» »

Odpoved najemne pogodbe

Odpoved najemne pogodbe

cyber_killer ::

Imam sklenjeno pogodbo za nedoločen čas z 90dni odpovednim rokom. Torej danes dam odpoved in moram biti 90dni še not oz. plačevat tud če nisem not. Sicer lastnik je vredu in pomoje bi se dalo zment, sam vsi vemo, da se pri denarju vse zaustavi.

Kaj mu lahko rečem kot razlog. Resnični razlog je to, da sem našel 2x večje stanovanje za isti denar. Sicer ni kakih večjih težav v stanovanju so pa problem mravlje - faraonke. Lahko to navedem kot razlog, da nočem živeti več na tak način. Poleg tega je pa še zgornji sosed, ki je malce glasen.

Je to dovolj, da mu zatežim, če slučajno nebi hotel pristati, da grem takoj ven in se izselim v drugo stanovanje. Nebi se rad kregal ali karkoli, ker je lastnik res ql, sam vseeno vprašanje.

Okapi ::

Hja, razen če te kaj res življenjsko ne ogroža, ne moreš prisilit lastnika, da bi odstopil od odpovednega roka, če tega ni pripravljen prostovoljno narediti. Odpovedni rok ščiti tebe, da te ne more kar iz danes na jutri ven vreči, in ščiti njega, da ima čas dobiti nove najemnike.

Če se prostovoljno zmenita, ni problema. Drugače pa greš ti seveda lahko jutri ven, samo tri mesece boš še vseeno plačeval najemnino, oziroma manj, če bo lastnik prej našel najemnika.

Če bi te lastnik hotel iz stanovanja vreči prej kot v treh mesecih, bi verjetno tule spraševal za nasvet, kako mu to lahko preprečiš. Moraš biti pošten v obe smeri.

Glede mravelj - če bi meni kot lastniku stanovanja podnajemnik prišel ven s takim vzrokom za predčasno prekinitev pogodbe, bi rekel, da je on kriv zanje in bi mu zaračunal najdražjo možno dezinsekcijo stanovanja.:P

O.

cyber_killer ::

Jah to ni laž to je resnica. Ko sem že prišel so bile mravlje, česar lastnik ni povedal. Ampak kot sem že povedal, nebi rad ispadel nepošten. Ampak vseeno zgolj vprašanje. Upam, da se bova lahko zmenila, ker bo lastnik stanovanja prej dobil najemnike kot pa jaz stanovanje, katerega imam zdaj v očeh. Take prilike nedobiš vsak dan.

Seveda mi je pa kristalno jasno, da pogodba oba ščiti.

Zgodovina sprememb…

Company ::

Kaj bi bilo pa v primeru, da ti on odpove pogodbo? Gotovo bi se držal pogodbe kot pijanec plota. Ni kaj, pogodba je podpisana, vse je odvisno le od dobre volje lastnika, ali ti kaj popusti ali ne. Noben vzrok (v mejah normale) ti ne bo kaj dosti pomagal.

LP!

Okapi ::

Jah to ni laž to je resnica. Ko sem že prišel so bile mravlje, česar lastnik ni povedal.
Saj ne pravim, da ni res. Ampak če bi te res motile, bi mu moral to omeniti prvi teden. Sedaj izpadejo kot za lase privlečen izgovor in potem bi se, vsaj jaz, kot lastnik pač tako branil pred zahtevami nehvaležnega najemnika:P

O.

imagodei ::

Ti mu kar pošteno povej, kakšen je razlog. Mogoče bo pa on prepolovil najemnino... Pa če te bo to interesiralo, lahko ostaneš, drugače pa vseeno zamenjaš stanovanje. Tako funkcionira trg. To, da mu poveš pravi razlog je koristno tudi za ostale najemnike. Pa še tu lahko mogoče navedeš kvadraturo in ceno obeh stanovanj, tako da se čimbolj razširi glas o tem... Saj veš, ponudba, povpraševanje...

V zadnjem času je vse bolj videti, da nekateri na vso silo hočejo oddajat stanovanja po nerealno visokih cenah in jih niso nikakor pripravljeni spustiti. Kupna moč v Sloveniji realno pada, trend cen stanovanj je navzdol, najemnine bi pa kar višali oz. jih držali na nivoju junij-julij 2008. Halo?
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Halo?
Ja, temu se reče tržno gospodarstvo oziroma ponudba in povpraševanje. Ljudje brez stanovanj bolj potrebujejo stanovanje, kot ljudje, ki imajo stanovanje viška, potrebujejo najemnino. V povprečju seveda, in zato ostajajo najemnine visoke.

O.

imagodei ::

@Okapi,

to seveda ne drži oz. je to samo pol zgodbe. Druga polovica je ta, da če vzameš v roke Salomonca ali pa se sprehodiš čez www.nepremicnine.net, najdeš stanovanj za oddajo kolikor hočeš. Torej je ponudba dovolj visoka, najemodajalci pa v pohlepni iluziji držijo cene previsoko našponane na trenutno situacijo v državi.

Ena najbolj osnovnih zadev v zdravih ekonomijah je sicer to, da je najemnina stanovanja VIŠJA, kolikor znaša obrok stanovanjskega kredita na 10-15 let. Če si kreditno nesposoben, si prisiljen plačevat najemnino. Če si kreditno sposoben, vzameš kredit in imaš svoje stanovanje.

Ampak Slovenija ni država z normalno ekonomijo. Da to ni samo demagogija oz. jamr razočaranega obiskovalca foruma, se kaže prav v tem času - ne samo na nepremičninskem trgu: Slovenski borzni indeks na 10-mesečnem dnu.
- Hoc est qui sumus -

EC9 ::

cyber_killer je izjavil:

Imam sklenjeno pogodbo za nedoločen čas z 90dni odpovednim rokom. Torej danes dam odpoved in moram biti 90dni še not oz. plačevat tud če nisem not. Sicer lastnik je vredu in pomoje bi se dalo zment, sam vsi vemo, da se pri denarju vse zaustavi.

Kaj mu lahko rečem kot razlog. Resnični razlog je to, da sem našel 2x večje stanovanje za isti denar. Sicer ni kakih večjih težav v stanovanju so pa problem mravlje - faraonke. Lahko to navedem kot razlog, da nočem živeti več na tak način. Poleg tega je pa še zgornji sosed, ki je malce glasen.

Je to dovolj, da mu zatežim, če slučajno nebi hotel pristati, da grem takoj ven in se izselim v drugo stanovanje. Nebi se rad kregal ali karkoli, ker je lastnik res ql, sam vseeno vprašanje.


Ti mu povej točno to kar si tu napisal.
1. našel ceneje, (mimogrede) 2. imate faraonke & preglasnega soseda (tega lahko tudi spustiš...)

Glede odpovednega roka so ti prav razložili - 90 dni boš še plačeval in prebival not, če se ne dogovorita drugače. Vse ostale variante s takojšno odselitvijo, kreganjem, izisiljevanjem...so ponavadi daljše in dražje (v EUR in neprijetnostih).
Ideja: Če ti pogodba tega ne prepoveduje, lahko v tem času (90 dni) daš stanovanje v podnajem komu drugemu, da si zmanjšaš stroške...

Zgolj iz firbcva: koliko, za koliko m2 plačuješ v trenutnem stanovanju, kje je in kje/za koliko/koliko m2 je nova ponudba?

Zadnje čase namreč poznam presenetljivo veliko ljudi, ki so dobili "izredne pogoje" najema.

Okapi ::

Ampak Slovenija ni država z normalno ekonomijo.
Ekonomija je po mojem kar normalna. Problem je v tem, ker ni dovolj stanovanj, namenjenih oddajanju. Ljudje, ki pri nas oddajajo stanovanja, od tega ne živijo (v povprečju). To jim je postranski zaslužek, ki se mu lahko tudi odrečejo, če presodijo, da bodo imeli z oddajanjem več stroškov/sitnosti/škode/dela/karkoli, kot dobička. In potem je pač stanovanje prazno in čaka na potomce, ali da ga bodo v primeru finančne stiske prodali, ali karkoli pač so se že lastniki namenili storiti z njim. Ne moreš ljudi prisiliti, da bi oddajali stanovanje po ceni, ki se jim zdi prenizka. Vsaj ne v normalni ekonomiji.

Tistih stanovanj, ki jih lastniki dejansko morajo oddajati, ker od tega živijo, pa je premalo za vse, ki bi radi v njih stanovali, in zato najemnine ostajajo visoke.

O.

imagodei ::

Okapi> "če presodijo, da bodo imeli z oddajanjem več stroškov/sitnosti/škode/dela/karkoli, kot dobička"

Granted: najemojemalec je morda mestoma preveč zaščiten, kot kočevski medved. Če ne plačuje najemnine, pa jo je sposoben plačevat, bi mu moralo sodišče po hitrem postopku naložit plačilo, sicer sledi izselitev. Vse skupaj v roku 1-2 mesecev od vložene tožbe s strani najemodajalca. Če pa ni sposoben plačevat, bi se pa socialna država lahko socialno odzvala in najemnika preselila v socialno stanovanje ter se ob enem ne "petljala" v podjetništvo najemodajalca, ki je v sedanji situaciji dolžan trpet v stanovanju nekoga, ki mu ne plačuje. IOW: groza, da človek pride v situacijo, ko ne more plačevat najemnine, ampak to najemodajalca ne briga. On mora imeti priložnost oddajati stanovanje in s tem služiti.


Okapi> "Ne moreš ljudi prisiliti, da bi oddajali stanovanje po ceni, ki se jim zdi prenizka. Vsaj ne v normalni ekonomiji."

Jasno da ne. Trg te prisili v to, če ga spremljaš. Razen seveda, če je razlog za visoko najemnino drugje: da v bistvu sploh nisi prepričan, da bi se šel najemodajalca in se v bistvu podzavestno sabotiraš. Vem za dve stanovanji (cca 55 kvadratov), ki jih neuspešno oddajata dve starejši gospe že eno leto. Najemnina bistveno previsoka, sploh glede na stroške in glede na to, da se nekaj kilometrov proč da dobiti celo bajto, dve nadstropji s po 100 kvadrati, podstrešje, klet, garaža, vrt - za primerljivo ceno.

EDIT:
Okapi> "Tistih stanovanj, ki jih lastniki dejansko morajo oddajati, ker od tega živijo, pa je premalo za vse, ki bi radi v njih stanovali, in zato najemnine ostajajo visoke."

Še enkrat: to ne drži. Ponudba stanovanj za oddajo je dovolj visoka. Če to ne bi držalo, bi se oglasi za oddajo stanovanja pojavljali precej bolj sporadično in praktično vsak klic bi bil že prepozen: "smo že oddali".

Kar ne bi moglo biti dlje od resnice.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

cyber_killer ::

Ma ne nočem se jaz kregat, ker nisem tak tip človeka. Pač bom zgleda pušnu 1000EUR, če lastnik nebo še naprej prijazen. Konc koncev se tudi jutri ne nameravam izselit ampak šele čez 30dni. Kar pomeni, da bo lastnik v tem času lahko našel 10x več kandidatov za najem kot pa jaz podobno stanovanje temu.

Sicer tole s faraonkami in zgornjim sosedom čista resnica. In faraonke so tudi razlog moje selitve, ne sicer v tem trenutku, ampak poleti sem se vsekakor imel namen izseliti, ravno zaradi njih. Zdaj se mi je pa prikazala mamljiva ponudba, zaradi 2x večjega stanovanja za isti denar.

Lastnik je car in prijazen ter pošten. Bomo vidli, če se bo to vse zaustavilo pri denarju.

Sam vsekakor so cene najema pre pre visoke. V Italiji, kjer živi sorodnik plačuje 350EUR za 75kvadratov in podobni temu tudi tako.

Zgodovina sprememb…

cyber_killer ::

Okapi je izjavil:

Jah to ni laž to je resnica. Ko sem že prišel so bile mravlje, česar lastnik ni povedal.
Saj ne pravim, da ni res. Ampak če bi te res motile, bi mu moral to omeniti prvi teden. Sedaj izpadejo kot za lase privlečen izgovor in potem bi se, vsaj jaz, kot lastnik pač tako branil pred zahtevami nehvaležnega najemnika:P

O.


To sem mu takoj povedal, sam smo takoj zamenjali temo, men se je pa takrat tudi full mudilo.

EC9 ::

cyber_killer je izjavil:

Ma ne nočem se jaz kregat, ker nisem tak tip človeka. Pač bom zgleda pušnu 1000EUR, če lastnik nebo še naprej prijazen. Konc koncev se tudi jutri ne nameravam izselit ampak šele čez 30dni. Kar pomeni, da bo lastnik v tem času lahko našel 10x več kandidatov za najem kot pa jaz podobno stanovanje temu.

Sicer tole s faraonkami in zgornjim sosedom čista resnica. In faraonke so tudi razlog moje selitve, ne sicer v tem trenutku, ampak poleti sem se vsekakor imel namen izseliti, ravno zaradi njih. Zdaj se mi je pa prikazala mamljiva ponudba, zaradi 2x večjega stanovanja za isti denar.

Lastnik je car in prijazen ter pošten. Bomo vidli, če se bo to vse zaustavilo pri denarju.

Sam vsekakor so cene najema pre pre visoke. V Italiji, kjer živi sorodnik plačuje 350EUR za 75kvadratov in podobni temu tudi tako.


Sporoči kako se razplete. Če boš fer ti, bo po moje tudi on fer in ti ne bo težil glede odpovednega roka.

Če utegneš, prosim napiši še cene sedaj in v novem stanovanju.

PS: Poznam primer, ko par v centru Ljubljane (Kolodvorska) plačujeta za 64m2 36o EUR na mesec. Stroški so vključeni (pač en od primerov "izrednih pogojev" :)

Avenger ::

Če bi jaz oddajal to stqanovanje, bi rekel, OK ni problema, ampak najemnino boš plačeval dokler ne najdem najemnika in največ kot je v pogodbi. Če je trenutna najemnina znesek, ki je tržno gledano nerealen, bi kljub vsemu iskal enak znesek; če bi po 1-2 mesecih še ne bilo resnih interesentov, bi jo pač znižal, ne bi delal uslug v svojo škodo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

cyber_killer ::

Mah sej najemodajalci ste itak vsi enaki. Od bogih najemojemalcev bi vzeli tudi drobovje, če bi le lahko.

harvey ::

@cyber_killer
Od bogih najemojemalcev bi vzeli tudi drobovje, če bi le lahko.

Da pa ima najemojemalec (opremlejnega luksuznega stanovanja) dobesedno gnil hladilnik, ki ga ne očisti v 2 letih niti enkrat in ti zjebe po meri narejen parket je pa vse ok.

Tako da malo bolj realno, napake gredo v obe smeri in ne samo v najemodajalce.

T0RN4D0 ::

off t: Po meri narejen parket? Dile custom velikosti, ali kaj? Sicer imaš prav, gnoj imaš povsod. In v primeru da imaš gnoj-najemnika, si v težji godlji kot če si pri gnoj-najemodajalcu. Pri najemodajalcu se pač po hitri poti izseliš. Najemnik ti pa lahko pošteno zaskwota stanovanje.

on t: Če je lastnik v redu ne vem zakaj že sedaj tu buniš kako se bo pri denarju nehalo. Stopi do njega in mu razloži, jst bi ugibal da se boš z enim relativno poštenim lastnikom zmenil tako, da plačuješ dokler ne najde podnajemnikov. Tako Ali pa ti da kakšen mesec popusta, če ima dober dan. Mravlje pa... lol. Ne bodi no otročji. :) Zakaj ljudje vedno iščejo neke bedne čudne izgovore, ko pa imamo resnične ki so popolnoma na mestu.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

harvey ::

@T0RN4D0

off t: Po meri narejen parket? Dile custom velikosti, ali kaj?


Sorry za mojo nejasnost na "po meri" sem mislil na vzorec, ne na velikost, vzorec pa tvorijo različne vrste dilc parketa, ki se polagajo. Narediš šablono, ali od kakšnega starega parketa odneseš vzorce v tovarno parketa in ti oni naredijo. Ni vsak parket samo klasičen ali pa lamelni, ki se ga dobi v vsaki malo bolje založeni trgovini. Gotovo je odveč pripomniti, da to ni poceni šport.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

solatko ::

Kar se tiče faraonk, je to dokaj obvladljiv problem, pogodba je pač stvar dogovora udeležencev. Lepa beseda vedno mesto najde, stopi do lastnika in mu lepo razloži situacijo, povej da ne bi rad ostal dolžen kak EUR, saj moraš tam tudi plačati in nimaš denarja za dve najemnini. Če oddaja za normalno ceno, nebo problem dobiti novega najemnika v zelo hitrem času.
Morda celo ti sam veš za kakšnega pametnega iskalca stanovanja in ga priporočiš ali pa daš oglas, da se bo v enem mesecu spraznilo stanovanje in kontaktno osebo - lastnika.

cyber_killer ::

harvey je izjavil:

@cyber_killer
Od bogih najemojemalcev bi vzeli tudi drobovje, če bi le lahko.

Da pa ima najemojemalec (opremlejnega luksuznega stanovanja) dobesedno gnil hladilnik, ki ga ne očisti v 2 letih niti enkrat in ti zjebe po meri narejen parket je pa vse ok.

Tako da malo bolj realno, napake gredo v obe smeri in ne samo v najemodajalce.


To nevelja za vse. Verjamem pa da obstajajo tudi ljudje, kateri še niso slišali za besedo čistoča. Tko da ne metat vse v koš. Za najemodajalce pa nekak še zmer velja, da radi dvignejo cene v višave, ker vedo, da mladi nemorjo kupit stanovanja.

imagodei ::

Se prau, namo zvedl, kvadrature stanovanj in kolk te košta to s faraonkam in uno novo?
- Hoc est qui sumus -

cyber_killer ::

Garsonjera-faraonke 26m2=300EUR ter dvosobno stanovanje 60m2=300EUR.

imagodei ::

Kul, tenks.

A smem vprašat še za kater konec slovenije gre?
- Hoc est qui sumus -

kixs ::

cyber_killer je izjavil:

Garsonjera-faraonke 26m2=300EUR ter dvosobno stanovanje 60m2=300EUR.


Najemnina je eno, stroski pa drugo. Preveri predvsem znesek poloznice za ogrevanje, saj se lahko zelo razlikujejo glede na lokacijo/stanovanje/blok. Se posebej, ce ni locenih stevcev.

lp

Brane2 ::

cyber_killer je izjavil:

Mah sej najemodajalci ste itak vsi enaki. Od bogih najemojemalcev bi vzeli tudi drobovje, če bi le lahko.



Ne vidim, kaj je v tem nepoštenega. Odpovedni rok je ščitil obe stranki.

Bi bil ti za "pošten dogovor", če bi ti tip prikorakal kar naenkrat z idejo, da bi bilo fajn. če spokaš do jutri, ker je on našel sebi bistveno bolj všečno stranko ?

Kako bi takrat reagiral, če bi tip na tvoje sklicevanje na odpovedni rok rekel, da si prasec, ki mu nalašč otežuje življenje ?

Če ti rabiš odpovedni rok, da se ne bi znašel nenadoma na napačni strani vrat stanovanja s ku*cem v roki, ga on rabi iz zrcalnega vzroka- da mu ne presahne denar od najemnine še preden lahko najde novega najemnika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

GregiB ::

Se strinjam z večino tu, odpovedni rok ščiti obe pogodbeni stranki. Osebno pa bi se lotil zadeve na tak način, da bi najemodajalcu ponudil, da se izselim v roku 30 s tem, da se pogodiva, da mu plačam eno dodatno najemnino... torej za 60 dni... up front. Tako mu daješ 30 plačanih dni, da najde novega najemodajalca... Sicer pa so to situacije, na katere moraš biti pripravljen ob podpisu pogodbe. Takrat bi lahko namreč kot najemojemalec zahteval, da je odpovedni rok zanj npr. 90 dni, zate pa 30... Samo to bi te verjetno tudi kaj.... koštalo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

cyber_killer ::

Ne govorim več o odpovednem roku ampak o višini previsokih najemnin. Malo preberi poste nazaj in boš videl, da čisto razumem in se strinjam, da pogodba ščiti obe stranki. Jaz sem odprl temo samo zgolj zaradi vprašanja, katerega odgovor sem že vedel, ampak vseeno, da se prepričam.

EC9 ::

cyber_killer je izjavil:

Ne govorim več o odpovednem roku ampak o višini previsokih najemnin. Malo preberi poste nazaj in boš videl, da čisto razumem in se strinjam, da pogodba ščiti obe stranki. Jaz sem odprl temo samo zgolj zaradi vprašanja, katerega odgovor sem že vedel, ampak vseeno, da se prepričam.


Ravno ti si primer, da noro visoke najemnine padajo. Poznam ji še nekaj. In celo statistika priznava, da so v Ljubljani najemnine padle http://cekin.si/clanek/davki/najemnine-...

Realno očitno / verjetno še več.

1. Kje sta staro (da se ne bo kdo nasral s faraonkami ;) in novo stanovanje?

2. Si se že zmenil z najemodajalcem?

imagodei ::

> "Ravno ti si primer, da noro visoke najemnine padajo. Poznam ji še nekaj. In celo statistika priznava, da so v Ljubljani najemnine padle"

Heh, ponekod po Gorenjskem še vedno fantazirajo o visokih najemninah. Sem slišal že par primerov, ko so bile v LJ cenejše najemnine, kot za primerljiva stanovanja v Kranju.

Ravno zato bi rad zvedel od cyber_killerja, kod prebivlje.
- Hoc est qui sumus -

Super Sonic ::

No, pa lahko spet stopim v debato in rečem:

- da kolega najema stanovanje v Kamniku (bloki zraven Lidla) za 280EUR na mesec = 55 kvadratov (dvosobno), (stroški okoli 100EUR).
- da bratranec oddaja garsonjero v Domžalah (bloki ob železnici, pri pokopališču) = 29 kvadratov za 210EUR (stroški okoli 80EUR),
- in da midva (žena) oddajava stanovanje v Ljubljani - 45 kvadratov, brez balkona, klima, vsi priključki, lokacija Glinškova pl. (Bežigrad) za 400EUR na mesec (stroški do 130EUR na mesec). Stanovanje je zgledno urejeno.

S tem, da sva midva stanovanje oddala v 2 dneh (4 mesece nazaj).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Isotropic ::

domzale so sicer po ceni cisto isto kot lj, sem slisal. vsaj za kupovat. btw, koliko je trzna cena tistega stanovanja v kamniku?
drgac pa C_K, najdi ti novega najemnika, sploh ce si v lj, to ni problem.

EC9 ::

Isotropic je izjavil:

domzale so sicer po ceni cisto isto kot lj, sem slisal. vsaj za kupovat. btw, koliko je trzna cena tistega stanovanja v kamniku?
drgac pa C_K, najdi ti novega najemnika, sploh ce si v lj, to ni problem.


Raje preveri oglaševane cene in ne verjemi govoricam: http://gohome.si/nepremicnine.aspx?q=do...

Tržna cena je ravno toliko kot je pripravljen plačati kupce (če ga najdeš). Če hočeš oceniti vrednost nepremičnine kot investicijo, kjer dobivaš najemnino kot prihodek iz kapitala (za razliko od obresti od bančnega depozita) si izračunaš donosnost na 20 let: najemnina * 11 (najmanj 1 mesec v letu gre za vzdrževanje)*20 = približna vrednost nepremičnine.

Če hočeš videti po koliko se sklepajo posli v okolici nepremičnine, ki jo kupuješ/prodajaš, pa uporabiš tole: http://prostor3.gov.si/ETN-JV/

V Lj se da najti najemnika. Dejstvo pa je, da zaradi večje ponudbe ne moraš več oddati vsake luknje po 400 EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211223 (641) St235
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717626 (7394) St235
»

odpovedni rok 90 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517105 (6033) Magic1
»

Odpovedni rok pri najemu stanovanja

Oddelek: Loža
198649 (6103) St235
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637308 (23783) Timurlenk

Več podobnih tem