» »

Problem z GF8600GT 512 Gainward Silent FX

Problem z GF8600GT 512 Gainward Silent FX

madog ::

Živ

Imam en problem ki pa je malo nenavaden, imam grafično 8600GT od gainwarda (silent/pasivno hlajenje) in se zadnjih nekaj mesecev pojavlja težava ko mi zmrzne celotni računalnik in vse kar pomaga je reset sistema.
Da zmrzne se pojavi samo pri igranju iger ali predvajanju filmov odvisno kdaj dela 3 min in zmrzne kdaj tudi po 20 min deluje in nato zmrzne. Večinoma se pojavljajo težave v igrah.

Čudno je tudi da ko "zmrzne" vedno zaloopa zvok v trajanju cca 1-2 sek in nato loopa dokler ne stisnem reset button.

Probal sem že vse sem mislil da je krivo pregrevanje in sem za foro montiral dva 80mm ventilatorja pred iz za njo da je bil pretok zraka maximalen vendar ni pomagalo, nato sem mislil da so krivi rami, vendar enako, plata po moje ni problem ravno tako procesor.

Napajalnik imam Tagan 420W, kar bi moralo definitivno zadoščati, saj je delovalo BP eno leto.

Driverje sem probal že vse vendar enako.
Kartica je še vedno v granciji par mesecev in jo bom nesel zamenjati če se ne najde napake kje drugje tukaj pa rabim vašo pomoč.

Probal nisem na drugem kompu, saj vsi ki jih poznam imajo še vedno AGP vodila.

Vsakršna informacija bi bila dobrodošla.

Hvala
  • spremenil: madog ()

computer2 ::

Mislim da se ti prevec greje.

madog ::

Ma sam mislm da se ne pregreva, v idle je 39 stopinj, ko freezne je v logu zadnja vrednost cca 55 stopinj tko da to za moje pojme ni problem

neres ::

Mogoče da ima tisto slavno napako, čeprav ne vem al naj bi tista veljala samo za mobilne verzije (v prenosnikih) al tudi za navadne 8400/8600GT.

Lahko pa je tudi kaj drugega. Vsekakor preizkusi druge (novejše) driverje, če jih še nisi.

Sicer pa nesi na garancijo.

huek111 ::

Meni je to delalo na novi 8800 gts pa mi je v trgovini rekel da je zanič!Ni mi pa zmrzovalo če je bila resolucija manjša od 1024x768

madog ::

Aha ok jest mam resolucijo 1280x1024, bom probu manjšo resolucijo in če je to res potem nesem takoj nazaj.

Pyr0Beast ::

Kaj pa ce je procesor kriv ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

madog ::

OK zmanjšanje resolucije ne pomaga popolnoma nič, ne vem kako bi bil lahko procesor kriv?? Lahko poveš kaj več

neres ::

Konec koncev so lahko tudi rami. Zalaufaj en Prime95 za par ur (ali kar čez noč) ali pa kak memtest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39128489 (12369) erzy
»

Katera grafična je boljša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
965459 (3849) blackbfm
»

Win Vista HP in Daemon Tools - konflikt

Oddelek: Pomoč in nasveti
141928 (1602) El Nino
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80138565 (22784) macgajver
»

Zmrzovanje zaradi 8600 GT?

Oddelek: Strojna oprema
121384 (1130) igor0203

Več podobnih tem