» »

Nov Avto za 10k

Nov Avto za 10k

1 2
3
4

Utk ::

Ja fusion je v redu, ampak ga ne prodajajo več.

Yohan del Sud ::

Škoda. To smo sinovi par let predlagali 70+ očetu s podobnim budžetom. Stegnil se je na 12 jurjev in ne more prehvalit egonomije (prej je imel nizkosedečega polota). Fusion je res čisti penzionerski avto. Sicer pa malo gugle-fuja tukaj. Rezultati na avto net s filtrom med 8000 in 11000 eur za nove avtomobile. Čez 500 rezultatov.
www.strancar.com

bosmla ::

@Janac nisem spregledal - o Seat Ibizi nista hotela niti cut (neka zamera)
@SLO_Matej - kompet Dacia odpade zaradi izgleda (ne odlocam jaz) zal
@Alamar - sem ze prej omenil da se jim Panda zdi "majhna" pa se ozka slisim...
@PacificBlue - fajn besede
@krikoman - fiati so pravkar komplet odpadli
@BorutK-73 Ford Fusion je nekam odpeljal...
@Yohan del Sud Avto.net obdelan... tu je bol razred 70- (pocutje pa 50 ;))
Hvala vsem. Se enkrat: ne kopujem in odlocam jaz - poizkusam le po svojih moznostih pomagat pri nakupu...

trenutno je na lestvici verjetnosti nakupa takole (od naj do manj):

Kia Rio 1.2 (se vedno vodi: pogoji nakupa 1A, slabega se ne najde veliko)
Opel Corsa 1.2 (isto kot zgoraj - le nekaj starejsi model, je pa cenejsi)
Hyundai i20 1.2 (se vedno dobri pogoji nakupa vendar deluje kot da je predrag... malo konkretnega vemo o njem)
Škodo Fabia (je tu samo zaradi tega ker ste napisali dobre besede in jaz vztrajam)
Peugeot 208 1.2 (nic kaj +/- razen "francoz" -vendar "na videz" ok)
Ford Fiesta 1.2 (nekaj podobnega)
.
rezerva ce bi vsi zgoraj pogrnili zaradi velikosti
Peugeot 301 / Citroen C-Elysee

Prosim se za za kaksno slabo (ali dobro) besedo o zgoraj nastetih

Blinder ::

predlagaš škodo in v istem stavku kritiziraš kopijo škode - vw :D no mogoče je iz starega lupota prešel na yetija

sam nekateri ste res omejeni če kr "škoda" napišete. škoda je lahko tamičkena "up!" al ta visoka yeti al ta dolga superb... mislim ne moreš kr škoda rečt.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

sasli ::

bosmla je izjavil:

RedDrake hvala - Corse (kasko in garancija 8 let)sploh nisi omenil... sasli kaksen argument?
Pa verjetno Chevrolet Aveo ne Cruze ker je predrag...
temnigospodar kaj pa je s Fabio narobe?



Pri hiši smo imeli vse Corse od B modela dalje in z nobeno še ni bilo težav, prav tako se mi zdi, da so dovolj kvalitetno narejene v primerjavi z drugimi avtomobili v tem cenovnem rangu...

Spock83 ::

Jaz imam zadnjega Twingota in sem čisto zadovoljen. Za meto super, prostora pa je tudi več kot dovolj.

Alamar ::

primozzzz je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kandidat bi bil tud Fiat-Panda sam ma mal zasoljeno ceno v primerjavi z dacio.
http://www.fiat.si/konfigurator/izpis.a...


Samo Pande ne.. Tale tanova je čist u ku***.. Moj ata jo ima 4x4.. Stara je ene 2 leti podvozje je pa že rjast.. Se je pritožil pol so ga zaščitli pa prebarval, zdej pa že spet počasi cveti.. Dobr je edin, da lahko prideš skorajpovsod pa za po snegu.. Še cena za 4x4 je veliko dražja, predraga za tak škatlast avto (vsaj bila je) Prtljažnik je neuporaben, še mal večjiga psa nemoreš dat zadaj... Najboljš nakup mislim, da bo res Sandero ali pa Clio. S tem, da je Clio mal bolj "moderen" in tut večji užitek je v vožnji..

edit: A Kio sploh dobiš za 10k?

Hayabusa : vem zato, samo se ti butast zdi za 2 leti star avto.. Moj Clio je brez rje, star je 7 let in nikol še ni bil zaščiten.. (letos bo prvič)
To je star model, ker nov model je prišel šele sredi lanskega leta ven, 4x4 pa šele letos v SLO. Fiat je znan po dobri in pocinkani pločevini. Tole je bila zgleda napaka pri izdelavi. Po tem so pa tudi poznani špagetarji, pa tudi žabarji in še kdo.

bosmla ::

Twingo se jim zdi majhen... Fiata pa nocejo...
@sasli hvala - tudi drugot cujem pohvale za Corso, tu pa samo da je star model. Kaj pa je tu slabega ce je avto ok in ima 8 let garancije?

Sedaj je za resen ogled takole:
Kia Rio 1.2
Opel Corsa 1.2
Ford Fiesta 1.2
Škodo Fabia

se kaksno mnenje o Kia Rio (ne boste rekli da nihce nic slisal o tem modelu) in preostalih nastetih?

bosmla ::

ja pa seveda o Corsi kaksno besedo, ki je ocitno zelo dober avto (glede da nekako velja "Opel ni avto")

MadMax ::

Twingo je majhen. Z odporom do Fiata so oni na zgubi.

"Star model Corse"... Če avto kupiš z namenom da se ti odsluži in se ne obremenjuješ z zadnjo modo, je pomoje to (sploh za starce) nepomembno. Prej prednost, je vsaj preverjena zadeva oz. veš kaj te lahko bolj verjetno doleti.
Če bi ga imel namen čez par let prodajat, bi bilo lahko malce drugače.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

RejZoR ::

Problem Škode Fabia je v tem, da so totalno zajebal design. Ko jo gledaš od zadaj izgleda kot kočija, ne pa avto. Ozka in visoka. Naravnost čudne oblike. Edina normalna Fabia je bila taprva. Vse naslednje so čudne.

Osebno bi izbiral med Ford Fiesta, Hyundai i20, Kia Rio in Opel Corsa...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tumare ::

>Z odporom na Fiata
Saj, če izberejo Corso, si ga kar sami postavijo v garažo :)
Še bolj pa z odporom do Seata in zanimanjem za Fabio izgubijo na izbiri.

bosmla ::

I20 se jim tudi ne dopade, ja Fabia je v zivo res cudna pa se 10k za popolnoma neopremljeno se prodajalcu zdi malo...
@tumare kaj Corsa je Fiat???
tako da jutri si bomo ogledali in preizkusili:

Kia Rio 1.2 (10.500 EUR, 7 let garancije, najnovejsi, zelo dober Euroncap 92%)
Opel Corsa 1.2 (10.300 EUR, 8 let garancije, lastniki ga hvalijo)
Ford Fiesta 1.2 (10.600 EUR, 2 leti garancije, hvaljen, najbolje prodajan "B" avto v Evropi)

Ce se kdo na novo cita: Isce se nov avto cca 10k za starejsi par, cca 8k km letno.
Prosim za se kaksne izkusnje o zgornjih treh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

kixs ::

Za 8K letno ne rabis avta. Se posebej starci*, ki z vsakim dnem zgubljajo na pozornosti in imajo kup drugih starostnih tezav.

Ne vem kaj komplicirajo, cisto vseeno je kateri avto kupijo... naj vzamejo tistega, ki jim je vsec. To je prakticno edino vodilo vseh, ki avto kupujejo, zakaj bi bilo pri njih kako drugace?

* ne vem, ce si kje eksplicitno navedel starost kupcev, zato predvidevam vsaj okoli 70 ali vec.

lp

flipflop ::

Kio rio ima kolega, sicer dizla 1.4. Voznja je malo trsa ampak ne neudobna, prostora je pa kar precej se da normalno tud na zadnjih sedezih sedet.

Tud sam malo gledam v tem razredu pa sta mi se najbolj vsec fiesta in corsa. Fieste so meli stare zaloge za nizko ceno ne vem ce se majo, corse pa tud prodajajo z gratis kaskom pa se nedolgo nazaj so meli neko ugodno financiranje.

WarpedGone ::

Za 8K letno ne rabis avta.

Sam res, 10 jurjev ti kupi veliko taksi voženj. Pokliči lokalne taksislužbe, če je katera zainteresirana za prodajo "letnega paketa brezplačnih voženj".
Zbogom in hvala za vse ribe

Spock83 ::

MadMax je izjavil:

Twingo je majhen. Z odporom do Fiata so oni na zgubi.

"Star model Corse"... Če avto kupiš z namenom da se ti odsluži in se ne obremenjuješ z zadnjo modo, je pomoje to (sploh za starce) nepomembno. Prej prednost, je vsaj preverjena zadeva oz. veš kaj te lahko bolj verjetno doleti.
Če bi ga imel namen čez par let prodajat, bi bilo lahko malce drugače.


Twingo je prostornejši od Clia, če se vozita samo dva! Zadnje sedeže lahko naprej in nazaj pomikaš in si delaš prostor po potrebi. Če imaš štiri potnike, si lahko narediš prostora kot v Languni! Pač potem imaš zelo malo prostora za prtljago.

kixs je izjavil:

Za 8K letno ne rabis avta. Se posebej starci*, ki z vsakim dnem zgubljajo na pozornosti in imajo kup drugih starostnih tezav.

Ne vem kaj komplicirajo, cisto vseeno je kateri avto kupijo... naj vzamejo tistega, ki jim je vsec. To je prakticno edino vodilo vseh, ki avto kupujejo, zakaj bi bilo pri njih kako drugace?

* ne vem, ce si kje eksplicitno navedel starost kupcev, zato predvidevam vsaj okoli 70 ali vec.

lp


Točno to. Naj vzame tistega s katerim bo najmanj stroškov ter mogoče višji položaj pri vožni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Utk ::

Napisal je, da niso spet tako stari in še kar aktivni. Ne vem kater taksi jih bo peljal naokoli na izlete prav poceni in kako jih bo gledala žlahta ko bojo na rojstni dan vnukov prišli še s prijateljem - šoferjem.

WarpedGone ::

Vožnja na izlete ne bo poceni ampak ravno zato se jo zakupi vnaprej - podobno kot mobi kartice.
Tut če taksi izlet pride 500 EUR, ti jih 10 jurjev kupi 20. Bodo vsako leto štirje?
Poleg tega 8k km letno košta še dodatnega jurja za becin, kakih 200 za servis, kakih 100 za gume in vsaj 200 za zavarovanje.
V 5-ih letih si tako naredu 40k km in skupno zapravil vsaj 17 jurjev. Stavim da bi taksi za točno iste pošti koštal morda 10 jurjev vsega skupaj, raje manj.

Pa še en plus je: s taksijem bi mal bolje načrtovala svoje poti in skupno manj časa porabla v avtu in več na zraku.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pro_moted ::

WarpedGone je izjavil:

Vožnja na izlete ne bo poceni ampak ravno zato se jo zakupi vnaprej - podobno kot mobi kartice.
Tut če taksi izlet pride 500 EUR, ti jih 10 jurjev kupi 20. Bodo vsako leto štirje?
Poleg tega 8k km letno košta še dodatnega jurja za becin, kakih 200 za servis, kakih 100 za gume in vsaj 200 za zavarovanje.
V 5-ih letih si tako naredu 40k km in skupno zapravil vsaj 17 jurjev. Stavim da bi taksi za točno iste pošti koštal morda 10 jurjev vsega skupaj, raje manj.

Pa še en plus je: s taksijem bi mal bolje načrtovala svoje poti in skupno manj časa porabla v avtu in več na zraku.


Aja ? Ker cene za prevoženi kilometer se gibljejo tam okrog 70 centov. Potem pa si izračunaj. Noben avto od teh naštetih nebo kuril 70 centov na kilometer , NOBEN.
100km v taksiju je enako kot 100 km v svojem avtomobilu, če se vozi po omejitvah. To pomeni da enako časa preživiš na zraku. S tem da s svojim avtomobilom vsatviš ko se ti sprdne, greš na kavico, kjer ti zapaše itd.
Sicer pa tudi sam glasujem za Corso. Sam sem sicer vozil GSI model, ki je bil kar divji, ampak je dober avto, z poceni in nezahtevnim vzdrževanjem.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Trupl0 ::

Kar se tiče Kia Rio.
Lani januarja sem kupil 3-vratno različico z 1.25 motorjem (90KM).
Vzel sem opremo URBAN, kar je ena stopnja nižje od najvišje. V bistvu se najbolj razlikuje v tem, da ni:
- parkirnih senzorjev
- originalnih 17" platišč
- sistem zvočnikov ( visokotonci v A stebričkih )
- usnje ( se mi zdi, da je bilo tudi v ponudbi )

Prvi servis me je stal cca 126,00 € pri KMAG LJ.

Problemov z avtomobilom nisem še imel razen uveljavljanja garancije pri:
- luščenje usnja volana, dobil novi volan
- senzor dežja ni pravilno deloval, brisalci se ustavili sredi vetrobranskega stekla na najvišji nastavljeni možnosti
- leva vrata so se mi malo povesila ( teža vrat, ker so večja od 5 vratne različice )

Avto mi pije cca 6.5 do 7.5 l
V avtu se udobno sedi ( sem visok 191cm ) in je prostora dovolj spredaj kot zadaj.
Vožnja je trša kot sem bil prej navajen ( 8 let vožnje Citroenovih avtomobilov, Xsara in ZX ) ampak tudi po daljši vožnji nisem utrujen.
Letos ga peljal na daljši sprehod do Beograda in naokoli, kjer smo naredili v slabem tednu cca 1500km. Brez nobenega problema.

Zdaj še malo informacij, ki sem jih tudi sam nabral:
- Avta, 3 vratni in 5 vratni, sta identična s tem, da ima 3 vratna različica večja, težja vrata
- KLIME NI MOČ UGASNITI saj se vedno nazaj vklopi, ko zazna, da se sprednje steklo rosi..
Mogoče je ugasniti s trikom, da držiš tipko AVTO in 5x na hitro pritisneš tipko za rošenje prvega stekla. Ampak to velja samo do naslednjega vžiga avtomobila.
- 3 vratni ima še električne špegle :) ( urban oprema )
- 90KM je enostavno prešvoh...priporočam, če bencinarja, da vzameš 1.4 . Saj avto gre ampak je nepremičnina proti prejšnji moji Xsari 1.6 90KM

Če imaš še kakšno vprašanje pa kar...
If you are going through Hell, keep going !

bosmla ::

Taksi odpade - razdalja do prve taxi sluzbe je 15km - pa kot je enim jasno nista ravno "starcka" ampak kar aktivna pod 70...
Ce bi vzela po nacelu: naj vzameta kar jima je vsec bi kupila prvi avto, ki bi ga videla - ne nujno tudi dober - zato sta me prosila za pomoc (jaz pa vas za izkusnje)
@Nuclear_ Hvala, med zelo verjetnimi je ravno Rio (5v). Cena servisa je za reden servis (z oljem itd)? Na koliko km? Si za poves vrat dobil garancijo? To imas avtomatsko klimo? Ce sta dva notri in zacnes prehitevat pri cca 80kmh potegne ali ne?

dajte se nekaj slabega povedat o kandidatih (danes po ogledu vozil je se neodloceno):
Kia Rio 1.2 (10.500 EUR, 7 let garancije, zelo dober Euroncap 92%)
Opel Corsa 1.2 (10.300 EUR, 8 let garancije, lastniki ga hvalijo, malo "star" model)
Ford Fiesta 1.2 (10.600 EUR, 2 leti garancije, hvaljen, najbolje prodajan "B" avto v Evropi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

m0LN4r ::

Preveri podrobno kaj pokriva garancija! Vsepovsod so neke finte. Pa vzem tistega, ki ti največ vsega krije.
Da nebo slučajno garancija sam na 3 šraufe.

1.2 avti nasplošno niso za prehitevanje pri 80kmh, to je bolj vožnja mimo :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Trupl0 ::

Servis je na eno leto ali 15000 km, kar pride prej.
Prvi servis, prijava preko neta (2-3% ceneje) in v 3-4 urah končana zadeva.

Klima je avtomatska in kot pravim, ko jo ugasneš in zazna zameglitev šajbe se spet vklopi in takrat ne moreš ugasniti A/C. Gumb je dobesedno neodziven. Edino, če narediš tisto bližnjico...takrat se nikoli ne bo vklopila razen, če ti to hočeš.

Za prehitevanje je tako, da če greš daš v tretjo in pol korejc skoči. Prav tako je vožnja na autobahn prijetna, ni glasna vožnja.
Za vozit je dovolj močan ampak to zamen ni nikoli 90KM. Reč ne gre nikamor!
Gre pa v bistvu za identične pospeške, jih ni, kot pri Chevrolet Kalos 1.4 16V 90KM

Garancijo so mi vedno potrdili.
Razlog za nakup je bila ravno garancija saj mi je trdil prodajalec, da je v bistvu CELOTEN avto pod garancijo...razen servisnega materiala in recimo avspuha.
V bistvu še čakam komplikacije :)
If you are going through Hell, keep going !

Alamar ::

Trupl0 je izjavil:


Problemov z avtomobilom nisem še imel razen uveljavljanja garancije pri:
- luščenje usnja volana, dobil novi volan
- senzor dežja ni pravilno deloval, brisalci se ustavili sredi vetrobranskega stekla na najvišji nastavljeni možnosti
- leva vrata so se mi malo povesila ( teža vrat, ker so večja od 5 vratne različice )

Epic. Nobenih problemov, samo na novem avtu se volan lušči in vrata visijo.:))

bosmla ::

Napake so vsepovsod - glavno je da jih brez problema odpravijo (recimo za vrata bi lahko rekli, da si visel na njih in zavrnili garancijo)
Hvala atomski.
Dajte no saj se kdo vozi Rio, Corso ali Fiesto (motorji 1.2) ali pa ste po moznosti kaksen mehanik in veste kako ali kaj!

Trupl0 ::

Težavo z volanom je imel še en lastnik Kia Venga na Kia portalu.
Pravi, da je težava bila v bistvu zaradi barvila ali barvanja samega usnja. Ne vem točno ampak to naj bi bilo to.

Vrata se povesijo pri vseh 3 vratnih izvedenkah avtomobilov saj so vrata načeloma večja, težja.
Povesila so se za par mm. Slišal zvok ob odprtju vrat.

@op
Če želiš uleti do Mercator Šiška, če si v LJ, in si oglej kako izgleda 2 let star Kia Rio. :)
If you are going through Hell, keep going !

Alamar ::

Ja, saj razumem in dandanes imajo praktično vse znamke težave s kvaliteto izdelave. Še kolegov audi star slabi dve leti je poln čričkov. Samo, ko si rekel, da nisi imel težav. To zame pomeni recimo vsaj prvi dve leti popoln mir.

Aja pa bosmla, ti si smešen. Nova panda je za dva potnika noter prostornejša in veliko uporabnejša od zgornjih treh naštetih. Edina težava bi bila mogoče res velika kilaža voznika in sopotnika, ker je za odtenek ožja. Verjemi, ker sem bil pred isto dilemo in sem gledal vse zgoraj naštete modele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Trupl0 ::

Ko sem kupoval sem trgovcu rekel:"Poglej, ko crkne si ga pridite iskat, pustim vam ključe, vi meni nadomestnega in si ga šraufajte kt veste in znate."

Zase vem, da sem že zdavnaj prerasel "značke" tako, da mi je vseen kaj mi piše na havbi al pa volanu...
If you are going through Hell, keep going !

Malajlo ::

"Poglej, ko crkne si ga pridite iskat, pustim vam ključe, vi meni nadomestnega in si ga šraufajte kt veste in znate"
Ajde, da te vidim. Jaz sem si sicer pustil pripeljati nadomestni avto, pardon, vozilo (servis je top shit Avtotehna VIS :D Da crkneš od smeha, itak)

OT: kaj ima Opel skupnega z avtom? 0.

Trupl0 ::

:)
Imam njihovo neko asistenco, pa garancijo pa spet Generali asistenco bla bla.
Pridejo odpeljejo, jaz do njih in nadomestni avto.

Drugače jaz do njih, 2m 120kg mrcina, pa pejmo kdo ima večje živce :)
Iz salona me lahko samo modri odvlečejo
If you are going through Hell, keep going !

Invictus ::

Kdaj vam bo jasno da KIA sploh ni avto ?

Glede na današnje cene evropskih avto si vsak lahko privošči le tega ...

Če podjetje nima tovarne v Evropi, boš na rezervne dele lahko čakal precej dolgo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bosmla ::

@Alamar ce pa nocejo Fiata jaz tu ne odlocam - sem iskal med vsemi.
@Nuclear_ zal je Lj malce dalec... kaj imas mogoce avto na lizing in kasko "gratis"? Kako to uzgleda? Moras zato placat drazje obvezno zavar. oz. so ti upostevali bonus? Se kaksno doplacilo?
Kia ni avto, Opel tudi ne, Forda niti ne omenite - kaj je narobe s temi znamkami?

Alamar ::

Invictus je izjavil:

Kdaj vam bo jasno da KIA sploh ni avto ?

Glede na današnje cene evropskih avto si vsak lahko privošči le tega ...

Če podjetje nima tovarne v Evropi, boš na rezervne dele lahko čakal precej dolgo.



bosmla je izjavil:

@Alamar ce pa nocejo Fiata jaz tu ne odlocam - sem iskal med vsemi.
Utemeljitev? Verjetno predsodki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

bosmla ::

ja, nekaj takega... no pa "ozki" se jim je zdel (pa sta oba cisto fit)
Drugace pa na Slovaskem modela Rio ne delajo - mislim, da je res se iz Koreje.

eric_cartman ::

Opel Corsa D (2006-danes):

Prednosti:
+ Lega na cesti
+ Uporabna notranjost
+ Položaj za volanom
+ Lahkotno upravljanje
+ Poraba dizelskih motorjev
+ Veliko odlagalnih površin

Slabosti:
- Slaba odzivnost volana
- Udobje na večjih platiščih
- Prenašanje tresljajev in hrupa v notranjost
- Močan odsev armaturne plošče na vetrobranskem steklu

Priporočamo:
Bencinski motor:
1.4 16V
Dizelski motor:
1.3 CDTI


Težke okvare

V zadnjem času je pogostejši pojav okvar dvomasnih vztrajnikov, kar se kaže kot nemiren tek motorja, cukajoče speljevanje in ropot, ki prihaja iz predela menjalnika. Ob menjavi vztrajnika je priporočljivo menjati celotno sklopko.

Druge napake in pomanjkljivosti


- Pojavljanje škripajočih zavor po razbremenitvi zavornega pedala.
- Pogostejše pojavljanje glasnih zadnjih kolesnih ležajev na starejših modelih zaradi vdora vode in umazanije. Za odpravo težave je potrebno menjati ležaje.
- Pogostejše odpovedi sklopk na 1.2 bencinskih motorjih.


Napake na karoseriji

Pri posameznih vozilih prihaja do luščenja in razpok barve na stranskih ogledalih.
Bodite pozorni na stike plastičnih in kovinskih delov karoserije, še posebej blatnikov, kjer pretesni stiki povzročijo odstranjevanje barve in posledično rjavenje.


Napake notranjosti

Na 3 -vratnih različicah prihaja do škripajočega in ropotajočega zvoka med upravljanjem z dvigom in spustom stranskih stekel.
Glasna vrata med vožnjo po grobi podlagi.
Pogoste težave začetnih modelov s trdnostjo vpetja ročice parkirne zavore. Zatiči, ki skrbijo za montažo ročice parkirne zavore pogosto popustijo, zato je potrebno menjati ročico in ojačati mesto vpetja.
Glasen sovoznikov predal.
Pogostejše težave z mehanizmom za nastavitev prednjih sedežev.


Napake elektronike

Pogoste težave z loputo za dotok toplega zraka. Težava onemogoča gretje potniške kabine, za odpravo je potrebno razdreti armaturno ploščo in zamenjati omenjeno loputo, pri kasnejših vozilih so napako odpravili z ojačanjem omenjenega kosa.
Pri vozilih izdelanih do sredine 2008 se pojavlja težava zaradi kemične reakcije med grelnim elementom zadnjega stekla in tesnilno maso.
Za neenakomeren tek motorja pri bencinskih različicah, še posebej pri 1.0 12V je največkrat kriva okvara MAF senzorja, pogostejše pa so tudi odpovedi vžigalnih tuljav.
Pri posameznih vozilih prihaja do težav z upravljanjem hitrosti ventilatorja kabine, težava se kaže kot neodzivnost ventilatorja na spreminjanje nastavitev.


vir: http://avtonasveti.com/

bosmla ::

@eric_cartman Vau nisem niti vedel, da obstaja taksna stran... hvala.
Ampak za te slabosti se ve in jih ocitno pri Oplu tudi odpravljajo - to pomeni, da je star model v bistvu kar velika prednost: ce napaka ni odpravljena, mehaniki dobro vejo kaj je narobe in ni neskoncnega iskanja. Ce pa ima 8 let garancije pa so taksne napake tako pokrite (pa se izgovarjanja ne more bit).
O Rio-tu ni nic...

eric_cartman ::

Saj lahko gledaš tudi teste drugih strani... Internet ti odpira vrata na mnogo vprašanj.. Samo vedet moraš kje iskat.. Poglej še tuje teste o naštetih avtih.. Nemške strani ipd.

Recimo Kia Rio:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/au...

aiko ::

eric_cartman je izjavil:

Opel Corsa D (2006-danes):

Prednosti:
+ Lega na cesti
+ Uporabna notranjost
+ Položaj za volanom
+ Lahkotno upravljanje
+ Poraba dizelskih motorjev
+ Veliko odlagalnih površin

Slabosti:
- Slaba odzivnost volana
- Udobje na večjih platiščih
- Prenašanje tresljajev in hrupa v notranjost
- Močan odsev armaturne plošče na vetrobranskem steklu

Priporočamo:
Bencinski motor:
1.4 16V
Dizelski motor:
1.3 CDTI


Težke okvare

V zadnjem času je pogostejši pojav okvar dvomasnih vztrajnikov, kar se kaže kot nemiren tek motorja, cukajoče speljevanje in ropot, ki prihaja iz predela menjalnika. Ob menjavi vztrajnika je priporočljivo menjati celotno sklopko.

Druge napake in pomanjkljivosti


- Pojavljanje škripajočih zavor po razbremenitvi zavornega pedala.
- Pogostejše pojavljanje glasnih zadnjih kolesnih ležajev na starejših modelih zaradi vdora vode in umazanije. Za odpravo težave je potrebno menjati ležaje.
- Pogostejše odpovedi sklopk na 1.2 bencinskih motorjih.


Napake na karoseriji

Pri posameznih vozilih prihaja do luščenja in razpok barve na stranskih ogledalih.
Bodite pozorni na stike plastičnih in kovinskih delov karoserije, še posebej blatnikov, kjer pretesni stiki povzročijo odstranjevanje barve in posledično rjavenje.


Napake notranjosti

Na 3 -vratnih različicah prihaja do škripajočega in ropotajočega zvoka med upravljanjem z dvigom in spustom stranskih stekel.
Glasna vrata med vožnjo po grobi podlagi.
Pogoste težave začetnih modelov s trdnostjo vpetja ročice parkirne zavore. Zatiči, ki skrbijo za montažo ročice parkirne zavore pogosto popustijo, zato je potrebno menjati ročico in ojačati mesto vpetja.
Glasen sovoznikov predal.
Pogostejše težave z mehanizmom za nastavitev prednjih sedežev.


Napake elektronike

Pogoste težave z loputo za dotok toplega zraka. Težava onemogoča gretje potniške kabine, za odpravo je potrebno razdreti armaturno ploščo in zamenjati omenjeno loputo, pri kasnejših vozilih so napako odpravili z ojačanjem omenjenega kosa.
Pri vozilih izdelanih do sredine 2008 se pojavlja težava zaradi kemične reakcije med grelnim elementom zadnjega stekla in tesnilno maso.
Za neenakomeren tek motorja pri bencinskih različicah, še posebej pri 1.0 12V je največkrat kriva okvara MAF senzorja, pogostejše pa so tudi odpovedi vžigalnih tuljav.
Pri posameznih vozilih prihaja do težav z upravljanjem hitrosti ventilatorja kabine, težava se kaže kot neodzivnost ventilatorja na spreminjanje nastavitev.


vir: http://avtonasveti.com/


Če pogledamo te "napake" v primerjavi z vsemi ostalimi drugih znamk, ugotovimo,
da je to čisto super avto. + do sedaj, je bila večina prvih napak odpravljena.
Poznam par ljudi, ki si jo lastijo in so zelo zadovoljni z njo.
Vozilo v bistvu nima čisto nobenih tako imenovanih "težkih" napak, ki se pogosto pojavijo rade izven garancije in stanejo precej EUR.
1.4 motor pije po mestu cca 6,5 - 7 litrov po mojih informacijah. Skratka kot vsi ostali. Poraba 5l/100 za bencinarja v praksi je iluzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

bosmla ::

filen dank fur ADAC stran :) uporabno, samo je pa tudi fajn ce slisis lastnika ali mehanika kaj povedat.

Hayabusa ::

Za tistih 7k km 10 minutnih voženj letno delate pravo znanost...
Yes we can ;((

bosmla ::

Pa ce ti je pol avto nostop na servisu se teh ne mores - pa se taki se prvi oglasijo "ja se to pa je zanano"

Hayabusa ::

Kateri max 5 let star avto za 10k E (normalne uporabe 10-20 k km na leto) bo nostop na servisu ??
Fiat je nehal delati polizdelke, Zastave ni več, Korejci so tudi napredovali zelo po levi in desni.

http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...
Za bencinarje brez turbine si upam trditi, da bi jih lahko vozil kot službeni avto (minimalno "ahtanje") in nebi crknili 8-), dizel s turbino, ki je dosti bolj občutljiva zadeva za tako malo km itak odpade.


Za starejše priporočam nekaj visokega (RKangoo, C Berlingo, Škoda Yeti, Fiat doblo itd), že navaden R Clio je prenizek za vse preveč starostnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Tomay ::

Ne vem ce je ze kdo omenil astro classic. Jaz imam astro classic 2 100k km, brez napake. Samo bencin in redni servisi. Sestra ima classic 3 pa v 40.000 km tudi ni bilo tezav. Oba avta sta 1.6 16v bencin. Zame je opel se vedno avto.
Voodoo 4Ever

bosmla ::

So vsi po vrsti predragi... plafon se zakljuci ze pred 11k in avto mora bit nov.
sedaj so aktualni samo se:
Kia Rio 1.2
Opel Corsa 1.2
Ford Fiesta 1.2
ter povratnik
Hyundai i20 1.2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

bosmla ::

@Nuclear_ Kaj imas mogoce avto na lizing in kasko "gratis"? Kako to uzgleda? Moras zato placat drazje obvezno zavar. oz. so ti upostevali bonus? Se kaksno doplacilo?

Trupl0 ::

bosmla je izjavil:

@Nuclear_ Kaj imas mogoce avto na lizing in kasko "gratis"? Kako to uzgleda? Moras zato placat drazje obvezno zavar. oz. so ti upostevali bonus? Se kaksno doplacilo?


Ne, sem vzel kredo in avto odplačal brez lizinga tako, da ti ne znam povedat.
If you are going through Hell, keep going !

Dejan_007 ::

Moj glas gre za OPEL Corso 1.4. Res super avto. Si ga ne lastim, sem ga pa že furu.

1.2 motor je prešvoh pa isto žre ali še več kot 1.4.

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MadMax ::

Pa kaj se zdaj obremenjujete že z nekaj deci razlike v porabi?
1 liter razlike pri 10000km letno pomeni kaj? 150EUR? Pljunek v morje napram izgubi vrednosti novega avta prvih par let recimo. Že samo "imeti avto" pa pomeni strošek jurja letno (zavarovanje, servis, gume...), brez da bi v to sploh štel potrošne zadeve vezane na prevoženo pot (gorivo, ...) ali padanje vrednosti avta.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov avto - bencinar do 13.000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7111394 (8913) Gr8t
»

Kateri majhen avtomobil kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17822437 (17372) Raindancer
»

Avto do 8000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5111435 (10126) OmegaM
»

Zanesljiv in varčen rabljen avto manjše velikosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7919612 (17863) b
»

Mal avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12814185 (10399) kreki

Več podobnih tem