» »

Socialna podpora in smrt - država bo zahtevala denar nazaj

Socialna podpora in smrt - država bo zahtevala denar nazaj

Temo vidijo: vsi
««
12 / 21
»»

Okapi ::

Jaz sem šel pred leti v Švico sadje obirat. Ampak če misliš, da se je kar tako preprosto delo dobilo, se motiš. So neki Portugalci vso sceno tam obvladovali in brez podkupnin nisi daleč prišel.;((

O.

sprasujem ::

Sem za to da Šrot pa Bavčar in ostali tajkuni začnejo dobivat socialno podporo, ker le tako lahko morda dobimo nazaj kar so pokradli. Sarkazem off.

TESKAn ::

Se ti hecaš? 8-O Ti je zmanjkalo argumentov? (Ali dejansko nisi baš tako pametan, kot sem si predstavljal...) Če je delo direktorjev odgovornost in vodenje, strategija in uspešno poslovanje podjetja, iskanje poslovnih partnerjev, novih poslov itd., po tvojem, kaj pa je naloga delavcev, ki niso nič dali...?

Kaj so delavci dali za zagon podjetja? Nič. Dobiček, ki se ga razdeli, je nagrada za tiste, ki so na začetku dali svoj kapital, da je podjetje sploh začelo. In imajo sedaj lastniški delež v podjetju. Nekateri pa hočejo, da se ta nagrada za začetni vložek razdeli tudi med tiste, ki k temu začetnemu vložku niso nič prispevali. In naloga delavca je tisto, kar mu šef naroči. In za to dobi plačo.

Približno tako kot izgubo krije g. Direktor, ane? Iz svojega žepa?

Če je g. Direktor lastnik družbe, bo moral izgubo krit iz svojega žepa, ja. Iz dobička prejšnjih let, ki bi ga lahko tudi v svoj žep spravil. Če pa ni lastnik, ga bo pa ta zamenjal za drugega.

Premlad si, da bi razumel kako so se gradile hiše v prejšnjem sistemu, kot namig pa mogoče le dejstvo, da si je takrat kredit lahko dejansko privoščil tudi marsikateri (fizični) delavec (tak, ki lahko danes nanj pozabi)! ;) No, to pa je že druga zgodba...

Ah ja, dobri stari časi, ane? Sem slišal zgodbice, kako so hodili po material na jug, plačali pa s čekom, ki ni bil nikoli unovčen...kredite ti je pa inflacija pomagala odplačat. No jaz ne morem računat na inflacijo, da mi bo odplačala kredit.

Bo uprava pritegnila zraven ?

Če člani uprave nimajo lastniškega deleža, potem si ne delijo dobička. Ta je rezerviran za delničarje.

1.Pazi napisal sem po 30 letih
2.Moja stara starša lastnika nepremičnine katero sta si praktično z golimi rokami postavila, ko sta se iz podežlja priselila v mesto. in kja milsiš imata 100.000 EUR sedaj na računu ?
E nimata je bilo treba ves ta čas še živet, pa 2 otroka gor spravit, pa še za svoje starše v prekmurju skrbet( za katerimi sta podedovala en malo večji travnik pa bajto iz gline ) In ja po tvoje sta bla butla, ker nista se znala znajdit..

Napisal si pri 50 letih, in verejtno material za bajto ni bil zastonj?

Pa ti nisi normaln ne ?

Ne zastopiš, ane? No, poglej. Noben sposoben menedžer ti ne bo delal za jurja. Za tak denar dobiš šalabajzerja, ki bo znal delat "dobiček" na račun odpuščanja delavcev in razprodaje premoženja. Tega pa zmanjka tudi v dobrih časih.

Če maš ti izkušnje z 14 dnevnim delom prek študenta, potem sem jst ki si delal praktično skoraj vse počitnice v SŠ in na faxu že skoraj penzionist....

Again, ti to resno ?

Povej, koliko časa moraš delat v proizvodnji, da vidiš, kako gredo zadeve?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_IKE_ ::

Kaj so delavci dali za zagon podjetja? Nič. Dobiček, ki se ga razdeli, je nagrada za tiste, ki so na začetku dali svoj kapital, da je podjetje sploh začelo. In imajo sedaj lastniški delež v podjetju. Nekateri pa hočejo, da se ta nagrada za začetni vložek razdeli tudi med tiste, ki k temu začetnemu vložku niso nič prispevali. In naloga delavca je tisto, kar mu šef naroči. In za to dobi plačo.


Delavci res nič ne prispevajo?


Približno tako kot izgubo krije g. Direktor, ane? Iz svojega žepa?

Kaj pa na delavce si pzabil ; a nisi nekaj omenjala da če zelijo met v dobrih časih v višje plače , si jih morajo v slabih tudi zmanšati ne ... Zgleda pa da enaka logika ne velja za vodstvo

Ah ja, dobri stari časi, ane? Sem slišal zgodbice, kako so hodili po material na jug, plačali pa s čekom, ki ni bil nikoli unovčen...kredite ti je pa inflacija pomagala odplačat. No jaz ne morem računat na inflacijo, da mi bo odplačala kredit.

Bo uprava pritegnila zraven ? Če člani uprave nimajo lastniškega deleža, potem si ne delijo dobička. Ta je rezerviran za delničarje.?


nagrade pa vseeno padajo( seveda ko dobri časi )

Napisal si pri 50 letih, in verejtno material za bajto ni bil zastonj?..


Cifra ni napaka nisem vsega napisal: pri 50 letih po 30 letih dela.....samo mi je pa zanimivo da si se obesil na ceno materiala ( katerega sta morala vsega plačat, da ne bo kakih nejasnosti,m pa tudi delavce ), vso ostalo zgodbo o 100. 000 eur na računu pa kr lepo zanemriš ....



Ne zastopiš, ane? No, poglej. Noben sposoben menedžer ti ne bo delal za jurja. Za tak denar dobiš šalabajzerja, ki bo znal delat "dobiček" na račun odpuščanja delavcev in razprodaje premoženja. Tega pa zmanjka tudi v dobrih časih.


Odpuščanja in razprodaje se izvajajo ne glede na "sposobnost" menedžerjev...sicer pa če imajo menedžerji tolikokrat večjo kot je recimo povprečna v njihovem podjetju, a niso potem potem tako "sposobni" da bodo podjetje vodili tudi v času krize ( brez razprodaj in odpušanj) ?

ah ja cenejša konkurenca, bivše družbene firme pa objektivni razlogi..... malo teško ti potem tvoja teorija drži vodo...


Če maš ti izkušnje z 14 dnevnim delom prek študenta, potem sem jst ki sem delal praktično skoraj vse počitnice v SŠ in na faxu že skoraj penzionist....


Ja no ...sj ti praviš da si v 14 dneh videl vse


človek se pri branju tvojih komentarjev prav vpraša, kaj imaš ti proti delavskemu sloju...ker tvoje razmišljanje ni nič drugčano oziroma prav pellje v smeri kapitalizma iz konca 19 stoletja, ko so kapitlaisti na veliko izkoriščali ljudi prav točno s takmi razmišlajanjem In naloga delavca je tisto, kar mu šef naroči. In za to dobi plačo. tu se začne, potem pa se nadaljuje v podalšane dovnike ( najbolš da gremo nazaj na 12 -14 urne delovnike ) , ukinjanje pravic do prehrane , socialnega in zdravstvenega varstva......sej to gre nekaj časa , sam ko pa doseže neko mejo je pa konec tudi tega. pa se ljudem malo strga in rečejo zdej pa dovolj..... in ja tedaj je izkoriščani sloj največja baraba, ker se hoče prilastit bogastva katerega so drugi ustvarili.."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

lexios ::

Ah ja, dobri stari časi, ane? Sem slišal zgodbice, kako so hodili po material na jug, plačali pa s čekom, ki ni bil nikoli unovčen...kredite ti je pa inflacija pomagala odplačat. No jaz ne morem računat na inflacijo, da mi bo odplačala kredit.


Ne. O razlikah o družbenih ureditvah in kaj so spremembe prinesle tu pač ne teče debata! Spraševal si se kako so ti "bogati" ljudje sploh prišli do hiše (če so jo podedovali in gremo eno generacijo nazaj pa še vedno velja isto vprašanje...) in če hišo danes imajo (lahko so jo tudi podedovali, kjer po tvoji izjemni logiki bi moral biti dedič en sam, kar za večino nepremičnin ni zelo verjetno), imajo menda (večina, i guess, spet po tvoje) nekje na računu še kakih 100k viška (tudi mogoče bmw parkiran pred hišo?)... Še nekje par postov nazaj pa si nakladal o 200-500k vrednih nepremičninah, prodaji in kupovanju ter povprečnih plačah! Ljudje, ki se tepejo pred RK pa so cigani, ay? Si nisi še pogledal statistike in povprečij, a?;((

Nekateri pa hočejo, da se ta nagrada za začetni vložek razdeli tudi med tiste, ki k temu začetnemu vložku niso nič prispevali. In naloga delavca je tisto, kar mu šef naroči. In za to dobi plačo.


Ajde oladi! Nekateri hočejo samo plačo! Nič več...

Marsikdo pa v "slabo"* plačanih delavcih vidi tudi najšibkejši člen podjetja! Kot rečeno nimam nič proti miljonskim nagradam in 50x plačam menedgerjev, dokler so delavci plačani za svoje delo in "direktorji" profesionalno vodijo podjetje, sem spada vse od odgovornosti dalje... Sj najbrž imamo nekaj takšnih podjetnikov, danes jim kljub krizi ne gre slabo, drugo vprašanje pa je kako so plačani njihovi zaposljeni in sami! Sicer pa izvoli, s svojo logiko kar preseli podjetje na Kitajsko... Vodil ga sigurno ne boš tako kot v Sloveniji, za napake pa boš tudi odgovarjal! Najbrž ti niti ni jasno, zakaj je delovna sila na Kitajskem še poceni...

*Relativno rečeno - bolje bi se bilo pogovarjat o tem, kaj si delavec s takšno in takšno plačo lahk v določeni državi/sistemu/regiji lahko plača; v Afriki mogoče preživotariš z 2 dolarjema dnevno, v Sloveniji z 2 dolarjema dnevno ne preživiš, ti očitno misliš da je 600 eurov v Sloveniji primerna plača za "nabiranje jabolk", s katero zadostiš osnovnim potrebam delavca in "naloga delavca je tisto, kar mu šef naroči. In za to dobi plačo." (Nekako takole najbrž odgovarja 4-letni otrok! :)) Bi blo zanimivo jih še vprašat kolikšne so plače! :)) "Marsikateri" od teh otrok pa že varčuje za študij v tujini! Tko, da sorry... No comment! Celo med "vrstniki" se ti ne izzide! ;))

...izvoli "nabirat jabolka" za 600 eurov mesečno, si mogoče po 14 dneh, ko ugotoviš "kako zadeve delujejo" premisliš! Še dobro, da so na svetu tudi riti, ki se jim ne godi kot tebi, ay? Bi še ostali brez jabolk!;((!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

GregiB ::

No evo hipotetično vprašanje... Človek živi v lastni nepremičnini in prejema socialno podporo. Ker mu je podpora hudo premala, se odloči, da bo lastno nepremičnino prodal za npr. 100K EUR, šel v najemniško stanovanje in si s tem denarjem privoščil "nekaj več".
Torej situacija, bivši posestnik, zdaj najemnik z 100K EUR... Je še upravičen do podpore?

oz. še drugače... imamo 3 "reveže", brez službe in drugih prihodkov v svojih 50ih.
Prvi si je uspel ustvariti lasten dom, otroci so na svojem, npr. vrednost nepremičnine 150K EUR.
Drugi je že celo življenje podnajemnik, a je viške dajal na stran in ima na TR npr. 80K EUR (razliko do 150K EUR zdajal za najemnino)
Tretji pa je celo življenje podnajemnik, a je ves denar zapravil (potovanja, počitnice, avtomobili, šank...)

Kdo je upravičen do podpore? In, ali vsi enako? Malo v razmislek...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

lexios ::

Tole smo že razmišljal, v eni sosednjih tem!

Pravilen odgovor je vsi! Prvemu hišo po optimalni ceni (ker možakar je v stiski in bi jo najbrž prodal pod ceno) pomaga prodati država, tko da je fer, če mu pomaga še po prodaji... ;((

Oni trije so pa vbistvu spet na istem, trije v eni osebi, shizofrenik! Vsi so najbrž državi plačali enak znesek davkov, prvi od gradnje in hiše, drugi plačuje davke kar lastniku stanovanja, ta državi, tretji pa je plačal davke na alkohol, potovanja, avtomobil, suma sumarum se najbrž izide... Do sociale so po tej logiki upravičeni vsi? Am I right? ;((

Sarc Off! Še vedno pa me zanima, delež lastnikov 150k vrednih nepremičnin na sociali? No, ker si ravno omenu, me zanima še delež "intelektualcev" na sociali (sem štejem ljudi, ki so videli svet, šank in imajo "znanje" - znajo vozit avtomobil, uživat življenje...a nimajo sreče v življenju ;(() in delež podnajemnikov na sociali? Ajmo, da vidimo, kdo krade... ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

GregiB ::

Lexios... podatka o tem, koliko ljudi, ki so lastniki nepremičnin, prejema socialno podporo, očitno nima nihče od nas... pa sploh ni pomembno. Tema je, ali je prav, da se takemu, pa čeprav jih je le peščica, država po smrti usede na zapuščino.
Tudi vso trobezlanje o obrestih ni na mestu, saj morajo biti obresti vnaprej določene, mislim, da to urejajo obligacijsko zakoni. Saj če ti nekdo nudi neko storitev in ti da rok plačila eno leto, ni nobenih obresti. Te začnejo teči šele po zapadlosti obveznosti, tu pa obveznost nastane šele ob smrti zapustnika (oz. dolžnika, če želite)
Tudi mi ne gre v račun, da če človek zapade v hude težave, "pomagati" pa mu je pripravljena zgolj (ali pač deloma) država, da bi ob smrti koristnika SP bili dediči tisti, ki bi bili za pomoč... nagrajeni.
Pravtako pa menim, da si nismo edini oz. imamo zelo različne poglede na to, čemu pravzaprav služi socialna podpora... nekaj primerov:
- Kot pomoč zgolj tistim, ki nimajo ničesar
- Kot rešitev cashflow problema
- Kot poplačilo večletnega vplačevanja v socialno blagajno
- Kot nateg države
- Kot kredit
- idr...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

lexios ::

pa sploh ni pomembno.


Pa še kako je pomembno! Teoretizira se o konkretnih primerih, življenjih ljudi, brez kakršnih koli podatkov! Da ne govorimo o tem, da so zadeve prekleto bolj kompleksne kot se jih predstavlja!

Naša "leva" vlada in državljani izvajajo lov na čarovnice, medtem ko marsikje drugje z zamudo sprejemajo potrebne protikrizne ukrepe in klestijo državni proračun, javno upravo, nacionalne naročnine... Pri nas glede na logiko utegnejo celo povišat "naročnine"!

Socialna pomoč in prejemniki le te so očitno po mnenju nekaterih glavni problem te krize! ;(( Treba nam novih davkov i bi če sve super...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

TESKAn ::

Delavci res nič ne prispevajo?

Prispevajo kaj za nakup strojev? Za najem prostora? Za nakup začetnega materiala?

nagrade pa vseeno padajo( seveda ko dobri časi )

In? Odločitev lastnikov, ali bodo dali nagrado vodstvu.

Cifra ni napaka nisem vsega napisal: pri 50 letih po 30 letih dela.....samo mi je pa zanimivo da si se obesil na ceno materiala ( katerega sta morala vsega plačat, da ne bo kakih nejasnosti,m pa tudi delavce ), vso ostalo zgodbo o 100. 000 eur na računu pa kr lepo zanemriš ....

Zgodba je, da bi zneski, ki so šli za bajto, v nasprotnem primeru lahko prstali na računu in se nabirali 30 let. In v 30 letih ti bajta ne pobere ravno malo. Že avto ti pobere tolk, da te po parih letih glava peče, če si seštevaš stroške.

človek se pri branju tvojih komentarjev prav vpraša, kaj imaš ti proti delavskemu sloju...ker tvoje razmišljanje ni nič drugčano oziroma prav pellje v smeri kapitalizma iz konca 19 stoletja, ko so kapitlaisti na veliko izkoriščali ljudi prav točno s takmi razmišlajanjem In naloga delavca je tisto, kar mu šef naroči. In za to dobi plačo. tu se začne, potem pa se nadaljuje v podalšane dovnike ( najbolš da gremo nazaj na 12 -14 urne delovnike ) , ukinjanje pravic do prehrane , socialnega in zdravstvenega varstva......sej to gre nekaj časa , sam ko pa doseže neko mejo je pa konec tudi tega. pa se ljudem malo strga in rečejo zdej pa dovolj..... in ja tedaj je izkoriščani sloj največja baraba, ker se hoče prilastit bogastva katerega so drugi ustvarili.."

No proti delavcem nimam nič, imam pa nekaj proti konstantnem jamranju, kako je vse krivično in narobe in če se že odločijo, da bodo kaj naredili, pa brezglavo udrihajo po vsem, brez razmisleka, če ne bi morda kak del bil pozitiven. In ne boš verjel, danes imamo v Sloveniji ljudi, ki delajo 12 ur na dan. Za agencijo, ki jih "oddaja" okrog firmam. In to moderno sužnjelastništvo omogočajo tudi delavci, ki si na vse kriplje prizadevajo, da bi jih bilo čim težje odpustit - in posledično delodajalci ne zaposlujejo preveč radi, ker ne vejo, ali bo čez pol leta še delo ali bodo ostali z delavcem, ki bo zrak mešal, plačat ga bo pa še zmeraj treba. Pa si dobijo enega takega sužnja, danes ga imaš, jutri ga nimaš.

Ne. O razlikah o družbenih ureditvah in kaj so spremembe prinesle tu pač ne teče debata! Spraševal si se kako so ti "bogati" ljudje sploh prišli do hiše (če so jo podedovali in gremo eno generacijo nazaj pa še vedno velja isto vprašanje...) in če hišo danes imajo (lahko so jo tudi podedovali, kjer po tvoji izjemni logiki bi moral biti dedič en sam, kar za večino nepremičnin ni zelo verjetno), imajo menda (večina, i guess, spet po tvoje) nekje na računu še kakih 100k viška (tudi mogoče bmw parkiran pred hišo?)... Še nekje par postov nazaj pa si nakladal o 200-500k vrednih nepremičninah, prodaji in kupovanju ter povprečnih plačah! Ljudje, ki se tepejo pred RK pa so cigani, ay? Si nisi še pogledal statistike in povprečij, a?;((

O 500k hišah so govorili drugi, ki se jim zdi hiša za 200k komaj zadosti. Nisem jaz teh številk noter vlekel. In tu teče debata o tem, da bo država za prejemnikom socialne pomoči dedovala, takoj na začetku pa je bil to problem, ker bajte naj pač ne bi smela, to implicira enega lastnika in povej mi, kako bo bajta imela enega lastnika, če imaš dva dediča in eno bajto v zapuščini?

*Relativno rečeno - bolje bi se bilo pogovarjat o tem, kaj si delavec s takšno in takšno plačo lahk v določeni državi/sistemu/regiji lahko plača; v Afriki mogoče preživotariš z 2 dolarjema dnevno, v Sloveniji z 2 dolarjema dnevno ne preživiš, ti očitno misliš da je 600 eurov v Sloveniji primerna plača za "nabiranje jabolk", s katero zadostiš osnovnim potrebam delavca in "naloga delavca je tisto, kar mu šef naroči. In za to dobi plačo." (Nekako takole najbrž odgovarja 4-letni otrok! :)) Bi blo zanimivo jih še vprašat kolikšne so plače! :)) "Marsikateri" od teh otrok pa že varčuje za študij v tujini! Tko, da sorry... No comment! Celo med "vrstniki" se ti ne izzide! ;))

No, brihta, pa povej, kaj je delo delavca?

...izvoli "nabirat jabolka" za 600 eurov mesečno, si mogoče po 14 dneh, ko ugotoviš "kako zadeve delujejo" premisliš! Še dobro, da so na svetu tudi riti, ki se jim ne godi kot tebi, ay? Bi še ostali brez jabolk!;((!

Če bi imel na izbiro ali nabirat jabolka za 600 € ali se praskat po riti za 200 €, bi šel obirat jabolka. Verjamem pa, da nekateri raje posedate doma in bemtite čez državo, ker vam ne zrihta službe, kot jo vi hočete.

Še vedno pa me zanima, delež lastnikov 150k vrednih nepremičnin na sociali?

Glede na jez nekaterih v tej temi, se mi zdi, da jih je kar precej.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

lexios ::


Če bi imel na izbiro ali nabirat jabolka za 600 EUR ali se praskat po riti za 200 EUR, bi šel obirat jabolka. Verjamem pa, da nekateri raje posedate doma in bemtite čez državo, ker vam ne zrihta službe, kot jo vi hočete.


Beri moje komentarje zgoraj...

No, brihta, pa povej, kaj je delo delavca?


Nabiranje jabolk... S stališča poslovanja podjetja vsaj enako potrebno kot delo direktorja! Odgovorno pa zgleda v marsikaterem podjetju tudi nič manj ali več! Plača davkoplačevalec...


Prispevajo kaj za nakup strojev? Za najem prostora? Za nakup začetnega materiala?


Investicija se ravno na račun delavcev povrne... Marsikje večkrat! Tole so nekako osnove kapitalizma. Nihčen ne oporeka logiki, da je plača uspešnega menedgerja 10x višja od plače delavca, ki je na minimalcu! Ker pa je "direktor" investiral v nakup strojev, si lahko privošči izčrpavanje delavcev in podjetja, še kakšen prevzem levo desno, pa lahko "zapre" firmo in gre v pokoj? Sj sm ti povedu, preizkusi svojo slovensko kapitalistično logiko na Kitajskem! Delovna sila je ultra poceni...

_IKE_ ::


Sj sm ti povedu, preizkusi svojo slovensko kapitalistično logiko na Kitajskem! Delovna sila je ultra poceni...


sm tle si na ne morem pomagat da ne bi dodal še eno stvar zraven : strelski vodi so tud pocen....in PRC

TESKAn ::

Ker pa je "direktor" investiral v nakup strojev,

Naka, investiral je lastnik. Ki je v enkaterih primerih tudi direktor, ni pa to pravilo.
Sj sm ti povedu, preizkusi svojo slovensko kapitalistično logiko na Kitajskem! Delovna sila je ultra poceni...

Ne boš verjel, nekaj slovenskih menedžerjev je že naredilo to - preberi si tukaj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

lexios ::


Naka, investiral je lastnik. Ki je v enkaterih primerih tudi direktor, ni pa to pravilo.


Vem, zato ""...

Ne boš verjel, nekaj slovenskih menedžerjev je že naredilo to - preberi si tukaj.


Ne ne, preseli tja kr matično podjetje/industrijo... Pa se igraj tam tajkuna ali kapitalističnega direktorja, kot se lahko recimo pri nas gre kak politik ali tajnica "direktorja" Vegrada, ali SCT, Ultre, Escapea, Merkurja, Istrabenza, Petrola, Laško, Paloma, Mercator, Tuš, Mure, Elana, Telekoma... Boš mogoče ugotovu zakaj je direktor dejansko plačan 10x bolje in kaj pomeni odgovornost, ne ciljam na čisto nič drugega...

In ja še vedno imamo par najbrž kar nadpovprečno sposobnih briht med menedgerji, recimo znani sta mi zgodbi v Elanu in Palomi (pa delno Pipistrelu, Bisol, Fotona...), kjer jim gre precej bolje, kot kakšnim firmam z novimi ali bivšimi menedgerji političnega tipa menedgerjev v Escape-u ;((... O Slovenskih ambasadah, predstavništvih, podružnicah in turističnih agencijah na Kitajskem pa ne bi izgubljal več besed!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

_IKE_ ::

No proti delavcem nimam nič, imam pa nekaj proti konstantnem jamranju, kako je vse krivično in narobe in če se že odločijo, da bodo kaj naredili, pa brezglavo udrihajo po vsem, brez razmisleka, če ne bi morda kak del bil pozitiven.


Torej je po tvoje treutno dogajanje v franciji, konstantno jamranje..Sj res kje je zmanjševanje pravic v tej zgodbi pozitiven del ....


Da se vrnem na prvi del tvojega stavka: No proti delavcem nimam nič.

Pa je res temu tako ?
Za ostale ki bodo brali to : Citati so vprašanja od drugih uporabnikov ST, ležeči tekst mnenje Teskana, normalni tekst pa moji komentarji

1.
Čeprav že predvidevam odgovor, tko iz radovednosti v katero skupin pa spadaš ti ?


V skupino, ki se je nekaj let odrekala luksuzu, da si je nabrala nekaj začetnega kapitala, ima povprečno plačo, kredit na deset let in srečo s starši, da so lahko nekaj dali zraven in tako ni bilo treba šparat deset let.


Mi lahko nekaj pojasniš kako si se pri 28 letih nekaj let odrekal luksuzu
Na faxu z kadrovsko štipendijo ? Pa max 4, pa ajde recimo 5 let dela, seveda ob dejstvu da si od teh 4-5 let večina živel doma, če ne kar do "nakupa" nepremičnine.



2.
A si skeširal?


NO, ko sva dala vse na kupček, je še banka dodala manj kot pol za deset let, pa še za obnovo nama je ostalo nekaj

starši ti praktično kupjo stanovanje, hudo si se ti odrekal luksuzu, my ass


Delavec hodi delat za plačo. Nič več, nič manj. Forsirat razdeljevanje dobička bo pa kontraproduktivno. Ker bodo ostala samo podjetja s tajkuni, ki jih figo briga, če da od nagrabljenega denarja, za katerega se mu ni bilo treba potrudit, nekaj delavcem. Tujih vlagateljev pa ne pričakovat, še domači je vprašanje, če se jim bo zdel zanimiv ta model - tvegaj vse, v primeru propada nosiš posledice sam, v primeru uspeha hop! ti damo še par pijavk na dobiček.
Me res zanima, se bodo delavci, ki bodo pobrali del dobička v dobrih časih, prostovoljno odločili za znižanje pogodbene plače v slabih časih?


Ah ja samo mendžerji si bodo delili dobiček ? Znižanje plač delavcem seveda ja takoj, kaj pa uprave in direktorji ?


Delavcu seveda ni treba vzet ne kredita, ne dat hipoteke, ne vložit česarkoli, da lahko dela v tovarni
Emm....logika tle noter pa je kakšna že?

Aha tle je pojasnilo:


Kaj pa če...
Kapitalist(tm) gre na banko z idejo, jo predstavi, banka mu posodi 100.000EUR, ker se jim zdi ideja dobra. Kapitalist(tm) doda še 50.000 svojih EUR (ni tak velik problem, vključiš še malo žlahte, pa je brž) in ustanovi S.P. Se matra, biznis laufa, po par letih ugotovi, da je dela več, kot bi sam zmogel, spremeni S.P. v d.o.o. in zaposli delavca, ga primerno plača in stimulira (vsako leto gre plača gor več, kot je inflacija). Po petih letih ima 20 delavcev, firmi gre dobro. In ker je zmeraj več dobička, ugotovi, da ga lahko poleg investicij še nekaj porabi zase. Zdej pa pride država in mu ukaže, da more del tega dobička razdelit med delavce? Povej mi, je fer, da človeku, ki je tvegal svoj denar, denar svoje žlahte, da ne omenjamo banke, ki bi ga veselo rubila, če ne bi mogel odplačat kredita, ki je nosil _vse_ tveganje, če bi šla firma v faliment, na koncu, ko bi lahko vendarle imel od svojega dela še kaj več, ukažemo, da more pa to dat drugim - čeprav bo že itak državi dal pol z davki, delavci pa tudi niso nosili nekega hudega tveganja, če bi firma propadla.



odeblejeni del pove vse, 50.000 eur je za tvojo žlahto mačji kašelj



Na koncu je plača za delavce, razdeljen dobiček pa za tistega, ki je v firmo vložil. In me res zanima, kako bi bili ljudje na tem forumu veseli, ko bi ob nakazilu dividend imeli še postavko "delavci - xx%". Vedno se izkaže, da velika večina veselo govori, kako bi mogli delat drugi, ko pa pride vrsta na njih, veselo zamenjajo ploščo. Da ne omenjam stalnega šimfanja čez kradljivo državo, ko pa dobijo priliko, jo pa sami ocuzajo, kolikor le lahko.


Ah ja, v državi obstaja zakon ki pravi da se mora dobiček razdelit med delavce ? Tole pravi da ne:http://www.rtvslo.si/slovenija/dz-z-obv...

V državi je samo 24 takih družb v katerih se dobiček deli tudi med delavce ( prostovoljna odločitev )
Da pa ne boš kr takoj v luft skočil da gre tam ves dobiček delavcem ki tega ne zalsužijo saj konec konec nič ne nardijo / vložijo / tvegajo gre v njihovem primeru za precej podobno zadevo kot je bil vladni predlog :
če se bo 25 % bilančnega dobička razdelilo, potem naj naj delavci dobijo 25% od 25% bilančnega dobička ki se bo delil.....

mali izračun zate: Gorenje bilančni dobiček 4 mio EUR
25 % bilančnega dobička v tem primeru znese 1 mio
Del namenjen za delavce 25% od 25% bilančnega dobička , v številkah torej 250.000 od 1 mio EUR
250.000 deljeno recimo z 7500 proizvodnimi delavcimi = cca 35 EUR na delavca drugače

Blago rečeno en p....n dim....a ko imaš 600 EUR plače ti pride vsak dodatni EUR prav, pa še lažen filing maš da firmi ni vseeno zate....

Ah ja sj si tega ne zalužijo, ker niso tvegali/ vložili / najeli kredite....dodatne vrednosti pa delavci ne dodajo nobene ne ....

3.
Večina ljudi tega enostavno ni sposobna, če bi bila potem te debate ne bi imeli.

Potem naj pa nehajo jamrat, da imajo prenizke plače. Očitno niso sposobni za višjo.

Zanimivo potem pa imamo pri nas pa drugod po svetu, kar veliko nesposobnih... po tvojem seveda


4.
Ne ne ne. Delodajalec služi z delom drugega. To da ima on 2000 prostih delovnih mest ga samo stane.

Delodajalec služi s tem, da nekaj prodaja. Izdelek. Da pa ta izdelek naredi, pa plača delavca. In če izdelka ne proda, mu nič ne pomaga teh 2000 delavcev, zaslužek bo nič.

Em kako že, a zdej pa je delo delavca tudi prodat izdelek, čakaj malo ali ni to po tvoje: delo uprave je "sklepat posle" ali kako zdej ?

5.
In ker mu je delodajalec v tistem kratkem obstoju plačal le prvo plačo je sila vesel bogataš a ne

Če delodajalec ne plačuje, naj si najde drugega. Če nima znanja, naj se izuči. Na koncu - če ležiš eno leto doma in se učiš ali če zastonj delaš eno leto, "plača" je ista, samo v prvem primeru nekaj imaš od tega, v drugem te pa nateg

Jp v ekonomsko šibkejših regijah ( beri :vse ostalo razen LJ ) je menjava službe najbolj enostavna zadeva, ah pa dejmo drugače nardit gremo se vsi iz preostale slovennije kr v lj preselit...


6.
In kje je zdaj motivacija za delavce? Ni ga dneva, ko ne bi bral o obupanih delavcih, ki že mesece niso dobili plače. Kako naj delavec z najnižjo plačo preživlja družino, ko mu delodajalec ne izplača svoje plače? Zakaj si vodstvo odreže kos pogače, potem šefi, razni svetovalci itd., potem pa nič ne ostane za tiste, ki dejansko poganjajo družbo?


Naj si najdejo/ustvarijo drugo službo. Nič ne znajo, ker so v mladosti raje postopali okrog in se ga zapijali? Tough luck.

eni šli že z petnjastimi, šestnajstimi delat....še sploh na podeželju in potem večino, plače nizke, delovne akcije, družine, garanje do onemoglosti da bodo lahko do lastnega doma prišli.... jp na veliko so zapijal.....


In zakaj se zmeraj govori, kako družbo poganjajo delavci, ko pa zaškripa, so pa naenkrat vodilni vsega krivi? Zakaj se nikoli ne reče, da so krivi tudi šalabajzerski delavci, ki gledajo samo na uro, kakšni kosi pridejo iz mašine jih pa ne briga?



Šalabajzerji , ja so tudi taki, samo a ni izhodna kontrola, s katero en dva tri ugotoviš kdo je šalabajzer, tudi nekako v domeni vodstva( da jo uvede in postavi nekoga da jo bo izvajal ) ?


7.
Torej... kje je zdaj motivacija za delo, ko je sistem pustil na cedilu na stotine, če ne tisoče poštenih in marljivih delavcev?


Si za vse prepričan, da so tako zelo pošteni in marljivi? Moje izkušnje iz proizvodnje so, da je treba zjutraj najprej na kafe. Koga briga, če takrat mašina petnajst minut stoji, ker se delavcu ne da nasut material vanjo. Koga briga, da bi mašina lahko naredila v eni izmeni 10% več kosov. Najprej kava.

14 dni dela za trakom v prozvodnji so vse izkušnje ?

Še moja zgodba iz študenskih časov: delal sem v železarni, pridem za ravnalno mizo, in v roku dveh dni ugotovim da jst da lahko naredim za skoraj 15% več kot redni delavec, seveda ob dejstvu da delam res 8 ur na 100%. So mi hitro povedal da bojo batine padle ( če ne bo šlo drugače ohladit mojo "pametno" glavo ) če se ne zabremzam. In sem se tudi, pa ne zarad straha ampak zaradi sledečega kar mi je dejal eedn od starejših zaposlenih, tik pred penzijo: "poba mi vemo da bi lahko nardili toliko kot ti, samo nekaj imej v mislih, ti boš tle prek študenta mesec dva ali morda več, mi pa bomo tle še par let in s takšnim tempom lahko v par letih glih crknemo"

Jah po tvoje so ti delavci lenuhi in šalabajzerji, pa butli ker se ne zanjo znajt

Rad bi te videl en mesec delat v "jarku" ( tisti ki poznajo železarne vedo o čem govorim ), za ostale pa bo dovolj, če povem da če je 50 stopinj na delovnem mestu potem pobi pravjo da je "mrzlo".
Pa da ne boš nabijal o kaki menjavi šihta, delo tam noter je zelo dobro plačano, učinek na zdravje pa je druga zgodba...


8.
Delavci ki delajo z veseljem, so dosti boljši element dela, kot tisti, ki to delajo iz preživetja.


Za tekočim trakom ne boš _nikoli_ delal z veseljem. Tudi, če boš imel 2.000 € plače.

Mislim ????? Me zanima kaj bi o tem ( 2.000 EUR ) dejali delavci gorenja in ostalih firm...


9.Poglej si primer v Afriki izpred nekaj let, ko so "zlobne bele gospodarje" pregnali ven. So bili takoj naslednje leto lačni.
Tu ostanem enostavno brez besed, ti in tebi enako misleči so leta 41 Nemce z rdečo preprogo pričakal....hvalabogu da so ostali imeli še kej pameti v glavi...


Vse skupaj vzami kakor hočeš, odkrito povedano mi je popolnoma vseeno.

Dejstvo pa je, da imaš več očitno nek kompleks večvrednosti in neke hude frustracije v zvezi z delavskim slojem.

Ne bi bilo slabo, prevzaprav bi bilo zaželjeno, če bi se izogibal socialnim temam, ker enostavno rečeno nimaš pojma o čem pišeš. Bo treba srebrno žlico iz gobca potegnat, pa kaj sam izkusit, me zanima kako bi potem "jamral"

Veš če ti nekdo ( starši, sorodniki, dobra vila ...) praktično na štartu življenja kupi stanovanje tako kot so ga tebi ( pa da se ne bomo šli spet tisto o fovšji - mi je popolnoma ravno ), je marsikaj v življenju dosti lažje. Dosti dosti lažje.

Tistih 40% kredita pa boš že odplačal, sicer pa če bo slučajno "zagustlo" bojo pa ati/mami pomagal...

Pravi eno staro izročilo "lahko je z polno ritjo srat"


za konec
Se 1x še vprašaj, si ti popolnoma prepričan da lahko realno ocenjuješ socialne razmere če pa ti je pedigre in način razmišljanja v stilu :
Dvor: Cesarica maria antoineta, ljudje so lačni, še kruha nimajo za jesti.....
C.A.M: ja če kruha nimajo pa naj kolače jedo....


sodbo SI ALI NISI prepuščam drugim ....

avtorju teme pa opravičilo za offtopic ....

p.s. tekst je "samo lektoriran "

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

lexios ::

Pa še ena bolj filozofska, če vam je teorija bolj blizu...

donfilipo je izjavil:

Na eni strani imamo kapitaliste od katerih verjetno pričakujete, da bodo dali svoj kapital in tudi stroje v skupno dobro?


Jok. Kot tudi ne bodo vtaknili curaka, ali jajc direkt pod tnalo8-)

Ampak če vpleteš filozofa Rowlsa, teorijo pravičnosti, sedemdeset let boksanja v parlamentih, bodo nemara v obupu popustili;(( . Množice brezposelnih, povsem razčlovečenih, pa kot volivci pospešile!

Zadeva je namreč kar zapleten knedel in z enakostjo, egalitarnostjo in pravico do preživetja, četudi nimaš ne zemlje, ne zdravja, ne kapitala, se ukvarjajo od pamtiveka. V obdobju industrijske reorganizacije v postfordizem, pa še toliko bolj.

Kapitalisti namreč ne smejo pozabiti, da ni samo 'do as i say or die'. Obstaja tudi 'mamuti, da te seseckam kretenu lopovski!', če skrajno zbanaliziramo. Lastnina je nekaka splošna svetinja. Vendar sistem, ki večino postavi v pozicijo brez kapitala in s tem v nekakšno sužnjelastniško odvisnost, pa ni kaj prida stabilen...ne? Po defaultu.

Tako bi rekli na prvi pogled. Ampak obstajajo sociološki triki in prevare. Ne moreš verjet koliko ljudje potrpijo, če jim vsake toliko daš nov pisan balon in pokažeš joško od pamele;((

Ampak načeloma ja: a- je minimalna plača in potem nadgradnja b- minimalni dohodek (socialni) in nazadnje c - UTD eno tako pogumno koracanje v povsem nove ideološke vode ja. V praksi in ne samo pri maši:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pšenični ::

Pisal sem še Pezdirju in ga "spomnil" na tole. Bomo videli če bo kaj?

TESKAn ::

Torej je po tvoje treutno dogajanje v franciji, konstantno jamranje..Sj res kje je zmanjševanje pravic v tej zgodbi pozitiven del ....

Ne, tisto je "doing something about it", pa čeprav mi ni najbolj všeč, da se protestira kategorično proti vsemu - lahko je noter tudi kak dober del, ki ga zaradi splošne nastrojenosti potunkajo. Jamranje imamo pri nas.

Mi lahko nekaj pojasniš kako si se pri 28 letih nekaj let odrekal luksuzu
Na faxu z kadrovsko štipendijo ? Pa max 4, pa ajde recimo 5 let dela, seveda ob dejstvu da si od teh 4-5 let večina živel doma, če ne kar do "nakupa" nepremičnine.

Kako? Ne greš vsako leto za dva tedna na morje. Ne greš vsak vikend ven popivat. Ne hodiš vsak teden ven na večerjo. Ne omisliš si novega računalnika in ti star služi več let, pa čeprav bi si brez problema lahko kupil najmočnejšo zverino, ki si jo lahko zamisliš. Ne kupiš si novega avta, čeprav bi si lahko z prihranki omislil par povprečnih ali enega luksuznega.

starši ti praktično kupjo stanovanje, hudo si se ti odrekal luksuzu, my ass

Če starši ne bi dodali, bi kupila par let kasneje ali pa vzela večji kredit.

Ah ja samo mendžerji si bodo delili dobiček ? Znižanje plač delavcem seveda ja takoj, kaj pa uprave in direktorji ?

Še enkrat, dobiček delijo _lastniki_, nihče drug. Če so lastniki delavci, si bodo delili delavci. Je pa treba dat na začetku nekaj denarja noter, to pa ja.

odeblejeni del pove vse, 50.000 eur je za tvojo žlahto mačji kašelj

Ja, dober način, da ignoriraš vse drugo. In popolnoma zgrešiš point odstavka.

Ah ja, v državi obstaja zakon ki pravi da se mora dobiček razdelit med delavce ? Tole pravi da ne:

Edino pravilno, IMO. Dobiček je za tiste, ki so tvegali na začetku. Lastnike. Investitorje. Je pa res, da ta preprosta logika nekaterim ni jasna in bi najraje spet vse nacionalizirali...

Ah ja sj si tega ne zalužijo, ker niso tvegali/ vložili / najeli kredite....dodatne vrednosti pa delavci ne dodajo nobene ne ....

Delavec v Gorenju dobi vsak mesec plačo na račun. Koliko pa dobijo lastniki vsak mesec? Znaš odgovorit na to?

Zanimivo potem pa imamo pri nas pa drugod po svetu, kar veliko nesposobnih... po tvojem seveda

Heh, bolj se mi zdi, da imamo pri nas kar veliko jamračev. Ni bil nekaj časa nazaj primer šivilj v Vrhniki, ki se niso hotele vozit v Lj, kjer so jim ponudili delo?

Em kako že, a zdej pa je delo delavca tudi prodat izdelek, čakaj malo ali ni to po tvoje: delo uprave je "sklepat posle" ali kako zdej ?

Delo delavca je delat, če to pomeni sestavit izdelek, mora sestavit izdelek. In zato je plačan. Tako kot si lastniki razdelijo dobiček, ker so investirali denar.

Jp v ekonomsko šibkejših regijah ( beri :vse ostalo razen LJ ) je menjava službe najbolj enostavna zadeva, ah pa dejmo drugače nardit gremo se vsi iz preostale slovennije kr v lj preselit...

Jaz prevozim 120 km na dan, da pridem v službo in nazaj. Marsikdo verjetno prevozi tudi več. Zdej če se ti ne da vozit (primer z Vrhnike), pa trpi v edini službi, do katere lahko prideš peš.

eni šli že z petnjastimi, šestnajstimi delat....še sploh na podeželju in potem večino, plače nizke, delovne akcije, družine, garanje do onemoglosti da bodo lahko do lastnega doma prišli.... jp na veliko so zapijal.....

Šolanje ti časti država. In štipendijo, če doma ni denarja.

Jah po tvoje so ti delavci lenuhi in šalabajzerji, pa butli ker se ne zanjo znajt

Hudo pošten in marljiv zame ne pomeni nekoga, ki dela na 80%, kar bi lahko realno delal. Za lenuhe in šalabajzerje jih pa nisem označeval.

Mislim ????? Me zanima kaj bi o tem ( 2.000 EUR ) dejali delavci gorenja in ostalih firm...

Najprej bi bili veseli, potem bi pa počasi postajali vedno bolj nezadovoljni. Poglej recimo, kakšne so bile plače po osamosvojitvi. Današnji "minimalc" bi bil takrat 2x, 3x minimalc. Me zanima, kaj bi takrat rekli delavci Gorenja na 3x večjo plačo in kaj bi rekli danes, če bi plača ostala enaka...

Tu ostanem enostavno brez besed, ti in tebi enako misleči so leta 41 Nemce z rdečo preprogo pričakal....hvalabogu da so ostali imeli še kej pameti v glavi...

Ne štekaš, ne? No, nič novega. Je preveč enostavno stvar iztrgat iz konteksta, ignorirat vse in postavit (ob)sodbo. Zahteva manj razmišljanja, pa še argumentirat ti ni treba.

Večvrednostni kompleks? Hude frustracije z delavci? Ali imaš nemara le ti večvrednostni kompleks, ker "si dal že nekaj skozi" in si "prilezel z dna socialne lestvice" in ti gre v nos, ko nekdo reče, da če hočeš več, moreš tudi kaj vase vlagat (izobraževanje)? In da je nerealno pričakovat 2.000 € plače za delo, ki ga priseljenci opravljajo za drobiž?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

lexios ::


Edino pravilno, IMO. Dobiček je za tiste, ki so tvegali na začetku. Lastnike. Investitorje. Je pa res, da ta preprosta logika nekaterim ni jasna in bi najraje spet vse nacionalizirali...


So be it, če je vse po reglcih... Se kdo tule obrega ob dobiček I. Boscarola?

Do nacionalizacije ali "nacionalizacije" pa še pride, one way or the other! ;(( Vprašanje je le kam se politika obrne in kako ter komu vzame... Pa sj, nacionalizaciji sledi tudi denacionalizacija, ane? So where`s the problem... 8-):P

Najprej bi bili veseli, potem bi pa počasi postajali vedno bolj nezadovoljni. Poglej recimo, kakšne so bile plače po osamosvojitvi. Današnji "minimalc" bi bil takrat 2x, 3x minimalc. Me zanima, kaj bi takrat rekli delavci Gorenja na 3x večjo plačo in kaj bi rekli danes, če bi plača ostala enaka...


You`re missing a point! Inflacijo... ;(( Drugače povedano, bolj kot "zadovoljnost" je pomembno koliko piva si lahko delavec privošči! ;)

Ne štekaš, ne? No, nič novega. Je preveč enostavno stvar iztrgat iz konteksta, ignorirat vse in postavit (ob)sodbo. Zahteva manj razmišljanja, pa še argumentirat ti ni treba.


Štekam... Res je, stvari so bolj kompleksne, v marsičem se strinjamo, mogoče pa manjka le še socialni dialog! ;((

TESKAn ::

So be it, če je vse po reglcih... Se kdo tule obrega ob dobiček I. Boscarola?

To je moj point, da ne moreš govorit kar pavšalno.

You`re missing a point! Inflacijo... ;(( Drugače povedano, bolj kot "zadovoljnost" je pomembno koliko piva si lahko delavec privošči! ;)

No, tudi ti si malo zgrešil bistvo - če plača ne raste, bo delavec nezadovoljen, pa čeprav mu v štartu daš ogromno plačo.

Štekam... Res je, stvari so bolj kompleksne, v marsičem se strinjamo, mogoče pa manjka le še socialni dialog! ;((

Ja, dialog, ampak z obeh strani. Ne pa da ena stran takoj, ko omenijo, da mogoče ne bodo upoštevali vseh pogojev, skoči v zrak in odmašira na ulice.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_IKE_ ::

Ne, tisto je "doing something about it", pa čeprav mi ni najbolj všeč, da se protestira kategorično proti vsemu - lahko je noter tudi kak dober del, ki ga zaradi splošne nastrojenosti potunkajo. Jamranje imamo pri nas.


aha francozi na ulici so "ukrepanje", slovenci na ulici so jamranje ....mamo malo dvojna merila a ne,,,


Kako? Ne greš vsako leto za dva tedna na morje. Ne greš vsak vikend ven popivat. Ne hodiš vsak teden ven na večerjo. Ne omisliš si novega računalnika in ti star služi več let, pa čeprav bi si brez problema lahko kupil najmočnejšo zverino, ki si jo lahko zamisliš. Ne kupiš si novega avta, čeprav bi si lahko z prihranki omislil par povprečnih ali enega luksuznega.


Samo malo koga ti tle opisuješ študente ali ljudi ki so zaposlelni....prvi so to kar si opisal...drugi pa so popolnoma drugačna zgodba. To da si očitno do "nakupa" nepremičnine živel doma pa si nekako pozabiil zapisat..a ne ....
Jah lahko je šparat če praktično ni položnic....( living at home with M & D)


starši ti praktično kupjo stanovanje, hudo si se ti odrekal luksuzu, my ass Če starši ne bi dodali, bi kupila par let kasneje ali pa vzela večji kredit.



ČE starši ne bi dodali, jah tale ČE je hudičevo pomembna stvar,ČE bi bil recimo obrok kredita 1x višji,....Ja res ČE

odeblejeni del pove vse, 50.000 eur je za tvojo žlahto mačji kašelj Ja, dober način, da ignoriraš vse drugo.
In popolnoma zgrešiš point odstavka.


Odebeljen tekst nakazuje tvoje razmišljanje, kako lahko si je od žlahte sposodit 50.000 EUR, me res zanima koliko ljudi pri nas ima tako možnost ( da si od žlahte sposodi 50.000 EUR)


Edino pravilno, IMO. Dobiček je za tiste, ki so tvegali na začetku. Lastnike. Investitorje. Je pa res, da ta preprosta logika nekaterim ni jasna in bi najraje spet vse nacionalizirali...


Pav zanimivo mi je tole tvoje nabijanje o delitvi dobička. Le zakaj se potem nisi vtaknil v tale mali izračun

Gorenje bilančni dobiček 4 mio EUR
25 % bilančnega dobička v tem primeru znese 1 mio
Del namenjen za delavce 25% od 25% bilančnega dobička , v številkah torej 250.000 od 1 mio EUR
250.000 deljeno recimo z 7500 proizvodnimi delavcimi = cca 35 EUR na delavca drugače

ki ti kaže da bi si lahhko praktično za drobiž ( za 6,25% od celotnega dobička) kupil "mir za trakom ". Ah ja 3 mio lahko kamot porazdeliš med razvoj, posobitve, širitev in rezerve , 750.000 pa med lastnike....

But they dont deserve that, they are there only to do what boss tells them to do ...

načeloma ni sploh nič narobe s takim načinom ,

težava nastopi ko "boss" ugotovi da so razne pravice delavcev strošek katerega bi se dalo odpisat in s tem še povečat dobiček. Pa prične z zmanševanjem urnih postavk, nižanjem postavk za delo ponoči ob praznkih, ukinitvijo povračila stroškov prevoza na delo, prehrane, zraven se spomni še da so prispevki za socilano in zdravstveno zavarovanje previlik strošek( že itak plačuje minimalc ), pa jih ne plačuje več mesecev ali pa za krepkimi zamiki ravno toliko da gre še na davčni skoz,, če pa kao "visoko" poznanstvo pa gre lahko kr 5 let brez tega - a ne STEKLARKA NOVA. ups celo državna firma, jah če celo država to počne zakja pa ne bi še mi), enaka zgodba je z plačami katere kdaj delavci dobijo z več mesečnimi zamiki ( jah seveda po tvoje so butli, ker delajo zastonj, sj bi si lahko drug šiht najdl ...)

in ja potem so ljudje ki se temu uprejo na cesti, nenadoma barabe ki se rade polastile/ nacionalizirale bogastva/ dobičke katere so ustvarili drugi....


Delo delavca je delat, če to pomeni sestavit izdelek, mora sestavit izdelek. In zato je plačan. Tako kot si lastniki razdelijo dobiček, ker so investirali denar.

Do tu v redu , samo kaj ko ima zgodba ponavadi še nadaljevanje o tem kako še "povečat" dobiček ( beri tekst malo višje )

Jp v ekonomsko šibkejših regijah ( beri :vse ostalo razen LJ ) je menjava službe najbolj enostavna zadeva, ah pa dejmo drugače nardit gremo se vsi iz preostale slovennije kr v lj preselit...

Jaz prevozim 120 km na dan, da pridem v službo in nazaj. Marsikdo verjetno prevozi tudi več. Zdej če se ti ne da vozit (primer z Vrhnike), pa trpi v edini službi, do katere lahko prideš peš.

Firma ti naj samo povračilo potnih stroškov odvzame, pa se bo situacija malce spremenila

Ali pa nardijo kot merkur : Ker je tako ceneje za lastnike se bodo zaposleni iz celjske enote iz celja vozili z avtobusom v naklo. To poemni da bodo porabili približno uro in pol vožnje ob konicah. Zdej pa v enačbo dodaj da je zaposleni v celjski enoti doma recimo v šmarju pri jelšah in rabi v konici do celje 40 min

Sedaj bo taka oseba dnevno na cesti skoraj 4 ure in pol....torej bo domov praktično prihajal/a samo še spat ....

Ni kej, tudi to je način kako se znebit delavca ....tak zelo "lep"

Ah ja saj si bodo drugje najdl službo tile iz merkurja, ker bodo dal prej ali slej dali odpovedi, ja seveda ko bodo nenadoma imeli na trgu še dodatnih 300 protikandidatov ( ironija bivših sodelavcev )


eni šli že z petnjastimi, šestnajstimi delat....še sploh na podeželju in potem večino, plače nizke, delovne akcije, družine, garanje do onemoglosti da bodo lahko do lastnega doma prišli.... jp na veliko so zapijal.....



Zgoraj opsiano velja za naše starše in njiove starše ( verjetno kar za večino ) ....in ti so zelo veliko lahko v šolo hodili....sploh ne prebereš kaj je zapisano tam noter, pa kar nekaj nabijaš

Šolanje ti časti država. In štipendijo, če doma ni denarja.


Kaj pa cenzuse presegaš za recimo 50 EUR, jah seveda tedaj ni štipendije NIČ , uradno si namreč dovolj BOGAT


Jah po tvoje so ti delavci lenuhi in šalabajzerji, pa butli ker se ne zanjo znajt
Hudo pošten in marljiv zame ne pomeni nekoga, ki dela na 80%, kar bi lahko realno delal. Za lenuhe in šalabajzerje jih pa nisem označeval.


Preberi si tole :(sem zate iztrgal iz konteksta)

poba mi vemo da bi lahko nardili toliko kot ti, samo nekaj imej v mislih, ti boš tle prek študenta mesec dva ali morda več, mi pa bomo tle še par let in s takšnim tempom lahko v par letih glih crknemo"


Ti sploh razumeš kj je hotel povedat , očitno ne

Aha ja ne, delal bo skoz na polno, kaj pa potem ko zaradi takega tempa šel na bolniško, opa to je strošek( doma leži pa dnar vleče ne ) in sledila bo odpoved, zaposlimo novega in krog se ponovi

jp mokre sanje menedžerjev

Ko smo že pri te h mokrih sanjah slo menedžerjev zakon o malem delu:

do sedaj so Štud. servisi ( ki imajo cel kup masla na buči, pa tudi študenti in dijki zraven ) vendarle zagotavljal neko garancijo da je študent / dijak dobil plačano svoje delo, tudi z pomočjo tožb na sodiščih.

Me zanima če se bo neki študent / delavec / upokojenc z nizkimi prihodki odločil za tožbo ko mu podjetje ne bo plačalo opravljenega dela ... stroški odvetnika pa hitrost naših sodišč ...jp future looks good

O tem kakšn vpliv bo imel zakon na možnosti za zaposlitev( za nedoločen čas seveda, poskusi z zaposlitvijo za določen čas dobit kredit za stanovanje) , pa raje ne bi....

Sem takoj zato da se preprečijo zlorabe, vendar bo novi zakon to samo še bolj omogočil...na drugačen način seveda


Današnji "minimalc" bi bil takrat 2x, 3x minimalc. Me zanima, kaj bi takrat rekli delavci Gorenja na 3x večjo plačo in kaj bi rekli danes, če bi plača ostala enaka...


Pozabljaš na inflacijo, pa na glavno težavo danes, EURO, ki je cene čez noč pognal v višave ( kako le če pa EURO pa ja ni ostanek bivše juge ). Veš včasih si mel za 5.000 tolarjev , kar nekaj "fasunge". Kaj danes dobiš za 20 EUR ?


Ne štekaš, ne? No, nič novega. Je preveč enostavno stvar iztrgat iz konteksta, ignorirat vse in postavit (ob)sodbo. Zahteva manj razmišljanja, pa še argumentirat ti ni treba.


Še enkrat : kako naj človek razume to tvojo izjavo : Poglej si primer v Afriki izpred nekaj let, ko so "zlobne bele gospodarje" pregnali ven. So bili takoj naslednje leto lačni.

Pojasni mi tole tvojo izjavon ?

Pa ne mi spet o nekem trganju iz konteksta....tole je čisti rasizem - "ibermensch"

Po tvoje naj pride neka nacija, pa zasede slovenijo ker bo pač znala bolje izkoriščat za LASTEN DOBIČEK seveda naše resurse....Slovencli pa bomo lahko minimalca za njih delal....

Me zanima kako bi nam bila všeč ta ideja, ah ja zgodovina kaže da bi jih neki tebi podobno mislečih CENZURA , pričakal z rdečo preporogo, cvetjem in trobentami........

Jaz, pa verjetno kdo drug, vem kako bi jih pričakal....


Večvrednostni kompleks?
Poglej si tvojo zgornjo izjavo o afriki malo višje ...pa najdi mojo kakšno tako pa lahko bova nadaljevala o kompleksih

Ali imaš nemara le ti večvrednostni kompleks, ker "si dal že nekaj skozi" in si "prilezel z dna socialne lestvice" in ti gre v nos, ko nekdo reče, da če hočeš več, moreš tudi kaj vase vlagat (izobraževanje)? In da je nerealno pričakovat 2.000 € plače za delo, ki ga priseljenci opravljajo za drobiž?


Pri tem lezenju sem marsikaj videl, si pridobil take in drugačne izkušnje za razliok od tvojega 14 dnevnega dela prek študenta, kjer si pobral vse izkušnje sveta a ne...

Zanimivo : mi pokažem prosim kakšno mojo izjavo kjer nasprotujem vlaganju vase ?

O plači pa sploh : kdo je pričel nabijat o nekih nerealanih plačah za trakom , you or me ?

Again, bo treba srebrno žlico iz riti potegnat pa kaj izkusit, da boš lahko komentiral....

lexios ::


No, tudi ti si malo zgrešil bistvo - če plača ne raste, bo delavec nezadovoljen, pa čeprav mu v štartu daš ogromno plačo.


Ne ne! Trik je le v tem, da je "delavec vsaj konstantno pijan!" "Zadovoljstvo" že dosežeš s kakšnim "bonbončkom", ala. nagrada za uspešnost, napredovanje, nadure... Btw., tole je že way offtopic!

Štekam... Res je, stvari so bolj kompleksne, v marsičem se strinjamo, mogoče pa manjka le še socialni dialog! ;((


Ja, dialog, ampak z obeh strani. Ne pa da ena stran takoj, ko omenijo, da mogoče ne bodo upoštevali vseh pogojev, skoči v zrak in odmašira na ulice.


Nisi razumel sarkazma v mojem komentarju... Z ritjo, ki polna serje v pozlačeno wc školjko se kaj dosti nimaš pogovarjat o "wc-jih na štrbunk", ane? "Socialni dialog" je floskula ali po domače kako nategniti delavca! Kdaj pa naj proletariat odmaršira na ulice? Ko se omenja prevzem Merkurja ali dokapitalizacija NLB? Če še malo lepše zaviješ, marsikomu niti ne bo jasno, da "kuča(n) časti"! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

TESKAn ::

aha francozi na ulici so "ukrepanje", slovenci na ulici so jamranje ....mamo malo dvojna merila a ne,,,

Kje vidiš Slovence na ulicah?

Samo malo koga ti tle opisuješ študente ali ljudi ki so zaposlelni....prvi so to kar si opisal...drugi pa so popolnoma drugačna zgodba. To da si očitno do "nakupa" nepremičnine živel doma pa si nekako pozabiil zapisat..a ne ....
Jah lahko je šparat če praktično ni položnic....( living at home with M & D)

Položnic je zdej ca. 200 € na mesec. Ni nepredstavljivo breme. In v čem se par brez otrok (pomni, o tem je bilo govora, kako lahko tak par pride do svoje nepremičnine) razlikuje od študenta?

ČE starši ne bi dodali, jah tale ČE je hudičevo pomembna stvar,ČE bi bil recimo obrok kredita 1x višji,....Ja res ČE

Z vsemi temi ČEji bi še zmeraj prišla do svoje nepremičnine. Ni to misija nemogoče, kot jo želijo nekateri prikazat.

Odebeljen tekst nakazuje tvoje razmišljanje, kako lahko si je od žlahte sposodit 50.000 EUR, me res zanima koliko ljudi pri nas ima tako možnost ( da si od žlahte sposodi 50.000 EUR)

Celoten tekst nakazuje moje razmišljanje, ne neki iz konteksta vzeti odlomki.

ki ti kaže da bi si lahhko praktično za drobiž ( za 6,25% od celotnega dobička) kupil "mir za trakom ".

Aja? Letos teh 63€, naslednje leto bo super, bo 150 € ali celo 200 €, potem bo pa kriza in bo 0 €. Bo še zmeraj mir za trakom?

But they dont deserve that, they are there only to do what boss tells them to do ...

Še enkrat, delavec je tam zato, da naredi, kar mu nadrejeni reče. Če pa hoče del dobička, naj kupi delnice družbe. Ali pa se vsako leto odreče božičnici v zameno za lastniški delež (kar so na primer naredili v Trimu).

Firma ti naj samo povračilo potnih stroškov odvzame, pa se bo situacija malce spremenila

Te potne stroške morejo vse firme vračat. Če se ne motim, je to v zakonu.

Sedaj bo taka oseba dnevno na cesti skoraj 4 ure in pol....torej bo domov praktično prihajal/a samo še spat ....

In? To je pač cena tega, da imaš delo v Merkurju. Praviš, da bi morali Merkur prisilit, da vzdržuje prodajno enoto, ki ne prinaša dobička, tudi če ne vidijo v tem neke dolgoročne koristi?

Kaj pa cenzuse presegaš za recimo 50 EUR, jah seveda tedaj ni štipendije NIČ , uradno si namreč dovolj BOGAT

Kot so nekateri drugi uradno reveži na sociali, v lasti pa par bajt. In bi lahko s tem dedovanjem po prejemniku socialne pomoči povrnili del tega denarja državi, posledično bi ga bilo več, mogoče tudi za višji cenzus.

Pozabljaš na inflacijo, pa na glavno težavo danes, EURO, ki je cene čez noč pognal v višave ( kako le če pa EURO pa ja ni ostanek bivše juge ). Veš včasih si mel za 5.000 tolarjev , kar nekaj "fasunge". Kaj danes dobiš za 20 EUR ?

Še zmeraj velja, če se ti plača s časom ne viša, ti pade motivacija in postaneš nezadovoljen.

Pojasni mi tole tvojo izjavon ?

No, poglej. Ti imaš v državi kup kmetij in belce, ki imajo znanje in resource, da te kmetije furajo. Posledično si lahko privoščiš, da država hrano izvaža. Zdej se pa spomniš, da bi te kmetije rad zase in svoje podložnike, pa na horuk preženeš te bele "fevdalce" in naenkrat nimaš nikogar z znanjem in resourci, da bi te kmetije fural. Posledično čez eno leto, ko bi morali pobrat pridelek, na njivah uspeva samo plevel, s katerim si ne moreš nič pomagat. In ljudje stradajo.

Zanimivo : mi pokažem prosim kakšno mojo izjavo kjer nasprotujem vlaganju vase ?

Potem se strinjaš, da če hočejo ljudje imeti več, morajo za to sami poskrbet in ne klicat državo na pomoč?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_IKE_ ::

Kje vidiš Slovence na ulicah?

trenutno jih res ( še ) ni.....samo si lepo izgonil odgovoru No da čujemo, ko bodo pa res na ulici kaj bo "jamranje" ali "ukrepanje "

Samo malo koga ti tle opisuješ študente ali ljudi ki so zaposlelni....prvi so to kar si opisal...drugi pa so popolnoma drugačna zgodba. To da si očitno do "nakupa" nepremičnine živel doma pa si nekako pozabiil zapisat..a ne ....
Jah lahko je šparat če praktično ni položnic....( living at home with M & D)
Položnic je zdej ca. 200 € na mesec. Ni nepredstavljivo breme. In v čem se par brez otrok (pomni, o tem je bilo govora, kako lahko tak par pride do svoje nepremičnine) razlikuje od študenta?


Točno tako prišla bi oziroma bosta ..... po 18-20 in še več letih kr lepega odrekanja( bog ne daj da v to zgodbo vključiš še kake otroke ).

Tebi hvalabogu tega ni bilo treba sta ati pa mami lahko pomagala, drugi "te sreče " žal nimajo, zato boš malo težko sodil o tem ... a ne ?

z vsemi ČEji bi še zmeraj prišla do svoje nepremičnine. Ni to misija nemogoče, kot jo želijo nekateri prikazat.


Nihče ne pravi da je nemogoče, ni pa tako lahko kot ti navajaš....( aha ja seveda je če ti lahko kdo "pomaga" )

Odebeljen tekst nakazuje tvoje razmišljanje, kako lahko si je od žlahte sposodit 50.000 EUR, me res zanima koliko ljudi pri nas ima tako možnost ( da si od žlahte sposodi 50.000 EUR Celoten tekst nakazuje moje razmišljanje, ne neki iz konteksta vzeti odlomki.)



Hm , spet ne odgovorimo vprašanje ki se tiče lastne izjave....spet smo pri kontekstu

Nardimo eno anketo tle gor: v kateri bomo spraševal ljudi če jim žlahta lahko posodi 50.000 za začetek podjejam nakup stnovanja ... a? bi bilo zelo zanimivo videt rezulate....


Aja? Letos teh 63€, naslednje leto bo super, bo 150 € ali celo 200 €, potem bo pa kriza in bo 0 €. Bo še zmeraj mir za trakom?


veš tle bi jst lahko reku da si vzel "iz konteksta vzeti odlomki" pa ne bom, tudi delavci ustvarjajo dobiček , pa ti to priznal ali pa ne .., ah da seveda prinašajo samo stroške...

But they dont deserve that, they are there only to do what boss tells them to do ...

Še enkrat, delavec je tam zato, da naredi, kar mu nadrejeni reče. Če pa hoče del dobička, naj kupi delnice družbe. Ali pa se vsako leto odreče božičnici v zameno za lastniški delež (kar so na primer naredili v Trimu).

Kupi delnice ? Pa veš ti kako se večina teh zgodb v 90 letih prešnjega stoletja končala, uprave in direktorji so ob prvi krizi( včasih so jo kar namenoma naredili ) pokupili te delnice od delavcev za majhen denar in na tak način prišli do firme za male pare....

Firma ti naj samo povračilo potnih stroškov odvzame, pa se bo situacija malce spremenila
Te potne stroške morejo vse firme vračat. Če se ne motim, je to v zakonu.


Si že morda slišal za kolektivne pogodbe v katerih je recimo znesek povračila potnih stroškov 60% javnega prevoza.....to je že prvi korak...


Sedaj bo taka oseba dnevno na cesti skoraj 4 ure in pol....torej bo domov praktično prihajal/a samo še spat ....

in? To je pač cena tega, da imaš delo v Merkurju. Praviš, da bi morali Merkur prisilit, da vzdržuje prodajno enoto, ki ne prinaša dobička, tudi če ne vidijo v tem neke dolgoročne koristi



Ti pa res nisi normaln, veš zakaj je do tega prišlo: zaradi kordeža pa njegovega propadlega poizkusa prevzema Merkurja.

Ja seveda to pa je pol seveda ok , če zaradi tega firma skoraj crkne, pa polovica ljudi gre na cesto - zarad požrešnosti ene osebe...ker je pač on vodstvo, mendžer

Kje je sedaj v tem primeru odgovornot kordeža ? j JE NI

Je morda na kak način odgovarjal za nastalo situacijo ? Ne ni, za nagrado lahko zdej na ekonomski predava kako prevzet podjete ....kam smo prišli

Zakaj je do tega prišlo, da bo merkur zaradi propadlega prevzema skoraj crknu: Ah ja objektivni razlogi pa cenješa konkurenca......


Kaj pa cenzuse presegaš za recimo 50 EUR, jah seveda tedaj ni štipendije NIČ , uradno si namreč dovolj BOGAT

Za druge ne vem, vem kako je bilo tedaj v mojem primeru, nepremičnine tedaj še nismo imeli ( smo še kredit odplačevali - opa " pa vidim ja sada, mi smo več tada bili tajkuni, jer smo su moji imali kredit za stan veličine 50 kvadrata )

Še zmeraj velja, če se ti plača s časom ne viša, ti pade motivacija in postaneš nezadovoljen.


To da se je prevzem Evra praktično čez noč povzročil enormen dvig cen pa kar pozabimo ?

Nekaj kar sem si morda namislil.....i dont think so.....sicer pa če sem danes lahko kupil za 5000 tolarjev dve vrečki živil, jutri prevzamemo EUR, pojutrišnjme pa za 50 EUR dobim le še eno vrečko ....kaj misliš kako se bom počutil ?


No, poglej. Ti imaš v državi kup kmetij in belce, ki imajo znanje in resource, da te kmetije furajo. Posledično si lahko privoščiš, da država hrano izvaža. Zdej se pa spomniš, da bi te kmetije rad zase in svoje podložnike, pa na horuk preženeš te bele "fevdalce" in naenkrat nimaš nikogar z znanjem in resourci, da bi te kmetije fural. Posledično čez eno leto, ko bi morali pobrat pridelek, na njivah uspeva samo plevel, s katerim si ne moreš nič pomagat. In ljudje stradajo
.

Sj res, kako pa so ti belci prišli do zemlje ( kmetij )? Pa sva kar zaklučla tole tvoje opravičilo za kolonializacijo sveta z strani belcev....


Zanimivo : mi pokažeš prosim kakšno mojo izjavo kjer nasprotujem vlaganju vase ?

Potem se strinjaš, da če hočejo ljudje imeti več, morajo za to sami poskrbet in ne klicat državo na pomoč?


Evo spet ne odgovoriš, spet se izmikamo odgovoru.....


Večina ( razen par izjem) to počne, če ne druga jih že socialna stiska v to( tiste katere ne, tisit imajo dovolj vsega in po večini tud niso na sociali )

Ti bom pa vseeno odogovoril: ko si star 25 lahko v marsičem poskrbiš zase, ko pa si star 50 pa znajo te zadeve biti malo težje, ker imaš tedaj po večini zraven še cel kup dejavnikov, ki jih prej ni bilo....



poba, še enkrat z polno ritjo je lahko srat......

TESKAn ::

trenutno jih res ( še ) ni.....samo si lepo izgonil odgovoru No da čujemo, ko bodo pa res na ulici kaj bo "jamranje" ali "ukrepanje "

Jamranje je, ko zahtevajo od države, da jim dobi službo. Ukrepanje je, ko zahtevajo odstop vlade zaradi slabega dela.

Tebi hvalabogu tega ni bilo treba sta ati pa mami lahko pomagala, drugi "te sreče " žal nimajo, zato boš malo težko sodil o tem ... a ne ?

O tem, ali je možno ali ne, lahko sodim. Sicer pa mogoče si spregledal, ampak poznam par z otrokom, kreditom in na novo kupljenim stanovanjem. Tako da me boš težko prepričal, da se ne da.

Nihče ne pravi da je nemogoče, ni pa tako lahko kot ti navajaš....( aha ja seveda je če ti lahko kdo "pomaga" )

No, kaj sem navajal? Če mi spomin še služi sem vedno govoril, da se da, nikoli pa, da je "piece of cake".

Nardimo eno anketo tle gor: v kateri bomo spraševal ljudi če jim žlahta lahko posodi 50.000 za začetek podjejam nakup stnovanja ... a? bi bilo zelo zanimivo videt rezulate....

Lej, bom poskušal še enkrat. Da se citiram:
Kapitalist(tm) gre na banko z idejo, jo predstavi, banka mu posodi 100.000EUR, ker se jim zdi ideja dobra. Kapitalist(tm) doda še 50.000 svojih EUR (ni tak velik problem, vključiš še malo žlahte, pa je brž) in ustanovi S.P. Se matra, biznis laufa, po par letih ugotovi, da je dela več, kot bi sam zmogel, spremeni S.P. v d.o.o. in zaposli delavca, ga primerno plača in stimulira (vsako leto gre plača gor več, kot je inflacija).

Cel point je bil, da kapitalist nekaj vloži v firmo in za nagrado dobi dobiček, ki ga ta firma (s časom) ustvari. In ti se obesiš na to, da sem rekel, da ni problem dobit 50.000 €? No, da te ne bo motil del o žlahti, bom tu spremenil, kar sem napisal, mogoče te potem ne bo tako motilo in boš lahko razmislil o preostanku odstavka:
Kapitalist(tm) gre na banko z idejo, jo predstavi, banka mu posodi 100.000EUR, ker se jim zdi ideja dobra. Kapitalist(tm) doda še 50.000 svojih EUR, ki jih je z odrekanjem in trdim delom privarčeval v desetih letih in ustanovi S.P. Se matra, biznis laufa, po par letih ugotovi, da je dela več, kot bi sam zmogel, spremeni S.P. v d.o.o. in zaposli delavca, ga primerno plača in stimulira (vsako leto gre plača gor več, kot je inflacija).

Bolje?

veš tle bi jst lahko reku da si vzel "iz konteksta vzeti odlomki" pa ne bom, tudi delavci ustvarjajo dobiček , pa ti to priznal ali pa ne .., ah da seveda prinašajo samo stroške...

Delavci ustvarjajo dodano vrednost in za to dobijo plačo. Povej mi, dobi lastnik podjetja (ki ni ne v upravi, ni direktor in nima nobene funkcije v podjetju) še kaj drugega, kot dividendo, pa še to le takrat, ko je dobiček in če po investicijah ostane kaj?

Kupi delnice ? Pa veš ti kako se večina teh zgodb v 90 letih prešnjega stoletja končala, uprave in direktorji so ob prvi krizi( včasih so jo kar namenoma naredili ) pokupili te delnice od delavcev za majhen denar in na tak način prišli do firme za male pare....

Jep, ko smo se zapodili v kapitalizem in ljudje niso imeli pojma, kaj pomeni "delnica" in "lastniški delež". Pa so jih nategnili. Se je pa lepo pokazalo, da ob večjih družbenih spremembah najbolj profitira dobro obveščena manjšina. Če boste naredili revolucijo, lahko garantiraš, da bo potem vsak na boljšem in ne bo spet smetano pobrala dobro obveščena manjšina?

Si že morda slišal za kolektivne pogodbe v katerih je recimo znesek povračila potnih stroškov 60% javnega prevoza.....to je že prvi korak...

No, zame tudi če bi dobil 100%, bi dobil premalo za vse stroške, ki jih imam s prevozom. Se zato vozim s sodelavcem, sicer on stanuje na pol moje poti do službe, ma se še zmeraj pozna četrtino manj bencina, kilometrov, ...


Ti pa res nisi normaln, veš zakaj je do tega prišlo: zaradi kordeža pa njegovega propadlega poizkusa prevzema Merkurja.

Ja seveda to pa je pol seveda ok , če zaradi tega firma skoraj crkne, pa polovica ljudi gre na cesto - zarad požrešnosti ene osebe...ker je pač on vodstvo, mendžer

Kje je sedaj v tem primeru odgovornot kordeža ? j JE NI

Je morda na kak način odgovarjal za nastalo situacijo ? Ne ni, za nagrado lahko zdej na ekonomski predava kako prevzet podjete ....kam smo prišli

Zakaj je do tega prišlo, da bo merkur zaradi propadlega prevzema skoraj crknu: Ah ja objektivni razlogi pa cenješa konkurenca......

Čaki, čaki, tele anomalije so svoje poglavje. Kaj bi pa ti naredil, direktorja propadlega podjetja v zapor? V primeru Bavčarja, Kordeža, Hilde, pa verjetno jih je še precej takih bi se strinjal - kaj pa, če propade manjše podjetje z 20 zaposlenimi, pa recimo, da gre za podizvajalca Vegrada pri celovških dvorih, ki je zaradi stečaja Vegrada ostalo brez plačila za pol leta dela za dvajset ljudi in brez plačila za porabljen material? Bomo tudi tega zaprli?

Za druge ne vem, vem kako je bilo tedaj v mojem primeru, nepremičnine tedaj še nismo imeli ( smo še kredit odplačevali - opa " pa vidim ja sada, mi smo več tada bili tajkuni, jer smo su moji imali kredit za stan veličine 50 kvadrata )

No prej sem pozabil (spet) omenit kadrovske štipendije, ki jih je lani ostalo za 6,5 milijona €. Ni štipendije za tisto, kar bi rad počel? Tough luck, mogoče bi pa pogledal, za katere kadre so štipendije in razmislil, ali se ti nemara ne splača delat nekaj, kar sicer nimaš najraje, sovražiš pa tudi ne in bi ti zagotovilo štipendijo v času študija plus skoraj garantirano prvo zaposlitev?

To da se je prevzem Evra praktično čez noč povzročil enormen dvig cen pa kar pozabimo ?

Mogoče se spet ne razumeva - moj point je, da če ti danes damo dva jurja plače, boš čez štiri leta nezadovoljen z njo, pa čeprav bi jo usklajevali z inflacijo. Ker ne bi videl napredka, ker bi se trudil v službi, "nagrada" pa bi bil nasmeh direktorja. In se mi zdi, da bi se bilo bolje borit za napredovanje, ki bi ti prineslo 10 € več vsak mesec, kot nergat za delitev dobička, ki bi ti prinesla 60 € na leto, pa še to le, če je bil dobiček in so ga razdelili.

Sj res, kako pa so ti belci prišli do zemlje ( kmetij )? Pa sva kar zaklučla tole tvoje opravičilo za kolonializacijo sveta z strani belcev....

No, samo da sva zraven zaključila še tvoje opravičilo za uničenje kmetijstva v državi in posledično stradanje ljudi.

Večina ( razen par izjem) to počne, če ne druga jih že socialna stiska v to( tiste katere ne, tisit imajo dovolj vsega in po večini tud niso na sociali )

Ti bom pa vseeno odogovoril: ko si star 25 lahko v marsičem poskrbiš zase, ko pa si star 50 pa znajo te zadeve biti malo težje, ker imaš tedaj po večini zraven še cel kup dejavnikov, ki jih prej ni bilo....

In? Če si invalid, potem mogoče OK. Če pa nisi, pa ni 50 let _noben_ razlog, da se ne bi česa novega naučil. Kvečjemu ti je pri 50ih lažje kot recimo pri 30ih, 40ih, ko so otroci še majhni in je veliko dela z njimi, pri 50ih se pa že spodobi, da razmišljajo vsaj o tem, kaj bi šli študirat če ne že o svoji družini.

poba, še enkrat z polno ritjo je lahko srat......

No, še glede tega, povej mi prosim, od česa imam tako polno rit in srebrno žlico v njej? Da vidim, ali boš vsaj približno zadel.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TESKAn ::

Še nekaj sem pozabil dodat - če boste organizirali proteste za dvignit dohodninske razrede, pridem zraven. Ker so ti razredi nekako izgubili smisel, ko si z minimalno plačo + en švoh regres v drugem razredu, z malo nadpovprečno plačo (1200 EUR neto) si že v najvišjem in si ga deliš z vsemi, ki imajo dohodke ohoho višje. Pa mogoče bi protestirali še za malo bolj pametno odmerjanje prispevkov, ne da ugotoviš, da če si izplačaš 300 EUR bruto več na mesec, boš zaradi hecnih načinov, kako ugotavljajo višino prispevkov, neto dobil ven manj kot trenutno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_IKE_ ::

Komentar ostalih zadev sem izbrisal........samo tole pa ne bo mim šlo :

Tvoje 3 izjave:

1 izjava : Poglej si primer v Afriki izpred nekaj let, ko so "zlobne bele gospodarje" pregnali ven. So bili takoj naslednje leto lačni

ker me je zgornja izjava zmotila sem te zaprosil za pojasnilo z :
Pojasni mi tole tvojo izjavo ?



takole si pojasnil zadevo :

2 izjava : No, poglej. Ti imaš v državi kup kmetij in belce, ki imajo znanje in resource, da te kmetije furajo. Posledično si lahko privoščiš, da država hrano izvaža. Zdej se pa spomniš, da bi te kmetije rad zase in svoje podložnike, pa na horuk preženeš te bele "fevdalce" in naenkrat nimaš nikogar z znanjem in resourci, da bi te kmetije fural. Posledično čez eno leto, ko bi morali pobrat pridelek, na njivah uspeva samo plevel, s katerim si ne moreš nič pomagat. In ljudje stradajo

moja replika je bila: Sj res, kako pa so ti belci prišli do zemlje ( kmetij )? Pa sva kar zaklučla tole tvoje opravičilo za kolonializacijo sveta z strani belcev....

tvoj odgovor na mojo repliko pa je izjava 3

3 izjava : No, samo da sva zraven zaključila še tvoje opravičilo za uničenje kmetijstva v državi in posledično stradanje ljudi


Torej je po tvoje treba nekomu zasesti državo in si prilastiti njihove naravne dobrine, jih izkoriščati za svoj dobiček. Razlog "zasedbe" pa je da lokalno prbivalstvo itak ne zna voditi države, bojo TUJCI bolje to izpeljal, v zameno za izkoriščanje pa zraven "poskrbel" da bodo "lokalci" imeli delo in hrano ?

Jep, čista "ibermensch" teorija......



Tako zdej pa kar na plano z izjavami, da sem tvojo izjavo vzel iz kakšnega konteksta.....

Mr.B ::

Fantje, najprej se zamislite, kako so ti Managerji postali lastniki, in vodje podjetja...
Potem pa razmislite, če bi to delali recimo tipa Zidar, če bi imel v podjetje vložen lastni denar....
Potem pa obrazloži kaj ima Socialni Dialog v Kapitalizmu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Beli_Zajcek ::

TESKAn je izjavil:


No prej sem pozabil (spet) omenit kadrovske štipendije, ki jih je lani ostalo za 6,5 milijona €. Ni štipendije za tisto, kar bi rad počel? Tough luck, mogoče bi pa pogledal, za katere kadre so štipendije in razmislil, ali se ti nemara ne splača delat nekaj, kar sicer nimaš najraje, sovražiš pa tudi ne in bi ti zagotovilo štipendijo v času študija plus skoraj garantirano prvo zaposlitev?


http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dn...

Vsaj poglej si najprej kako se štipendije podeljujejo preden izpadeš bedak. Če podjetja niso zainteresirana za razpis štipendij (navkljub državnemu sofinanciranju) pač niso in denar, ki ga omenjaš se je preko več let nabral, ker ga ne morejo porabiti. Tough luck, mogoče bi pogledal prej kako stvari delujejo preden začneš krivit izključno študente/dijake.

TESKAn ::


Torej je po tvoje treba nekomu zasesti državo in si prilastiti njihove naravne dobrine, jih izkoriščati za svoj dobiček. Razlog "zasedbe" pa je da lokalno prbivalstvo itak ne zna voditi države, bojo TUJCI bolje to izpeljal, v zameno za izkoriščanje pa zraven "poskrbel" da bodo "lokalci" imeli delo in hrano ?

Jep, čista "ibermensch" teorija......

Ne, jaz pravim, da če se že boš šel podiranje enega sistema, se prej prekleto dobro prepričaj, da ga boš lahko konkretno nadomestil in ne boš pahnil ljudi iz slabega na slabše. Recimo kaj bi nam pomagala osamosvojitev leta 91, če bi nas to vrglo nazaj v srednji vek in bi polovica države stradala?

In očitno ti sarkazem detektor ne dela najbolje, drugače bi ugotovil, da je moja tretja izjava, da si ti podpornik uničevanja kmetijskih držav in izstradanja tamkajšnjih prebivalcev vsaj toliko nesmiselna, kot je tvoja izjava da jaz kakorkoli opravičujem kolonizacijo sveta. Eh ja, je pa res, da bi lahko tako reakcijo že pričakoval...pa ne samo zaradi Godwinovega zakona...



Vsaj poglej si najprej kako se štipendije podeljujejo preden izpadeš bedak. Če podjetja niso zainteresirana za razpis štipendij (navkljub državnemu sofinanciranju) pač niso in denar, ki ga omenjaš se je preko več let nabral, ker ga ne morejo porabiti. Tough luck, mogoče bi pogledal prej kako stvari delujejo preden začneš krivit izključno študente/dijake.

No ja, če pogledaš tukaj vidiš tudi stavek:
Zanimivo je opaziti, da je največ kadrovskih štipendij razpisanih za deficitne poklice, kot so strojniki, elektrotehniki, vendar velik del tudi teh ostaja neizkoriščen.

Torej krivda ni _izključno_ na strani podjetji. In če pogledaš še tale članek, lahko prebereš:
Eden izmed očitnih pokazateljev je dejstvo, da je v povprečju realiziranih samo četrtina razpisanih štipendij delodajalcev, drugo pa dejstvo, da sofinancirane kadrovske štipendije v številu vseh kadrovskih štipendij zavzemajo nižji delež kot bi ga lahko.

Poboldal sem jaz. Torej tri četrt _razpisanih_ štipendij ostaja nepodeljenih. Če rečemo da je tisti milijon in pol četrtina štipendij, je celota bila 6 milijonov, dva milijona manj od osmih na razpolago. Tough luck, nisem bedak, samo številka je za dva milijona manjša.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_IKE_ ::

Se mi je kar zdelo, da bo nek izgovor priletu od nekoder....

Goodwin torej , ja kako pa si naj nekdo razlaga tole kar si napisal :

No, poglej. Ti imaš v državi kup kmetij in belce, ki imajo znanje in resource, da te kmetije furajo. Posledično si lahko privoščiš, da država hrano izvaža. Zdej se pa spomniš, da bi te kmetije rad zase in svoje podložnike, pa na horuk preženeš te bele "fevdalce" in naenkrat nimaš nikogar z znanjem in resourci, da bi te kmetije fural. Posledično čez eno leto, ko bi
morali pobrat pridelek, na njivah uspeva samo plevel, s katerim si ne moreš nič pomagat. In ljudje stradajo.


Preden se zapodiš v odgovarjanje odgovori najprej na tole moje vprašanje iz replike, kateremu se vztrajno izmikaš :

"Sj res, kako pa so ti belci prišli do zemlje ( kmetij )? "

potem se bova pa naprej "pogovarjala" in se šla "sarkazme".....


Ni ti problem postavit nekih tez, težava nastane ker so na bolj rahlih temeljih, pa niti osnovnih vprašnj ne vzdržijo. Potem pa diverson tactics "zaluafa" .Ni kej če smo že na "naci" temi: v goebelsovem uradu bi te takoj vzeli.....


p.s. midva sva zaključla.....

TESKAn ::

_IKE_ je izjavil:

Se mi je kar zdelo, da bo nek izgovor priletu od nekoder....

Goodwin torej , ja kako pa si naj nekdo razlaga tole kar si napisal :

No, poglej. Ti imaš v državi kup kmetij in belce, ki imajo znanje in resource, da te kmetije furajo. Posledično si lahko privoščiš, da država hrano izvaža. Zdej se pa spomniš, da bi te kmetije rad zase in svoje podložnike, pa na horuk preženeš te bele "fevdalce" in naenkrat nimaš nikogar z znanjem in resourci, da bi te kmetije fural. Posledično čez eno leto, ko bi
morali pobrat pridelek, na njivah uspeva samo plevel, s katerim si ne moreš nič pomagat. In ljudje stradajo.


Preden se zapodiš v odgovarjanje odgovori najprej na tole moje vprašanje iz replike, kateremu se vztrajno izmikaš :

"Sj res, kako pa so ti belci prišli do zemlje ( kmetij )? "

potem se bova pa naprej "pogovarjala" in se šla "sarkazme".....


Ni ti problem postavit nekih tez, težava nastane ker so na bolj rahlih temeljih, pa niti osnovnih vprašnj ne vzdržijo. Potem pa diverson tactics "zaluafa" .Ni kej če smo že na "naci" temi: v goebelsovem uradu bi te takoj vzeli.....


p.s. midva sva zaključla.....


Pa bodi še tolk fer in povej, od kod točno si potegnil to mojo izjavo, da bomo vsaj videli kontekst, v katerem sem jo dal. Da ne boš samo vlekel noter random izjave s celega foruma, magari kakšno staro deset let, samo da bi me diskreditiral in bi lahko rekel "evo ga, temu ni za verjet".
Je pa naci analogija pokazatelj, da sem se ti iz nekega razloga osebno zameril in poskušaš naredit vse, samo da ti ne bi bilo treba razmišljat o tem, kar sem napisal. Ti mogoče moje besede rušijo romantične predstave o izkoriščanem delavcu in zlobnih kapitalistih? Ker ne vem, kako naj si drugače razlagam tvoj lov za mojimi izjavami po celem forumu, trganjem iz konteksta in poskusom diskreditacije za vsako ceno, pa če ima tvoj "argument" kaj zveze s tole temo ali ne. Zelo zrelo in napredno, moram rečt.
#sarcasm
Če so vsi delavci taki, kot si ti, potem pa res ne more bit drugače, kot ti praviš
#sarcasm
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_IKE_ ::

Sem rekel da sva zaključila a sem bom ugiznil v jezik, in še zadnjič odreagiral:

Pa bodi še tolk fer in povej, od kod točno si potegnil to mojo izjavo, da bomo vsaj videli kontekst, v katerem sem jo dal. Da ne boš samo vlekel noter random izjave s celega foruma, magari kakšno staro deset let, samo da bi me diskreditiral in bi lahko rekel "evo ga, temu ni za verjet".



Evo iz tele teme :

Konec kapitalizma? (zeitgeist addendum napovedal ekonomski propad?)
sem potegnil tvojo izjavo z dne 29.3.10: http://slo-tech.com/forum/t328418/399

Poševni odgovori so tvoje izjave/ replike

TESKAn :: 29. mar 2010, 08:55:54

Večina ljudi tega enostavno ni sposobna, če bi bila potem te debate ne bi imeli.
Potem naj pa nehajo jamrat, da imajo prenizke plače. Očitno niso sposobni za višjo.

Ampak to še ne pomeni, da jih lahko v nedogled izkoriščamo za naše dobro, tistih, ta "sposobnih".
Tudi ne pomeni, da se lahko izkorišča sposobne za to, da se nesposobnim umetno dvigne plače.

V bistvu se gre za razliko ali preživiš ali ne.
Nekateri v tej temi so mnenja, da nam je bilo bolje, ko ni bilo "zlobnih kapitalistov". Je pa seveda res, da takrat si delal od jutra do mraka, celo leto, da si preživel, danes ti pa "zlobni kapitalist" da dopust.

In ravno ta trg lahko spušča cene ostalim delavcem, češ, saj te bomo zamenjali v kolikor se boš pritoževal. Kaj lahko ti potem narediš ?
Če ne bo ljudi, ki bi delali za nižjo ceno, ti seveda lahko grozi, na tebi pa je, da mu rečeš - pa najdi si drugega, če lahko!

Obrtniki. V bistvu pa je tudi okopavanje krompirja delo. Delo je vedno bilo.
Kaj ti danes preprečuje, da bi bil obrtnik? Nič. Krompir pa tudi danes lahko okopavaš, zemljo po moje ni problem dobit v najem, vsaj če pogledam, koliko je bilo pri nas njiv včasih in koliko grmovja raste tam danes.


Ne ne ne. Delodajalec služi z delom drugega. To da ima on 2000 prostih delovnih mest ga samo stane.
Delodajalec služi s tem, da nekaj prodaja. Izdelek. Da pa ta izdelek naredi, pa plača delavca. In če izdelka ne proda, mu nič ne pomaga teh 2000 delavcev, zaslužek bo nič.

In ker mu je delodajalec v tistem kratkem obstoju plačal le prvo plačo je sila vesel bogataš a ne ?
Če delodajalec ne plačuje, naj si najde drugega. Če nima znanja, naj se izuči. Na koncu - če ležiš eno leto doma in se učiš ali če zastonj delaš eno leto, "plača" je ista, samo v prvem primeru nekaj imaš od tega, v drugem te pa nateg****.

Seveda ga briga, če od avta ki je vreden ~7kEUR dobi 2EUR.
Če se delavec na začetku zmeni, da od vsakega avta dobi 2000 EUR, ga nima kaj brigat, za koliko ga naročnik naprej proda.


To, da nekdo ustvari delovno mesto je delo in za to naj bo PLAČAN, kot katerkoli drugi delovec. Ne pa da kot plačilo pobira konkretne procente od dela, ki ga opravljajo drugi.
Kot sem že napisal, delodajalec ti plača za tvoje delo. Kaj bo on naredil z rezultatom tvojega dela, te pa nima kaj brigat.

Ravno ta 'tako mora bit' miselnost je najbolj retardirana. Ne, ne rabi tako biti. S tem da enega malo v drek potlačiš jih potegneš 100 ven.
Čez eno leto bo pa 101 do vratu v dreku. S tem, da prej je bil en iz dreka, 100 ga je imelo pa do gležnjev. Poglej si primer v Afriki izpred nekaj let, ko so "zlobne bele gospodarje" pregnali ven. So bili takoj naslednje leto lačni.

Jaz hočem sistem, ki cilja na optimum družbenih in delodajalskih razmer, ker le s tem lahko zagotavljamo dobro počutje ljudi. Če pa ti hočeš da delavcem zraven preše še vedno reže prste stran je pa to izključno tvoja želja.
In kako boš to dosegel? Dostikrat poslušamo razne "jaz želim", pa kaj več kot nekaj puhlic o enakosti taki ponavadi ne spravijo skupaj.

Ne more razen zaradi tržnega gospodarstva, saj ima konkurenca popust na količino pri dobavitelju, na katero tako malo podjetje lahko le sanja.
Lahko delaš tudi na kvaliteti, namesto na kvantiteti. Se pa zmeraj najde 1001 izgovor, zakaj se nekaj ne da.

Problem so take velike razlike v urni postavki med _delavci_ in 'misleci'.
Brez "mislecev" bi ti še zemraj v jami ogenj kuril in se preganjal z levi.

Rabiš nekaj na čimer boš delal.
In ta "nekaj" bi ti rad, da je zastonj? Tudi kapitalist ne dobi zastonj materiala v tovarno.


1. Evo tu imaš celotno izjavo da ne bom spet o kakem trganju, stara je dobrega pol leta, vse ostale so "mlajše". Ti dam linke še od drugih tvojih izjav katere sem navedel v tistem postu z 8 oz 9 točkami( ta je bila pod 9) ...?

2. Aha sedaj je že diskreditacija če navedem tvoje izjave in potem povprašam(o) po argumentih na katerih so osnovane, na katere pa zanimivo ne dobim(o) odgovora .... samo tisto o trganju iz konteksta...... Jp, Kontekst zna biti zanimiva reč pri tebi.....

Zanimivo, že v temi propad kapitalizma so se spotaknili ob tvoje izjave.....

3. Osebna zamera, zakaj že ? Mi nisi ničesar storil da bi imel razloge zato ....

4. Glede naci analogije pa: Že prva izjava je "zanimiva" ( ha ja pa smo spet pri konteksu ne ), afriko si pa sam noter privlekel..... pa ko sva že pri njej:

Ko sem vprašal po pojasnilu te izjave

Poglej si primer v Afriki izpred nekaj let, ko so "zlobne bele gospodarje" pregnali ven. So bili takoj naslednje leto lačni

je bilo tvoje pojasnilo sledeče :

No, poglej. Ti imaš v državi kup kmetij in belce, ki imajo znanje in resource, da te kmetije furajo. Posledično si lahko privoščiš, da država hrano izvaža. Zdej se pa spomniš, da bi te kmetije rad zase in svoje podložnike, pa na horuk preženeš te bele "fevdalce" in naenkrat nimaš nikogar z znanjem in resourci, da bi te kmetije fural. Posledično čez eno leto, ko bi
morali pobrat pridelek, na njivah uspeva samo plevel, s katerim si ne moreš nič pomagat. In ljudje stradajo.


Ti torej z nesposobnostjo lokalnega prebivalstva opravičuješ zasedbo države in izkoriščanje njenih virov, v zameno pa domače prebivalstvo ne bo trpelo lakote.

jp večvrednsoti kompleks....

Seveda pa na vpršanje kateremu se vztrajno izmikaš :

"Sj res, kako pa so ti belci prišli do zemlje ( kmetij )? "

ni odgovora...


5. Ravno na osnovi tvojih izjav o sebi, sem mnenja da nisu ravno primerna oseban za komenatiranje socilanih zadev, zato tudi tista moja izjava o srebrni žlici in riti. Da o tvojih 14 dnevnih izkušanjah glede proizvodnega dela ne govorimo....


Again, glede na naci analogijo te spet skušam diskreditirat ne.....


bodi dovolj offtopic......

TESKAn ::

Uh, če boš še odgovarjal, te lepo prosim, da se naučiš uporabljat funkcijo "vstavi citat", da ne bo taka muka dešifrirat, kaj v tvojih odgovorih je citiranje in kaj tvoja replika.

1. Evo tu imaš celotno izjavo da ne bom spet o kakem trganju, stara je dobrega pol leta, vse ostale so "mlajše". Ti dam linke še od drugih tvojih izjav katere sem navedel v tistem postu z 8 oz 9 točkami( ta je bila pod 9) ...?


Ja, dej. Da se bo vsaj videlo, ob kakšnih prilikah sem dajal tiste odgovore. Sploh je pa malo "hecno", da vlačiš v temo o socialni podpori moje izjave v povsem drugih temah.

2. Aha sedaj je že diskreditacija če navedem tvoje izjave in potem povprašam(o) po argumentih na katerih so osnovane, na katere pa zanimivo ne dobim(o) odgovora .... samo tisto o trganju iz konteksta...... Jp, Kontekst zna biti zanimiva reč pri tebi.....

Povprašuješ po argumentih, na katerih so bile (iz konteksta iztrganeizjave) osnovane, pri tem mi ša ne poveš, kdaj in v kateri temi sem jih napisal? Kako pa ti to imenuješ?

Zanimivo, že v temi propad kapitalizma so se spotaknili ob tvoje izjave.....

Zanimivo. Po tvoje bi mogli vsi kimat razmišljanju velikega vodje (pa naj bo to kdorkoli že), take "moteče elemente", kot sem jaz, pa utišat na vsak način?

3. Osebna zamera, zakaj že ? Mi nisi ničesar storil da bi imel razloge zato ....

Si prepričan? Glede na tvojo že skoraj obsesijo s tem, kaj jaz napišem in zmerjanje z nacistom/kolaborantom, mi ne zameri, če zgleda osebno.

4. Glede naci analogije pa: Že prva izjava je "zanimiva" ( ha ja pa smo spet pri konteksu ne ), afriko si pa sam noter privlekel..... pa ko sva že pri njej:

Čaki čaki, jaz Afrike v tej temi nisem enkrat omenil, ti vlačiš sem noter moje izjave. TI si sem dal MOJ citat iz DRUGE teme, zdej pa praviš, da sem s tem JAZ začel? Zanimiva logika v tvojem svetu. Oziroma manjek nje.

Ti torej z nesposobnostjo lokalnega prebivalstva opravičuješ zasedbo države in izkoriščanje njenih virov, v zameno pa domače prebivalstvo ne bo trpelo lakote.

Ti z zasedbo države, s katero večina teh, ki danes živijo tam dol, ni imela _absolutno nič_, opravičuješ na vrat na nos razlastninjenje _brez_ načrta, kaj naredit potem in kako zagotovit, da se poljedeljstvo ne bo ustavilo in bo v državi lakota? In saj vem, da ti analogije delajo težave, ampak mogoče, če bi se vsaj malo potrudil in pogledal, v kakem kontekstu sem napisal tisto izjavo, bi mogoče le uvidel, kaj pri tej razlastitvisem imel v mislih, ko sem to napisal.

Seveda pa na vpršanje kateremu se vztrajno izmikaš :

"Sj res, kako pa so ti belci prišli do zemlje ( kmetij )? "

Zakaj bi ti sploh odgovarjal na to vprašanje? Da ti pustim, da me zvlečeš v zagovarjanje nečesa, kar nisem nikoli zagovarjal? Kar nisem nikjer omenjal? O čemer se nikoli nisem opredelil? Ti ponudim deal. Citiraj me, kje, v kateri temi sem napisal kaj v stilu "prav je bilo, da so beli kolonisti pregnali domorodce z njihovih kmetij", in to tako, da je to
nedvoumno
. Tvoja trditev "saj je jasno, kaj zagovarjaš/si mislil" ne bo dovolj, ker če si kaj dokazal v tej temi, si to, da nimaš pojma, kaj jaz hočem povedat, veš pa, kaj ti misliš da hočem povedat in da mi moraš zaradi tega, kar si ti misliš o mojih izjavah nasprotovat in me označit za naci kolaboranta.

5. Ravno na osnovi tvojih izjav o sebi, sem mnenja da nisu ravno primerna oseban za komenatiranje socilanih zadev, zato tudi tista moja izjava o srebrni žlici in riti. Da o tvojih 14 dnevnih izkušanjah glede proizvodnega dela ne govorimo....

Again, glede na naci analogijo te spet skušam diskreditirat ne.....

bodi dovolj offtopic......

Se pravi če si v življenju študiral, imel kadrovsko štipendijo, dobil službo in imaš toliko sreče, da si lahko privoščiš stanovanje, nimaš pravice rečt besede, ko ljudje samo javkajo, naj jim država pomaga? Ne smeš rečt, kaj pa ko bi mogoče naredili kaj zase? Se še kaj naučili? Mogoče ugotovili, da če lahko dobijo službo v 50 km oddaljenem mestu, bi se pa mogoče vozili? Dobili še koga, da bi se vozili skupaj?

In še za offtopic, res bi te prosil, da se naučiš uporabljat funkcijo "citiraj". Označiš citat in klikneš na tista dva narekovaja, ki ju imaš nad vnosnim poljem. Se bo takoj lažje dalo brat tvoje odgovore, ko se bo jasno videla razlika med citiranim in tvojim delom.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_IKE_ ::

@TESKAN....midva sva na OFF....

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/...

"Super" tole ni kaj .....

Pa da se ne bo kdo vpiknil da sem slučajno proti temu, da bi država dedeovala za pokojnim, če mu je nekoč izplačevala neko pomoč oz pardon KREDIT.....

Sem takoj za, vendar to mora biti jasno znano vnaprej, ne pa da kar so 9 let tiho, sedaj pa nenadoma to začno izvajat...


Dve stvari sta moteči :

1. To da je CSD o tem( vračanja preko dedovanja) obveščal stranke je čisti BS....sedaj morda to par dni počnejo, prej definitivno niso

2. Očitno bo od sedaj naprej poznati vso zakonodajo, ki se navezuje na tematiko področja, na katerem imaš opravka z državo in njenimi organi ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Pšenični ::

"Socialna pomoč. Če ste kadarkoli dobivali socialno pomoč, lahko država ob vaši smrti vračilo denarja terja od dedičev. Statistika. Država se je letos 40-krat priglasila k dedovanju."

Iz Žurnala; Pazi (kadarkoli, zadeva zastara šele po smrti)

Še tole:Mnenje nekdanjega ministra
"Če je napisano v odločbi centra za socialno delo, morajo dediči iz svojega premoženja vračati. Če pa to ni jasno navedeno v odločbi, to ni prav in gre za zavajanje države," pravi Janez Drobnič, minister za delo v obdobju 2004-2006.....


Torej se bo verjetno potrebno tožit.

_IKE_ ::

Zna biti problem da so( bodo) nekateri odločbe pometali v smeti......pol bo pa čez X let problem, ker ne bojo imel papirjev?

Hm,kako dolgo pa je csd dolžan hranit te odločbe ?

Pšenični ::

"Zna biti problem da so( bodo) nekateri odločbe pometali v smeti......pol bo pa čez X let problem, ker ne bojo imel papirjev?"

Ni to problem, ker se ve do kdaj so ble brez 128. člena. Problem je to, ker živimo v prfuknjeni državi, kjer si zakone vsak razlaga po svoje-Drobnič že trdi da gre za zavajanje.(država pač računa, da če bo ratal bo ratal, če pa bo pa toliko boljše za njih, stroške tožb bomo pokrivali vsi, odgovarjal ne bo noben. Država bo vlagala zahtevke od l. 2001.

Zadeva pa zastara šele po smrti. Tko da, tukaj se pizdarija šele začenja. Trenutno jih je 80.000 na sociajalni pomoči. Od 2001 pa verjetno okrog 300.000 morda še več.....Tko da folk prpravte se....

Kdorkoli je kdaj v družini prejemal pomoč, ta je v evidenci za izterjavo....

Pri tem ni znano ničesar, ne obresti ne kaj drugega.....

Zgodovina sprememb…

lexios ::

No, sj vprašanje...

1)
Kar je zastrašujoče je, da se nekaterim pač zdi normalno... ;((

2)
Druga še bolj strašljiva zadeva je, da je to najbrž del vladnih "protikriznih" ukrepov! Kot prvo prepozno! Kot drugo, trenutno ne rešijo ničesar - ampak saj kot pravi g. Križanič, že okrevamo! Čemu sploh torej... ;(( Spremembe, ki dejansko k oživitvi gospodarstva ne doprinesejo ničesar, bodo pa reševale državno blagajno v naslednjem mandatu!

Ali še naslednjem... Kot npr. "pokojninska reforma" in prehodno obdobje! ;(( Ukrep, ki ga uvajamo ker je pokojninska blagajna prazna danes! A bo pač začel delovati šele čez 15-20 let! ;(( Epic!

Enakomerna porazdelitev bremena med generacijami v tem primeru pač za oblast ne pomeni nič dobrega, saj za razliko od najstnikov starejše generacije še kako dobro razumejo o čem je govora... ;(( In za razliko od "pokojninske reforme" predlagana uravnilovka pri "nepremičninski reformi" oz. "enakomerna" porazdelitev "bremena" (torej enak davek v Prekmurju in Ljubljani) ni problematična! ;((

Epic! Epsko je tudi, da npr. g. Hilda&Com kljub vsem "zasluženim" (in shranjenim) milijonom prejema še pokojnino! Narod pa ne potrebuje sociale! ;(( V tem primeru mi je namreč avstralska pokoj. shema še kako blizu! Še bolj epsko pa postane, ker je gospa v pokoju še ne dolgo... No worries, tudi če si vlada morda slučajno premilsli glede prehodnega obdobja ali ... ;((

3)
Tretja zastrašujoča stvar pa je slovenska ideologija in "foušija"... Npr. podnajemnikov (še zaenkrat!), mladih, ki ne potrebujejo socialne podpore (še!) in malo manj mladih, ki ne prejemajo pokojnine (še!)... Pa spet "drugih" in tretjih...

Normalen se vam zdi tudi predlog nove nepremičninske reforme, ane? Enak davek za "enaki" nepremičnini na različnih lokacijah? ;(( Torej ono preko Mure in ono v Ljubljani...


...j*b*m vam komunistične uravnilovke!;((

Pa ko smo že pri stvari, mi lahko kdo, po možnosti kak podnajemnik, razloži ali ima kaj proti višjim najemninam?

Namreč še kako "pošteno" se mi zdi, da se obdavči vso lastnino - čisto vse nepremičnine! Progresivno!? Vam ne? Torej tudi Cerkveno! Vam ne? Saj smo vsi božji otroci, menda... Torej tudi nepremičnine, ki se oddajajo, kar bodo prej ali slej občutili podnajemniki... Kar logično, marsikje navrže višje najemnine! Skratka, zagovorniki novi vladnih predlogov, ste za progresivno obdavčenje 2.,3.,4. ... nepremičnin?!

Ali pa morda kdo tule še vedno misli, da gre danes za zadeve, ki se ga ne tičejo (in se ga tudi nikoli ne bodo!)??? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

MadMicka ::

telbanc, če te prav razumem, si ti ali pa tvoji družinski člani prejemali socialno pomoč in te sedaj skrbi, kaj se bo zgodilo. No, lahko si najameš odvetnika, če si socialno ogrožen, lahko zaprosiš na sodišču za brezplačno pravno pomoč in dobiš odvetnika, ki ga plača proračun. Ampak ne rabiš pa petstotisočkrat ponovit, da je problem 128. člen ZD, pa da se ne ve glede obresti itd. Če ti pa Drobnič ne vesta, to še ne pomeni, da se ne ve ;)

lexios ::

No pol pa so tu še sosedove Micke pa Lojzke, ki se ne čutijo ogrožene, pa je tko čisto vredu!;((

_IKE_ ::

MadMicka je izjavil:

telbanc, če te prav razumem, si ti ali pa tvoji družinski člani prejemali socialno pomoč in te sedaj skrbi, kaj se bo zgodilo. No, lahko si najameš odvetnika, če si socialno ogrožen, lahko zaprosiš na sodišču za brezplačno pravno pomoč in dobiš odvetnika, ki ga plača proračun. Ampak ne rabiš pa petstotisočkrat ponovit, da je problem 128. člen ZD, pa da se ne ve glede obresti itd. Če ti pa Drobnič ne vesta, to še ne pomeni, da se ne ve ;)



Aja a ti veš morda kaj več ?

neki4 ::

Mi to ljudem, ki pridejo po pomoč, vedno povemo, vendar v tistem trenutku ne razmišljajo tako daleč," pravi Rozina Kralj iz centra za socialno delo v Ljutomeru.
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dn...

A njena kolegica, je govorila, da pred kratkim o tem niso bili sploh seznanjeni.
http://www.rtvslo.si/slovenija/socialna...

mihaf ::

Socialne delavke nimajo pojma in krivdo valijo na novinarje! Besedilo spodaj je napisala Tina Kovač, dipl. socialna delavka, moderatorka linkanega foruma:
vir: Forum med.over.net

Ker je veliko vprašanj s strani vas, dragi uporabniki MON-a glede vračila DSP po smrti (brez KR), vam sporočam, da se bom o tem še bolj pozanimala in predvsem bolj realno od novinarjev!! Upam, da ni to reklama Tednika, ki je prvi sprožil novico, vendar dvomim, saj je ta oddaja cenjena in ena redkih, ki jim je zaupati.

Moram priznati, da nisem verjela, kar sem včeraj brala v Žurnalu in še vedno ne.

Tako, da, predlagam, da malo počakajmo s to slovensko grozoto in obvestila vas bom s pravimi informacijami, saj se bojim, da so novinarji zopet predstavili eno plat zgodbe in očrnili nas socialce.
Ter po nepotrebnem prestrašili bralce! Upam.

Lep pozdrav! Tina


Evo, krivi so novinarji. Ne moreš verjet.

lexios ::

:))

Ampak, ja, sj logično! Medijem se vse od pasje afere dalje meša... Najbolj enostavna razlaga vseh problemov človeštva! ;(( Sj vsi poznate situacijo, ko se voziš po avtocesti in se sprašuješ zakaj vsi vozijo v napačni smeri, ane? ;((

Pšenični ::

"telbanc, če te prav razumem, si ti ali pa tvoji družinski člani prejemali socialno pomoč in te sedaj skrbi, kaj se bo zgodilo. No, lahko si najameš odvetnika, če si socialno ogrožen, lahko zaprosiš na sodišču za brezplačno pravno pomoč in dobiš odvetnika, ki ga plača proračun. Ampak ne rabiš pa petstotisočkrat ponovit, da je problem 128. člen ZD, pa da se ne ve glede obresti itd. Če ti pa Drobnič ne vesta, to še ne pomeni, da se ne ve"

Sem napisal zakaj me to zanima. Preberi si nazaj. Če ti veš kaj več, potem vemo kaj si......

Je pa res, da so omenjeni 128 člen začeli dodajati v odločbe pred kratkim, tako da svetujem vsem, ki so kdaj prejemali socijalno pomoč, da si odločbe spravijo.

Če se zadržimo pri omenjenem členu, lahko še enkrat ponovim, da brez veze ga ne tlačijo sedaj v odločbe. Sicer ker vemo kako deluje naša pravna država, (npr. Vegradovim delavcem niso več kot dve leti plačevali prispevkov, o odgovornosti Dursa pa nič novega) se bo tale zadeva z socijalnomi transferji zelo verjetno končala kje v Evropi. Mislim, da bodo odločbe brez tega člena z lahkoto izpodbojne, izterjava pa dokazana kot nezakonita in kot taka kazniva.

Nekaterim gre 128 člen tako v nos, ker je brez tega zadeva na trhlih nogah. Sicer bo potrebno skladno z zakonodajo poiskati tudi nov besednii termin.
Socialna pomoč-državni nateg.

Sicer odgovora še nisem prejel, od ministrstva za delo-bom še vstrajal...neaj se izjasnijo.

Pomailal pa sem Pezdirja, da se dogaja nova velika svinjarija. Bomo videli kaj bo. Če bo obvestil Matoza. To sem ga tud prosil.

Če ne bi bilo Pezdirja pač ne bi dobil neka denarja od elektrike, zdej bo še nekej z banke....heh,heh

Pr dnarju se pa vse začne in konča, zdej spoh ko je kriza. No sicer je rekel Pahor da bomo do Božiča že zunej, ampak jaz mu nič kej dost ne verjamem.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

No dej telbanc povej, kaj potem, če delavec Vegrada, ki je prejemal minimalno plačo, ni imel plačanih prispevkov? Kje je kle problem, a da država kot upnik ni dobila vsega denarja, al mogoče to, da je dovolila odlog plačila prispevkov? Al mogoče misliš, da so zaradi neplačila prispevkov najebali tile delavci?

Pyr0Beast ::

Najebal so vsi po vrsti, vključno s teboj, ker se takih stvari ne rešuje na licu mesta in se izkorišča zakonske luknje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ziga Dolhar ::

Morda bo telbanca zanimalo, da so ljubljanski CSDji v zapuščinskih postopkih načeloma priglašali terjatve v skladu s 128. členom.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

No, predvidevam, da je tale thread spet zaživel zaradi včerajšnje oddaje Preverjeno...

Sem gledal. V spominu sta mi ostale dve stvari... Najprej, ko je rekla vprašana iz CSD, da socialna podpora dotičnim dovoljuje, da za časa življenja obdržijo lastnino... kar npr. lastnikom drugih, bolj likvidnih sredstev ni omogočeno...
Drugič pa o teh 12.000EUR, ki jih je gospa v hiši prejemala z možem 10 let. Teh 10 let sem jaz delal in iz najemniškega stanovanja plačeval v državno blagajno, da sta lahko zakonca s socialno podporo živela v svoji hiši...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
««
12 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810215171 (144524) Mr.B
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026291 (22458) Alubadar
»

Vracanje socialne pomoci

Oddelek: Loža
417278 (5625) jalovec09
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478687 (7088) Pithlit
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32570034 (61208) jype

Več podobnih tem