» »

DVD Pomoč!

DVD Pomoč!

Maverick33 ::

Mene pa zanima enostavno:

Če jz kupm to: http://www.mimovrste.com/artikel/217007...

A lahko prklopm na ta TV: http://www.mimovrste.com/artikel/135011...


Tole se pol prklop prek HDMI vmesnika in pol je to HD slika??? Al je spet kšna fora, nevem morm pol HD filme vlečt al v čem je kle pol fora, da bi mel HD sliko?

A bo slika kej boljša al bo isto kt, da bi mel SCART DVD player?

boogie_xlr ::

Boš mogu kupit HD filme.
Če že vlečeš s travnika, potem boš mogu vlečt tiste ko so 10GB+.

Maverick33 ::

Pod HD Filme sem si zamislu tole:

Kaj prov razmišljam?

Drugač pa sem slišu, da rabš zvok konvertirat pa nevem kaj vse, da to sploh funkcinoira pa loh sploh navadn USB prklopš verjetn loh?

Zaključek / Dilema
-----------------------
Cilj: moj cilj je, da gledam čim cenej 1080p HD filme na samsung tv HDMI priklop jasno
1. opcija: kupm DVD player (60EUR) prklopm HDMI na tv in gledam HD filme dovajam prek USB-ja
2. opcija: WD kle pa sploh ne rabm USB-ja če prov razumem samo naložim filme tko, da zvok morm pa skoz konvertat?

Zgodovina sprememb…

Maverick33 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/217010...

Tole je pa dvojka ? Pa podpira DTS in vse nej bi blo OK ma kdo že lahko kej pove se splača to vzet ?

boogie_xlr ::

Pod HD Filme sem si zamislu tole:

Kaj prov razmišljam?

Ta film, ki si ga navedel v linku, je HD, vendar ni FullHD, ker je 720p. Za FullHD mora bit film 1080p.

Drugač pa sem slišu, da rabš zvok konvertirat pa nevem kaj vse, da to sploh funkcinoira pa loh sploh navadn USB prklopš verjetn loh?

Dokler je film originalen, ni treba nič konvertat. Če maš pa kak čudn source, potem pa je možno, da bo treba konvertat.

Zaključek / Dilema
-----------------------
Cilj: moj cilj je, da gledam čim cenej 1080p HD filme na samsung tv HDMI priklop jasno
1. opcija: kupm DVD player (60EUR) prklopm HDMI na tv in gledam HD filme dovajam prek USB-ja
2. opcija: WD kle pa sploh ne rabm USB-ja če prov razumem samo naložim filme tko, da zvok morm pa skoz konvertat?


1. opcija odpade, ker navadni dvd predvajalniki niso sposobni dekodirat HD in FullHD.
2. opcija pa pride v poštev, če imaš blu-ray predvajalnik za računalnik, oziroma, če vlečeš filme s travnika.

Maverick33 ::

Ja WD ne podpira DTS zvoka tko, da je vsak HD film skor k majo vsi ta zvok treba convertirat. Ne razumem kaj rabim bluray zdej ? A ni samo prek USB NA WD pa je HD slika?

boogie_xlr ::

Na originalnih blu-rayih imaš dts in dolby-ja. Če je slika HD je pa odvisno od filma.

Zgodovina sprememb…

Maverick33 ::

Mam en star dvd-player kaj to se lahko uporab kot reciver, da sprejema DTS zvok? Pa to gre preko scarta ali česa?

boogie_xlr ::

Če kupiš tole(si sam navedu link), potem ti ni treba nič convertat filmov, ker že v osnovi podpira DTS. Lahko ga povežeš v mrežo, če hočeš imeti DTS zvok, rabiš hišni kino, ki ima optični vhod in nato z optičnim kablom povežeš WD TV in centralno enoto hišnega kina, za sliko pa povežeš WD TV in tvojega samsunga(LCD TV) s HDMI kablom.

TA zadeva, ki si jo navedel v prvem postu, pa nima DTS podpore in boš moral pretvarjati zvok v AAC ali MP3(oziroma iskati filme, ki imajo zvok v takšnem formatu, pa še v mrežo ne moreš povezat.

Na oba WD TVja pa lahko priklopiš zunanji disk, sformatiran na NTFS.

Če nimaš hišnega kina, potem povežeš kompozitna izhoda na WD TV (bel in rdeč) na kompozitne vhode na LCD TVju (bel in rdeč) in imaš zvok prek vgrajenih zvočnikov na LCD TVju.

Dvomim, da ima ta tvoj star dvd player DTS podporo. In nikakor DTS ne moreš spravt preko scarta. Samo prek optike.

Zgodovina sprememb…

Maverick33 ::

Aha najlepša hvala za konkreten odgovor.

Se pravi zdej, če sem prov zastopu. Kupim WD TV 2 (135EUR) in prklopm hdmi (WD) - hdmi (TV) pa še za zvok povežem kompozitna izhoda na WD na kompozitne vhode TV pa je to to.

Zdej me pa samo še zanima podnapisi delajo ok? Aja pa disk sformatiran na NTFS, če kej prov vem so pa USB-ji vsi FAT32 pol to ne gre gor?

boogie_xlr ::

Podnapisi: SRT, ASS, SSA, SUB, SMI

Te podnapise podpira, na podnapisi.net so vglavnem v formatu SRT, včasih SUB, redko(če sploh) pa v IDX, ki ga naprava ne podpira.

Glede FAT32 ter NTFS, naprava podpira oboje. Ključki(do 8GB) so sformatirani v FAT32, vendar FullHD filmov ne boš gor spravu v nobenem primeru, prvič zato, ker ni dovolj prostora, drugič, zato, ker FAT32 ne podpira datotek večjih od 2GB. Še najboljša varianta je zunanji trdi disk ali pa prek mreže.

Maverick33 ::

Ali pa ključek 16 gb? Aja WD 2 ima mrežo kako pa potem preko mreže povežem zadevo kaj to se prenese direktno al se loada?

Aja kaj če napravo priklopim direktno v rač. ? al treba nujno prenosni disk?

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

Na enem računalniku narediš shared folder. Direktna povezava je tudi možna, vendar le s crossover mrežnim kablom(na videz enak kot navaden utp kabel za mrežo, vendar ima parice obrnjene). WDTV nato direktno bere s tega shared folderja.

Maverick33 ::

Aha zlo fajn to hvala boggie xlr zlo si mi bil v pomoč.
Pa ti maš doma te zadeve al si se tko mal pozanimu?

boogie_xlr ::

Določene zadeve vem, določene zadeve sem se pozanimu, določene zadeve pa imam tudi doma(ne hlih wdtv, je pa sonyjev bluray predvajalnik).

Maverick33 ::

Aha fajn ;) pa se je splačal bluray? Slika?

boogie_xlr ::

Pr novejših filmih je slika kot se šika, vendar pri starejših kakovost malo pade(tudi zaradi slabših kamer).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209321 (52784) scipascapa
»

Blu-ray predvajalniki - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
367209 (4427) Anney
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150829 (33398) king67
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115049 (3222) Robert1
»

kateri format zunanjega diska?

Oddelek: Zvok in slika
81033 (765) RejZoR

Več podobnih tem