» »

Paket iz ZDA - koliko bi me prišlo v resnici :)

Paket iz ZDA - koliko bi me prišlo v resnici :)

martincek1 ::

Iz ZDA imam namen naročiti neke majice kot darilo in skupna teža naj bi bila tam 2,5 kg, vrednost pa 85€. Zdej me pa zanima kolk bi vse to skupaj pršlo, ker shipping bi bil free, ampak pridejo pa pol še carina pa davk pa to ampak ne vem lih kolk prbližn bi vse to na konc stalo..

lp

Poldi112 ::

Davek je 20, carina pa ne vem. Za igrače cca 3%.

Kako to misliš kot darilo in zastonj pošiljanje. Če je oboje zastonj potem ni ničesar za plačat (davek in carina se plača na vrednost paketa + poštnino), samo to precej sumljivo izgleda stricom na carini.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SodVina ::

Carine do 120eur ni. Torej samo davek(20%). In to je to. Ce v/na paketu ne bo racuna, se zna zgoditi, da bos dobil sporocilo od carine, da poslji racun ali povezavo na stran, kjer si stvar kupil.

Ker na "gift" fore cariniki ne palijo vec.

lp,
SodVina

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

martincek1 ::

Ne, tud na paketu verjetno nebo pisalo gift.. tako da normalen paket.

Torej če naročim bo vse skupaj prišlo 85€ + 20% ?

bluefish ::

85€ + carina + davek

martincek1 ::

Carine do 120eur ni.
?

kpkp ::

Če si lahko sposodim temo...

Kako pa je s pošiljanje lastnih stvari?
Naprimer če se preseliš v Slovenijo iz ZDA (ali kje drugje)... Kako je potem z pošiljanjem lastnega imetja (oblačila in podobna krama)?

connel ::

Brez carine in brez davka, lahko si pošlješ cel kontejner robe pa ne boš nič plačal razen približno 1500$ za kontejner. Pri paketih podobno, samo poštnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

SodVina ::

Carine do 120eur ni.
?

Pardon. Carine ni do 150€. Davka ni do 22€

Torej v doticnem primeru 85€ + DDV = 102€

lp,
SodVina

kpkp ::

Sem noob na tem področju...

Kako carina loči med lastnimi stvarmi in pač "darilom" prijatelja?

Good Guy ::

Sem noob na tem področju...

Kako carina loči med lastnimi stvarmi in pač "darilom" prijatelja?


odprejo ane...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Calligula ::

Tudi na postnino ti bodo davek racunali. Skratka tudi za storitev. Poskrbi, da dobis po airmailu ali pa kaj takega in ne paketna dostava pa bos se najboljse cez prisel.

Daliborg ::

Če si lahko sposodim temo...

Kako pa je s pošiljanje lastnih stvari?
Naprimer če se preseliš v Slovenijo iz ZDA (ali kje drugje)... Kako je potem z pošiljanjem lastnega imetja (oblačila in podobna krama)?


Ta postopek se izvaja na podlagi "izjave" po določenih členih oprostitve dajatev. Kar bos potreboval je spisek stvari kateri so v paketu, kopijo osebnega dokumenta in kratko izjavo da so to tvoje osebne stvari katero lahko ze na seznam dopises. Vendar pa bos kljub temu potreboval špediterja da vse to pripravi in odda carini( ker ti najverjetneje nimas licence za opravljanje carinskih postopkov ).

Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

krneki0001 ::

K vrednosti paketa prištejte še poštnino, potem pa na vse skupaj carino in nato davek. Če carine ni potem ostaneta samo cena paketa in poštnina ter na to dvoje skupaj še davek.

Cene če se zaračuna tudi carina se ponavadi kar najlažje zračunajo po ključu USD = EUR+ 20%

Torej če je cena recimo 200 dolarjev, te bo v končni fazi prišlo 240 eurov s poštnino, carino in davkom.

kokalj ::

to je že kar stara tema mene pa zanima če mi mgoče zna gdo odgovortit na uprašanje kok bi me pršli nike air max 2 para k je brez poštnine usega u ameriki 92 eurov kok bi me pršlo s carino ddv in poštnino

LuGi ::

Jeez..100x premleto.. do 150EUR ni carine.. doplacal bos samo davek 20% in nekaj drobiza prb 5 eur za "skladiscenje"

T0RN4D0 ::

(92+ poštnina (vprašaj prodajalca)) * 1.2 + 4.5EUR.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

JanaXoXo ::

Shipment TypePriority Mail Express International™
DestinationLJUBLJANA 1003
Mark as
Notify
Sourceweb
Order ID
Customer Name
Note
Dec 12, 2013
04:46 pm

Processed Through Sort Facility
ISC NEW YORK NY(USPS)
The shipment is in transit to its destination.

Zanima pa me, če je pošiljka že na poti v Slovenijo, al je še vedno zadržana na pošti v ZDA in še ni šla čez carino? Mogoče kdo ve kako je s tem?

koyotee ::

Piše da je pošiljka v tranzitu, ni to jasno? Dejansko pa ne veš ali je res že na poti, ali leži v kakem skladišču.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

JanaXoXo ::

kaj teb ni jasno? mene sam zanima ce je posilja sla cez amerisko carino, nc druzga..

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: JanaXoXo ()

St235 ::

ja, zdaj mora pa še čez uzbekistansko, perujsko in armensko carino...

Ameriška carina nima nič z izhodnimi paketi. Carinski postopek bodo opravili slovenski cariniki ko pride v Slovenijo.

koyotee ::

JanaXoXo je izjavil:

kaj teb ni jasno? mene sam zanima ce je posilja sla cez amerisko carino, nc druzga..

Men je jasno, očitno le tebi ni ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

JanaXoXo ::

no no, nesramni pa ne bomo. Dejansko je to prvic, ko sem neki narocila iz tujine in se pac ne razumem v te stvari.
lp

St235 ::

predlagam, da se naučiš brat, ker je vsaj 10 tem o temu že odprtih in so v njih vse informacije. Če pa si pismena je pa izjemno nesramno od tebe, da si nisi tega pogledala.

alexa-lol ::

ko bo stvar prišla v Evropo bo pisalo da je kje v Bristolu, Londonu v neki sortirnici. Potem bo verjetno šlo v Nemčijo nato Avstrijo in potem Slovenijo. Potem boš dobil pošto za plačilo carine. Tako je bilo ko sem jaz nazadnje naročal kaj iz Amerike.

Imel sem to nesrečo da na paketu ni pisala vrednost in zato so mi zaračunali davek 20% glede na nek generičen izdelek te teže, in ko vse skupaj sešteješ sem plačal več kot bi tu če bi ta izdelek tukaj ponujali seveda.

LitralSM ::

St235 je izjavil:

predlagam, da se naučiš brat, ker je vsaj 10 tem o temu že odprtih in so v njih vse informacije. Če pa si pismena je pa izjemno nesramno od tebe, da si nisi tega pogledala.

Nimamo nobenega FAQuja za nobeno stvar tle na ST in zato imamo takšne teme kot imamo. Prebrat 200 postov od katerih je 50 smiselnih in le 10 s potrebno informacijo ni ravno enako produktivno izkoriščen čas.

alexa-lol ::

Res je, ubistvu bi morali ljudi spodbujati da sprašujejo enaka vprašanja ampak z različnimi besedami, ker potem ko to Google indksira se ta niz besed shrani v njegovem centru. No in če en človek vtipka to v Google je večja verjetnost da bo našel neko stvar če je opisana na več načinov.

JanaXoXo ::

Saj zato sem tud sprasevala ce je slo cez carino, ker mi na trackingu nikjer ne pise, da bi naj posiljka prspela v evropo in me ze pocenja pocas skrbet. @alexa-lol kok casa pa si cakal na posiljko? ker men so rekli, da bo posiljka tle od 3-5 delovnih dneh, glede na to da sem narocila preko priority mail express international..ampak ocitno tud od tega ni nc. Kakor kol ze, hvala vam za odgovor.

St235 ::

LitralSM je izjavil:

St235 je izjavil:

predlagam, da se naučiš brat, ker je vsaj 10 tem o temu že odprtih in so v njih vse informacije. Če pa si pismena je pa izjemno nesramno od tebe, da si nisi tega pogledala.

Nimamo nobenega FAQuja za nobeno stvar tle na ST in zato imamo takšne teme kot imamo. Prebrat 200 postov od katerih je 50 smiselnih in le 10 s potrebno informacijo ni ravno enako produktivno izkoriščen čas.


ker funkcija iskanje presega psihomotorične sposobnosti povprečne spužve, ki sestavljajo večino uporabnikov foruma?

vorantz ::

St235 je izjavil:

LitralSM je izjavil:

St235 je izjavil:

predlagam, da se nauÄiĹĄ brat, ker je vsaj 10 tem o temu Ĺže odprtih in so v njih vse informacije. Äe pa si pismena je pa izjemno nesramno od tebe, da si nisi tega pogledala.

Nimamo nobenega FAQuja za nobeno stvar tle na ST in zato imamo takĹĄne teme kot imamo. Prebrat 200 postov od katerih je 50 smiselnih in le 10 s potrebno informacijo ni ravno enako produktivno izkoriĹĄÄen Äas.


ker funkcija iskanje presega psihomotoriÄne sposobnosti povpreÄne spuĹžve, ki sestavljajo veÄino uporabnikov foruma?

neuporabno funkcijo iskanje uporabljajo ljudje s samomoeilskimi zeljami
kar pa je tudi bilo dovoljkrat predebatirano
sej bi ti poiskal par postov pa dvomim, da jih bo iskanje sposobno najdet :>

alexa-lol ::

Zakaj se ne implemntira google search na strani in je.


@jana: Takrat ko sem jaz naročil sem čakal 2-3 tedne, samo je bil paket 3kg, ne pismo, poleg tega je bila navadna pošta. Po vsej verjetnosti je nekje na ladji sredi oceana.

Pa še to: "priority mail express international" https://www.usps.com/ship/priority-mail...
Na strani piše 3-5 dni za ".. many major markets. Average number of days may vary based upon origin and destination."

Načeloma naj bi v toliko dneh pošiljka prišla vsaj do enega večjega vozlišča v Evropi, recimo v Veliki Britaniji ali Nemčiji. Ko pride tja traja še 2-3 dni da pride do Slovenije, potem pa še 1 dan da v Sloveniji razpošljejo okoli.

Če je bila 12. Decembra v New Yorku, bi načeloma pošiljka že morala priti do Evrope. Objavi če bo kaj novega v zvezi z lokacijo paketa.


offtopic:
Sem pa bil enkrat pozitivno presenečen ko sem nekaj naročil iz Velike Britanije za cca. 100 funtov. Zraven sem dobil UPS express mail in pošiljko sem dobil na dom v manj kot 24h. Naročil sem ob 11:30 dopoldne, pošiljko dobil 11:20 naslednji dan.

JanaXoXo ::

Dec 23, 2013
02:50 pm

Customs Clearance
SLOVENIA
Dec 23, 2013
02:50 pm

Processed Through Sort Facility
SLOVENIA
Dec 12, 2013
04:46 pm

Processed Through Sort Facility
ISC NEW YORK NY(USPS)
Dec 12, 2013
04:45 pm

Arrived at Sort Facility
ISC NEW YORK NY(USPS)

evo pa je le prispelo.. koncnooo =)) sam cudn da vmes ni bilo nobenih podatkov, kr direkt iz NY v Slovenijo=)

hdsdwn ::

Alo fantje. V Ameriki je kolega zame kupil dvoje parov tenisk, zdaj pa se je zataknilo pri pošiljanju paketa k nam v Slovenijo.

Kaj je najbolj ugodna varianta? Povprašal je na usps in so odgovorili z absurdno ceno. Ne poznam pa nikogar, ki bi v kratkem potoval tja in nazaj.

Vice ::

Zataknilo pri pošiljanju v kakšnem smislu? Ne pošiljajo v SLO? Pozanimaj se pri storitvah ala
www.myus.com
ipsparcel.com
borderlinx.com
shopusa.com

itd....

hdsdwn ::

Zataknilo tako, da sem jaz teniske kupil in za dostavo izbral njegov naslov. On je potem šel na UPS in jih mislil poslati v paketu do Slovenije in so mu rekli neko absurdno cifro par sto dolarjev.

Katera dostavna pošta je najbolj ugodna za pošiljanje paketa, v katerega spraviš dva para tenisk iz ZDA v SLO?

Alamar ::

Če je skupna teža pod 1.8kg, ti je najceneje USPS First-Class International. Tam nekje okrog 25 dolarjev bi moralo biti, če jih vrže ven iz škatel in je potem teža paketa dober kilogram.
S škatlami vred pa mora poslat kot First-Class Package International, kar je pa že precej dražje. Vse ostale vrste pošiljanja pa so absurdno drage.

Ker gre za pošiljko iz ZDA, je velika verjetnost, da ti bodo paket na carinski pošti ustavili. Tako, da prištej še 22% DDV na vrednost copat+poštnine ter manipulativne stroške.

Skratka ne splača se naročat obutve izven EU.

Vice ::

hdsdwn je izjavil:

Zataknilo tako, da sem jaz teniske kupil in za dostavo izbral njegov naslov. On je potem šel na UPS in jih mislil poslati v paketu do Slovenije in so mu rekli neko absurdno cifro par sto dolarjev.

Katera dostavna pošta je najbolj ugodna za pošiljanje paketa, v katerega spraviš dva para tenisk iz ZDA v SLO?


Imaš pa res smisel za humor.

hdsdwn ::

Alamar je izjavil:

Če je skupna teža pod 1.8kg, ti je najceneje USPS First-Class International. Tam nekje okrog 25 dolarjev bi moralo biti, če jih vrže ven iz škatel in je potem teža paketa dober kilogram.
S škatlami vred pa mora poslat kot First-Class Package International, kar je pa že precej dražje. Vse ostale vrste pošiljanja pa so absurdno drage.

Ker gre za pošiljko iz ZDA, je velika verjetnost, da ti bodo paket na carinski pošti ustavili. Tako, da prištej še 22% DDV na vrednost copat+poštnine ter manipulativne stroške.

Skratka ne splača se naročat obutve izven EU.


Hvala za nasvet, bomo ubrali predlagano varianto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311600 (3344) opeter
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567100755 (45302) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093528 (70393) Tilen
»

Pošiljanje paketa iz Amerike v SLO

Oddelek: Loža
408718 (7904) borutz

Več podobnih tem