» »

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

nejcek74 ::

računalnik (Vista x64) je povezan s tiskalnikom Samsung (4521F) na računalniku z XP (USB priklop). Problem je ker povezava poteka zelo počasi. Cca 10-30 sekind da prime katerikoli klik. To je eden od mnogih tiskalnikov, ampak edini, ki nima mrežne kartice, zato je priključen na star comp.

sem poguglal rešitve in je enaka kot je bila že za XP-je, dodaj lokalni tiskalnik, potem pa ročno spremeniš lokalna vrata v \\imeRačunalnika\imePrinterja.

Problem je, ker ne morem ustvariti vrat, napiše mi: dostop zavrnjen (acces denied). Sem guglal tudi to:

- popravil ime printerja, da nima raznih - in podobnega
- preveril, da obstaja guest account na XP
- ukinil ali dodal geslo za account na XP in Visti
- poskusil z vključenim ali izključenim simple file sharing ter dodelil pravice Everyone, da spreminjajo mapo spool na XP mašini
- poskusil ustvariti vrata direktno iz lastnosti strežnika
- poskusil narediti vrata na drugih računalnikih z visto 32bit in 64 bit
-računalnika sta znotraj istega LAN-a, priključena na isti switch (za povezavo skrbi ruter), sta člana iste delovne skupine. OS je originalni z naloženimi vsemi popravki. File and print sharing je vključen an XP. Itd, prečekiral sem že marsikaj.

Ampak ne pomaga mi nič od tega. Našel sem še nekaj sotrpinov, ki imajo podobne probleme, pa noben rešitve.

česa nisem poskusil:
- nastaviti accountov z istim imenom in geslom na obeh računalnikih (ne vem zakaj bi bil to problem, saj v obeh sistemih lahko shranjuješ omrežna gesla?, prav tako to ne bi bila rešitev, ker moram stvar usposobit za več uporabnikov)

Iz guglanja je razvidno, da problem ni vezan na eno vrsto printerja. Ima še kdo kakšno idejo?. Jaz je nimam več.
  • spremenil: nejcek74 ()

jan01 ::

Iz samsungove strani zloadej universal print driver in jih posnemi na oba/vse računalnike download
Na xp še: start->run->gpedit.msc
computer configuration->windows settings->security settings->security options in daj network security:lan manger... na zadnjo možnost(le ntlmv2)
SAmo na tistem računalniki naredi enega uporabnika, ki ga imaš za sharanje tiskalnika. Ne rabiš na nobenemu drugemu... Ne rabiš nobenega guest accounta. Disabliraj simple file sharing,...

nejcek74 ::

hm, najprej hvala za pomoč:

na XPmašini šel v gpedit in uštimal:
computer configuration->windows settings->security settings->security options->network security:lan manager authentication level: send ntlmv response only/refuse lm&ntlm

downloadal SUPD driver in inštaliral na obeh računalnikih:

1. na onem z xp-ji je inštaliran in normalno printa
2. na VistaMašina se SUPD naloži vendar ne najde nobenega printerja, če ga iščem pod imenov ga pa tudi ne najdem
3. če uporabim najdi omrežni tiskalnik...etc.. ne najde 'samsung universal driver na XPmašini'
4. če grem omrežje - XPmašina - tiskalniki ni 'samsung universal driver na XPmašini'
5. grem na xp mašino, odprem 'samsung universal driver na XPmašini', desni klik na tiskalnik, dodaj med tiskalnike in doda tiskalnik 'SUPD_SCX', potem ga dam v skupno rabo
6. grem na Vista mašino in 'samsung universal driver' ne najde nobenega tiskalnika
7. dodam tiskalnik po klasični poti (preko omrežja - XPmašina - dvoklik na SUPd_SCX) in mi naloži tiskalnik na Vistamašino kot 'SUPD_SCX-4x21 Series v XPMašina' ampak so klasični problemi, 30 sekundi zamik med kliki ipd

cekr ::

Kako pa se ta tiskalnik obnaša, če je vklopljen direktno v Vista x64 računalnik?
Kako se obnašajo drugi tiskalniki, če so vklopljeni na tem računalniku?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Duhec ::

Če imaš kak agresiven antivirusnik ga izklopi, za čas testiranja.
Pa XP FW poglej, če je skupna raba datotek in tiskalnikov odkljukana med izjemami.

jan01 ::

Kako imaš nastavljeno celotno omrežje? ->problemi s dns serverjem?
Poskusi ročno dodat printer. Pojdi na \\ip_računalnika in potem tam izberi printer.

nejcek74 ::

cekr: vse dela, to ni problem
duhec: na XPmašini sem vrgel AV dol, na ostalih še vedno teče NOD32, ne pomaga nič če ga izključim niti če izključim požarni zid.

jan01:
hm če znotraj SUPD (na Vista mašini) dam search - search by adress - 192.168.1.3 (to je IP XPmašine) mi vrne can't find selected printer

za problem z DNS pa :(, se pa moje sposobnosti nehajo, bom očitno moral

drugače imam omrežje: router (netgear FVS124G) + 2 switcha (GS108), naj priključenih 6 računalnikov, 2 omrežna printerja, 2 NAS-a, vsi imajo statični IP naslov.

Za dns imam na routerju nastavljeno, da ga pridobi avtomatično od ISP, ampak to verjetno ne govorimo o temu ali ne?

*ah ja zagnal sem tudi netsh winsock reset na XPmašini pa ni učinka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

jan01 ::

V explorer vnesi naslov \\192.168.1.3 in tam boš videl tiskalnik in ga ročno dodaj...

5er--> ::

Kaj pa daješ printat? Kakšen pdf? Ker tole zna v vsakem primeru trajat preko mreže, še posebaj če je tiskalnik postscript.

nejcek74 ::

5er: traja že da kliknem ok, ali recimo properties etc, printa čisto v redu.

jan01:0
aha če grem na ta način do tiskalnika, ga sicer vidim, ko pa ga poklikam mi javi napako:
Operacije ni bilo mogoče dokončati (napaka 0x00000709). Prepričajte se, ali ste pravilno vnesli ime in ali ima tiskalnik vzpostavljeno pvoezavo z omrežjem.

če grem pa preko omrežje - XPmašina sem ga lahko naložil sam je še vedno neodziven.

grem zdaj googlat kaj je to za en k.. 0x00000709

jan01 ::

Toliko časa traja, ker računalnik išče \\ime_računalnika po zastarelem netbios over tcpip... po celem omrežju. V glavnem na routerju (serverju-je win2003, 2008, linux?) si pravilno nastavi dns, dhcp,...

nejcek74 ::

aha, lahko ustvarim lokalna vrata: \\192.168.1.3\supd_scx

ne morem pa ustvariti lokalnih vrat: \\XPmasina\supd_scx

pri čemer je ip naslov XPmasine 192.168.1.3

potem naložim nov printer, izberem ta lokalna vrata in ročno izberem vistin driver za mojega samsunga. Printer dela kot bi moral, brez zatikanja. SUPS pa je neuporabljen, niti z vistinega računalnika ne najde nobenega printerja.

Torej lahko rečemo, da stvar dela, čeprav verjetno ne čisto tako kot si je samsung predstavljal.

jan01:
za nastavitev v routerju mislim, da je pravilna samo očitno ni :(

DHCP imam disablan in statične IP naslove, kako je s temi DNS naslovi se pa ravno izobražujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

jan01 ::

Saj sem napisal, da imaš omrežje narejeno tako, da čisto slučajno dela...

nejcek74 ::

kakšen namig?

a na routerju bi moral ip za wins server vpisat potem pa ga nekje usposobit?

kar napiši če se ti ne da z laiki ukvarjat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžično + žično omrežje obenem

Oddelek: Omrežja in internet
61101 (987) ShowDown
»

WLAN ne dela!!! vista...

Oddelek: Omrežja in internet
101404 (1349) harrallo
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488350 (7376) Miha_T
»

LAN XP+Ubuntu (PROBLEM!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151481 (1337) bibip
»

Wireless domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
102657 (2331) moho1

Več podobnih tem