» »

Pomoč pri reklamaciji !!!

Pomoč pri reklamaciji !!!

rexi ::

Nedavno se mi je pokvarila matična plošča (asus maximus 2 formula)

zato sem jo dal reklamirat v trgovino (solo.si)

Moja težava :

zmeraj ko pokličem mi pravijo da me bodo poklicali nazaj in me obvestili o stanju (kličem enkrat dnevno )

matična plošča je tam že približno 2 tedna

-je to še prekmalu da bi vedeli stanje matične ali me samo vlečejo za nos ?


prosim pomagajte mi ...

LP,Matic

misek ::

Eh, marsikje drugje je s servisi podobno. Rok je 45 dnevni in se ne sekirajo, če v resnici toliko traja. Pa čeprav lahko ugotovijo napako že v petih minutah po prejemu reklamacije. Pa to sploh ne velja samo za računalniško robo.

jan01 ::

Brez branja prec uganil: solo.si.... Le komu se še da kopovat tam. Pokliči jih, pa jih vprašaj, kdaj imajo čas, da prideš s inšpektorjem

ModriN96 ::

Da prideš z inšpektorjem ni treba tja klicat ampak pač greš in to je to... Zaprejo jih nej će 1x majmune nesposobne...

misek ::

ModriN96, in s kakšnim razlogom jih naj zaprejo?

ModriN96 ::

misek...1x mal vzem v roke pravice potrošnikov...pa boš vidu zarad kakšnih stvri bi komot tale solo.si zaprl;)

Razy ::

No jst mam podoben primer..matično Asus P5Q Pro sem poslal nazaj(mimovrste),oni so poslali k pooblaščenem serviserju Acord 92 d.o.o.
Čakam skoraj 3 tedne in zgubljam živce...A je kdo kej vračal v garancijo k Acordu 92?
Ali je komu uspelo dobit nazaj v manj kot 2 tednih?

ModriN96 ::

Servis ne izvaja Acord92 ampak Avtera d.o.o., Acord92 pošilja robo naprej in niso oni tuki nč krivi...

Razy ::

Aja ups...dobro a ve kdo vsaj kdaj bom dobil to nazaj?!?! Ker zgubljam živce!

ModriN96 ::

Jih boš lahko še kr neki časa... servisa tacga kot ga vsi pričakujemo v SLo NI... Čakalne dobe so itak 3 tedne+... tko da... ;)

LuGi ::

A vi še kar kupujete pri solo.si? Raje dam 5eur vec kot pa da tam kupim kaj..

YesweScan ::

Zakaj pa ne pošljete direktno do pooblaščenega servisa ?

solatko ::

sfpdfpokdf - zato ker ne veš kateri servis je pooblaščen, če je roba nabavljena mimo uvoznika, je pooblaščen servis trgovina, kjer si kupil, oni pa morajo urihtat zadevo. Po navadi, pri zamenjavi traja od enega meseca do mesca in pol.

rexi ::

js sm čis popenil k sm ene stotič ke klicov in usakič mi isto rečejo ...
"pokličemo te kasneje"

še za en klic k serviserju nimajo časa

take nesposobne ludi bi mogl dat na cesto ...

obnašanje je pa tudi na primitivni ravni (kot da smo kremenčkovi)

Razy ::

Jst pa sm jim pred 3 dnevi pisal na mail...NI odgovora..
Ne vem zakaj ne morejo enga maila pogledat...
Nesposobneži.

Samson ::

Hum zanimivo. Jaz imam pa z reklamacijo (po moje avtera) lepe spomine. Umrla mi je ASUS p5k premium wifi in sem jo prek trgovine kjer sem kupil platko poslal na servis. Cez cca 1 teden (mogoce kaksen dan vec) me je trgovrc ze klical, da je prisla plosca. Poslali so p5q deluxe, ki sicer nima wifi, ampak se mi nekako ni zdelo primerno da bi jim tezil. Hitro in pa se solidno platko dobil, ceprav sem nabavil takoj p5q pro, ko sem dal plato na garancijo, ker se mi je zdelo da bo reklamacija trajala dlje...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

TOP ::

Škoda se je razburjat in biti živčen,vsi smo nestrpni in bi radi robo čim prej nazaj,ampak dejstvo je da imajo rok 45 dni po zakonu in toliko časa majo oni pravico tole popravljat oziroma gledat,ali kaj že delajo.Ne klicari nazaj ker ne boš dobil odgovora in če bolj boš sitnaru bolj te jebejo.Oni nej ti dajo št... reklamacije in ti lepo pokliči na Avtero in povprašaj.Jaz sem zadnjič reklamiral plato Gigabyt in sem čakal 14 dni nič nisem klicaru.Enkrat pa sem reklamiral napajalnik in tud jim vsak drugi dan težil pa sem čakal 30 dni,pa so mi sam novega poslal,to bi lahk naredili takoj sam tako je.V večini primerov dajo novo robo redko kej popravljajo,tako da tole je brezveze vse skup toliko čakat.

šernk ::

dokler ni mimo 1 mesec pomoje nimaš kaj niti klicariti...morda 1x umes

se mi je že zgodilo da sem nesel monitor na popravilo in so mi obljubili da pokličejo ko bo monitor popravljen...po treh tednih sem slučajno šel mimo trgovine in povprašal kaj je z njim. monitor je bil seveda že nazaj, da bi me pa o tem obvestili pa bog ne daj...

mobitel pa sem imel na servisu enkrat 3x zapored zaradi iste napake, pa jim praktično nemoreš popolnoma nič...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

R33D3M33R ::

Jst pa sm jim pred 3 dnevi pisal na mail...NI odgovora..
Ne vem zakaj ne morejo enga maila pogledat...
Nesposobneži.


Pogledajo ga že, ampak odgovorijo ne. Enkrat sem poslal en mail s vprašanjem, ki je vsebovalo potrdilo o prejemu. Odgovora nisem dobil, sem pa dobil dvoje potrdil o prejemu. Torej je dvoje oseb to prebralo, nihče se ni zmigal in odgovoril.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

rexi ::

TOP a to verjetno 45 delovnih dni ?

WamPIRe- ::

Mislim da ne delovnih...

TOP ::

ne 45dni od dneva ko so oni sprejeli,sepravi tud praznike in vikende šteješ.

Valvoline ::

Jaz ne vem kaj pa spoh delate da vam tako radi crkujejo plate in ostale komponente.
Sestavil že precej kišt zase in prjatle iz rabljenih in novih komponent in istih takoj navil na max pa še nič ni crknilo do sedaj.
Ne vem,res mi ni jasno kaj folk dela z komponentami.

gogi_hunter ::

brca v njih

Valvoline ::

@rexi ....:)
Dej nam res povej kako ti je ratal uničit plato ki je skoraj *buletproof* :)
asus maximus 2 formula - no comment :)

gogi_hunter ::

100% si kaj preveč naštimal :D

misso ::

Vem da so reklamacije zajebane, še posebej ko dobiš 40. dan novi izdelek in si misliš zakaj sem toliko časa kupil. Oni igrajo na to foro da brez računalnika nemorešbiti, in boš kupil novo matično ploščo v tem času in jih boš pustil lepo v miru.

Kolikor vem se vse reklamacije urejajo pri proizvajalcu, če ti trgovec v slo. zamenja izdelen, pokvarjeni izdelel pošljeo k proizvajalcu, proizvajalec ugotovi da to ni reklamacija, lepo pokvarjen izdelek ploščo vrne trgovcu, in more sam plačati tvoj novi izdelek.

Iz mojih izkušenj jest kupujem izdelke v najbljižji trgovini. Res da so kakšni izdelki pa par €€ dražje, dozdaj nisem imel težave. Tam ko sem pa gledal kje bom največ €€ prišparal mi ap je izdelek vedno pokvaril in pa tudi sem imel težave z reklamacijo.

Pa tudi to vleja da če si fino tečen pa če fino tečnariš po tel. ti bodo zanalašč reklamacijo uredilo 30 ++ dan. Pa četudi izdelek leži 15 dni pri njih.

rexi ::

no kako sm jo uniču ...

mt gre zjutri pogledat pošto, računalnik užge ...

kar naenkrat nekaj poči in začne smrdeti po skurjenemu napajalniku

mislim da je škoda nastala zaradi "chip shit" napajalnika (lc power)
je pa smešno ...
napajalnik je bil kupljen tudi pri solo.si ampak so me poslali u eno drugo štacuno (izid) kjer so mi že isti dan zamenjali napajlnik

to pa še ni vse...

izid je še večja štala kot solo...

ko pridem notri v trgovino, vidim nekaj uslužencev ki mirno pijejo laško in se lepo pogovarjajo (me niso opazili ) ko se oglasim me pogledajo kot da sem jim pokvaril zabavo ...

no končno dobim moj "nov" napajalnik ,ki pa zgleda že rabljen in popraskan ...

tko da ja mogoče imam res srečo ali pa v vseh trgovinah delajo taki nesposobneži
-----
LP,Matic

rexi ::

u še eno vprašanje ...

ko jim bo končno prišlo napamet da mi majo še za reklamirat matično , je potem možno da mi dajo nazaj denar oz. drugo matično ?

(matično sem imel približno 3 mesece do takrat ko se mi je pokvarila )

razlog za kaj bi mi dali denar je to da se nočem več ubadat z njimi .

a je možno ?

LP,Matic

Šimpanz ::

To je samo stvar njihove dobre volje. Vpraši pa boš videl.

rexi ::

ok
koliko je možnosti da je še kaj šlo k rakom žvižgat

grafična ni ker sem dal drugo noter in ni delal

je možno da je procesor ali pa ram

(ko prižgem računalnik se sam ponovno zažene ne vidim post-a)

Duhec ::

Sem tole prebral pa zdaj ne vem ali si ti @rexi serviser z izkušnjami, da si zaključil, da je plata hin ? Lahko je, seveda, ni pa nujno !
Torej napajalnik je po tvoje crknil, ker je "smrdelo po zažganem napajalniku". Ok, dobil si novega, pardon, rabljenega kar je sicer manjša verjetnost, da je sploh dober ampak OK, recimo da je, si ga priklopil na plato in vse, res vse napajalne konektorje, nobebega izpustil in spet ni bilo slike. Gotovo pa se vrtijo ventilarorji, kaka ledica gori, mogoče celo kak pisk od začetka .... no, recimo, da je tako.
Zamenjal si grafiko in dal drugo noter ter v isti sapi zaključil, da grafika ni crknila ! Hm, če bi bil fuč npr. spomin ali pa cpu potem isto ne bi bilo slike. Torej !?
Lahko pa seveda še kaj več in novega poveš .... predvsem podrobnosti !

In tale tvoj stavek na koncu, ki ga pišeš v sedanjiku : "(ko prižgem računalnik se sam ponovno zažene ne vidim post-a)" ga nekako zdaj ne znam uvrstiti v ta tvoj problem ! A nimaš plate na servisu ?

rexi ::

Duhec!!!
to je slo-tech ne pa Slovenščina ...

drugače pa ja res sem narobe napisal ampak sigurno veš kaj sem mislil s tem...

ko se mi je to zgodilo sem vse iz kište ven pobral in na mizi sestavil z novim napajalnikom-vsi kabli priklučeni (preveril 2x)...

nekaj časa mi je računalnik delal in sem mislil da je vse OK ,nato sem dal vse nazaj v kišto in potem zmeraj ko sem hotel užgat komp se mi je zmeraj reseteral , potem sem predvideval da je šla matična zato sem jo tudi peljal na reklamacijo

u ja tisti čas ko mi je komp še delal je včasih na postu napisalo napako "cpu temp over limit" (proc. je 100% na sobni temperaturi)

zakaj sem še slutil da je matična šla ?

ker so bili pristoni podobni znaki kot pri prejšnemu računalniku ki VEM da je šla mama plata (se pravi imam izkušnje s tem ).

IN RES UPAM DA MI NI ŠEL ŠE PROC IN RAM !!!!!!

Duhec ::

Ni več moj namen zdaj ugotavljat ali je plata fuč ali ne ker z vsakim postom vedno več poveš kako si prišel do zaključka, da je plata fuč.
Da, zakonski rok je 45 dni.

solatko ::

rexi - Glede na to, si dal vse ven iz kište in je delal, sumim stik na zadnji strani. A je matična plošča kej ukrivljena in se ti pritiska zadnje stene ohišja. Če ti je računalnik izven ohišja delal, je matična v redu. Da nisi slučajno ničelne žičke dobil v USB vhode (tista ploščica od MB, ki se vtakne v zadnji strani ohišja). Vse še enkrat dobro preglej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15924249 (10865) Hayabusa
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786119863 (51204) r3dkv1c4
»

Trgovina SOLO.SI = prevaranti.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8613989 (6465) dwinxp
»

Trgovina Solo.si

Oddelek: Pomoč in nasveti
394085 (2293) mrbungle
»

Solo.si mi ni nakazal denarja skoraj 2 meseca

Oddelek: Kaj kupiti
314748 (2915) Leks

Več podobnih tem