» »

Avatar(2009)

Avatar(2009)

Temo vidijo: vsi
««
11 / 11
»
»»

atubbuta ::

Ko to berem imam občutek, da so nekateri za nekatere stvari pač slepi. Lahko, da se motim.
:)

Bor H ::

Očitno nama ta film vzbuja podobne občutke, to že ni slabo..

atubbuta ::

Ja, sam da se ti nekaj zdi dobro, moraš to vidt.
:)

Bor H ::

Ali pa moraš biti zaslepljen ali nerazgledan na področju filma.

atubbuta ::

Ali pa to. Meni je bistven efekt, ki ga doživim. In zame je Avatar eden od zmagovalnih. Potem so še Mamma Mia, Matrica in Čudoviti um. Drugi filmi niso naredili name takega vtisa, da bi si jih zapomnil za vedno.
:)

Ramon dekers ::

skratka avatar si zasluži oceno kakršno!in moral bi pobrati več nagrad, sploh glede na konkurenčni film ki jih je!

atubbuta je izjavil:

Ali pa to. Meni je bistven efekt, ki ga doživim. In zame je Avatar eden od zmagovalnih. Potem so še Mamma Mia, Matrica in Čudoviti um. Drugi filmi niso naredili name takega vtisa, da bi si jih zapomnil za vedno.



v avatarju je dobra tudi zgodba.sam film brez dobre zgodbe je dr...efekti so bili tudi v 2012 pa še zdaleč ni požel takšnega uspeha. Če pa hočete film z dobro zgodbo pa si poglejte film old boy, ne pa tu jokat!

Zgodovina sprememb…

atubbuta ::

Včeraj sem gledal film s kar precej dobro zgodbo. O nekemu danskemu miljonarju, ki umira in denar podari otrokom v Indiji, potem pa spozna pravega očeta svoje prve hčere. Tako zelo na hitro povzeto. Naslova pa ne vem.
:)

Gregor P ::

Morda vas je pa večina tu tako mladih, da še niste videli veliko filmov (še manj pa brali knjige; kar ni vaš problem ampak problem časa in družbe v kateri živimo) in se vam zgodba v Avatarju zdi nekaj povsem novega in nepredvidljivega:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

Gregor P je izjavil:

Morda vas je pa večina tu tako mladih, da še niste videli veliko filmov (še manj pa brali knjige; kar ni vaš problem ampak problem časa in družbe v kateri živimo) in se vam zgodba v Avatarju zdi nekaj povsem novega in nepredvidljivega:D



tvoja logika pa ni čisto v pravi smeri. Ljudje so več ali manj prišli do točke ko hočejo poleg efektov še zgodbo. Če je bil včasih na sceni beverly hills, kjer je bila neka romantika, zgodba bolj ali manj predvidljiva pa današnja populacija gleda nadaljevanke/nanizanke kot so dexter, dr house, kjer potrebuješ pri dr. housu kar dobro podlago medicine če hočeš nasprotovati njegovam tezam, teorija...kar se filmov tiče pa je enako. Tako, da s tvojo izjavo si zgrešil za 190 stopinj.

Gregor P ::

Torej hočeš povedati, da je Avatar tako znanstveno teoretično napreden (za razliko od starejših filmov), da ti je zaradi tega najbolj všeč:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ramon dekers ::

Gregor P je izjavil:

Torej hočeš povedati, da je Avatar tako znanstveno teoretično napreden (za razliko od starejših filmov), da ti je zaradi tega najbolj všeč:))


ne, samo ljudje so bolj zahtevni kot včasih.kaj pa so starejši film so to 80 ta?60?kavbojci in indijanci?nevem, kaj hočeš povedati s starejšimi filmi, mogoče te pa ne joči peter vzburja...ali pa pač ne razumeš pomena v avatarju.čeprav zgleda banalen, kot je mogoče vseeno preveč kompleksen da bi ti razumel stvari ki jih je poskusil predstaviti.v filmu pač ni samo bum bum, bam bam, kot ti opisuješ, v ozadju je dejansko zgodbo.verjetno pa si ti opazil samo robotke, in ptiče kako se kobacajo sem in tja.

imagodei ::

Moris> "avatar si kar lepo zasluži 8 zvezdic. zgodba je daleč od predvidljive, saj ne moreš predvideti da bo dejansko zmagala "gaja.""

Kako, vraga, ne moreš tega predvideti? Koliko si pa star? Kdo bo zmagal je jasno že od samega začetka, ko je jasno predstavljeno tudi, kdo so D Bed gajs in kdo D Gut gajs. Za tiste, ki smo pogledali že nekaj filmov, je zgodba očitna. V momentu, ko vidiš, da paraplegik Jake Sully začne upravljati novo telo, je jasno, da bo nekako permanentno upravljal le-tega. Kako bo to storil, pa postane jasno, ko poskušajo ozdravit Weaverjevo.
Za tiste, ki smo poslušali pri pouku slovenščine (ja, prav berete), prebrali predpisano literaturo za maturo, napisali nekaj šolskih esejev in se naučili kaj več o tematiki, motivih, simbolizmu, metaforah, ipd., je zgodba enostavno - že videna.

Nenazadnje na netu najdeš cel kup primerjav med Pocahontas in Avatarjem. Podrobna analiza pokaže, da gre praktično za prepisano zgodbo, samo na drug planet je postavljena.


Moris> "pa tudi zgodba ni slaba, glede na filme ki jih dobivamo v kinematografe in na splošno sceno."

Ne zdaj tle not petljat drugih filmov. Drugi filmi so večinoma tudi drek, ja. Ampak govora je o Avatarju, ki je - če bi bral komentarje na S-T ali drugih forumih - "the best Movie, ever!" Kar je daleč od resnice.
- Hoc est qui sumus -

Bor H ::

Moris: globoka zgodba zadej je kaj, ljudje smo zlobni zlobni, delamo kot nam pravijo korporacije, čeprav se kot osebe s tem ne strinjamo, uničujemo naravo in nimamo respekta do drugačnih?

supr, zdj ko se strinjava pa si poglej katerkol Segalov film kako se konča, šok a?

imagodei ::

atubbuta> "Pa kaj potem, če je zgodba osnovnošolska ali pa prozorna, kot praviš! Koliko James Bondov je narejenih natanko tako?!"

James Bond filmi so načeloma crap filmi. OK, so že skoraj must, ker so postali del Holivudske tradicije. Akcija atrakcija, pač. Če greš gledat Jamesa Bonda točno veš, kaj lahko pričakuješ. Bondiade se ne pretvarjajo, da so posnetek realnosti, da obveščevalne službe res tako funkcionirajo. To je pač ura in pol odklopa možganov. Hitri avtomobili, lepa dekleta, agent, ki se vedno reši in reši svet: z eno besedo Bondiada.

Ne bi rad govoril na pamet, ampak mislim, da filmi o 007 nikoli niso bili nominirani za v kategoriji za Najboljši film. Razumeš razliko? Filmi o Bondu se ne pretvarjajo, da so najboljši filmi leta! v preteklosti so Bondiade že dobile oskarje za najboljše efekte, in pa cel kup nominacij za najboljšo muziko, zvok... In točno to so si Bondiade tudi zaslužile.

Avatar pa menda ne, po vaše... Ker je presežek v smislu specialnih efektov, bi moral biti najboljši film leta? E, bre, ne može. Za najboljši film leta je pa treba malo več, kot nore specialne efekte. V tem pogledu me je Akademija prav prijetno presenetila.

Avatar je soliden film, eye candy, A MUST - zaradi efektov se ga splača pogledat. Da je bil pa nominiran za Najboljši film, je pa svojevrstna tragedija. Hvala bogu dlje od nominacije ni prišlo.
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

Zadnjih 300 let so vse zgodbe _iste_. Sredi 90-tih je Vladimir Propp dolocil strukturo zgodbe na podlagi analize tisocih zgodb, povesti in pravljic:

Vladimir Propp @ Wikipedia

Vzames _poljubno_ zgodbo in ti bo prakticno popolnoma pasala v to strukturo. Ostanejo samo detajli glede vrstnega reda ter seveda sama izvedba igre. Naceloma pa se je brezpredmetno kregat o sami naraciji/rdeci niti zgodbe, ker je zelo dobro teoreticno dokazano, da so v svojem bistvu iste.

Bor H ::

To že, ampak če vzameš zgodbo povprečnega Bonda ali pa recimo Viteza teme sta to dve skoraj čist drugačne stvari. Sej podobno se da sicer reči za glasbo, vse temelji na 12 poltonih, ki jih obračaš več ali manj v podbnih sekvencah (2-5-1 anyone?), sestavljaš v nekaj znanih akordov in nekaj njihovih obratov, ter vseskupaj zabeliš s kančkom dinami, pa vseeno se noben ne pretvarja (pustmo fanboye), da so razne skupine tipa Bon Jovi naredile več kot Pink Floydi. Sej katera skupina ti je bolj všeč je stvar okusa, katera je all in all boljša je pa jasno.

PS: enako velja za vse vrste umetnosti, glasbo sem izpostavil ker mi je bližje in jo bolje poznam

Tear_DR0P ::

ugh - jst sm že pozabil na ta film, pa mi je bil semi všeč, vi se pa še vedno kregate kako zelo beden je bil - ne morem verjet da je na vas pustil tako močan vtis
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

T-h-o-r ::

Ramon dekers je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Torej hočeš povedati, da je Avatar tako znanstveno teoretično napreden (za razliko od starejših filmov), da ti je zaradi tega najbolj všeč:))


ne, samo ljudje so bolj zahtevni kot včasih.kaj pa so starejši film so to 80 ta?60?kavbojci in indijanci?nevem, kaj hočeš povedati s starejšimi filmi, mogoče te pa ne joči peter vzburja...ali pa pač ne razumeš pomena v avatarju.čeprav zgleda banalen, kot je mogoče vseeno preveč kompleksen da bi ti razumel stvari ki jih je poskusil predstaviti.v filmu pač ni samo bum bum, bam bam, kot ti opisuješ, v ozadju je dejansko zgodbo.verjetno pa si ti opazil samo robotke, in ptiče kako se kobacajo sem in tja.



in kaj je avatar drugega, ko pa kavbojci in indijanci? en kavbojc pa prestopi na drugo stran

o lol

Bor H je izjavil:

To že, ampak če vzameš zgodbo povprečnega Bonda ali pa recimo Viteza teme sta to dve skoraj čist drugačne stvari. Sej podobno se da sicer reči za glasbo, vse temelji na 12 poltonih, ki jih obračaš več ali manj v podbnih sekvencah (2-5-1 anyone?), sestavljaš v nekaj znanih akordov in nekaj njihovih obratov, ter vseskupaj zabeliš s kančkom dinami, pa vseeno se noben ne pretvarja (pustmo fanboye), da so razne skupine tipa Bon Jovi naredile več kot Pink Floydi. Sej katera skupina ti je bolj všeč je stvar okusa, katera je all in all boljša je pa jasno.

PS: enako velja za vse vrste umetnosti, glasbo sem izpostavil ker mi je bližje in jo bolje poznam


me zanima, koliko starih albumov bon jovi še prodajo danes


dark side od the moon pa je bil leta 2005 20. najbolj prodajan album na svetu, 32 let po izidu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Ramon dekers ::

imagodei je izjavil:

Moris> "avatar si kar lepo zasluži 8 zvezdic. zgodba je daleč od predvidljive, saj ne moreš predvideti da bo dejansko zmagala "gaja.""

Kako, vraga, ne moreš tega predvideti? Koliko si pa star? Kdo bo zmagal je jasno že od samega začetka, ko je jasno predstavljeno tudi, kdo so D Bed gajs in kdo D Gut gajs. Za tiste, ki smo pogledali že nekaj filmov, je zgodba očitna. V momentu, ko vidiš, da paraplegik Jake Sully začne upravljati novo telo, je jasno, da bo nekako permanentno upravljal le-tega. Kako bo to storil, pa postane jasno, ko poskušajo ozdravit Weaverjevo.
Za tiste, ki smo poslušali pri pouku slovenščine (ja, prav berete), prebrali predpisano literaturo za maturo, napisali nekaj šolskih esejev in se naučili kaj več o tematiki, motivih, simbolizmu, metaforah, ipd., je zgodba enostavno - že videna.

Nenazadnje na netu najdeš cel kup primerjav med Pocahontas in Avatarjem. Podrobna analiza pokaže, da gre praktično za prepisano zgodbo, samo na drug planet je postavljena.


Moris> "pa tudi zgodba ni slaba, glede na filme ki jih dobivamo v kinematografe in na splošno sceno."

Ne zdaj tle not petljat drugih filmov. Drugi filmi so večinoma tudi drek, ja. Ampak govora je o Avatarju, ki je - če bi bral komentarje na S-T ali drugih forumih - "the best Movie, ever!" Kar je daleč od resnice.



heh zopet se ne strinjam stabo, sam sem bil na začetku mnenja da bodo ljudje prevladali, (ker sem za razliko od tebe) pogledal malo več filmov ne samo holywoodskih je bila zadeva obrnjena in ni bil vedno hapy end!in sam sem pričakoval da bodo dejansko ljudje zmagali!

ko omenjaš simboliko pa tvojo maturo, itd, itd, itd, je ta film najbolje predstavljal življenje ki bi lahko bilo, mogoče pač ne dojameš tega.spusti ti tisto ljubezensko sranje pa bedarije.gre se zato da je prikazana človeku prijazna kultura ki ni samodestruktivna.
Kaj pa vi vidite v filmih od stevena segala pa res nevem, in smešna oziroma butasta primerjava.pač, če ti paše glej zarad mene vse dele aljaske v plamenih.

Ko je govora o nomanicijah???halo?kateri film pa je bil nominiran, avatarja sem lahko kljub dolžini gledal ne da bi pomislil na uro, ko sem gledal film ki je bil nagrajen "the hurt locker" sem se samo vprašal kje hudiča so našli to butasto komisijo.res nevem kaj vam ni jasno.še več polkovnik ameriške vojske je celo povedal da je film totalno nerealen in bi takšnega vojaka 100% izključili iz vojske.

in ni res da so vsi filmi narejeni po istem kopitu, poglej si recimo:the man from earth, old boy...

ps: ko smo že pri srečnih koncih veawerjeva je v osmem potniku umrla.mislim da v drugem delu, tako da nebi zdej o hapy endih, pa tudi una mala punčka.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Bor H je izjavil:

Moris: globoka zgodba zadej je kaj, ljudje smo zlobni zlobni, delamo kot nam pravijo korporacije, čeprav se kot osebe s tem ne strinjamo, uničujemo naravo in nimamo respekta do drugačnih?

supr, zdj ko se strinjava pa si poglej katerkol Segalov film kako se konča, šok a?



trapasta ugotovitev, kot sem rekel čeprav zgleda banalen film ga nekateri ne boste dojeli. kultura, in ozadje indijancev oziroma navahov, je bila fenomenalno predstavljena, samo življenje...žal mi je da imaste nekateri tako ozek spekter pogleda

stalker ::

ps: ko smo že pri srečnih koncih veawerjeva je v osmem potniku umrla.mislim da v drugem delu, tako da nebi zdej o hapy endih, pa tudi una mala punčka.


V tretjem delu se je vrgla v raztopljen svinec. V tretjem delu tudi izvemo da je punčka umrla med padcem tiste komore.

Meni je Avatar zakon zaradi vzdušja, prav zaradi tega sem ga že večkrat pogledal in me je vedno povlekel vase za tisti 2 uri in pol. Ravno tako sem večkrat pogledal Moon, ki ima daleč boljšo zgodbo. Med tema filmoma bi jaz osebno dal oskarja filmu Moon, Avatar je pač eyecandy. District 9 sem le enkrat pogledal pa bi mu prej dal oskarja za naj film leta kot Avatarju, ker je kompleksen in nepredvidljiv.

Ramon dekers ::

stalker je izjavil:

ps: ko smo že pri srečnih koncih veawerjeva je v osmem potniku umrla.mislim da v drugem delu, tako da nebi zdej o hapy endih, pa tudi una mala punčka.


V tretjem delu se je vrgla v raztopljen svinec. V tretjem delu tudi izvemo da je punčka umrla med padcem tiste komore.

Meni je Avatar zakon zaradi vzdušja, prav zaradi tega sem ga že večkrat pogledal in me je vedno povlekel vase za tisti 2 uri in pol. Ravno tako sem večkrat pogledal Moon, ki ima daleč boljšo zgodbo. Med tema filmoma bi jaz osebno dal oskarja filmu Moon, Avatar je pač eyecandy. District 9 sem le enkrat pogledal pa bi mu prej dal oskarja za naj film leta kot Avatarju, ker je kompleksen in nepredvidljiv.



mislim da je bil tretji del veawerjeva klon(nekdo je hotel več $ ker je videl da sta 1 in 2 uspešnici).ja no district 9 je tuki tuki z avatarjem, no mogoče celo boljši:)

stalker ::

District 9 je boljši od Avatarja =)

Prevečkrat sem pogledal vse dele Aliena, da bi ti dal prav. V četrtem delu je weaverjeva klon, v tretjem je ista oseba kot v prvem in drugem delu. (če sem te prav razumel, jasno)

Ramon dekers ::

stalker je izjavil:

District 9 je boljši od Avatarja =)

Prevečkrat sem pogledal vse dele Aliena, da bi ti dal prav. V četrtem delu je weaverjeva klon, v tretjem je ista oseba kot v prvem in drugem delu. (če sem te prav razumel, jasno)



pozabil zadevo že malo to je bilo že lep čas nazaj. lahko damo tudi za primer terminatorja, ki pa v umre v vseh treh delih.(čeprav je v drugem in tretjem good guy)

imagodei ::

Gandalfar> "Zadnjih 300 let so vse zgodbe _iste_. Sredi 90-tih je Vladimir Propp dolocil strukturo zgodbe na podlagi analize tisocih zgodb, povesti in pravljic"

Well, yes, nekaj resnice je na tem. Omejeno je že samo število motivov in tematik. Avtorsko delo lahko govori o nekaj (deset) različnih tematikah, potem pa izčrpamo repertoar. Ampak glede tega ne gre preveč izgubljat besed; kar je važno je to, da je tematika predstavljena na času primerno, izvirno in zadosti kompleksno. Pač, pri nekem umetniškem delu (in film je še vedno umetnost, ane?) gre za doživetje oz. za umetnikovo vplivanje na opazovalčeva čustva in razmišljanje. Za sporočilno vrednost, kvaliteto. Katarza je tudi po 2500 letih še vedno precej čislana zadeva :)

Al pa takole: tematika Zlatka Dobriča v skrpucalu "Hej Marička, glej ga tička, sem ji rekel vrh gora in ukradel ji poljubček tam na vrhu Triglava" je ravno tako ljubezen, kot je to tematika npr. v pesmih (magari) Life goes up (od koga že), ali pa kakšne bolj klasične ala Dan ljubezni od Pepel in kri, Nora je misel od Elde Viler, Poletna noč od Marjane Deržaj... Boh ne daj, da razširimo geografsko poreklo in pogledamo na Jug (kjer imajo bistveno bolj liričen jezik) ali pa med angleško govoreče avtorje...

Skratka, hupa-cupa variante pesmi, kot jih od sebe dajejo Zlatko, Korado, Brendi, Simona Weiss ipd., so pač same sebi namen. No, pa mogoče je namen generiranje denarja. Cela Slovenija na vaških žurkah nori na turbo folk viže ala "Izbrala si bom fanta, tistga ta velicga..." - pa se verjetno strinjamo, da je pesem zelo nizke kvalitete. Kvalitetna dela največkrat niso tudi popularna dela.

In če se vrnemo nazaj v filmski svet: Akademija menda še vedno nagrajuje kvaliteto, ne pa popularnost.

Ljudje so ovce. Prav je, da imajo glasbo in filme, pa šund literaturo ala Dr Roman, ki ne terjajo nobenega razmišljanja. Je pa ena izmed nalog umetnosti tudi ta, da se ljudje zamislijo in potegnejo iz umetniškega dela etične nauke, občutek svetobolja in navdih. Če delo ne pusti globjega pečata (in navdušenje nad specialnimi efekti to ni), potem ni niti dobro, še manj odlično, najmanj pa umetniško ali pomembno.

In prav to je kritika Vladimirja Proppa: nima se smisla ukvarjati s temeljno zgradbo zgodbe, ker se le ta vedno znova ponavlja. V skrajni fazi lahko vsako zgodbo zbanaliziramo na rojstvo, življenje, smrt; za časa življenja pa glavni igralec razveseli par ljudi, par jih pa prizadane. The end.

Fora je prav v predstavitvi te zgodbe, kako jo avtor približa bralcu/gledalcu, v razvoju karakterjev, občutkih, ki jih posreduje. In kot že rečeno, Avatar je Eye-Candy, film vreden ogleda zaradi specialnih učinkov. Čez 10 let se ga bomo morda spomnili kot film, ki je premikal meje mogočega na filmskem platnu, sicer pa bo le še eden izmed množice 3D filmov, ki bodo do takrat prišli v kinodvorane.

Sporočilna vrednost Wallacejevega krika "Freedom!" na koncu Bravehearta je neprimerljivo večja, kot sporočilna vrednost katerega koli dela filma Avatar; čeprav obadva opisujeta borbo za svobodo, zatirano ljudstvo in končno zmago šibkejše strani nad močnejšo. No, če bi poslušali Vladimirja Proppa, potem bi lahko rekli, da sta oba filma brez veze, ker je to opisano že vsaj 100x prej - eden najbolj zgodnjih opisov je npr. zmaga Davida nad Goljatom; pa tudi druge zgodbe Stare zaveze govorijo o zatiranem ljudstvu, ki pobegne iz suženjstva v Egiptu v obljubljeno deželo.

Kritika
- Hoc est qui sumus -

SomethingEls ::

heh zopet se ne strinjam stabo, sam sem bil na začetku mnenja da bodo ljudje prevladali, (ker sem za razliko od tebe) pogledal malo več filmov ne samo holywoodskih je bila zadeva obrnjena in ni bil vedno hapy end!in sam sem pričakoval da bodo dejansko ljudje zmagali!


Sej to bi bil happy end...

gre se zato da je prikazana človeku prijazna kultura ki ni samodestruktivna.


Kultura, ki nima tehnologije je samo destruktivna saj se ne bo mogla nikoli braniti pred raznimi katastrofami in boleznimi. Razen, če so na planetu brez bolezni... samo potem je pa primerjava z zemljo malo ne fer, se ti ne zdi?

trapasta ugotovitev, kot sem rekel čeprav zgleda banalen film ga nekateri ne boste dojeli. kultura, in ozadje indijancev oziroma navahov, je bila fenomenalno predstavljena, samo življenje...žal mi je da imaste nekateri tako ozek spekter pogleda


Povej mi kateri del njihove kulture je bil tako fenomenalno pokazan, ker govoriti, da ima nekdo "ozek spekter pogleda" ni težko.

imagodei ::

Moris,

razlagaš o stvareh, ki jih ne razumeš dobro, slabo bereš in pripisuješ izjave napačnim ljudem... Ni prav pohvalno...


> "heh zopet se ne strinjam stabo, sam sem bil na začetku mnenja da bodo ljudje prevladali, (ker sem za razliko od tebe) pogledal malo več filmov ne samo holywoodskih je bila zadeva obrnjena in ni bil vedno hapy end!in sam sem pričakoval da bodo dejansko ljudje zmagali!"

Jah, to si pač ti... Verjetno še mlad in naiven. Zgodba je predvidljiva - enako, kot npr. v District9, ko se glavni igralec pošprica s tisto snovjo. Takoj veš, kam pelje zgodba.
Koliko filmov si pogledal in ali si jih več od mene, bova zelo težko ugotovila, "ja pa ja" in "ne pa ne" igric se pa jaz ne bom šel. Kvantiteta v tem primeru nima posebne teže, važna je kvaliteta. In ti, kolega, se glede filmskega znanja diskvalificiraš s svojimi lastnimi izjavami.


> "ko omenjaš simboliko pa tvojo maturo, itd, itd, itd, je ta film najbolje predstavljal življenje ki bi lahko bilo, mogoče pač ne dojameš tega.spusti ti tisto ljubezensko sranje pa bedarije.gre se zato da je prikazana človeku prijazna kultura ki ni samodestruktivna."

Ne vem, kaj ga serješ z "ljubezenskim sranjem"...? Gre za to, da je zgodba IDENTIČNA, kot je v Pocahontas. Pobrskaj malo po tejle temi, primerjave in linki so bili že objavljeni. Ne samo, da ima zgodba neke ključne elemente, ki jih (glej Gandalfov post) ima menda vsaka pravljica, Avatar je skoraj sceno za sceno skopiran Pocahontas.
In ko že ravno hočeš izpasti car, ko spet ven vlečeš simboliko - v tem filmu je jako malo simbolike, ampak je problematika zelo direktno prelita na platno. Zlobni jeziki bi dejali da zato, da problem razumejo tudi široke množice, tisti z ozko pametjo.


> "Kaj pa vi vidite v filmih od stevena segala pa res nevem, in smešna oziroma butasta primerjava.pač, če ti paše glej zarad mene vse dele aljaske v plamenih."

Res ne vem, kdo je omenjal Seagala, jaz ga nisem. Seagal ni nobena referenca tukaj. Avatarja jaz osebno niti nočem postavljati ob bok drugim filmom; rdeča nit mojega izvajanja je bila, da Avatar nikakor ni "The best movie ever", niti ni najboljši film desetletja in konec koncev niti film leta. Trenutno pa gotovo kraljuje na področju vizualnih efektov in prav je, da je v tej kategoriji zmagal.


> "Ko je govora o nomanicijah???halo?kateri film pa je bil nominiran, avatarja sem lahko kljub dolžini gledal ne da bi pomislil na uro, ko sem gledal film ki je bil nagrajen "the hurt locker" sem se samo vprašal kje hudiča so našli to butasto komisijo.res nevem kaj vam ni jasno.še več polkovnik ameriške vojske je celo povedal da je film totalno nerealen in bi takšnega vojaka 100% izključili iz vojske."

Da je Oskarja za najboljši film dobil The Hurt locker, je spet en užas. Film ga nikakor ne zasluži, ravno tako, kot ga ne zasluži Avatar. Ampak govora ni o The Hurt Locker.


> "in ni res da so vsi filmi narejeni po istem kopitu, poglej si recimo:the man from earth, old boy..."

Tega nisem trdil jaz. Odgovarjaj pravemu avtorju.


> "ps: ko smo že pri srečnih koncih veawerjeva je v osmem potniku umrla.mislim da v drugem delu, tako da nebi zdej o hapy endih, pa tudi una mala punčka."
> "pozabil zadevo že malo to je bilo že lep čas nazaj. lahko damo tudi za primer terminatorja, ki pa v umre v vseh treh delih.(čeprav je v drugem in tretjem good guy)"

Jah, zdej ne vem, ali si res pogledal (pre)več filmov, ali gledaš zelo zelo površno, ali pa bo dejansko treba še kakega pogledat, da boš lahko kvalificirano govoril. Tole je kar malo preveč "pozabljanja".

Osmi potnik ima 4 dele, ne tri. Deklica, ki jo omenjaš, ne umre na koncu filma, ampak za njeno smrt zveš v začetku naslednjega (gre za konec drugega dela in začetek tretjega). Drugi del ima zato v bistvu happy ending, pure&simple. Riplyjeva umre na koncu tretjega dela.

Terminator ima pa tudi že 4 nadaljevanja, ne samo tri. Smrt Terminatorja v prvem delu je happy end, brez dileme. Smrt v drugem delu je v bistvu tudi nekakšen happy end, z grenkim priokusom: mašina se žrtvuje za človeštvo, če tega ne stori (recimo, da ne poznamo nadaljevanja zgodbe), potem človeštvu preti poguba. Njegova smrt je torej happy end za človeštvo.
- Hoc est qui sumus -

Ramon dekers ::

eh se mi niti ne da vsega tega romanoslovja prebrat. Pa mi naj nekdo pove koliko je bilo dejansko v pocahontas opisana ozadje zgodbe, ozadje junakov, njihovo življenje. Ja dejstvo je da je pač glavni junak mogel imeti neko vez da je prišel med avatarje in to je bila pač ljubezen, jebat ga.kaj drugega pa bi lahko še vzel?saj so mu ljudje ponujali operacijo za človeka....
Nevem če bi ljudje zmagali bi to bil dejansko hapy end?ja wau.človek se lahko samo smeje

Kar se tiče osmega potnika sem ga gledal takoj ko je prišel ven, in to je že veliko veliko časa, vem facte, da je glavna junakinja, umrla, tako kot punčka, ok po "čudežu" je oživela v naslednjem delu!
Kar se tiče terminatorja oziroma velike večine filmov jih lahko interpretiraš kakor pač želiš, če gledaš z ene strani glavni junak umre in pač to ni glih hapy end, druga stran da življenje za človeštvo.potem si poglej recimo film pleše z volkovi, enaka tematika ljudje zmagajo, da bo otrok zadovoljen!kar se mi zdi da avatar bolj spominja na ta film.


Če kultura nima tehnologije v smislu vojske, unčičevanja še ne pomeni da ni napredna(zopet smo pri butastih izjavah)?!indijanci konec koncev spadajo med najmodernejše civilizacije.

Kateri del je bil tako fenomenalno predstavljen?poglej si še enkrat film, izpusti malo ljubezen, pa vojsko.saj je bilo predstavljeno kar nekaj običajov ki so jih imeli!

SomethingEls ::

Če kultura nima tehnologije v smislu vojske, unčičevanja še ne pomeni da ni napredna(zopet smo pri butastih izjavah)?!indijanci konec koncev spadajo med najmodernejše civilizacije.


Se strinjam... res smo spet pri butastih izjavah. Nihče ni rekel, da so ljudje naprednejši samo zaradi vojske, spet podtikaš besede. Imamo naprimer računalnike in internet, ki ti omogoča, da tukaj debatiraš. Pa še mnogo drugega kar verjetno uporabljaš v vsakdanjem življenju. Ko boš pa enkrat zapustil civilizacijo in šel živet v gozd pa lahko naprej debatiramo... no malo težje brez TEHNOLOGIJE.

Kateri del je bil tako fenomenalno predstavljen?poglej si še enkrat film, izpusti malo ljubezen, pa vojsko.saj je bilo predstavljeno kar nekaj običajov ki so jih imeli!


Filma ne nameravam še enkrat gledati ampak sprašujem TEBE kateri od teh običajev te je tako prevzel.

imagodei ::

Moris> "eh se mi niti ne da vsega tega romanoslovja prebrat."

Izvrsten protiargument, ni kaj. Na ta način se res ne da debatirat. OK, ti dam še eno možnost, mogoče boš pogruntal, v čem je point izmenjave mnenj. Hint: potrebno je prebrati, kaj piše sogovornik.


Moris> "Pa mi naj nekdo pove koliko je bilo dejansko v pocahontas opisana ozadje zgodbe, ozadje junakov, njihovo življenje. Ja dejstvo je da je pač glavni junak mogel imeti neko vez da je prišel med avatarje in to je bila pač ljubezen, jebat ga.kaj drugega pa bi lahko še vzel?saj so mu ljudje ponujali operacijo za človeka...."

O čem trabunjaš? Kaj ti ni jasno? Na tem forumu je bil že objavljen link primerjave Avatarja in Pocahontas. Bom jaz naredil tvojo domačo nalogo, no:


Ne blebetaj o niansah - v Pocahontas jasno niso lovili letečih "zmajev". Gre za osrednjo linijo, ki je praktično PREPISANA, zavita v nov celofan in prodana kot spektakel stoletja.


Moris> "Nevem če bi ljudje zmagali bi to bil dejansko hapy end?ja wau.človek se lahko samo smeje"

Spet oslarije strešaš... Kje si to prebral? Kdo je to napisal? Če odgovarjaš meni, spet lahko ugotovim, da ti bralno razumevanje povzroča hude težave.


Moris> "Kar se tiče osmega potnika sem ga gledal takoj ko je prišel ven, in to je že veliko veliko časa, vem facte, da je glavna junakinja, umrla, tako kot punčka, ok po "čudežu" je oživela v naslednjem delu!"

Kozlarija. Razumem, da nekatere stvari človek pozabi; a če se ga na to opomni, za nadaljevanje debate pričakujem vsaj, da bo preveril kako in kaj. Ti pa namesto tega kar dalje nabijaš. V filmu Aliens (1986), ki je DRUGI del iz serije Alien, sta na koncu filma tako Riplyjeva kot deklica Newt preživeli. V naslednjem delu tako nikomur ni bilo treba kot po čudežu preživeti. Zgodba filma:
The film ends as Ripley prepares Newt, Hicks, and what's left of Bishop for hypersleep for the journey back to Earth. She assures Newt she can sleep all the way, and that they both can dream. They are both in deep sleep as the credits roll.



Moris> "potem si poglej recimo film pleše z volkovi, enaka tematika ljudje zmagajo, da bo otrok zadovoljen!kar se mi zdi da avatar bolj spominja na ta film."

Če bi se malo potrudil in prebrskal par strani nazaj (kar je tudi običajni bonton pri vključevanju v temo), bi videl, da smo Avatarja primerjali že tudi s Pleše z volkovi. Pa še s čim drugim. Zgodba, ki jo Avatar opisuje, je pač tako prozorna, da jo lahko napneš na množico nekoliko bolj kompleksnih filmov. Konec koncev ima resne vzporednice celo s filmom Dune (1984).
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: imagodei ()

ziga1990 ::

men pa je nekaj slo v nos vem da je režiser tko se odloču ampak če bi bilo to res bi v glavni bitki tdobri zgubili bed guysi pa bi lohka uničili tisto svetisče
z minimalnimi žrtvami.

bombnik s katerim so hoteli bombadirati bi mogel iti v napad sam ker je dejansko prehitr za njih da bi ga ujeli in bi med preletom odvrgel bombe bad guys zmagajo bitko ne pa vojne

Bor H ::

Kaj si ti zdj sklamfal?

ziga1990 ::

Bor H je izjavil:

Kaj si ti zdj sklamfal?


da je imela vojska v filmu zanič načrt pri zadnji bitki

Bor H ::

no to okvirno sem dojel, kaj si hotu predlagat?

ziga1990 ::

nc predlagat sam povedu sm kako bi jaz izvedel napad

Bor H ::

Ce bi kako vejco postavu bi se boljs razumel.

Je pa jasno, da ima ta film natanko enga asa, ki pa ni zgodba.

opeter ::

Kaj pa je? Glasba?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bor H ::

CGI + 3D

opeter ::

Ah ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MajstrZvasi ::

Nisem sledil debati ampak če mene vprašate je ta film najbol dogajal frikom na grafiko kot sem jas. Ni važno je to grafika v rač igrah ali filmih mene vedno prevzame če je zadeva res izpiljena. Sej vrjamem da bo čez 20let videti avatar smešen ampak za ta čas hujšega ni. Cameron je take prizore na platno zmetal da bi mi kmalu oči ven padle za piko na i je bil še 3d. Še celo nekaj ljubeznske zgodbe je bilo notri in na koncu sem sovražil človeško raso kar mi da mislit da tudi štorialno film ni bil nula. Vrjamem pa da kot je že nekdo napisal ima film ogromno skupnih lastnosti z mnogomi filmi in ga zato nekateri obtožujete kot čisto kopijo kar pa ravno ni čisto tako.

Sem za vse frike ki radi pogledate dodatno vsebino v 1080p narihtal še slo sube za extended edition. Najdejo se napake ker mi je slovnica španska vas.
Najdete jih podnapisinet. Pa lep dan želim.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Sc0ut ::

Mene je motili to, da so bile predstavljene glih 4 vrste živali...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

MajstrZvasi ::

V extended edition sem jih zapazil kakšnih 10.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Keyser Soze ::

No, slab film glih ne more bit. Ne vem kdaj sem nazadnje tlele not pustil komentar, ampak se zadeva še kar drži pri vrhu strani "Moje teme".

Kar žuli folk, čeprav tega nočejo priznat.:D
OM, F, G!

oo7 ::

James Cameron je glavno vlogo v filmu Avatar ponudil igralcu Matt Damon-u ta pa bi dobil 10% od zaslužka. Ker je vlogo zavrnil je bil ob 250 mio $ :P

opeter ::

Ja, takrat še ni vedel, koliko bo vesoljska zgodba o Pocahontasu zaslužila.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avatar: The Way of Water [Avatar 2] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
18931381 (4664) opeter
»

3D Filmi? Ne pa ne! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11119415 (12431) kitl76
»

Prenosi s spleta slabo napovedali dobitnike oskarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6816023 (13972) BaToCarx
»

Unreal Engine 3 podpira 3D

Oddelek: Novice / Grafične kartice
266920 (6103) HeMan
»

Oskarji 2010 za pirate nezanimivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5417497 (15108) Bor H

Več podobnih tem