» »

kateri avto kupit...

kateri avto kupit...

«
1
2

mrTwelveTrees ::

No kupujemo še en avto:
ogledano imamo:
Citroen C3 1,6 16V z vso opremo cca 2,9 miljona sit
Peugeot 206 1,6 16V z vso opremo razen radija 2,6 miljona sit
Toyota Corolla 1 leto rablena 1,4 16V , ima 27.000 km oprema z klimo cena 2,7 miljona
Renault Cio 1,4 16V z vso opremo razen radija 2,4 miljona sit
Hyunadi Getz 1,6 16V z vso opremo 2,4 miljona sit
Mazda 2 1,25 16V z klimo 2,7 miljona sit ;((


Citroen C3 vožnja wow ! mehak.. 1,4 mašina je premalo... 1,6 pa strup, pa tudi drag...
Peugeot 206 enako 1,4 mašina premalo, 1,6 ravno prav, samo folk pravi da ima kar nekaj seriskih napak...
Toyota... madona to je avto... samo nov je predrag, malo rablen ravnoprav
Clio vsak ga ma... samo nekam majhen, menjalnik se trese, skače, na sklopku čutiš celo mašino ??
Hyundai Getz... luškan, 1,6 leti kot sneta sekira... samo ni kvaliteta
Mazda 2, z 1,25 mašino prešvoh, 1,4 pa predraga - 3,3 miljona sit !

Toyota yaris pa je premajhen, pa armatura mi je grda - števci...

kaj bi vi izbrali ?

Fizikalko ::

Saj si pravzaprav že sam ugotovil, da ni dileme - Toyota Corolla!!!>:D

R0K ::

Karjola je men čist mim. Grda, grda sploh ni lepa. Kvalitetna je vrjetno že kar. Pa vseeno.

Drgač od naštetih bi vrjetno jest (če bi izbiral) uzel enga iz PSA koncerna. Pežo je ful lep, C3 prov tak. Vsi tisti ki imajo C3 pravjo, da te avto zasvoji. Vsi k jih majo, se ful radi vozijo z njimi :). Pežo je pa znan da je ful ok drgač, sam bl slab menjalnik, se ga da pa lepo spendad če kdaj misliš kej to delat (felge, spojlr, pragovi, znižan).

Poglej še za Opel Corso. Men se zdi slednja defenitivno ok izbira. Všečna, zunaj mogoče mal majhna, notr velik placa. Števci in armaturka sta mi prav tako ful ušeč. 1.4 90PS (to je tok, kokr mata 1.6 pežo in citroen) Elegance - to je vsa oprema je okol 2.7mio.

iso2000 ::

Kot ljubitelj velikih avtov sem malo zadržan, pa vendar: Od naštetega bi jaz vzel Corollo. Čeprav za vsote, ki jih naštevaš bi lahko naprimer dobil citroen Xantio staro kakšne dve leti z veliko opreme. Ali pa kakšnega Forda Mondea, ali kaj podobnega. Nisem čisto na tekočem s cenami, ker trenutno ne potrebujem drugega avtomobila in nič ne spremljam cen.

undefined ::

Skor sama jajca na listi, razen Toyote. :)

IceIceBaby ::

Če kupuješ novega potem C3. Pa poglej mal dizlerja, tega 1.4 16v z malo manj kot 100 konji. Jaz nisem ravno diesel person, ampak ta motor je pa majka.

Če kupuješ rabljenega pol je tut toyota dobra izbira. Ni pa edin avto za tolk denarja. Res dobiš za tak denar avto višjega razreda, recimo xantia, mondeo, mitsubishi carisma, nissan primera...

Jaz osebno bi od teh izbral novga C3 z 1.6 ali 1.4 dizl mašino ker je res dober avtek za vozit. Pa presenetljivo velik je v notranjosti.

undefined ::

> 1,4 mašina premalo

Zakaj pa je 1.4 premalo? Kam pa se ti tako mudi? Al bi se le rad mlad ubil? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Cosmo ::

2003 Mazda 323 F 1.4i Evision - 2.825.923 SIT - avto je eno klaso višje kot 206, C3 in podobna krama, pa še nov je.

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

R0K ::

Ja, poleg te cene pa dobiš ultra super klimo (da si ofneš šajbo, druge ni) pa še edn najgrših avtov na svetu.

2.8mio sit dobiš tudi Golfa, Astro pa še marsikaj drugega. Ampak v nižji klasi dobiš spodoben motor in veliko opreme, eno klaso več pa slaboten motor 8za tako velikost avtomobila) in manj opreme.

Iceman teb se pa itak sploh ne splača odgovarjat. Ubiješ se lahko s kotalkami ali pa na basketu s fredni. Got it? Konjev ni nikoli preveč. VElikokrat pa zelo prav pridejo. Prehitevanja pa to. Ne pa folk k mislim da boga za jajca drži pa gre prehitev s starimi karjolai po 50PS, k rabi cel Brnik da dobit 120not. Sax. Zato pa je tok nesreč...največ je lih takih v škarje, k avto ne gre.

undefined ::

Ne pozabit, da se to število konjev pozna tudi pri višini letne registracije. :)

Cosmo ::

Ja, poleg te cene pa dobiš ultra super klimo (da si ofneš šajbo, druge ni) pa še edn najgrših avtov na svetu.


Hja, lepota je relativna. Meni se 323F in nasploh vecina Mazd (tud sam jo vozim) zelo dopadejo, Astra in Golf pa sploh ne. Eni zahtevamo od avta vec kot samo vsecno zunanjost in tehnika in kakovost-vzdržljivost materialov sta zagotovo prednost japoncev.
Glede Mazde 2 pa je tako, da če primerjaš serijsko opremo z ostalimi avti jo je bistveno več, zato je tud taka cena. Ni in nima namena bit pa ta avto ljudsko vozilo kot je recimo Clio.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

mrTwelveTrees ::

Avto ki ga kupujemo, MORA imeti klimo ! (ni nujno da je automatska)

glede Nemcev pa tole: ne maram jih! ker ti zraven avta ne dajo niti ZOBOTREBCA
navaden golf 4 z osnovno opremo - šipe na roko - pa kje si to še vidu ?!!!
plačaš klimo ... $$$$$ ...

VW odpade - predrag (glede na to kar dobiš pri konkurenci)
Opel... Corsa če bi bi vzel 1,4 16V - ampak povprečna poraba na listu 7,2 -
realno sigurno 7,5 ! + klima ....
Astra je predraga - 1,4 16V z vso ? opremo je 2,99 miljona sit... ja pa kaj še
Opel Meriva... lep, ampak drag (z klimo) mislim da 3,3 miljona

ma tale Citroenček C3 z 1,6 16V mašino je kr dober... samo je 2,9 miljona :(

Renault Clio 1,4 16V z vso opremo... samo me moti menjalnik - se trese, se premika ko spelješ, na sklopki čutiš cele vigracije od motorja... ne vem no - ima ga vsak sosed :(

Zgodovina sprememb…

tito_si ::

Če bi rad imel VW potem kupi Škodo. Jaz sem za enak denar kot bi ga dal za Golfa TDI 90 KM brez nobene oprepe (niti centralnega zaklepanja ali elektrike za šipe ni imel), dobil Octavio z TDI z 110 KM in vso opremo (climatronic, lita platišča, metalik barva, daljinsko centralno zaklepanje in še sto stvari). Fora pa je v tem, da sta Golf in Octavia do višine havbe popolnoma enaka, tako motor kot podvozje, ampak to verjetno itak veš. Glede na tvojo klaso se splača povprašati za kakšno Fabio (enaka kot Polo le cenejša >:D ), če pa hočeš imeti nov avto pa povprašaj, če ti prodajo testnega. Večinoma se da zmeniti da ti naročijo novega in je potem en mesec registriran pri prodajalcu in ga ti potem dobiš od 5-10% ceneje.

Če se voziš na kakšne daljše ture se ti splača vzeti dizlaša (obvezno TDI) - potegnejo bolje kot bencinarji, pa še bolj varčni so.

ali3n ::

Hm, vem kaj mi počnemo s testnimi Toyotami, verjetno tudi ostali trgovci ne prizanašajo testnim avtomobilom... tako da ti odsvetujem nakup testnega avta. Bad idea... >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

iso2000 ::

Ko ste že omenili VW koncern: kaj pa Seat? Tudi veliko opreme za manj denarja kot VW. Meni se zdijo seati kar lušni tudi na pogled - od kar je pri njih designer od Alfe.

sm56 ::

Kaj pa Honda!? Novi civic je sicer tako dolg in prostoren, da bi šel skoraj za prvi avto (kakor za koga8-) ), toda Jazz seka po nemških in angleških testih vse v svojem razredu (C3, fabia ipd.). Dobiš najboljši mali bencinski (1.2) motor z 90 konji in manj kot petimi litri na sto, klimo, elektriko, cede, 4 blazine, spodobno prostora za noge, 3 leta garancije ... za manj kot tri milojone. Vse ostalo je pa tudi samo Honda.
By the way: verjetno se da dobiti še kakšen nov Jazz, pl 02 za še malo manj gnarja.

Yohan del Sud ::

Kaj pa Hummer H2? :\

DavidJ ::

206 ;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

rozica ::

mrTwelveTrees:
No kupujemo še en avto:

Citroen C3 1,6 16V z vso opremo cca 2,9 miljona sit
Peugeot 206 1,6 16V z vso opremo razen radija 2,6 miljona sit
:\
Ko sem pred meseci kupovala nov avto, sem bila v podobni dilemi kot ti . Tvoji prvi dve izbiri sta bili moji edini izbiri.
Odločila sem se za peugeot 206.... le pri mašini sm bila skromnejša od tebe... 1,4 zaenkrat meni zadošča.... in ni mi žal
Sem zeloooooo zadovoljna s svojo izbiro :)
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

kopernik ::

Če imaš denar, definitivno Toyota. Sploh ni dvoma. Problem je,
ker pri rabljenih avtih nikoli ne veš...
Od ostalih:

Peugeot - nekam majhen. Sem se peljal na zadnjih sedežih in
sem se moral malo skloniti :). Ga pa nisem še sam vozil.
Clio - na testni vožnji mi ni bil všeč. Ne znam razložiti zakaj...
Oblika mi tudi ni všeč.
Hyundai - od vseh najslabši (spet po mojih izkušnjah in občutkih
na testni vožnji)
Mazda - nimam pojma. Še nikoli se nisem peljal.
Yaris - kar v redu. Na testni vožnji sem imel dober občutek.
Ampak tudi meni niso bili števci in ostala šara všeč.
C3 - zgleda v redu... nimam pojma kako se ga vozi, ker nisem še proval.

Še nekaj ostalih:
Corsa - na testni vožnji mi je bila kar všeč. Ampak niso mi hoteli dati nič
popusta, nobene akcije, nič od niča.
Polo - še najboljši od tamalih, ampak svinjsko drag. Podobno kot pri Corsi,
nobenih popustov, bedne akcije...Všeč mi je, ker je kar visok in komot - ni stiskanja.
Punto - je že nekaj časa zunaj, ga niso kaj preveč prenovili. Všeč mi je,
ker je visok (kot Polo) in se ni potrebno stiskati. Komot se usedeš. Cenovno dokaj
ugoden, da se zmenit za popust...

Kakorkoli, Corolla bi bila moja izbira. Pri tamalih bi pa vzel Yaris ali C3. Polo je predrag.

lp

krneki0001 ::

Jaz osebno si nebi kupil novega avtomobila - v prvih treh letih preveč zgubiš.

Kupi si kak rabljen večji avto z vso opremo, za do 2.000.000 sit in še uloži ene 250k zraven. To pomeni: - s prodajalcem pejta na servis, kjer naj preverijo vseh 36 točk na avtu ( spoji, luči bremze, mašino, ohranjenost pleha, debelino barve(če bi te hotu nategnt - nikol zaleten) pa pojdita skupaj na zavarovalnico in naj ti dajo izpisek bivših lastnikov tega avta(tut to se že da dobit- za primer prvi lastnik pa to ni) in pol če je avto vredu ga kupiš.

Sam delam podobno. Če imam na razpolago milion tolarjev ne bom kupu avta za milion, ker mi pol zmanjka za registracijo, pa če je kej narobe ga popravit ne morem. Raje kupim avto za 500k in ga za 300k še poštimam in naredim generalno, 200k za registracijo in imam avto poštiman kar za nekaj časa.

LP
Nebivedu

Sam tist kar jst delam z avti ti najbrž ne boš. Za mojo vožnjo s terencem prašaj sergiota.

rozica ::

nebivedu :

tudi sama se še nisem peljala v peogeotu 206 na zadnjih sedežih ;)
ampak spredaj je pa kar dovolj prostora :) na obeh sedežih.
Prvič sem kupila rabljeni avto, zdaj prvič novega... ker ga pač po treh letih ne mislim prodajat, ampak imet kar nekaj let več, če bo usoda mila ;)

mr TwelveTrees... že kupil novo vozilo? upam, daboš zadovoljen z izbiro
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

IceIceBaby ::

nakup testnega turbodizla = menjava turbine po 30k km.

Na testnih vožnjah vsi terajo hladne motorje do konca. Poleg tega avto pride na servis nov, neutečen (ponavadi). Navadni motorji takšne zlorabe še tolerirajo ampak turboti so pa zlo občutljive zadeve, servis turbine pa tudi ni poceni, sploh če je to že pri 30k km.

krneki0001 ::

Kst za take primere je garancija. In vsa nova vozila imajo enoletno garancijo na mašino, vsi pa vemo da če kupiš nov avto ga moraš vsem pokazat in prvo leto prevoziš največ, tko da jih večina kvoto 40.000 km naredi in do takrat se večina napak pojavi in jih tudi pod garancijo odpraviš zastonj.

LP
Nebivedu

franc3e ::

corsa 1.2-16v je požrešna, da to ni res

jaz sem za c3- hdi-cca 70km

IceIceBaby ::

dvomim da na testna vozila dajo kakšno hudo garancijo. Mogoče 3 mesece al pa kej takšnega. Pa tudi če je garancija jaz nebi testnega turbota kupoval.

mrTwelveTrees ::

Jah...
Corsa 1,2 16V praviš da je požrešna ???
kaj pa Corsa 1,4 16V - na papirju kombinirana vožnja je 7,2 L /100km ! - realno potem malo manj kot 8 ! - too much ! (pa še klima je kle)

Honda Jazz je grda - brez zamere - tiste luči spredaj... krneki

Najbrž bomo vzel Peugoja 206 1,6 16V za cca 2,65 miljona sit

mrTwelveTrees ::

A kdo ve za tale Peugeot 206 1,6 16V koliko pije ? (realno!)

R0K ::

Jao matr se tok sekirata za to kok avto pije. Meni bi blo vožno kak avto gre. d0h. Če ne delate 300KM/dan se to sploh ne opaz (tri deci več, pr enem motorju).

Pa pijte v gostilni deci đusa, deci vode in ne kokakole pa se prišpara!!

mrTwelveTrees ::

ja ok, če maš ti denar, pa se goni pa bod skoz na bencinski, kr jaz ne mislim bit !

Popeye ::

Peugeot 206 rules !!! 8-)

rc-car ::

ROK, se meni samo zdi, ali ti še sploh nisi polnoleten? Če še nisi... taki so zmer neki pametni. Če pa si -- oprosti.

Tudi mene zanima kok pije P206 1.4 16V, ker ga mam tud jaz ogledanga (z XS opremo). Če ma kdo tuki ta avto naj se prosim oglasi.

Pa kako je s temi serijskimi napakami? Folk full pravi, da se non-stop kvari. Kako je resnično s tem?
Pa so napake samo pri tistih cenejših kvakah, al so defektni vsi (beri: XS)?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

DavidJ ::

Dokler dobivaš denar od mami in atija za bencin je kul. Ko pa greš eneparkrat na bencinsko in nafilaš za 10 jurjev pa te srce zelo zaboli. Čist razumem sošolca, ki v svojga Golfa tanka kurilno olje! :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

MI_KO ::

Zakaj je folk ponorel za malimi avtomobili? O.K. pri novem razumem, ker je večji = dražji, samo velika rabljena vozila pa so ful poceni.

Sam ne bi nikol vzel novega (Dokler ne bo dnarja)!
- Kaj mi pomaga 2 letna garancija, ko pa je avto 500.000 in več dražji od enoletnega.
- Novega vidiš v salonu, kupiš in odpelješ. Napake se pojavijo šele po uvodnih 10.000km (škripanje, pokanje,... to garancija ne krije) Rabljenega greš na testno vožno, pogledaš motor, pa marsikaj zveš.

Recimo moja izbira:
ford focus (najmanj napak med 3 letnimi avtomobili - vir ADAC)
Audi A3
alfa 147, 156
mercedes A

Vse za okol 2.5M sit. Pa malo več imiđa majo.

rc-car ::

MI_KO: Sej jest gledam rabljen (2 leti) mali avto :)

Sicer pa zdej vozim Audija A4 '96 pa mi je zadeva prestara (pa preveč pokuri za svoje konjičke) in bi rad nekaj novejšega.

Audi A3, Alfa 147 itd. pa so zame še zmeraj majhni avtomobili...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

MI_KO ::

Omenjena avtomobila sta že kr avtomobila. 4 se komot notr vozijo pa še za prtljago bo. V bistvu privzdvignjena Golf klasa (oz. premium razred, če tak hočeš). V primerjavi z 206, cliotom ipd. pa sta velika avtomobila.

mrTwelveTrees ::

Ok no... mi kupujemo nov avto...

zdej smo ostali med :

Hyunadi Getzom 1,6 16V z vso opremo... cca 2,5 miljona
Peugeot 206 1,6 16V z vso opremo razen radija in esp-ja je 2,65 miljona sit

Getz:

+ velika preglednost
+ menjalnik !
+ živahen motor 1,6
+ garancija 3 leta
+ dobra klima !

- poraba ?
-


Peugeot 206

+ oblika ??
+ boljši sedeži kot pri Getsu ?


- menjalnik ! (slab)
- model star 5 let - dosti na cesti...

Binji ::

ROK: mam dobesedno svoj avto in ti povem da sparam kjerkoli lahko pa se zmerej komej napraskam. Se posebej pri moji stari masini (10l/100km). Da ne omenjam se zavarovalnice, itd..
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

jRk0 ::

Heh, jaz sem 17 trenutno se pa vozim skuterja, ki porabi 6L bencina/100. Pri 70ccm...:)

in ker seveda sam placujem navadno za bencin, me kar zaboli ko vsaki dan porabim 500sit samo zado da pridem v solo in nazaj:) mogoce se 500 tolarjev ne slisi veliko na dan, ampak v mescu dni se pa nabere. s tem, da ce sem kam dalje odpravim se vec...

tak da res treba malo sparat:D ampak, je pa res, da rajsi se peljem malo hitreje pa manj jem, da mam za benz:>
You fuck up once, you loose two teeth.

iso2000 ::

A3 velik avto? :D
Sam vozim Xantio karavan staro 3 leta in jo lahko samo hvalim! Klima, el. stekla, tipala za dež,... hidravlično podvozje, udobje, ki ga( zlepa) ne najdem v drugih avtomobilih. Če bi imel za avto toliko denarja, si sigurno ne bi kupil ene male spake kot je P206. (pa brez zamere).
LP

mrTwelveTrees ::

verjamem...
Citroeen ima zelo dobro udobje med vožnjo...
sej bi vzel C3-ja samo je drag z mašino 1,6 16V (vsa oprema) 2,9 miljona sit :(

Klemenn ::

jrko@joj, kolikokrat sem to občutil, lakoto namreč :D

torej, glede avtomobilov; ka pa opel astra? mi mamo benz 1.4 pa je ful dobr:\

iso2000 ::

Hočem ti povedat, da bi ti za denar, ki ga nameravaš dat za P206/H Getz lahko dobil kaj podobnega Xanti-i. Tako kot je moja bi že dobil. Pa še za registracijo bi ti ostalo.
LP

mrTwelveTrees ::

Jebediah : ! samo ne mi omenjat astro !!!

astra 1,4 16V . oprema: servo, meglenke, radijo, klima, abs,... še kaka malenkost
CENA : 2.990.000 sit ! Ne hvala

mrTwelveTrees ::

iso2000: jah... mi kupujemo nov avto... da maš 3 leta garancijo... pa je je*be vse...
če se kaj pokvari ti zamenjajo... to je to...

undefined ::

S francozi so težave, z italijani jih je še več. Manj jih je z japonci, še manj z američani in najmanj z nemci. Tko gre ta red kvalitete pri avtomobilih, glede servisov in podobnega sranja. :)

BigWhale ::

Hm, jaz mam Skodo pa sem vesel... ;> Fabia Combi z vso opremo... Zdaj je stara dve leti, naredil sem 70000 km, laufa ko urca... Pa not lahko peljem hladilnik, ce hocem... :P

Zre cca 6.7 litra na 100km, je pa res, da se zadnje leto prakticno vsak dan vozim Mb-Lj, v sluzbo in nazaj... Po mestu kak liter vec ponuca...

Masina je pa 1.4

PS: Avto je orodje, tko kot zaga... Ce ga bos tko tud kupoval, bos dobil najvec za svoj dnar... ;>

kopernik ::

IceMan:
kaj pa Korejci?

Drugače pa je bila enkrat narejena ena raziskava (mislim da v Nemčiji),
ki je pokazala, da je najmanj stroškov pri vzdrževanju japonskih
avtomobilov... Nekaj let nazaj. Se pa ne morem spomniti nič
podrobnejšega (kdo, kje in kdaj je opravil raziskavo)...

lp

undefined ::

> kaj pa Korejci?

Ti so pa po kvaliteti še najslabši. Res pa na prvi pogled ponujajo za ceno zelo veliko. Sploh razni Daewooji, Hyundayi, etc. Ni vse zlato, kar se sveti. :)

Cosmo ::

Pravijo da slika pove vec kot 1000 besed :D

I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227059 (24668) amigo_no1
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828047 (17340) MrBrdo
»

Kateri avto kupiti - podajte prosim svoje mnenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13432133 (9870) OmegaM
»

avto do cca 700.000 sit

Oddelek: Loža
272013 (1478) Damny
»

Nakup Renault Clio 1.5 DCi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916848 (16166) - SiroTka -

Več podobnih tem