» »

Nakup novega TV-ja

Nakup novega TV-ja

veliki_bos ::

Lep pozdrav

Zanimam se za nakup novega TV-ja in zaenkrat kolebam med plazmo in LCD-jem. Na TV-ju bom gledal DVD-je in SiOL TV.:P Opazil sem, da je pri plazmah zelo visok kontrast. Najprej napiše 30.000:1 potem ko kliknem na izdelek pa je kar naenkrat 1 000 000:1. Zanima me kakšna je razlika med Full HD in HD Ready. Kdaj mi bo HD prišel prav?? Ker ima le nekaj plazem Full HD se bolj nagibam k LCD-ju. Kaj je to MPEG-4 DVB-T in ali to potrebujem pri SiOL TV-ju in ali bom to potreboval v prihodnosti? Zanima me ali je slika prek HDMI-ja boljša. Ker bi želel gledati DVD-je in DivX-e preko HDMI-ja bom verjetno moral kupiti nov DVD predvajalnik. Zanima me če lahko zvočnike iz starega hišnega kinoja priklopim na nov DVD predvajalnik. TV kupujem za dobo okoli 5 let.

Za TV bi odštel do 750 evrov(spletna cena). Za DVD predvajalnik pa 60 evrov(spletna cena). TV in DVD predvajalnik bom zagotovo kupil v Big Bangu. TV naj bi bil ali LG-jev, Philips-ov ali pa Sony-ev.

Lep pozdrav Tom:)

veliki_bos ::

http://uk.lge.com/products/model/detail...
Na tej strani je predstavitev te plazme, ki me je preprosto navdušila!
V Big Bangu stane 730 evrov. Link: http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

trdoreh ::

Torej...tolko kot boš odštel tolko boš imel (sorry za rimo). Moj nasvet je, da kupiš plazmo, ker boš imel bolj naravne barve-boljšo kvaliteto slike. Naj te ne zavedejo LCD TVji, ki so postavljeni na policah v trgovini (svetli paneli, z ne naravnimi barvami...marketinška poteza imo). Pa to, da je malo plazem FHD, si malo napačno razlagaš, to ni merilo, kot tudi kontrast ne. TV si poglej v živo in sam oceni kakovost slike. Razliko med HD Ready (HDR) in full HD (FHD) si preberi tu, ni najbolj strokovno, boš pa razumel (lahko pa vseeno malo pogooglaš). FHD televizor ti bo prišel prav, če nameravaš predvajat Blu-ray filme, če imaš PS3 oz. X360, torej HD materjal. Če boš predvajanje omejil na DVD in tv, je HDR odlična izbira (kupuješ za dobo 5 let, kar je lih prav). Priporočam plazmo Panasonic, pozanimaj se pri prodajalcu če ima kako plazmo Pana za ta denar. HDMI je sigurno najboljša izbira za prenos slike. Zvočnike, ki jih že imaš lahko priklopiš na ojačevalec-receiver in tega povežeš s DVD predvajalnikom (direkt ne bo šlo).

Lp

bbenci2 ::

Da še nekaj povem o DVB-T MPEG-4. Čez par let se bodo vsi analogni oddajniki v Sloveniji izklopili in prešli bomo na digitalno oddajanje. Če TV ne bo imel že vgrajenega DVB-T sprejemnika boš moral zraven kupiti dodatno škatlo. Vse sosednje države oddajajo v starem MŠEG-2 standardu, Slovenija pa je izbrala novejšega MPEG-4. Tako da z MPEG-2 sprejemnikom ne boš mogel sprejemati slovenskih programov, ki so v MPEG-4 standardu. Obratno pa lahko. Ampak, če boš uporabljal samo DVD in SIOL TV, ne potrebuješ DVB-T sprejemnika. Prav ti pride le za rezervo, če bo SIOL TV izpadel:D
HDMI vhod pa imajo tako rekoč vsi TV-ji. To je digitalen vhod, ki je zamenjal analogen SCART. Slednjega pa imajo še tudi vsi TV-ji. Tako da ni problema.

P.S.: Vedi pa, da morda s sliko LCD ali plazme ne boš zadovoljen, ker bo morda slabša kot na starem CRT TV-ju. Ampak to bo vse do takrat, ko se bodo programi preusmerili na HD.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

veliki_bos ::

Torej...tolko kot boš odštel tolko boš imel (sorry za rimo). Moj nasvet je, da kupiš plazmo, ker boš imel bolj naravne barve-boljšo kvaliteto slike. Naj te ne zavedejo LCD TVji, ki so postavljeni na policah v trgovini (svetli paneli, z ne naravnimi barvami...marketinška poteza imo). Pa to, da je malo plazem FHD, si malo napačno razlagaš, to ni merilo, kot tudi kontrast ne. TV si poglej v živo in sam oceni kakovost slike. Razliko med HD Ready (HDR) in full HD (FHD) si preberi tu, ni najbolj strokovno, boš pa razumel (lahko pa vseeno malo pogooglaš). FHD televizor ti bo prišel prav, če nameravaš predvajat Blu-ray filme, če imaš PS3 oz. X360, torej HD materjal. Če boš predvajanje omejil na DVD in tv, je HDR odlična izbira (kupuješ za dobo 5 let, kar je lih prav). Priporočam plazmo Panasonic, pozanimaj se pri prodajalcu če ima kako plazmo Pana za ta denar. HDMI je sigurno najboljša izbira za prenos slike. Zvočnike, ki jih že imaš lahko priklopiš na ojačevalec-receiver in tega povežeš s DVD predvajalnikom (direkt ne bo šlo).

Lp

Hvala Jan!!
Zanima me zakaj mi vsi priporočajo Panasonicovo plazmo? Kaj je njih tako posebnega?
V Big Bangu jih imajo kar nekaj:
http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...!!
Zelo všeč mi je PANASONIC TH37PV80PA( http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
Mogoče veš kdaj bodo v Big Bangu novi LG-jevi LCD-ji. Tisti, ki imaju v imenu LH(http://www.lge.com/products/model/list/...
Nekaj LG-jev ima funkcijo, da lahko prek USB-ja gledaš DivX-e.
Ali ima to katera Panasonicova plazma.

LP

Se opraščam ker nekatere povezave ne delajo!!;)

Zgodovina sprememb…

veliki_bos ::

Da še nekaj povem o DVB-T MPEG-4. Čez par let se bodo vsi analogni oddajniki v Sloveniji izklopili in prešli bomo na digitalno oddajanje. Če TV ne bo imel že vgrajenega DVB-T sprejemnika boš moral zraven kupiti dodatno škatlo. Vse sosednje države oddajajo v starem MŠEG-2 standardu, Slovenija pa je izbrala novejšega MPEG-4. Tako da z MPEG-2 sprejemnikom ne boš mogel sprejemati slovenskih programov, ki so v MPEG-4 standardu. Obratno pa lahko. Ampak, če boš uporabljal samo DVD in SIOL TV, ne potrebuješ DVB-T sprejemnika. Prav ti pride le za rezervo, če bo SIOL TV izpadel:D
HDMI vhod pa imajo tako rekoč vsi TV-ji. To je digitalen vhod, ki je zamenjal analogen SCART. Slednjega pa imajo še tudi vsi TV-ji. Tako da ni problema.

P.S.: Vedi pa, da morda s sliko LCD ali plazme ne boš zadovoljen, ker bo morda slabša kot na starem CRT TV-ju. Ampak to bo vse do takrat, ko se bodo programi preusmerili na HD.

Hvala za nasvet!!
Ti imaš Sony Bravia KDL-40W4000!!!
V Big Bangu prek spleta stane 760€!!
Mi lahko poveš kakšna je slika!!!:)

LP,
Tom

OldSkul ::

tale tvoja plazma je star model. Glej za 37 ali 42x10 model. Gre za HD ready zadeve.

Drugače pa se ne pustit zavest. FullHD ni nekaj kar bi nujno moral met. Na določeni oddaljenosti sploh ne vidiš več razlike med full hd in hd ready. Je pa dobr met full hd, če boš mel na zaslon priklopljen tud PC in pa kakšen bluray predvajalnik.
Xbox 360 zgleda dobr na obeh ločljivostih, itak ni skoraj nobenga špila v full hd ločljivosti!

veliki_bos ::

tale tvoja plazma je star model. Glej za 37 ali 42x10 model. Gre za HD ready zadeve.

Drugače pa se ne pustit zavest. FullHD ni nekaj kar bi nujno moral met. Na določeni oddaljenosti sploh ne vidiš več razlike med full hd in hd ready. Je pa dobr met full hd, če boš mel na zaslon priklopljen tud PC in pa kakšen bluray predvajalnik.
Xbox 360 zgleda dobr na obeh ločljivostih, itak ni skoraj nobenga špila v full hd ločljivosti!

Okej!!
Hvala za nasvet!!!
Kakšna se ti zdita ta dva LCD-ja:
PHILIPS 37PFL5603 LCD TELEVIZOR
PHILIPS 08 42PFL5603D/10 LCD TELEVIZOR

LP,
Tom

tattoo ::

LCD in review. Drugače pa si je dobro še prebrat teste na tej strani, mi je v zadnjih dneh veliko pomagala.

tattoo ::

To še. Plazme imajo veliko večjo porabo kot LCD-ji in posledično se tudi veliko bolj grejejo, poleti zna to biti zelo neprijetna stvar, saj delujejo kot majhen radiator. Včasih je veljalo, da je slika na Plazmah boljša, to več ne velja, še posebaj modeli Lcd-jev, ki so prišli po letu 2007. Na zgornjem linku, kje si lahko pogledaš teste, boš videl, da med prvimi tremi je samo ena plazma in dva lcd-ja. Govora je o tej plazmi, jaz bi jo kupil pa je malo predraga za mene. Drugi najboljši nakup, kot sem razbral, pa je LCD, ki sem ti ga priporočal zgoraj. Vse o tem in še več boš lahko našel na hdtvtest.

hamurabi ::

Vsekakor je tisti Samsung, ki ga je archi zadetek v polno!

veliki_bos ::

Trenutno se odločam med tema dvema LCD-jema:
PHILIPS 42PFL5603D/10,
SAMSUNG LE40A656
Prosim če poveste pluse in minuse za posamezen TV.
Trenutno se bolj nagibam k Samsngu.;)

LP,
Tom

veliki_bos ::

LCD in review. Drugače pa si je dobro še prebrat teste na tej strani, mi je v zadnjih dneh veliko pomagala.

Tnx archi.
Sem imel veliko srečo, da si mi predlagal ta TV.;)

veliki_bos ::

Trenutno se odločam med tema dvema LCD-jema:
PHILIPS 42PFL5603D/10,
SAMSUNG LE40A656
Prosim če poveste pluse in minuse za posamezen TV.
Trenutno se bolj nagibam k Samsngu.;)

LP,
Tom

Mam še samo eno vprašanje!!
Ali ta Samsung podpira DVB-T MPEG-4????

djordjevic ::

Te dni imajo v Technomarketu v Ljubljani akcijo, mislim, da je ta samsung za 699 evrov, kar je precej spodobna cena. :)

p.s.: Glede DVB-ja nisem ziher, pa sem raje pobrisal.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

veliki_bos ::

Jaz nikjer ne najdem podatka o DVB-ju!!!:|
Tako, da bom verjetno kupil Philipsa...

bbenci2 ::

Da še nekaj povem o DVB-T MPEG-4. Čez par let se bodo vsi analogni oddajniki v Sloveniji izklopili in prešli bomo na digitalno oddajanje. Če TV ne bo imel že vgrajenega DVB-T sprejemnika boš moral zraven kupiti dodatno škatlo. Vse sosednje države oddajajo v starem MŠEG-2 standardu, Slovenija pa je izbrala novejšega MPEG-4. Tako da z MPEG-2 sprejemnikom ne boš mogel sprejemati slovenskih programov, ki so v MPEG-4 standardu. Obratno pa lahko. Ampak, če boš uporabljal samo DVD in SIOL TV, ne potrebuješ DVB-T sprejemnika. Prav ti pride le za rezervo, če bo SIOL TV izpadel:D
HDMI vhod pa imajo tako rekoč vsi TV-ji. To je digitalen vhod, ki je zamenjal analogen SCART. Slednjega pa imajo še tudi vsi TV-ji. Tako da ni problema.

P.S.: Vedi pa, da morda s sliko LCD ali plazme ne boš zadovoljen, ker bo morda slabša kot na starem CRT TV-ju. Ampak to bo vse do takrat, ko se bodo programi preusmerili na HD.

Hvala za nasvet!!
Ti imaš Sony Bravia KDL-40W4000!!!
V Big Bangu prek spleta stane 760€!!
Mi lahko poveš kakšna je slika!!!:)

LP,
Tom


Najboljša slika je trenutno še na CRT televizorjih. Pri LCD televizorjih je lepa slika samo na HD vsebinah. Opozarjam te, da boš morda razočaran nad sliko. Doma imamo tri Sonyje, slika je najboljša tam, kjer se vsebina snema v boljši ločljivosti. če boš gledal kakšne stare filme, je slika zelo motna.
Po mojih iozkušnjah je pri SD sliki najboljša slika (bila) preko DVB-T na POP TV v oddaji 24 ur. Čez nekaj let, ko se bodo začele uveljavljati HD vsebine, pa bo kristalna slika.
Če boš vprašal tiste prodajalce v trgovinah, ki imajo kaj pojma o LCD TV-jih ti po rekel, da so najboljši SONY in Philips.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

djordjevic ::

Zadnje čase je menda Samsung pošteno zmešal štrene in se zavihtel na sam vrh.
@trakus: Če boš kupoval philipsa (jaz recimo sem s svojim že tretjo leto super zadovoljen), vzemi model z oznako H - ta ima namreč dekoder po standardu (DVB-c), ki ga je izbrala Slovenija in se bo v bodoče uporabljal za prenos digitalnih vsebin prek kabelske.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bbenci2 ::

In tudi digitalne TV preko zemeljskih oddajnikov.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

VANČ14 ::

Zadnje čase je menda Samsung pošteno zmešal štrene in se zavihtel na sam vrh.

Ali lahko kaj več napišeš o tem ?

tattoo ::

To o starejših filmih pa ne bo držalo. Starejši filmi po tekočem traku prihajajo v HD (1080p) kvalitetah na trg. ;)

tattoo ::

Vanč14, če bi prebral starejše poste in pregledal linke, ki smo jih objavili, bi že dobil odgovor na vprašanje.

veliki_bos ::

Torej po tehtnem premisleku sem se odločil,da bom kupil Philips-a do 900€(v Big Bangu)! Trenutno se odločam med naslednjimi modeli:
PHILIPS 42PFL5604H/12
PHILIPS 37PFL7603H
PHILIPS 37PFL7603
PHILIPS 37PFL5603
PHILIPS 42PFL5603D/10
Opazil sem, da ima prvi model(PHILIPS 42PFL5604H/12) 2.1 prostorski zvok!Vendar pa ima samo 2x10W zvočnike, medtem, ko jih imajo drugi Philipsi 2x15W. Zanima me ali je 2x10W dovolj zame??? Ali je Pixel Plus HD in Pixel Plus 3HD kot nekakšen procesor pri TV-ju???
Zanima me ali bodo TV-ji v juliju cenejši kot so sedaj in če Philips namerava na trg poslati kakšen nov model??
Hvala za odgovore.

LP,
Tom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961177860 (402231) antonija
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628006 (21334) popster
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333112 (29920) nendzi
»

Nov TV (low budget)

Oddelek: Kaj kupiti
162060 (1618) Blindeye
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117383 (34370) Kovalchuk

Več podobnih tem