» »

Vračilo ali zamenjava izdelka brez napake

Vračilo ali zamenjava izdelka brez napake

1
2
»

Zheegec ::

Super, če so ti crknili pred 15-dnevnim rokom po nakupu, pa si jim napisal, da jih boš vrnil, oni pa tebi nazaj, da ni pravne podlage za vračilo gotovine, jim lepo napiši da zahtevaš gotovino ali pa jih boš prijavil Zavodu za varstvo potrošnikov, ker je bil ta njihov mejl v nasprotju z zakonom o varstvu potrošnikov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

>>><<< ::

Pred tem, ko so mi crknili sem jim sporočil, da jih bom vrnil, po mailu in imam potrdilo. Sporočilo je pa napisal sam direktor...

Glede na to, da sem jim sporočil za vračilo in sedaj ko sem dobil rame nazaj (preteklo 15 dni, ko bi jih moral vrniti) še lahko dobim denar nazaj ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Zheegec ::

Ne štekam te čisto - če si jim sporočil, da boš ram vrnil 15 dni ali manj po datumu, kateri je napisan na prvotnem računu za prvi ram, potem imaš pravico do vrnitve celotne kupnine.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

>>><<< ::

Da, spročil sem jim, sedaj me samo zanima kako je s petnajstimi dnevi v katerih bi jaz moral ta izdelek vrniti?

Snegec ::

Da, spročil sem jim, sedaj me samo zanima kako je s petnajstimi dnevi v katerih bi jaz moral ta izdelek vrniti?


če si jim pomnilniški modul vrnil v 15ih dneh od datume prevzema potem si upravičen do vračila. Tisto tvoje obvestilo, katerega so ti poslali je brezpredmetno, če si poslal ram nazaj po preteku 15dnevnega roka.

Ja, lahko se greš kregat na ZVP, da so te zavedli z napačnimi informacijami.

Torej. Še enkrat vprašanje.

Si poslal ram nazaj v roku 15koledarskih dni od datuma prejema?
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

>>><<< ::

Ja sem.

>>><<< ::

Nazaj sem dobil sporočilo, da elektronska pošta ni dokument in bi moral glede vračila sporočiti po pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Snegec ::

To je do neke mere res. Če pošlješ dopis po pošti, so ti dolžni 8dni po prejemu tvojega uradnega dopisa PISNO odgovoriti. Kako je pa vezanost na elektronska sporočila ti bo pa morda kdo drug odgovoril.

Edit: Čeprav bi moralo zadostovati, da si v roku 15ih dni vrnil kupljen artikel na njihov naslov (najverjtneje je bila priložena tudi kakšna razlaga, ki bi se lahko tretirala za uradni dopis).
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

>>><<< ::

30 evrov res ni nek denar in odločil sem se, da ram prodam.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrnitev izdelka, varstvo potrošnikov

Oddelek: Loža
346817 (6061) K0K0
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322706 (14088) RejZoR
»

Povsem nov laptop.. na servisu že več kot 1 mesec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887060 (5650) Zheegec
»

Big Bang vračilo/menjava artikla

Oddelek: Kaj kupiti
497757 (6079) marestrnad
»

Mrtev pixel pri novem računalniku.....

Oddelek: Pomoč in nasveti
152387 (2034) Zheegec

Več podobnih tem