» »

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča in Zaresa

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča in Zaresa

««
5 / 12
»»

Ted ::

Za razliko od večine se mi samo dejstvo, da GG ni javnosti razkril svojega premoženjskega stanja ne zdi nič posebnega. Dokler ni kršil zakonodaje ni treba iz tega delati big deala. Res je, v volilni kampanji ki se je sukala okrog tajkunov in patrie bi to bil lep bombonček :) .
Če kdo meni, da je GG ravnal neetično in neverodostojno ga ne rabi volit. Moraliziranje je odveč.
Mah...

borchi ::

> Če kdo meni, da je GG ravnal neetično in neverodostojno ga ne rabi volit. Moraliziranje je odveč.

menim enako. lahko so razočarani tisti, ki so volili golobiča in zares, če pač mislijo, da mora politik vedno govoriti resnico in ne sme ničesar prikrivati...

ne razumem pa kaj boli recimo janševe jurišnike?
l'jga

Matako ::

EDIT:
Heh, a nima po svoje kaka LDS večji motiv za zajebati GGja - končno jim je razturil stranko, ne ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Seveda, oni in SD. ZAresovi volivci sigurno ne bodo prestopali k Janši.

O.

poweroff ::

Vseeno. Tip je lagal. Pod novo politiko razumem tudi več morale v politiki.
sudo poweroff

GLAVNI ::

"Torej ste lagali javnosti?"

"Ne vem, če lahko temu rečete laž, šlo je bolj za napako."


Tu sem se pa zvijal od smeha.:))

Matako ::

Vseeno. Tip je lagal. Pod novo politiko razumem tudi več morale v politiki.


Možno - čeprav rekel je, da ima samo eno delnico. Ultra ni delniška družba.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Utk ::

Vseeno. Tip je lagal. Pod novo politiko razumem tudi več morale v politiki.


Možno - čeprav rekel je, da ima samo eno delnico. Ultra ni delniška družba.

Preberi in potem govori.

kmetek ::

da ma golobič samo 3100€ bruto je spet laž. naj dajo plačilne liste na plan.

Matako ::

Heh, saj ga ne zagovarjam - v bistvu sem samo pričakoval, da bo tip povlekel kako šalo v stilu "a nismo govorili o delnicah" (Ultra SUM nima teorije, da pride na borzo sploh), samo je že sam pogruntal, da to ne vodi nikamor. Jp, ne bi bilo slabo, če bi sprejel kaj več kot verbalno odgovornost.
/\/\.K.

noraguta ::

Za razliko od večine se mi samo dejstvo, da GG ni javnosti razkril svojega premoženjskega stanja ne zdi nič posebnega. Dokler ni kršil zakonodaje ni treba iz tega delati big deala. Res je, v volilni kampanji ki se je sukala okrog tajkunov in patrie bi to bil lep bombonček :) .
Če kdo meni, da je GG ravnal neetično in neverodostojno ga ne rabi volit. Moraliziranje je odveč.

vse bi bilo vredu
če nebi bila posredi tale zgodba
http://www.finance.si/217926/Satelitsko...

katera se mi zdi precej bolj pereča kot utaja nekaj premoženja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

djordjevic ::

Mnja, samo tu se potem tudi postavlja vprašanje, ali zaradi nekdanje zaposlitve (in očitno sedanjega lastniškega deleža) družba Ultra in njene odvisne družbe ne smejo več _ever_ delati poslov v Sloveniji. Mislim, komu konec koncev naj prodajo satelitsko cestninjenje, če ne državi? Če zmagajo na razpisu, to je.
No grave is deep enough to keep us in chains.

trnvpeti ::

mafijozo je
moralno pritiskal na veselinovica
sedaj naj sam naredi isto!
nepreklicen odstop, ne pa nekaksno mutenje

B-Stard ::

Ista zgodba je Urbana, ter nove študentske kartice za prehrano, ki jih je dobila Ultra, brez nekega razpisa... Gremo še naprej?

noraguta ::

Mnja, samo tu se potem tudi postavlja vprašanje, ali zaradi nekdanje zaposlitve (in očitno sedanjega lastniškega deleža) družba Ultra in njene odvisne družbe ne smejo več _ever_ delati poslov v Sloveniji. Mislim, komu konec koncev naj prodajo satelitsko cestninjenje, če ne državi? Če zmagajo na razpisu, to je.

po moje ni problem , da dobijo posel(če ga zaslužijo), le zelo lepo bi bilo , da so stvari transparentne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Utk ::

djordjevic, zarad mene ga naj prodajo državi, ampak ne državi, v kateri je lažnjivi minister lastnik firme, ki bi to rada prodala državi. Pa še po možnosti, da bi on odločal o tem. Na svetu je čez 200 držav, naj kar izvolijo.

luli ::

Zdaj je potrebno pridobiti še samo dokumente na uradu vlade za komuniciranje. Baje, da tudi tam ni prijavil zadeve. Kolikor sam razumem je "napaka" pri prijavi na uradu tudi kaznivo dejanje.

Lažnivi Gregor za rešetkami?
Če to vidim na RTV začnem plačevati dvojno naročnino :D

djordjevic ::

Itak, najboljše, da ga scvrejo, ane.
No grave is deep enough to keep us in chains.

borchi ::

> Kolikor sam razumem je "napaka" pri prijavi na uradu tudi kaznivo dejanje.

a tako kot nezavarovani krediti? :))
l'jga

luli ::

Ne, če se greš novo politiko s starimi lažmi je vse legalno. Tudi dokazljive laži so zaželjene.

borchi ::

zaželjene, nezaželjen... ali so kaznive, luli? ali so nezavarovani krediti kaznivo dejanje, luli?

jasna vprašanja. odprta že nekaj dni... so?
l'jga

kmetek ::

Ali menite, da bi moral minister Gregor Golobič zaradi laganja o Ultri odstopiti?

Skupaj odgovorov: 2259, od/do: 03.06.2009 - 03.06.2009
da 1670 74 %
ne 507 22 %
ne vem, me ne zanima 82 4 %

luli ::

borči : Nisem 100%, da je kaznivo to priznam. Ampak, če ni mi pa povej razlog, da sploh kdo da resnične podatke.

In ja povej mi v čem je smisel, da raziščem, ali je kaznivo ali ne? Boš zaradi tega drugače razmišljal ali boš še naprej zaverovan v Golobića?

Mati ::

Minister Gregor je že pred letom 2004, ko je bil velik kadrovnik na Ultri počel raznorazne packarije.
Med drugim je Ultra dobivala strašna projektna nepovratna sredstva od države, projekta pa nikoli dokončala.

Mati ::

borči : Nisem 100%, da je kaznivo to priznam. Ampak, če ni mi pa povej razlog, da sploh kdo da resnične podatke.

In ja povej mi v čem je smisel, da raziščem, ali je kaznivo ali ne? Boš zaradi tega drugače razmišljal ali boš še naprej zaverovan v Golobića?



Ne ne luli. Saj vseeno kaj je storil. Pri nas je politična kultura tako nizka, da sploh ni pomembno ali je kaznivo ali ne. Minister Gregor se nima česa bati. Da bi odstopil itak nima hrbtenice, Pahor bo pa malo lajal, potem pa bo rekel, da je vesel, ker se je Gregor skesal, jada, jada...
To so naši levičarji.

Janšo so pa javno pozivali k odstopu, ker je en levi novinar na finskem zapisal, da je dobil podkupnino od Patrie...

Volitve bodo vse postavile na svoje mesto, brez skrbi. Komunizem poka po vseh šivih.

Utk ::

Ma jebeš hi-tech podjetje v katerem direktor zasluži 1900 neto. Poglejte si temo o IT plačah. Tolk dobi malo boljši programerček. Pa naj še kdo reče, da niso tam komunisti vsi skupaj. In da lahko dobijo posle in posojila brez vez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

borchi ::

> In ja povej mi v čem je smisel, da raziščem, ali je kaznivo ali ne? Boš zaradi tega drugače razmišljal ali boš še naprej zaverovan v Golobića?

v čem je smisel? da vemo kakšna je zagrožena kazen, madona! to, da mene golobič niti malo ne gane, je postranskega pomena.

in ali se bodo golobiču na sodišču pridružili prav VSI slovenski bankirji, to me tudi zanima.

ker zakone je treba spoštovat in kršitve sankcionirat.

> Pri nas je politična kultura tako nizka, da sploh ni pomembno ali je kaznivo ali ne.

pri nas je politična kultura zelo nizka. ni pa nepomembno ali je neko dejanje kaznivo ali ne.
l'jga

borchi ::

> Ma jebeš hi-tech podjetje v katerem direktor zasluži 1900 neto.

so delali tudi že za $1 na leto. BISTVENO večji đeki kot je golobič.

(je pa res, da so potem dobili kakšne opcije ali pa kakšne nagrade v delnicah. oh, wait... :D)
l'jga

Icematxyz ::

Pa to se zavedaš, Icematyxz, da si s temi novinarji že rahlo dosadan? Saj oni dobro vedo, kaj je treba narediti in sprašujejo na vseh koncih in krajih, kjer jim le kdo kaj odgovori. Ne morejo pa vsega izvedeti v prvih petih minutah.


Pol pa svizec zavije čokolado v folijo. Če bi bilo tako kot ti praviš potem ti jaz ne bi z imenom in priimkom znal povedati kateri novinar za koga "navija". Oziroma kateri častnik ali medijka hiša. Dosadan pa ne bom več s tem šele takrat ko bom rekel da so slovenski novinarji vsaj povprečje tega kar jaz menim da je ideal.

Drugače pa sem sedaj videl spet pogovor Golobiča na rtvslo z novinarjem.

Se pravi tajkunski krediti več niso problem kaj se tiče Golobiča? Problem je to da je Golobič zamolčal v volilni kampanji dejstvo, da je 8% lastnik podjetja Ultra? In pa seveda vsi dvomi in špekulacije da bi on pač hotel zdaj preko politike koristiti lastnemu podjetju.

V bistvu pri Zaresu, ko so ustanavljali svojo stranko sem sam menil da bi mogel krmilo prevzeti Lahovnik. Če bi to storili teh problemov sedaj ne bi bilo. Ampak vprašanje če je Lahovnik dovolj zrel in dovolj pokvarjen da vodi stranko.

Zdaj vprašanje če bodo v stranki in v koaliciji ocenili da je treba Golobiča žrtvovati. Zaradi zamolčanega lastništva v podjetju Ultra. Bomo videli. Ampak načeloma dvomim da se bo to zgodilo. Morda bodo to storili za to da odstranijo dvom da je na čelu njihove stranke in minister v vladi oseba, ki je sposobna zamolčati pomebna dejstva zaradi šekuliranja kaj jim bolj koritsti. Ampak če bi slovenija bila država katera bi imela politike na tako visoki moralni ravni in s takšnim čutom odgovornosti do volilcev potem bi kakšen Vizjak in Janez Janša to že tudi storila.

Do takrat pa volilci pač se moramo zavedati da imamo na čelu strank ljudi, ki so pripravljeni na prvo mesto dajati lasten interes pred interes državljanov in raje kaj zamolčati kot povedati po pravici.

Torej nič novega. Že videno. Morda bo pa se zraven tajkunov sčistilo tudi na političnem in novinarskem področju da bo po koncu te "recesije" vse tako kot mora biti?

Ya rigth...

luli ::

Če ti dokažem, da je kaznivo, kaj to konkretno spremeni?
A potem priznaš, da si Ultra lažnivec?

Sicer pa tako vseeno. Zadeva je prišla ven, še nekaj pa jih bo.

V tej zgodbi bo potrbno preiskati še več "dejstev"
Golobić je Kosu dal dokumente 20 dec. (P)Tiči očitno delajo ob sobotah.

borchi ::

> A potem priznaš, da si Ultra lažnivec?

katera izjava bi me naredila za lažnjivca? a mal mutiš?
l'jga

Utk ::

> Ma jebeš hi-tech podjetje v katerem direktor zasluži 1900 neto.

so delali tudi že za $1 na leto. BISTVENO večji đeki kot je golobič.

(je pa res, da so potem dobili kakšne opcije ali pa kakšne nagrade v delnicah. oh, wait... :D)

No, ampak če nekdo pusti dušo (pol plače) v podjetju, se ti ne zdi logično, da bi skušal zrihtat kak posel ko je minister in med 5 najbolj pomembnimi ljudmi v državi. Npr. satelitsko cestinjenje. oh, wait...:D

borchi ::

> se ti ne zdi logično, da bi skušal zrihtat kak posel ko je minister in med 5 najbolj pomembnimi ljudmi v državi. Npr. satelitsko cestinjenje. oh, wait...

in če s tem krši zakon, ga čaka zaslužena kazen.
l'jga

Karaya 52 ::

Pišite kar hočete ampak GG je naredil "kulturi demokracije" več škode kot jo nekateri levičarju pripisujejo JJ. Politični prostor potrebuje neke vrste Deus ex machina.

root987 ::

Sem samo na hitro preletel celotno temo tako da je morda bilo kje že omenjeno, ampak imam naslednje vprašanje: kolikšen znesek/vrednost nepremičnine pa je primeren za zavarovanje takšnega kredita oz. kolikšen delež kredita bi moralo poplačati kritje v primeru nesposobnosti plačila s strani Ultre?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

NorK ::

Rad imam ankete :D

Tokrat ena o politiki in GG. Glasujte v čim večjem številu. Rezultate bom vsekakor delil z vami.

http://www.survs.com/survey?id=BQDHFW8Q...

Ima 2 strani.

Icematxyz ::

Pišite kar hočete ampak GG je naredil "kulturi demokracije" več škode kot jo nekateri levičarju pripisujejo JJ.


To je v bistvu problem naše razdeljene družbe. Strinjanja o tem ali onem ni mogoče doseči.

Na ravni naše družbe ni mogoče reči da sta oba zanič ali da sta oba vredu. Ampak eni lahko rečejo da je en vredu in drugi zanič in obratno. Ampak podobno je vrjetno v večini držav ki se grejo parlamentarno demokracijo? Ali pač?

Torej na takšno vprašanje lahko odgovorim le v skladu s tem kateremu "taboru" pripadam. Drugače pač ne gre? Osebno me ne bi motilo da se katerikoli od njiju umakne kot voditelj stranke če se mu dokaže da je zaradi naprimer orožja ali informacijske tehnologije dal svoje interese po denarju pred interese svojih volicev ki vrjamejo v njegovo poštenost. Se pravi poštenost da kot politik na prvo mesto ne postavlja lastno bogatenje in privilegije ki jih si lahko pridobi ampak uresničevanje idej zaradi katerih je bil izvoljen in s tem voljo svojih volicev.

Pšenični ::

Zares neverjetno, kar se nam zares dogaja. Mislim da so Gregorja zaresno zares zalotili s spuščenimi gatami. To bo zares še velik hec, ko bo model, če bo ostal na položaju začel tko čez ene pol leta zares nakladat o poštenju in moralnih vrednotah. Zares je res en zares. Heh, In kaj pravi, ko se mu miljonček smeji na računu, Naredil sem zares napako. Heh, jaz bi tud ati, delal take zares napake.

Brane2 ::

Ni glavni problem, ker so ga ujeli z gatami na kolenih.

Problem je, ker glavna figura stranke z gatami na kolenih hodi okrog že cel čas.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Icematxyz ::

Ja ampak Janši je afera z patrijami pomagala. Tudi če trdi da je zaradi nje izgubil volitve. Ampak sam trdim nasprotno. Zaradi nje jih je skoraj dobil. Torej Zares bo imel vsaj 2 poslanca v EU parlamentu? Drugače pa se jim je morda obetal eden?

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Janši niso ničesar dokazali, ob nekorektnem napadu tiska je pa lahko kričal "faul", ne da bi lagal.

Golobiču pa praktično skoraj niti dokazovati ni bilo treba, le ugotoviti stanje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

tsh2 ::

ne. patria je škodila janši. javno mnenje se je spremenilo le nekaj dni pred volitvami, torej so šli neodločeni stran od janše, ravno zaradi afere. tale afera bi tudi morala škoditi zares-u.

Icematxyz ::

Da mapak vseenu je med tistimi ki ne bodo volili Janševe stranke v nedeljo sedaj najbolj izpostavljeno in zastopano "lice" prav Golobič. Pomebnejši je od vseh pa čeprav zaradi tega ker je nekaj zamolčal. Upam si trditi da jim bo to prineslo vsaj 1 poslanca več v EU parlament kot bi bil sicer rezultat.

Morda se motim in bo družba obsodila "krivico" morda bo Golobič celo odletel z vrha stranke ali kot minister. Ampak menim da bo na izplen vsaj 1 poslanec več v EU parlamentu kot bi sicer bil. Vrjetno na račun LDS ali SD.

Pšenični ::

"Problem je, ker glavna figura stranke z gatami na kolenih hodi okrog že cel čas."

Bi bilo kar res zares.

Opazil sem da na vseh forumih vlečejo ven nedokazane grehe janeza Janše, jih primerjajo s finančnim inginiringom GG in tako skušajo zmajnšati pomen celotne zadeve. Je tud verjetno res, da so Janezu fouš mlade punce, druge razlage ne vidim. Se mi ne zdijo smiselne saj je opazna razlika ko ti nekaj dokažejo ali pa ne. Ne vem zakaj take primerjave.

Icematxyz ::

V bistvu sam imam neko prepričanje in z zanimanjem čakam nedeljske volitve v EU parlament, ki bodo bodisi potrdilo ali ovrglo to moje prepričanje.

Z zanimanjem čakam na rezultat in seveda komaj čakam da volim. ;)

Pšenični ::

Še nekaj je pomembno. Mene zanima kdo je vrgel to lepo sočno kost lih pred volitvami-to je blo sigurno planirano. Zanima me tud čist zares, če bo še kaj prletel. Zdej folk je kr razdražen, službe se izgubljajo, enim je pa kljub temu Slovenski bančni sistem vir finančnega navdiha-beri molzna krava.

Predlagam še da gre Gregor pomirit delavce LTH ja, ki pridejo danes menda v Ljubljano. Če ma kakšen boljši predlog za testiranje javnega mnenja. Šlo bo hitro in brez statističnih manipulacij.

Icematxyz ::

Boljši predlog za testiranje javnega mnenja kot so volitve ne obstaja. Počakajmo do nedelje gremo volit in potem gremo naprej po najboljših zmožnostih. Začenši vsak pri sebi.

Pšenični ::

"Z zanimanjem čakam na rezultat in seveda komaj čakam da volim"

Blagor tebi, da še hodiš na volitve. Da boš lažje spal ti povem, da jaz menim da bo volilna udeležba tako majhna, da bodo volilci desnice prevladali, ker so bol "zagrizeni". Tele tvoje teorije so namenjene le draženju folka, da bi šel na volitve in nič drugega.

Za kaj pa naj volim, zato da se bo folk, ki ni sposoben delat v realnem sektorju tolažil v Bruslju z lepo plačo in še kom. Nej se volijo sami.

tsh2 ::

komaj čakam da volim. ;)
koga boš pa volil? :)

Pšenični ::

"Boljši predlog za testiranje javnega mnenja kot so volitve ne obstaja"

Se strinjam, ampak v naših razmerah si ne upam potrditi verodostojnost nobenega politika več. Me je nekoč neki prof. vprašal zakaj ne hodim na volitve (bil je eden začetnikov demokracije pri nas) pa sem mu lepo povedal, da na volitve ne hodim zato, ker s tem dajemo legimiteto tistemu kar se dogaja v Sloveniji. Bistvo vsakih volitev je namreč udeležba. V primeru, da je udeležba pod 50% to po moje niso več demokratične volitve, saj takrat manjšina začne vladati večini. In tega seveda ne vem samo jaz. Ljudje pač nezadovoljstvo izražamo tudi tako. In tako bo tudi pri teh volitvah, v evropski parlament. Udeležba ne bo dosti čez 30%in to lahko skrbi marsikoga.
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16624786 (20597) noraguta
»

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča - 2. del (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39721020 (11958) donfilipo
»

Laganje politikov iz SDS? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17311961 (7946) Poldi112
»

Nova vlada - strokovnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30421660 (13407) mtosev
»

Pahor bo linčan. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10610422 (5321) dukenukem

Več podobnih tem