» »

Kaj bi postorili, če bi postali župan mesta Ljubljane

Kaj bi postorili, če bi postali župan mesta Ljubljane

Double_J ::

No za začetek.

Na mestu stolnice bi postavil parkirišče:D
Tko da ko pravijo, da ni prostora...cerkve so najslabši možen izkoristek parcele.
  • spremenil: Double_J ()

Dalmatinc ::

Sem hudo nevern ampak bi pa stolno cerku usen pusto ker je le znamenistost.

Ukinil bi plačevanje parkirnin na vseh mestih, kjer je parkiranje dovoljeno.

Ne bi zapiral mesta za promet, ker mesto umira.

Dalmatinc: NE KRIČI!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

LPP ::

Zaprl bi središče in uvedu zastojn avtobuse in tramvaj, parkirnine za obiskovalce v središču mesta pa svinjsko povišal. Na mestu zdajšnjih parkirišč bi bili parki. :)
In še marsikaj.
Ljubljanski potniški promet

Dalmatinc ::

LPP a živiš v centru. Sumim da ne Ker če bi živel vi se zavedal problematike ovedbe plačevanje normalnih parkirnih mest za tukaj živečo gospodo8-O

Gandalfar ::

Poanta je nekako da ne zivis v centru. Ali ni boljse se preselit nekam na obrobje kjer je bolj mir in se potem vozis z javnim prevozom v mesto?

Ce pa pod nujno hoces ziveti v centru bos pa pac placal za ta luksuz. Mar ne?

Thomas ::

Nočem biti župan. Niti v Žibržah - niti v Ljubljani.

Tudi nimam prav nobenih možnosti za izvolitev. Predsednik republike 2032 - če seveda ne bo Singularnosti prej - to pa mogoče. >:D

Al bo Singularnost (okol 2020) - al pa bom jest predsednik republike 2032. Kaj vam je hujše? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Thomas: ti predsednik? bedbed...:)

DavidJ ::

52. :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Dalmatinc ::

Zakaj bi živel na obrobju mesta če imam stanovanje tukaj. Prvo bi moral župan poskrbet za prebvalce jim umogočit pogoje kot so jih imeli pred 2mi leti. Da nabije parkinine za druge k se z avti notr vozjo je men čist fino, samo kdo zaboga ti lahko prepove parkirat pred domačo hišo, da ti da listek gor. To ni fer.

kar se tiče pa mesta, le to umira. Zaradi okrnjenosti prometa, slabe prometne oragnizacije se vse seli v BTC oziroma obrobje. Center zamira. Če mislijo nardit to le kolturno središče, bojo kmal ugotvil da je to too much.

LPP ::

Dalmatinc: sej pod mojim županovanjem bi mel prebivalci centra dovolilnice, nadzor bi bil pa _zelo_ strog.

Thomas, men se zdi, da si mislil Žibrše, ne pa Žibrže.
In izberi si raje kak drug kraj, na tega sem jaz preveč navezan! :))
Ljubljanski potniški promet

Tomi ::

Če bi bil sam župan, bi najprej prepovedal promet za skuterje v okrožju med Tivolsko, Masarykovo, do KC in Aškerčevo. Ker tako kot mi gredo ti na živce, pa še ne.
Pa še strožji režim za parkiranje bi imel v samem centru.
metrodusa.blogspot.com

dr.J ::

Mesto umira, ker folk hodi (pardon, svojo rit mora pripeljati skoraj do blagajne) na izlete v Leclerca, Intserspar in podobna smetišča in tam brska za tistim, kar mu narekujejo v nabiralnik zatlačene reklame. Namesto da bi hodili malo po starem mestu in kupovali tam.

Gandalfar ::

dr.J: po eni strani imas prav a po drugi strani pa se vprasas kdaj ima danes en clovk k hodi v sluzbo cas za te hece. Vecina stvari je v stari ljubljani zvecer hitro zaprta. Prav tako trgovinice niso odprte ob nedeljah itd. Zdaj ce koncas z sluzbo ob 5h. Bos sel takoj laufat po stari ljubljani po stacunah. Mar ni lazje iti potem zvecer enkrat v soboto nakupit stvari v mercator ali pa leclerc?

Gledano s stalisca delovnega cloveka. Vecina nas je itaq se solajocih in mi pac imamo cas da potem, ko koncamo z solo odidemo v staro ljubljano.

tao_s ::

definitvno uredil promet! odrl center za avtomobile --> drugač čez tri leta ne bo niti ene trgovine v centru... brezplačna parkirišča, kdor pa bi parkiral izven parkirnih mest, pajka pa 100k kazni! potem bi poskusil najt varianto, da bi skoz center mal prenovil cesto...

cerkvam prepovedal zvonenje pred 9.00 uro!!!

na Fuzinah NE bi postavil doma za upokojence!!!

dal podporo, da bi v BTC-ju zgradili še kakšno diskoteko in klube za mlade...

porihtal LPP (znižal cene voženj - ker so PREDRAGI --> čez 400 sit za v LJ in nazaj!!!; pa prevozi bi bili po določeni uri zastonj, da se folk ne bi pijan okrog vozil; aja pa še za proge, ki imajo zadnjo furo ob polnoči, bi dodal še furo ob 1.30 !!!)

tolk je zdaj kok se spomnim :D

whatson ::

Kaj bi naredu če bi bil župan Ljubljane?

Ljubljančanom bi povedal da poleg Ljubljane obstaja tudi "zunanji svet"... Outsiderji.... saj razumete Prekmurje, Gorenjska, Bela Krajna.

Sam upam da nebi koga kap zaradi tega.

:\

p.s. Saj vem, da nekateri to veste/vedo že zdaj.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

the_unborn ::

zrihtal eno fino lokacijo za molotovce8-)

Tomi ::

Universe, saj je že. Imenuje se Povšetova ali pa kaj podobnega..
metrodusa.blogspot.com

Yohan del Sud ::

30 km cone v celem centru. Kolesarji prednost. Če že nimamo stez, tudi zadnje babice se ne prehiteva, kjer ni stez...

sicer busi s hotrotjo prščca, morda taksiji (ki jih grdo gledam, se ne znajo obnašat...)

tao_s ::

yohan: tvojega spročila ne razumem nič, razen prvih 3 besed o 30km coni...


drugače sem pa pozabil na motolovce >:D kot župan bi zopet uvedel staro tradicijo - zažiganje ljudi na grmadi in bi tiste debile scvrl tam gor za poduk vsem ostalim >:D

Thomas ::

Molotovci so hardcore antiglobalističnega gibanja.

Upam, da gredo tudi vam zaradi tega na jetra.

Meni gredo samo zato. Pa zaradi tistega njihovega idiotskega anarhizma tudi.

Sicer pa - niti ne. Cela firma Slovenske Železnice je ena ogromna cona Molotov. Se jim nekaj v "alternativnih praksah živečih" - niti ne pozna dosti. >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Se opravičujem za nerazumljive vrstice... (razlog je... a ma nema veze...)

Hotel sem povedat, da v tem primeru (polzaprtih mestnih središč) mestni promet ne sme presegati ene 20 kmh...

Stvar deluje v številnih evropskih mestih...

the_unborn ::

Thomas: in kaj je narobe z drugacnim misljenjem? Sej ga nikomur ne vsiljujejo(mo), lahk se stran obrnes in zivis svoje sanje.
Sicer pa je un plac na Povsetovi cist u kurcu, no vika se saj trudi, recimo.

tao_s ::

briga me za njihova gibanja itd.... vsak pa ima pravico do svojega mišljenja, pravico, da se bori za svoje zadeve...


bolj me prizadane v kakšni pravni državi živimo, če se lahko skupina antiglobalističnih bedakov spravi v hišo in jo oznani kot njihovo ! jaz bi se šel lepo pravno državo in mulce po zelo hitrem postopku ven zmetal in to tako, da bi si zapomnili še za naprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tao_s ()

divac ::

Poskrbel bi, da bi se vse prirdeitve iz starega mestnega jedra preselila v stanovanjska naselja. Tako ljudem se ljudem ne bi bilo vec potrebno vozit v center, da bi si ogledali budalastine in se meni ne bi nihce pod oknov jodlal, ko bi se moral ucit za izpite. Pa smo ubili dve muhi na en mah.

Avalonis ::

Un|verse : Iskreno me zanima, kako si razlaga(te)š zasebno lastnino? Imajo vrtičkarji iste pravice, kot si jih lasti(te)jo Molotovci? Molotov je ravno tako opozicijsko gibanje vladi (oz. establishement-u), kot je Thomas slovenski ultra-levičarski, anti-NATO, anti-USA agitator! :D

Thomas ::

Ja, hehehe ja :D

Molotovci so (vsaj čustveno) povezani z nekaterimi iz LDSa. Sploh pa iz (Mladega foruma) Združene Liste.

Tako da vsaj eni struji na oblasti so kar (po)znani.

Tudi je ta struja (občasno) kar močna na Slo-techu. :D

Ampak mainstream jih zapušča Molotovce. Po birokratsko po moje zgleda to tako:

Minister: "Zadnjič smo na vladi razpravljali o nekem neuradnem pogovoru s tujim diplomatom. Pokazal nam je dokumentacijo o potencialnih - poudarjam potencialnih - mednarodno varnostno zanimivih slovenskih državljanih ..."

Spet minister: " ... dejte vi to prevert kaj se dogaja tam na Kurilniški in vzpostavite pravno stanje ... ampak uredite to brez ekscesnih situacij prosim!"

Uslužbenec: "Vidim, je to pomembna zadeva."

Minister: "Saj zato sem vas pa poklical v svojo pisarno. Razumete? .."

Uslužbenec: "Prav gospod minister. Bom osebno poskrbel, da se to uredi."

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madmitch ::

Molotov: pa saj ne vejo kaj bi radi, pred časom sem z enim od njih debatiral o globalizmu. Že ko sem rekel, ad globalizem, konc koncev le ni tako slab in kriv za vse, sem skoraj kasiral "molotovko". Napadel me je z izrazi, ki tukaj niso ravno primerni, ni pa bil sposoben normalne diskusije. Niti enega mojega argumenta za globalizacijo ni bil sposoben argumentirano ovreči in me prepričati v nasprotno. Vse kar je bil sposoben spraviti skupaj, so bile floskule, ki si jih ponavljajo med sabo in se z njimi prepričujejo v svoj prav.
Torej, najstniki, kot vedno, radi bi spremenili svet, kako, jim sicer ni jasno, pa kaj, vsaj malo drmajo, to je pa tudi vse in niti ni tako slabo.

Motijo me pa sigurno ne. To je popolnoma normalen pojav. Kakor me ne moti, da nekatere moti, da mene ne moti in da jih obenem moti ravno to, da mene ne moti kar njih moti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Alexius Heristalski ::

Jest podpiram Koalicijo Slovenija! Molotovci pa grejo z glavo skozi zid. Niso niti sposobni normalne komunikacije, tko da... kdo bi jih jemal resno. A se kdo spomni Smolarjeve "Gremo na Povšetovo"? Upam, da bodo Molotovci hitro "postreženi":D .

Zgodovina sprememb…

Zavo ::

Če bi jaz bil župan Ljubljane, bi Ljubljano naredil vijoličasto he,he...

Konlov ::

Jest bi ba naredla tak zakon, ki bi prepovedal kandidaturo za župana osebkom, ki si za dosego svojih ciljev v Lj. uredijo celo stalo prebivališče.Pol pa čez dva dni meščane nagovarjajo z : "dragi somaščani" :P

whatever ::

Al bo Singularnost (okol 2020) - al pa bom jest predsednik republike 2032. Kaj vam je hujše? :D


Pa ne, da si začel dvomit v singularnost?:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Double_J ::

Začel je dvomit, da bo okrog 2020. Zdej misli da bo okrog 2015.

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

whatever ::

Ti smola. Jaz bi pa rad še v tem svetu diplomiral:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

AndrejS ::

Postavil đamijo>:D

gzibret ::

Zrihtal bi en ornk potres, da razsuje polovico mesta. Potem bi:

- naredil še en notranji obroč, obvezno šestpasovnica (Topniška, Drenikova, tunel pod rožnikom do Rožne, tunel pod Golovcem...
- sedanje krake (Tržaška, Celovška, Dunajska, Zaloška, Dolenjska, Šmartinska) bi razširil v taprave bulevarje do notranjega obroča, morda rezerviral še kaj placa za morebitni tramvaj
- v centru razširil območje peš cone, zaprl Slovensko za ves promet, razen za avtobuse
- naredil parkirne hiše ampak ne v strogem centru, ampak nekje med peš cono in notranjim obročem
- naredil red pri posegih v vodovarstvena območja, obstoječe gradnje, ki bi jih potres razsul pa prestavil izven območja varovanja vode
- oživil železniške povezave (Vrhnika-Logatec; železnica do Kamnika in do Doba ali Vira, morda celo do Moravč, žel. do Škofje Loke)

pa še kaj bi se našlo..... Samo potres je predpogoj, ker drugače itak ne moreš podret nobene bajte, pa magari je postavljena sredi glavne vpadnice v mesto.
Vse je za neki dobr!

Boeing ::

1. Razgnal prekleto bando raznih mestnih koalicij, uvedel absolutizem in vladal s prekleto trdo roko. Parkrat na teden avdience z meščani, kjer lahko neposredno podajo konkretne predloge in kritike, anonimno, seveda.
2. Postavil 3 ali 4 ogromna zastonjska parkirišča zunaj mesta in jih s poceni podzemno/nadzemno povezal s centrom mesta. Postavil kamere na vpadnicah v mesto in jih povezal v sistem za avtomatsko zaračunavanje "zadušnine" - po vzoru Londona, kjer imajo v centru "Congestion charge".
3. Vse trole, starejše od 12 let bi zmetal v reciklažo in jih nadomestil z novimi, hibridnimi na biodizel ali pure-electric. Namesto žetonov uvedel dnevne, 3, 7 dnevne in mesečne karte na RFID. Uvedel kamere na trolah in nasilje trdo kaznoval.
4. Na pasovih za trole uvedel kamere in avtomatsko pošteno kaznoval vse, ki se vozijo po teh pasovih in niso trole/taxi/nujna vožnja. Uvedba posebnih pasov za trole, kjer je to vsaj teoretično možno.
5. Na kliničnem centru zgradil heliodrom in namenil poseben cestni pas izključno za dostop rešilcev.
6. Uvedel obvezno recikliranje odpadkov in kvote za odpadke, ki jih ni možno reciklirati. Povečal reciklažni center in toplarno preuredil tako, da bo lahko zažigala primerne odpadke in blato s čistilnih naprav. Montaža najsodobnejših čistilnih naprav na dimnike.
7. Obstoječo kanalizacijsko čistilno napravo podaljšal še z enoto za kemično čiščenje, ker je zdaj ni.
8. Stadion do 2009.
9. Brez đamije.
10. Odpravil višinski gabarit mesta oz. ga omejil z nosilnostjo tal.
11. Forsiral čimprejšnjo izgradnjo optike po celotnem teritoriju občine.
12. Forsiral potniški center. V zasnovo vključil tudi možnost pod/nadzemne.
13. Striktno prepovedal grafite kjerkoli v mestu razen nadzorovanih poslikav novozgrajenih betonskih objektov. V ta namen namenil galerijo, kjer se lahko grafitarji izživljajo zastonj.
14. Metelkovo zravnal z zemljo in na njenem mestu postavil kakšen nov laboratorij, fax ali kaj podobnega, a ne poslovne stavbe.
15. Štacunam v BTC-ju prepovedal obratovanje v soboto popoldne in v nedeljo, razen striktno tehničnim. Štacune z oblekami, obutvijo, nakitom, za hobije itd. bi naselil v center in jih odprl tudi v soboto popoldne in nedeljo cel dan, da se mesto razživi. Najemnine bi urejal globalno, višina strogo neprofitna.
16. LPP-ju uvedel pogostejše avtobuse na vseh progah, po 21. uri mestni promet zastonj. Proge, ki peljejo dlje iz mesta podaljšal obratovanje do 1.00 oz. do 2.00 ob petkih in sobotah.
17. Ko bi bila končana parkirišča in transfer v mesto bi podražal parkiranje v mesto, izkupiček namenil za urejanje okolice/socialne projekte.
18. Resno proučil možnosti za nadzemno mestno železnico, poseben projekt tudi ultrahitra povezava z Brnikom.
19. Vse muzeje in galerije odprl javnosti s prostim vstopom.
20. Kjer je možno nasadil dodatno zelenje.
21. Moderniziral Tivoli, postavil popolno a intimno nočno razsvetljavo, klopce...



In potem se zavedeš, da takšen program, četudi je koristen za ljudi, politično ne more in ne gre skozi.

Jebiga, politika pač nima jajc ;((
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

jype ::

Boeing> 9. Brez đamije.

Lahko to postavko razložiš? Ti morda samo niso všeč gradnje z zaobljeno streho, ali gre za težjo obliko sovraštva do drugačnih?

Boeing> 14. Metelkovo zravnal z zemljo in na njenem mestu postavil kakšen nov laboratorij, fax ali kaj podobnega, a ne poslovne stavbe.

Jaz bi Metelkovo legaliziral, recimo. Dal bi jim denar, da vzdržujejo tisti kaos, ker v Ljubljano privlečejo več ljudi pod 25 (vsa interrail mularija) kot vsa ostala turistična ponudba skupaj.

Boeing> 15. Štacunam v BTC-ju prepovedal obratovanje v soboto popoldne in v nedeljo, razen striktno tehničnim. Štacune z oblekami, obutvijo, nakitom, za hobije itd. bi naselil v center in jih odprl tudi v soboto popoldne in nedeljo cel dan, da se mesto razživi. Najemnine bi urejal globalno, višina strogo neprofitna.

Tole je pa dost nepremišljena zadeva. Mesto še zdaleč ni mrtvo in ljudje se pač sami odločajo, kam bodo hodili zapravljat. S takim "planskim" gospodarstvom se ne pride daleč. Že če bi center zaprl za motorni promet bi to vikende v mestu naredilo izjemno prijetne za bivanje. Manjka tudi zelenih površin in rekreativne infrastrukture.

Problem je tudi v skrajno vsiljivem nadzoru, ki ga načrtuješ. Videonadzor je koristen le v določenih primerih.

Boeing ::

brez đamije - mislim, da stavbe z minareti in 5x dnevno neuglašeno pozivanje k molitvi ne spadata v mesto in državo, ki je že od nekdaj tradicionalno katoliška. Tega se vas precej ne zaveda - na prešernov trg spadajo zvonovi, ne pa muslimanski pozivi k molitvi.

Mislimanov ne sovražim in jih niti nimam namena, razen če bojo začeli delati pizdarije tudi pri nas. Sem pa mnenja, da kdor se priseli v našo državo, da je obvezan upoštevati naše zakone in običaje. Naši običaji so, da pač đamije ni in to je to. Take it or leave.

Jaz bi Metelkovo legaliziral, recimo. Dal bi jim denar, da vzdržujejo tisti kaos, ker v Ljubljano privlečejo več ljudi pod 25 (vsa interrail mularija) kot vsa ostala turistična ponudba skupaj.
Jaz pa ne. Od cele metelkove je spoštovanja vredna edino Celica, vse ostalo je večinoma đankijevska banda, ki si ne more ali noče najti redne službe in se tam zapija in zakaja. Been there, seen it, sredi belega dne.

Problem je tudi v skrajno vsiljivem nadzoru, ki ga načrtuješ. Videonadzor je koristen le v določenih primerih.
Mogoče je vsiljiv, a v londonu stvar deluje. Pravzaprav deluje precej bolje kot sem si zamišljal ob novici tule na slotechu nekaj mesecev nazaj, ko je bilo rečeno, da bojo postavili te kamere. Pri njih je v prometni konici ob 3-4 popoldne na najbolj prometni ulici toliko prometa, kot pri nas na ljubljanski v nedeljo popoldne.


Grem v skrajnosti ? Mogoče, a naša država je totalno razpuščena na čisto vseh nivojih in vsaj lj bi kakšno izmed zgoraj napisanih hudičevo potrebovala.

Bolje da ne začnem, kaj bi naredil, če bi prišel na položaj premiera...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Ti kar daj! Več kot pol idej imaš dobrih. Vse tiste, ki jim je jure nasproten ... gotovo niso slabe.

V vsem se pa ne strinjam. Ampak nič hudega, ane.

No, ampak kaj bi jaz naredil, če bi bil župan Ljubljane?

Hjah, se ne ukvarjam s tem. Razen kar se tiče parkiranja. Bi namestil ene LED table ob cestah, ki bi označevale pot do najbližjega trenutno frej parkplaca. Pa tudi njih trenutno število na Miklošičevi recimo (če je ta tabla na njenem začetku ipd.), bi se skoz rolalo na tisti tabli. Tak middle tech sistem, no big deal. Pa to še, ja! Narisal bi parkplace bolj optimalno! Če bi bilo zastonjsko parkirišče pod mojim oknom na Rotovžu polno, bi bil vesel, ker v mestu laufa lajf!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Jest sicer ne razmišljam, kaj bi kot županja naredila. Ampak bi pa spremenila trajanje mandata županom. Mandat dobi za eno leto. V tem letu pač dela kar misli da je najbolje. Po enem letu so volitve, na katerih se županu da zeleno luč za nadaljevanje ali pa se izvoli novega. Kampanja za novega župana poteka vsako leto 1 mesec pred volitvami. Da jim mejhn navijemo uro.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Boeing> brez đamije - mislim, da stavbe z minareti in 5x dnevno neuglašeno pozivanje k molitvi ne spadata v mesto in državo, ki je že od nekdaj tradicionalno katoliška. Tega se vas precej ne zaveda - na prešernov trg spadajo zvonovi, ne pa muslimanski pozivi k molitvi.

No, na prešernovem trgu je tudi ne moreš postaviti. Ne le, da bi zelo težko našel arhitekta, ki bi jo znal nevsiljivo umestit v tak prostor, trg kot celota je eden od blagovnih znamk mesta in kot tak mora ostati zaščiten.

Vsekakor pa na trenutno predvideni lokaciji džamija ne bi bila napačna gradnja. Če si jo muslimanska skupnost sama financira jaz ne vidim razlogov proti.

Boeing> Jaz pa ne. Od cele metelkove je spoštovanja vredna edino Celica, vse ostalo je večinoma đankijevska banda, ki si ne more ali noče najti redne službe in se tam zapija in zakaja. Been there, seen it, sredi belega dne.

Zelo slabo opazuješ. Jaz sicer nisem tam pogosto, ker mi kraj ne ustreza, a vseeno lahko vidim, da se tam dogaja več, kot si ti sposoben opisat. Celica je, mimogrede, dobila izdatna investicijska sredstva za prenovo, umetniki pa so potem dobili proste roke pri oblikovanju hostla. Metelkova mesto je dobila zgolj umetnike (in ne kar kakšne pišmevuhovske nepridiprave, razen če lahko kar vse doktorje in akademsko priznane umetnike zmečeš v isti koš z džankiji, ki jih tako rad omenjaš).

Boeing> Mogoče je vsiljiv, a v londonu stvar deluje. Pravzaprav deluje precej bolje kot sem si zamišljal ob novici tule na slotechu nekaj mesecev nazaj, ko je bilo rečeno, da bojo postavili te kamere. Pri njih je v prometni konici ob 3-4 popoldne na najbolj prometni ulici toliko prometa, kot pri nas na ljubljanski v nedeljo popoldne.

Ne, kamere v Londonu niso učinkovite. Še zdaleč ne. Morda so učinkovite kot del rešitve pri zmanjševanju in umirjanju prometa, a to npr. Danska rešuje elegantnejše: ljudem da možnost, da lahko izberejo še kaj drugega kot avtomobil in jih to celo manj stane (manj časa in manj denarja). Neverjetno dobro se obnese in nikjer ni nobene kamere, avtomobilov je malo, omejitve hitrosti pa so nizke in kazni zelo visoke. V mestu, seveda. Izven mesta so obvoznice/avtoceste, kot se za velemesta spodobijo.

Thomas> Če bi bilo zastonjsko parkirišče pod mojim oknom na Rotovžu polno, bi bil vesel, ker v mestu laufa lajf!

Saj je polno, Thomas, saj je polno. A laufa predvsem hrup in slab zrak. Za "lajf" je treba jit vsaj na grad, preden se človek z veseljem vsede na klopco in prebere jutranji časopis.

Boeing ::

jype, potem pa daj ljudem na razpolago kaj drugega. Jim lahko daš ? Ne moreš, ker so bili mestni frajerji 50 let nazaj blazno pametni in so zmetali ven tramvaj, kapitalna napaka tedanje oblasti.

Poleg tega je treba vzeti v račun tudi, da je mesto kot takšno polno primitivnih čefurjev in ostale bande. Ti ne znajo drugega kot zganjati nasilje in navijati ceco v 15 let starem črnem bmw-ju, pa misliš da se bojo spremenili na lepe oči ?

Zaziher, ja... bando treba vzet v roke in kaznovat tam, kjer boli.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

jype ::

Boeing> Zaziher, ja... bando treba vzet v roke in kaznovat tam, kjer boli.

To je res, ampak ta banda očitno ne predstavlja večine mestnega prebivalstva. Jaz bi to bando s črnim beemvejem pustil v mesto samo pod pogojem, da se obnašajo po pravilih. Če se ne, jih enostavno vržeš ven tako, da jim colaš ustrezno visoke kazni. Če jih ne plačajo jih sodno izterjaš in njihovo stanovanje postaviš v bazen socialnih stanovanj. Med pogoje za pridobitev takega stanovanja napišeš, da prosilci ne smejo imet petnajst let starih črnih beemvejev.

Seveda jim ne moreš dati učinkovitega prevoza na razpolago čez noč, a Ljubljana sploh ni tako grozno zavožena, kot zgleda. Če bi se uredil enosmerni promet na vpadnicah (ena not, ena ven) in ustrezno prilagodil režim javnih prevozov, bi mesto prometno takoj lažje zadihalo. Ja, to na kratek rok pomeni več onesnaževanja, ker bi vsi delali kroge, ampak hkrati bi postal javni prevoz bistveno učinkovitejši, ker avtobusi ne bi potrebovali več kot uro z enga konca mesta na drugega. Ja, avtobuse bi posodobil in naročil študije (saj ena taka študija za pod/nadzemno železnico je bila v mestni hiši na ogled že poleti 2002, pa je ni nihče realiziral, ker "se s tem noben ne bo vozu, če gre pa lahko z avtom") za učinkovitejše načine javnega prevoza, ko bi ti načini postali dejansko uporabni bi pa začel navijat cene za tiste, ki hočejo absolutno udobje (in so ga pripravljeni plačat).

Skvoterji in podobne marginalne skupine so vedno problem urbanih središč, zato bi jim enostavno zrihtal plac za igranje na Metelkovi. Še kaj denarja bi jim dal, če bi našli ustrezne mentorje za njihove obskurne projekte, ki bi bili pripravljeni prevzeti odgovornost za izvedbo. Po drugi strani bi potem zahteval od vsake take skupine, da si najde smisel na tistem prostoru. Nobenih novih naseljevanj v zapuščene prostore ne bi toleriral, ne zato, ker bi se s tem delala kakšna škoda, zgolj zato, da se spoštuje tudi pogled na svet, ki ni anarhističen. Če kdo šenka svojo bajto ali pa proizvodno halo to ni noben problem, sami si je pa potem ne bi smel več vzet nihče. Prepričan sem, da je takšno igrišče za mladino bistveno varnejše, cenejše in dolgoročno zelo smotrno v primerjavi s tem, kar ima ljubljana danes: kup bedastih lokalov, kjer se prerivajo šminke-wannabeji, kup nikakvih parkcov, kjer se prerivajo alter-wannabeji in razen svetle izjeme središča mesta poleti praktično nobenega nočnega življenja za normalne ljudi. Prepričan sem tudi, da se zloraba alkohola na takšni skali dogaja tudi zato, ker mesto zdolgočasenim sodobnim pamžem ne ponuja nobene zanimive alternative.

Daedalus ::

Nekak preganjanje mestne "čefurije" v 15+ let starih črnih bemfah ni delo župana. Pomoje si ti to svoje županovanje čisto preveč idealizirano predpostavljaš. Kaj lahko naredi župan?

Tisto in zgolj tisto, kar mu odobri občinski svet. Tu se pa začnejo lobiji, pritiski javnosti, sklepanje (gnilih) kompromisov.

Nevone - mnja, eno leto je malo premalo. Ker se ob županu menjuje tud cel občinski svet in prej ko se to zalavfa...traja lih eno leto. Ene dve leti bi blo že fajn. Pa elektronske volitve, da ni drago in zamudno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Boeing ::

Daedalus, zato pa bi razgnal občinski svet. Itak ni popolnoma nič drugega kot korupcija 100 na uro, umazani lobi in zavora resnim projektom.

In ja, lublana JE zavožena, ker ni nekega resnega kandidata z resnimi načrti, ampak sama prekleta kuhinja in pripravljanje podlage za zmago na naslednjih volitvah.

Tisti pa, ki ima resne načrte, gre pa itak na svoje ker ve, da se s konkretnimi idejami na volitvah ne da zmagati. Raja hoče slišati obljube, hoče slišati sladke laži, za katere že vnaprej ve da so neizpolnjive...


Jap, točno tako je.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

zee ::

podpisem se pod Boeingovo sporocilo.

zal ugotavljam, da se v Ljubljani v zadnjih 12 letih, kolikor traja moje bivanje tu, ni naredilo bore nic. Promet je se vedno problem, denar se trosi za razne kvaziprojekte...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

Daedalus, zato pa bi razgnal občinski svet. Itak ni popolnoma nič drugega kot korupcija 100 na uro, umazani lobi in zavora resnim projektom.

Ti sploh veš, kaj si s tem povedal?

Pomojem da ne. Al pa nisi resen in nas "en mau zajebavaš." Če pa misliš resno, pa samo upam, da nikol ne boš mel niti najmanjše možnosti za uresničitev tegale svojega načrta. Absolutizem z dobrimi nameni? Že videno in še vedno se je končalo (krvavo) slabo.

Čeprav, resnici na ljubo se s takimi načrti sam diskvalificiraš kot resna izbira. Jebat ga - vsi (si upam trditi da kr večina) verjetno ni istega mnenja kot ti. Ti pa tud ne veš (pa čeprav se delaš kot da), kaj je za koga dobro.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Boeing ::

Ti sploh veš, kaj si s tem povedal?

Vem.

Nekaj groznega za vse ljubitelje demokracije :)


Hint: demokracija je kul, dokler je sama sebi namen. Ko začne služiti kapitalu, kar se dogaja od naše svetle ljubljane vse do washingtona z vsemi možnimi vmesnimi postajami, pa ni več kul, ker takrat ni več namenjena vladanju ljudstva, ampak vladanju denarja preko korupcije in lobiranja.

In ne, z županovanjem ne mislim resno. Ker me politika niti slučajno ne zanima in imam v življenju za početi veliko in bolj pametnih stvari, kot da bi se dneve in dneve ukvarjal s kupom pohlepnih podkupljenih zabitih nesposobnežev z doktorati.


Čeprav se mnogi zgražajo nad mojimi parimi posti zgoraj pa mislim da večina na tihem priznava, da je s sedanjim načinom vodenja nekaj hudo narobe, a pametnejše alternative ni. Ne upam si niti trditi, da bi bil to jaz, a zaenkrat sem podal 20 točk, od katerih so "sporne" samo 2 ali 3, ostala večina pa flanca.


MOL ima, kolikor mi je znano, cca 50 milijard letno proračuna, od tega vsako leto še kako milijardico ali dve primankljaja. Promet je tu večni problem odkar se spomnim, trole si bile vedno predrage in nezanesljive, turistična ponudba šepa s 3 nogami, za urbanizem nihče še slišal ni. Kam hudiča gre ves denar ?!



Po pravici povedano, imam poln k*rac raznih svetov, skupščin in parlamentov, kjer vsi nekaj delajo, nihče pa ničesar ne naredi in kjer se kakršnikoli rezultati pojavljajo ciklično na 4 leta...




In še vedno se, drago ljudstvo, ne zavedate, da vsaka reforma na bolje od začetka boli - tako kot injekcija... če hočeš ozdraveti, mora najprej malo boleti...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski teden mobilnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927963 (18049) jb_j
»

Maribor Beda od mesta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15230561 (25973) RockyS
»

[živce parajoče] Kraja parkirnih mest v centru LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13813850 (7476) ender
»

Po vzoru Londona 'obdavčiti' vožnjo z avtomobilom po centru Ljubljane (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28819078 (13999) noraguta
»

Vlada napoveduje velike omejitve prometa v mestih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18210560 (10560) kekz

Več podobnih tem