» »

Janša - revolucionar?

Janša - revolucionar?

««
7 / 7
»
»»

Nissan_GTR ::

Slovenijo je JLA napadla z mularijo. Vse skupaj je bil bolj jeben šov, ko kaj resnega. Če bi hteli resno zaharat, bi vleteli s poklicnimi vojaki in rezervisti.


JLA ni imela poklicnih vojakov brez čina, tako kot recimo Američani. Poklicni vojaki v JLA so bili oficirji in podoficirji, ti pa so bili večinom totalni idioti, jaz ti povem v moji kasarni skoraj vsi od prvega do zadnjega so bili sami intelektualni pritlikavci s pivskimi trebuhi, razen enega Bolgara iz Pirota, ki je bil Kapetan prve klase, ta je bil normalen in dokaj pameten, ostalih 50 pa totalnih idiotov, ki bi morali ovce pasti ne pa, da bi oni poveljevali enotam v neki resni vojni.

Rezervna sestava JLA je bila pa takšna kot njeni rekruti, etnično mešana sestavljana iz nemotiviranih bedakov iz vseh koncev Jugoslavije. Če bi ti videl nas v četi, ko smo služili JLA, bi od smeha cepal, s kom vse sem jaz bil v istem vodu in četi. Samo dva Slovenca sva imela srednjo šolo, vse ostalo polpismeno, takrat smo se že močno "grupisali na nacionalnoj osnovi", četrt čete je bilo šiptarjerv, ki so vojsko služili samo zato, ker druge možnosti niso imeli, ker jim brez odslužene vojske na Kosovu niso hoteli dati pasoša, da gredo delat izve juge. Vsak je na svojo stran vlekel, Srbi so vse postarni gledali, Slovence, Hrvate in Šiptarje. In na smeh mi gre, ko vas berem, da smo bili JLA-jevci neka strašna vojska, ki bi se nas moral cel svet bati.

Ko se je pa sistem v SFRJ razpadel, JLA pa dobivala samo še srbske rekrute in rezerviste, pa to več ni bila JLA, to je bila srbska vojska, ki se je borila za mejo Virovitica_karlovac_karlobag in tudi tam se niso kaj prida izkazali, da bi izvedli kakšne učinkovite vojaške operacije, čeprav so imeli desetkratno premoč v orožju nad Hrvati.

poweroff ::

Luli, se mi zdi, da pa kar prehudo bluziš.

Tom1991 je dal skozi tako vojno v Sloveniji, kot tudi na Hrvaškem. Dejstvo sicer je, da so na koncu pušili, ampak cena za to je bila pa precej visoka. Sploh v Bosni.

Misliš, da se kaj takega v Sloveniji ne bi moglo zgoditi? Saj, na koncu bi verjetno oz. skoraj zagotovo mi zmagali, ampak večina države bi bile razbite. In o tem je govora.

Skratka, zmagali bi že, vprašanje je samo za kakšno ceno. Vsekakor so jo dosti poceni odnesli - v primerjavi s Hrvaško in Bosno. Če bi namesto nabornikov na drugi strani imeli četniške psihopate, ki se ne bi pomišljati sprožiti pokola z vsem orožjem, ki jim je bilo v kasarnah na voljo, bi bile posledice bistveno hujše.
sudo poweroff

luli ::

Matthai :
- Kaj bi blo, če bi blo je bluzenje.
- Srbi živijo mit. Eden izmed njih je Kosovo polje. Me zanima, kdaj bodo začeli širiti nov mit (da so premagali NATO).
- To, da se je Tom boril je njegov problem. Jaz se ne bi.

poweroff ::

luli je izjavil:

Matthai :
- Kaj bi blo, če bi blo je bluzenje.

No, je in ni. Včasih je dobro preigrati več scenarijev, da vidiš kakšna je bila realnost.

luli je izjavil:


- Srbi živijo mit. Eden izmed njih je Kosovo polje. Me zanima, kdaj bodo začeli širiti nov mit (da so premagali NATO).

To pa itak. Kljub temu njihovo mitomanstvo ne pomeni, da niso nevarni.
sudo poweroff

donfilipo ::

Pa sej je jasno.

Na eni strani velika muda in upor tistega dela v danes herojih, je pa tičalo v vseh nas...odpor do JNA kot neke sloveščino jemajoče sile (grožnja z JBTZ proces v SRH, je prevagalo tudi pri meni dokončno), upor do lako čemo, stručno čemo in potem usrali smo šefa i stanicu, ...upor proti balkanizmu, je bil motor, da je sploh prišlo do teženj odcepitve. In referendum je bil zgovoren.

Je pa eno referendum, drugo pa bojevanje. Niso imele vse enote TO niti dovolj orožja in municije v začetku, skoraj ali praktično nič težkega orožja, tako da če bi JNA uspela na nek način pri rekrutih zbuditi mentaliteto, da vrh Slovenije hoče razbiti Hugoslavijo, pri tem utišati vsaj začasno tudi lastne nacionaliste, potem bi BILO veliko huje in ogromna škoda.

Drži pa, da je do tega manjkal en glas (Bogičevič) na nekem velepomembnem sestanku (mate ga nekje na netu), za katerega so takrat oficielni jufoslovenarji mislili, da ga imajo (ker je Bosna lahko vedela, da ji razpad in vojna prinašajo največ zla!)...ampak so ga imeli moj klinac! Bogičeviča so nekako uspeli motivirati nacionalisti8-)

In takrat je dol padel (neuradno so direktni vpili: 'zaboli me sad kurac, ako u jugi bude milijon mrtvih!) tudi vrhu staroverne JNA.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Grumf ::

Nissan_GTR je izjavil:

JLA ni imela poklicnih vojakov /.../

O se čisto strinjam, saj enako je tudi danes, vojska ni bila nikoli sestavljena iz intelektualcev (zato pa jim v ZDA štipendira
šolanje, da ne dobijo čisto nesposobnega kadra). Ampak mislim da se pri celi zgodbi zanemarja dejstvo, da so te ljudi celo
življenje pumpali z "bratstvo i jedinstvo" (itd) in potem se je vse skupaj obrnilo na glavo, brez vrednot je pa težko glavo
pred krogle nosit. No seveda tudi 5 let (ali več) krize v Jugoslaviji tudi ni pomagalo.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Oldi ::

Moraš biti pa res totalni kreten, da verjameš, da nas je JLA sploh napadla. Šlo je za inštalacijo lojalnih carinikov in vzpostavitev kanalov za prevoz gotovine pobrane od carin. To so naredili na ukaz vlade na osnovi zakona sprejetega v skupščini SFRJ.
Mi smo jih blokirali in po dovoljenju našega predsedstva začeli streljati na mularijo v oklepnikih.

V bistvu smo sedaj na istem kot tedaj, splošna norost, vsi politiki so plenilci, vse je treba porazirat, takrat pa vsi Jugosi so ....

luli ::

Oldi je izjavil:

Moraš biti pa res totalni kreten, da verjameš, da nas je JLA sploh napadla. Šlo je za inštalacijo lojalnih carinikov in vzpostavitev kanalov za prevoz gotovine pobrane od carin. To so naredili na ukaz vlade na osnovi zakona sprejetega v skupščini SFRJ.
Mi smo jih blokirali in po dovoljenju našega predsedstva začeli streljati na mularijo v oklepnikih.

V bistvu smo sedaj na istem kot tedaj, splošna norost, vsi politiki so plenilci, vse je treba porazirat, takrat pa vsi Jugosi so ....


Seveda, in potem Slobodan zavije čokolado.

amigo_no1 ::

luli
Na kateri del repliciraš Oldiju ?

http://www.carina.gov.si/si/novosti/sgd...

btw:
Kdo je dal ukaz, da so se letala JLA obrnila (bila so namenjena v Slo) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dzinks63 ::

Pa ne da ste že pozabili:


Oldi ::

Kot vem, sta bila dva ukaza, eden o letalskem napadu se je začel izvajati, drugega o 24 urnem splošnem napadu iz vseh cevi pa Brovet ni podpisal. Seveda je bil Brovet tudi zaradi tega eden največjih izdajalcev domovine. Dolgo sem mislil, da samo zato, ker je ostal v Beogradu, sedaj pa že malo sumim, da zato, ker Slovenija ni bila napadena - če bi bila, bi Jajo lahko postal eden največjih vojskovodij 21 stoletja.

Zame je tista kao vojna napram trgovini z orožjem 100 krat hujša Janševa pizdarija. Parkrat smo bili na robu maščevalnega napada JLA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

luli ::

Oldi je izjavil:

Kot vem, sta bila dva ukaza, eden o letalskem napadu se je začel izvajati, drugega o 24 urnem splošnem napadu iz vseh cevi pa Brovet ni podpisal. Seveda je bil Brovet tudi zaradi tega eden največjih izdajalcev domovine. Dolgo sem mislil, da samo zato, ker je ostal v Beogradu, sedaj pa že malo sumim, da zato, ker Slovenija ni bila napadena - če bi bila, bi Jajo lahko postal eden največjih vojskovodij 21 stoletja.


To je res, Kučan recimo že zaradi postave ne bi mogel.

amigo_no1 ::

Parkrat smo bili na robu maščevalnega napada JLA.

Hmm, zanimiva pripomba, povej kaj več o tem.

Nissan_GTR ::

Mi smo jih blokirali in po dovoljenju našega predsedstva začeli streljati na mularijo v oklepnikih.


Dejte se že odločit, a je JLA bila ena najboljših vojsk na svetu, al ena navadna nesposobna mularija? Ko ohranjate vašo jugo mitomanijo, takrat pravite, da je bila to četrta najboljša in najmočnejša vojska na svetu. Ko pa je ta vojska doživela debekel v Sloveniji, je pa ta vojska ena navadna mularija, ki jo je par vaških jagrov s šibrovkami razgnalo.

Drugač pa vse vojske na svetu so mularija. Vedno so navadni vojaki stari večinom 18-23 let, potem imaš pa podoficirje in oficirje, ki so pa od 25-40 let stari, starejši imajo pa že take čine, da samo po kancelarijah sedijo. Tako je bilo v JLA in tako je povsod po svetu.

kitewing ::

Nissan_GTR je izjavil:

Mi smo jih blokirali in po dovoljenju našega predsedstva začeli streljati na mularijo v oklepnikih.


Dejte se že odločit, a je JLA bila ena najboljših vojsk na svetu, al ena navadna nesposobna mularija? Ko ohranjate vašo jugo mitomanijo, takrat pravite, da je bila to četrta najboljša in najmočnejša vojska na svetu. Ko pa je ta vojska doživela debekel v Sloveniji, je pa ta vojska ena navadna mularija, ki jo je par vaških jagrov s šibrovkami razgnalo.

Drugač pa vse vojske na svetu so mularija. Vedno so navadni vojaki stari večinom 18-23 let, potem imaš pa podoficirje in oficirje, ki so pa od 25-40 let stari, starejši imajo pa že take čine, da samo po kancelarijah sedijo. Tako je bilo v JLA in tako je povsod po svetu.

Fant mal si preveč pameten. Ko gre za res tudi oficirji nimajo več jajc. Pri nas ni bilo nobenega streljanja, a bilo je zelo napeto, napeto za popizdit, ker so prihajale grožje od mupa, da nas bodo napadli. Za dvig napetosti je poskrbel še kakšen maček ki je sprožil mino... Delal sem v telefonski centrali s polno bojno opremo, z metkom v cevi. Okoli komande korpusa je bilo vse minirano. Ne se hecat iz vojne, če je nisi izkusil!

The Player ::

najbolj žalostno je to, da v tej vojni je brat ubijal brata, da ne omenjam kok grozn je blo šele v 2. svetovni.

tut če pride do sprememb na bolje v državi, nedvomno še zmeraj ostaja nepopravljiva škoda iz preteklosti, ki Slovane zlo rada tepe

Oldi ::

amigo_no1 je izjavil:

Parkrat smo bili na robu maščevalnega napada JLA.

Hmm, zanimiva pripomba, povej kaj več o tem.

Ker so naši izivali do enemoglosti, kršili vsa premirja, streljali po nabornikih... Sigurno tudi ne veš, da so imeli vojaki v kasarnah ukaz, da streljajo samo v samoobrambi, zato so jih komot odklopil od infrastrukture. Da bi nas spametovali, je padel ukaz o 24 urnem splošnem napadu na Slovenijo. Ukaz bi moral podpisati Kadijevič, ker je bil odsoten, bi morala podpisati Brovet in še eden, ki je podpisal, Brovet nas je pa rešil.
Si predstavljate kaj pomeni 24 ur iz vseh cevi, aviacija... Kaka panika bi zavladala, koliko škode bi bilo. Teritorialci bi se posrali - bil sem med njimi, armbrustov bi zmanjkalo v pol ure.... Saj se spomnite govora Ađiča, že od tega je bila večina prestrašena in on ni grozil tja v 3 dni. K sreči je bil Brovet na pravem mestu in nas rešil.

In vse to samo zaradi petelinjenja Jajota in Kacota, ki sta provociral na vseh koncih, vrhunec pa je citirani dokument; ukazu o napadu na kasarne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Nissan_GTR ::

Da bi nas spametovali,


Dej ne nabijaj s tvojimi prosrbskimi nebulozami. Mi smo bili na svoji zemlji, nas ni imel nihče nič za spametovati. Če je bilo koga treba spametovati, je bilo treba tiste za katere ti navijaš.

Tvoj "heroj" admiral Brovet je bil pa med drugo svet. vojno pripadnik hitlerjugenda na Štajerskem, po vojni je pa postal komunjara in jugoslovenar. Skratka oportunist, ki je bil najprej za Nemce, nato pa za Srbe, nikoli pa za Slovence.

jype ::

Nissan_GTR> Dej ne nabijaj s tvojimi prosrbskimi nebulozami.

Sine, mal več spoštovanja do... Pametnejših. Bo šlo?

luli ::

Na koncu pa so Srbi predriblali sami sebe. Res pa je, da se spametovali še niso.

jype ::

Ja, še mal več nacijev majo kokr mi.

Oldi ::

Saj vas razumem, od celega osamosvajanja je ostala samo še utvara o poraženi JLA in velikem bojevniku Nr1. iz kleti Cankarjevega doma.
Ko bo padla tudi ta dogma, se bomo pa morda začeli pobirati. Če kdo že dvomi, naj si prebere tale blog http://osamosvojitelj.blog.siol.net
Do takrat nas bo pa Hrvaška prehitela po vseh merilih, po nekaterih nas je itak že.

luli ::

jype je izjavil:

Ja, še mal več nacijev majo kokr mi.

Za vas v LJ ne vem, pri nas pa tega ni.

ratkob65 ::

Nissan_GTR je izjavil:

Da bi nas spametovali,


Dej ne nabijaj s tvojimi prosrbskimi nebulozami. Mi smo bili na svoji zemlji, nas ni imel nihče nič za spametovati. Če je bilo koga treba spametovati, je bilo treba tiste za katere ti navijaš.

Tvoj "heroj" admiral Brovet je bil pa med drugo svet. vojno pripadnik hitlerjugenda na Štajerskem, po vojni je pa postal komunjara in jugoslovenar. Skratka oportunist, ki je bil najprej za Nemce, nato pa za Srbe, nikoli pa za Slovence.


Verjetno je bil res v hitlerjugendu. Bil pa je tudi zaveden Slovenec, ki je gor rastel in deloval v različnih državah. Verjetno je tudi Srbijo imel rad, še bolj pa svojo družino v Srbiji. Njegov položaj je bil prav zato še težji. Odkrito nasprotovati ni smel. Zato smo ga slovenčki ožigosali kot izdajalca. Srbi so ob nepodpisu ukaza za totalno bombardiranje videli, da je kljub srbski družini še vedno slovenskega naroda sin in so ga zato upokojili. V bistvo je on poleg pilota Mrlaka, ki je bil sestreljen ena najbolj tragičnih oseb naše desetdnevnice. Če ne bi bilo njega in nekaterih treznih slovenskih politikov bi pa res najebali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ratkob65 ()

Oldi ::

Saj med Hitlerjugendom, Titotovimi pionirčki in Jajotovimi sledbeniki ni neke velike razlike, vsi so sveto prepričani v svojega vodjo. No, je razlika, Hitlerjevi in Titotovi mladini zlahka oprostiš jajčevcem pri zrelih letih pa ne moreš.

Vanich ::

BTW - tudi sedanji papež je bil v Hitlerjugend. Nosil municijo za protiletalski top - in verjetno tudi streljal.
Dolanc, baje kar sigurno, tudi. Da sploh ne omenjam članstva v SS-u takih današnjih "humanistov", kot je recimo Günter Grass.

Tom1991 ::

poweroff je izjavil:

Tom1991 je dal skozi tako vojno v Sloveniji, kot tudi na Hrvaškem. Dejstvo sicer je, da so na koncu pušili, ampak cena za to je bila pa precej visoka. Sploh v Bosni.

Kar nekaj tur sem dal skozi tudi v Bosni in lahko mirno rečem, da so prekašale vse prejšnje... prekleto ti ostanejo v spominu. Takole, ko sedaj gledam in ko se velikokrat vračam v tiste kraje, kjer sem spletel veliko pristnih prijateljstev in poznanstev, tudi z ljudmi, ki so v bistvu merili in streljali name lahko mirno rečem, da smo na koncu pušili in popušili vsi, ampak res vsi. Bosna še posebej. Še vedno sem mnenja, da bo na tistem delu Balkana počilo "kad tad".

poweroff je izjavil:

Misliš, da se kaj takega v Sloveniji ne bi moglo zgoditi? Saj, na koncu bi verjetno oz. skoraj zagotovo mi zmagali, ampak večina države bi bile razbite. In o tem je govora.

Po vrnitvi nazaj domov sem se vedno spraševal podobno zadevo kot vi... Bi se lahko kaj takega zgodilo? Sam dvomim, ker ni bilo tistega elementa pomešanosti in kakšne velike etnične skupine, ki bi stopila na stran JLA. Poleg tega JLA v Sloveniji z svojimi naborniki, ki so gledali le na to kako bodo izvlekli živo glavo, oficirskim kadrom, kateri se je delil na projugoslovansko ali prosrbsko orientiranega ni bila operativno toliko zmožna kot na Hrvaškem, ko je bila popolnjena z rezervisti, prostovoljci ob boku pa so ji stale tudi prosrbske lokalne TO. Poleg tega je JLA uspela iz Slovenije odpeljati več ali manj vso težko oborožitev.

poweroff je izjavil:

Skratka, zmagali bi že, vprašanje je samo za kakšno ceno. Vsekakor so jo dosti poceni odnesli - v primerjavi s Hrvaško in Bosno. Če bi namesto nabornikov na drugi strani imeli četniške psihopate, ki se ne bi pomišljati sprožiti pokola z vsem orožjem, ki jim je bilo v kasarnah na voljo, bi bile posledice bistveno hujše.

V bistvu nebi potrebovali imeti za nasprotnika "četniških" psihopatov. Prosrbsko orientirani prostovoljci, rezervisti in kakšna od bolj operativno sposobnih enot JLA bi bila dovolj, da povzroči kaos... še posebej če gledam z današnjega gledišča operativno moč slovenske TO in enot MNZ, ki so bile v nedvomno boljši kondiciji kot TO.
Bojim se pomisliti kaj bi bilo, če bi začela z bojnim delovanjem 202. artiljeriska brigada v Slovenski Bistrici... 54 topov kal.130 mm in 12 raketometov "Oganj" kal. 128 mm z vso odgovarjajočo municijo... si predstavljate posledice? Podobna zgodba je bila v Mostah ali Vrhniki (ena najmočnejših tankovskih brigad v nekdanji JLA). Armbrust proti M-84. Videl delovanje in se lahko samo nasmehnem...

Tom1991 ::

kitewing je izjavil:

Ne se hecat iz vojne, če je nisi izkusil!


To je poanta vsega... Groza me je, ko berem na raznoraznih spletnih straneh s kakšno lahkoto komentatorji najavljajo vojne in podobne zgodbe.
Potrebno je izkusiti pravo vojno... že dan je dovolj, kaj šele meseci, leta. Ko ti zapoka okoli riti in ušes, ko ne veš od kod prihaja, kam bi se skril, skopal luknjo. Ko te pokrije nasprotnikovo topništvo in ko misliš da traja celo večnost, v resnici pa minejo minute.

Ena izmed posledic zaradi katere se nerad udeležujem takšnih prireditev kot je bila v Mariboru ali pa je danes v Ljubljani. Postanem nekako vznemirjen, živčen... iščem izhod ali zaščito.

Nissan_GTR ::

Tom1991, v katerih enotah si se pa boril na Hrvaškem in v Bosni, da se imaš za takšnega poznavalca?

Tom1991 ::

Nissan_GTR je izjavil:

Tom1991, v katerih enotah si se pa boril na Hrvaškem in v Bosni, da se imaš za takšnega poznavalca?


Ni skrivnosti... po koncu pokanja pri nas zapustil policijo in se odpravil v Rijeko od tam v Zadar. Pristopil k ZNG kot prostovoljec... Dalmacija, srednji del, Zadar... 112.br...1993 v 7.gb (Pume)... idv.

1991 do 1996... imam se vsaj malo za poznavalca.

donfilipo ::

Po vrnitvi nazaj domov sem se vedno spraševal podobno zadevo kot vi... Bi se lahko kaj takega zgodilo? Sam dvomim, ker ni bilo tistega elementa pomešanosti in kakšne velike etnične skupine, ki bi stopila na stran JLA. Poleg tega JLA v Sloveniji z svojimi naborniki, ki so gledali le na to kako bodo izvlekli živo glavo, oficirskim kadrom, kateri se je delil na projugoslovansko ali prosrbsko orientiranega ni bila operativno toliko zmožna kot na Hrvaškem


Če bi Federacija na tisti seji sprejela izredno stanje, (nekako so bili preveč zombiji, da bi izvedli udar:), bi imeli tudi vsa pooblastila da uporabijo 'umazane taktike' brez tankov...pred kakšrnimikoli napadi.

Zvezna UDBA in KOS bi dobili sredstva in orodje za polet in verjetno bi jajo in jeboslikusvoju:) doživela kak strel iz teme. Pa še kdo. Po takem terorju, bi sledilo masiranje slovenske 'udbe' in policije, in nato udar na TO.

Ni bilo tako zelo malo tihih pripadnikov socializma in juge, z malo specialne masaže in visokimi sredstvi, za katere bi nemara celo dobili izreden kredit iz USA, pa naj se sliši še tako neumno. Bundesgestapo:) se reče švabi, kot rezervna veja (razpada socializma:) so vložili veliko manj in to v obliki obljub. Marjanci so malce dvomili, da je juga sposobna enotna imeti kapitalizem..ampak spet so neverjetni optimisti, švabi so pa v jedru nekako in še danes trdili, da nismo sposobni imeti ničesar razen gospodarja...Nemca:)) Ampak bolj potihem seveda.

No vsekakor. Obdržanje juge bi vseeeno pomenilo militantni fašizem, pri katerem bi se nenadoma pojavile iz naftalina in pijanskih jarkov pojavile povsem nove formalne vladarske glave, v jedru podložne sistemu do fundamenta.

In še če bi uspelo je vprašanje če bi. Je bilo kar kakih 3000 ključnih ljudi za pobit. Ampak glede na prakso preteklosti tudi cifra 30.000 ni veliko.


Tako pa ja. Dejansko je šlo za nekakšno povrnjenje stanja na mejah...ki je sicer za nekaj časa uspelo, bilo pa je v jedru dokončen razpad koncepta Jugoslavije.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Kr_Edn ::

" luli :

.......To je res, Kučan recimo že zaradi postave ne bi mogel. "

To pa ne bo držalo. Napoleon je bil menda manjši od Milana.;)

Oldi ::

donfilipo tiscepec bi rekel Kekec :) saj ne boš hud.

JLA bi sprejela vsako rešitev predsedstva in zaradi nje bi se zlahka razšli po ČS scenariju, torej kot bratje. Problem sta bili Hrvaška in BiH, pa še to samo zaradi nacionalistov.

Invictus ::

Nissan_GTR je izjavil:

Tom1991, v katerih enotah si se pa boril na Hrvaškem in v Bosni, da se imaš za takšnega poznavalca?

Meni je bila že slovenska 10 dnevna vojna dovolj da tega ne maram.

Videl sem pa povojne posledice na Hrvaškem in v Bosni. Kdor se tega veseli, je navaden idiot.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Ah nekateri se obnašajo tako kot mladi američani, ki so spremljali IRaški spopad, kot video igrico. No potem so pa mnogi ugotovili, da un ultrakill pomeni tudi za njih, in ni neki respawn...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

luli ::

Kr_Edn je izjavil:

" luli :

.......To je res, Kučan recimo že zaradi postave ne bi mogel. "

To pa ne bo držalo. Napoleon je bil menda manjši od Milana.;)


Ampak v tistem času ni bilo televizije, ki bi narodu pokazala voditelja.
Zamisli si, da danes ne bi bilo televizije. Turkov glas, da je njegova žena najbolj erotična zlovenka bi se hitro razširil. Bila bi najbolj oblegana deklina pri nas.
Ampak danes imamo televizijo in to celo barvno. Ko sem slišal Turka sem samo zamahnil z roko in se vprašal, če misli, da smo res tako smotani, da ne vidimo.

Kr_Edn ::

" luli :

.....Ampak danes imamo televizijo in to celo barvno....."

Tudi takrat smo imeli televizijo. In to celo barvno ( 1991).

Invictus ::

Nekateri smo vojno spremljali kar v živo. Na letališču Brnik ...

Še dobro da me ni kak snajper snel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

donfilipo ::

Oldi je izjavil:

donfilipo tiscepec bi rekel Kekec :) saj ne boš hud.

JLA bi sprejela vsako rešitev predsedstva in zaradi nje bi se zlahka razšli po ČS scenariju, torej kot bratje. Problem sta bili Hrvaška in BiH, pa še to samo zaradi nacionalistov.



Je morala sprejeti odločitev predsedstva, ker je alternativa samo vojni puč. Tudi o njem so razmišljali. In Drnovšek se ga je nekako kar bal. Vendar pa vrh jugo vojske je bil ne samo jugoslovenarski in ono zaprisežen Titu, da bo branil bratstvo in enotnost, (kar bi marjanci celo podprli:) ampak tudi prosocialističen, kar pa marjanci ne bi podprli preveč z veseljem, a so imeli garancije, da vrh vojske v to ne po drozal dolgoročno.

Tako da vojska je predlagala sestanek, zahtevala izredno stanje, mislili so da imajo potrebne glasove, pa jih niso imeli. In potem .....

Tako je bilo pička idiotska, pa Kekec temu ne more nič:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Glavna naloga JLA je vendarle bila da brani tudi tekovine revolucije in bratstva i jedinstava. In to pred neprijatelji s vana (ki jih realno ni bilo:) in neprijatelji s unutra.

Za to so imeli posebne metode in sredstva, kot so specialne enote, tajne službe in diverzantske metode. Tudi izredna stanja, zasedanja medijev itd. In veliko podporo praktično mnogih velikih intelektualcev in umetnikov (razen nacionalističnih izjem:), ki so od juge in njenega kulturnega prostora fino živeli.
Nekaj malo tega smo videli potem v vojni s Hrvati, ki pa je že bila praktično brez prave volje po ohranitvi Titove Jugoslavije, saj so spoznali, da je najbolje, če se (pravi sokoli Tita:), taktično umaknejo.

Rabili pa so soglasje političnega vrha, brez njega, ali brez puča, niso imeli pravnih pooblastil. Če bi imeli pravna pooblastila za take akcije, bi se pa lahko dogajalo tudi kaj udbaško revolucionarnega in obenem tankovsko nastopajočega.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Oldi ::

Največ, kar je bilo v opisu del in nalog JLA bi bile aretacije naših, Hrvaških in Srbskih politikov, pa še to le če bi ocenili, da se to lahko izide, torej da je v vsaki republiki alternativno vodstvo, ki bi lahko dobilo legitimiteto. Tega ni bilo, zato do tega ni prišlo - čeprav sta se Kučan in Kadijevič menda pogovarjala o tej varianti.
Jajotove sanje o spopadu JLA in Slovenije so bili produkt njegove paranoje in vsesplošnega nacionalizma in sataniziranja JLA in Srbov. Že tu smo pokazali, kje so naše strateške kognitivne meje - sila pritlikave.

pička idiotska :) ne vem od kje ti to :), meni je Rožle v trenutku tipkanja prišel iz podzavesti in sem ga pretočil na forum.

donfilipo ::

pička idiotska ne vem od kje ti to , meni je Rožle v trenutku tipkanja prišel iz podzavesti in sem ga pretočil na forum.


To je da novince opomnem, da je žaljenje možno stopnjevati in tam kjer sem jaz gor rasel multikulturno! Smiley pa potem pomeni, da tega ni treba jemati kot nekaj resnega. Also:)

Ja v opis delovnih nalog so bile aretacije, diskreditacije...zadaj pa je stalo še marsikaj, ker sem s kar nekaj temi projugosloveni govoril. Niso vedeli kaj točno, vedeli pa so, da se nekaj pripravlja, ...v njihovo korist.

O tem se s Kučanom takrat nihče več ni resno pogovarjal, ker se ga je smatralo za disidenta. Včasih je bilo tako, da je bilo veliko lažje postati disident, če si bil komunist8-)

Je pa res, da je vojska na to opozarjala že davno prej in so se o tem tudi vsi partijci pogovarjali, visoki dobivali poročila KOSA in zvezne udbe, vendar tudi ocene s terena, da je recimo velikosrbski nacionalizem neustavljiv, in da ga vojska ne bo zaustavila. Takrat je Kučan postal eden od vodilnih elementov odcepitve. Adžič, če bi mu dali izbiro, bi ga po nesreči ustrelil...recimo8-)

Tako da mlajši dobijo vzorec, kako dejansko postopoma in mimo varovalk in zakonov, samo v kakih 10 letih, od morja solza ob Titovi krsti, prešli v popolno razsulo, ki ga v jedru niti JNA in še manj gumarabični poljitičari, ki so v predsedstvu v jedru utelešali nacionalizme:)) niso mogli zaustaviti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Jajotove sanje o spopadu JLA in Slovenije so bili produkt njegove paranoje in vsesplošnega nacionalizma in sataniziranja JLA in Srbov


Kar se jajota tiče pa spet ne bomo kar tako, ker je zdaj on desen, ti pa bi z mano recimo kot pravi komunist podelil vse premoženje:))

Je res, da njegov štab izrablja metode paranoje in tudi ustrahovanja in to se danes najlepše vidi na recimo mikstonu.

AMPAK. Napad na tendence osamosvajanja in potem celo poizkusi preprečitve odcepitve...od vrha JLA in nekaj uglednih politikov, pa spet ni privid. In ljudje, ki so zdaj eni pobegnili, drugi pa z Janšo ali Kučanom PRAVI čas sklenili velik švercarsko izdajnički pakt pa obstajajo. Na praktično vseh nivojih!

In tudi to je en taki mali problem naše slike elite danes8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

V zakonodaji SFRJ sta bile dve med sabo v jedru kontradiktorni postavki. V določenih okoliščinah kontradiktorni. Če in dokler je bil živ Tito, je eventuelne nesporazume zgladil z malce mrkim pogledom. Leteli so z rožami, bifteki in dobrotami okoli njega in mu pošiljali maserke:)) Takrat je bilo vsem vse jasno;((

No ko se je dodobra ohladil in so Cijaši kakemu Horiju rekli: 'glej lahko boš prodajal starbucks po 1.25 marke,...a veš kolk se to nabere'8-) je pa nenadoma to postalo sporno in wonder8-)

-najprej da ima vsaka republika SFRJ pravico do samoodločbe in odcepitve
-da je JLA dolžna braniti zemeljsko celovitost in družbeni red Jugoslavije pred notranjimi in zunanjimi sovražniki, poleg še par inštitucij.

Joža je svoje zaupanje in milijarde posvetil ravno vojski in njenim njemu absolutno zvestim oficirjem.

No kako točno je iz Titovih omladincev in slug v 10 letih nastala v dobrem delu nacionalistička banda, je pa spet dolga zgodba.

Ampak. Bile sta 2 sili. Ena projugoslovenska in druga v vsaki republiki skoraj (razen Srbije, Makedonije in Črne Gore)...nacionalistična, proti najprej Miloševiču in velikosrbstvu, potem pa tudi proti JNA.

Teoretično bi se morali spopasti 'Titov duh' in JLA bi morala malce uporabiti trdo roko, vendar je kot smo videli vse skupaj razpadlo ko 'bugarska skupština' in ja...tisti ki so se UPRLI, so nosili TUDI glave na pladnju.

In so bili neke vrste revolucionarji, da imamo danes to kar imamo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Kolk si pa star. 72?

Naše življenje se je spremenilo kot v rock'n rolu. Wa pa ba luba wap pen bu:))

Na srečo brez velikih bitk s fračo nad tanke. Po večini.

Ampak ko rock,n roll pojenja, pa velja malo anlizirati, ker se zgodovina na čudne načine valja in ponavlja8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

luli ::

donfilipo je izjavil:

Kolk si pa star. 72?

Naše življenje se je spremenilo kot v rock'n rolu. Wa pa ba luba wap pen bu:))

Na srečo brez velikih bitk s fračo nad tanke. Po večini.

Ampak ko rock,n roll pojenja, pa velja malo anlizirati, ker se zgodovina na čudne načine valja in ponavlja8-)

Dovolj, da ne verjamem v dedka Mraza in Mikstona.

donfilipo ::

Danes se zna posrati, da bo ta isti Janša postal žrtev protestov v stilu protestov proti Miloševiču, kar je neke sorte ironija.

No dobro to s Kanglerjem ne razumem čisto, ali je nek težko vpliven možak v sivini, ali pa je bil policaj8-).

Tole z Janšo če bi ga izdemonstrirali v stilu antimiloševič gesel, bi bilo pa ironija erste klase.

Dovolj, da ne verjamem v dedka Mraza in Mikstona.


Ja saj Mikstona ni, efera Depala vas in podobne, so pa izmišljotina JLA in udbomafije:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

kuglvinkl ::

OK, dovolj, čist je ušlo. Če se bo komu dal spucat, se sbo spet odklenil, če ne ostane pod klučem.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sojenje Karadžiću (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18319865 (12682) perci
»

Lik Milana Kučana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22525184 (13594) ahac
»

Helsinški monitor, Holmec, Otvoreno, klevetanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23013554 (9916) poweroff
»

Slobodan miloševič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17412961 (9196) Doman
»

Pravljica

Oddelek: Loža
491891 (1491) ||_^_||

Več podobnih tem