» »

T2 televizija na prenosniku

T2 televizija na prenosniku

buick ::

Imam T2 internet, rad bi dodal še T2 televizijo. Zanima me sledeče: Rabim 1 televizor, rad pa bi imel T2 televizijo še na prenosniku. Do sedaj sem imel staro analogno kabelsko in sem jo imel na prenosniku preko TV kartice.
Kaj oz. kako je najenostavneje narediti, da bi torej imel preko T2 1 televizor in TV tudi na prenosniku?(TV kartica še pride v poštev oz. kako drugače se da narediti?)
Hvala za pomoč.

celebro ::

Mrežni kabel namesto v stb vtakneš v prenosnika, najdeš listo programov in odpreš naprimer z vlc. To je to. Če hočeš gledati na tv in prenosniku hkrati, boš verjetno moral naročiti še en stb (2€ na mesec), da omogočijo še en kanal na modemu. Če boš imel srečo, bo drugi kanal že vklopljen, ampak to so že precej sive vode...

Gwanaroth ::

Na optiki, če imaš naročeno 1 televizijo (torej 1 STB), lahko gledaš (verjetno) na neomejenem številu računalnikov televizijo. Meni je hkrati (vsak gledal svoj program) delovalo na 4 računalnikih in 1 TV (STB).
Lights often keep secret hypnosis..

kihc ::

Za dodaten kanal moraš samo poslat en dopis na T2, pa ti ga odprejo, ne rabiš še enega stb-ja. Pokliči na njihov user support.

Drgač pa ja, v prenosnik vtakneš kabel iz modema in si zmagal. Da se tudi brezzično, samo rabiš dober ruter.
x

swar ::

Mene pa zanima kako lahko gledaš brezžično od t2 tv na prenosniku.Imam wifi router vezan na t2 optični switch in ko zaženem vlc in njihovo listo programov mi enostavno ne predvaja.router dobi od t2 preko dhcp internetni ip moj notebook pa od routerja lan ip 192.168.1.103 npr.Bi moral naštimat mogoče drugačne ipje mogoče?

toxius ::

Mene pa zanima kako lahko gledaš brezžično od t2 tv na prenosniku.Imam wifi router vezan na t2 optični switch in ko zaženem vlc in njihovo listo programov mi enostavno ne predvaja.router dobi od t2 preko dhcp internetni ip moj notebook pa od routerja lan ip 192.168.1.103 npr.Bi moral naštimat mogoče drugačne ipje mogoče?


edino router ki podpira multicast boš lahko gledat IP TV... kar pa predvidevam da zdaj nimaš

energetik ::

Na optiki, če imaš naročeno 1 televizijo (torej 1 STB), lahko gledaš (verjetno) na neomejenem številu računalnikov televizijo. Meni je hkrati (vsak gledal svoj program) delovalo na 4 računalnikih in 1 TV (STB).

Na VDSL dobiš itak 1 STB avtomatično, če naročiš TV. Hkrati lahko doma z VLC-jem gledam TV na vsaj dveh PC in hkrati DL s 4 Mbit. Namestili so mi pa VDSL2 modem. Nimam pa ruterja, torej UTP direktno iz modema v PC.
STBja pa sploh še nism sprobal, ker še nism nabavil TV, tko da ne vem kako gre z STB+PC..

swar ::

Imam linksysov wrt54g3g router in sem šel malo pogledat po nastavitvah in opazil da sem imel pod firewall nastavitvam klukco Filter Multicast zdaj sem je odklopil in upam da bo delal ko pridem domov in sprobam.

swar ::

Sem sprobal včeraj vse živo tudi z izklopljenim firewallom in vklopljenim DMZ pa noče zalaufat preko vlcja.Sem se ravnal po monitorjevem vodiču pa ne gre.A bi mi znal kdo pomagat da bi mi delovalo?kaj delam narobe?Ali mi pač ta router ne dopušča to?
http://www.monitor.si/clanek/ogled-in-s...
http://www.monitor.si/clanek/internetna...

#000000 ::

Mene pa zanimajo nastavitve za mrežno kartico mam pa t-2 vdsl2 modem, enkrat sem probal z VLC playerjem predvajat in je delal samo sem mogu odklopit TV modem in ta kabel vtaknit v dodatno prežno kartico, zdej pa se ne spomnim kaki so bili IP-ji za to mrežno ?

aja t-2 forum sem dodobra preiskal ampak ne najdem tega podatka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

energetik ::

O kakšnem TV modemu ti govoriš?
Vštekaj kabel v VDSL2 modem in v PC, to je vse. Odpri listo programov v VLC in glej TV.

Pyr0Beast ::

Za dostop do storitev televizije moraš kabel vštekati v pravi port na modemu a ob tem času ne moreš preko istega kabla furati internet.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

O motoroli, ker imam tv in pc dokaj blizu lepo iztaknem utp kabel iz motorole in ga zadegam v PC, ampak ne dela al pa se vlc vsuje, ne vem kaj ali nekaj je v pizdi :)

energetik ::

Za dostop do storitev televizije moraš kabel vštekati v pravi port na modemu a ob tem času ne moreš preko istega kabla furati internet.


Lahko, saj to sam vsakodnevno počnem. DL na polno, hkrati pa gledam TV. Preko 1 kabla.
Ampak mislim da mora biti nujno tisti modem s 4 porti, kjer je vseeno kam vštekaš TV in kam PC.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214961 (4903) DennisDee
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227756 (95428) telexdell
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194925 (4128) CyberDuck
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105309 (21676) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122530 (46730) Looooooka

Več podobnih tem