» »

Študentsko delo -> "malo delo"

Študentsko delo -> "malo delo"

««
12 / 12
»
»»

Tarzan ::

Toliko napačnih informacij, kot jih je bilo na to temo lansiranih, jih že dolgo časa nisem videl. Se vidi, da je v igri preveč denarja. In dildov.

mirage ::

BlueRunner je izjavil:

Nekaj na to temo?


Dobra :D
Sem že sam razmišljal, da bi naredil isto zadevo in kar naekrat star sistem izgleda zelo podoben novemu :)

BlueRunner ::

Meh. Ni čisto isto. Ampak na diagramčku lahko itak izpostaviš tisto, kar ti ustreza. Na interesnem združenju agencij za posredovanje del, pa so seveda izpostavili stvari tako, da vodijo k njihovim sklepom.

No, moj diagramček pa vodi k mojim sklepom. Pa smo si bot.

fosil ::

Sicer pa ne vem zakaj se študentski servisi sploh pritožujejo zaradi novega kao kompliciranega postopka.

Itak jih bodo ukinili in jim tako prihranili muke.
Tako je!

BlueRunner ::

Itak jih bodo ukinili in jim tako prihranili muke.

Za lastnika študentskega servisa verjetno ni nič hujšega kot to, da se mu izmakne to molzno kravo.

ahac ::

Zdaj bo pa perfektna priložnost, da grejo lastniki študentskih servisov v kakšen resen biznis in ustvarijo nova delovna mesta. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

fosil ::

Itak jih bodo ukinili in jim tako prihranili muke.

Za lastnika študentskega servisa verjetno ni nič hujšega kot to, da se mu izmakne to molzno kravo.

Izjava je bila seveda mišljena kot sarkastična :)
Tako je!

49106 ::

ahac je izjavil:

Zdaj bo pa perfektna priložnost, da grejo lastniki študentskih servisov v kakšen resen biznis in ustvarijo nova delovna mesta. :))


Ali pa lepa pokojnina na tropskih otokih.

BlueRunner ::

fosil je izjavil:

Itak jih bodo ukinili in jim tako prihranili muke.

Za lastnika študentskega servisa verjetno ni nič hujšega kot to, da se mu izmakne to molzno kravo.

Izjava je bila seveda mišljena kot sarkastična :)

Sry. Detektor se mi ni sprožil. Ampak tudi ne-sarkastično je to čisto korektna ocena njihove zelo verjetne prihodnosti.

Sicer pa se ne bojim, da se ne bi prilagodili. Bomo pač dobili še nekaj podjetij tipa Addecco.

lambda ::

Hm, preden sem tiste linke prilimal sem imel kvečjemu kaki 2 minuti časa, da sem zadevo preletel. In moj vtis ob tistem grafu je bil: kul, uvedimo malo delo, večina tistih postopkov se izvede elektronsko, torej ni veliko več dela in bo vsaj transparantno, kaj se dogaja, ne pa toliko mutnih poslov s temi napotnicami, kot sedaj.

Očitno je pri meni tista spletna stran naredila napačen vtis. :)

BlueRunner ::

Če odstranim balast vseh nepotrebnih okvirčkov, potem bo za študenta bistvena razlika v temu, da se bo obseg in plačilo za delo dogovorilo preko agencije, ki bo ta podatek zavedla. Ne bo se več delalo na "odprto napotnico" kjer bi bil dogovor formaliziran na koncu dela, ampak bo napotnica (kakor si jo predstavljam) imela naravo mini projektne pogodbe. Koliko dela za koliko keša.

Sicer ne vem koliko je bilo sporov, ker je podjetje napisalo manj ur ali pa na koncu nižjo urno postavko, ker nekomu nekaj ni bilo všeč. Vendar pa takšna oblika okoriščanja študentov/malih delavcev več ne bo tako enostavna. Po drugi strani pa tudi kakšna nagrada za dobro opravljeno delo več ne bo izplačljiva na ta način.

To je pa za uporabnika tudi edina komplikacija. Kaj vse drugo delata podjetje in agencija v ozadju pa neposredno na delavca ne bi smelo vplivati. Tisto glede beleženja ur, pa me zanima, če bo kdo kontroliral, če je 8 ur dela dejansko 8 ur dela in ne 12 ur dela za plačilo 8 ur. Tukaj bodo morali inšpektorji prevzeti pobudi in začeti stvari čistiti, če ne bo to še vedno kalvarija izkoriščanja. Sicer ne bo nič slabše od trenutnega stanja, ampak lahko bi se tudi to začelo urejati.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

In ena zanimiva: poznam primer, kjer je razmerje študenti : redno zaposleni približno 1 : 1 in so študentje vprašali, če se za njih kaj spremeni z uvedbo malega dela. In odgovor je bil, da se bo urno postavko množilo s 3 (imajo že sedaj tako nizko, da se to da, pa še malce se jim bo znižala), ter število ur delilo s 3.

BlueRunner ::

Ja saj... tukaj bi red lahko naredili samo inšpektorji. Tudi sedaj pa ni nič posebnega, da nekdo dela 10+ ur na dan, plačanih pa dobi efektivno 8 ur na dan.

Bo pa zanimiva ta, da bo agencija (ali agencije - kdo ve koliko jih bo) vedela katera podjetja so bila ulovljena pri kršitvi. Sankcije za ta podjetja pa je ukinitev možnosti malega dela pri njih.

Kar bi hipotetično omogočilo, da postanejo učinki dela delovnih inšpektorjev kumulativni. Ko se enkrat odkrije tovrstna kršitev v podjetju, potem tudi po odhodu inšpektorja podjetje ne more kar takoj začeti delati po starem, saj malih delavcev več ne bo moglo zaposliti...

Ja... si predstavljam zakaj delodajalci niso ravno navdušeni nad tem zakonom. Samo, če bi preveč javno in naglas pljuvali po njemu, potem bi morda še kdo pogruntal zakaj ima dobre plati za delavce.

overlord_tm ::

Glede v naprej znane postavke, je samo pozitivno, ker poznam podjetja ki so se izmikala dogovoru o urni postavki, na koncu pa izplacala 33% nizjo od dogovorjene.

energetik ::

BlueRunner je izjavil:

Tudi sedaj pa ni nič posebnega, da nekdo dela 10+ ur na dan, plačanih pa dobi efektivno 8 ur na dan.

Vedno me je pa zanimalo kdo je sploh hotel na tak način delat. Osebno bi pri prvem izplačilu odšel s take firme.

overlord_tm ::

energetik je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Tudi sedaj pa ni nič posebnega, da nekdo dela 10+ ur na dan, plačanih pa dobi efektivno 8 ur na dan.

Vedno me je pa zanimalo kdo je sploh hotel na tak način delat. Osebno bi pri prvem izplačilu odšel s take firme.


Nekateri so srecni da imajo delo. Cudna miselnost :/

BlueRunner ::

overlord_tm je izjavil:

energetik je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Tudi sedaj pa ni nič posebnega, da nekdo dela 10+ ur na dan, plačanih pa dobi efektivno 8 ur na dan.

Vedno me je pa zanimalo kdo je sploh hotel na tak način delat. Osebno bi pri prvem izplačilu odšel s take firme.


Nekateri so srecni da imajo delo. Cudna miselnost :/

Priznam, da sem bil kot študent "kriv" enake miselnosti. Če si želel delati, si delal več, kot je sicer pisalo na papirju, zato da si bil bolj "konkurenčen". Šele čez nekaj časa sem spregledal kako s tem samemu sebi pljuvam v skledo.

Je pa bilo vsaj zame zelo težko izstopiti iz tega vzorca razmišljanja in obnašanja. ZELO težko.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Čudna miselnost, če nočeš delati več ur, kot si plačan? Ni čudno, da delodajalci izkoriščajo, če pa folk mirno požre vse, kar jih servirajo.

BlueRunner ::

energetik je izjavil:

Čudna miselnost, če nočeš delati več ur, kot si plačan? Ni čudno, da delodajalci izkoriščajo, če pa folk mirno požre vse, kar jih servirajo.

Ah... mladost, zagnanost, naivnost. Važno je, da se iz tega človek nekaj nauči. V malo večji sliki pa ni slabo, da se postavi mehanizme, ki tej "naivnosti" preprečujejo, da bi povzročila preveliko škode. Sama sebi in drugim okoli sebe.

Zgodovina sprememb…

overlord_tm ::

energetik je izjavil:

Čudna miselnost, če nočeš delati več ur, kot si plačan? Ni čudno, da delodajalci izkoriščajo, če pa folk mirno požre vse, kar jih servirajo.


Ne, cudna miselnost je ce delas vec kot te placajo. Oz. da mislis da je delodajalec nek dobrotnik, ki ti daje delo in denar.

Matako ::

Ure dela so še en ostanek starega razmišljanja.

- Z delodajalcem se zmeniš kaj je treba narediti do kdaj. Rok je lahko jutri, čez en teden, eno uro, karkoli.

- Ostalo je tvoj problem.


V bistvu bi moralo biti delodajalcu vseeno če narediš v krajšem času (bolje kot daljšem, ne?) - ker on te rabi da opravljaš delo. Važen je rezultat! Ampak v praksi si po službah ljudje drug drugemu gledajo čez ramo koliko je kdo časa v službi, kar je po mojem čisti retro fail.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

energetik ::

Če se postavi samo rok, do kdaj je treba končati, se najverjetneje pojavijo še hujša izkoriščanja. Vedno krajši roki, na koncu pa se samo še dela in spi. Res krasno to "novo razmišljanje".

Sem pa za to, da niso ure omejene na 8h v enem kosu ampak si jih vsak razporedi kakor hoče. Magari tudi od 6h-14h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Invictus ::

Vlada hoče urediti študentsko delo, pa tak halo.

V bistvu je ta zakon o malem delu pisan na kožo študentom. S tem se ukinja študenske servise v obliki kot so sedaj.

Uvaja nekaj zavarovanja za zaposlene študente, sicer pa to ni zastonj.

Po celi Evropi je študentsko delo omejeno, drugače plačaš povsem normalne davke (Danska - lepo plačaš 50%).

Stokate da delodajalci ne plačujejo dela. Saj ga jim ni treba. Saj še nisem slišal za študenta, ki bi podpisal kakršnokoli pogodbo za delo. Če uradno ne delaš, te tudi ni treba plačati. Preprosto.

LP I.

Matako ::

energetik je izjavil:

Če se postavi samo rok, do kdaj je treba končati, se najverjetneje pojavijo še hujša izkoriščanja. Vedno krajši roki, na koncu pa se samo še dela in spi. Res krasno to "novo razmišljanje".


Rekel sem ZMENITA za rok. Kaj ti ni jasno?

Glej delavec in delodajalec se v normalni družbi itak medsebojno "izkoriščata". Delavec hoče imeti čimveč in lahko kadarkoli oddide, za delodajalca pa že ti veš kako je. Pač zakon ponudbe in povpraševanja v akciji.

In ja - ure so zastarele. Ne v vseh poslih, ampak danes obstaja ogromno opravil, kjer je zahteva po X-urnem delavniku nepomembna in samo otežuje organizacijo. Pač odvisno od primera - a zakon hoče uravnavati VSE po enakem principu, kot da so vsa dela enaka ročnim. To je težava.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

BlueRunner ::

Z delodajalcem se zmeniš kaj je treba narediti do kdaj. Rok je lahko jutri, čez en teden, eno uro, karkoli.

To "pali" tam, kjer je narava dela takšna, da si primarno sam odgovoren za rezultate celotnega dela in hkrati pretežno neodvisen od okolja.

Torej dela v smislu avtorskih del, njim sorodnih in individualnega dela (npr. lepljenje kuvert, tam kjer še niso kupili stroja za to).

Kadar nisi primarno sam odgovoren za rezultate celotnega dela (recimo projektno delo), se moraš prilagoditi skupini. Usklajevanje dela količkaj večje skupine pa je potem že takšna misija nemogoče, da se to delo formalizira. Ko se formalizira, se predpiše standarde. Potem se pa temu bodisi pokoriš, bodisi greš drugam ali pa v drugo vrsto dela.

Kadar si pa pretežno odvisen od okolja pa si tudi ne boš sam izbiral urnika dela. Trgovina je recimo odprta 12 ur. Lastniku je čisto vseeno, če bosta notri delala dva po 6 ur, dva po 8 + 4 ure ali pa en vseh 12 ur. Urnika si ne izbiraš, imaš pa vzpodbudo, da boš delal in pobral plačilo za vseh 12 ur, čeprav bo delodajalec (načeloma) smel pisati samo 8 ur.

Torej ni vsako moderno delo takšno, kot ga ti pojmuješ za modernega. Ravno moderno delo velikokrat posega v sfero zasebnega življenja in mladi, ki nimajo izkušenj, tudi nimajo (samo)discipline, da bi ti dve stvari ločili. Kdor pa živi po maksimi, da je njegovo delo tudi njegovo življenje, pa je verjetno že podjetnik ali pa mu je edina rešitev, da to čim prej postane. Po vseh ostalih možnostih bo na koncu samo je***a stranka.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Okapi je izjavil:

Do nekaj redno zaposlenih je potem 1 "mali delavec", naprej pa mislim da 30% redno zaposlenih.
Raje si poglej tabelico 7 postov više.

O.

Bom raje pogledal predlog zakona:

(5) Pri delodajalcu lahko naenkrat opravlja malo delo toliko upravičencev, da njihovo število ne presega 30 % vseh redno zaposlenih pri tem delodajalcu. Pri delodajalcu, ki zaposluje vsaj enega, vendar manj kot deset delavcev, lahko malo delo opravljata največ dva upravičenca. Pri samostojnem podjetniku - posamezniku, ki nima zaposlenega nobenega delavca, lahko malo delo opravljata največ dva upravičenca.

nuclear ::

Da ne odpiram novega topika, me samo zanima, če je kje kaki digitronček online za izračun dohodnine za študenta? Praksa se ne računa kot študentsko delo je tako? Čeprav je preko študenta plačano?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

St235 ::

Vsi prihodki se štejejo v izračun dohodnine. Če si dobil prakso plačano preko napotnice pa tako ali tako ne bo razlike od drugega študentskega dela.

Drugače za 2009 dobiš obrazec za izračun tukaj http://www.dohodnina.com/si/izracun/
Za 2010 jih pa seveda še ni, sam ne bo bistvenih sprememb od lani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

nuclear ::

Ajate, torej hvala lepa. Mislim da imam okoli 3300EUR prihodkov ta let, koliko plačam dohodnine? Kak digitronček?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

St235 ::

za 3.300 na letni ravni ne plačaš nič. Splošna olajšava je okgrog 3.100 sam če imaš manj kot 10.000 dohodkov na leto je potem ta olajšava dvojna. Pa tudi na status študenta dobiš ene 3.000 EUR olajšave, če te starši nimajo prijavljenega za svojo olajšavo.

V glavnem dokler zaslužiš manj kot 6.000 EUR na leto se ne rabiš sekirat.

Če presežeš olajšavo pa samo za tisti delež za kolikor presežeš plačaš 16/27/41%. Procent je odvisen od tega za koliko presežeš osnovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kenpachi ::

Hey, ni mi za lutat po internetu in iskati naokrog... Zanima me, kdaj pa naj bi tale stvar stopila v veljavo?
Zaraki Kenpachi.

smolnikarj ::

treba je blagajno nekak napolnit, pač preko študentov, zakaj ne bi raje ukinili študentskih servisov....

jap

jap
[url]http://www.konecranes.si/[/url]

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Zakaj bi vzdrževali večne študente namesto države?

dolenc ::

Eni majo tolk proti tem "večnim študentom", ko da je tista šolnina rop države. Celo živlenje plačuješ davke, razna(hočeš nočeš) zavarovanja, vinjete, trošarine itd... Vsakič ko gre študent na per plune še malo v proračun. Če zmagaš na lotu, zmaga tudi država, če zmagaš na natečaju za najbolj inovativno idejo, jo ima zraven še država.

Res se je za bat, da bo proračun presahnil zaradi teh zlobnih, izkoriščevalskih večnih študentov, ki bodo v vsakem primeru (razen če se ne odselijo v drugo državo) "vračali" državi preko 60% vsega kar bodo zaslužili.

oldguy ::

Eni majo tolk proti tem "večnim študentom", ko da je tista šolnina rop države. Celo živlenje plačuješ davke, razna(hočeš nočeš) zavarovanja, vinjete, trošarine itd... Vsakič ko gre študent na per plune še malo v proračun. Če zmagaš na lotu, zmaga tudi država, če zmagaš na natečaju za najbolj inovativno idejo, jo ima zraven še država.

Res se je za bat, da bo proračun presahnil zaradi teh zlobnih, izkoriščevalskih večnih študentov, ki bodo v vsakem primeru (razen če se ne odselijo v drugo državo) "vračali" državi preko 60% vsega kar bodo zaslužili.


Dej dej... Ne moreš primerjat s tistimi, ki redno delajo, in ves čas, ko študent "študira", plačujemo njegov študij. Zastonj kosila ni, zastonj faksa tudi ne. Prej vam bo to jasno, bolje bo za vse.

Jaz bi zadeve rešil takole: nabil vam bi šolnine do neba (min. 10.000EUR na letnik), država ti "posodi" za študij, če ne narediš letnika, marš, vrnit denar. Vkolikor doštudiraš redno, ti država odpiše puf. Bi hitro videli, kakšen problem bi bilo potem še študentsko delo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

kmetek ::

Noben problem v trenutku, pa delodajalci bi začel pogodbeno zaposlovat pač...

Aljaz1980 ::

Jaz bi zadeve rešil takole: nabil vam bi šolnine do neba (min. 10.000EUR na letnik), država ti "posodi" za študij, če ne narediš letnika, marš, vrnit denar. Vkolikor doštudiraš redno, ti država odpiše puf. Bi hitro videli, kakšen problem bi bilo potem še študentsko delo...


kako trenutno stojijo stvari ne bi bilo problema, lahko pa nastane če bo ministrstvo za šolo postavilo za "tihi" kriterij, da več kot jih vrže profesor bolšo ima oceno dela, ker trenutno vemo da več študentov ko naredi bolje je za profesorja, no na nekaterih faksih ni temu tako

oziroma ker tukaj govorimo o Sloveniji se bojim da bi se stvar izrodila do te mere da bi bil čez recimo desetletje za vse plačljiv študij, davki seveda nebi bili nič manjši
10.000 je veliko preveč, vsota mora biti enaka vsoti za izredni študij in mogoče kakšnih 20% več zaradi (študentskih privilegijev)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

darkolord ::

Jaz bi zadeve rešil takole: nabil vam bi šolnine do neba (min. 10.000EUR na letnik), država ti "posodi" za študij, če ne narediš letnika, marš, vrnit denar. Vkolikor doštudiraš redno, ti država odpiše puf. Bi hitro videli, kakšen problem bi bilo potem še študentsko delo...
S tem ustvariš kopico novih problemov:
- folk bi se bolj množično vpisoval na bluzerske fakse,
- kar nekaj takih, ki bi faks naredili, si ne bi upalo tvegati, ker si ne bi mogli tega privoščiti,
- nekaj bi jih pahnil v revščino

na račun tega, da se jih bo par malo bolj pridno učilo...

overlord_tm ::

darkolord je izjavil:

Jaz bi zadeve rešil takole: nabil vam bi šolnine do neba (min. 10.000EUR na letnik), država ti "posodi" za študij, če ne narediš letnika, marš, vrnit denar. Vkolikor doštudiraš redno, ti država odpiše puf. Bi hitro videli, kakšen problem bi bilo potem še študentsko delo...
S tem ustvariš kopico novih problemov:
- folk bi se bolj množično vpisoval na bluzerske fakse,
- kar nekaj takih, ki bi faks naredili, si ne bi upalo tvegati, ker si ne bi mogli tega privoščiti,
- nekaj bi jih pahnil v revščino

na račun tega, da se jih bo par malo bolj pridno učilo...


- folk se ze sedaj mnozicno vpisuje na bluzerske fakse, da lahko potem dela in poceni je
- no risk, no biscuit
- naravna selekcija :)

Aljaz1980 ::

folk se ze sedaj mnozicno vpisuje na bluzerske fakse, da lahko potem dela in poceni je

ni treba rešit z denarnimi kaznimi, kjer nasrkajo poleg večnih študentvo še tisti, ki jim faks pač ni šel/ležal/zaradi smrti v družini/itd.

preprosto če letnik fukneš, lahko ponavljaš samo 1x ali menjaš šolo, potem pa ne moreš se več šolat redno, samo izredno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

Gandalfar ::

saj tako je ze zdaj?

oldguy ::

ni treba rešit z denarnimi kaznimi, kjer nasrkajo poleg večnih študentvo še tisti, ki jim faks pač ni šel/ležal/zaradi smrti v družini/itd.


To, da je faks treba plačat, ni denarna kazen. To je naravno stanje stvari. Kaj, misliš, da sedaj tvojemu profesorju plača kar pade v žep iz neba? Well, ne, ne pade. Plačamo ga davkoplačevalci...

Pa tudi ni logično in zdravo, da se popolnoma vsakdo vpiše na faks, tako kot danes. Prvič zato, ker jih precej zadeve ne vzame resno in zato faksa nikoli ne naredi, drugič zato, ker preveliko število diplomantov razvrednoti vrednost nazivov (kar se tudi danes že dogaja, ko za vsako pasjo procesijo od službe hočejo faks), tretjič pa zato, ker preprosto potrebujemo tudi poklice in ker je zaželjeno, da se z njimi kdo že ukvarja od 18 leta dalje (in je po možnosti bolj uspešen, kot pa če bi prej še 5 let bluzil po faksih in pirčkal).

Država bi pač subvencionirala določene fakse glede na vnaprej postavljene kriterije (takšne, da tisti, povsem papirnati, iz tega izpadejo), ravno tako bi se glede osebnih problemov dalo narest kako popolnoma življensko izjemo (npr. dovoljeno ponavljanje zgolj enega letnika). Ampak to je to.

BlueRunner ::

Pa počasi bi bil že čas, da se dokončno ukine razlikovanje na redni/izredni študij ter, da se vzpostavi sistem, kjer študirajo najboljši in ne tisti, ki študirajo kar tako, ker lahko (na račun let ali pa na račun denarja).

Torej enoten program, sprememba mature na način, da bo postala relevantno merilo pri vpisu ali pa ponovna uvedba sprejemnih izpitov. Tisti, ki študirajo prvič, ji stroške krije država, tisti, ki se "reformirajo", si stroške krijejo sami. Ne bo se pa več vpisovalo: a) ljudi, ki ne izpolnjujejo kriterijev znanja in b) ljudi, ki potrebujejo samo status. To naj bo potem univerziteten študij. Ostalo so lahko strokovni programi (tipa MBA in ostale eno- in dvo-letne specializacije), ki si jih ljudje nabirajo kakor jim ustreza. Permanentno izobraževanje in to...

Mipe ::

dolenc je izjavil:

Eni majo tolk proti tem "večnim študentom", ko da je tista šolnina rop države. Celo živlenje plačuješ davke, razna(hočeš nočeš) zavarovanja, vinjete, trošarine itd... Vsakič ko gre študent na per plune še malo v proračun. Če zmagaš na lotu, zmaga tudi država, če zmagaš na natečaju za najbolj inovativno idejo, jo ima zraven še država.

Res se je za bat, da bo proračun presahnil zaradi teh zlobnih, izkoriščevalskih večnih študentov, ki bodo v vsakem primeru (razen če se ne odselijo v drugo državo) "vračali" državi preko 60% vsega kar bodo zaslužili.


Ciljal sem na študentske servise, ki vlečejo denar iz državnega korita za žure in drugo šaro (parada poroda), ki niti ni povezana z študijem, ampak ok...

LordTado ::

KAj pri malem delu teče delovna doba?

bluefish ::

Ja.

tx-z ::

Ne vem če je kje v tej temi že blo napisan ampak zanima me sledeča stvar. Letos sm preko študentskega servisa dobil 3000EUR (max nakazilo pod 400EUR). A morm karkoli jst, oz. moji starši narest? Vem da onadva neki pišeta davčne olajšave al ne vem točn kaj.
tx-z

LeQuack ::

Splošna olajšava za študente je 3100EUR, ti si pod to mejo tako da ne boš rabil doplačat davka. Zato je vseeno, če te starša dasta kot vzdrževanega člana in tako sebi prihranita nekaj evrov.
Quack !

tx-z ::

Supr=) Hvala.
tx-z
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615463 (11963) Janac
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712848 (11467) pirlo
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466196964 (168328) Mipe
»

Zbiranje podpisov za referenduma (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21738201 (35025) borisk
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321599 (16811) bluefish

Več podobnih tem