» »

vzpostavitev brezžične povezave

vzpostavitev brezžične povezave

gruffalo ::

pozdravljeni,
kupis sem nov laptop hp compaq presario cq71-420sm in nanj instaliral win 7. kupil sem tudi wireless router asus wl-550ge. Ko vzpostavim povezavo mi napiše, da je ta sicer vzpostavljena, ni pa dostopa do interneta.
prosim za pomoč

  • spremenil: KoMar- ()

axee ::

OK vidim da imaš kar zmešane stvari z povezavami(namenoma ali nenamenoma). Kot vidim imaš ADSL, torej naredi naslednje:

Pojdi v ruter in nastavi internet kot pppoe povezavo, notri pa napiši username in password za ADSL ki ga ponavadi napišeš na računalniku (tako kot sedaj). Sedaj bo ruter povezan na splet in vsem klientom ponudil to povezavo (tako je na vsakemu klientu le toliko dela, da se le poveže na omrežje, ni komplikacij z delanjem povezave in povezovanjem). Ti pa se samo poveži na to omrežje in bo vse delovalo, tisto povezavo na klic (adsl) na računalniku pa lahko izbrišeš.

Poznam pa nekaj paranoičnih ljudi, ki ne želijo biti izpostavljeni internetu neprestano in želijo povezavo na klic na računalniku, če je to tvoja želja potem zgornje ne velja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548293 (484) Lonsarg
»

Modem -> Router, statičen IP

Oddelek: Omrežja in internet
172987 (2661) crniangeo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951160 (22910) simone

ADSL in dva računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
51069 (1040) bastadu
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654919 (4155) Klemenn

Več podobnih tem