» »

Egreat EG-M31C

Egreat EG-M31C

Maregogo ::

Pozdravljeni,

Danes sem dobil omenjeno napravo( EG-M31C ), nadgradil sem jo z najnojevšim firmwire amapak imam eno težavo, potegnu sem film (.mkv), zdraven so podnapisi (.srt) vendar mi jih noče v filmu pokazat, podnapisi imajo identično ime kot film.
Mislim da sem poskušal vse kar sem do zdaj uspel pogruntat ampak mi jih ni uspelo zagnat.... nevem, ali sem kaj spregledal...? :)

Prosim za pomoč.

Hvala in Lp

Marko

Maregogo ::

no kot zgleda sm pre hitro prišel po pomoč, se opravičujem..... :D

me pa zanima kako imate nastavljeno Sync: NTSC/PAL, NTSC/PAL/24p....? to me zanima če je potem kašna razlika.

Podnapisi pa nimajo črke "č" še vedno, kar sm upspel opazit. :(

Bilo kakšne informacije glede te napravice bi mi prišle prav.

Lp

bajker ::

NTSC/PAL uporabiš, če imaš navaden televizor, mi imamo standard PAL, torej uporabi tega. Če imaš HD televizor, potem uporabi raje HDMI kabel in ustrezno ločljivost (720p ali 1080p).
Če gledaš na računalniškem monitorju, potem uporabi HDMi na DVI konverter in gledaš preko HDMI.
Framerate Sync pusti default, mislim, da je NTSC/PAL/24p, sinhroniziral se bo sam.
Za ČŠŽje uporabi češko nastavitev za podnapise (Preferences->Subtitle lang) in ne slovenščine. Dobil boš tudi č.
Sicer pa je vse znanje o NMT tule.

Maregogo ::

Ja imam preko HDMI ter TV je fullHD 1080p. Glede Framerate po defaultu je "nič" možnost.

Zanima me to, ali je bolše si ogledat film preko mreže ali da ga prenesem na disk ki je v Egreatu ?

Lp

Maregogo ::

Rabim pomoč....imam Siol modem sinope 568+ in nato preko switcherja povezan na 2 računalnika in zdej plus Egreat....nemorem pripravit da bi se povezal preko interneta torrenti ne delujejo v glavnem Web service ne deluje.

Ali je treba odpret kašn port na samem modemu ali so to samo nastavitve v LAN mreži ?

OK.d ::

ali lahko kdo naredi posnetek ekrana, ko je na njem v akciji BitTorrent P2P client,tnx
LPOK.d

All ::

Original torrent klint dela tkotko al pa sploh ne...

Jest uporabljam CCtorrent (mislm da se mu tko reče), sicer se ga da upravljat le preko pc-ja, vedar dela tko k se zagre.

Dobiš vse kar rabiš TUKAJ

bajker ::

Rabim pomoč....imam Siol modem sinope 568+ in nato preko switcherja povezan na 2 računalnika in zdej plus Egreat....nemorem pripravit da bi se povezal preko interneta torrenti ne delujejo v glavnem Web service ne deluje.

Ali je treba odpret kašn port na samem modemu ali so to samo nastavitve v LAN mreži ?


A moraš (oz. si moral enkrat na začetku) na računalnikih zagnati novo povezavo (recimo Broadband connection v Win XP), da se konektaš in vpisati usernam/pass? In to moraš narediti na obeh računalnikih? V tem primeru zadeva deluje preko PPoE (xDSL) in Egreat tega ne zna. V tem primeru rabiš router, ki se preko modema poveže preko PPoE, na router priključiš switch in nanj računalnik in Egreat. To govorim teoretično, ker imam jaz Sagem. Če pa imaš optiko, pa je verjetno drugače.

bajker ::

Ja imam preko HDMI ter TV je fullHD 1080p. Glede Framerate po defaultu je "nič" možnost.

Zanima me to, ali je bolše si ogledat film preko mreže ali da ga prenesem na disk ki je v Egreatu ?

Lp

Egreat ima 100mbit mrežo, torej teoretičnih 10MB/s. V praksi dobim preko Sambe tam okoli 3-4MB/s. Če dela zraven še kaj drugega, pa še manj. Za običajne filme divx dovolj, za kake 1080p pa bi znalo biti premalo. Boš moral probati. Je pa kopiranje HD filmov preko mreže na Egreat zelo počasno, bolje je zadevo priklopiti preko USBja na računalnik (obnaša se kot zunanji disk) in stankaš filme gor. V tem primeru dobiš okoli 10MB/s. Rabiš pa v tem primeru na računalniku Ext2(3) driver, da Winsi prepoznajo file sistem od Egreata. Ja, za take stvari je 300MHz CPU kar premalo.

Maregogo ::

Ja imam preko HDMI ter TV je fullHD 1080p. Glede Framerate po defaultu je "nič" možnost.

Zanima me to, ali je bolše si ogledat film preko mreže ali da ga prenesem na disk ki je v Egreatu ?

Lp

Egreat ima 100mbit mrežo, torej teoretičnih 10MB/s. V praksi dobim preko Sambe tam okoli 3-4MB/s. Če dela zraven še kaj drugega, pa še manj. Za običajne filme divx dovolj, za kake 1080p pa bi znalo biti premalo. Boš moral probati. Je pa kopiranje HD filmov preko mreže na Egreat zelo počasno, bolje je zadevo priklopiti preko USBja na računalnik (obnaša se kot zunanji disk) in stankaš filme gor. V tem primeru dobiš okoli 10MB/s. Rabiš pa v tem primeru na računalniku Ext2(3) driver, da Winsi prepoznajo file sistem od Egreata. Ja, za take stvari je 300MHz CPU kar premalo.


Sem testiral in mi ni povzročalo težav niti pri predvajanju 1080p filmov, preko mreže.

Rabim pomoč....imam Siol modem sinope 568+ in nato preko switcherja povezan na 2 računalnika in zdej plus Egreat....nemorem pripravit da bi se povezal preko interneta torrenti ne delujejo v glavnem Web service ne deluje.

Ali je treba odpret kašn port na samem modemu ali so to samo nastavitve v LAN mreži ?


A moraš (oz. si moral enkrat na začetku) na računalnikih zagnati novo povezavo (recimo Broadband connection v Win XP), da se konektaš in vpisati usernam/pass? In to moraš narediti na obeh računalnikih? V tem primeru zadeva deluje preko PPoE (xDSL) in Egreat tega ne zna. V tem primeru rabiš router, ki se preko modema poveže preko PPoE, na router priključiš switch in nanj računalnik in Egreat. To govorim teoretično, ker imam jaz Sagem. Če pa imaš optiko, pa je verjetno drugače.


Ma ja sej to je verjetno problem, ker imam navaden modem in morem vsakič se povezovat na net in zato pri tem ne gre naprej. Kar se tiče LAN mi zadeva deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maregogo ()

OK.d ::

kaj mislite ali podpira egreat večji disk kot 1T tako kot piše, ker ko so ga splavili na trg še niso obstajali tako veliki diski, ali ima kdo izkušnje
p.s. pa še to mi povejte kako je z predvajanjem vob. fajlov-dvd-je , ali jih sploh predvaja
tnx
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

OK.d ::

si bom kar sam odgovoril 1.5T podpira za 2T še ni testiran, z vob.-dvd-je pa tko ene predvaja druge ne, odgovor od uvoznika
LPOK.d

All ::

http://www.networkedmediatank.com/wiki/...

Podpira tud 2t z novim firmvare-om

Če je egreat že spacal delujoč firmware.

Sploh je pa zadnji (tud na kokicah) problematičen kar se zvoka tiče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330255714 (69806) dope1337
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043953 (22559) xandros
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559477 (45408) goby
»

WDTV Live ali Xtreamer?? to je zdaj vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
407747 (3731) umexteacher
»

MKV player s torrent odjemalcem

Oddelek: Zvok in slika
132076 (1777) gregyk

Več podobnih tem