» »

Playon!HD Media player

Playon!HD Media player

1
2
3 4

TOP ::

Ma kakšeb DVD player,pozabi.

vrossi46 ::

Ma kakšeb DVD player,pozabi.



Na HDX 1000 Lahko priklopiš zunanji DVD ROM in gledaš filme na ploščkih, zato sprašujem ali lahko tudi na tem Rayan-u priklopiš zunanji DVD ROM in gledaš,tako da ne verjamem da je to kar pozabi.
slonato2004 bi probal prosim in sporočil če je to možno?
HVALA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

huelz ::

Zdaj po skoz vec klonov nmt playerjev, ker je zadeva postala uporabna/popularna tud med sirso mnozico in so mal poenostavl zadeve.
Tako da izbire bo samo se vec. In se bomo dejansko lahko zmisljeval, tud na podlagi tega, kako estetski je kater izmed predvajalnikov, ce ze tehnicnih razlik skoraj da ni vec (cene so pa tako tam tam).
Nakupi.net majo recmo egreata ze za 159 eur, pa je hdmi kabel ze prilozen :))

podtalje ::

Prosim, če se malo bolj držite teme, katera je Playon!HD Media player.
Za splošno debato o NMT napravah namreč že obtaja tema h.264/DVD/DivX player.
Nadaljne objave, ki ne bodo direktno povezane s Playon!HD, bodo brisane.

vrossi46 ::

No,a se da tudi na A.C.Ryan priklopit zunanji DVD ROM al kako?

xelas ::

Kupujem mediaplayer oz. NMT s katerim bi zamenjal PC preko katerega trnutno gledam predvsem mkv HD filme na projektor 720p. Zanima me ali se opazi razlika pri predvajanju (video) med napravami, ki uporabljajo Sigma čip in tistimi, ki uporabljajo Realtekovega. Glede na ostalo opremo (A/V izhodi, mreža) mi je najbližji ravno PlayON!HD. Vnaprej hvala za odgovore.

slon ::

Za lastnike playera bi imel par vprašanj.
1. BT client dela ?
2. Ali lahko greš direktno na partis ali blinkin in si nato preneseš torentoz oz. moraš najprej z drugim računalnikom prenesti toren, katerega nato skopiraš na player?
3. Glasnost venta?
4. Čakalna doba?
5. Hitrost prenosa datotek v mreži?
5. Vaše pripombe in pohvale

Zanima me zaradi vgradnje 3.5 diska, katere imam doma. Nič nimam proti xtremerju.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

kocbek ::

@slon:
Sam ti lahko odgovorim le na 4. vprašanje.Čakalna doba je približno 3 tedne vsaj v tem mesecu, ker gre tekoča pošiljka naprej 30.Septembra (vsaj jaz ga dobim takrat).Drugače pa je na njihovi strani tudi napisano da je naslednja pošiljka 1 teden v oktobru.

Kaj se tiče ostalih vprašanj pa je tako koliko sem izvedel iz uradnega foruma:
1.Naj bi delal
2. Bo stestiral in sporočil
3.Izredno tih
5.Hitrost prenosa podadkov je še zaenkrat nizka. Bodo pa to tudi popravili z enim od prihajajočih firmware-om.
5.a Zaenkrat ni ne pohval ni ne pripomb.

Kaj se pa vgradnje diska tiče pa je tako,da je najboljše če ga vgradiš praznega, saj pol pla on sam zazna disk in ga celega formatira(pri tem naredi 2 particiji od tega je ena skrita).
?????

slon ::

Kocbek hvala za odgovore.
Pričakoval sem odgovore od slonato2004.
slonato2004 :: 24. avg 2009, 17:12:12
citiraj
Ali ima kdo ta player? Imam ga sam, če koga kaj zanima, ali če ga že ima in bi rad delil mnenja obvezno piši sem!:D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

xelas ::

Jaz sem ga naročil ta teden in so mi odgovorili z dobavnim rokom okoli 20.oktober 2009.

kocbek ::

Jaz sem ga prejšnji teden pa sem dobil odgovor 30. Spetember.
?????

delfin71 ::

Je že kdo probal, a podpira IPTv od T-2 ali Siol-a, ker kot vidim po specifikacijah samo "InternetRadio" ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfin71 ()

vrossi46 ::

Kateri od teh playerjev pa sploh podpira IP TV

delfin71 ::

hdx, popcorn itd...

joze67 ::

No,a se da tudi na A.C.Ryan priklopit zunanji DVD ROM al kako?


Da se - piše na njihovem FAQ

vrossi46 ::

O tem Playerju se pa bol malo piše in komentira,se vidi da je izredno dober Player.Brez nobenih hudih problemov.

piek ::

@vrossi46:
To je kot z avtomobili. Ce se jih proda izredno malo glede na konkurenco, je jasno, da bodo hitro blatili konkurente, ces, poglej koliko dela imajo servisi ...

Saj je dober predvajalnik, celo zelo dober, a kaj ko so na voljo cenejse alternative, ki imajo boljso podporo ...
--- Finish it off if you started it! ---

Peter ::

Ali kdo ve ali Payon!HD predvaja youtube?

vrossi46 ::

Hmmm,PlayON!HD ima zelo dobro podporo in posodobitve,glede cene ravno ni velika razlika med tem in Xtremerjem,in ja podpira youtube.

kmetek ::

119EUR - EUR171,50

ni velike razlike res je :D

potepuhec ::

Imam narocen PlayON HD pa bi rad, do takrat ko ga dobim, pripravil HDD in zmetal gor vse kar imam trenutno namen predvajati preko njega. Ce mi lahko kdo pomaga s tem kateri HDD nabavit in kako velik, da bodo stvari dobro letele. Koliko je pomembna hitrost? A je bolje, da vzamem nekaj bolj tihega in manj pozresnega,.... skratka predlogi tocnih modelov, ki so se izkazali, kot dobri bi bili zazeljeni.

Thx

kocbek ::

Vzemi nekaj tihega.Priporočen je disk z 5400 obrati. Podpira pa vse diske do 2TB.
Podatkov pa še nemeči gor, ker ga bo playon sam formatiral in pripravil za delo.
?????

potepuhec ::

Thx sam eno vprasanje se kako pa pol nalagam podatke na disk? A prek mreze al ga lahk vn vzamem pa direkt na comp priklopim al ga celo prepozna kot zunanji disk. Ker 1+ TB ne bi ravno prek mreze gor nalagal :-)

kocbek ::

Lahko ga das direktno na PC saj ima USB slave konektor.
?????

NazgulRR ::

Kolikor sem bral, je boljše, da namestiš čisto prazen disk v njega, ga sformatiraš z njim in potem začneš nalagati podatke na njega. Drugače ti bo nonstop težil da hoče formatirat. Piše na uradnem forumu. Zelo nadležno imo.

xelas ::

Torej mojega so že dostavili. Od nakazila (preko banke) do prejema sta minila 2 tedna, sama dostava pa je trajala le 2 dneva (DHL).

vrossi46 ::

In kako izgleda zadevca
Prvi vtisi
Kako slikco prosim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

xelas ::

Najprej logistični del:

AC Ryan je reagiral na vsak moj mail takoj; ko so prejeli bančno nakazilo (kar je trajalo 2 tedna !!) so mi takoj poslali naročeno. DHL je dostavil v 2 dneh brez dodatnih stroškov.

Naročil sem model z 500 GB HD ki je bil že vgrajen v napravo. Priklop in nastavitve sem opravil hitro, navodila za uporabo niso bila potrebna. Uporabljam 720p projektor, gledam pa v glavnem BD ripe v mkv formatu. Zvok imam preko Marantz ojačevalnika, coaxial digital (to je bil en glavnih vzrokov da sem se odločil prav za ta media player).

Kolikor sem lahko sprobal do sedaj, s sliko ni težav, prav tako je zvok O.K.; naprava je tiha (vsaj za moja ušesa), daljinec je odziven, vendar je sistem malce počasnejši kot sem ga navajen. Zunanji izgled je po mojem okusu, tudi bočni vhodi za USB mi odgovarjajo. Imam ožičeno omrežje in oba PC-ja (WinXP) sta bila vidna na POHD-ju, ter sem lahko predvajal njune vsebine.

Žena je imela pripombo na "barvo" slike. Pred tem sem projiciral preko PC-ja in Media Player Classic in njeno mnenje je, da so bile prej barve "bolj žive". Je pa težko primerjati takole "na oko". Jaz sem zadovoljen. Ja pa še tole, procesor je RealTek 1073DD, firmware pa 1041.

vrossi46 ::

Jaaaa,komaj čakam da ga dobim, sem ga naročil ta teden!!!
Upam da bo kmalu slovenski prevod:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

kocbek ::

Jaz sem ga dobil pred 2-ma dnevoma pa je še trennutno v škatli, ker mi niti časovno ne rata da bi ga v miru odprl.
Bo pa še v tem mesecu novi firmware.
Drugače pa sem jaz nanjega čakal 3 tedne.Je pa res da so se takoj odzvali na vsak moj mail ki sem jim ga poslal.
?????

vrossi46 ::

No Kocbek,a boš kej komentiral kako si zadovoljen z napravco

kocbek ::

Se opravičujem, da se nisem nič javil, me službeno delo preveč oblega.

Torej, z playon!hd -jem sem zaenkrat zelo zadovoljen, saj predvaja vse kar sem mu dal za predvajat.Sliši se ga skoraj nič, razen če greš res k njem namesko da bi poslušaj ventilator.Nadgradnja firmware bila skoraj obvezan zaradi podnapisov saj tovaniški(mislim da je bil 1402)ni predvajal črke č. Glasnost se tudi ni nič spremenila po vgradnji trdega diska(samsung 1tb).
Vgradnja samega diska je ultra enostavna.Preko mreže mi je predvajal tudi vse filme, glasbo,slike.Tekoče je predvajal 720p mkv(prav tako preko mreže), 1080p še nisem stestiral ker še nimam nobenega filma. Internet radio predvaja brez problema(najde preko 1400 strani postaj s tem da je na eni strani prikazanih 20 postaj).
?????

NazgulRR ::

kocbek-

Imam par vprašanj, na katere mi še niso odgovorili:
-se notranji disk takoj prižge (zažene) ko vklopiš napravo? Ali je OFF, če gledaš kaj preko npr. USB ključka?
-a bere tale file (audio/video): http://www.sendspace.com/file/5zzelg
-a bere dvd .isoje skupaj z menuji?
-a se da sliko med predvajanjem premikat gor/dol/levo/desno?

kocbek ::

NazgulRR
odgovor:
1.Notranji disk se prižge takoj,drugače pa je v standby-u off
2.Ti javim ko pridem domov
3.Kolko sem seznanjen juh predvaja prezproblema, sam sem testiral samo dvd.je ki so bili v mapah in se je mi predvajal čist normalno.
4.Slike se neda premikati med predvajanjem in tudi nevidim potrebe da bi sliko premikal levo desno gor dol saj razmerje slike in vse ostalo kaj spada zraven nastaviš že prej.Razen če si mislil podnapise te pa lahko spremeinjaš od pozicije velikosti barve.
?????

NazgulRR ::

Najlepša hvala za odgovore kocbek!

4. vprašanje sem postavil zato, ker to WD TV (1) omogoča, in dostikrat uporabljam to funkcijo. Če gledam kak ultra-widescreen film, mi na mojem 16:9 LCDju še vedno kaže zgoraj in spodaj črn rob. Potem premaknem sliko čist gor da imam črn rob samo spodaj, v katerem je ravno dovolj prostora za 2 vrstici podnapisov :).

kocbek, si mogoče probal fajl? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

kocbek ::

@NazgulRR:
Tisti video po katerem si me spraševal deluje brezhibno.Prikazan je telefon sony erricson na keterem mislim , da teče nek film zgleda kot neka komedija iz časa Jezusa in Marije.
?????

NazgulRR ::

kul! me je samo zanimalo če dela zvok/slika. žal nisem mel drugega posnetka pri roki, kot pa enga kjer sem testiral kako deluje mobitel tv :D (mislim da je glih bilo "A si ti tud not padu").

EDIT: Bo zgleda treba kupit tale player :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

kocbek ::

Version v7.0.6 r2089
------------------------------------
What's new in this release

1) Add torrent download function in Home menu
- Place .torrent file in any folder and press Menu to select "Add the torrent"
- On-Screen real-time download status
Press Menu button on selected torrent download to select priority level
Press Stop button on selected torrent download to Stop torrent or Stop torrent and Delete file
- On-screen client setup
2) Add Internet Feeds function in Home menu (Beta development, not fully working yet)
- YouTube streaming
- Picasa photo album
- RSS news feeds
3) Add NFS support for mapping of network folders
4) Add Screen size calibration to fit video to screen
- Press ZOOM IN button of the remote control during playback to fit to defined screen size
5) Add Network Host Name configuration
6) Add Japanese (S-JIS) text encoding
7) Add Korean (EUC-KR) text encoding
8) Add system time synchronisation with time servers
9) Add external USB DVD-ROM support**
10) Add Auto-Play function when a disc is inserted in the external USB DVD-ROM
11) Add Parental Control for disc rating
12) Fix internal HDD capacity information correctly above 1TB
13) Fix Simplified/Traditional Chinese characters display under English Language Menu
14) Fix external USB DVD-ROM unable to eject once mounted
15) Fix the extra directories present when returning to Home menu from browser
16) Fix system freeze when another USB device is attached while the wireless N dongle is in use
17) Fix internal Simplified Chinese SRT subtitle present in MKV container format
18) Improved playback of files in sequence via network
19) Remove File Copy and Setup menu from Home menu
20) Remove unicgi (Neighbour Web) application from Extension Info

--Currently still in "final fixing" (not completed yet in this BETA)--
1) Fix internal Traditional Chinese SRT subtitle support for MKV container format
2) Fix punctuation order of Hebrew text encoding

**Due to CSS (Content-Scrambling System) present in DVD movie discs, the system accepts only un-protected DVD movie discs.

Link do beta firmware-a: Link
?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kocbek ()

xelas ::

Jaz sem se kar opogumil in naložil tale beta firmware. Kakih posebnih sprememb nisem opazil, morda dela pregled (browsing) hitreje, podprti pa so tudi USB DVD-ji (moram še preizkusiti). Ni več grafičnega dostopa do player-ja obstaja pa "text" način. Tudi dostop do playerja preko PC-ja mi zavrne, a to sem rešil tako da sem ga "mapiral" (Map Network Drive). Imam pa en drug problem. Namreč, ko startam BT na PlayOn-u mi IZKLOPI SiOL-ov modem (telefonska linija). Včasih takoj, včasih pa malce kasneje a najkasneje ko se s PC-jem priklopim še na internet?! Ima kdo drug tudi tak "problem" in morda rešitev zanj? BT preko PC-ja deluje O.K.. Ja pa še tole. Sedaj je na voljo tudi Medi Library - zakaj in kako naj uporabljam to funkcijo? Hvala za odgovore, A.

vrossi46 ::

Juhu končno danes dobil PlayON!HD! Stestiral in stvar je neverjetna!!! Kolikor sem imel čas sem testiral:
- Ice.Age.Dawn.of.the.Dinosaurs.2009.SLOSUBS.BluRay.1080p.x264 DTS
- G.I. Joe The Rise of Cobra 2009 1080p BluRay DTS x264
- Transformers Revenge of the Fallen (2009) IMAX 1080p BluRay x264 in
- The Matrix Trilogy (1999-2003) 720p.HDDVD.DTS.x264

Brez zatikanja in z podnapisi.

Ma kako povežem računalnik in PlayON?

Ma kako povežem računalnik in PlayON?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

LunKi ::

Evo tole zgleda kot favorit. Odločam sem med egreat 34 ali pa playon-om. Zanima me če dela 1080p streaming z DTS zvokom brez zatikanja? Samo to me zanima, recimo kakšen G.I. joe (vem da je crap film) zaradi imo max. velikosti filma, ki bi ga streamal. Izredno hvaležen bi bil za odgovor, more bit pa nujno film okoli 12gb pa DTS zvok, ne downmix.

lp

PS: Mogoče kdo preverjeno ve če egreat ali xtreamer (me niti ne gane, očitno ma rulja rada wireless pa SD...mam že skor desetletje XBMC na xboxu, mi je to že passe) to zmore?

vrossi46 ::

V prejšnjem postu se pisal kateri filmi so mi delali brez zatikanja.Oziroma mi delajo.

LunKi ::

A si to streamal preko LAN al si mel preko diska na playonu?

vrossi46 ::

A si to streamal preko LAN al si mel preko diska na playonu?




Streamal sem preko LAN-a

vrossi46 ::

Jaz imam PlayON!HD,moj bratranec pa novega Mede8ter-ja,moram povedat, da sta si povsem enaka,razen grafičnega vmesnika ki je malo drugačen,drugače pa enkratna predvajalnika.Nobenega problema z ventilatorjem,vse dela kot treba za gledanje filmov iz diska ali pa streamanje preko omrežja tudi 1080p.Skratka krasna playerja.

Lp vrossi46

stefegr1 ::

Zdravo, sem nov in imam nekaj vprašan o play on-u. Čudežno sem ga dobil v petih dneh od naročila vse inštaliral in dal gor tudi najnovejši firmware.Mi kdo zna odgovoriti zakaj mi vsake toliko časa player sam preklopi na osnovno resolucijo in potem je vse pinki v 480 i. Imam sonyev LCD. Se še komu to dogaja in kaj narediti.

Hvala Za odgovore

vrossi46 ::

Ma čudno se to dogaja,vsaj kolikor sem jaz zasledil,samo Sonyjevim LCD. Jaz imam Panasonic plazmo pa nisem nikoli imel pinki ekran.Zakj preklopi na osnovno resolucijo je možno samo,če player izklopiš iz vtičnice
Lp vrossi46

NazgulRR ::

Če slučajno kdo premišljuje o tem, da bi svojega Playon-a prodal, naj mi prosim javi. (Možna tudi menjava za WD TV 1 + moje dolpačilo)

stefegr1 ::

Še eno vprašanje.Na računalniku imam zunanji disk 1tb, in ko se z play in-om povežem z računalnikom mi ga najde noče se pa povezati z njim čeprav ga imam v skupni rabi.Kdo ve kaj je narobe?

Hvala

vrossi46 ::

Če imaš Windows 7 sledi temu linku: http://www.acryan.com/forums/viewtopic....
Drugače pa daj v skupno rabo samo datoteko na trdem disku ne pa celoten disk
Lp vrossi46

Jeah,priklopil zunanji DVD-rom in dela odlično!!!

Jeah,priklopil zunanji DVD-rom in dela odlično!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043955 (22561) xandros
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538938 (6198) Sibirc
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458088 (4913) stefp
»

Samodejno ugašanje in prižiganje TV

Oddelek: Zvok in slika
169756 (9297) Frenky
»

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6512344 (9942) upgrade

Več podobnih tem