» »

Avatar: The Way of Water [Avatar 2]

Avatar: The Way of Water [Avatar 2]

1 2
3
4

D3m ::

;)

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Kurzweil ::

Evo, drugi del Avatarja bo v kinu že ta teden... seveda ne pričakujem neke revolucije, kar se zgodbe in samega filma tiče... gre pa za klasičen blockbuster popcorn movie, ki se ga splača it pogledat v kino, že zaradi vizualnih in zvočnih efektov... pa da vidimo...

D3m ::

Imam slab občutek.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Mogoce bo dober v 3D varianti. V 2D ga bom lahko gledal cez pol leta doma :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oo7 ::

Vizualno bo film sigurno neverjeten samo vprašanje kakšna bo zgodba.

delavec44 ::

Invictus je izjavil:

Mogoce bo dober v 3D varianti. V 2D ga bom lahko gledal cez pol leta doma :D


3 mesece.

D3m ::

Nič. Bom kupil karte in tvegal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

Že kdo bil v kinu... jaz včeraj nisem utegnil it na premiero, grem pa v vsakem primeru... bom malce pogledal razne reviewe in komentarje... ker trenutno je ocena 8.3 na IMDB, kar seveda ni ultimativno merilo, sploh ne na tako majhen vzorec, če vemo, da so prvi glasovi.... na koncu pa si seveda mnenje ustvarim sam, kot pa smo že večkrat tu omenili, verjetno ne bo šlo za nek presežek v smislu zgodbe, scenarija, karakterjev,... mora pa biti to balzam za oči in ušesa, torej stvar, ki se jo gre seveda gledat v kino.

DV_cam ::

Včer sem bil na predpremieri. Film me je presenetu vizualno. Zgodba tudi ni napačna, me je pa zmotilo na koncu čisto preveč streljanja itd. Mogoče tudi to, da pri končnem boju kar na enkrat ni več vodnih avatarjev. Mogoče kdo je katero vlogo je igral Vin Diesel, ker jaz ga nisem zaznal v filmu:)
DV_cam

Kurzweil ::

Sem že mislil, da Vin Diesel igra in da jaz nisem s tem seznanjen... sem šel dejansko pogledat, da mi je sprocesiralo, da je joke... sem vesel, da ga ni :D Torej nekako po pričakovanjih... gremo gledat v vsakem primeru!

Si gledal navadnega, ali 3D ?

DV_cam ::

3D seveda. Moram reči da je kar dober 3D in te lepo usmerja v predmete ki so ostri. Tudi podnapisi so tako narejeni da ti usmerja pogled v pravilno polje. Je pa zanimivo da na spletu in pa tudi v novicah povsod pišejo da igra Vin Diesel. Recimo tudi na siolu: https://siol.net/trendi/film/prislo-je-... Sicer na forumih pišejo da naj bi enkrat prišel pogledat snemanje in da so ga zaradi tega kar pisali pod igralsko zasedbo. Ne vem naj kdo potrdi?
DV_cam

Kurzweil ::

Ne vem, jaz ko sem pogledal celoten casting na IMDB, ga ni poleg...

D3m ::

DV_cam je izjavil:

Včer sem bil na predpremieri. Film me je presenetu vizualno. Zgodba tudi ni napačna, me je pa zmotilo na koncu čisto preveč streljanja itd. Mogoče tudi to, da pri končnem boju kar na enkrat ni več vodnih avatarjev. Mogoče kdo je katero vlogo je igral Vin Diesel, ker jaz ga nisem zaznal v filmu:)


Se pravi woke in ostalega sranja ni?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

D3m je izjavil:

DV_cam je izjavil:

Včer sem bil na predpremieri. Film me je presenetu vizualno. Zgodba tudi ni napačna, me je pa zmotilo na koncu čisto preveč streljanja itd. Mogoče tudi to, da pri končnem boju kar na enkrat ni več vodnih avatarjev. Mogoče kdo je katero vlogo je igral Vin Diesel, ker jaz ga nisem zaznal v filmu:)


Se pravi woke in ostalega sranja ni?


Na'viji nimajo teh "težav", ker so vsi modri... podobno ne smrkci... pri humanih pa bomo še videli... saj v tem kontekstu ima večja kvota belih/črnih humanov negativno konotacijo, če so ravno agresorji... sicer v kakšnem filmu s temu woke potezami res pretiravajo oz. vsekajo povsem mimo, ne vem pa, kako se vam da tako vztrajno sekirat glede tega...

D3m ::

Ker moti.

Recimo Top Gun smo šli gledati, ker so se držali ZGODBE.

Brez "look at my and my pipe in the ass"
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Kurzweil ::

Sej to razumem, ker je res lahk zoprno, da ne rečem, da mestoma tudi zelo neumno...

Kakšne zgodbe pri Top Gun? Obstaja kakšna zgodba? Ali si zgolj mislil, da so se pač držali karakterjev prvega dela?

Če se nahitro še navežem na Top Gun... prvi del je bil seveda ena sama nostalgija oz. sentimentalnost, ker smo pač kot mulci gledali te 80-90' akcionerje, ki so takrat doživljali "zlato dobo"... ta drugi del pa je samo žvečenje stare "slave"... film pa tako prvi, kot drugi v resnici res nič posebnega, da ne rečem sila povprečen film, oba! Če bi že bilo kaj, da bi izpostavil, so to CGI oz. pač vizualni in zvočni efekti, kar pa boš pri Avatarju tudi dobil... roko na srce pa, Top Gun je povsem generičen akcioner, s tipičnim ameriških vojnim pedigrejem... mestoma precej cringy ali kako bi že danes mladina rekla. Zgodba, scenarij, karakterji, dialogi,... 3/10, kar se Top Guna tiče... in verjetno pride še 3., če ne 4. del, dokler folk to gleda...

D3m ::

ZGODBE, kot uvod, sredina, konec. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Kurzweil ::

D3m je izjavil:

ZGODBE, kot uvod, sredina, konec. :D


Katere zgodbe so se držali? Zgodbe iz prvega dela... knjig seveda ni, ker bi bil to wc material za brat... KATERE ZGODBE? Jaz razumem, da bi bila neka predloga ali scenarij za več filmov napisan že davno in so se pač držali te zgodbe... ampak tega ni... katere zgodbe?

D3m ::

Kaj si pa hotel od drugega dela? :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

@D3m, zgleda imama težavo pri sinhronizaciji, nima veze... :D

V glavnem, če še gre kdo gledat Avatarja, več kot dobrodošla mnenja... ko sem šel gledat 1. del, sem šel gledat tako v 3D, potem pa še enkrat navadnega, da vidim razliko... in dejansko je bil 3D potemnjena verzija navadnega... bojda je pri 2. delu sedaj bolje... je pa res, da so sedaj, 13 let kasneje, tudi projektorji/video format in očala boljša...

D3m ::

Ok.

Sync failed. :D

Anyway poročam v soboto zvečer.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Aramis ::

Pogledal...
kot film nič posebnega. Vizualno lep, 3D je super.

Leko ::

Mene pa zanima, kao je gledat 3D, če nosiš že očala? Ali se s temi novimi 3D očali, da gledat? Ali je boljše, če grem gledat navadnega?

D3m ::

Jaz sem vzel brez 3D.

Samo 3D ATMOS
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Oz.

Bil je 3D pa sploh nisem vedel.

Anyway pravkar prišel domov.

Film je dober.....napaka, prav dober.

Brez woke vložka za tiste, ki tega nočejo.

Dolžina filma je 3 ure 10. WC pred ogledom obvezen.

Zgodba.....kdor ima dober spomin bo našel veliko asociacij recimo en primer Orca (1977)

Akcije je dovolj, kot tudi počasnega tempa, da te ne držijo v napetosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

Aramis je izjavil:

Pogledal...
kot film nič posebnega. Vizualno lep, 3D je super.


Ampak to še ni razlog, da se pljune čez 8€. jaz sm si ga kr z neta snel, na hitro pogledal, ker sem vedel, da bo povprečje.

FoxKnox ::

Jaz sem si ga ogledal v 2d pa ni nek presežek, mogoče le po času.Slabo nadaljevanje prvega dela ,povdarek na akciji in ne na spiritualizmu in naravi. Ali ni to Cameron hotel v prvem Avatarju ?
Vse skupaj je bilo bolj podobno Terminatorju, torej bitka s stroji in celo na Titanik je malo vleklo.Samo še Jake, come back je manjkalo.Skratka, Overrated. Zgubljena priložnost za še en vizuelni presežek.Kar smo videli novega, je bil pastelni podvodni svet in eksplicitni prikaz lova na kite.

bambam20 ::

Avatar 2 bi moral zaslužit baje vsaj 2 milijardi. Upam, da mu ne uspe in se Woke james pobere enkrat za vedno.

Kayzon ::

Se strinjam,tipo je opran tako kot vecina ljudi v holivudu.


Avatar director James Cameron claimed that testosterone is "a toxin" that needs to be worked out of one's system in a recent interview.
"I always think of [testosterone] as a toxin that you have to slowly work out of your system," he said..

:|

tilen03 ::

Zgodba je simpl, svet precej raznolik. Na karakterje se navezes. Film je precej obicajna high budget fantazijska pustolovscina. Hype odvec.

Se en film, ki zeli ugoditi obcinstvu v najvecji mozni meri in ne iti po svoje.

Miki N ::

Boljši naslov bi bil "Avatar: The Way of the Gay"

tilen03 ::

Hja, film bi verjetno res bil boljsi, ce bi bil se kaksen gej par, ne pa enodimenzionalno moski zenska, naloga moskega je, da sciti, druzina, happiness is simple yada yada :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

ahac ::

Brez woke vložka za tiste, ki tega nočejo.

LOL, tolk kot uporabljaš to besedo bi lahko vedel, da to ne pomeni samo, če je nekdo v filmu gay ali ne.
Cela zgodba je kako zlobni beli zasvojevalci napadejo deželo in plavi domorodci jo branijo. To je kar "woke". :))

Aja, spoiler teorija:
'fotr' od Kiri je Eywa / Great Mother, a ne? ;)
To pomeni, da je Kiri 'space Jesus' in bo najbolj pomemben lik v prihodnosti... čeprav je punca. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

D3m ::

Cela zgodba je kako zlobni beli zasvojevalci napadejo deželo in plavi domorodci jo branijo. To je kar "woke". :))


Ne to ni woke ampak Pleše z volkovi 2 :D

'fotr' od Kiri je Eywa / Great Mother, a ne? ;)
To pomeni, da je Kiri 'space Jesus' in bo najbolj pomemben lik v prihodnosti... čeprav je punca. :


Kako so to naredili mi ni jasno.

Jarhead commando mi je jasno, Kiri pa uganka.

Bo treba počakati na travnik in še enkrat pogledati.

Hja, film bi verjetno res bil boljsi, ce bi bil se kaksen gej par, ne pa enodimenzionalno moski zenska, naloga moskega je, da sciti, druzina, happiness is simple yada yada :P


Je čisto ok. Zato so pa snežinkice ven padle, ko so to videle :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FoxKnox ::

Recenzija v Dnevniku :
https://www.dnevnik.si/1043003302/magaz...
Se strinjam z oceno filma kot top anti USA capitalism. Ameriški način širitve kapitalizma na še neosvojena področja.
Ne morem pa mimo asociacij na Cameronove dotedanje uspešnice, tako Titanik, Terminator in celo Aliens. Do zob oboroženi marinci iz rok "divjakov" osvobodijo sina polkovnika,Spiderja, (Newt)ki postane edini preživeli med ljudmi ob koncu spopada.

avani ::

Pogledal. Čisto iskreno, navijal sem za ljudi. Cameroon ima občutek za ustvariti res zanimiva vozila, ki so vsaj meni cool. Res dobri, plausible koncepti, ki bi si jih želel videti v živo :) . Od gradbenih rakcev, do tistih helikopterjev, podvodnih Delfinov, itd.

Mimogrede, če je kdo spregledal: kiri, ki je hčerka od Sigourney iz prvega dela, je igrala - Sigourney :)

FoxKnox ::

avani je izjavil:

Pogledal. Čisto iskreno, navijal sem za ljudi. Cameroon ima občutek za ustvariti res zanimiva vozila, ki so vsaj meni cool. Res dobri, plausible koncepti, ki bi si jih želel videti v živo :) . Od gradbenih rakcev, do tistih helikopterjev, podvodnih Delfinov, itd.

Mimogrede, če je kdo spregledal: kiri, ki je hčerka od Sigourney iz prvega dela, je igrala - Sigourney :)

Hočeš reči : Posodila ji je glas.

bambam20 ::

Kakšnega hudega navala na ta film ni. Trenutno je zaslužil zgolj 681 milijonov, kar je za takšen film skromno. Po navednicah, bi moral film za služit vsaj 2 milijarde, da bi bil profitabilen, kar zelo dvomim. Skratka, ta film je dalče od tistega, da bi lomil rekorde, kar je logično. Samo zato, ker režira Cameron še ne pomeni, da je treba pogledat.

delavec44 ::

USA ima leden božič. Slaba kombinacija za hojo v kino.

bambam20 ::

delavec44 je izjavil:

USA ima leden božič. Slaba kombinacija za hojo v kino.


Amriški filmi so močno odvisni od zaslužka po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Kurzweil ::

bambam20 je izjavil:

Kakšnega hudega navala na ta film ni. Trenutno je zaslužil zgolj 681 milijonov, kar je za takšen film skromno. Po navednicah, bi moral film za služit vsaj 2 milijarde, da bi bil profitabilen, kar zelo dvomim. Skratka, ta film je dalče od tistega, da bi lomil rekorde, kar je logično. Samo zato, ker režira Cameron še ne pomeni, da je treba pogledat.


Jaz pa mislim, da bo dejansko prišel do te številke... recimo dobesedno par dni kasneje je Avatar: The Way of Water že pri $881,381,686! Jaz mislim, da bo v prvih dneh januarja že gladko čez milijardo $! Pa se bo film seveda predvajal še naprej... potem sledijo pravice za streaming service, TVje, DVDje/Blueraye... pa verjetno še kakšna redistribucija, kot se je zgodila pri prvem delu Avatarja, recimo nazadnje par tednov pred izidom 2. dela.

Jaz mislim, da bo Avatar: The Way of Water dosegel željene številke!

Aja, mimogrede, zanemarljive niso niti številke, ki jih film prinese preko prodaje mercha, reznih figur in 1001 avtorske pravice...

pegasus ::

Bistveno vprašanje: imajo njuni otroci 4 ali 5 prstov? ;)

brett ::

Ravnokar pogledal 3D verzijo. In v + štejem že to, da me ni glava bolela, kot se mi je zgodilo pri enki. 8-)

Ker nisem šel v kino z velikimi pričakovanji, niti nisem pričakoval vsebinsko globljega razodetja, sem bil + presenečen in vizualno potešen, ker to JE film za oči. Kapo dol! Nadgradnja enke je očitna. Bitja dejansko delujejo iz mesa in krvi in ne animirana. Prikazani svet je barvit, raznovrsten in izpiljen do konca. Človeške tehnološke igračke so mi zakon in res bi bilo zanimivo te koncepte realizirati!

Vsebinsko pa film ne postreže z nobenimi novimi idejami. Klasični good vs. evil + ekološka konotacija in extra bonus: family first. Vodilnih likov je za moj okus celo preveč, ker potem režiser skače od enega do drugega in enostavno ne veš kdo je sploh glavni protagonist. Najbrž kar celotna družina v paketu. Osebno mi je bil daleč najljubši lik Kiri! Simpatična, zvesta, pogumna in nenazadnje "posebna". Morda zato, ker me spominja na Eleven iz Stranger Things. Bo pa v nadaljevanju sigurno v ospredju.

Veliko je Cameron črpal iz svojih dosedanjih uspešnic: Abyss, Aliens (akcijske scene), Terminator II in Titanik. Na trenutke čisti copy-paste.

Enka vs. dvojka: Enka bolj koherentna in zanimiva zgodba (čeprav kopirano od Dances With Wolves), odličen negativec. Dvojka vizualna poslastica. Tako da pod črto nekako izenačena.

Ocena: 7,5/10. Od tega 4 točk samo na račun vizualizacije in zvoka. Brez tega pa si izračunajte vrednost. ;)

Kurzweil ::

Evo, box office je že na $955,234,966... kot sem že pisal pred dnevi, imam občutek, da bo na koncu, ko bo filmi zaslužil večino tistega, kar prinaša income v filmski industriji prinesel tisti 2 milijardi $, za kateri ste nekateri pisali, da jih ne bo dosegel in da se film slabo gleda... v naslednjem tednu se bo številka še konkretno povečala, kot berem, pa sedaj po vremenskih nevšečnostih po ZDA prihaja še en val obiskovalcev v ameriške kinematografe... zanimivo, da večina ljudi, ki jih poznam, da bi šli gledat film v kino, to planirajo šele v naslednjih dneh.

kow ::

Vprasanje kaksni so stroski za distribucijo, reklamiranje itd. 2 milijardi prihodka verjetno pomeni minimalna zeljena profitabilnost, ne pa pokritje stroskov. Cameron je samo malo hypeal film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Maxlos ::

Melodrama od filma.
Barking up the wrong tree

Kurzweil ::

kow je izjavil:

Vprasanje kaksni so stroski za distribucijo, reklamiranje itd. 2 milijardi prihodka verjetno pomeni minimalna zeljena profitabilnost, ne pa pokritje stroskov. Cameron je samo malo hypeal film.


O teh 2 milijardah je Cameron govoril povsem iz glave na enem izmed intervjujev... večkrat sem od raznih filmskih analitikov bral, da je bojda 1,5 milijarde bil celoten production + marketing. Bomo videli kako bo šlo, ne bom pa presenečen, če bo še kakšen fičnik v plusu tale Avatar: The way of water

Nikec3 ::

Pogledal. Dobil sem točno to, kar sem pričakoval, mi je pa bil 3D rahlo razočaranje. Všeč mi je, da se film ne trudi bit kaj več kot to kar je - vizualna poslastica, ki te posrka v svet Pandore za 3h. Zgodbe niti ni, ampak na koncu tudi ni nekih bajnih nesmislov - še najbolj me je zmotilo, da so v zadnjem spopadu kar naenkrat izginili vsi razen negativcev in Sully famlije.

Jaz najbolj od vsega cenim, koliko časa so si vzeli za gradnjo celotnega sveta. Od dizajna vseh rib in rastlin, pa do lastnosti vsakega posebej. Vodne scene vizualno izpadejo še boljše od gozdnih, tako da za eye candy je potešeno, tako kot mora bit. Všeč mi je, da se jim nikamor ni mudilo, da se vmes film pravzaprav za 1h ustavi in nam v tem času predstavijo življenje vodnih Navijev in celoten vodni svet. Just sit back, watch and enyoj the view.

Glede zaslužka - mislim da bo ok. Avatar 2 je bil izdan v Božičnem času, kjer si folk pogosto vzame čas za ogled, ker vejo da bodo imeli cel teden dopust in lahko gredo v kino kadarkoli. Svet se je od 2009 tudi precej spremenil in covid efekt ima velik vpliv na kinodvorane. Tako da tukaj zagotovo obstaja delež ljudi, ki čakajo na streaming, čeprav je dejstvo, da je to film za kino.

Še dve stvari sta mi kul:
1. Cameroona boli k... za zadnje trende, kjer so zlikovci navadno bolj v sivem območju. On gre na polno v good vs. bad. Ljudje so predstavljeni tako zelo negativno, da ekstremno uživaš ob vsakem mrtvem Zemljanu.
2. Cenim, da niso šli v smer večine sequelov, kjer morajo biti vse stvari večje in močnejše. Videno pri Transformerjih in Fast & Furius sagi. Cameron je raje spremenil okolje in s tem potešil težnjo po novem, brez da bi zraven vlekel neke večje eksplozije in boljšo tehnologijo Zemljanov.

Ocena 7,5/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

adinfinito ::

A kdo ve če v Cineplexx Ljubljani imajo 3d predvajanje avatarja?

Han ::

Imajo.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Terminator: Genesis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14830598 (18227) vostok_1

Več podobnih tem