» »

kateri avto kupit...

kateri avto kupit...

1
2
»

undefined ::

Cosmo, super! Kot sem pričakoval.

A obstaja kje še bolj obsežna statistika - več znamk? :)

mrTwelveTrees ::

IceMan: veš kva, hyundai že ni slab v kvaliteti... Daewoo pa je ..
Mamo doma že 2. hyunadi - lantro 1,8 l 97 pa dela kot urca ma 120.000 samo redni servisi... ki so ceneje kot pri drugih firmah...

Tukaj imaš primerjalno tabelo

IceIceBaby ::

S francozi so težave, z italijani jih je še več. Manj jih je z japonci, še manj z američani in najmanj z nemci. Tko gre ta red kvalitete pri avtomobilih, glede servisov in podobnega sranja.


Iceman, včasih je bolje žvečiti kot govoriti.

Zgodovina sprememb…

||_^_|| ::

IceMan: tvoja trditev o težavah velja za starejše letnike.

undefined ::

Kst, pozabil si omenit travo, katero tud zagovarjaš. ;)

Maska, poglej si Cosmovo statistiko, ki ni ravno stara. :)

IceIceBaby ::

Iceman, nevem kaj ganjo mešaš sem. Hočeš izpodbijat mojo kredibilnost :)

Ampak si zlo mim ustrelil. Tistale statistika je ena izmed mnogih. In nobena od teh statistik ni čist zanesljiva. Ponavadi je tko da štejejo le okvare zaradi katerih je lastnik moral klicat avtovleko in podobno. Zlo težko je odkrit manjše napake, recimo kronično "odpadanje" stekel pri golfih itd. Ampak tudi če se sprijaznimo s statistiko boš na vseh raziskavah na vrhu videl japonske avtomobile.

Pri tem grafu je v strednjem razredu celo 5 japoncev na vrhu, pol pa ostali svet. Tudi v drugih klasah so japonci nad povprečjem. Če gledaš kompletni višji razred imajo vsi precej slabše rezultate kot večina japoncev. Pa so ti avtomobili za 20, 30 miljonov.
Torej, od kje teb teorija da so nemci tako zanesljivi ? Lahko poiščeš še ADACove raziskave in tam bo stanje še bolj v prid japoncem in v škodo nemcem.

Poleg tega, da ne ostanemo samo pri brezveznih raziskavah. Ko omenjaš "sranje" s servisi in podobno verjetno vlogo igra tudi garancija, servisni intervali in cene servisov.
Po tvoji teoriji bi morali imeti nemci daljše intervale in cenejše servise ob daljši garanciji. Pa je začuda 3 letna garancija pri evropskih avtomobilih še precej redka medtem ko imajo japonci že dolgo 3 leta za standard. Poleg tega ti lahko povem iz lastnih izkušenj da smo za Carismo plačevali za servis pri uradnem serviserju cca 20k sit na 15k km. Za Audi A4 je bil takrat servis predpisan na isti interval, pri pooblaščenem serviserju pa so te obrali za lepih 80k sit.

Uglavnem, z izjavami kot je tvoja širiš napačne informacije kar se meni ne zdi prav. Mogoče ti bo še kdo verjel in bo kupil nemca samo zato ker bo mislil da je zanesljiv, pol bo pa čudno gledal ko bodo stvari začele crkvat.

Btw...še nekaj. Govorim izključno o zanesljivosti avtomobila in težavami ki jih ima lastnik z njim. Nikakor to ne pomeni da je avto ki je v lestvici na višjem mestu tudi nasplošno boljši. Na to vpliva še mnogo faktorjev poleg zanesljivosti. Tko da ne trdim da so japonci najboljši, so pa zakon kar se tiče zanesljivosti in če voziš japonca imaš z njim v povprečju najmanj sranja.

MilkyWay ::

IceMan: Priporočam ti, da si prebereš sobotno prilogo Dela (Na kolesih), pol pa govori o zanesljivosti Nemcev.

R0K ::

To je res kar je rekel kst.

Jap. vodijo po zanesljivosti avtomobilov (predvsem toyota (corolla) in honda (civic)) ampak ne pa tudi po kvaliteti. Motorji so vzdržljivi, notranjost in zunanjost pa čist povvprečna če že ne slabša. Veliko da folk tudi na obliko in zunanjost avtomobila, kjer so jap. še vedno malo za svetom (oz zdej že kr mal kopirajo za EU).

Sicer pa en je omenil da mu avtomobil pije 10l/100km. Zakaj ga pa ne prodaš če ti tolko pije? Avto je bil luksuz in tudi bo. Imaš kolo, javne prevoze. Sicer pa že imaš takšno mašino, ki je ti ne rabiš, če ti pije 10l je vrjetno kaj v klasi A6 tam nekje, torej je to avto ki ga ti ne rabiš že iz finančnih razlogov. TO sem zdej čist teoretično reku, lahko pa da imaš Fiata 1.6 s 103 ki prav tako dost popije ker je fejst žejn (pr normalni vožnji 9l/100km).

btw, Italjani niso bli nikoli znani po slabih avtomobilih. Poglej si recimo 147 in 156. V svojih razredih spadata med najzanesljivejše.

Gwanaroth ::

S francozi so težave, z italijani jih je še več.


..Do zdaj smo mel doma Fiat Punto 1.6 Sporting (tastar model), pa ni blo nobenih problemov...samo redni servisi, pa je napravu 110.000km, potem smo ga pa prodal, in kupil tanovga 1.6 Sporting, ki ima zdaj 2 leti in laufa brez kakrsnihkoli problemov.

Mislim, da je iluzija 'NEMCI ÜBER ALLES' cisto nesmiselna in je le nek predsodek ala "TO JE PA OPELCA, TO RULA"... tastari Opli mogoce res rulajo...a tej tanovi vedno manj...
Stric ima Opel Vectra 1.9 CDX in ma ogromno problemov... klima se mu je sf****a, komplet elektronika in s tem tudi racunalnik...

Jebiga.

LP.
Lights often keep secret hypnosis..

jRk0 ::

toyota je pa ja cisto vredu izdelana!!

in nobenih problemov nikol z njo.
nova avensis je pa zlo lepa...

sicer pa, ni mi jasno kako lahko dajo v untere mittelklasee toyota rav-4??

mislim, mi ga mamo, avto stane skoraj 6 miljonov in oni ga uvrstijo v spodnjo srednjo klaso? lol:>
You fuck up once, you loose two teeth.

mrTwelveTrees ::

Kdaj je pa bila italijanska roba še dobra ??
razen če je fuul draga... je OK

Nemci pa so vsi predragi ! glede na to kar dobiš pri konkurenci..

||_^_|| ::

Ledo: tele statistike so več al manj kr neki. Primerji jo z ADACovo pa boš vidu da je kot noč&dan skor.

mrTwelveTrees: nemci so res čist predragi. Ko sm vidu ceno novega a3 me je srat prijel. Sam sej so nasplošno cene novih avtov podivjale. (razen korejcev:))

jRk0: tele klase grejo baje na dolžino avta

Gwano: mojmu stricu pa dela vectra že skos ql. Rekla kazala. brezveze je zaključevat o eni znamki glede na en avto.

kopernik ::

mrTwelveTrees:
>Kdaj je pa bila italijanska roba še dobra ??

s takim mišljenjem lahko vedno kupuješ le mercedese.
Pri avtih je pa tako...če dobiš t.i. ponedeljkovo serijo, bodo tudi
z mercedesom S klase, ki stane od 15mio SIT naprej, težave
in problemi.

lp

IceIceBaby ::

Al pa petkovo serijo :) Al pa serijo ki je bla narjena med fuzbal tekmo :)
En mehanik ki dela na VW/Audi servisu mi je pravil da so nekaj dni po svetovnem prvenstvu v fuzbalu dobivali samo falirane avtomobile. Noben ni bil dobr skupi dan, očitno so vsi tekmo gledal :)

Drugač pa se nebi strinjal da italjanska roba ni dobra. Že mogoče da se pri kakšni alfi večkrat kej pokvari, ampak ko vidiš avto je že pol odpuščeno. Ko ga vžgeš in slišiš zvok V6 motorja pa odpustiš še drugo polovico.
Isto je pri nemcih. Že res da je en BMW drag ko prasica. Ampak maš značko na nosu in zadnji pogon.
Samo za golfa se nemorm nič takega spomnit kar bi opravičilo ceno :)

Pač nekateri plačajo mahagonij na armaturni plošči, nekateri zanesljivost drugi design...

Binji ::

ROK: LOOOOOL:D
Tisti z 10l/100km sm jst in sm se zacel rolat po tleh od smeha ko sm prebral tvoj post. Ce te ze zanima je ta moj hudi avto visjega razred Skoda Forman 1.3 star 9 let in vreden cca 30k SIT skupej z registracijo.
LOOOL
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

undefined ::

> Iceman, nevem kaj ganjo mešaš sem. Hočeš izpodbijat mojo kredibilnost :)

Ah, to pa že ne. Tega pa sploh ne bi mogel izvesti. ;)

Drugače pa drži, japončki so dobri, ja.

> Ledo: tele statistike so več al manj kr neki. Primerji jo z ADACovo pa boš vidu da je kot noč&dan skor.

Saj ta statistika, ki jo je Cosmo prilimal, JE od ADACa. Mal si poglej prvo vrstico zgoraj. Če ne razumeš pisave, reci kolegu. :))

R0K ::

Binja žal pol. Bo treba menjat. Avto s 1.3 motorjem NE sme žret 10l/100km. K vrjetno sploh nima ajnšprica ampak še kr frgazer ane? Zato vrjetno tut tok popije. Sam je pa kul k so Škoda trpežne ko pes, sploh tastare :)

Cosmo ::

Ah daj no..še nove niso kaj prida kaj šele stare...kolega ma favoritko pa mu vsaki tedn kaki del odpade al pa mu ostane v roki.:D

Glede vergazera je pa tak - tam je poraba bolj občutljiva od noge voznika kot pri injectionu. Na avtocesti z minimalnim gasom se pa da tud porabit manj kot pa bi injection.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

krneki0001 ::

Z frgazerjem se da lepo uravnavat porabo, sej ga lahko tut mal bol zapreš, pa boš manj vozil poraba bo pa tut zelo manjša.

LP
Nebivedu

Binji ::

ROK: mas svoj avto? Nimas? Mas dnar da mi placas nov avto? Nimas?? Pol pa tiho.

nebivedu: kaku se pa to nardi?:D

Drgac bl trpeznega avta ku tu se nism vidu..260.000km pa se pelje, ceprou ma hmali vec rje ku pleha.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

koyotee ::

ma kupte si subaru imprezo wrx sti pa nau problemov, sploh ne z močjo in hitrostjo>:D >:D

||_^_|| ::

ups, maj bed:)))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227062 (24671) amigo_no1
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828048 (17341) MrBrdo
»

Kateri avto kupiti - podajte prosim svoje mnenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13432134 (9871) OmegaM
»

avto do cca 700.000 sit

Oddelek: Loža
272013 (1478) Damny
»

Nakup Renault Clio 1.5 DCi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916848 (16166) - SiroTka -

Več podobnih tem