» »

Kateri kemični svinčnik/pisalo uporabljate?

Kateri kemični svinčnik/pisalo uporabljate?

negotiator ::

Dolga leta sem vztrajal z raznimi promocijskimi svinčniki, ki ne zdržijo prav dolgo, pa tudi občutek pri pisanju ni ne vem kaj...

Danes sem se za štos odločil kupiti "Pilot G-2", za 3€ - normalno ne bi niti pod razno dal toliko za svinčnik ampak mi nikakor ni žal, da sem ga kupil - je čista razlika, v primerjavi z običajnimi svinčniki. Čez papir teče gladko in tudi oprijem v roki je dober. Oblika je super - ni moteč za držat. Sled pri pisanju je enakomerna, brez prekinitev. Se pa malo dlje suši, kot navaden kemični - to so pa pač pisala z gelom - vendar občutek pri pisanju z lahkoto odtehta to slabost - ki mimogrede niti ni tako "slaba", vsaj dokler z roko ne razmažeš napisanega... Tako da ja, definitivno priporočam - ko se izrabi, bom definitivno kupil nov vložek/komplet vložkov...

Katero pisalo je pa vam "pri srcu"?

LP
All easy problems have already been solved.

tony1 ::

Navadni svinčnik. To je to.

m0LN4r ::

Jaz ze celo zivljenje samo reklamne uporabljam. Enkrat sm enga kupil, pa sem ga nekje zgubil.
Dobre firme majo tudi vcasih zelo dobre reklamne. Taksne zbiram, ostale mecem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Matevz96 ::

Tudi sam uporabljam G2, če bi rad da se malo hitreje suši kupi debelino 05, sicer je malo slabši za pisanje kot 07 vendar se hiteje posuši + piše tanjše kar je priročno če imaš bolj majhno pisavo saj je rezultat bolj razločno besedilo.
#hooldthedoor

tomy5 ::

Spodobne firme majo zelo dobre reklamne, tiste ki jih podarijo osebno. Bolj kot karkoli pod 5€
Tist k pa na kile šenkujejo pa na polovici papirjev itak sploh ne piše.

Aston_11 ::

 Pilot

Pilot

negotiator ::

tomy5 je izjavil:

Spodobne firme majo zelo dobre reklamne, tiste ki jih podarijo osebno. Bolj kot karkoli pod 5€
Tist k pa na kile šenkujejo pa na polovici papirjev itak sploh ne piše.


Sem imel kulije že od kar nekaj spodobnih firm, tudi tujih, pa še nisem naletel na tak svinčnik - je pa res, da nekateri res bolje pišejo od nekaterih drugih - ampak do sedaj še nisem imel nič reklamnega v stilu "G-2", kaj šele boljšega.
All easy problems have already been solved.

bluefish ::

Ja, če pišem s kemikom, je to večinoma G-2 05.

Sicer mi je zaradi tanke linije zanimiv tudi G-TEC-C4, ampak se mi pogosto zasuši konica (kak predlog, kako rešiti tak kemik?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

harvey ::

Sem imel kulije že od kar nekaj spodobnih firm, tudi tujih, pa še nisem naletel na tak svinčnik

Navadno od farmacevtskih firm reklamna pisala ne razočarajo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

negotiator ::

Matevz96 je izjavil:

Tudi sam uporabljam G2, če bi rad da se malo hitreje suši kupi debelino 05, sicer je malo slabši za pisanje kot 07 vendar se hiteje posuši + piše tanjše kar je priročno če imaš bolj majhno pisavo saj je rezultat bolj razločno besedilo.


Sem se ravno odločal med 0.5 in 0.7, pa sem vzel slednjega, ker je bolje pisal in imeli so ga "z vzmetjo", 0.5 je bil pa s pokrovčkom. No, če že, pa lahko še vedno kupim vložke 0.5.

harvey je izjavil:

Sem imel kulije že od kar nekaj spodobnih firm, tudi tujih, pa še nisem naletel na tak svinčnik

Navadno od farmacevtskih firm reklamna pisala ne razočarajo.


Mislim, da sem tudi to že imel (od leka, če se ne motim), se pa žal ne spomnim, kakšna je bila kvaliteta.

bluefish je izjavil:

Ja, če pišem s kemikom, je to večinoma G-2 05.

Sicer mi je zaradi tanke linije zanimiv tudi G-TEC-C4, ampak se mi pogosto zasuši konica (kak predlog, kako rešiti tak kemik?).



Nekaj sem bral, da so gel črnila zmešana z vodo, tako da bi ga mogoče lahko z vodo spet "oživil"? Mogoče, če bi po mokrem papirju nekajkrat potegnil.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

zasušen kuli se lahko reši z vžigalnikom, tako da segrejemo konico. Vsaj tako sem videl na internetu. Drugače pa edini osebno najboljši kemik je PILOT BPS-135M matic.

Ga uporabljam v delavnici.. edini ki te ne razočara, čip šit ne piše nikjer razen po papirju in pa še polomi se plastika okrog konice...

kuglvinkl ::

Pilot V5 grip že kar nekaj let.
Your focus determines your reallity

Poldi112 ::

Pilot supergrip F, isto že kar nekaj let.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

GrimReaper ::

Nisem ravno popolni frik na pisala, ampak malo več kot povprečnemu človeku mi pa pomenijo.

1. Pilot G-2 07
vpojnost - se ne vpija
preskakuje - ne
lahkostnost pisanja - zelo lahko
Par let sem imel enega rdečega, ki je bil odličen. Potem sem kupil 2 modra, ki pa preveč prekinjata.
Pa to sem tudi pri Staedtler 317 (M) flomastrih opazil, da lahko dobiš tudi zanič saržo, tako da grem danes ponovno v nakup obojih.

2. Pentel Energel BL77-C
vpojnost - malo
preskakuje - ne
lahkostnost pisanja - zelo lahko
Na kratko, odlično pisalo, moja izbira številka 1. Prejšnji mi je edino nagajal, da je konica hodila noter, ker se je razrahljal plastični del na koncu.

3. Pilot V-Ball RT 07
Slabši kot Pentel Energel, eden mi je začel močno prekinjat, nov pa prekinja sem pa tja.

Navadnih kemičnih ne maram, ker puščajo za sabo packe, potem moram pa konico brisat s papirjem. Pilot Super Grip F je že en takih, ki mi je s tem popolnoma načel živce.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RobertDev ::

Aston_11 je izjavil:

 Pilot

Pilot



Tole je pa bila nočna mora v šoli. Sicer pa karkoli samo, da ima gumo.

zee ::

Schaeffer kemicni svincnik iz sedemdesetih let. Izredno lepo pise in izgleda (dobil kot darilo, nalivnik iz kompleta je imel tezave s konico :'( ).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tonebalone ::

ikona Parker Jotter

Zgodovina sprememb…

c0ck4m0u53 ::

Pilot Acroball (F)
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

radmannsdorf ::

Pentel Energel, made in japan, dobiš ga v vsaki bolje založeni knjigarni.
https://www.dzs.si/artikel/C2923923++++...

b4d ::

Ne vem ce bi sploh omenjal Parkerjevega nalivnika in Rotringovega tehnicnega, ce OP komaj 3 eur da za kvalitetno pisalo :D
b4d.sablun.org

darkolord ::

 Sakura Micron Fine Line

Sakura Micron Fine Line



 Mitsubishi Uni Pin

Mitsubishi Uni Pin

kuglvinkl ::

darko, men to zgleda bolj kot flomaster?
Your focus determines your reallity

darkolord ::

V bistvu je, ja. Ful mi je všeč, ker je čisto direkten stik med črnilom in papirjem - ne drgneš s kovino ob papir, pa tudi ne drsi kar nekam po svoje.

Ful lepše pišem z njimi.

borisk ::

podobna zadeva je tudi Staedler pigment liner, pa tudi faber castel ima alternativo. so zelo fajne zadeve za risanje skic in podobno, v osnovi je to kao tuš (starejši strojniki boste poznali)

TwingoLove ::

Sam večinoma uporabljam Pilotova pisala. Nekako so mi najboljša za hitre zapiske in vaje na faksu. (Pilot G2 07, Hi-tecpoint V5 RT in V ball grip 05)
Kot freaku ki je včasih zbiral kulice pa sta se mi tudi najbolj dopadli dve, kateri vizualno nista nič posebnega. Senator (unknown model 2866) in kot je že omenil @tonebalone Parker Jotter.

Jerry000 ::

Uporabljam prvega k mi pade pod roke. Ne pišem veliko, ko je treba kaj skicirat samo

Sergio ::

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

onitam ::

Pentelov Energel, ker se posuši veliko prej kot kateri drugi gel kemični. Samo je zelo hitro prazen, pa poceni tudi ni.

Od reklamnih glej znamko Prodir. Zelo, in res zelo, dobri kemični, ki odlično drsi in se hitro suši. Pa drži že celo večnost. Imam jih skupaj 7, vendar tu pa tam kateri ni tako dober, čeprav imajo vsi isti vložek. Dobiš jih od večjih firm. Sam sem jih dobil na sejmu.
Tu pa tam dobiš še kakšnega dobrega od drugega proizvajalca.

Če ni kemični, potem je pa sigurno 0.7 tehnični svinčnik trdote B.

Edit: Sam imam doma tudi parkerja, vendar ni nič posebnega. Njihov nalivnik (ni bil poceni) pa je kaj kmalu ustavil pisati.
bleh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()

kuglvinkl ::

darkolord je izjavil:

V bistvu je, ja. Ful mi je všeč, ker je čisto direkten stik med črnilom in papirjem - ne drgneš s kovino ob papir, pa tudi ne drsi kar nekam po svoje.

Ful lepše pišem z njimi.


Po moje se nekoliko počasneje piše z njim, stvar navade. Meni je važno tudi, da ne gre čez moleskinov papir.
Your focus determines your reallity

negotiator ::

b4d je izjavil:

Ne vem ce bi sploh omenjal Parkerjevega nalivnika in Rotringovega tehnicnega, ce OP komaj 3 eur da za kvalitetno pisalo :D


Ja, nalivnik se mi zdi čisto druga stvar in bi zanj bil definitivno pripravljen odšteti več, kot za kuli. Lahko pa, da je samo moj pogled na te stvari nenavaden. Nalivnik je nekaj čisto drugega. Kuli se mi pa zdi kot nekaj, kar se izdeluje v velikih količinah, za majhno ceno in bi moral bit poceni - ravno zato sem rekel, da normalno ne bi dal toliko za svinčnik, oz. ga sploh ne bi kupil, pa tudi, če je manj, kot 1€.
All easy problems have already been solved.

Smurf ::

Od faksa naprej ne pisem ravno dosti tako, da mi je sedaj precej vseeno (tisto kar mi da firma). V casu faksa sem pa najvec uporabljal pilot-ove kulije.

next3steps ::

negotiator je izjavil:

b4d je izjavil:

Ne vem ce bi sploh omenjal Parkerjevega nalivnika in Rotringovega tehnicnega, ce OP komaj 3 eur da za kvalitetno pisalo :D


Ja, nalivnik se mi zdi čisto druga stvar in bi zanj bil definitivno pripravljen odšteti več, kot za kuli. Lahko pa, da je samo moj pogled na te stvari nenavaden. Nalivnik je nekaj čisto drugega. Kuli se mi pa zdi kot nekaj, kar se izdeluje v velikih količinah, za majhno ceno in bi moral bit poceni - ravno zato sem rekel, da normalno ne bi dal toliko za svinčnik, oz. ga sploh ne bi kupil, pa tudi, če je manj, kot 1€.

Saj če te matra cena, najdeš tu ponavadi kaj znižanega.
https://www.massdrop.com/
:))

negotiator ::

next3steps je izjavil:

negotiator je izjavil:

b4d je izjavil:

Ne vem ce bi sploh omenjal Parkerjevega nalivnika in Rotringovega tehnicnega, ce OP komaj 3 eur da za kvalitetno pisalo :D


Ja, nalivnik se mi zdi čisto druga stvar in bi zanj bil definitivno pripravljen odšteti več, kot za kuli. Lahko pa, da je samo moj pogled na te stvari nenavaden. Nalivnik je nekaj čisto drugega. Kuli se mi pa zdi kot nekaj, kar se izdeluje v velikih količinah, za majhno ceno in bi moral bit poceni - ravno zato sem rekel, da normalno ne bi dal toliko za svinčnik, oz. ga sploh ne bi kupil, pa tudi, če je manj, kot 1€.

Saj če te matra cena, najdeš tu ponavadi kaj znižanega.
https://www.massdrop.com/
:))


Ne matra me sama cena ampak izdelek, ki ga za to ceno dobim. Če bi bil nek "pen freak", ne rečem ampak meni je karkoli nad 0€ veliko za svinčnik, saj ponavadi kar reklamne uporabljam.
All easy problems have already been solved.

next3steps ::

Ja lej, premium se plača. Z 5 krat boljši izdelek imaš 50 kratno ceno. Saj menda, če z njimi pišeš dokumente vredne par deset/sto jurčkov, pol nabava tega ni problem.

Daliborg ::

tonebalone je izjavil:

ikona Parker Jotter


11let je ta v mojih rokah, zamenjal le 3 v 11letih, če izvzamem menjave minc.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

čuhalev ::

Pilot V ball 0.5, Rotring Tikky in Staedtler Noris. 8-)

Reklamni kuliji so sama sitnost.

issak ::

Tistega ki ga v firmi kupijo :D
Pilot Supergrip. je bolj običajen 'kuli' kot G2, ampak je zelo dober.

nekaj takega.

Za časa faksa sem pa večinoma uporabljal navaden ali tehnični svinčnik in radirko.

V gimnaziji sem bil pa tudi jaz navdušen nad Pilot G2, ampak se predolgo suši in sem ga pacal po papirju. Je pa kot nalivnik.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

GrimReaper ::

Jaz se pa ne zadovoljim tako hitro s tistim kar kupijo v firmi.
Kemike smo še dobili Pentel Kachiri, flomastre pa kar ene STA, kitajska kopija Staedtler. Drugače ne bi bil tak problem, ampak so namesto M in navadnega debelega samo S, debeli pa v prirezani obliki, kot podčrtovalec.
To smo dobili od DZS, ne vem kako lahko prodajajo to sranje.
Potem sem moral pa že lansko leto sam kupit Staedtler 317 (M) in 352 (debel), ampak 317 res preveč bledo pišeta, tako da bom letos moral spet sam kupovat, kar bi mi morala firma zagotovit. Saj šefu sem omenil, ampak vprašanje če bom kaj dobil.

Potem v avtu kjer je pomembno da piše tudi v nizkih temperaturah, se mi pa zdi da je gel še najboljši, imam Pilot G2. Na začetku sem imel kemične svinčnike, ampak res izgubiš živce.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

DOOM_er ::

Muji 0.38
Robots will steal your job. But that's OK

[D]emon ::

Za hitre ceckarije: random kuli/svincnik.
Za pisanje: nalivnik/kaligrafski nalivnik.
Za tehnicne risbe: Rotring 0.1mm.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Buljan ::

Montblanc za posebne priložnosti, pa tudi za vsak dan...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nalivnega peresa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5723383 (11230) Cruz
»

Nakup nalivnega peresa

Oddelek: Kaj kupiti
192454 (2012) [D]emon
»

Kvaliteten tehnični svinčnik

Oddelek: Loža
278524 (6615) blues1
»

S čim pišete?

Oddelek: Loža
437289 (5871) borisk
»

Dobro pisalo

Oddelek: Loža
214088 (3487) pingec

Več podobnih tem