» »

Sisoft sandra 2002 vaše slikce!!

Sisoft sandra 2002 vaše slikce!!

«
1
2

Golden eye ::

Ajmo sedaj se pa izkažite in pokažite koliko pik dosežete!!
Navedite še množilnik in frekvenco vodil:D

šE MOJE SLIKE:


Golden eye ::

morphling1 ::

Mal bogi score maš,
Evo mojih maximum rezultatov prvi na 10*194 timingi ki jih javi sandra niso čisto pravi saj imam cmd rate na 1T nastavljen z wpcreditom , ker se mi s trenutnim beta biosom preklopi iz 1t na 2t nad 160 fsb, plata pa Epox 8kha+ ram Corsair pc2700 @ 3.1V

Za primerjavo sem pa naredil test na enakih nastavitvah le fsb 5mhz manj na 189

Zato da vidiš kako se dviguje score in pri 200fsb bi bil jaz tam okoli 3100mb/s.
Upam da se bom s tem ramom približal magičnim 200 mhz, po še kakšnem tednu burn-ina, ko sem ram kupil pred prib. 2 tednoma mi ni niti slučajno delal nad 188 tudi na totalno relaxed timingih.

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

Bandwidth efficiency je pr teb 95% pr men pa je samo 87%?? Kaj naj bi to pomenilo!!
Men se zdi da je to krivo pa spolh ne vem kaj pomen?!:\

Pa še max. bus Bandwidth je pr men večji tud do 3200 pik
HELP

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Si pa še zelo zelen vidim. Ok, max bandwith pomeni teoretični prenos in je za ddr 400 pač 3200 (iz tega tudi ime) ti pa imaš fsb malo čez 200 in iz tega sledi nekaj večji max prenos, bandwith efficiency pa ti pove procent izkoriščenosti tega maximalnega transferja in to je pri tebi 75% , je pa to seveda odvisno samo od tega kako so priviti timingi, in tvoji so zelo spuščeni, cmd rate moraš skoraj nujno met na 1t, pa tudi ostale čim bolj, pa se ti bo izkoristek dvignil, sploh se pa dosti bolj pozanjo timingi rama kot njegov fsb
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

Ja to maš pa prav:D Ko sem hotu timinge spremenit na bolj agreesive mi je prvo disk fu*al, potem mi je komaj v win prišlo pa friznel... Sem pa še mal potweakov z Wpcredit in pridobil še 70-100 pik!! Tko da mam zdej tja od 1800-1850 pik.
To je že mal bolš ane?

Zakaj pa ti lahko tako na tako agresivnih timingih laufaš?? A je to od plate odvisen al bolj od rama? Sej zdej bodo mogoče kakšen nov bios za epox plate izumel, upam:\

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Verjetno misliš 2800-2850 ja bolš je, probaj naredit do kje ti pride ram na najbolj agresivnih timingih
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

Ja mal sem se zmotu:8) Še neki te morem vprašat kaj pa tist pomen Burst lenght (neki tazga) lako dam na 4 ali pa 8 kaj je to?

Sem probal dat na bolj agresivne timinge sam na Turbo!!
Lepo se pržge zalov in da se bo začelo bootat winsi mi napiše naj vstavim CD-rom od Win XP in naj popravim winse ter da ena datoteka manjka..(ko pa zmanjšam timinge pa pol normalen dela)

Pol sem en timing mal dvignu pa je pršel v winse in se pol sesul tko da ni blo stabilno!!!

Pol sem pa vrnu nazaj na fastest nastavitve (2-3-6-3-3-1)
in je pa normalen delal! (tud če dvignem voltažo je enako)

Verjeten ram ne zmore tako agresivnih timingov?!:\
Saj sem kr zadovolje da sploh lahko laufam na 9x200:D

Kakšen timinge pa ti uporabljaš: (navdi točno kot je v BIOS nastavitvah)

morphling1 ::

Točno ti ne moram povedat ker ne vem, sem pa testiral vse variante in je tako da na hitrost nima parktično nobenega vpliva je pa skupaj s depth queue recim jaz imam na burst 4, ter level 2 , ker mi dela bolj stabilno.
Moje nastavitve pa so sledeče : turbo, 4way, cas2 , 3-6-3, 1t , 0ms, r-w turnaround enabled, continuous dram request pa disablan, potem pa izklop vse bios shadow zadeve, pa tam kjer nastavljaš frekvenco fsb-ja in voltaže moraš tud diseblat auto detect dimm ter spread spectrum modulation, na teh nastavitvah sem naredil teste.
Drugače pa furam na 184 vse enako razen na max agresivnosti 2-5-2 , pa za Samsung ram sem opazil da je je nastavitev Active to CMD (trcd) skoraj nujno na 3t če hočeš kam priti s fsb-jem, 2T ful ne mara , ostalo pa pusti agresivno pa poglej do kje prideš
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

TRCD noben ram ne mara, pripomore pa tud nč ne (malenkost)...zakaj pa hit med knjige:8)

Golden eye ::

Ma sem probal dat na take nastavitve kot maš ti turbo, 4way, cas2 , 3-6-3, 1t , 0ms, r-w turnaround enabled, continuous dram request pa disablan, potem pa izklop vse bios shadow zadeve, pa tam kjer nastavljaš frekvenco fsb-ja in voltaže moraš tud diseblat auto detect dimm ter spread spectrum modulation

Razultat pa je ostal skoraj isti +-10 pik???

Aja še neki me zanima!!! Kok maš množilnik nastavljen?? Ker jest sem ugotovil da ni najbolj dela na množilnik 10x (poglej primir mojega testa spodaj)

Uporabljal sem iste nastavitve kot zgoraj:
1.test= 9.5x190=Sisandra 2760, 2540 (max bandwidth:90% in 83%)
2.test10x190=Sisandra 2871, 2650 (max bandwidth:94% in 87%)

Opaziš razliko ane??:D Zakaj to??? Sam pol mi freezne če poženem 3D mark 2001SE tko da to ni preveč stabilno!! (sej bi lahko obdržal to frekvenco sam bi moral dat V7+ obrate do konca in še GLAVA BI ME BOLELA OD TULJENJA VENTA;(( )

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Ma sej sandra je bolj tko,tko test, probaj raje 3dmark ali pa q3 ki sta zelo fsb odvisna sploh Q3 (pa ne testirat na HIQ ker potem bo ozko grlo grafa)
Pri men se je vsaj na Kingmaxu poznalo vsaj skoraj 100 pik v 3dmarku če sem TRCD na 2T in tako tudi skoz laufam Sandra pa tega res ne opazi, za tega Corsairja ki ga mam zdej mu pa sploh nisem dal šans testirat na 3t zdaj mi je pa mal žal ker nimam več 4200-tke da bi testiral pri višjem fsb-ju in TRCD na 3t
Kar se tiče mp, score gre gor predvsem v fpu-ju vsaj pri men integer je pa neodvisen od frekvence cpu-ja (spet vsaj pri men)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

COOL!!!:D Sem še malo eksperemnitiral in dobil takle razultat:
Settings:
disebled (4way), cas2 , 3-6-3, 2t , auto, r-w turnaround enabled, continuous dram request pa enabled
grashak16.tripod.com/Slike/8.5x212.JPG
grashak16.tripod.com/Slike/8.5x212_1.JPG

FINALY BROKE 3000:
grashak16.tripod.com/Slike/8.5x213.JPG

To je pa že dost boljš ane!!! Sam nisem še stestiral kok je stabilno?:\


Pa še Quake 3:
Quake 3 arena v1.17

1024x768x32b
lowest: 202 fps

1024x768x32b
highest: 106 fps

640x480x16:
lowest: 256 fps

Če pa hočeš še kakšno drugo resolucijo za primirjat pa sam reč!:D

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Congrats za preboj 3k, res da si rabu 213 MHz ampak koga pa to zanima :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

hvala hvala ni treba ploskat...:D :D :D

Kaj pa glede Q3 testov kako se ti zdi? DEj še ti probej stestirat na settingsih:
640x480x16, quality dej na minimum, pa še druge stvari dej na mimimum. pol pa testirej plato Demo001 in povej kok si dobil fps!!:D

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Jaz mam q3 verzijo 1.31 in nimam več teh demotov mam samo en excesive demo, ki je čist nor in dosti bolj obremeni grafo in cpu.
Sicer pa trenutno tega ne morem testirat normalno ker mam not matroxa, prvotno sem mislil da bi primerjal rezultate pri sebi med različnimi nastavitvami rama in fsb-ja da boš videl kako se ti sistem v realnosti obnaša, ker Q3 je še vedno eden najboljših testov Sandra je tko na hitr
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

Ja s kterim programom se da še testirat hitrost CPU?? (povej kaj pametnega)

Malecky ::

morphling: Damn si opazu nove detonatorje, men se je zdel bedarija da bi jih dau gor...pol pa vidim thread na Xtremu...damn! Sam kolega jih je kuj dal gor in so bli sami BSODI igre niso delale, dostop do control panela ni delu ubistvu nič... dons bom poskusu pa poroča pa še eno KX7-raid sm staknu mal za testirat:D

morphling1 ::

Ja vidu, sam nimam več Gf4 da bi testu ...
Programi za cpu testirat dobri : superPI, science mark, seti benchamark paket...
Za celo sistemske teste pa Winstone ali pa Sysmark sam to so že 1cd programi so pa zelo dobri za testat stabilnost
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

OK s temi novimi driverji je blo 13K res EASY...ubistvu laufam isti sistem ko prej sam da tale Kx7 doda še krneki pik...uploadu nisem score-a ker sem poskusil poganjat Nature pri 650DDR tko da je frizn:/ Na procu je blo 9x192, nč WCPRSET-a, nč win Tweaku razn to da sklopim AA in dam na best performance. Zj bo pa 14K res Easy..tud zate morphling...

morphling1 ::

No ja Skatan je dobil 600 pik, z voltmodano kartico ter dobrim ramom, sploh pa na Kx7, jo bo 14k kar lepo dosegljivo...
Aja, goldeneye momory testaj raje v Sandri 2001 TE, ker so rezultati unbuffered in so dosti bolj realni iz njih lahko povlečeš tudi smernice za 3dmark ali q3, kar pri 2002 ne moreš saj so rezultati prenapihnjeni ter odvisni predvsem od fsb-ja, potem greš pa testat v 3dmark in boš imel kakih 1000 pik manj kot če bi laufal na najbolj agresivnih timingih kljub dosti višji fsb frekvenci. Postaj tvoj max rezultat v 2001 TE me prav zanima če si lahko hitrejši od mojega rezultata.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

uauu 214mhz FSB??? Kewl...še edn k ma CTL palčko edina slaba stran je to da sem za tak score jst rabu 197mhz rabu na KR7A kaj šele na KX7 k jo mam zdle...

Problem je da rabim 3V za ram k jih pa zdle nimam:/

morphling1 ::

Ahh, na Epoxu s starim biosom to ni tak problem tudi z DTL (sploh ker ne verjamem da je to frekvenca na kateri lahko to vozi cel dan s kakšnim setijem) če daš na relaxed timinge, važen je kolk dela na najbolj agresivnih, no potem se pa malo kako zadevo spusti da dosežeš najbolj optimalno kombinacijo
Btw moji rezultati na 10.5*186 vse na max v sandri 2001 TE

Malecky dej probi na KX7 ta test naredit na enakem fsb-ju in kolikor lahko agresivne timinge.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Hehe, na KX7 sm moj ram spravu na 212mhz FSB loool PC2100 pri skoraj PC3500 hehe, v rezervi imam še več napetosti sam ne na ti plati.

Ja bi testiru morphling sam dejstvo je da sem plato že uničil... se pravi da je trajal 5ur:D :D

Sej je šu sam bios pa morm dobit zdravega da bo s5 delal...sam kko ta komplet leti.. ko bi vsaj mel še hlajenje!!

zile ::

Bunch od psychos :D

Malecky ::

Golden Eye, zdajle sem opazil tudi Buffered efficiency ki je pri 78%!!!! In score je 100mb short mojega... skoda ker KX ni doživela celega dne:)))


morphling1 ::

He,he Zile ne morem si pomagat.
Pismu 5h pa si je spravil v pokoj, dober si:D
Mene tud ta plata matra, čeprav bom počakal na kt400 ali pa nforce2 varianto od Abita ali pa Epoxa, odvisno kaj bo v danem trenutku boljše, mam pa tak filing da bi moj Corsair v kakšni drugi platki videl 200 na kar agresivnih timingih.
A veš kaj mene matra da bi uletel do tebe,z mojim ramom pa bloki za cpu in nb ter še ne narejenim za GF4 (načrti so že končani) ti svojga GF4 voltmodaš, zbereva najboljši proc ter vse skupaj priklopiva direkt na vodovod ¸(~12°C), kar pomeni cpu na 2GHz+ stabilno grafa pa na ene 370/700, mislim da bi kar nekaj rekordov popadal >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

A se da doseci 100% izkoriscenost bandwidth-a? vse timinge imam nastimane najbolj agresivno pa ne gre cez 95%/91%, platka je kx7, ki se deluje.

morphling1 ::

Ne verjamem, nobena stvar ne more delovat s 100% izkoristkom in tako je tudi tukaj. Ej dej pol ti testi ne max timingih če ti gre do 185 v sandri 2002 TE
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

ej uizy morphling...sam zj k se šola začenja bi moral bit to en vikend...sam kakšen:D

Hm...kaj misleš na CO2..jeklenka je 5KSIT, sam nimam ideje kako bi jo speljal mimo procesorja da bi naredlo tisto značilno temperaturo, sicer pa... na AXP-ju veliko več kot 2ghz ni za pričakovat.

12°C Voda....kaj bova s kondenzom? (se bi dalo zunanjost bloka sušiti oz tolk prevetrit da izolacija nebi bla potrebna? Kolkr se men zdi bo dno bloka v pogonu itak tko segreto da tam nebo nastajal kondenz) Ker lahko bi clo dobil na izposojo kakšno IT7 plato in proc sam bi morala vrniti jo tako kot je bla dana;(

Za procesor pa ni bat... mam na voljo ene 3-4 pol ša še kolegi prnesejo če je treba:))))

Pa neki kar NUJNO rabim! Še en HDD z profesionalno inštalacijo Win2K:D

Malecky ::

Lol Universe kokr lohk vidiš pri kolegu Gold Eyem maš ti sanjske procente, če bi on mel pri njegovih mhz take procente bi bil v nebesih...

Malecky ::

Še neki morphling1 kolk doseže tvoj proc z 1.85V pa zlo toplim dnevom ali pa celo zračnim če je navoljo??? To mene zanima, ker tko kot sm reku skoz moje prste gre na desetine procov in ni sekire da mi bi preprečila da bi zbral najboljšega..

sicer sem najboljšega pomoje že imel:( Bla je AROIA Y ki je bootala pri 1950mhz+ z 2V... če to ni bil 2100mhz AXP z vodnim in 2.1V Vcore poj nej me strela zadane! Povprečno poa delajo tko 1800mhz +50mhz zračno tisti k jih zdaj zbiram...

Golden eye ::

morphling1 sem tesiral tisto sandro 2001 te pa je kr neki program zamdel ko sem dal na 213 mhz vodilo!!! Poklazal je kr manj kot pr 200 mhz (kr neki no...)

Ja malecky prej si govoru da ta ram ni dobr pa tko.... sej res ni dober na agresivnih timingih sam se pa ful visoko navija prek fsb-ja pri nastavitvah CAS 2 3-6-3 ...

morphling1 ::

1.85V kaj je že to :D ej bi moral voltmod dol odlotat (min imam 1.95V) pa zračnega hladilnika pri meni tudi nekako ne boš našel, sam če se zelo približno spomnim sem enkrat celo imel to voltažo in mi je delal na okoli 1800-1850MHz z vodnim ter seveda stabilno, kar se pa tiče boota to čist nič ne pomen men bi se tud bootnil na ene 2.1G sam stabilno imam pa 1980Mhz, ampak vseeno mislim da bi se dal najti kak dober primerek axp-ja ki bi šel tudi lepo čez 2GHz sploh s tako mrzlo vodo.
Kondenzacije bi bilo nekaj sam to ni problem pri enodnevnem testu pa tist se da tud hitro zaščitit, CO2 hmm zakaj pa ne, sam bi raje najprej sam z mrzlo vodo probal, IT7 to je P4 plata right , lahk dobiš kak primerek da še na tem področju mal pomigamo :)
Ja pa en clean install w2k na kakem solidnem disku.
En dan ni problema vse potestamo pa poslikamo potem pa kak članek spiševa če be kle kdo zainteresiran
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Pomoje bi bil za članek marsikdo zainteresiran, js sicer pišem oziroma sem pisal neki popolnega vendar vidim da bo trajal še kak mesec pisanja in da bo to tko dolgo...da... bo pa vse kar se rabi...

bi pa rad mogoče neki od tebe:

1. Tvoje izkušnje z Epox platami, ker tko js lahko obdelam bios teoretično in na primeru Abit plate, manjka pa zagleda popularni Epox..
2. Pa oddelek hlajenje v članku mogoče, sam do tam še nise prišel
3. In rivatuner guide, nisem tko up-to-date pa tale GF4 je edina nekki vredna katrica od Nvidie ki se jo splača stweakat tko da mi zdle zmankuje časa da bi se učil Rivatunerja ti ga pa že skoraj obvladaš tko da ti bi blo tole spisat mala šala.. sam počaki še da se jst zmislim kaj sploh hočem:) tam med stranjo 20-30 bi biu šele rivatuner:)))

morphling1 ::

Ne pretiravaj, raje piši en članek na enkrat pa se tistemu posveti, malo kdo ima potrpljenje brati nekaj on-line daljše od 5 strani, razen če je res zanimivo, kratko jedrnato da zadaneš bistvo pa kot sem rekel raje v več delih, da držiš bralce v pričakovanju :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

Evo.. Moj novi rekord v FSBju neverjetnih 222 (444) Mhz8-O 8-O 8-O
Uporabljal nastavitve:
- ram cas2,3-6-3-3, Vdimm 3.2 V
- AGP vodilo mi je delalo že težave (malo pomešane črke...)
- Nisem hotel jit več da nebi kaj skuru

Vse skupaj ni bilo stabilno še komaj toliko da sem sliko shranu!! AMpak pač 444 mhz pa ni kr tko:D :D :D

pa še slikca:

grashak16.tripod.com/Slike/8x222.JPG

morphling1 ::

Ok za foro, je že dobra hitrost, sam kaj ti pomaga, ko je to vse tako zelo počasno, dej probaj naredit benc v sandri 2001 TE pri svojem najvišjem možnem fsb-ju, me res zanima kaj ti bo ven vrglo, TIMINGI ,TIMINGI to je edino pomebno
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Hočem en članek.. da pol rečem tle maš na slo-techu pa si preber pa ne da govorim vsakmu posebi kva nej nardi pa da se tle ULTRA bedni threadi kr vrstijo...pizda mal mem benchmarkov delamo pa smo že kščani kot da nas bi SETI sistem najdu!

sistemm pa hočem pa ne morem zaradi financ..je bla ena kompliciran stvar glede sistema tko da sm s financami v nuli ali clo manj:)) Lepo bi blo k bi kšn fotr še kdaj primaknu $$ za voljo tega da sem mu vsaj strip poker DL:)))) Sponzorja ni in ni... na posodo pa lahko marsikaj dobim a to je to...

Golden Eye: Čestitam tvoj RAM je neki posebnega in rad bi videl akko leti na kakšni KX7 ker v teh KT333 rešitvah od Epoxa zgleda ni zmogljivostnega duha..veš... tvoj score se na KX7 doseže z neki čez 195mhz FSB...tvoj je pa pri 222!

Golden eye ::

Moj ram ne prenese viskoh timingov... Kaj jest morem;((
Sem probal Sandro 2001 TE na 200 mhz mi je 1070 pik, na 212 pa 900 pik (kr neki no;( ) zgleda da ni program ni tega zmožen:D

morphling1 ::

Ma sej se na epoxu tud da doseči skoraj enak rezultate kot na KX7 sam znat moraš :) (mricee) pa pravi bios moraš imet, golden eye nikol nisi napisal do kje ti dela na agresivnih timingih ? Drugače je pa tisti rezultat v sandri 2001 je dosti bolj realen, prej bi rekel da ti Epox nekaj avtomatsko preklopi na še nižje timinge ko greš nad 200 , za 8k3a jim je šele z zadnjim biosom uspel nekaj skup naredit, pri tvoji pa čeprav je v osnovi enaka zgleda da so spet naredil korak nazaj, a si slučajno probal fleshat s 8k3a biosom če dela.
Malecky, saj je dober razlog sam jaz osebno mislim da se mora človek sam priti do rešitev tako ali drugače, največ se naučiš če sam zadeve probaš in vidiš kaj določena zadeva naredi to gre meni tudi tako na jetra na tem forumu (pa tudi na večini drugih) da je folk kratko malo LEN, sicer strokovni članki pomagajo, sam prišli bodo novi začetniki ki bodo spraševal ene in iste zadeve znova in znova....
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

aja... z najbolj agresivnimi timingi mi je delal max. na 180 (tam okol se mi zdi)!!
Glede bosa pa nebi rad fleshal z biosom od 8k3a, da nebi kej sfuka*l... (razen če to ni že kdo probal :D :D )

Golden eye ::

Sem probal in ugotovil da se ne da flashat z 8k3a+ biosom!!;((

Aja malecky: mislim da se glede plate kr molo motiš!!! S Abit KX7 nebi pribodil veliko več al pa še manj (prej je ram kriv da ne dela na visokih timingih). Probaj si od koga epox plato sposodit pa stestiraj....pol pa povej kakšna je razlika:D

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

In si naredil direktno primerjavo med recimo 200 (tako da ti dela stab) in 180 (agresivno) v testih kot so 3dmark 2k1, q3 ,pa recimo tudi sandra 2001 TE , pa super PI, pa da obdržiš frekvenco cpu-ja čimbolj enako , da ne bo presenečen nad rezultati.
Kar se tiče biosa ne moreš nič uničit, ker če bios ni pravi te to že prej opozori in sploh ne moreš flashat, edino če zmanjka elektrike je shit :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

ja bom jutr (dons) probal... zdej pa postelja klice AJD se vidmo.LH (lahko noč):8)

Golden eye ::

Nekaj testov sisoft sandri 2002 :
Nastavitve so: cas2, 2-5-2, 4-way, T1..(vse do fula in najbolj agresivno)

Množilnik------ Pike------ Bandwidth efficiency:
9.5x166= 2400, 2200 ----------90%, 83%
10x166= 2517, 2340------ 94%, 88%:D
10.5x166= 2498, 2339-------- 93%, 88%
11x166= 2520, 2364 ---------- 94%, 87%
11.5x166= 2540, 2370-------- 94%, 88%

Nastavitve so: sem dal pa na normal mode:

10x166=2517,2306-----------93%, 86%

Dobr poglej in boš videl da mi na množilniku 10x najbolje deluje (še boljše kot na 10.5x) zakaj to???:\ Pa poglej drugi primir in boš vidu da sem timing ful spustu pa razultat sploh ni tok padel!!!!! (kaj je res BIOS ;( kriv al pa mogoče PROCESOR!!)

Probaj če teb tud to enak nardi??:\

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

Prenese, prenese timinge sam ti ne znaš ločit med tistim ki so bedni in nepomembni od tistih ki res kaj pripomorejo brez izgubljanja mhz...Pa ne mi o Sandri govort kot da ni zmožna ker se tak program da napisat v 15min "če"znaš in bo zmeri povedu cca prenos, je pa to tottalno statično tudi unbuffered. Glede Sandre še to: Ni ti treba menjat med sandrami samo pri 2002 dej lastnosti pa odklukaj bufferinge pa bo score isti kot pri sandri 2001.

morphling1: da se doseč iste rezultate ali clo boljše, sam kje? =Sandra k ne pomeni nič al pa 3dmakr ki vsaj za nas bencherje neki pomeni, tam pa Epoxove rešitve nimajo blage oz tvoja 8Kha+ že sam ostale pa niti cca ne. Pa tud to kolk dela pa bios flashov uložiš v delovanje ene Epox plate ti js na iste score v 5min spravim vsako KX7/KR7A tko da men tud truda ni vredna ker po drugi strani plate ne ponujajo nič boljšega kot se dobi na Abitki. Nevem zakaj ampak na Abit plati 99% časa vem kva je narobe če navijam, če navijam drugo plato se mi sanja ne kaj me jebe, ker na takih nastavitvah na Abitki dela BP tam pa ne...uglavnem krneki:), niso mi vredne truda je Abit pač predober. (pa se MrIcee strinja zmano:) Sam morš reč da ta tipo je pa car če sta si kaj mejlala k res nemorš no...sicer je pa itak skor 43 let star:)))

Še o forumu, ja so LENI nekaj je pa tudi to da en neki vpraša v zvezi z navijanjem (če se prav spomnim je to namen slo-techa) pa se najde folk k reče da bo komponenta kratkomala crknila! ???? Dokler gledaš temperature al pa še to ne se ti nima kaj zgodit, komponente crknejo samo zarad slabwe kvalitete al pa splošne odpovedi, pač če dela na 80°C malo prej crknejo čene pa delajo še dolga leta. Preveč je spraševanja, ali pa potem ignoriranja nasvetov, men se jih že neda več dajat. Recimo za abit plate in na splošno se na viahardware dobi tak FAQ da če tisdto prrelistaš...če pol še kaj vprašaš si reees debil:)))

morphling1 ::

Ma ja saj men ni treba govort da je Abit KX7 trenutno naj plata, sam če pogledaš Skatana kaj je potegnil iz svoje 8k3a, mu zaenkrat noben ni blizu, pa 4200 ima manj navito kot večina, sam to je tolk enga zezanja da prideš da tja na Abitu gre tako nekako že po deafultu (vsaj upam te plate še nisem imel pri sebi). Zato pa me zanima kdaj boš mel kaj časa (oz. moram jaz mal frezo zalaufat) da se naredi en test run na 4200/axp da bo na prvem mestu za nekaj časa nedotakljiv :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

hm.. OK zalaufi ti frezo obvezno, js nardim voltmode upore itak že mam sem jih kupil pred preden sem dobil kartico0:)

RAM je poj OK...aja največji problem je da morm plato kupit:D Ok bom reku mtki PRVIČ da mi nej posod kesch za komp zato držte pesti da bo čez ene 14dni že rekord:D

morphling1 ::

Oops, najprej gledam tvojga avatarja in se smejim, potem pa to čudo zagledam pri sebi.... Od kje, kako , zakaj , sej ne rečem da ne bom še kdaj kaj napisal, hvala za ponudbo samo bi vseeno prosil če odstranite, ker mi se mi ta naziv res ne poda z enim napisanim testom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062829 (25252) GaS
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024761 (16559) bodom
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544084 (3285) asPeteR
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658668 (6393) Zoidberg
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381725 (1244) l-note

Več podobnih tem