» »

Znižanje stroškov ADSLja

Znižanje stroškov ADSLja

«
1
2

rawwer ::

Živjo,
Sem uporabik Siola, uporabljam ADSL 1024/128 že 5 let.
Plačujem internet in telefon okoli 45€ na mesec kar se mi zdi malo preveč.
V položnici piše:
Naročnina-Standardni ISDNBA (Osnovni) 13,40 + ddv
Naročnina / Zakupnina-SiOL Internet 21,67€ + ddv
+ 5€ klicev je 40-45€/mesec.

Tistih 21.67€ mislim da je cena za ADSL.
Mi lahko pojasnite kaj plačujem 13,40€?
Kako bi lahko znižal stroške interneta?
Bi lahko prišparal dosti če bi izklučil telefon in imel samo internet?
Mislim da sem bil dovolj jasen, se ne razumem dosti s temi zadevami.
Lp

black ice ::

Zgleda, da imaš ISDN. Pokliči na Telekom/Siol (080 1000) in povej, da bi rad odjavil ISDN. Potem pa imaš na izbiro ali boš ohranil obstoječi telefonski priključek pri Telekomu ali ga boš odjavil in vzel IP telefonijo pri Siolu (ozirom katerem drugem ponudniku).

rawwer ::

Hvala za odgovor.
Mi lahko poveš kaj je in kaj rabi ISDN?
Kaj lahko se odločim da ne bi imel fiksnega telefona?

kmetek ::

ISDN se rabi za prah :=)

BALAST ::

ISDN je bila monopolska natega stoletja. Čeprav je kar zmogljiv, je pa vzdrževanje toliko dražje, da ga skorajda nihče več ne uporablja.

rawwer ::

Ko sem narocil internet, ISDN je bil pogoj za ADSL.
Ampak še ne vem kaj je ta ISDN :)
Hvala za odgovore.

black ice ::

rawwer je izjavil:

Ko sem narocil internet, ISDN je bil pogoj za ADSL.

Kaj je ISDN
Takrat je bil pogoj, sedaj (od septembra 2005) ni več.
Vglavnem ti priporočam da odjaviš ISDN in telefonski priključek pri Telekomu, če veliko telefoniraš preko stacionarca vzemi IP telefonijo pri Siolu, drugače pa vzameš samo paket Solo. Lahko se razgledaš tudi za drugimi operaterji ala Amis, Tušmobil itd. Včasih se splača malo premisliti, konec koncev lahko prideš skozi veliko ceneje za isti efekt.

rawwer ::

Če odjavim ISDN in telefonski paket pri Telekomu mi bo še delal internet ali morem naročit en paket?
Tega paketa Solo na Siolovi strani ne najdem.. to je samo internet brez telefona?

hacker1997 ::

ti priporpčam siol trio
imaš tv,internet,telefon
telefon je zelo poceni internet in tv pa lahko
uporabljaš neomejeno mi plačamo 39 eur
telefon,tv (paket mega,sicer brez HBO paketa),
internet 1 mbit

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Amis ima v maju novo ponudbo. Preveri še njihove cene.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

rawwer ::

Hvala za predloge. Tv res ne rabim.
Lahko odjavim samo ISDN? Kaj zgubim s tem?

black ice ::

rawwer je izjavil:

Kaj zgubim s tem?

Ne izgubiš čisto nič, samo pridobiš. ISDN je dandanes odveč.

rawwer ::

Ok ju3 bom poklical in odjavu ISDN.
Bom zaslužu 13,40EUR (+ddv) na mesec in ne bom vidu nobene razlike, vse bo kot prej :)

whatever ::

Ka pa če si zrihtaš prek kabelskega operaterja in odjaviš vso telefonijo altogether?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Tilen ::

Najboljše da poiščeš najcenejšega ponudnika v kolikor potrebuješ številko na kateri je sedaj ISDN. Ista hitrost + voip =21,90 EUR z zgornjega cenika. V kolikor pa ne rabiši niti VoIP in ti je trneutna hitrost OK pa poišči najcenejšega PRD ponudnika in naroči.


Bom zaslužu 13,40EUR (+ddv) na mesec in ne bom vidu nobene razlike, vse bo kot prej :)


Ne boš. V kolikor imaš SRD vzpostavitev boš še vedno plačeval PSTN priključek. Moral boš spremeniti aneks - PRD.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

whatever ::

Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Pyr0Beast ::

Poglej še kako je pri konkurenci ala T-2 in podobni.
Za 46EUR/mesec imam 10/2, 2TV, 1IP telefon in 2SIM kartice za uporabo mobilnih omrežij, 20GB snemalnika ter 50MB zastonjskega neta na telefonu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

rawwer, v kolikor se odločiš za drugega ponudnika ne odjavljaj PSTN/ISDN kar tako na svojo roko, ker lahko ostaneš brez proste parice. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lambda ::

Opozoril bi samo na eno stvar - kdor ne živi ravno v mestu, se mu splača imeti tak paket, da je oprema last ponudnika. Meni namreč vsako leto v povprečju ene 2-3x strela skuri modem (protiprenapetostna zaščita ni ziher). Pokličeš na Siol in čez dan, dva, tri pridejo zamenjat modem - zastonj.

Pred leti so namreč prodajali neke modre pakete, kjer so se še hvalili, da je potem modem last naročnika. Posledica tega je bila edino to, da moraš sam plačat novega, ko ti ga skuri ali ti crkne ...

rawwer ::

whatever tukaj nimam dostopa do kabelske.. nisem ravno v mestu.

Tilen če izberem tisti paket (21,90EUR) na Amisu lahko oni avtomatsko izklucijo iz Siola?
In izklucijo tudi ISDN? in jaz bi plačal samo tistih 21,90EUR + kar porabim telefona?
Če nočem telefona pa gledam paket enka mini?

Tilen ::

rawwer je izjavil:

whatever tukaj nimam dostopa do kabelske.. nisem ravno v mestu.

Tilen če izberem tisti paket (21,90EUR) na Amisu lahko oni avtomatsko izklucijo iz Siola?
In izklucijo tudi ISDN? in jaz bi plačal samo tistih 21,90EUR + kar porabim telefona?
Če nočem telefona pa gledam paket enka mini?


Najbolje, da vse urediš preko novega ponudnika. Oni potrebujejo le tvoje pooblastilo (dobiš za izpolnit) in uredijo odjavo ISDN/PSTN. Tako je, ti potem plačaš 21,9 + to kar porabiš. V kolikor pa ne bi imel telefona, pa vzameš enka mini, samo misim da je 20€ in se potem splača voip za 1.9€ zraven vzet.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

rawwer ::

ok hvala
Kaj kable, priklop in to uredijo tudi oni?
Obstaja kakšna cena priklopa, nov telefon?
Bi ostal kakšen dan brez interneta?

whatever ::

Tudi jaz nisem iz mesta, pa imamo kabelsko. Drugače sem sam bil naročnik siol 1Mbit 8 let (prej sem bil še v mestu), prav tako sem zaradi ISDNja želel znižat stroške in sem šel na polno razvezan dostop na Amis na 4Mbit. In kaj se je zgodilo? Dokler me še niso preklopili na 4mbit amis iz 1mbit siola je vse delalo na amisu enako kot prej na siolu, ko je pa enkrat tehnik na centrali upgradal na 4mbit, je pa linija bila večkrat down kot up, torej prekinjalo je vsakih nekaj ur za nekaj ur. Približno pol dneva je delalo, pol pa ne. Sem klical na Amis, so poslali Telekomovca 2x, ki ni zrihtal popolnoma nič, nakar sem imel vsega dovolj in preklopil h kabelskemu ponudniku, s katerim sem sedaj super zadovoljen (Elektro Turnšek).

Alternativni ponudniki so fajn, če dela. Če dela dela, če ne dela pa ne dela. Pri siolu pa če dela dela, če ne dela pa zrihtajo da dela. V tem je razlika med monopolistom in ostalimi. Žal pa to bistveno preplačaš.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Tilen ::

rawwer je izjavil:

ok hvala
Kaj kable, priklop in to uredijo tudi oni?
Obstaja kakšna cena priklopa, nov telefon?
Bi ostal kakšen dan brez interneta?


Nova oprema se priklopi na obstoječo infrastrukturo. Načeloma ne rabiš spreminjat ničesar. Trenutno ti gre dovodni kabel v razdelilec (spliter) v LINE in se na drugi strani razdeli na phone/modem. Phone gre v PSTN telefon ali NTBA škatlo, modem pa v modem v DSL/WAN. Vse kar bi torej moral storiti da bi delovalo je, da modem izklopiš in priklopiš novega. Najbolje bi bilo sicer priklopiti iz vtičnice direktno v modem brez razdelilnika vendar če to ni možno bi delovala tudi prva vezava. V kolikor greš iz ISDN na PRD dobiš afaik tudi telefon zastonj. Najbolje, da preveriš na 0802010 (1).

whatever, on ne bo spreminjal hitrosti. Ti si pa hitrost pvišal za 4x in v kolikor si res daleč so lahko na tej hitrosti težave. Hitrost z razdaljo pada. Lahko, da je glede na tvojo razdaljo 1 mbit bila optimalna hitrost, 4mbit pa definitivno previsoka. Govorim seveda na pamet, ker primera ne poznam. Lahko pa pogooglaš za RUO tabelo.

Vzorčna ponudba za razvezan dostop do krajevne zanke in skupno lokacijo

V primeru prijave napake o neustreznem delovanju xDSL povezave na razvezani zanki, Telekom Slovenije izvede preizkus s spektralno kompatibilnimi xDSL tehnologijami Telekoma Slovenije (ADSL, ADSL 2+). Funkcionalnost parice Telekom Slovenije presoja v skladu s podatki v naslednji tabeli.


Razdalja *
Sinhronizacijska hitrost (bit/sek)
pod 1 km
6 M/ 256 k
od 1 do 2 km
4 M/ 256 k
od 2 do 3 km
2 M/ 256 k
od 3 do 4 km
1 M/ 256 k
nad 4 km
256 k

Alternativni ponudniki so fajn, če dela. Če dela dela, če ne dela pa ne dela. Pri siolu pa če dela dela, če ne dela pa zrihtajo da dela. V tem je razlika med monopolistom in ostalimi. Žal pa to bistveno preplačaš.


Alternativni ponudniki imajo z lastnikom/vzdrževalcem bakrenega omrežja (TS) sklenjene pogodbe in pogodbene roke za odpravo linijskih težav.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Sej ne prišparaš celotnih 13EUR, namreč ceniki obstajajo dvojni za vse pakete, tudi pri Amisu in T-2. V primeru PSTN/ISDN naročnine so paketi kakih 4EUR manj. No še vedno se ti splača preklopit vsekakor.

In obvezno brez kakršnegakoli odjavljanja. Sklenit nov paket, pri Amis, Siol, kir ti ustreza če hočeš obdržaz telefonsko še obrazec za prenos številke ne pozabit in to je to. Preklop je takojšen, brez boš samo toliko časa, kolikor se bo pri tebi doma preklapljalo opremo:)

Je sicer Amis malo cenejši, tko kak EUR pri 1Mbit intenetu z tem da imaš možnost vzet paket za 4Mbit, ki je v bistvu toliko drag kot Siolov 1Mbit:)

Lonsarg ::

whatever je izjavil:


Alternativni ponudniki so fajn, če dela. Če dela dela, če ne dela pa ne dela. Pri siolu pa če dela dela, če ne dela pa zrihtajo da dela. V tem je razlika med monopolistom in ostalimi. Žal pa to bistveno preplačaš.


Larifari, če ti 4Mbit ne vleče, greš na nižji paket in dela, ista rešitev, pače si pri Siolu, ali pa pri kakemu drugemu. Itak gre vse prek Telekomove centrale, če se gre za ADSL in razlik v kvalitete povezave ni, različen je samo ponudnik povezave v net, podobno kot pri elektriki, če kej nagaja linija ni kriv tist ki ti elektriko prodaja, pač pa tist, ki ima v lasti omrežje. Dokler bo Siol zaračunal 6EUR, če greš iz 1Mbit na 2mbit in nadalnih 6 EUR če greš na 4mbit pač userjev, ki kaj več kot 1Mbit rabijo ne bo dobil.

jRk0 ::

lahko prek neta preveris, ce je mozen sioltv pri sebi in kaksna je max hitrost za net? to mislim, da ti takoj ven vrze, ne da maile posiljam =)

meh, sem ze poklico rajsi, tak da ok=)
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

rawwer ::

Hvala za odgovore.
Ne morem imet več ko 1 mb linijo.. sem že proval dat na 2 ampak je non stop padala..
Tko da verjetno niti Tv nebi prišla v poštev..
Sem si malo pogledal cene.
Sem se neodlocen med t2 in amis.
T2 ima neke probleme? Obstaja možnost da bo kaj dvigal cene al ne?
Aja samo še to.. Kakšna je razlika v praksi med skupno in polno razvezanem dotopu?

Lonsarg ::

Ta razlika je to, kar je point te teme:)
Polno razvezani dostop pomeni da NIMAŠ PSTN ali ISDN, torej to bi ti imel po tanovem, trenutno imaš pa skupno razvezani dostop.

T-2 je pred kratkiim dvignil cene, pomoje ne bo spet:) Je pa tko da T-2 ima VDSL, ki nese manj daleč od ADSL, ima pa višje hitrosti. Tak da če je predaleč lahko da ga sploh ne boš mogel imeti, če pa je blizu, je pa zelo mogoče, da lahko pri T-2 vzameš celo kaj več kot 1Mbit, ki je očitno zate max pri ADSL.

T-2 je imel samo finančne probleme, nobenih drugih, ki bi ble zate pomembni:) Zato je sploh dvignil cene in dvomim, da bi jih še enkrat. Jaz bi imel T-2, če bi imel možnost, tako imam pa Amis, greš pač od najcenejšega po vrsti:)

rawwer ::

Vse jasno :)
Torej
Amis:
dvojka TEL Classic 21,90EUR/mesec
T2:
Polno razvezan dostop 22EUR + telefon 3,5EUR = 25,5EUR/mesec

Zmaga Amis :)

Mipe ::

Kaj pa zanesljivost?

Senitel ::

Zanesljivost je generalno vprašanje parice in željene hitrosti kot pa samega ISP-ja.

Mipe ::

Pajade. Kaj pa odzivnost tehnične pomoči? Kako dolgo moram čakati, da mi odgovorijo na "JEBEMOVAMINTERNETNEDELA" klic? In kako dolgo traja, ta ta problem pravilno diagnostirajo ("Ste poskusili prižgati računalnik? Ok... So vsi kabli vtaknjeni? Iztaknite jih in spet vtaknite... ok... Ste prepričani, da je računalnik prižgan?") in ga tudi opravijo? (Ping pong med ISPjem in Telekomov)

Tilen ::

Z odnosom, kot ga imaš, je najverjetneje zelo težko diagnosticirati težavo. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mipe ::

Samo malo pretiravam. ;) Pri izbiri ISPja je treba upoštevati tudi njihovo odzivnost na težave.

Pyr0Beast ::

Pazi pri amisu - kako je glede razvezanega dostopa.
Če obržiš tel priključek pri T1 je internet logično cenejši.

(in net ti crkne ko te kdo pokliče ali dvigneš slušalko)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pazi pri amisu - kako je glede razvezanega dostopa.
Če obržiš tel priključek pri T1 je internet logično cenejši.

(in net ti crkne ko te kdo pokliče ali dvigneš slušalko)


Pri neustrezni interni napeljavi (SRD).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pyr0Beast ::

Pri neustrezni interni napeljavi (SRD).

Pa niti ne. Pulzno klicanje zabije napeljavo na maso neglede na to, kaj imaš pred njim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lonsarg ::

Če se kaj takega zgodi se lepo zamena napravo, tko stvar ne funkcionira, to je napaka, če ti tako dela Pyro. Če naprave ne popravi, potem pa tudi menjava ISPja ne bo popravila.

rawwer ::

Oj evo me nazaj :)
Na Amisu lahko izberem na moji lokacji samo telefonijo + internet 4 mb, kar pri meni se ne da (max 1 mb), ker sem pre daleč od centrale.
Tako Amis odpade.

Za enkrat sem mislu ostat na Siolu samo spremenit ISDN na Voip al kaj je že :)
Na Siolu so me poslali na spletno stran kjer lahko to sam nardim..
Mi lahko date eno roko, ker nevem točna kaj izbrat :)

Piše:
Informativni podatki o želenih storitvah:
Tip dostopa: PSTN/ISDN ali digitalni dostop? (Če do zdej sem imel ISDN verjetno morem izbrat digitalni dostop ne?)
SiOL telefonija: ne želim telefona, osnovni, neomejeni, univerzalni. (Tle mi rabi normalen telefon :) osnovni!?)
SiOL internet: (tukaj mi ponujajo hitrosti, tle izberem 1024/256, to ni problem).

Lonsarg ::

Ja PSTN/ISDN dostop imaš sedaj, tak da očitno bo digitalni pravi odgovor.

Tilen ::

rawwer, najverjetneje gre pri tem paketu za odprto hitrost do 4mbit? V kolikor je Amis cenejši ti potem tako ali tako vzpostavijo hitrost katera je v sklopu zakupljenega paketa na tvoji lokaciji možna. Skratka, če ti na koncu nastavijo 1 Mbit + voip za manj eur na mesec kot pri TS si še vedno na boljšem, ne?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

rawwer ::

Azgard thanks

Tilen
Piše samo internet DO 4mb
drugih podatkov ni..
to stane 27,90EUR
Ja če se da, bi jim reku da imam lahko samo 1 mb.. jih bom poklical..

rawwer ::

Sem klical zdej Amis in Maja pravi da (za paket 4mb + telefon) bom lahko imel internet maksimalno tolko kot mi linija pusti (+-1mb) ampak bom plačeval tako in tako 27,90EUR.

To (če se ne motim) pomeni da bom imel telefonijo + internet nekje 1 mb, mogoče kaj več, internet bo delal brez da pade linija in to.. in bom plačeval 27.90EUR kar je manj kot če ostanem pri Siolu in spremenim ISDN na Voip.

Je prav ne? :)

Tilen ::

Tako je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

rawwer ::

Ok torej al izberem to ali T-2 kjer za 1mb + telefon 22EUR + 3,5EUR = 25,5EUR plus tega da je vdsl in bi riskiral da ne pride do mene.

Nič za enkrat bom izbral Amis

Hvala vsem.

Jinto ::

Če imaš tako slabo linijo, da ti na ADSL ne gre več kot 1mbit, je malo verjetno, da bi pri T-2 na VDSL lahko sploh kaj imel.

Pyr0Beast ::

Imaš pa na T-2 tehnike, kateri vedo, kaj delajo.
Poleg tega tudi vezave ne in se zlahka odjaviš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Pyr0Beast je izjavil:

Imaš pa na T-2 tehnike, kateri vedo, kaj delajo.
Poleg tega tudi vezave ne in se zlahka odjaviš.


Fizike ne morejo pretentati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

rawwer ::

oj še to
kaj obstaja kje kakšen zemljevid kjer kaže točno kje so centrale, ker nisem 100% siguren kje je :)
al pa če kdo ve kje je centrala v Kopru..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159231 (11098) kixs
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721768 (15539) Tydek
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222431 (1697) roscha
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444544 (3336) snoopy20
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036245 (15652) Primoz78

Več podobnih tem