» »

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player

«
1
2

vrossi46 ::

No,pa naj bo še ta tema,o tem playerju.
By the way,naj povem da sem stestira na playerju od bratranca anteno WiFi od Xtreamerja in deluje!!!
Kupil za 16€ po predračunu tu: http://www.xtreamer.me/prodajni_paketi....
  • odbrisal: podtalje ()

pol3ni ::

Ali si mogoče sprobal tudi ip-tv

vrossi46 ::

Nisem še,ampak po mojem glede na to da je isti ChipsetRealtek 1073, bi moglo delat.Ko Bom stestiral bom naknadno sporočil.

Maxl ::

vrossi46, a ti dobiš zastonj te predvajalnike, da si jih že toliko predelal?:)

vrossi46 ::

Ne za Egreat sem dal 83€,za PlayON sem dal 130€ in Mede8ter ima moj bratranec :))

sulaco ::

kateri je bolj glasen play on ali mede8ter ???

vrossi46 ::

Oba sta čisto isto glasna. Pa tud daljinec dela tako od PlayON-a na Mede8ter-ju,kot od Mede8ter-ja na PlayON-u.Grafični vmesnik je malo drugačen,podpirata pa oba čisto isto vse. Vprašanje je samo kateri bo imel boljšo podporo z FW-ji.

Redman ::

Kako pa je z uporabo torrenta?

Spravim torrent file na to enoto in potem neodvisno od compa downloadam?

vrossi46 ::

Tisto je cena brez DDV,z njim pa je 159€.
Se splača tudi EGreat EG-R1 ali pa počakat na EG-R1B,ki ima možnost vgradje notrabjega HDD.

sulaco ::

vrossi: Saj ima tudi med500 prostor za vgradnjo HDD (2TB)...bi te pa vprašal še tole:
- ali ima POHD tudi vmesnik v 1080 ?
- ali se lahko v med500 priklopi IDE disk, ali mora biti nujno SATA ?
- malo hecno vpr.:ali je na forumu objavljen spisek kakšnih HDD-jev, ki jih med500/POHD ne marata....recimo samsung500GB green-eco
- rekel si da sta oba enako glasna, mene pa zanima "koliko se sliši ventilator iz recimo 2m ko ponoči tv gledaš" imam panasonic DVR in ko začne snemati sredi noči, praktično ne slišiš nič, če si zraven slišiš ko se disk začne vrtet, potem pa nič več. Ker žena prej zaspi, jaz bi pa še en mkv.film pogledal mi je postavka ventilatorja/hrup HDD-ja zelo pomembna..... ne da se mi pa met prižganega PC-ja v sosednji sobi pa streamat, potem pa hodit vse ugasnit.
- Ali je znan že kakšen vent. mod, da se glasnost vent. ukine. Vgradnja kakšnega boljšega ventilatorja ? Večjega, pa potem zmanjšat RPM.? A je 40x40 ventilator, kot recimo tole... http://www.noiseblocker.de/de/produkt_l...

- Ima kdo sliko notranjosti Med500 (sta tudi notri enaka kot POHD?)
- Tudi mene zanima, če je kdo vzpostavil torrent odjemalec na internem HDD-ju in kako deluje.
vrossi: Egreat R1B: je že znana cena?? je primerljiv/boljši kot med500 oz. so že znane karakterisitke??

Hvala za info

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sulaco ()

vrossi46 ::

Tudi med500 ima možnost vgradnje HDD in v obeh primerih podpira le e-sata.Ne gre IDE.
Glede glasnosti vent. je pa tako,da nekoga moti,nekoga ne. Ponoči in ko je kaka tiha scena,ponoči mislim da ne boš gledal neko streljanje in razbijanje naglas,se ga sliši, in mene kar malo moti.Mojo ženo pa ne.Mojega bratranca ki ima MED500, pravi da ga tudi ne moti,tako da saj veš 100 ljudi 100 čudi.
In te ventilatorje se jih že kar nekaj probal zamenjat in je zmerom isto sr... Bom pa naročil še tega na tvojem linku in bom videl.Mislim pa da ni vzrok ventilator ampak prostornina škatle,ki je zaprta z vseh strani razen tam kjer je ventilator.Da bi pa nekaj rezal in vrtal se mi pa zdi škoda.
Egreat R1B pa naj bi bil kot PlayON,nekje 140-150€,bomo videli. Sem pa zelo zadovoljen z mojim Egreat EG-R1,ker je popolnoma tih.
Toliko o tem
Lp vrossi46

vrossi46 ::

Pa sporoči mi če se da ta ventilator kupit v Sloveniji
Hvala

vrossi46 ::

Sem pa probal ta ventilator :http://www.pcsilent.de/en-pd-scyminikaz..., ki naj bi bil tih in je popolnoma isto.Tko da ne vem ?

sulaco ::

hvala za reply ValentinoRossi :)
sem tudi sam malo po forumu od mede8ter-ja pokukal in kot vidim tudi mede8ter ni imun na razne "hrošče". Se pa fantje trudijo z FW. Kateri HDD bo delal v notranjosti je pa očitno pri vseh loterija.
Pa torrent odjemalec sploh ni "uradni softver" :( (sicer kao dela, ampak ni uradno podprt).
Jah tole z glasnostjo je silno neprijetna stvar, eden izmed postov na forumu je govoril o predelavi: večje hladilno telo na proc. (original paste skoraj ni bilo ?!?jeb.kitajc), pa večji vent.50x50 z RPM regulacijo in gumijaste nogice na spodnjo stran. Hmm, mogoče bi se dalo še HDD na kakšne silent-gumice. Še vedno pa nisem našel kakšne slike notranjosti-mogoče bi se dalo zamenjati zg. del ohišja, pa se potem naredi nov pokrov z več odprtinami za lažje hlajenje proca in HDD-ja.....
Po specifikacijah se "moj" ventič počasneje vrti 2800/3500, je tišji 11dB/14dB, pa še manjšo porabo ima 0,36W/0,72W. Je pa res da manj zraka "premeče"...5m3/7m3. Sicer pa vsi na forumu ugotavljajo, da je ropotanje "neprimernega" diska bolj slišno kot ventič. Hja, kdo bi vedel....

Hvala za info

upgrade ::

Zdravo,

A se mogoče dobijo kje navodila in skripta za IPTV?

LP,

vrossi46 ::

POSTOPEK ZA ZAGON IP TV
Pobereš scripto iz te strani: http://drop.io/Other_iptv in pobereš: pohd_iptv_install_003.zip
Vsebino daš na HDD če ga imaš vgrajenega ali pa potom USB ključka.
Če imaš HDD gre tako:
1.KORAK V telnetu(putty) vtipkaš pridobljen IP moj je(192.168.x.xxx) in v telnetu »PlayonHD login: root«
Pol pa vtipkaš:
2. KORAK cd /tmp/hdd/volumes/HDD1/pohd_iptv_install in pol
3. KORAK ./pohd_install_iptv.sh
Potem se v UPnP-ju pojavi mapa POHD_IPTV:1, odpreš mapo izbereš t-2.m3u,izbereš program in
ev oga IP TV dela.

Če imaš USB ključek,lahko tudi potom njega,ker pol lahko mapo pohd_install_iptv na HDD-ju izbrišeš,saj se bo IP TV zaganjal sam ob vsakem zagonu playerja, pa gre tako.

1.KORAK je isti
2. KORAK cd /tmp/usbmounts/sda1/pohd_iptv_install


Tako je za PlayON! Mislim da bi moglo bit enako za MED500

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

podtalje ::

Brisanih je bilo kar nekaj objav. Razlog je, da je tema namenjena Mede8e predvajalniku.

Za splošno debato o teh predvajalnikih pa že obstaja tema h.264/DVD/DivX player.

upgrade ::

POSTOPEK ZA ZAGON IP TV
Pobereš scripto iz te strani: http://drop.io/Other_iptv in pobereš: pohd_iptv_install_003.zip
Vsebino daš na HDD če ga imaš vgrajenega ali pa potom USB ključka.
Če imaš HDD gre tako:
1.KORAK V telnetu(putty) vtipkaš pridobljen IP moj je(192.168.x.xxx) in v telnetu »PlayonHD login: root«
Pol pa vtipkaš:
2. KORAK cd /tmp/hdd/volumes/HDD1/pohd_iptv_install in pol
3. KORAK ./pohd_install_iptv.sh
Potem se v UPnP-ju pojavi mapa POHD_IPTV:1, odpreš mapo izbereš t-2.m3u,izbereš program in
ev oga IP TV dela.

Če imaš USB ključek,lahko tudi potom njega,ker pol lahko mapo pohd_install_iptv na HDD-ju izbrišeš,saj se bo IP TV zaganjal sam ob vsakem zagonu playerja, pa gre tako.

1.KORAK je isti
2. KORAK cd /tmp/usbmounts/sda1/pohd_iptv_install


Tako je za PlayON! Mislim da bi moglo bit enako za MED500


No pa sem včeraj zvečer probal in zadeva deluje, samo ful počas preklaplja med programi!

Pa pri kakšnem kanalu napiše Bitstream error :)

vrossi46 ::

Ma si probal na Mede8er-ju?
Preklaplja počsi in če imaš slabo linijo napiše ja kakšenkrat error

upgrade ::

Ja probal sem na Mede8er, dela BP, samo preklopi so malo počasnejši.
Ma ne vem če je slaba linija - Motorala VIP 1910 je preklapljala BP :)

misek ::

Da počasi prekljaplja je kriv UPnP odjemalec v napravi. Tako je tudi pri Xtreamerju. Žal se ne da pohitriti.

vrossi46 ::

Če imaš slabšo linijo in imaš priklopljen MED500 + STB Motorolo ali še kak STB pol dela počasneje.Kaj imaš optiko?

upgrade ::

Prikljopljen imam samo MED500, STB sem izklopil. Kabl je direkt iz modema. Je pa optika!
http://dpdbled.slovenianforum.com/

trnvpeti ::

kako je z glasnostjo med500?

upgrade ::

kako je z glasnostjo med500?


Trenutno je neslišen, sigurno pa veš kako je s temi ventilatorji :D; čez čas začnejo ropotati. Če maš pa disk notri, je pa itak ta glasnejši od ventilatorja.
Sem pa razvijalce vprašal če obstaja kakšna pasivna varianta hlajenja. Odgovor čakam.
Drugače se lahko sam igraš, narediš hlajenje na svoj način, sam potem "pa pa" garancija.
http://dpdbled.slovenianforum.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upgrade ()

trnvpeti ::

se pravi ni tako kot pri xtreamerju
hvala

upgrade ::

Sodelavec ima Xtreamerja in pravi, da je kar glasen. Mede8er je trenutno neslišen.
http://dpdbled.slovenianforum.com/

misek ::

upgrade, jaz na novem Xtreamerju ventilatorja nisem mogel poslušati, tako je bil glasen in sem takoj naredil mod z velikim ventilatorjem na strani. Drugače pa sedaj dobiš pasivno hlajenje (hladilnik) in ta je neslišen - razen diska.

upgrade ::

Sej ko bo na Mede8er ventilator začel ropotati bom hlajenje zmodificiral!
http://dpdbled.slovenianforum.com/

1marjan ::

Sem si nabavil Mede8er MED500X,vgradil WD sata 2 500GB(v pomoč drugim,zaradi kompatibilnosti HDD)in sem z njim zadovoljen.Imam pa problem,ker ne najdem,kako izbrisati posamezen film,ki sem ga že pogledal.Imam namreč naloženih cca.200 filmov,pa potem že ne vem,kaj sem gledal in kaj ne.Če morda kdo ve,bi bil hvaležen za nasvet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1marjan ()

upgrade ::

V Media Library izberei file, pritisni Menu in izberi Delete.
Drugače pa če si v Mede8er vstavil disk in ga nisi formatiral z Mede8er-om, lahko naletiš na določene probleme.

LP,
http://dpdbled.slovenianforum.com/

piek ::

Jaz ne vem, zakaj vsi orgazmirate nad tem predvajalnikom. Sem ga imel priloznost preizkusati cez vikend, pa lahko napisem naslednje:
- daljinec je navaden klump (je dalec najslabsi, kar sem jih imel kdaj v rokah, tipke so obupno postavljene)
- uporabniski vmesnik je precej plebejski (in slabsi od Xtreamerjevega, ki temelji na istem cipu)
- je velika skatla (WD TV in Xtreamer sta precej manjsa)
- je drazji od neposrednega konkurenta Xtreamerja
+ gumijasto vpetje ventilatorja je dobrodosla novost, ki bi jo drugi lahko posnemali (njegovo delovanje je zato precej tiho)
+ relativno dobro skupaj sestavljen predvajalnik
+ v skatli so prilozeni prakticno vsi kabli, tudi HDMI

Tako, to je to, mojih 50 centov.
--- Finish it off if you started it! ---

upgrade ::


- daljinec je navaden klump (je dalec najslabsi, kar sem jih imel kdaj v rokah, tipke so obupno postavljene)

Itak uporabiš univerzalni daljinec (Logitech Harmony)


- je velika skatla (WD TV in Xtreamer sta precej manjsa)

V tega gre vsaj 3,5" disk!


- je drazji od neposrednega konkurenta Xtreamerja

Kakor si napisal, dobiš vse žive kable zravn, ne vem ali jih pri ostalih, če jih moraš kupiti si na istem.


+ gumijasto vpetje ventilatorja je dobrodosla novost, ki bi jo drugi lahko posnemali (njegovo delovanje je zato precej tiho)

Pa za koliko časa, manjka mu pasivno hlajenje, kot npr pri Xtreamerju
http://dpdbled.slovenianforum.com/

piek ::

HDMI kabel stane 4 evre, ce komu ni jasno seciranje cene. Je pa res, da poleg Mede8... dobis se torbo za prenasanje (za zadevo, ki naj bi sluzbovala v dnevni sobi, je to res nepotrebno).

Glede na to, da je drobovje prakticno skoraj identicno Xtreamerjevemu, ni nobene potrebe po glasnejsih in bolj vrocih 3,5-palcnih diskih. Se posebej ker predvajalnik nikoli ne bo izkoristil niti prenosnov, ki jih zmorejo diski za prenosnike, ki se vrtijo z vsega 4200 obrati na minuto ter so lahki, tanki, tihi in komajda topli.

Pa v svojo kalkulacijo pristej se Logitechov daljinec, bos hitro videl, pri cemu si. Ce bi bil daljinec kolikor toliko normalen, bi bila zadeva postena alternativa, s takim daljincem pa paket preprosto ne preprica.
--- Finish it off if you started it! ---

upgrade ::

Ne bom se prepiral ker je boljš, vsak MP ima prednosti in slabosti. Sam sem navedel nekaj pripomb na tvoje minuse. Doma imam Harmonija, tako da mi je za daljinca vseeno, je pa vsekakor od MED500x boljš kot pa od xtremerja.
Glede diska, pa ...

Lahko, pa dodam še sam minus k MED500X, kompatibilnost z WiFi ključki - deluje samo na tistem katerega oni prodajajo.
http://dpdbled.slovenianforum.com/

bojsi ::

Ce bi bil daljinec kolikor toliko normalen, bi bila zadeva postena alternativa, s takim daljincem pa paket preprosto ne preprica.


Hm, tukaj so pa daljinec pohvalili...
Lahko še kdo potrdi tole o (ne)uporabnosti daljinca?

upgrade ::

Sam sem ga uporabljal par dni, pa lahko rečem, da je kr vredu. Samo tipka za browser je nekako čudno postavljena.
http://dpdbled.slovenianforum.com/

vrossi46 ::

Glede WiFi-ja naj povem da deluje tudi tisti od Xtreamerja na Mede8er-ju. Lahko pa tudi povem da deluje na njem katerikoli WiFi z Realtekovim čipom.
Glede daljinca lahko povem da deluje čisto normalno in super tako kot od PlayON!HD-ja ki je identični.
In deluje in JE čisto normalen.

upgrade ::

Glede WiFi-ja naj povem da deluje tudi tisti od Xtreamerja na Mede8er-ju. Lahko pa tudi povem da deluje na njem katerikoli WiFi z Realtekovim čipom.


Čudno ker meni ni delaovalo. Bom še enkrat preveru, sedaj ko imam novi FW.
http://dpdbled.slovenianforum.com/

1marjan ::

upgrade,Hvala za odgovor na moje vprašanje kako izbrisati posamezno datoteko iz hard diska.Odgovor je popolnoma uporaben.:)

vrossi46 ::

upgrade,
a si probau WiFi?

Pa vtakni anteno z prižganim MED500,da ga zazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

piek ::

Zdaj ne vem ali se delate smotani, ali pa res ste pravi fanboyi. Daljinec pri tem predvajalniku je klump, ne pa srbska ocena 5/5. Se 5/10 ni. Kaka ergonomija, lepo prosim. Pa poglejte kake velikosti tipk ima (prakticno vse enako velike, tiste stiri, ki bi jih pa najpogosteje clovek uporabljal, pa so mikro majhne - tako 1,5x1,5 mm. Kateri butelj si je to izmislil ... Aja, pa kar se zadeva tipke - po kmecki logiki, ce bi pritiskal naprej, nazaj, vrni in podobno v meniju, ukaz ne prime vedno - ali pa posamezna tipka sploh ne podpira ukaza. Slednje je sicer resljivo z nadgradnjo FW, ce bo tem pajacom kdo prej razlozil kaj pomeni "intuitivno upravljanje" s predvajalnikom. Ta srbski/hrvaski (oprostite, ne locim tega) test je pa tako ocitno kupljen, se huje kot bi Racunalniske novice bral ... Pa saj bo prej ali slej nasel pot v kak Comtron ali Bigbang, pa se boste tam na lastne oci lahko prepricali, o cemu govorim.
--- Finish it off if you started it! ---

upgrade ::

Moji ženi je bolj enostaven kot pa Harmony :)
http://dpdbled.slovenianforum.com/

pol3ni ::

Zanima me kaj pridobim če povežem mede8er z siolovim komunikatorjem prek hdmi kabla.
Hvala

pol3ni ::

V mede8er sem vstavil notranji disk vendar ga mi ne zazna,da bi ga lahko formatiral oz. kot da ga sploh ni.
Ko grem v system info pa je notri podatek o disku in njegova kapaciteta samo koliko je še prostora na disku mi piše unknown.Disk imam samsung HD642JJ-640GB
Mogoče kakšna ideja

lp

piek ::

Novi Monitor (feb 2k10) ima test Mede8erja. Ce ima kdo skener, naj skenira pa prilepi na forum. Je srednje dobro ocenjen, pa tudi njih motijo ene stvari ki sem jih ze zapisal v tej temi.
--- Finish it off if you started it! ---

pol3ni ::

piek je izjavil:

Zdaj ne vem ali se delate smotani, ali pa res ste pravi fanboyi. Daljinec pri tem predvajalniku je klump, ne pa srbska ocena 5/5. Se 5/10 ni. Kaka ergonomija, lepo prosim. Pa poglejte kake velikosti tipk ima (prakticno vse enako velike, tiste stiri, ki bi jih pa najpogosteje clovek uporabljal, pa so mikro majhne - tako 1,5x1,5 mm. Kateri butelj si je to izmislil ... Aja, pa kar se zadeva tipke - po kmecki logiki, ce bi pritiskal naprej, nazaj, vrni in podobno v meniju, ukaz ne prime vedno - ali pa posamezna tipka sploh ne podpira ukaza. Slednje je sicer resljivo z nadgradnjo FW, ce bo tem pajacom kdo prej razlozil kaj pomeni "intuitivno upravljanje" s predvajalnikom. Ta srbski/hrvaski (oprostite, ne locim tega) test je pa tako ocitno kupljen, se huje kot bi Racunalniske novice bral ... Pa saj bo prej ali slej nasel pot v kak Comtron ali Bigbang, pa se boste tam na lastne oci lahko prepricali, o cemu govorim.


Ne vem kaj si toliko "zapel" za ta predvajalnik,pač nekaterim je čisto o.k.Če te pač moti daljinec tudi prav mene ne.Tiste štiri tipke so pač manjše,ko pa se jih navadiš je čist o.k.Zame je važno da daljinec prime ko je treba. Mede8er MED500X Full HD pa pač predvaja vse kar mu ponudiš kar pa je tudi bistvo vsega.
Xtreamer ima tudi razne težave pa se nobeden nekaj ne zgraža nad njim,pač vsak kupi tisto kar pač misli da mu odgovarja.

lp

upgrade ::

piek je izjavil:

Novi Monitor (feb 2k10) ima test Mede8erja. Ce ima kdo skener, naj skenira pa prilepi na forum. Je srednje dobro ocenjen, pa tudi njih motijo ene stvari ki sem jih ze zapisal v tej temi.


Samo Monitor ne omenjaj, ker je slabši od Lady. Opisal so še en router, ki ga imam doma, pa so napisali take buče ;((. Ne vem kje pobirajo te podatke.

Glede daljinca, play-pause, se da kontrolirati s pomočjo srednje tipke.

pol3ni je izjavil:

V mede8er sem vstavil notranji disk vendar ga mi ne zazna,da bi ga lahko formatiral oz. kot da ga sploh ni.
Ko grem v system info pa je notri podatek o disku in njegova kapaciteta samo koliko je še prostora na disku mi piše unknown.Disk imam samsung HD642JJ-640GB
Mogoče kakšna ideja

lp


Katero verzijo FW imaš?
http://dpdbled.slovenianforum.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upgrade ()

pol3ni ::

Imam zadnjo verzijo FW.Problem z diskom sem rešil tako da sem dal gor prvo verzijo FW nato mi je disk normalno zaznalo in sem ga lahko formatiral.Nato sem dal gor zadnjo vezijo FW še enkrat formatiral disk in stvar dela brez problema.
Imam pa verzijo 2.0.2 ki pa je primerna samo če je disk vgrajen v sam predvajalnik.
Vsaj tako je obrazloženo na njihovem forumu.

lp

piek ::

upgrade je izjavil:


Samo Monitor ne omenjaj, ker je slabši od Lady. Opisal so še en router, ki ga imam doma, pa so napisali take buče ;((. Ne vem kje pobirajo te podatke.


Glede routerjev ne bom trdil, kaj drzi in kaj ne. A vseeno mislim, da imajo pri strokovni reviji precej strokoven kader, ki ve kaj dela/testira. Meni so testi v Monitorju recimo merilo za nakup kake opreme ...

Mislim, da je problem cisto nekje drugje. Pac ljudje smo taki, da bomo zmeraj navijali za tisto, kar imamo doma. To je najboljse, vsaj v nasih oceh je najboljse, pac ker smo mi to kupili. In potem te izdelke zagovarjamo na sto in en nacin (pa niso to samo kompjuterji pa plejerji, tudi pri avtih, beli tehniki, posteljnini, povsod je tako). Pac eni si preprosto ne znajo priznati, da obstaja kaj boljsega.

Jaz sem se ze z nekaj nakupi zasral pa to vsaj priznam. Ene sole stanejo vec, druge manj. Od teh plejerjev za okoli 100 evrov pa ne pricakujem cudezev, se posebej, ce jih dela kak no-name proizvajalec. Sem jih pa na sreco ze preizkusil ene 6 in se mi zdita WD TV Live pa Xtreamer se najboljsa za svojo ceno. Tale mede8er pa ravno ene 50 evrov predrag za to, kar ponuja. Ozr. saj ga sploh ne bi imel zaradi smotanega daljinca.

In ne vem, zakaj se vsi lastniki takoj spravite name, ce zelim potencialnim kupcem omeniti, da daljinec pac ni najboljsi. Kdor ima cas, si ga gre v trgovino v zivo pogledat, pa bo hitro videl, ce mu izdelek ustreza (potem ga jasno kupi preko interneta ...).
--- Finish it off if you started it! ---
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119362 (18521) Han
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253714 (67806) dope1337
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043169 (21775) xandros
»

mede8er MED500X2

Oddelek: Zvok in slika
82374 (1868) ge
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559214 (45145) goby

Več podobnih tem