» »

Pošiljanje paketa iz Amerike v SLO

Pošiljanje paketa iz Amerike v SLO

gigaherz ::

Meni zanima koliko stane pošiljanje paketa iz ZDA v SLO (približno). Koliko potrebuje paketu da pride do SLO (približno). Koliko moraš plačat carino (približno). Odgovori naj bodo, kakor sem napisal, približni.
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

Microsoft ::

9$, 12-18 dni, 1600SIT carina, knjiga, Amazon.com.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Avenger ::

KLIK!

Enkrat sem po prisili (ker druge opcije kao niso poznal) moral vzet express. Tretji dan je bla stvar na Brniku, ampak so naši vlri pobalini zamučkali in sem čakal še nekaj krepkih dni....
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Senitel ::

Itak... Če gre express (UPS, FedEx,...) potem potrebuje iz ZDA do Brnika manj, kot iz Brnika do tebe... :\ Nevem sicer kako je s tem sedaj ko smo v EU? Za ZDA verjetno isto...

gigaherz ::

Ne razumem. Od mame pol-brat bi mi poslal 2 iPod-a, torej paket v vrednosti 600$. Koliko bi me (ga) približno stalo vseskupaj, da bi paket prišel v SLO?
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

Microsoft ::

Jaoo. Ja najboljs, da gres v ZDA, tam kjer mas pol-brata, pa vprasas, kolko te pride posiljka, ce jo posljes iz tam v Slovenijo. Potem pa gres domov in klices brata, da mu poves, kolko to stane.

Pismo, pa sej lahka gre tvoj brat do prve poste, pa vprasa. Pa cena vsebine nima veze, gre se za velikost in tezo posiljke.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

> Pa cena vsebine nima veze

Tudi ima. Na carini.

gigaherz ::

Ni moj pol-brat, ampak mamin, in mene samo zanima, koliko bi me stalo, da mi pošlje ta paket, saj nisem bi še nikoli v kontaktu z njim in nebi rad nepotrebno rabil impulze, saj je klic v Ameriko drag.
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

Phoebus ::

če ti on pošle ni tok drago. Če bi poslal iz štacune pa bi blo drago zarad carine.

LapD ::

use MSN or smthin zastonj niso nc drazji impluzi v ameriko :D

Sergio ::

Phoebus? _Vse_ pošiljke se carinirajo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

gigaherz ::

Kako pa se zaračuna carina?
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

lopov ::

Hehe ... v petek je sel kolega za 2 leti na studij. Resno racunam, da bo kaj "pomagal".

Sem pa slisal, da se je precej tesko dogovoriti, da nekdo (recimo jaz) placa s svojo kartico in posljejo robo na nek ameriski naslov -- lahko to kdo potrdi?

Drugace ze vec let "sodelujem" z Amazon in ni bilo nikoli problemov (hej, celo PayPal sem uporabljal, preden so nas "skenslal"!), pa tudi cene so iz ZDA se vedno bile nizje kot ce bi kupil pri nas ali pa pri kaksni evropski fransizi (amazon.de, co.uk in podobno) in to s takso in postnino vred.

Edino eno mi ni jasno -- povecini narocam knjige in ponavadi moram doplacati, vcasih pa samo dobim paket in ni treba nic -- kje je fora? Se kdo na carini obcasno odloci in spusti nekaj paketov? Se kdo s taksno izkusnjo?

Prilagam link, ki je bil nekoc ze objavljen v eni temi -- carina in uvoz preko poste:
http://carina.gov.si/slov/uvoz_posta.htm

Zal nimam pojma kako je, ce se dobi zadevo preko kaksne paketne sluzbe. So mi pa namignili, da se je ne veliko treba izogibati DHL (pocasni, so ze izgubili stvari in naj bi bili dragi) in je bolje uporabiti UPS. Ampak -- to so govorice in ne moje izkusnje!

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Bannockburn. ::

Blago sem dobil v devetih dneh, poštnina je bila 5-6 dolarjev, teža okrog 800 gramov.

Tarzan ::

Carine ni na hardware, iz Freemonta v Kaliforniji prihaja paket težak malo manj kot dva kilograma 9 dni, stane pa malenkost čez 25$. Seveda pošilja se pre USPS letalsko.

lopov ::

Srcno upam da je to res (Gf6800 ... here I come :)
USPS -- US Postal Service? Se pravi navadna letalska posiljka?

Hvala,
b.

Carine ni na hardware, iz Freemonta v Kaliforniji prihaja paket težak malo manj kot dva kilograma 9 dni, stane pa malenkost čez 25$. Seveda pošilja se pre USPS letalsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Senitel ::

Itak da je carina... In ni USPS ampak UPS ali pa US Post :D .

lopov ::

... In ni USPS ampak UPS ali pa US Post :D


Ja saj zato me zanima, ce se ni zatipkal -- je mislil UPS (paketna sluzba -- www.ups.com) ali USPS (posta -- www.usps.com)? Samo en S razlike, pa taka zmeda :)

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

PrimozR ::

USPS je US Postal Service.

d0rK ::

Torej ali je carina ali je ni na hardware?

Ker za davek znesek ne sme presegati 60 EUR kar bi se se dalo sfejkat, 45 je pa premal, ker bi mogu napisat da je paket vredn 8 dolarjeu kar bi blo pa sumljivo.

Za davek sem poklical na davcno upravo r.s.

Narocan, oz sem ze kupil preko ebaya Radeona 9800 Pro All in Wonder.

EDIT:

Jutr bom poklical na davcni urad in carinsko upravo ter izvedel tocne podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

OZZY ::

Čisto tako...

CARINE NA HARDWER NI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JE PA DDV KI ZNAŠA 20%.

Je pa dobro naslednje napisat...Da je pošiljka poslana brezplačno in da pošiljatelj plačuje to. Ker v nasprotnem se tudi poštnina šteje za osnovo za davek.
Go with the flow.

Tarzan ::

Kot sem rekel, nikjer se nisem zatipkal. USPS = United States Postal Service in je obična letalska pošta, zaradi česar je tudi tako poceni. Na kaj takega lahko v Sloveniji samo še čakamo ;( . V Ameriko nas pride cena letalske pošiljke enako kot da bi pošiljali v najbolj odročen pragost na Madagaskarju ;(( .
Če je varijanta daj kar sfejkan račun gor, kot so ti rekli, če ne pa včasih zaleže že samo soporočilo pošiljatelja, kaj vse je notri in cene. Meni na ta način še niso delali problemov, pa sem kar precej zadev dobil od tam.

Drugače pa odkar smo v EU še vedno pride možnost naročila iz Nemčije. Tam je davek samo 16%, cene pa so precej nižje kot pri nas. Vendar na žalost še vedno višje kot v Združenih Državah.

PS: preveri cene v kaki EU štacuni in tisto iz Amerike z vštetim davkom (20%) in poštnino. Se zna zgoditi, da te bi naročilo iz Nemčije koštalo enako oziroma še manj.
PS2: Poštnina iz Nemčije je ponavadi okrog 25€ (UPS ali DHL ti zadevo v okoli 5 dneh pripelje na dom)
PS3: je pa treba pri on-line nabavljanju iz Nemčije treba čakat, da presnete banke opravijo transakcijo, v mojem primeru je to trajalo debel TEDEN! Potem sem čakal še da so dobili v štacuni vse komponente in ko sem dobil paket, sem pogruntal, da sem čakal skoraj mesec dni.
PS4: Verjetno je pri nabavljanju iz ZDA isto, tako da se glede tega niti ni treba razburjati :D

SREČNO!

d0rK ::

Okej, torej carine ne bom meu na graficno kartico.

Kaksna je pa meja za davek? Enkrat sem ze klical na davcni urad pa so mi rekli da je meja 60 EUR. Nisem pa siguren. Ali je toliko?

Postnina znasa 48$ kar je ok. 39 EUR. Lahko napisem da je paket vreden 20 $ pa bom prisel se vedno cez brez davka.

Sem se kje ustel?

gigaherz ::

Torej to pomeni, da napišem, da je paket vreden 40$ in potem ne bo davka?
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

d0rK ::

Pazi, pristeje se se postnina.

Bannockburn. ::

Izogibaj se USPS-u, ker zna med pošiljanjem izgubiti predmete, vredne po pol milijona. Le kdo sedaj igra mojo nesojeno DK-1? :(

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

vsak paket naj bi se odprl in pogledal. zdej oni morajo tam gor tudi napisati kaj je notri ker gre paket v tujino. In če ni notri to kar je napisano imaš probleme.

Kartico pa tudi jaz ne bi brez zavarovanja pošiljke poslal v SLO, ker se lahko kdaj pa kdaj kaka pošiljka ''zgubi'' in potem si mrzl. Ostaneš brez kartice in brez denarja.

SAmo pri tem pa je nekaj. Če napišešš, da je zavarovanje 200 dolarjev boš plačač ddv na to vsoto. Ampak samo v primeru, da je notri tudi potrdilo, da je stvar dejansko tudi toliko vredna. Če tega ne bo boš moral dostavljat potrdilo.

Pač v vsakem primeru pa boš moral pokazati račun ali pa kaj podobnega ko pride paket na našo carino. Dvomim da ne bodo notri pogledali tudi če našišeš, da je vse skupaj z ptt vredno cc 65 eu.
Go with the flow.

d0rK ::

In kaj pa ce napisem da je graficna rabljena? :)

Jo tip deklarira kot darilo in napise da je rabljena ter jo ovrednoti na 20$.

EDIT:

Aha se neki sm vidu...

Kaj pa ce graficno prodajalec deklarira kot darila, napise da je rabljena, jo ovrednoti na 40$ obtem pa se napise da je on placal postnino? Al kako, da se nebi stela, namrec ce bi najdel nacin da se postnina nebi stela za ddv potem lahko napisem visjo ceno kartice kar bi bilo manj sumlivo...

Se kej to tega da narest?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

OZZY ::

To da je darilo se tko al tko deklarira. samo še vedno bo verjetno treba dostavit potrdilo o vrednosti. pa da je rabljeno naj se kar napiše. Če bojo paket odprli, kar je skoraj ziher potem boš moral neko potrdilo prinesti. Ponavadi se malo večji paketi odpirajo in pogledajo kaj je notri. In če ni prav deklarirano potem so težave. o vrednosti se pa da debatirat.

Ja še to.. V tistih 65 Eu je če je darilo je poštnina že všteta. Kar pomeni, da tudi če je darilo in je vrednost skupaj z ptt več kot 65 eu plačaš.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

d0rK ::

OZZY a bi se tebe dalo dobiti za par par minut na kksnem MSNju ali pa mIRCu da se tole pogovoriva, ker jutri bo tip najbrz ze poslal in bi mu rad poslal kaj tocno naj naredi da ne bom jz placu prevec davka, saj kot smo ze reklo na hardwer ni carine.

Namrec ne bo slo da bi napis da je rabljena saj sem kupil graficno kartico ki je se tovarnisko zapakirana...skupi z uno plasticno folijo, in jz nocm umu rect da tisto strga dol saj mi da to nek obcutek da je stvar res nova. Ce pa bojo na carini udprl stvar pa vidl da je se ta plasticna folija ukol zavita pa ne verjamm da bojo nasedl da je rabljena =).

Torej ce mas par minutk bi te prosu da sporocis pa da se mau bl pogovoriva saj zgleda da imas vec izkusenj s tem.

Lep pozdrav,

d0rK

OZZY ::

poglej ZS
Go with the flow.

gigaherz ::

Kaj pa, če bi rekel, da sploh ne delata >:D , in bi potem dal vn baterije; morda neumni cariniki to sploh nebi opazili :D .
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

Tilen ::

al pa prazne baterije not :) Ko da bi sli menjavat >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gigaherz ::

Tilen, that's a good idea. Drugače, a se splača plačat carino al ne, ker ne vem kolk se pošta izgublja.
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

Tilen ::

Splaca se itk da ne. Ker ce je ne placas prices ceneje skoz. ;) Sverc...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gigaherz ::

In potem se paket zgubi in sem v pizdi.
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

MEDENA ::

hm jaz bi si en napajalnik omislil iz zda....samo bi bil paket prevelik in sumljiv za kurce na brniku, a ne ?:P

gigaherz ::

Zakaj pa bi bil sumljiv?
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

MEDENA ::

ja duh kaj bom kurcom plačeval carino....napajalnik je nekje 100$, pa recimo kolega v zda zame kupi ....on prepakira in pošlje kot "gift" gor pa napiše vrednost 50$....

moram enkrat probat napajalnik ali pa kako matično ploščo :)

gigaherz ::

Ponavljam prej napisano vprašanje; a se da poslat stvar kot darilo in napisat da je 70% manj vredna?
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gigaherz ()

borutz ::

naceloma se da, je pa odvisno od paketa
sem ze kupil na ebayu cd za katerega sem moral dat 20.000 sit
pa je napisal da je gift pa vreden 1000 sit.rabljen cd.
carinik ne more vedeti.drugace je z drugo robo
vcasih gre cez vcasih pa pogledajo.
v vsakem primeru ti mora on poslati kot darilo pa naj napise da je pokvarjeno,...
pa vrednost do 30-40 dolarjev.
ko sem pred leti kupoval procesor mi carinik ga ni hotel poslati domov.cena 200 dolarjev
sem mu moral maile pokazat pa ebay stran predmeta ki sem ga dobil,da je videl koliko sem poslal gor.zadeva je cist preprosta:
Naredi se stran za ebay FAKE se vpise namesto prave cene 50 dolarjev,sprintas,pa pokazes cariniku. pa ne more on nic.lahko po glavi skace.pametni pa ne verjamem da so da bi sli gledat pa iskat po celi ebay bazi za koliko si kupil.jaz mislilm da bi bilo to izvedljivo.
sem se zdaj spomnil ko tole pisem :D .probajte
to velja samo za ebay.pri trgovinah(amazon) ne mores nic ker avtomatsko napisejo na paket ceno z postnino vred ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paket iz ZDA - koliko bi me prišlo v resnici :)

Oddelek: Loža
3713064 (4910) hdsdwn

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094041 (70906) Tilen
»

Posiljanje paketa iz ZDA v SLO

Oddelek: Loža
94466 (4190) Jan987
»

Prejeta pošiljka iz Amerike ( Dobil sporočilo iz Carinske pošte)

Oddelek: Kaj kupiti
244767 (3958) DominusSLO
»

Nakup tujina

Oddelek: Loža
112059 (1814) OZZY

Več podobnih tem