» »

Mal avto?

Mal avto?

«
1
2 3

Gjurisic ::

Kateri mali avto se splaća kupiti?
Yaris, fiesta, polo ali cee'd?

atubbuta ::

Kar se tehnologije, varčnosti, zanesljivosti in naknadnih stroškov tiče definitivno Polo in to TSI. Pa ne ta najcenejšega seveda. Če pa bolj gledaš na kak hud dizajn, potem pa mogoče Fiesta. Yaris je tudi dober avto, ampak velik izključno le na prvih sedežih, drugje ga pa sploh ni. Tudi nisem prepričan, da so Toyote še vedno to, kar so bile. Ceed je pa že en razred več in ga sploh ne poznam.
:)

Tody ::

Fiata Grande lahko tudi šteješ notri stane ene lih tok kot Fiesta.

mastah ::

ce gledas na dizajn absolutno novi polo, ful hud avto

atubbuta ::

ce gledas na dizajn absolutno novi polo, ful hud avto


Ja, res je. Ampak nekatere malo moti nemška resnobnost in si želijo francozke igrivosti. Drugače je pa novi Polo zmagovaln, lepši od Fabie.
:)

bosmla ::

Glede "nemskega" oblikovanja ;((
Se pa seveda opravicujem vsem ljubiteljem VW, ki vlece famo se iz casov TAS...

Kupi Yarisa! Seveda provociram.

Ce kupojes novega ni nekih razlik - kaj se ti pac dopade samo glej, da ne das prevec "samo za oci".

Aja pa razmisli o taksnem prevozu zna biti fajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

koyotee ::

kakšen je proračun?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Redneck ::

Korejca in nic drugega. Najdaljsa garancija, visja zanesljivost (WV je postal joke glede tega). Skratka Kia ali Hyundai. Pogojno Fiat Panda, ker se bojda tudi minimalno kvarijo kar je za Fiat skrajno netipicno.

atubbuta ::

Fiat Panda je v primerjavi s Polotom prava šajtrga, preverjeno. Polo je mali avto z dušo avta višjega razreda. Motorja komaj da slišiš, šaltanje je ko po maslu, v ovinkih se ne nagiba, sedeži so špica, ...
:)

energetik ::

Kot prvo, Ceed ni mali avto. Je v čisto drugem razredu.
Kot drugo - stane toliko kot ostali malčki, ima pa veliko večjo prostornost, več opreme in udobja. Poleg tega dobiš tudi korejsko zanesljivost in 7 let garancije. Zato je v tem primeru tudi edina logična izbira, razen če imaš res na tesno s prostorom in bi rad res malčka nabavil. Potem pa imaš na izbiro tudi I10 in I20.
Seveda me bodo zdaj napadli značkarji... >:D

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Energetik a maš ti KIO ? :)

djordjevic ::

Seveda dobiš 7 let garancije, če moraš v zameno vsak šrauf 7 let menjavat na pooblaščenem servisu. Si je kdaj kdo izračunal, koliko ga stane to? Si drznem trditi, da stroški presegajo stroške kakšne večje okvare (recimo, turbine).
No grave is deep enough to keep us in chains.

mastah ::

Korejca in nic drugega. Najdaljsa garancija, visja zanesljivost (WV je postal joke glede tega). Skratka Kia ali Hyundai. Pogojno Fiat Panda, ker se bojda tudi minimalno kvarijo kar je za Fiat skrajno netipicno.


LOL

atubbuta ::

Izogibaj se I10 in I20! V tem primeru si raje omisli Getza!
:)

Redneck ::

Dajte si tisti malo manj razgledani ogledat statistike, raziskave in mnenja, da boste doumeli, da bo za kmetavze VW vedno najboljsi, za tiste malo bolj obvescene pa pac ne. Ze dolgo ne. Je simpaticen nov Polo ampak zanesljivost in VW pa ze dolgo nista skupaj.

Panda je pa itak sajtrga ampak kdo rabi tudi sajtrge.

Pa kak Chevrolet lacetti karavan je pod 10.000 Eurov z klimo in vsem, ce rabis prostor. Chevrolet je v zadnjih letih priskakljal na vrh lestvic zanesljivosti npr.

In itak podaj budget in prostorske zahteve pa tudi glede motorja...

energetik ::

Seveda dobiš 7 let garancije, če moraš v zameno vsak šrauf 7 let menjavat na pooblaščenem servisu. Si je kdaj kdo izračunal, koliko ga stane to? Si drznem trditi, da stroški presegajo stroške kakšne večje okvare (recimo, turbine).

Če hočeš imeti garancijo, pač voziš 7 let na pooblaščenca. Lahko pa mirno po 3 letih sam začneš šraufat.
Tody, nimam še Kie, je pa ena izmed prvih v mojem izboru, verjetno pride na vrsto nakup čez kakšno leto. Namreč jaz izbiram avto na naslednji način: najprej zavržem vse, kar ima prtljažnik manjši od 330L, manj kot 5 vrat in več kot 15k€. Potem pa pogledam, kateri avto mi nudi največ opreme, prostornosti, varnosti in zmogljivosti za določen denar. Znamke ne gledam. Ampak glej ga zlomka, vedno se v tem izboru znajde Korejec. Vse ostali modeli s podobnimi lastnostmi stanejo vsaj 1000€ več.

AndrejS ::

atubbuta ::


Pa kak Chevrolet lacetti karavan je pod 10.000 Eurov z klimo in vsem, ce rabis prostor. Chevrolet je v zadnjih letih priskakljal na vrh lestvic zanesljivosti npr.

Najsabši izidi na crash testih, največje porabe!
:)

innerspace ::

Ce kupujes novega, si poglej Fiat 500 ali mogoce Renault Twingo, cene pa pomisli da za tak dnar lahko dobis ze rabljenega A3(audi)...

dzinks63 ::

Toyota IQ, nenormalno veliko prostora za dva (čeprav se lahko peljejo 4-5), kot v avtomobilu srednje klase. Avto je zelo širok, kar pri malčkih ni pravilo. Poraba je minimalna, zmogljivosti pa presenetljivo velike, avtomobilček je poskočen da preseneča.

energetik ::

Toyota IQ, nenormalno veliko prostora za dva

Tudi cena je povsem nenormalna za tale avtič.

jype ::

Sej loh zaletenga kupš, pa je še vedno boljši k tanov polo, sam cenejši je :)

Utk ::

Karkoli boš kupil, ne poslušaj nobenega iz tega foruma. Ravno tistega, ki je kaj pametnega povedal, itak ne boš zadel.

koyotee ::

Ne poslušaj nobenega, razen crnija.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gjurisic ::

Okoli 10.000 € bi dal?

AndrejS ::

twingo ni švoh... pa mislim da ga za ta denar dobiš

Gjurisic ::

Toyota je 9,610 + srebrna barva 350 € 1.0 69 KM
Corsa je 9,435 + srebrna barva 335 1.0 60 KM
Ford fiesta Trend 12.010 - 1000 € 1.25 82 KM srebrna barva 365KM
Pa ne vem povejte mi kaj o korejcih?
Volkswagen polo...

Utk ::

60 konjev je premalo za tak avto. Zgledajo majhni, ampak vseeno imajo več kot tono. Ko boš prižgal še klimo, te bojo stare mame z birglami prehitevale. Spodoben polo je 12-13 jurjev. Za tolk denarja dobiš že pravi avto.
i30 za 11 jurjev, ali pa pro ceed za 10, če ne rabiš 5 vrat. Če hočeš majhnega in poceni, pa clio storia za 8500.

Gjurisic ::

Kaj Kia cee'd ima kovinsko barvo že v osnovni ceni?

Utk ::

Ne, to nima noben.

Gjurisic ::

Aha?
Torej Tojota yaris se ti ne zdi Cool?

atubbuta ::

Okoli 10.000 € bi dal?


Potem kupi Getza. Lahko se tudi odločiš za kako hudo Storio, ampak te se znajo kvart.

Morda pa: kupi kak ugoden rabljen avto (do 3000EUR), znamke katere mehanika poznaš. Tega voziš kake dve leti in vmes še dodatno privarčuješ ter se odločiš za avto, s katerim boš še dolgo zadovoljen. Odsvetujem pa jemanje kreditov.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Gjurisic ::

Pa če bi mi znal kdo povedat razlike v osnovni opremi pri avtomobilih?
Getz mi ne diši?
Prvih 5,6 ur sem vozil clio in potem getza na avtošoli?
Torej je bil clio fuč pa še vedno boljši od Getza?

atubbuta ::

Clio Storia je zakon. Za 10.000€ dobiš vso opremo, kar si lahko zmisliš (tudi tempomat je vključen). Če meriš pod 190cm sploh ni za razmišljat. Edina pripomba je, da se ta avto statistično več kvari, kot konkurenčni. Je pa tudi cena za par tisočakov nižja.

Navadni klio je pa obična katra, dražji a nič boljši.
:)

whatever ::

Kupi Twinga in podpri domače delavce.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

atubbuta ::

Storia (cenejši in prostornejši) je tudi izdelan v Sloveniji.
:)

whatever ::

Kul, nisem vedel, pol pa enega od teh.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Blinder ::

Navadni klio je mnogo boljši od storie :)) Se vsaj dobro vozi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

atubbuta ::

Tudi R4 se dobro vozi.
:)

PacificBlue ::

Okoli 10.000 € bi dal?


http://www.ford.si/OsebnaVozila/NoviKa

Tody ::

Fiat punto grande za 10.000 eurov klimo, električne šipe, metal barvo, 1.4 motor Jest ga mam že 3 leta pa se nč še ni pokvarl zgodil... Pije pa od 6.5 če ga voziš do 120. Avto je zelo udoben in v primerjavi z prejšno serijo je cel razred višje.

http://www.fiat.si/konfigurator/razlici...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

kixs ::

Vsak svojo kanto hvali - tipicno :))

energetik ::

Pa če bi mi znal kdo povedat razlike v osnovni opremi pri avtomobilih?
Mal bi se pa lahko potrudu in pogledu na internetnih straneh od vseh teh avtov. Tako boš dobil tudi najbolj pravilne informacije o cenah in opremi.

c00L3r ::

Doma imamo Ibizo letnik 2005 in Corso letnik 1999. Če bi zdaj kupoval avto za okrog 10.000€, bi kupil Kia Pro_cee'd. Težko, težko dobiš več za svoj denar.

krneki0001 ::

Doma imamo Ibizo letnik 2005 in Corso letnik 1999. Če bi zdaj kupoval avto za okrog 10.000€, bi kupil Kia Pro_cee'd. Težko, težko dobiš več za svoj denar.


Ne dobiš nikjer več za ta denar. Približa pa se hyundai i30 in zdej se bo i20. Nemci so vojno s temi korejci že izgubili. Vsako skropucalo pač ne more biti drag avto in cene imajo previsoke za vse modele avtomobilov (nemci).
Sicer korejcev nikakor ne maram, tako kot golfov in polotov ne, ampak tukaj pa moram priznat, da sta hyundai in kia korak pred vsemi in po kvaliteti in po opremi.

Zgodovina sprememb…

Gjurisic ::

Ford ka se mi zdi premajhen.
Ne vem koliko so kiekvalitetne?
Sem bil danes pri kii in pravi da za 1000 € dobiš več opreme
5-vratni model torej 10.990
Pred tem sem bil pri Oplu
Opel Corsa 5- vratna Enyoj 1.2 16V (66 Kw/80 KM)
ELEKTRONSKO URAVNAVANA KLIMATSKA NAPRAVA +uch radio
Dvoslojna kovinska barva in potovalni računalnik 10.990
Polovica kaska in zavarovanja tokom celega financiranja?

bosmla ::

Koliko bos vozil letno? Resno premisli ce ne bi rajsi kaj rabljenega do cca 3000€. Odplacevat kredit 4-5 let je lahko pravo s*****. Za zeno sma kupila pred skoraj 7 leti Matiz-a letnik 2000 - naredila je okoli 60k km popravil je bilo samo za okoli 300€ pa se vedno lepo gre...

T-Majo ::

Doma imamo Ibizo letnik 2005 in Corso letnik 1999. Če bi zdaj kupoval avto za okrog 10.000€, bi kupil Kia Pro_cee'd. Težko, težko dobiš več za svoj denar.


Ne dobiš nikjer več za ta denar. Približa pa se hyundai i30 in zdej se bo i20. Nemci so vojno s temi korejci že izgubili. Vsako skropucalo pač ne more biti drag avto in cene imajo previsoke za vse modele avtomobilov (nemci).
Sicer korejcev nikakor ne maram, tako kot golfov in polotov ne, ampak tukaj pa moram priznat, da sta hyundai in kia korak pred vsemi in po kvaliteti in po opremi.



Glede na ceno so kvalitetni, še vseeno je razlika, ko se vsedeš v novega Polota in novega Cee'd-a. Seveda Poloto v prid, kar pa ne opravičuje toliko višje cene.

T-Majo ::

Ford ka se mi zdi premajhen.
Ne vem koliko so kiekvalitetne?
Sem bil danes pri kii in pravi da za 1000 € dobiš več opreme
5-vratni model torej 10.990
Pred tem sem bil pri Oplu
Opel Corsa 5- vratna Enyoj 1.2 16V (66 Kw/80 KM)
ELEKTRONSKO URAVNAVANA KLIMATSKA NAPRAVA +uch radio
Dvoslojna kovinska barva in potovalni računalnik 10.990
Polovica kaska in zavarovanja tokom celega financiranja?


Corsa 1.4 je 90 konjev. Avto poznam dobro. 3 vratna mi je osebno lepša, matariali v avtu so odlični, kvaliteta res ok, preverjen motor, je pa mogoče malo zaspan in nič izstopajoče varčen (7 do 8l).

Če misliš imet avto dlje časa, ti lahko povem da Fordi zelo rjavijo (po mojih in formacijah vsi), razen, če so v zadnjem času kaj to izboljšali.

Kia je ok. Stric ima 1998 letnik Sephio II, praktično še ni crknilo nič in jo ima 11 let. Pa še servisi niso bili delani nič kaj redno. Pazi se pa garancije 7 let. Obvezno preberi vse pogoje glede pooblaščenih servisov.

Gjurisic ::

Kaj misliš s tem pazi se garancije 7 let?
Torej se ti zdi ta Corsa ok z toliko opreme, za to ceno?
Kaj pa kar se tiče kasnejše prodaje?
Je s Polotom u rangu?
Torej je odgovor ne Fordu (fiesti)?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451647 (47868) BigWhale
»

Nov Avto za 10k (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19234150 (27690) tintorel
»

Ali so japonski avtomobili res boljši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14946373 (38315) Dami
»

Dober avto nižjega cenovnega razreda? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626296 (22080) wooted
»

kateri avto kupit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7141398 (40344) ||_^_||

Več podobnih tem