» »

TV na DLNA mreži

TV na DLNA mreži

_______ ::

Imam Samsung TV z možnostjo priklopa na mrežo (gledanje slik, filmov, glasbe z računalnika). Zaenkrat pa mi ga še ni uspelo priklopiti. Mrežo imam naslednjo:
- Siolov router SINOPE 568+
- 2x SIOL TV
- 1 računalnik na ethernetu z WIN XP
- 1 laptop na wireless z Visto
- 1 TV na ethernetu (ki mi dela težave).
Internet na TV-ju mi dela brez težav, prav tako vidim TV na routerju (ima dodeljen IP, Upnp je vklopljen, avtomatski DCHP, vsi so na istem subnetu). Ping na TV je OK z obeh računalnikov, prav tako network test na TV-ju javi, da je vse v redu.
V programu, ki je prišel s TV-jem (PC Share Manager) bi moral najprej videti IP televizije in ga potrditi, da bi se vzpostavila povezava. Tega IP-ja dosedaj v programu še nisem videl, niti TV-ja ne vidim v "omrežju" na računalnikih, niti na drugih share serverjih (Win MP11, Twonky media).
Odinstaliral sem že Firewall (COMODO) in PCShareManager ponovno instaliral brez njega, poskusil sem že več verzij programa, posodobil sem firmware od TV-ja, nastavljal IP ročno, ampak zaenkrat brez uspeha.

Ali je problem lahko v routerju in bi bil potreben nov firmware (podpora za DLNA) ali je problem lahko v nastavitvah računalnikov? Mreža je nastavljena kot domače omrežje, na TV-ju pa ne morem določiti delovne skupine. Je to lahko težava?

Hvala za vsak namig.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209470 (52933) scipascapa
»

Samsung smart TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6934804 (13336) kralnahribu
»

Težava Amis

Oddelek: Omrežja in internet
133370 (3256) Hayabusa
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105311 (21678) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122551 (46751) Looooooka

Več podobnih tem