» »

Playon!HD Media player

Playon!HD Media player

1 2
3
4

vrossi46 ::

Ma kakšeb DVD player,pozabi.



Danes ga priklopil in stvar deluje!

xelas ::

Vrossi46, kateri DVD-rom si priklopil (znamka), in kateri firmware ?

vrossi46 ::

Vrossi46, kateri DVD-rom si priklopil (znamka), in kateri firmware ?


Firmwere je ta Firmware Ver. v7.06.r2089 - LINK:http://www.playonhd.com/en/#support
DVD rom pa sam sestavu z tem ohišjem LINK:http://www.nakupi.net/search.php?query=...

In čisto navaden SATA DVD ROM.Tako ko bo podpiralo Blue Ray samo zamenjam enoto in to je to.

kmetek ::

pa kaj hudiča je smisel naprave, če predvajate DVDje?:))

vrossi46 ::

Razlog je zato ,ker imam dosti prejšnjih DVD-jev,ne da pa se mi da bi jih še backupal

kmetek ::

snameš HD verzije z neta?

Jaz sem šenkal okoli cca 200-300 dvdjev in vrgel v smeti celotno kolekcijo cdjev.

Pa naredimo računico:

1.5TB 90-100EUR kar je realno 1.36GB....okvirno 310 DVDjev po 4.37GB....

50pack nekih normalnih DVDjev (VERBATIM)14-15EUR, lahko tudi kake cheap po 12EUR

Torej rabimo 6 spindlov po 50pack in dobimo 6 x 12 = 72EUR, oziroma 6 x 14 = 84EUR.

Smo na istem, zase tuhtam, da bi si vse preostale DVDje vse butnil na disk pa mir. ;)

kocbek ::

Kmetek me zanima kaj boš pol rekel ko ti gre kvragu disk na katerem imaš filme(se mi je zgodilo predkratkim na zunanjem disku - razlog kratek stik na sami plošči trdega diska).
Mi pa je škoda metat vstran dvd-je naketerem imam filme za lastno zbirko in ko se mi zalušta jih lahko pogledam.
Zato je potpora teh predvajalnikov za priklop zunanjih DVD enot še kako zaželena.
Sam imam zbirko 300+ DVD in verjemi mi nimam niti časa niti volje da bi vse te dvd je katere sem zleti nabiral še nato snemal nadisk.
?????

xelas ::

Vrossi46, hvala za odgovor in idejo. Vedno se najde kak rabljen DVD rom; mislil sem kupiti USB DVD v Leclercu a imam slabo izkušnjo ker mi enega (model Panasonic, brez lastnega napajanja) POHD ni prepoznal.

Kar pa se DVD-jev tiče pa nam je (posplošujem) verjetno škoda stran vreči stare deske (kar poglejte malo okoli hiš) še manj pa seveda DVD ki smo ga morda celo (pre)drago kupili. Sem hotel tudi jaz počistiti z njimi pa sem jih dobil po prstih (a to je že za kak drug forum ...).

Še tole; obstaja tudi firmware 2160. Ima kdo izkušnje z njim ?

In še: pri POHD smo šele na 3. strani, pri Xtreamerju pa že na 38-i. Je to za POHD dober ali slab znak ?

kocbek ::

xelas:
2160 je beta pride pa tateden uradni firmware ven tak da počakaj.

Kaj se tiče število strani v eni in drugi temi se niti ne ubadam.Je pa res, da je lastnikov xtremerja dosti več kok pa lastnikov POHD.
?????

vrossi46 ::

Jaz pravim tako,da dobra stvar se sama hvali in ni potrbe po nekih globokih debatah,ker vse deluje kot je treba.Je pa res da bi se lahko tudi v tem forumu našel kdo ki bi vzpostavil kak IP TV.
Glede firmwera pa bi tudi jaz priporočal na uradni izzid.Sam imam beta verzijo in je kul,ta 2160 pa ni tolko v redu.

Wad@ ::

Hm, še neki, a se splača kupit z diskom, ali je boljš posebej kupit? Oz. drugače, kakšen disk je noter (zanima me za 500gb).

kocbek ::

Jaz sem POHD kupil brez diska.Za disk 1TB dal 69EUR zdaj pa si izračunaj sam kaj se ti splača.
?????

vrossi46 ::

Pa a bi znal kdo tu zrihtat IP TV kot to delajo na forumu pri Xtreamerju?

misek ::

vrossi46, saj je podobno narejen kot Xtreamer (ima RealTek-ov čip)? Telnet lahko uporabiš? Morda bi delovale datoteke, ki sem jih pripravil za Xtreamer? Če te zanima za test ti pošljem. Sporoči.

vrossi46 ::

Ja mišek ful rad bi probal kako to deluje.Ampak mi moraš opisat cel postopek ker sem malo laik.Se že razumem tolko da bom probal ampak če kaj ne bom znal te bom gnjavil.
Lp vrossi46

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

kocbek ::

Jaz pa nemorem testirat niti poskušat, imam namreč amis tv kjer je pa potrebno menjavat MAC naslov.
?????

kocbek ::

Pravkar izdan novi firmware.

LINK: Firmware Version v7.06.r2388


Copy install.img to the root directory of a USB flash drive and connect it to the USB host port of the player.
Enter the Setup menu, System, System Update, System Upgrade and Enter to confirm.
Please wait for the flashing to complete until the Playon! HD restarts by itself.
Do not power off the unit during the flashing process!

The HDMI connection may reset after updating the firmware and may go out of sync with your display.
Press the TV SYS button on the remote a few times to sync with a compatible display mode if this happen.
Once the display is back, we recommend setting to HDMI Auto in the video setup menu unless a manual mode is preferred.

Attention:
Please note that version v7.0.6 r2388 is based on the latest SDK version 2 and cannot be downgraded to earlier versions.
Should you need to roll back to an earlier version, you will need to reformat the internal HDD through the Playon!HD system.

Model:
AC Ryan ACR-PV73100 Playon!HD

Version:
v7.0.6 r2388

Release:
2009-11-17


Firmware History
New Features / Improvements / Bug Fixes

Version v7.0.6 r2388
------------------------------------
What's new in this release

1) Add HDMI LPCM Multi-Channel support
2) Add DTS-HD Master Audio pass-through support (Playon!HD decodes internally to PCM)
3) Add Dolby Digital Plus pass-through support
4) Add 16:10 option for Aspect Ratio
5) Add Ken Burns effect for image viewing
6) Add Seamless Playback for image viewing
7) Add torrent download function in Home menu
- Place .torrent file in any folder and press Menu to select "Add the torrent"
- On-Screen real-time download status
Press Menu button on selected torrent download to select priority level
Press Stop button on selected torrent download to Stop torrent or Stop torrent and Delete file
- On-screen client setup
8) Add Internet Feeds function in Home menu
- YouTube streaming
[Due to legal implications, this function is temporarily on hold]
[Resource:http://digital.limberis.com/2009/11/whe...
- Picasa photo album
- RSS news feeds
- Flickr
9) Add search function for internet radio
10) Add WEP (HEX) and WEP (ASCII) option for wireless security
11) Add mounting of attached USB storage present in network
12) Add BD-ISO playback (more BD-ISO functions in development)
13) Add NFS support for mapping of network folders
14) Add Screen size calibration to fit video to screen
- Press ZOOM IN button of the remote control during playback to fit to defined screen size
15) Add Network Host Name configuration
16) Add Japanese (S-JIS) text encoding
17) Add Korean (EUC-KR) text encoding
18) Add Thai (TIS620) text encoding
19) Add system time synchronisation with time servers
20) Add external USB DVD-ROM support**
21) Add Auto-Play function when a disc is inserted in the external USB DVD-ROM
22) Add Parental Control for disc rating

23) Fix reboot action when the power button on remote control is pressed
24) Fix lip-sync with DTS audio in 23.976fps video
25) Fix punctuation order of Hebrew text encoding
26) Fix internal subtitle in MKV to display according to default flag
27) Fix internal HDD capacity information correctly above 1TB
28) Fix Simplified/Traditional Chinese characters display under English Language Menu
29) Fix external USB DVD-ROM unable to eject once mounted
30) Fix the extra directories present when returning to Home menu from browser
31) Fix system freeze when another USB device is attached while the wireless N dongle is in use
32) Fix internal Simplified Chinese SRT subtitle present in MKV container format
33) Fix internet radio broken link

34) Improved playback of files in sequence via network

35) Remove File Copy and Setup menu from Home menu
36) Remove unicgi (Neighbour Web) application from Extension Info


**Due to CSS (Content-Scrambling System) present in DVD movie discs, the system accepts only un-protected DVD movie discs.
?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kocbek ()

vrossi46 ::

Že naložil in dela kot treba

xelas ::

Vrossi64, Si bil pa hiter. Si ga naložil preko 2086 ali preko 2160? Ali kaj kar je prej delalo sedaj ne dela? Je vidna kakšna kvalitetna razlika pri predvajanju mkv datotek (predvsem 1080p)? So kakšne spremembe pri predvajanju DVD-jev? Ali predvaja tudi originalne DVD-je (z zaščito). Hvala za odgovore.

vrossi46 ::

Naložil preko 2089.In moram reč da ravno nekih razlik ni,vsaj nam navadnim uporabnikom ki nismo tako zahtevni,glavno da predvaja MKV 1080p brez zatikanja in da lahko streamaš preko LAN-a. Glede DVD-jev,pa mislim da sploh ne bojo odpravili oz.naredili da predvaja originalne DVD-je.Našel sem bug pri audio optical,moral ugasniti video preview.
Lahko bi pa naredili IP TV.
Meni pomaga misek,da bi kaj zrihtala.Se trudi na vse pretege in svaka mu ČAST res.Upam da bo kaj ratalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

xelas ::

Hvala za odgovor. Sem tudi tak uporabnik - 720p ali 1080p mkv na projektor, 5.1 zvok na ojačevalnik, luč ugasnit in rolete dol. Za DVD-je predvajat (originale) pa bom moral kar DVD player uporabiti saj naj bi media playerji ne imeli vgrajene CSS zaščite. Poročaj če bo kaj novega na IPTV področju.

vrossi46 ::

Sej lahko za original DVD-je,če jih imaš malo ,narediš backup v ISO z pomočjo Any DVD&HD-DVD, in streamaš potom omrežja iz računalnika.

Wad@ ::

Hm, stvar sem priklopil in presnel nekaj filmov na priložen disk. Nisem še updatal firmwarea, niti pogledal če je gor najnovejši. Vendar ne dobim menuja za spreminjanje velikosti podnapisov tko da predvidevam da je star. In zapazil sem da pri vsakem (3 poiskusil, gledal cca 3-5min) začne zvok zaostajati (ali prehitevati?). Povezal sem z priloženim hdmi kablom? Kaj bi bilo lahko narobe? Bom pa jutri oz. zvečir updatal stvar in upam da bo tudi film stekel gladko..zdej pa moram it, že tko sem pozen;((

vrossi46 ::

V novem,zadnjem firmweru,stisneš samo gumb subtitles in spreminjaš kar hočeš,velikost,barvo,uravnavanje podnapisov počasneje ali hitreje,..In filmi tečejo gladko brez zatikanj.
Novi Firmwere: http://www.playonhd.com/en/#support

vrossi46 ::

Juuuhuuuhhhuuuu, IP TV dela tudi na PlayON!HD-ju,hvala misek, res si car!

kocbek ::

Pol bi lahko opisal postopek na tej strani?Drugače pa čestitke, da ti je uspelo.
?????

vrossi46 ::

Še eno skripto pričakujen od miska,pa bom pol dal navodila gor,ali pa bo on se bova zmenla z njim.Lahko pa dam ta ko še mora delat telnet potom PC-ja

vrossi46 ::

No,malo kasno ampak sem se spomnil da bi moral nekaj dat gor,Navodila za IP TV. Skripto samo naložim in deluje samodejno vsakič ko prižgem player.Hvala misek. Jutri navodila

misek ::

Pa na široko napiši navodila. Saj veš da sem jaz bil bolj skromen.

xelas ::

Tale IP TV preko POHD - ali dela na SiOL, T-2 ali Amis-u ?

vrossi46 ::

Na T-2 dela preverjeno,na ostale pa bo verjetno misek odgovoril

pchammer ::

Tud sam sem lastnik POHD in moram rečt da je odličen, če bo pa še IP TV delal pol pa res super, komaj čakam navodila.

misek ::

Če dela za T-2, potem bi moral tudi za SiOL. Za ostale (Amis, Tuš) ne vem, če je sploh kakšen uporabnik na Xtreamerju. Sem pa povprašal. Menda je tam vezano na MAC naslov ampak sem tudi to omogočil.

kocbek ::

Pri amisu je tako da je IPTV vezan na mac naslov. In če je mišek to omogočil, da je možna sprememba mac naslovo pol bo šlo tudi na amisu.Lista IP programov pa je identična kot pri SIOL-u.
?????

vrossi46 ::

Evo ga pa je navodilo tu.Če kaj ni jasno bom z veseljem pomagal.Še enkrat vse zahvale misku,tip je legenda!!!



POSTOPEK ZA ZAGON IP TV NA PlayON!HD
Pobereš scripto iz te strani: http://drop.io/Other_iptv in pobereš: pohd_iptv_install_003.zip
Vsebino daš na HDD če ga imaš vgrajenega ali pa potom USB ključka.
Če imaš HDD gre tako:
1.KORAK V telnetu(putty) vtipkaš pridobljen IP moj je(192.168.x.xxx) in v telnetu »PlayonHD login: root«
Pol pa vtipkaš:
2. KORAK cd /tmp/hdd/volumes/HDD1/pohd_iptv_install in pol
3. KORAK ./pohd_install_iptv.sh
Potem se v UPnP-ju pojavi mapa POHD_IPTV:1, odpreš mapo izbereš t-2.m3u,izbereš program in
ev oga IP TV dela.

Če imaš USB ključek,lahko tudi potom njega,ker pol lahko mapo pohd_install_iptv na HDD-ju izbrišeš,saj se bo IP TV zaganjal sam ob vsakem zagonu playerja, pa gre tako.

1.KORAK je isti
2. KORAK cd /tmp/usbmounts/sda1/pohd_iptv_install
3. KORAK je isti

vrossi46 ::

No,pa tudi tu deluje WiFi antena od Xtreamerja za 16€,kupljena tu: http://www.xtreamer.me/prodajni_paketi....

kocbek ::

vrossi46 hvala za info.
?????

janigorup ::

že od novembra z zadovoljstvom uporabljam POHD, vse dela tako kot je potrebno in nimam nobene pripombe.
pravkar sem probal namestiti iptv po zgornjem navodilu (HVALA misku in vrossi46), pa mi ne deluje kot piše, v UPnP mi ni kreiralo nobene mape? v navodilu tudi nikjer ne piše zakaj se rabi scripta, ki jo pobereš (prva zip datoteka)?
hvala za pomoč.

vrossi46 ::

Če si naložil zadnji FW ti ne bo delalo ker zasede 100% polnilnika flash,kamor naj bi instaliralo IP TV.
Tu je FW hacked in deluje O.K.
http://www.acryan.com/forums/viewtopic....

LeonV ::

Tudi jaz mam sedaj že kak mesec pohd. Zadeva je res ok, večina stvari deluje brez problema. Mi pa ga nikakor ne uspe pripraviti do tega, da bi torent klient deloval z torenti iz partis.si. ostale torente mi vleče normalno brez problemov.

Je mogoče kateri probal to?

?????

Nevihta ::

@LeonV: A ti je že uspelo ugotoviti za torrente?

Kaj pa VOB file? Ali jih zna predvajati?
Nevihta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nevihta ()

Entity ::

Odlocam se za nakup nekega predvajalnika in je tale trenutno prvi na seznamu (edini, ki predvaja RMVB). Zal ugotavljam, da noben predvajalnik ne zna predvajati NEF in RAW formatov slik. :/

V bistvu me zanima dvoje:
- ali je tole NMT ali ne? Mozno uporabljati NMT aplikacije?
- razlika med PlayON HD in PlayON mini je ocitno samo v disku. Ker imam zunanji multimedijski disk v usb ohišju, sem ga mislil uporabljati s priklopom preko usb na napravo. A so kakšne druge prednosti v vgrajenem disku?


TIA!
LpM

vrossi46 ::

Naj ti omenim,da to ni NMT, se pa pripravlja FW ki naj bi podpiral aplikacije kot so YAMJ: http://code.google.com/p/moviejukebox/
in
http://www.metafeeds.com/
Nekih groznih prednosti sicer ni,ne vem pa če se dajo te aplikacije vgradit na USB zunanji disk.

glajda ::

Imam težave z IPTV.
Na Playon!HD Mini sem naložil skripto, kot je opisano.
Lahko izberem en kanal in ga tudi normalno prikaže. Ko pa hočem skočit na naslednji kanal ali pa če ustavim stream in spet zaženem isti kanal, se pa zadeva konča in vrže me v osnovni meni. Potem moram POHD ugasniti in spet prižgati, da lahko spet zaženem en kanal.

Kaj bi lahko bil problem?

Nevihta ::

Evo tudi jaz imam en kup težav že od samega začetka, ampak glavna je ta da mi nenehno šteka.

In sicer tako da moram potegniti napajanje iz naprave, ne dalinec ne gumb na napravi ne deluje.

Vmes sem posodobil na firmware mislim da je 3400 pa še vedno ni bilo vredu, potem sem popravil skripto kjer sem omejil max peers na 48, pa je malo bolje, vendar še vedno ni odpravljeno.

Ali ima kdo podobne probleme.

Aja štekne mi ne glede ali gledam kaj na njem ali pa ne.
Nevihta

jedat1974 ::

Pozdravljeni.
Prosim za pomoč. Danes sem dobil POHD ter naletel na veliko težavo. Ne uspem zagnati BittTorrenta in Sambe. Ko pritisnem na ON ta vedno ostane na OFF. Posledično verjetno POHD tudi ne vidim preko računalnika. Kaj delam narobe? Instaliran imam zadnji firmware in tudi vse tri extension package upgrade. Hvala za odgovore.

vrossi46 ::

Če imaš Windows 7 gre postopek za deljenje mape kot piše tu:http://www.acryan.com/forums/viewtopic....


Probaj

telexdell ::

Entity je izjavil:

Odlocam se za nakup nekega predvajalnika in je tale trenutno prvi na seznamu (edini, ki predvaja RMVB). Zal ugotavljam, da noben predvajalnik ne zna predvajati NEF in RAW formatov slik. :/

V bistvu me zanima dvoje:
- ali je tole NMT ali ne? Mozno uporabljati NMT aplikacije?
- razlika med PlayON HD in PlayON mini je ocitno samo v disku. Ker imam zunanji multimedijski disk v usb ohišju, sem ga mislil uporabljati s priklopom preko usb na napravo. A so kakšne druge prednosti v vgrajenem disku?


TIA!
LpM

Ali ni RAW ali NEF format slik mišljen kot zapis slike brez obdelave? In kako ti bi naj predvajalnik prikazal takšno sliko? Koliko kontrasta, osvetlitve, barv...bi ti naj nastavil? Če ti potem prikazana slika ne bi bila povšeči, bi bil pa kriv predvajalnik?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

alexx_ ::

se tukaj prilepim, upam da moderator ne bo prevec jezen :)

ve kdo, kako se obnese AC ryan play!on HD MINI, zanima me predvsem 1080p mkv prek LAN omrezja, kolikor sem guglal, naj bi zadnji popravki povzrocali stekanje in predvajanje naj ne bi bilo gladko. ima kdo izkusnje iz prve roke? streznik je WindowsHomeServer in WRT54GL. baje je treba omogociti tudi NFS, ker je drugace prenos prepocasen?

prosim za pomoc, ce ima kdo ta predvajalnik :)

lp, ales

maxy ::

Jaz imam HD MINI na LANu, server pa je Synology NAS. V glavnem sem zelo zadovoljen, tudi FW stalno izboljšujejo. Štekanje se res pojavlja, ampak je zelo minimalno in ga pri nas doma razen mene nihče ne opazi. Verjetno pa bodo tudi to težavo rešili.
Bistveno je da predvaja vse, nima ventilatorja in ne stane veliko.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043184 (21790) xandros
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538737 (5997) Sibirc
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458034 (4859) stefp
»

Samodejno ugašanje in prižiganje TV

Oddelek: Zvok in slika
169638 (9179) Frenky
»

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6512167 (9765) upgrade

Več podobnih tem