» »

Nvidia-tv out problem

Nvidia-tv out problem

Big Poppa ::

Torej,pred časom sem mojo staro Ati Radeon 7000 zamenjal z Leadtek GeForce 4 Ti4200 ViVo,ker pač paše včasih kako igro tudi na pc-ju zaigrat.

Pri ati-ju sem bil navajen preprostega in kvalitetnega rokovanja z tv out-om.Ko sem hotel gledat film na tv-ju,sem enostavno zamenjal primarni in sekundarni monitor,desktop mi je pokazalo na tvju in na monitorju,video pa na le enem izmed teh.To mi je blo všeč.
Pri nvidii imam pa sedaj velike probleme.Prvo kot prvo,desktopa ne morem dobiti enakega na monitorju in na tvju.Glej sliko:

Slika na monitorju:


Takšna pa je slika na tvju:


Kot je razvidno iz slik,na tv ne dobim celega desktopa,edino ča na monitorju zmanjšam ločljivost na 800x600.To mi niti pod razno ne diši,saj mi potem razmeče vse ikone itd...

Drugo,clone mi ne deluje,na tv dobim samo ozadje brez taskbara in ikon.;( Kako to?

Tretje,kako lahko spremenim jezik pri nvidia nastavitvah?

Četrtič,ko sem uporabljal ati-jevo kartico,nisem na tvju nikoli opazil temnejših pasov,ki potekajo vertikalno po ekranu,glej slike:
Tu je označeno kje sta ta dva temna pasova(z rumeno je označen ekran):


Tu pa slika brez označb:

Upam da je razvidno kaj mislim.


Moje vprašanje pa je,kako naj zdaj usposobim tvout,da bom lahko imel hkrati ločljivost namizja na monitorju nastavljeno na 1024x768,na tvju pa bom lahko normalno gledal filme.

Če pa to ni mogoče,bom pa to grafično tak raztrešču da se bo kadilo iz nje.

mirkuma ::

Trenutno nimam casa....vec zvecer

Oglej si forum na www.tvtool.com
Potegni si z NVidiine strani pdf dokument za zadnje driverje v katerih je vse razloženo.
Kateri TVchip imaš (TV Encoder type)?

V driverjih imas 3 moznosti, dualview, clone in extended.
Nastimaj si na extended, tako bo imel monitor svojo resolucijo in osveževanje, tv pa svojo.
Npr monitor 1024x768@100Hz in TV naprimer 768x576@50Hz.
Tako na monitorju delas normalno, na TV pa odpres recimo BSplayer in gledas film.

Glede crte ki pleza po ekranu, iztakni kabelsko anteno ven iz TVja in poglej ce zadeva izgine.

Ce filma ne moras raztegniti cez cel ekran poiskusi z TVToolom, naslov je zgoraj in pa z najnovejsimi driverji za grafo.


Vec ti napisem zvecer...

Big Poppa ::

Driverji so najnovejši,kabelsko sem že izštekal in problem ostaja.

Bom malo linke pregledal,ki si jih dal.

Hvala zaenkrat!

CaqKa ::

tole si prebral: PC na TV - splošni nasveti ?

Big Poppa ::

Prosim naj mi nekdo pomaga.Jaz sem s tem tvoutom tako obopan,da bom še ta teden stolku računalnik in to kurčevo grafično,če ne zrihtam.

Že od nekdaj sem sovražu nvidio,zdaj sem se pa res zaklel,da nikol več ne kupim njihovega proizvoda.Pa če je magar zastonj.Tolk komplikacij okol ene enostavne stvari,ki je bla pri atiju čisto preprosta.;(( :\

glen ::

To je sicer splosno znana hiba Nvidia TV-Out kartic.

Imel sem podobni problem , ki sem jga resil z orodjem TVTool

http://tvtool.info/index_e.htm

Dr_M ::

jest sm meu ze kr precej kartic doma, osnovanih na nvidiinih cipih, ampak nikol problemov s tvoutom...pojma nimam kaj vi to delate.
ce ma kdo problem, pa ce je iz lj/se mu da pridt v lj, lohk prnese k men, pa bomo se pr men sprobal hudica :)
lohk tut ceu comp prnese.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Big Poppa ::

Sem že uredil problem.Nabavu sem 9800SE, Ti4200 pa prodajam v malih oglasih.Kartica deluje brezhibno,tudi nove igre ji ne predstavljajo problema,ampak jaz sem pač od nekdaj navajen ati-ja,pa se ne morem s temi komplikacijami sprijaznit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564382 (3711) anjica
»

S-video pa TV-out

Oddelek: Zvok in slika
51022 (843) Vanich
»

[DivXviD] Predvajanje filmov iz PC na TV

Oddelek: Zvok in slika
265283 (4003) H_man
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505914 (4819) bbobst
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292077 (1577) Kawl6

Več podobnih tem