» »

Problemi z očali brez dioptrije

Problemi z očali brez dioptrije

Mediator ::

Po dolgem nošenju očal z dioptrijo sem prešaltal na kontaktne leče. Ker imam kar velik minus, si prej nism mogel privoščiti očal, ki bi zgledala bolj športno, ker so pir podni gledali vsepovsod ven. Zdaj imam očala brez dioptrije, in imam drug problem..stekla v očalih niso pravokotno na žarek gledanja, in ko gledam skozi njih, se mi zdi kot da bi gledal skozi stekla z dioptrijo, oz. pogled mi nekak vleče

Tukaj je slika očal:

očala


očala 2



Zanima me, če obstaja kakšen filter, ki popravi to napako oz. ali bi bilo potrebno stanjšati stekla?

Za predloge se zahvaljujem..v sredo pa itak grem nazaj optiku..

//hamax: Popravil slike.
  • zavaroval slike: hamax ()

Tody ::

Čak če pravilno razumem maš leče v očeh in ne sončna očala čez ?

Mediator ::

očala so mi zdaj samo modni dodatek, ker brez njih zgledam čudn..in čez 2 meseca grem na operacijo dioptrije, tak da bodo ostala le še očala..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mediator ()

Tody ::

razvlečeno sliko ponavadi naredi celinder.

;-) ::

Stekla daj ven pa nebo problemov.

DuleKrtola ::

Možgani se bojo naučil kompenzirat v parih dneh. Bo pa glava bolela :)

tsh2 ::

očala so mi zdaj samo modni dodatek, ker brez njih zgledam čudn

svašta.

;-) ::

očala so mi zdaj samo modni dodatek, ker brez njih zgledam čudn..in čez 2 meseca grem na operacijo dioptrije, tak da bodo ostala le še očala..

Rodil si se z očali? Mislim da če komu poveš da imaš očala brezveze da izpadeš še večji bedak kot brez njih.

T0RN4D0 ::

Ne, rodil se je čudn >:D

Sicer pa kaj ima rojstvo veze s tem kako izgledaš pri 20tih?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bellzmet ::

Meni se zdi, da vsi (ali pa res večina), za katere sem navajen, da imajo očala - bolje zgledajo z očali kot pa brez njih. Oči so kar nekam čudne... Tako da čist razumem avtorja teme.

lp

ivanuscha ::

Sam res kje je fora, da tisti ki prešaltajo iz očal na leče, imajo neki časa čist čudne oči 8-O

Matev ::

si prej nism mogel privoščiti očal, ki bi zgledala bolj športno, ker so pir podni gledali vsepovsod ven


in kot te razumem si imel grda očala???

čez 2 meseca grem na operacijo dioptrije, tak da bodo ostala le še očala..


JA?

malo zmedeno mi deluješ

kak psiholog bi mogoče bil primernejši kot pa da se ubijaš in tuhtaš sam zase

civic_ ::

čaki, čaki... kupuješ drage leče, jih nekajkrat na dan pereš z drago tekočino in čes maš očala?

zakaj nimaš še naprej očala z dioptrijo gor?


Jaz imam očala, so počena, tako, da jih nosim samo v avtu pa pred računalnikom, za okoli hodit pa vidim dovolj.
še 1 mesec pa dobim nova...

Okapi ::

Saj vam je fant lepo razložil. Rad ima frajerska očala, ampak ima preveliko dioptrijo (beri: potrebuje (pre)debele leče) zanje. Zato sedaj uporablja leče + kulska očala brez dioptrije.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gendale ::

lahko bi bil brez očal, pa jih hočeš še vedno nosit
svašta, zdj sm pa res že vse slišu

kogledom ::

Tale operacija za velik - je samoplačniška iz razloga, da se šteje kot lepotna operacija, da se znebiš očal. Če te očala ne motijo jih nosi še naprej, na operacijo pa pozabi. Pred operacijo moraš tudi izpolnit test, v katerem testirajo če si zares želiš biti brez očal (to je vendar namen te operacije). Si se sploh pozanimal kaj ti pri tej operaciji naredijo in zakaj jo delajo samo do dioptrije -7? Se zavedaš da ponovna operacija ni možna? Raziskav in inovacij je na tam področju zelo veliko, jaz ti svetujem da še enkrat premisliš o tej operaciji.
Pa ne me narobe razumet, sem se 1 leto nazaj zanimal za operacijo iz podobnih razlogov kot ti. In to kljub temu, da sem vedel, da bom neka očala nosil tudi po operaciji, saj sem brez njih čudn. Prišel sem do zaključka, da bom šel na op komaj takrat ko bo res nujno potrebno in nič prej.
Se pa strinjam, da z velikimi dioptrijami športna očala odpadejo (vsaj modna z ukrivljenimi stekli).

lopov ::

Kdo od tistih z mnenjem, da je želja OP čudna, ima očala?

Očala so (poleg osnovne funkcije) modni dodatek , kateri se izraza tako z obliko okvirja in stekel kot barvo le-teh. Če smo pošteni - po vaši logiki so čudaki vsi, ki nosijo *sončna* očala brez dipotrije. Veliko ljudi se niti ne zaveda, da s slabo kvaliteto sončnih očal (slabi filtri) bolj škodijo očem kot če jih sploh ne bi imeli. Oči so fantastičen organ in večina ljudi (z zdravimi očmi) sončnih očale ne potrebuje.

Ima očala s precej veliko dioptrijo (-5.25 & -5.75) in imam srečo, da je ostalo samo pri tem (brez cilindra in podobnih nevšečnosti). Očala nosim vedno, le za šport uporabljam leče (enodnevne). In me sprašujejo, zakaj ne nosim leč pogosteje. Enostavno -- ker sem se navadil in so mi očala všeč. Nekako so postala del mene. Se mi je že zgodilo da me brez očal niso spoznali in priznam, da sem nekajkrat to tudi že namerno izkoristil.

Matev ::

Očala so (poleg osnovne funkcije) modni dodatek


dream on

nič ni modni dodatek
to je samo v tvojo in mogoče še v kateri glavi

narava nas ni naredila z očali

OČALA SO PRIPOMOČEK

gendale ::

Očala v mladih letih so znak slabih genov. Ne razumem zakaj bi si nekdo to želel oglaševat. To je podobno kot če bi javnosti razglašal da si gay. Ok, pač ti imaš to napako, vendar ni ti pa treba bit ponosen na to.

Tr0n ::

Ehm, zakaj pa ne bi bil ponosen? Ni nic narobe s tem.

Jaz jih ze nosim od drugega razreda OS in so ze zdavnaj postala del vsakdana. Pa se cool zgledajo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

gendale ::

Ponosen si lahko na reči po katerih si BOLJŠI od drugih.

Tr0n ::

Kje pa to pise? :)

gendale ::

a ni logično?

Tr0n ::

Logika tukaj ne igra neke vloge. Clovek je lahko ponosen na marsikaj.

Sicer smo pa ze OT. :)

Tody ::

Očala so res modni dodatek lahko, ampak zame so bolj v smislu sončnih očal in ne da maš kr navadna očala gor... Sej se te bodo ludje navadl, če pa misliš da si kateri punci z očali bolj všeč kot brez, potem ali jo podri ali pa pojdi dalje...

T0RN4D0 ::

Mislim kakšne probleme si eni tuki ustvarjate. Zakaj že ne bi mogla biti očala modni dodatek? :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

lopov ::

Očala v mladih letih so znak slabih genov. Ne razumem zakaj bi si nekdo to želel oglaševat. To je podobno kot če bi javnosti razglašal da si gay. Ok, pač ti imaš to napako, vendar ni ti pa treba bit ponosen na to.


Za svojo dioptijo sem sam kriv -- preveč branja pri slabi luči. Pravzaprav so mi še vsi očesni dohtarji zatrdili, da bi z malo vaje lahko izboljšal vid. Da bi se tega sramoval? Halo?

dream on

nič ni modni dodatek
to je samo v tvojo in mogoče še v kateri glavi

narava nas ni naredila z očali

OČALA SO PRIPOMOČEK


Nimaš očal, a? mislim na "korekcijska", kot se reče tistim z dioptrijo (oz. jim ti rečeš pripomoček). Za take kot si ti nekaj nepomembnega, za druge pa statusni simbol. Enkrat sledi pogovoru kakšna stekla ima kdo, iz česa je okvir ... Tko k avto - vsak pelje (oz. z vsakimi *ustreznimi* očali vidiš), le da je en fičo (steklene šipce, ki počasi zginjajo v kombinaciji s preprostim okvirjem) drugo pa mercedes (plastična oz. kombinacija stekla in plastike, okvir iz titana in vse skupaj tako brez teže, da moraš preverit, če so res na nosu).

Se strinjam z "narava nas ni naredila z očali", a marsikomu olajšajo življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Matev ::

plastična oz. kombinacija stekla in plastike, okvir iz titana


si ti malo fetišista

sto ljudi sto čudi

lopov ::

plastična oz. kombinacija stekla in plastike, okvir iz titana


si ti malo fetišista

sto ljudi sto čudi


Nikjer nisem zapisal, da imam takšna očala :)
Sem pa v fazi kupovanja novih (po 5 letih, kar je čisto predolga doba ...) in sem med iskanjem naletel na tovrstni okvir za približno 400 evrov. Praktično nezlomljiv kar je zame, nadpovprečno štorasto osebo, precej pomembno.

Matev ::

400 eurov človek da za modni dodatek

upam da tega ne bere kakšna murina delavka ali preventov zapsoleni
bi ga kap

lopov ::

400 eurov človek da za modni dodatek

upam da tega ne bere kakšna murina delavka ali preventov zapsoleni
bi ga kap

Daj povej že, maš očala z dioptrijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

BaRtMaN ::

Samo tole: za oči in zobe ni nikoli škoda dat denarja.

Sicer pa naj malo skurcam Silhouette, ki ponujajo okvire iz titana. Meni se je odlomila ročka blazinice za nos, tako da ni vse zlato, kar se sveti. :)

Matev ::

očala brez dioptirije so modni dodatek

Samo tole: za oči in zobe ni nikoli škoda dat denarja.

in kaj očala brez dioptije koristijo očem?
mislim da bolj škodujejo kot koristijo!

zcetrt ::

Da, še več kot 400 evrov da človek za modni dodatek.

Ročna ura. Spodobno točno dobiš za 5 eur v nakupovalnem centru zraven salsme. Kdo ima tako. Mja, zdaj se bodo našli ljudje, ki bodo rekli, da ne nosio ure.

Obleka: narava nas je naredila brez nje. Je pripomoček. Včasih česa sploh ne rabiš, pa nosiš. Ali imate vsi fotrove volnene jopice izpred 30 let, ki res dobro grejejo? Najbrž ne.


Pri vsakem nakupu šteje nekaj tudi estetska komponenta. In mini fetiši. Morda komu res ne, ampak mislim, da je malo takih, pri katerih ne bi našli neracionalnosti. Pa čeprav so prepričani drugače.

Bi pa rad videl zgražajoče, ki bi nosili steklene šipe in socialna očala. Res je, da fant malenkost pretirava, a poskusite se vživeti v njegovo kožo. Če ne zmorete pri očalih, pa pomislite na kakšne druge aspekte. Pa naj mu da že kdo uporaben odgovor...

Ukrivljeno steklo je že samo po sebi nekakšna leča. Nimam izkušenj s takimi brez dioptrije, vem pa, da so razlike že pri kakovosti tistih z dioptrijo (kromatična aberacija, barve itd.). Ali se to čisto običano dobi pri optiku? Ti jih izdelajo?
4.

Matev ::

med vožnjo zagotovo slabše vidiš z očali brez dioprije kot pa brez očal
vidni kot je z očali manjši že zaradi okvirja in vidiš slabše - še ni stekla ustvarjenega ki bi bil prosojen kot zrak

lopov ::

med vožnjo zagotovo slabše vidiš z očali brez dioprije kot pa brez očal

Zame 100% drži ;)

vidni kot je z očali manjši že zaradi okvirja in vidiš slabše - še ni stekla ustvarjenega ki bi bil prosojen kot zrak

Potemtakem vsi s sončnimi očali brez dioptrije vidijo slabše? IIRC sem videl reklame za sončna očala ki obljubljajo izostren pogled. Pa roko na srce, smučarska očala so zelo zakrivljena in ne morem reči, da mi deformirajo pogled. Lahko celo zatrdim, da določene barve (rdeča, oranžna) v difuzni svetlobi (meni) precej pomagajo, vidim ostreje.

Pa odgovor OP: čimprej k optiku, da ne pride do poslabšanja (kar je pa že sam napisal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Matev ::

Potemtakem vsi s sončnimi očali brez dioptrije vidijo slabše?


sončna očala so namenjena za točno določeno stvar
tudi smučarska
ali pa varilska očala

in ja

z sončnimi, smučarskimi ali varilskimi očali pri okulisti ne bi videl tako kot brez njih ali z očali z dioptrijo

enako velja očala brez dioptrije

...
oči matrati prvo z lečami nato pa še dodatno po vrhu vsega z steklom je milo rečeno nepotrebno

amigo_no1 ::

Potemtakem vsi s sončnimi očali brez dioptrije vidijo slabše?

Ponoči sigurno :D
Drugače so sončnima očala s polarizacijskimi stekli zakon :) (v sončnem vremenu seveda; sploh kak sončni vzhod/zahod zna biti drugače nadležen ko ti sveti direktno v oči).

Da pa nekdo izgleda lepše z očali kot modni dodatek se nebi strinjal.Očala so vendarle pripomoček/modni dodatek - najbolj hudi so modeli, ki nosijo sončna očala poleti v močnem soncu dvignjene nad čelom :)).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957897 (971) del0
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39380931 (8889) Buggy
»

Sončna očala z dioptrijo?!

Oddelek: Loža
2912237 (7768) NiggerBob
»

očala ali leče?

Oddelek: Loža
223794 (3174) mkk20
»

očala... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
709715 (8157) nevone

Več podobnih tem