» »

Prometna nesreča

Prometna nesreča

1
2
»

Ted ::

Ko je bil Kos pri policiji tudi sam ni veljal za ravno čistega policaja. V bistvu težko najdeš policaja, ki bi bil udeležen v toliko aferah kot je to bil Kos. No, to je že offtopic.
Mah...

solatko ::

Brez veze, da mi tu nekaj ugotavljamo na podlagi ene pripovedi, stopi do dobrega odvetnika, ki ima kaj izkušenj v prometnih zadevah, razloži kako so stvari potekale pa ti bo takoj dal nasvet, kako naprej. Če ne boš zadovoljen z mnenjem enega jih obišči več. Zaradi vez in poznanstev enega udeleženca v prometni nesreči, lahko najebe popolnoma nedolžen. Preveri, kje je zaposlena dotična dama, njen mož, oče in mama, pa se bo morda pokazala drugačna slika.

tony1 ::

Imeli smo tudi predsednika vlade, ki je bil udeležen v vseh mogočih aferah, pa?:D

bosmla ::

Tisina! Lepo bit srecen... ker drugace si terorist oz. sedaj popularnejse pedofil :|

T0RN4D0 ::

Čeprav, voziš kot voziš, kaj je treba pospeševat/zavirat če te kdo prehiteva? Sploh če se je hotela umaknit si jo z bremzanjem fajn zajebu :) Če je že tolk naprej da se ne more umaknit lahko malo pomagaš, drugače lahko narediš več škode kot koristi.

To, da izjave ni v zapisniku pa da je cela nesreča kr neki je pa sumljivo vsekakor. Teži dalje, ker je ženska ziher koga poznala če ni hotla stopit iz avta sploh in je samo čakala policaje... :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Spike Edin ::

Čeprav, voziš kot voziš, kaj je treba pospeševat/zavirat če te kdo prehiteva? Sploh če se je hotela umaknit si jo z bremzanjem fajn zajebu :) Če je že tolk naprej da se ne more umaknit lahko malo pomagaš, drugače lahko narediš več škode kot koristi.

To, da izjave ni v zapisniku pa da je cela nesreča kr neki je pa sumljivo vsekakor. Teži dalje, ker je ženska ziher koga poznala če ni hotla stopit iz avta sploh in je samo čakala policaje... :\


Hja tko ti bom povedal, sedeti za računalnikom in pisati je ena zgodba ko si pa v avtu in si v nekem dogajanju so to sekunde in reagiraš kokr reagiraš, in grem stavit da vsi bremzajo ko vidijo da gre v skoraj da v škarje, v prihodnje vem če bo šel kdo v škarje ne bom niti stopil na zavoro držal se bom hitrost kokr pač je omejitev. V mojem primeru sem hotel nekomu dobro in na koncu sem dobil paket. bom videl kako pa kaj ... Na koncu bom vse poplačal in nadaljeval življenje ne glede na to kar se je zgodilo v prihodnje pa biti dosti bolj pozoren.
The PC Doctor

T0RN4D0 ::

No, presedim kr dost tud za volanom, glede na to da nimam glih potrplenja se vozit za povprečnim voznikom se tud vsake tolk časa znajdem v situaciji ko ti gre kdo nasproti kjer bi blo bolše da nebi šov. Takrat odreagiraš v trenutku, če si prepočasen bremzaš, če ti mal fali šaltaš nižje, sicer vedno pogledam kaj dela tisti ki ga prehitevam ampak prva reakcija je prilagojena temu, da avto ob tebi ne izvaja nobenih manevrov. Kaj veš, eni bi bi bremzali da bi drugi lažje prehiteli, drugi bi spet odreagirala tako da bi pospešili in bi blo treba osebi manj bremzat in bi se lahko hitreje umaknila nazaj na svoj pas... Če se oba odločta za isto taktiko zna bit to kr precejšen šmorn.


Če vidiš da prehitvanje ne bo šlo, se da z zaviranjem precej rešiti, sploh kdor nima občutka če bo šlo ali ne rajši preventivno refleksno pohodi bremzo in se umakne nazaj. In če tačas bremzaš zraven s tistim ne delaš nikomur usluge, ker se on nima kam umaknit, za ponovno pospeševat pa tko ni časa.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Icematxyz ::

Da ampak v vsakem primeru je problem oseba ki prehiteva in ne tista ki se jo prehiteva.

T0RN4D0 ::

Ja, naj se iz problema reši tako kot se sama odloči, ne tako kot bi se tebi zdelo da je najbolje, oziroma ne predvidevat da bo oseba odreagirala isto kot bi ti :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

koyotee ::

če si karkoli podpisal, moraš imeti kopijo le tega. Torej v čem je problem?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

imagodei ::

Torn4do> "Čeprav, voziš kot voziš, kaj je treba pospeševat/zavirat če te kdo prehiteva? Sploh če se je hotela umaknit si jo z bremzanjem fajn zajebu :) Če je že tolk naprej da se ne more umaknit lahko malo pomagaš, drugače lahko narediš več škode kot koristi."

Vsak mora voziti tako, da ne ogroža sebe in drugih. Prehitevat greš na preglednem delu ceste, kjer se ti prehitevanje izide. To je tukaj izvor problema in neposreden vzrok prometne nesreče. Ženska se je reševala, da se ne bi nalimala v nasproti vozečega, pa je s preveliko hitrostjo priletela v avtorja teme.

Če to primerjam s tisto koyoteejevo nesrečo... Tam mi še danes ni všeč interpretacija, da je on avtomatično kriv zato, ker je zapeljal na cesto rikverc. Kot že tolikokrat rečeno, če bi zapeljal na cesto pravilno, naprej, pa bi mu avto crknil, potem pa magično ne bi bil več kriv?

Tukajle se pa spet nekateri hočte sprenevedat v drugo smer, da zdaj pa ni kriv povzročitelj prometnega prekrška (prehitevanje v škarje, vožnja brez varnostne razdalje?), ampak tisti, ki je povsem pravilno vozil po svojem pasu in zavijal desno? WTF?
- Hoc est qui sumus -

Spike Edin ::

če si karkoli podpisal, moraš imeti kopijo le tega. Torej v čem je problem?


Vse to sm jaz zahteval pri sodnici in ona je to dobila, policaj je reku da bo dostavil ko smo bili na soočanju. Ampak zastonj ... Vse je bilo izvedeno kot da mene ne bi bilo čeprov sem govoril sodnici kot policaju o varnostni razdalji, o zapisniku ... Ampak kokr pravim tle vse skupaj nekaj smrdi, zgleda pa da jim je zapisnik svetac kateri je napisan v njeno dobro.
The PC Doctor

Spike Edin ::

No, presedim kr dost tud za volanom, glede na to da nimam glih potrplenja se vozit za povprečnim voznikom se tud vsake tolk časa znajdem v situaciji ko ti gre kdo nasproti kjer bi blo bolše da nebi šov. Takrat odreagiraš v trenutku, če si prepočasen bremzaš, če ti mal fali šaltaš nižje, sicer vedno pogledam kaj dela tisti ki ga prehitevam ampak prva reakcija je prilagojena temu, da avto ob tebi ne izvaja nobenih manevrov. Kaj veš, eni bi bi bremzali da bi drugi lažje prehiteli, drugi bi spet odreagirala tako da bi pospešili in bi blo treba osebi manj bremzat in bi se lahko hitreje umaknila nazaj na svoj pas... Če se oba odločta za isto taktiko zna bit to kr precejšen šmorn.


Če vidiš da prehitvanje ne bo šlo, se da z zaviranjem precej rešiti, sploh kdor nima občutka če bo šlo ali ne rajši preventivno refleksno pohodi bremzo in se umakne nazaj. In če tačas bremzaš zraven s tistim ne delaš nikomur usluge, ker se on nima kam umaknit, za ponovno pospeševat pa tko ni časa.


No zdej si pa predstavljej da si v mojem primeru ... Voziš zjutraj domov daš smernika da zaviješ desno, počasi zaviraš, v notranjem vidiš da se ti približuje avto dokaj hitro in da je začel prehitevati se ozreš naprej vidiš tovorno vozilo in še bolj stopiš na zavoro da ja omogočiš prehitevanje. Oseba trči vate odzadaj, pride policija popišejo. Greš na zavarovalnico kjer ti povejo da čakajo na zapisnik mine 1 mesec ( v tem času avto čaka na popravilo) dobiš dopiš da moraš 30% škode na lasnetm avtomobilu kriti sam in potlej dobiš še od sodnika paket ... Menim da bi se vprašal, wtf??
The PC Doctor

T0RN4D0 ::

Ne trdim da si kriv, trdim le da nisi dobro odreagiral (ženska pravtako ne). Situacije sier ne poznam prav dobro, ampak če sta oba pohodila na polno zavore, se je ženska ujela na levem pasu.

Sicer pa ne vem kaj vraga vedno omenjaš varnostno razdaljo, če te nekdo prehiteva pač ne more vozit 20m za tabo, ali? Al govoriš o tem da bi mogla bit en meter bočno od tebe? Ali morda v tem da bi mogla počakat na levem pasu, dokler ne boš ti 20m pred njo, ko ji gre nasproti tovornjak ti pa zaviraš skupaj z njo, in s tem onemogočaš varnostno razdaljo?



No kakorkoli, če si dal smerokaz in hotel zaviti je logično da si zaviral, bi blo bolš da nebi omenjal da si zarad njenjih manevrov še dodatno bremzu... Je precejšnja verjetnost da nisi ti kriv, zato bi ti tud jst svetoval da se ponovno pritožiš, poskusiš lahko tudi s protikorupcijsko prijavo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mojsterleo ::

Vse je bilo izvedeno kot da mene ne bi bilo čeprov sem govoril sodnici kot policaju o varnostni razdalji, o zapisniku ... Ampak kokr pravim tle vse skupaj nekaj smrdi, zgleda pa da jim je zapisnik svetac kateri je napisan v njeno dobro.
tole je res malo cudno, ker ponavadi ce zapisnik ni popoln, se mora drugo stranko pozvat k dopolnitvi. v mojem primeru ravno zaradi nepopolnega zapisnika zavarovalnica noce izplacati skode (prekrskar je namrec pobgegnil s kraja prekrska pred prihodom policajev, tako da imajo oni "samo" mojo verzijo zgodbe).

pri tebi pa ocitno upostevajo samo njeno verzijo dogodka, medtem ko tebe mirno ignorirajo. tukaj res nekaj ni v redu. probaj se zglasiti pri komandirju doticne policijske postaje, in zahtevaj pojasnilo. ce se bodo sprenevedali, bi jaz poslal pobudo na varuha clovekovih pravic, kjer ti bodo gotovo kaj pametnega svetovali.

imagodei ::

Torn4do> "Sicer pa ne vem kaj vraga vedno omenjaš varnostno razdaljo, če te nekdo prehiteva pač ne more vozit 20m za tabo, ali? "

Čisto po pravilih je pač tako, da varnostno razdaljo moraš imeti tudi v trenutku, ko začneš s prehitevanjem. Če bi v tistem trenutku opazil nasproti vozeče vozilo, ki si ga prej spregledal, se lahko vrneš na svoj pas na primerni varnostni razdalji.

Ne glede na to pa se moraš pred začetkom prehitevanja prepričati o tem, da je cestišče pred tabo prazno ter dovolj dolgo, da lahko varno izvedeš prehitevanje.

Prometna nesreča, ki je sledila, je IMO brez dvoma neposredna posledica napačnega ravnanja voznice, ki je šla prehitevati BlackD3mona. Ali se ni prepričala, da je cesta prazna, ali pa je prehitevala na nepreglednem delu cestišča.

Vprašanje je še, ali bi lahko BlackD3mon preprečil nesrečo z drugačnim ravnanjem? Najbrž ja. V tem primeru je krivda kvečjemu deljena. V tem primeru je potem treba ugotoviti, kakšen delež krivde nosi kdo. Vsekakor je ena najbolj bosih ta, da je za nesrečo kriv izključno BlackD3mon.
- Hoc est qui sumus -

T0RN4D0 ::

Nisem nikoli trdil, da je za nesrečo kriv (izključno ali ne) on. Verjamem tudi da je želel storiti najboljše, ampak njegova reakcija _ni_ bila najboljša v dani situaciji.

Kar se tiče pa prehitevanja, je očitno zasrala tista ki je prehitevala. Glede na to da je BlackD zaviral, je bilo najbrž še dovolj časa da bi ga lahko prehitela do konca. Kakorkoli že, tle je napaka voznice, pa ni važno al je prehitevala na ne dovolj preglednem delu ceste, ali je spregledala tovornjak, al je pa vmes gledala nazaj k otroku :) Zato tudi pravim, da BlackD verjetno ni kriv, ker mora tisti ki prehiteva pač bit sposoben odreagirat v takšnih situacijah ne glede na to kaj počne prehitevani- lahko bi recimo zaviral zaradi kamna na cesti, ali pa srne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

solatko ::

koyotee - Na licu mesta ne dobiš policijskega zapisnika, saj ga na postaji še malo dodelajo. Bilo bi prav, da bi kopijo dobila oba udeleženca takoj, tudi če bi potem dodajali opažanja policista na postaji milice, je original pač original. Osebno bi v tem primeru poiskal res dobrega odvetnika za prometne situacije in bi šel do konca, saj je teh lumparij mnogo pre več. Tako kot sem v primeru tvojega karambola napisal, z dobrim odvetnikom, bi bila lahko ženska, ki je zadela tebe, obsojena na poizkus uboja, pa če prav je šlo za lažjo prometno nesrečo.

tony1 ::

Torn4do: jaz pa trdim, da je model ravnal popolnoma pravilno. In absolutno ni kriv za nesrečo.

Spike Edin ::

Jz tko pravm ... da bi vsi isto ravnali kot jz ... Ker kokr prevozim vsak dan 150 km in videvam vsak dan prehitevanje v škarje in vsi zavirajo da omogočijo prehitevanje ... Osebno v prihodnje ne bom zaviral ker sem imel že slabe izkušnje!
The PC Doctor

A. Smith ::

ZVCP.

Razdalja med vozili
29. člen

(1) Voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, mora voziti za njim na razdalji, ki ni manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah (varnostna razdalja).
(2) Varnostna razdalja mora ne glede na vozne razmere omogočati:
– da lahko voznik zmanjša hitrost ali ustavi in s tem prepreči trčenje, če voznik, ki vozi pred njim, zmanjša hitrost ali ustavi;
– da se lahko voznik, ki prehiteva, varno vrne na izhodiščni prometni pas.

*************************

Prehitevanje
37. člen

(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi, čimprej vrniti na prometni pas, po katerem je vozil pred prehitevanjem.

(4) Voznik prehitevanega vozila ne sme povečati hitrosti. Po potrebi mora zmanjšati hitrost in se pomakniti k desnemu robu vozišča.

************************

Se strinjam s Tony-em.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Spike Edin ::

ZVCP.

Razdalja med vozili
29. člen

(1) Voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, mora voziti za njim na razdalji, ki ni manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah (varnostna razdalja).
(2) Varnostna razdalja mora ne glede na vozne razmere omogočati:
– da lahko voznik zmanjša hitrost ali ustavi in s tem prepreči trčenje, če voznik, ki vozi pred njim, zmanjša hitrost ali ustavi;
– da se lahko voznik, ki prehiteva, varno vrne na izhodiščni prometni pas.

*************************

Prehitevanje
37. člen

(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi, čimprej vrniti na prometni pas, po katerem je vozil pred prehitevanjem.

(4) Voznik prehitevanega vozila ne sme povečati hitrosti. Po potrebi mora zmanjšati hitrost in se pomakniti k desnemu robu vozišča.

************************

Se strinjam s Tony-em.


No ... To sm jz storil in bil kaznovan!!!
The PC Doctor

bosmla ::

Ste nekateri smesni... Vrzejo vam par lego kock vi pa jih sestavljate in gradite po pravilih za katere mislite, da ste jih sami "demokraticno" dolocili ter jih celo opravicujete. Svet pa je sestavljen drugace in sploh ne iz teh kock...
Tole mirno ignorirajte, da vam ne pokvari vase igre (ali pa mislite "ah se ena teorija zarote").

koyotee ::

hja, če je sistem tako slab, da omogoča kasnejše urejanje izjave, potem bo to treba urediti na zakonski ravni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

tsh2 ::

bosmla čimmanj bo ljudi, ki razmišljajo kot ti, bolje bo, in obratno. ti bi bil najbrž še en koruptiven policajček.

erzy ::

tuki kot ste ze omenili je več kot očitno da če te je policaj po dveh urah naknadno poklical...zakaj ti ni tega uspel reči karad je bil na kraju nesrece?? ker je v teh 2 urcah tista zenska marsikoga poklicala in obrnili zgodbo...Meni je zelo zal da si imel tako smolo...

bosmla ::

@tsh2:) Vso sreco!

ziga1990 ::

ti prometni policisti nimajo pojma,moj primer:

mesec nazaj sem se s prijatlom odpeljal na zabavo in sva sla po neprometni cesti na kriziscu pa je zaradi napake v gradnji narejen kucl in frend prleti cez kucelj okol 80km/h in se mu izide za las.iz zabave sva odsla ob polnoci oba sva bila trezna edin problem je bil da je frend hotu soct dlje in je cez kucelj prletu pr 120km/h in kucelj je bil v ovinku,ampak prletela sva postrani in naja je odneslo na polje na sreco je prijatelj ujel avto da naju ni zavalilo,cez cca.2min se pripelje avto in upocasni midva zapeljeva na cesto in un przge luči in sireno.dobil je 6pik in 230evrov polovicne kazni. jst pa sem pol ko so odsli prebral list in ni bilo napisan ker prkrsek sva naredila in frend tud ni vedu cesa je bil obtozen,po osmih mescih pa sem nek prebral da jih lohk tozis zaradi nepravilno izvedenega postopka.ampak bilo je prepozno.

ali kdo te ker prekrsek je naredil(hitrost ni bila ker bi izgubil izpit omejitev je pa tm 40km/h)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Person ::

ti prometni policisti nimajo pojma,moj primer:

mesec nazaj sem se s prijatlom odpeljal na zabavo in sva sla po neprometni cesti na kriziscu pa je zaradi napake v gradnji narejen kucl in frend prleti cez kucelj okol 80km/h in se mu izide za las.iz zabave sva odsla ob polnoci oba sva bila trezna edin problem je bil da je frend hotu soct dlje in je cez kucelj prletu pr 120km/h in kucelj je bil v ovinku,ampak prletela sva postrani in naja je odneslo na polje na sreco je prijatelj ujel avto da naju ni zavalilo,cez cca.2min se pripelje avto in upocasni midva zapeljeva na cesto in un przge luči in sireno.dobil je 6pik in 230evrov polovicne kazni. jst pa sem pol ko so odsli prebral list in ni bilo napisan ker prkrsek sva naredila in frend tud ni vedu cesa je bil obtozen,po osmih mescih pa sem nek prebral da jih lohk tozis zaradi nepravilno izvedenega postopka.ampak bilo je prepozno.

ali kdo te ker prekrsek je naredil(hitrost ni bila ker bi izgubil izpit omejitev je pa tm 40km/h)?


A zdaj bi pa še rad, da te kdo pohvali?

Vesel bodi, da sta samo kazen dobila, ker bi se lahko še malo polomila a ne ;)

Drugače te mislim da v tem primeru lahko obtoži, da si zaradi neprilagojene hitrosti zapeljal s ceste (verjetno so bile vidne sledi na polje ...).


In koliko je bila pa tam omejitev hitrosti? :)
Let's make something useful!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Person ()

ziga1990 ::

ja sam on ni ravnal v skladu s predpisi

Person ::

ja sam on ni ravnal v skladu s predpisi


Morebiti res ni ... sam vidva sta se pa tud po nepotrebnem igrala ...
Let's make something useful!

karafeka ::

Če te policaj ne dobi na radar, pa da nima tvoje slike, ti ne more nič, pa čeprav si peljal 200km/h mimo njega.
Verjeno sta pri vključevanju nazaj na cesto prevozila kako polno črto ali podobno. Policaj ti mora povedati, zakaj te je ustavil (če ti spusti sireno) in kaj si delal narobe. Sta pa bila klovna, to pa res. Avto pa verjetno od staršev, a ne ?

ziga1990 ::

nisva prevozila crte ker ni polna,nc ni povedu sam napisu neki,je od njegovih

T0RN4D0 ::

Ne vem jst predlagam da probata naslednič 150 prpelat in preskočit cel ovink...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

Ne vem jst predlagam da probata naslednič 150 prpelat in preskočit cel ovink...



ne priporočam, poznam ene ki so višali hitrost skozi ovinek...120...140...150...170...sedaj sveti pa svečka vedno tam
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

imagodei ::

Sej je menda jasno, da je to mišljeno sarkastično.

IOW, kids, don't try this at home.
- Hoc est qui sumus -

Person ::

Ne vem jst predlagam da probata naslednič 150 prpelat in preskočit cel ovink...



ne priporočam, poznam ene ki so višali hitrost skozi ovinek...120...140...150...170...sedaj sveti pa svečka vedno tam


Sej je mislil sarkastično ... sam je res bolje, da si še ti to eksplicitno napisal, ker nikoli ne veš koliko zdrave pameti ima kdo v glavi ...
Let's make something useful!

karafeka ::

Lahko pa tudi tako probaš

šernk ::

Sej je menda jasno, da je to mišljeno sarkastično.

IOW, kids, don't try this at home.



jaz to vem, vendar glede na stanje na cestah ne vem če vedo to ravno vsi :|
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pyr0Beast ::

Lahko pa tudi tako probaš
K bi se mu usaj zobat jermen sneu :D

Zdaj pa vidi tako osebo na cesti ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

Lahko pa tudi tako probaš
K bi se mu usaj zobat jermen sneu :D

Zdaj pa vidi tako osebo na cesti ..


potem bi pa imel veselje>:D

sicer pa še vedno bolje da to izvaja na travniku če je na cesti umirjen
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

e-marko ::

A travnik pa je poligon za takšne divjake ali kaj? Mar bi se prijavil za kakšnega kaskaderja, če ima žilico. ;)

LP
...somebody, somewhere...

veverrca ::

Živjo. Imam tudi jaz eno vprašanje.

14 dni nazaj sem imela avto na servisu. Serviser se je pripeljal z mojim avtom na parkirišče, ker naj bi preizkušal na novo dane zavore. Ko se je pripeljal, se je v njega zaletel na voznikovo stran voznik, ki je vzvratno šel iz boksa na parkirišču. Voznik je bil Belgijec in seveda njegova krivda za to nesrečo. Serviser mi je obljubil, da bodo to oni vse popravili (potrebno klepanje in barvanje), vendar nisem videla kakšnega dokumenta, kjer bi pisalo kdo je povzročitelj nesreče. Zanima me, kakšen bi v bistvu moral biti postopek, če je povzročitelj nesreče tujec in če se to zgodi na parkirišču od serviserja.

Lep pozdrav.

A. Smith ::

Izpolnjeno evropsko poročilo (nomen est omen :)).

Tako imaš v roki dokaz o nesreči in krivdi, prenos informacij med policijami naše in drugih EU držav je pa kolikor vem tudi že zelo soliden.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

solatko ::

veverrca - Kadar se poškoduje avto na servisu, nosi polno odgovornost lastnik servisa in tebe v končni fazi ne briga, kako bo to urejeno, kdo je krivec (zate je serviser), kako bo serviser to dobil povrnjeno, zate je važno, da dobiš avto v tip top stanju, lahko pa do lastnika servisa uveljavljaš nižjo vrednost vozila zaradi karambola.

veverrca ::

Hvala obema. Sem pa tudi izvedela, da če bi se mi to naredilo pri komu ki ga ne poznam dobro, da lahko zahtevam podpis, da mi avto uštimajo tako, kot je bil prej pred servisom. In seveda, da ga poslikam na mestu nesreče. Čeprav je serviser od fotra kolega, nikol ne veš kdaj bi se mi spet kaj takega zgodilo in nočem ravno, da me nate....

LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prometna nesreča na enosmerni cesti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9113961 (11176) Mavrik
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52191642 (82410) St235
»

Prometna nesreca-vase mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
717163 (5570) Matev

Več podobnih tem