lahko samo policaj pod določenimi pogoji, noben drug, taka namenska zaparkiranja definitivno niso dovoljena, da o vandaliziranju in 50 eur za odparkiranje sploh ne govorimo.

Obvezno it na policijo ter podat prijavo. Kot razlog, zakaj šele zdaj, boš rekel, da je tip grozil, da "sam pridi s policijo pa boš šele videl hudiča" in da si se ustrašil, potem ste se pa doma skupaj s kolegi odločili drugače. Sicer ne podpiram parkiranja na privat površinah, ampak v takem 'sivem' primeru, če je parking v bistvu prazen in nameravaš avto pustit 1 uro, hej, ni škode. Kljub temu, človek ti lahko kvečje3mu za brisalec zatakne sporočilo s kakšno sočno ali dvema, to je pa to, vandaliziranje avta, grožnje, izsiljevanje je pa kriminal in jaz se niti pod razno ne bi pustil tkole balinat. E-penis gor al dol, trije ste bili, policijo bi poklicali na mestu, takoj ko bi postalo jasno, da se s človekom ne da zmenit, obenem bi ugotovili še škodo na avtu itd.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Double_J ::

Zdej se splača menit samo še s policijo, sej nisi otrok. Lahko pa bolje odreagiraš na kraju dogodka, če nekdo presodi da si pač geek, potem si tudi upa vse.
Dve šivanki...

SupPuss ::

Dami ziv
kje točno je pa to bilo? Da bom vedu, da tam ne smem mojega kolesa parkirat :P

Blinder ::

Gremo vsak ki gre tam mimo mu na njegov parkplac postavit kanto za smeti? :D haha
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Slo-One ::

Potem bo pa enega dobil in bo (geek to) v novicah, kot pretepena žrtev pristala na kliničnem centru.

Dami ::

SupPuss je izjavil:

Dami ziv
kje točno je pa to bilo? Da bom vedu, da tam ne smem mojega kolesa parkirat :P

Sn dal link in opis v mojem prešnjem replyu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Sami ::

Ni mi jasno zakaj si mu sel placat, trije ste bili. Zdej nimas kej druzga naredit kot pa it na policijo. Napadel je vas in pred vasimi ocmi uniceval avto, saj si imel 2 prici, po moznosti reci se za noz.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dami ::

Zdaj sn zvedu, da je ta cel blok njegov (in verjetno s tem tudi zemljišče parkirišča) in daje ostala stanovanja v najem :)

Sami je izjavil:

Ni mi jasno zakaj si mu sel placat, trije ste bili. Zdej nimas kej druzga naredit kot pa it na policijo. Napadel je vas in pred vasimi ocmi uniceval avto, saj si imel 2 prici, po moznosti reci se za noz.

Prosim ne mi več s takimi "trije ste proti 1". Res pohvalno vidte da so v naši državi vsi sami kungfu-isti in bi vse po vrsti tepli dokler en ne pade.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

turkx90 ::

Najdu bi kakega izterjevalca.....

#000000 ::

Pa bo zavarovalnica plačala brez policijskega zapisnika ?

BlueRunner ::

Ja sej kot sem napisal, nisem bil 100% ali je javno ali ne, vendar je bolj kazalo v njegovo korist in bi lahko s policijo še kako večjo kazen dobil, zato se mi je zdelo 50EUR hitra in elegantna rešitev. Seveda če bi videl poškdobe, bi blo drugače.

Moje osebne izkušnje so, da policija piše "ha-ha" prekrške takrat, kadar se ljudje ne morejo medsebojno dogovoriti, potem pa jih kličejo. Tako, da vsekakor velja najprej poskusiti s "pogajanji". Če s temi ne prideš nikamor pod črto sešteješ kakšne CPP prekrške si storil in pokličeš policijo, če se ti splača. Velikokrat bo že sam klic ali resna grožnja klica na policijo problem razrešila. Ni pa dobra ideja kar na pamet klicati, še preden izčrpaš druge možnosti. Kot sem napisal, na takšna posredovanja policija pride zelo počasi in zelo slabe volje. Tipično pa jih niti ne zanima "kdo je začel" ampak "kdo noče popustiti". V tvojem konkretnem primeru, bi se znalo zgoditi, da bi bila policija bolj nastrojena proti težaku in ne toliko proti tebi, čeprav si prvo napako res morda storil ti sam.

Skratka: policije se ne kliče za vsako neumnost, vendar pa, ko se stvari nikamor ne premaknejo (dobesedno ali pa metaforično), je pač čas za zunanjo pomoč...

Če pa bi odkril škodo, pa si že sam rekel, da bi bilo drugače. Pač... bi bilo, če bi bilo, ... Je pa tudi to zanimiva izkušnja in lekcija: preglej svoje vozilo, preden si zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

Dami ::

#000000 je izjavil:

Pa bo zavarovalnica plačala brez policijskega zapisnika ?

Točno bom vse zvedu jutri, sam koker sn sprašval, vandalizem ne spada v delni kasko (parkirišče), tak da pomoje kljub prijavi ne bo nič. Pač brisalci pa pokrov ne bo tak hudo, rise bom pa že preživel in jih mogoč dal popravit ko mi bo res kak na parkirišču spoliral stranico :) Ne bi blo prvič. Grem pa jutri dat prijavo na lokalno postajo pa upajmo da vsaj modelu kej zatežijo, če že ne bom stroškov dobil nazaj.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

T-h-o-r ::

fucking geeks? kar dali ste mu 50EUR

hahah, ne morem verjet, kaj vse ljudje počnete no


če ni hotel umaknit avta, bi pač enostavno poklical policijo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

#000000 ::

Jest bi na tvojem mestu poklical policijo takoj ko bi ugotovil poškodbe, mislm da bi blo najboljš če se zapeljete ti in kolegi ki so bli zraven na policijo in podate prijavo oz. prijavite škodo, brez zapisnika mislm da ne plačajo nonebe škode pa naj je povzročitelj znan ali neznan, ti moraš dogodek prijavit in dobit zapisnik, ta zapisnik je potem temelj za karkoli na zavarovalnici, ker če bi šlo brez zapisnika bi ti lahko vsak mesec prijavil isto škodo in kasiral, pač mal bi šravfal stare dela gor in ajmo na zavarovalnico po keš :)

T-h-o-r ::

p.s.

brez zapisnika TI POVRNEJO škodo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

Lahko pa danes zvečer ponoviš vajo. Greš tja, parkiraš, počakaš, da se scena ponovi in takoj, ko se začneš kregati z modelom, kolega (skrivaj) pokliče policijo (in sceno malo bolj dramatično opiše, da bo hitreje prišla). Ti se medtem mirno kregaj naprej, zahtevaj povrnitev škode ali karkoli in čakaj, da bo tipa presenetil prihod policije. Mogoče se lahko še g33kovsko ozvočiš, da boš imel vse skupaj posneto;-)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Slo-One ::

Ja. Samo dans bi biu ded tud bol oreng razpizden vzami, kere druga kolege še zraven ko te bodo branili,če se modelu zmeša :).

Blinder ::

Okapi je izjavil:

Lahko pa danes zvečer ponoviš vajo. Greš tja, parkiraš, počakaš, da se scena ponovi in takoj, ko se začneš kregati z modelom, kolega (skrivaj) pokliče policijo (in sceno malo bolj dramatično opiše, da bo hitreje prišla). Ti se medtem mirno kregaj naprej, zahtevaj povrnitev škode ali karkoli in čakaj, da bo tipa presenetil prihod policije. Mogoče se lahko še g33kovsko ozvočiš, da boš imel vse skupaj posneto;-)

O.


Danes bo prišel domov ob čisto drugačni uri kot učeraj, mogoče je šel danes na hrvaško na dopust. Ali pa je on že doma tako da ne bo opazil, da si zasedel parkirišče.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kalko ::

Ok, po toči zvoniti je prepozno, ampak recimo, kako bi jaz ravnal. Zaklenil bi se v avto in poklical policijo, da mi je neznan nasilnež protipravno odvzel prostost. Z avtom me je zaparkiral in mi grozi s fizično silo ter me je pripravljen spustiti samo proti plačilu.

V priemeru odvzema prostosti in groženj s fizično silo OKC na kraj dogajanja pošlje več patrulj. Sploh če bi omenil še kakšno hladno orožje. Dvomim, da bi glede na lokacijo na prihod policije čakal več kot 5 minut.

Naslednje dni bi šel k svojemu zdravniku, da ne morem spati, da me tlačijo more ter da podoživljam dogajanje tistega večera ... dobil bi napotnico za psihologa, nato pa za poslastico človeka tožil za prestane duševne bolečine. Na koncu bi on meni plačal par jurčkov.

V takšnih primerih je treba odmisliti čustva in nagone (vem, je težko) ter ravnati strateško in preudarno. Največje zadovoljstvo je namreč potem, ko takšnega človeka poraziš "po propisima".

Kaj pa narediti v tvojem primeru zdaj? čim prej s kolegi podajte prijavo na policijo. Pojasnite, da niste takrat klicali policije, ker vas je bilo strah in ste se hoteli čim prej izvleči iz situacije. Vsi trije potrdite zgodbo, tako kot si napisal. Tip bo zagotovo dobil obisk mož v modrem in verjetno tudi ovadbo zaradi nasilništva ali izsiljevanja. Glede na vaše izpovedi (3 proti 1) ter poškodbe na avtu kot posredni dokaz, mislim, da so dobre možnosti, da bo tip obsojen. Najbrž sicer pogojno, če nima "zgodovine", pa vendar. Če je že kdaj bil obsojen ali pa slučajno prestaja pogojno kazen, pa se lahko celo usede za kakšen mesec. Ne podcenjujte pravne poti. Samo strateško je treba ravnati.

joze67 ::

Pa še na davčno ga prijavi zaradi opravljanja neprijavljene dejavnosti in utaje davka.

Avenger ::

Seveda, davčna bo takoj skočila za vrat enemu težaku, ker so mu trije giki dali 50 EUR, da je dvignil svojo rit, tako, da bodo najprej poklicali NPU in specialce, ki bodo v njegovo stanovanje skozi okna izstrelili solzivec, nakar bodo vdrli v stanovanje v popolni bojni opremi, vklenili celo familijo, ter jih poslali v Guantanamo kjer bodo dolga leta glodali cock meat sandwich. Medtem bo davčna zaplenila vse njihovo imetje in ga prodala na dražbi. Amen.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

black ice ::

joze67 je izjavil:

Pa še na davčno ga prijavi zaradi opravljanja neprijavljene dejavnosti in utaje davka.

:))
Ta mi je polepšala dan.

Dami ::

black ice je izjavil:

joze67 je izjavil:

Pa še na davčno ga prijavi zaradi opravljanja neprijavljene dejavnosti in utaje davka.

:))
Ta mi je polepšala dan.

Meni tudi. Drugače pa si panoramic vredu napisal kaj bi moral naredit. Bom upošteval za drugič, pa če bo komu tudi pomagalo še tolk boljše:) Če kaj bi se brez problema še bolj postavu kot žrtev. To bi pomoje tudi kaki mladi naduti policaji rajši stopili na stran bogemu štajercu kot pa nekemu kretenu v gatah, ki smo ga ob 22pm zmotili pri spanju.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35568957 (41499) imagodei
»

Ko te nekdo zaparkira (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13123552 (20037) ginekk
»

parkiranje na privatnem parkingu

Oddelek: Loža
318690 (7786) fikus_
»

Cenilec prepričan v svoj prav (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8618565 (15182) D3m

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13637752 (33402) Gandalfar

Več podobnih tem