» »

Vplivi na debelost

Vplivi na debelost

1
2
»

marvin42 ::

človeško telo ni karjola, da bi lahko kar posploševali z nekimi kalorijami.
Mostly Harmless

energetik ::

Še vedno pa se povsem podreja fizikalnemu zakonu o ohranitve energije.
Pa če telo izkoristi vsaj kJ energije iz pojedene hrane, bo oseba shujšala, če bo porabila več kot to. Pika.
In smešni so mi tisti obilnejši ljudje, ki jamrajo, da ne morejo shujšati. Pa tako enostavno je. Ješ manj in/ali se gibaš več. Samo to.

Meni osebno je npr. veliko težje se zrediti, ker pač ne morem pojesti več ko pojem. Ker mi enostavno postane slabo zaradi preveč hrane. Veliko lažje se mi zdi shujšati, pač izpustiš kakšno torto, čokolado, za kosilo si vzameš malo manj, pa je.

Zgodovina sprememb…

MarkookraM ::

Obstaja oddaja, kjer v vsaki sodelujeta en zelo debel in en zelo suh človek. Ta oddaja zelo točno pokaže bistvo problema. Ljudje lažejo sami sebi koliko pojedo. Se najdejo tudi debeli, ki priznajo da pojedo preveč, potem pa jim še vizualno pokažejo količino hrane za en teden ki jo pojedo in so šokirani.

Največji frajer pa je bil en suhec ki se ni mogel zrediti. Dovolj pojem! Vse sem že probal! Za zajtrk kava in cigaret, za kosilo polovica sendviča, za večerjo 2 kozarca soka. 8-O

jcb ::

No, kaj boste pa rekli na tole

Štart pri 112kg/177cm, max.teža 114kg v l.2009

HUJŠAM 23 tednov in izgubil 23kg.

1.) DEFICT (večja poraba, kot vnos)
2.) Sladkarije takoj ven iz jedilnika
3.) Hrenovke, paštete, rastlinko olje, itd takoj ven iz jedilnika
4.) Obvezno sem imel 3 glavne obroke + vmesne mini obroke
5.) Vsaj 2-3l/vode/dan
6.) Jedel ves ta čas več ali manj samo naslednjo hrano:
- kuhana jajca
- tuna v lastnem soku
- pišč.file
- zelenjava
- sadje skoraj nič, zaradi cukra (edino banano)
- namesto rafiniranih olj uporabljal olivno
- riž, testenine, ovsene kosmiče,
- zadeve sem pekel na teflonu brez olja
- vsak večer sem sam svoj kuhar
- drugače pa sem sklenil, da ni vredno preveč pretiravat tako, da tud kak kos kruha pojem.
Tak način prehranjevanja bom imel še kr nekaj časa, po izgubi 25kg se počutim zelo dobr, ...

Cilj pa je 75kg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

whatever ::

Čestitke za železno samodisciplino, če hujšaš že 2 leti. Bravo. Men dolgoročno hujšanje nikoli ne bi uspelo. Sem pa enkrat poskusil s kratkoročnim hujšanjem. Rezultat: 27 kg v 2 mesecih, max kos kruha na dan. Žal sem potem vse kile z obrestmi dobil nazaj.

kixs ::

Pise, da hujsa 23 tednov. To je malo manj kot pol leta.

Kratkorocnih hujsanj, vsaj tistih velikih, bi se moral izogibat, ker je jo-jo efekt neizbezen. Delujejo le dolgorocna, ker se vmes navadis na novi zivljenski stil. In edino s spremenjeno navado lahko drzis pridobljeno tezo. Sicer se zelo hitro vrnes na stare tire... in potem "jovo na novo".

Sicer pa je najtezjih tistih zadnjih 5 "kilc" ;)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

gruntfürmich ::

St235 je izjavil:

Genetika nikakor ne sme bit izgovor za preveliko težo. Je pa faktor, ki vpliva na to kakšno telesno težo bo nekdo imel če bo jedel določeno hrano in bil pri tem aktiven/neaktiven. Seveda ima vsak lahko idealno težo (pustimo ekstremne medicinske primere). Vendar pa genetika vpliva na to koliko in kakšno hrano ter koliko dnevnih aktivnosti potrebuješ. Debel si zato, ker imaš neustrezno prehrano in gibanje, vendar pa genetika definira kaj je zate nepravilna prehrana in kaj je pomanjkanje gibanja. Z cimrom imava približno enake športne aktivnosti pri tem, da moram jaz pošteno paziti kaj in koliko jem, da ohranjam normalno težo, med tem ko on poje boga in dva pa se mu nikjer ne vidi.


dejansko je tako, ja. genetika samo definira koliko boš ti moral telovadit, da za toliko in toliko izgubiš težo pri nekem vnosu hrane; eni manj, eni več...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jcb ::

Saj to je to, ko bom prišel na 75kg si bom rekel, cilj je dosežen, sedaj pa lahko spet jem vse in spet bom na začetku, torej tak način prehranjevanja, kot ga imam sedaj bi moral imeti za vse življenje.

Čeprav jaz vem, zakaj sem se zredil iz preprostega razloga, preveč vnosa (cca 3-4000 kalorij, poleti pa tudi blizu 5000 kalorij, poraba recimo 2000 kalorij. Že ena sama 100g čokolada ima 500 kalorij, 2 litra cole ima vrjetno kakšnih 800 kalorij, svinjska salama vrjetno kakšnih 500 kalorij, itd.

Ja pa seveda v teh 23 tednih prehodil vrjeli ali ne 300 km, vsak dan cca uro mešanice med hitro hojo in tekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

gruntfürmich ::

jcb je izjavil:

No, kaj boste pa rekli na tole

Štart pri 112kg/177cm, max.teža 114kg v l.2009

HUJŠAM 23 tednov in izgubil 23kg.

1.) DEFICT (večja poraba, kot vnos)
2.) Sladkarije takoj ven iz jedilnika
3.) Hrenovke, paštete, rastlinko olje, itd takoj ven iz jedilnika
4.) Obvezno sem imel 3 glavne obroke + vmesne mini obroke
5.) Vsaj 2-3l/vode/dan
6.) Jedel ves ta čas več ali manj samo naslednjo hrano:
- kuhana jajca
- tuna v lastnem soku
- pišč.file
- zelenjava
- sadje skoraj nič, zaradi cukra (edino banano)
- namesto rafiniranih olj uporabljal olivno
- riž, testenine, ovsene kosmiče,
- zadeve sem pekel na teflonu brez olja
- vsak večer sem sam svoj kuhar
- drugače pa sem sklenil, da ni vredno preveč pretiravat tako, da tud kak kos kruha pojem.
Tak način prehranjevanja bom imel še kr nekaj časa, po izgubi 25kg se počutim zelo dobr, ...

Cilj pa je 75kg.


imho morda par sprememb.
hrenovke kuhane!?, rastlinsko olje?, jajc preveč, sadja premalo, namesto pečenja kuhanje. drugače pa kr kul.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jcb ::

gruntfürmich je izjavil:

jcb je izjavil:

No, kaj boste pa rekli na tole

Štart pri 112kg/177cm, max.teža 114kg v l.2009

HUJŠAM 23 tednov in izgubil 23kg.

1.) DEFICT (večja poraba, kot vnos)
2.) Sladkarije takoj ven iz jedilnika
3.) Hrenovke, paštete, rastlinko olje, itd takoj ven iz jedilnika
4.) Obvezno sem imel 3 glavne obroke + vmesne mini obroke
5.) Vsaj 2-3l/vode/dan
6.) Jedel ves ta čas več ali manj samo naslednjo hrano:
- kuhana jajca
- tuna v lastnem soku
- pišč.file
- zelenjava
- sadje skoraj nič, zaradi cukra (edino banano)
- namesto rafiniranih olj uporabljal olivno
- riž, testenine, ovsene kosmiče,
- zadeve sem pekel na teflonu brez olja
- vsak večer sem sam svoj kuhar
- drugače pa sem sklenil, da ni vredno preveč pretiravat tako, da tud kak kos kruha pojem.
Tak način prehranjevanja bom imel še kr nekaj časa, po izgubi 25kg se počutim zelo dobr, ...

Cilj pa je 75kg.


imho morda par sprememb.
hrenovke kuhane!?, rastlinsko olje?, jajc preveč, sadja premalo, namesto pečenja kuhanje. drugače pa kr kul.


BERI ŠE ENKRAT

Dejansko pa mi je navsezadnje že vseeno, 89kg mi dlih prav pristoji, nebi rad bil suhec, nebi pa rad mel 120 kil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

z3ro ::

sam tulk da povem moje mnenje:)
sam lahk pojem zlo velik, gibljem se itq skoraj nič (razn športna vzgoja) pa se bom zredil maximalno 3-4kg...dlje nikakor ne gre pa sm probal na pouno jesti par tednov (večinoma nezdravo,mastno hrano)
biuši sošolec ma 115kg pa je manj kot js...debel je že odkar ga poznam (12let) pa ni nikoli veliko jedel.
je čist odvisno od človeka pomoje;)

tyara ::

z3ro je izjavil:

sam tulk da povem moje mnenje:)
sam lahk pojem zlo velik, gibljem se itq skoraj nič (razn športna vzgoja) pa se bom zredil maximalno 3-4kg...dlje nikakor ne gre pa sm probal na pouno jesti par tednov (večinoma nezdravo,mastno hrano)
biuši sošolec ma 115kg pa je manj kot js...debel je že odkar ga poznam (12let) pa ni nikoli veliko jedel.
je čist odvisno od človeka pomoje;)


Poznam kar nekaj debelih ljudi in vsi pojejo že količinko dvakrat več kot jst, kaj šele da bi se pogovarjali o absorciji. Tako, da geni "jok brate odpade" - sami izgovori. Do neke mere seveda vplivajo(npr izkoristek zaužite hrane) ampak sem prepričan, da je glavni vzrok, da ima človek indeks teže 25+ prav nažiranje oz. z drugimi besedami prekomerni vnos hrane. Geni so bolj lari fari, vplivajo morda tam 2% glede izkoristka IMHO.

Mim grede indeks telesne teže si lahko izračunate teža(kg)/višina^2(m).
21-25 -> normalno
25-30 -> shit -> hitr na dieto
30+ -> omfg -> nemudoma na dieto

jcb ::

ITM ne glej, ker nekdo ima lahko veliko mišic in malo maščobe.
Tudi jaz sem imel ves ta čas čisto vsak dan v 2-3 obrokih Beljakovine in sem pridobil na mišični masi prav tako pri 90kg se mi že vidijo trebušne mišice, nekdo pri teh kilogramih ima sam špeh tik pod prsmi. Trebuh pa vsekakor še mam.

whatever ::

Heh? Trebušne naj bi se videle le pri tistih, ki imajo 5% ali manj maščobe. Nemogoče, da bi se ti videle muskulus abdominalis mayer, če imaš še vedno vamp.

jcb ::

Ampak ne tako izrazite, da ne bo pomote difinitivno pa se vidijo.
V sede sigurno ne pred ogledalom pa ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

lambda ::

Enkrat je bila tukaj že ena tema, kjer se je debatiralo o enem poskusu, ko so 10 suhcev nekaj tednov pitali kolikor se je dalo. Dobro so se poredili, čeprav ne pretirano, ampak ko so jih čez par mesecev spet obiskali, so praktično vsi že spet shujšali nazaj.

Očitno telo ima eno "idealno" težo h kateri teži. Pri meni je edini način, da se poredim, krepka telesna aktivnost, ko telo prisilim, da mišice rastejo, ob tem pa imam precej večji apetit. Če z aktivnostjo preneham in cele dneve sedim, je apetit majhen, praktično pri vseh obrokih pojem še malo več kot mi sploh paše - pa teža vseeno pade in sčasoma izgubim vse kar sem v času aktivnosti pridobil, teža se ustali na eni nizki vrednosti.

Verjetno nekateri garajo z raznimi dietami in aktivnostjo, da zbijejo kg, potem pa morda malce pozabijo na disciplino in teža gre navzgor.

Ne more pa se vseh s prekomerno težo metati v isti koš - eni preprosto zaužijejo preveč hrane, nekateri pa imajo težave zaradi okvare ščitnice ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

jcb ::

Ja jest sem preveč vnesel v sebe, sedaj ob neki skromni-zdravi prehrani izgubim 1kg na teden, včasih tud več, včasih pa tudi samo pol kilograma.
Ampak 23 tednov in -23 kg.

Avenger ::

lambda je izjavil:

Očitno telo ima eno "idealno" težo h kateri teži. Pri meni je edini način, da se poredim, krepka telesna aktivnost, ko telo prisilim, da mišice rastejo, ob tem pa imam precej večji apetit.


Apetit je eden ključnih faktorjev. Telo nič ne teži k eni teži, ampak imaš pač nek določen apetit; če se ta spremeni (depresija, poročenost, stres - ki lahko pomeni ali več ali pa manj apetita) se bo spremenila tudi telesna teža.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Daren ::

Zakoni veljajo v zaprtih sistemih ...

Odgovor pa je "80% prehrana".

jcb ::

Hrana še največ vpliva na izgubo teže, kardio pa bolj za oblikovanje, pridobivanje kondicije, ..., zato je splo pogoj, da je š manj, kot porabiš, potem pa še XXX vzrokov.

innerspace ::

Mate07> 23 tednov in -23 kg.

Imo je to lep dosezek, a malenkost preforsiran. Zgubit kilo na teden je precejsen sok za telo. Recimo pol kile bi bilo bolj healthy.

Kardio kot omenjas igra precejsnjo vlogo pri pospesevanju presnove, ne gre samo za kondicijo. Cilj dobrega kardia je hitra presnova tudi ko kardia ne delas.
Glede na tvojo visino, se mi zdi 75 kil malenkost premalo, sam bi bil zelo zadovoljen z 80-85kg, seveda zdefinirano telo:)
Vazno pa je, da se dobro pocutis!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

_marko ::

ZeroOne:
Genetsko je določena edino točka, pri kateri se zaveš, da si sit in prehenaš uživati v nažiranju. Ostalo je fizika.
"genetika" je bolj slab izgovor za prasce, ki ne znajo kontrolirati vnosa kalorij.


A ti ima sploh smisel kaj razlagat, glede na tvoje sveto intelektualno preproščino?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vens ::

Torej je totalno narobe, ker sam vozim orbitrek po 21 uri, ker mi drugače ne znese (otroci, etc..)?
Sam menim, da je sicer cca 70% prehranjevanje, 30% fizična aktivnost, vsaj nekako po mojih izkušnjah.

Lion29 ::

oboje je pomembno, matematika je preprosta... pokurit moras vec kalorij kot jih zauzijes... preprosto kot pasulj... vse ostalo so finese... ampak ce ne izhajas iz te osnove, je ze FAIL
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

DarwiN ::

Vens: Pa tudi, metabolizem je z vsakim letom za kak procent počasnejši. Povedano drugače, za enako telesno težo, moraš vsako leto malo manj jesti in/ali malo več kalorij pokurit, kot si prejšnje leto.
Danes morda lahko ~1800 kalorij, jutri še samo ~1799.9

Life is a bitch
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MarkookraM ::

_marko še vedno nisi dal razlage za tvojo izjavo "Heritabilnost debelosti je med 40-60%!".

Pomembnost si po moje sledi tako:
65% hrana, si to kar ješ
15% trening
15% genetika

In tukaj bolj cikam na doseganje kakšnega Michaela Phelpsa, ne pa običajnega "nočem bit debel" človeka.

To vidim iz lastnih izkušenj in izkušenj drugih ljudi po celem svetu v različnih treningih. Če si šprinter, maratonec, powerlifter vseeno, če hrana ne štima pozabi na vse. Lahko imaš perfekten trening za tvoje telo ampak če ga ne hraniš pravilno nebo nič oz. zelo malo.

Daren ::

Trenutna teorija:

Telo ima "merilnik", ki sam določa odstotek telesne maščobe (torej tudi kako porabi vnešeno hrano) in vpliva na apetit ter lakoto (hormona grelin/leptin). Navsezadnje je telesu interes, da je zdravo.

Čemu so ljudje debeli ? Ker so zjebal merilnik, hehe.

thramos ::

Telesu je v interesu da zaplodi čimveč potomcev. In to včasih vključuje nabiranje zalog maščobe, da se preživi hude čase. Na kar je uravnan naš "merilnik", apetit.
Pa še uravnaval se je v času ko ni bilo McDonaldsa ipd ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28633228 (12466) kuall
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615607 (12310) m0LN4r
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830365 (8277) janja765
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752328 (45945) Massacra
»

Prekomerna telesna teža ljudi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19533924 (30188) PacificBlue

Več podobnih tem