» »

povezava Win XP in Vista

povezava Win XP in Vista

assepi ::

V domače omrežje imam povezane tri računalnike Win XP Pro in enega z Visto ( ultimate ). Na vsakem imam mapo z skupno rabo in dodane vse pravice za vsakega uporabnika. Datoteke med XP-ji lahko prenašam in obdelujem brez problemov. Tudi z Visto lahko z dvema XP-jema delam vse. Ravno s tistim, ki bi ga nujno potreboval, pa ne. Na Visti mi javi, da nimam pravice prenesti datoteke na ta računajnik. Zanimivo, da to datoteko lahko z XP-jev porinem v mapo, ki je na skupni rabi v Visti. Vseeno bi rad rešil problem. Ima kdo podobno težavo, ali pa ve za rešitev? LP
Nihče ne ve vsega

solatko ::

Na tistem računalniku imaš nekaj pri uporabnikih narobe nastavljeno ali pa XP-ji s travnika (pri nekaterih so problemi z networkom).

assepi ::

XP ji so na vseh računalnikih enaki, uporabniki so z administratorskimi pravicami, dodane vse pravice na uporabnika - povsod enako!!!
Nihče ne ve vsega

aiko ::

Jaz sem rešil podoben primer, z dodajanjem "everyone" uporabnika, ter dovoljenja "change". Res, da ja je šlo (copy) iz Vista na XP. Pred tem je javljalo "no permission".

assepi ::

Na katerem računalniku? Dodal sem ga na XP-je in dal vse pravice, pa ne pomaga!
Nihče ne ve vsega

solatko ::

Uninstal mrežno kartico in nastavitve, ter ponovni instal gonilnikov in nastavitev povezave, po navadi zaleže, se pa XP-ji vačsih pri networku malo čudno vedejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16214687 (9598) nekikr
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132032 (1912) nejcek74
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612342 (8574) Icematxyz
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730694 (16428) oldguy
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810300 (6770) ___

Več podobnih tem