» »

Blu-ray predvajalniki - kaj kupiti?

Blu-ray predvajalniki - kaj kupiti?

Soren ::

Pozdravljeni!

Za prihajajočo zimo si bom omislil Blu-ray predvajalnik, cene so prišle na dostopen nivo, zdej manjka samo še odločitev o znamki oziroma modelu.

Zanima me, če je že kdo raziskoval omenjeno področje in če mi lahko svetuje glede nakupa.

Malo sem si že pogledal teste in zaenkrat kolebam med Samsungom BD-P3600 in Sonyjem BDP-S360. Pomembna mi je kakovost slike pri predvajanju BR filmov, kakor tudi kvaliteta pri upscalingu DVD-jev, pri Samsungu pa mi je še posebej povšeči ker ima WiFi adapter, se pravi da je omogočen prenos filmov tudi z računalnika.

Hvala za vse morebitne nasvete in pripombe.

LP

RobynHood ::

Bolj se ti splača kupiti PS3...imaš predvajalnik in konzolo...;)

Rokk8 ::

Tudi jaz bi vsekakor izmed teh dveh opcij izbral tretjo - PS3

shinko ::

ps3 ima upscaling za dvd je?

Okapi ::

Bolj se ti splača kupiti PS3
To je pa tako, če za nasvet vprašaš na g33kovskem forumu:P

Poglej si tudi LG BD390, ki podpira tudi mkv (če te to seveda zanima). Po tehničnih karakteristikah je boljši od Samsunga.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Rokk8 ::

ps3 ima upscaling za dvd je?

ima že kar nekaj časa
http://news.cnet.com/8301-17938_105-972...

ncc2000 ::

Mogoče celo LG HD400 s podporo DivX/mkv, 160Gb diska in ANALOG/DVB-T tunerjem (mi nihče ne ve povedat, ali je MPEG-4, zato verjetno ni) in 5-9x nižjo porabo energije ob predvajanju napram skoraj kaloriferskih ~170W pri PS3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

Soren ::

Fantje, PS3 ne pride v poštev, igre na PS3 me ne zanimajo. Potrebujem zadevo, ki bo "pasala" v moj avdio-videofilski kotiček! ;)

Okapi, hvala za zanimiv nasvet, je zelo dobro ocenjen (LG BD390), ima praktično vse! Nekje sem zasledil, da imajo Panasonici najboljšo sliko? Samsungi izgledajo hudičevo dobro... se mi zdi, da ima vsak nekaj, nobeden pa vsega :)

Je kdo kupil tole LG-jevo čudo in lahko kaj komentira?

Hvala!

shinko ::

Soren ::

Shinko hvala za namig! Pioneerji zgledajo hudo dobro, ampak prvi, ki bi bil kolikor toliko OK je BDP320 (z Divx), ki pa je neskromnih 400 EUR...

potepuhec ::

Poglej si malo teste na What Hi-Fi mogoce ti pomaga pri odlocitvi.

Soren ::

Sony odpade, nima namreč možnosti predvajanja Divx, mi je pa tale Pioneer BDP320 vedno bolj všeč (našel za 300 EUR), moram še kakšen obširnejši test prebrat kot tale What Hi Fi na spletu, mislim pa da nima WiFi :(

http://www.areadvd.de/hardware/2009/pio...
http://www.pioneer.eu/files/chd/200906_...

Še kakšen kandidat?

kokoon ::

baje do konca najboljsi player je Oppo BDP-83. tudi cena je dost normalna.

http://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-...
[kokoon]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokoon ()

Soren ::

Takle je...

končal sem pri dveh kandidatih, in sicer Pioneer BDP-320 in LG BD390. Čeprav me je Pioneer izredno pritegnil sem se odločil za LG-ja, ki preprosto pomete s konkurenco glede funkcionalnosti in ima edini že vgrajen Wlan ter predvaja MKV kot tudi WMA. Pri vseh testih je dobil ocene v najvišjem rangu in prehvalili so ga res vsepovsod. Ostane torej le še iskanje za najboljšo ponudbo...

Cene se začnejo pri 230 EUR!

kloby ::

kako naj vem katero verzijo BD350 sem kupil...??

Le_on ::

Pozdravljeni,
Soren: Malo sem prevohljal za predvajalniki, pa je res zanimiv tale LG390. Daj malo povej kako si zadovoljen z njim + in - .
hvala in lp L.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Le_on ()

robert132 ::

Mene pa zanima ,če sploh potrebujem blu-ray predvajalnik če imam računalnik čist zraven tv in povezan z hdmi?
Bi bilo kaj boljše če gledam preko blu-raya?

shinko ::

če maš v računalnik vgrajen predvajalnik blu-ray ploščkov, potem dvomim da ti je smiselno nabavlat zunanji predvajalnik....

Akssi ::

Zanima me ali bluray predvajalnik Sony BDP-S185 predvaja mkv videe prek trdega diska?
http://www.mimovrste.com/artikel/111000...

lp

kmetek ::

za 79€ ne moreš tega pričakovati, se ti ne zdi? ;)

Akssi ::

je znižan iz 120 € :) na sonyjevi strani piše da naj bi predvajal, se pa želim tudi prepričati :) naj bi predvajal mkv videe, a samo z ac3 zvokom jasno...
lahko kdo to iz prve roke potrdi?

kmetek ::

imaš prav, kupi...itaq te zakon ščiti...hehe

Zunanji trdi disk (branje, kopiranje/premikanje)


NE / NE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Akssi ::

ma mislimo kolegu za roj dan kupit pa se mi ne da potem jajcat :))

a vidiš,to čisto na koncu piše, hvala :)) malo višje pa piše da predvaja mkv,a buuu, verjetno to ni mišljeno za zunanji disk

no pol kaka je najnižja cena teh predvajalnikov ki predvajajo mkv tudi iz zunanjih trdih diskov?

kmetek ::

Akssi ::

opala, si preprican da tale predvaja mkv prek zunanjega diska? je tudi namrec 79€ :))

floyd1 ::

Samo v razmislek, ker sem svoj čas kar precej sledil tem BR predvajalnikom, ki imajo možnost predvajanja mkv-jev, in sem po dolgih prebiranjih izkušnj uporabnikov opustil misel na nakup. Enostavno je bilo preveč stvari, ki folku niso delale, od različnih video kodekov, do DTS zvoka. Če rabiš BR in ostalo jemlješ kot bonus, OK. Če je ravno obratno pa je boljše kak NMT/HTPC. Kaj ti nuca mkv player, ki npr. od 10 mkv-jev zadovoljivo predvaja le kakih 7 filmov, treh pa sploh ne? In približno takšne so bile uporabniške izkušnje. Mogoče so sedaj stvari že vseeno malo "popeglali", a nikoli se ne ve.

Akssi ::

no sej če je mkv video in ac3 zvok je po mojem čisto zadovoljivo, vsaj za teh 79€ 8-O

Machete ::

Ima kdo kakšne (nove) dobre izkušnje in lahko priporoča nek model, ki se je izkazal za dobro izbiro? Sicer nimam nobenega blueraya v zbirki, pa verjetno je pametneje kupiti kot obični dvd player. Ali se motim? Rabil bi da podpira čim več formatov (+mkv, mp4), ima dober usb vmesnik in normalno bere retail DVD filme in serije.
V rangu nekje okoli 120 eur.

Hvala za predloge.

SasoS ::

Jaz sem ravno ta teden dobil LG BD670. Zaenkrat dela vse ok, zelo zadovoljen. Je bil pa nekolk dražji ker, khm, je zmodificiran ;)

Machete ::

Zmodificiran za.. ? hvala za predlog btw

SasoS ::

Regije :)

Machete ::

primozzzz ::

Lep pozdrav!
V bigbangu je neka akcija, ko prineseš svoj stari DVD predvajalnik in dobiš za 59,99€ nov predvajalnik Samsungov BLU-RAY BDE5300 predvajalnik.. Zanima me, če potem predvaja vse HD filme (polna ločljivost in DTS zvok) in kako je s podnapisi, sploh če bi priklopil prenosni disk.. Lahko kdo napiše kakšno mnenje, izkušnje itd.. o predvajalniku. Imam pa TV, ki ne podpira DTS zvoka in nekaterih datotek preko USB vhoda ne prebere.. Se splača kupit ta predvajalnik ali ne? Gre pa se mi samo za "full HD filme"

Hvala za odgovore že vnaprej..
NI PODPISA

krof1 ::

Lepo pozdravljen!

Zanimam se za nakup blue-ray predvajalnika in me zanima kaj priporočate? V cenovnem rangu do max 140€.
hvala

mailer ::

Za polovico tega denarja dobiš vgradno zapisljivo enoto za pc, ki ti tudi zapisuje, ne samo predvaja. Sploh če imaš tv zraven računalnika.

primozzzz ::

primozzzz je izjavil:

Lep pozdrav!
V bigbangu je neka akcija, ko prineseš svoj stari DVD predvajalnik in dobiš za 59,99EUR nov predvajalnik Samsungov BLU-RAY BDE5300 predvajalnik.. Zanima me, če potem predvaja vse HD filme (polna ločljivost in DTS zvok) in kako je s podnapisi, sploh če bi priklopil prenosni disk.. Lahko kdo napiše kakšno mnenje, izkušnje itd.. o predvajalniku. Imam pa TV, ki ne podpira DTS zvoka in nekaterih datotek preko USB vhoda ne prebere.. Se splača kupit ta predvajalnik ali ne? Gre pa se mi samo za "full HD filme"

Hvala za odgovore že vnaprej..


Samo povem, da sem rajš priklopil PC zraven prek HDMI.. Najboljša rešitev.. Pa še vse predvaja =)
MAlo bolj švoh konfiguracija.. AMD SEMPROM 3500+ 1,8GHZ, 4 gb RAMA.. Radeon HD6450.. delajo tudi 1080p brez težav.. Seveda s programom MPC-HC =)

Priporočam tudi ostalim PC + MPC-HC =)
NI PODPISA

Zgodovina sprememb…

Anney ::

krof1 je izjavil:

Lepo pozdravljen!

Zanimam se za nakup blue-ray predvajalnika in me zanima kaj priporočate? V cenovnem rangu do max 140€.
hvala


Zdaj če ti ni pomembno kaj predvaja preko USB, se ti splača kupit kaj starejšega, kateri ne vsebijejo cinavie zaščite (seveda ga ne smeš nadgrajevati), priporočam ti lahko kakšnega Sony-a 370 ali 373. če rabiš predvajanje preko USB, boš moral najti nekaj novejšega, ker vsi starejši imajo možnist predvajanja samo FAT32 (max 4GB velike datoteke).

BDPS380 SONY (recimo kaj takega, sonyi so hitri in tihi), sam imam model 373 in sem zelo zadovoljen, do zdaj je vse delalo BP.
http://www.bigbang.si/blu-ray-predvajal...
http://www.sony.si/product/predvajalnik...

Malo si pa poglej tukaj:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd predvajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
101459 (1276) Han
»

Blue-Ray predvajalnik LG BD390, BD 570, BD590

Oddelek: Kaj kupiti
203650 (2438) bogdanv
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019658 (12238) filipc
»

Philips Blu-Ray player podpira MKV

Oddelek: Zvok in slika
73024 (2622) kmetek
»

Blu-ray predvajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
52462 (2393) simnov

Več podobnih tem