» »

DX 10 ali DX 9 grafa?

DX 10 ali DX 9 grafa?

««
15 / 17
»»

frudi ::

Tilen... zakaj bi bral še enkrat bedarije, ki jih piše Calligula? Sicer se strinjam, da je Vista za zdaj bolj kot ne jajc, ampak podlegel je isti iluziji, kot ti - da z DX10 kartico absolutno moraš uporabljati Visto in DX10 codepath v igrah. Zakaj bi to moral? A si sploh sposoben navest en dober razlog za to? Do sedaj ga še nisi, kljub vsemu svojemu bluzenju in jamranju čez DX10.
Tudi DX9 v novih igrah več ni to kar bi lahko bil.

Huh, kaj pa potem je? Ne igram blazno dosti iger, ampak kar sem igral novejših zadnjih par mesecev (STALKER, BioShock, GRAW2, Lost Planet), so izgledale prekleto lepo in na 8800GTX tekle zelo tekoče. In kar se tiče videza, DX10 sam po sebi ne bo prinesel kakega blaznega napredka. Lost Planet in BioShock izgledata zelo podobno pod obema načinoma (no, pri BioShocku se dejansko opazijo recimo precej lepši dimni in vodni efekti) in tudi tečeta enako hitro.
No, katero grafično pa ti svetuješ frudi, da bi lahko igral World in Conflict recimo s povprečnimi 60 fps in seveda 1900x1200?

Ne vem zakaj bi za strategijo rabil 60FPS - ti verjetno samo za to, da bi lahko jamral, kako nobena kartica ne doseže te cifre; sam bi verjetno bil s 30+ povsem zadovoljen (verjetno zato, ker WoC nisem igral, tako da ne vem, kakšna hitrost je potrebna za tekoče igranje). Teh 30 bi GTX mogoče celo dosegel, vsaj v DX9. Še sam ves čas lajaš, kako ni vizualne razlike med DX9 in DX10, tako da niti ne pisni o tem, da bi moral igrati v DX10. V vsakem primeru pa bi z 8800GTX lahko igral pri višjih FPS ali višjih detajlih, kot s katerokoli drugo grafično.
In ko že konstantno vlečeš te FPS naokrog - tudi G90/92 (or whatever to hell it's called) bo težko dosegla 60FPS v vseh igrah, ki bodo izšle do novembra/decembra. In kot sem ti že enkrat napisal, pa se ti je zdelo neumno - to bo še toliko bolj veljalo za igre, ki izzidejo v 2008. Se pravi jo lahko že sedaj razglasiš za nateg in neumen nakup...

In še vedno čakam za nasvet - katero DX9 kartico naj kupim, da bom lahko igral v 1920x1200?
Če ti še ni potegnilo, bom ponovil, kar je napisal že macgajver - med high-end karticami ne gre za vprašanje DX9 proti DX10, ker nobena DX9 kartica ne sodi več v high-end! Če hočeš high-end, pač kupiš kar je tisti trenutek na vrhu - in trenutno so to pač 8800 in HD2900.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

RC14 ::

Fantje, malo lepše se izražajte in brez žaljivk prosim. Bo šlo?
Nekak se mi dozdeva, da bo kmalu imel moderator kaj početi in bo tema kmalu pod ključem, kar pa mislim da si tega ne želite, ali pač?



Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Tilen ::

Tilen do takrat boš mogu še naprej morit s World in Conflict in slabimi fpsji.

Ti se kr tolaži. Edina igra, ki dela normalno v DX10 je BioShock. EDINA, kolega.

edit: Ne vem pa zakaj morim? Samo predstavljam dejansko OBJEKTIVNO stanje potencialnim kupcem.

RC14, nič novega. Zavedeni uporabniki pač seveda ne bodo priznali svoje zmote in vse drugo, kar bi lahko komu drugemu mogoče koristilo, je po njihovem le kriva vera.

In še vedno čakam za nasvet - katero DX9 kartico naj kupim, da bom lahko igral v 1920x1200?

Na to sem ti pa že odgovoril. Glede na to, da ti normalnega igranja na teh resolucijah ne omogočajo niti tvoje "najboljše" trenutne kartice, je tvoje vprašanje precej retorično.

frudi, tudi če pri vas doma lajate, pri nas ne. Bo treba kakšno posebno ustanovo obiskat. Pa brez zamere.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

frudi ::

Ti se kr tolaži. Edina igra, ki dela normalno v DX10 je BioShock. EDINA, kolega.

BioShock in Lost Planet. WoC ne dela normalno niti v DX9, tako da to ni problem DX10. CoH in CoJ sta pa itak originalno DX9 špila, naknadno patchana za DX10 podporo.

Zavedeni uporabniki pač seveda ne bodo priznali svoje zmote in vse drugo, kar bi lahko komu drugemu mogoče koristilo, je po njihovem le kriva vera.

In kdor ni pripravljen plačati za kvaliteto ali hitrost (ali pa si je ne more privoščiti), bo pa kar naprej iskal izgovore, zakaj je ravno on kupil najbolj optimalne komponente in je vse kar je dražje itak brezveze. Tovrstne primitivne argumente se komot obrne v katerokoli smer in se z njimi lahko obmetavamo v nedogled, zato se raje ne spuščaj na tak nivo...

Glede na to, da ti normalnega igranja na teh resolucijah ne omogočajo niti tvoje "najboljše" trenutne kartice, je tvoje vprašanje precej retorično.

Torej boljše veš od mene, kako sem preigral recimo igre, ki sem jih naštel v prejšnjem odgovoru? Ok, v Lost Planet sem res znižal kvaliteto in resolucijo senc na srednjo, kar je hkrati max nastavitev v DX9 načinu.
Nikakor pa ne moreš pričakovati, da bodo VSE igre, ki izzidejo v roku enega leta od izdaje neke high-end grafične, na tej grafični delale na max detajlih in resolucijah. To je veljalo za 9700Pro, za 6800GT, za 7900GTX in 8800GTX. In ne boš verjel - enako bo veljalo tudi za tebi tako ljubo G90/92/whatever.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

matjaz23 ::

Ma, nekateri so pa vstrajni :)

@Tilen: Js ne vidim v čem ti vidiš problem. Pač maš mišljenje, da se DX9 iger ne "splača" več igrati, ker se razvija DX10 path. In tako boš čakal, da pride na trg GPU, ki bo sposoben poganjati VSE DX10 igre na 60+ FPS. Nekateri (in teh je veliko, med njimi sem bil tudi js), pa so v fazi, kjer jim računalo ne omogoča več solidnega igranja novejših iger(DX9, kaj šele DX10), in se odločijo za nakup novih zadev. ZDAJ. Ti se bi zgleda odločil drugače in bi pač še životaril na starih komponentah en mesec, dva, tri... eno leto, eno leto pa pol, samo da bi to svetovno čudo od DX10 lepo laufalo.

Mi, ki pa si zdaj želimo, da nam igre laufajo po najboljšem možnem načinu, pa nimamo kaj za razmišljati - 8800 ali HD2900. Razlika v zmoglijivosti v DX9 načinu je prevelika, da bi kupoval kartico prejšnje generacije. V primerjalni tabeli na Tom's hardware se lepo vidi razlika med generacijami. Z 8800 GTS 320 lahko konkurira samo Nvidia 7950 GX2, ki pa kot veš nosi na sebi dva GPUja, cenovno pa verjetno ne pride blizu.

Tvoj argument, da kupiš za 200€ samo nalepko DX10 Ready, ne vzdrži. Ta razlika v ceni se odraža že v samem performansu DX9 iger. Je pa seveda bonus, da lahko poganjaš, ali vsaj preiskusiš ;) še DX10. Verjamem pa, da se bo v bodoče slika teh kartic, kar se DX10 tiče le, izboljšala in ne poslabšala, kot trdiš ti.

Še malce primerjava cen:

7900XTX je 498,20 € - 8800 GTS 320 pa 297,95 € (mimovrste samo kot primer)

Še povezava do primerjalne tabele GPU: VGA Chart

Veselo čakamo na tvoj naseldnji post z omembo 20 FPS v DX10. Pa brez zamere :)

lp
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Shegevara ::

7900GTX 8-O plain bullsiht

vodilna (najboljša dx9, ki se jo še da v trgovini kupit) 1950XTX je noro cenejša od 8800GTS 320mb, košta manj kod 200€.

matjaz23 ::

Nisem rekel, da je najboljša - primerjal sem cene najdražje DX9 grafe na mimovrste z najcenejšo serije 8800.

Kaj lahko daš kakšen link za 1950XTX, kjer je dobavljiva in s ceno ??
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Tr0n ::

Ah, DX10 = cool.

BioShock + max details + DX10 = gaming bliss. 8-)

AapocalypseE ::

KLIK cenejše X1950XTX nisem našo.

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

se oproščam. zgleda sem spustil en X na koncu. Tista pod 200€ je seveda samo XT.

XTX je pa edina verzija še najcenejša 227,76 EUR

Calligula ::

Od folka na tem forumi, ki se je ogreval in kupoval 8800 jih ima kakih 15% monitorje z res visoko resolucijo. Ostali so (vsaj po sprotnih komentarjih v temah o teh graficnih) kupovali oh in sploh 10x kartice, za visto,.. in, ce si ti Stalkerka in ostalo igral v Visti bi raje z enakimi frami to delal z enkrat cenejso kartico na instalaciji XPjev, ker je vista tako ruzila recio z Stalkerjem..

Bioshock pa tudi nima tako hude grafike. Je cisto solidna, ne stekam pa kako so nekateri tu tako navduseni. V primerjavi z CoD ja. Gameplay je pa malo prevec arkaden. Ampak igra je vseeno res dobra.

Dejstvo pa je, da niste nujno preplacali zaradi lastne naivnosti ampak predvsem, ker Microsoft in industrija iger ne dostavljata obljubljenih stvari.

Cene pa imajo te graficne itak se danes previsoke. Vista je pa itak nateg stoletja.
Prav nobenega pametnega featurea pa se DX10 boste ZAGOTOVO imeli opcijo furat tudi na XPjih. Uradno ali ne.
Vista je bloated piece of crap. Jo imam, z SPjem.. RAM ni problem.. preprosto jo imam, ker jo pac imam.

Je pa ne bi niti najmanj pogresal.

frudi ::

S.T.A.L.K.E.R sem igral tako s 7900GTO, kot z 8800GTX. S prvo sem moral igrati s static ligting, ker dynamic ni prenesla nad 1280x1024, pa še tam z ubogimi 30 fps; na 1920x1200 sem gledal pa diapozitive z 10-15 fps. 8800GTX po drugi strani ni imela problemov s 1920x1200, dynamic lighting in vse ostalo na max - večinoma med 40 in 60 fps.
Ni pa bilo razlike med Visto in XPji (oboje x64). Na obeh je igra tekla dobro, brez zatikanja ali ruženja po disku (sem pa v Visti izklopil indeksiranje, system restore in superfetch, kar precej pripomore k umiritvi diska).

Se pa strinjam, da je trenutno prevelika vrzel med high in mid range karticami. Mid range imajo sicer ustrezno ceno, pa za en drek zmogljivost; high-end pa ravno obratno - dobra zmogljivost, ampak prenavita cena. Je pa to sigurno tudi posledica dejstva, da je ATI oring zamujal z R600, pa še ta na koncu ni izpolnil pričakovanj. Nvidia pa sigurno iz lastne dobrote ne bo sama od sebe znižala cene...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

DJ MartiNi ::

MedoPu...kje pa se dobi x1950xtx za 227,76? Ta kartica ima ceno kar blizu HD 2900XT ali pa še čez. Vsaj tako sem jaz zasledil.

Tisti, ki potrebuje kartico s 512MB rama pa nima denarja na pretek, si še vedno lahko privošči x1950pro, katero se da v Funtechu dobiti za 151€.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

X-Hair ::

Jao ste zablodli. In to samo zaradi tega, ker se hoce svetovatim potencijalnim kupcem novih graficnih kartic. Vsa finta je v temu, da ce se sedaj kupuje, se kupuje nekaj v rangu do 200evrov. Se pocaka nekaj casa, se vidi kaj bo z novimi generacijami in se potem vrze 400,500 evrov. Lahko pa seveda nekdo 2x vrze 500evrov, zakaj pa ne. Evo cist na kratko, blodenja nekaj zadnjih strani. :\

krneki0001 ::

Caligula, Stalker dela čisto normalno na 1280X1024 z vsemi max detajli v visti na E2160, 2GB rama in 8500GT. Pa je 8500GT zelo slaba kartica. na 1600X1280 pa deluje na 30, mogoče 35 FPS-jih.

Tko da si ti nesposoben in si ne znaš poštimat viste da je teb tok sralo po disku, ker meni na tej mašini razen ko greš v naslednji level niti enkrat ne podrgne po disku. Na splošno mi vista manj drgne po disku kot XP ali server 2003, ker se da večino bedarij, ki so jih vgradili v sistem izklopit. Pač moraš skonfigurirat zadeve, ne pa samo posnet in rečt zdej mora pa delat.

Poleg tega SP za visto še ni zunaj, tko da tisto, kar imaš je en BS.

Zgodovina sprememb…

matjaz23 ::

7900GTX 8-O plain bullsiht

vodilna (najboljša dx9, ki se jo še da v trgovini kupit) 1950XTX je noro cenejša od 8800GTS 320mb, košta manj kod 200€.


Lepo bi bilo, da bi cene malo preverile, preden me negiraš :)

V glavnem, price/performance in prednosti ene in druge se lahko debatira med high-end DX9 in Dx10 ala HD2600 in 8600 GT(S).

lp
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Shegevara ::

DJmartiNi: jest sm rekel najcenejša. Ne pa kje se dobi. Za toliko se dobi v normalni ameriški štarcuni, jaz sem samo dolarje v € preračunal.

Shegevara ::

dobro matjaz. Nič ne pravim da se dx10 ne splača. Od 8800GTS 320mb do 8800GTX in HD2900XT se vse splača glede price/preformance. Samo v oči mi pade ko si dal eno bedasto primerjavo z 7900GTX. That's all

RC14 ::

Kdor v tem trenutku ali še huje, da jo bo kupil čez kakšen mesec grafo recimo 8800 GTX ali celo Ultra je to zelo totalno zgrešen nakup. Kdor je kupil te grafe prej, pač jih je in uživa že nekaj časa na max detaljih in resolucijah, čist ok, ampak roko na srce, tik pred prihodom (če temu lahko tako rečem) nove generacije kartic G92 se pa res ne splača kupovati kartic za 400- 500EUR, ker boš recimo čez 2- 3 mesece dobil za isto ceno 2 do 3x hitrejšo kartico.

Ne vem kaj se mate tolk tukaj za kregat ??:\ Prav smešni ste, oz na trenutke bi reku da je to žalosto.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

matjaz23 ::

@RC14: Jp, tik pred prihodom nove generacije je res bolje počakati, ampak res tik preden. Se popolnoma strinjam. Naj pa vsak sam presodi, a je pripravljen čakati do novembra oz. decembra, če si močno želi nov računalnik že sedaj. V glavnem sem z mojimi posti v to temo hotel povedati, da nakup teh DX10 kartic ni in ni bil zgrešen nakup, saj si zagotovo dobil boljši DX9 performance in kot bonus možnost poganjanja DX10 iger. Če nisi trmast kot vol, in izključiš kakšne senčke in podobni krap, celo zelo zadovoljivo. Kot je pa v vsakem obdobju, ko se menjavajo generacije modelov, je odločitev ali kupiti zdaj ali počakati težka.

@medopu: saj pravim, malo sem surfal za cenami high-end DX9 pa mi je ta pršla pod noge. Ampak tud "tvoja" 1950XTX je dražja od 8800GTS 320. Za kar nekaj cekinov! :)

over and out,

lp.
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Calligula ::

Nebivedu in od kje tebi ideja, da nimam jaz na disku vse te zalege izklopljene? Dejstvo pa je, da Stalker na XPjih precej lepse laufa. Na XP jih bi bil precej bolj prijeten.

Frudi, ti si eden izmed redkih, ki ima res high res monitor. Ostalih 90% pa je nabavilo bog ve zakaj.

Pa se to: Koliko casa jetrajalo, da je Nvidia vrgla ven prve Vista driverje. Sploh ni blo mozno nic delat z 8800, ce ji jo kmalu kupil.

Microsoft je vrgnil ven polizdelek, Nvidia je prodajala polizdelek pa se vedno je tako:
KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

OChack ::

še neki glede dx9 in dx10 ter omejenosti le na win vista (by valve)
http://www.theinquirer.net/?article=419...
Int€l inside, IDIOT Outside

krneki0001 ::

Ne vem, meni na 2GB rama, 8500GT in E2160 nič ne brska po disku med igranjem in imam konstantno nad 60 FPS pri resoluciji 1280X1024 pri vklopljenih vseh detajlih - driverji beta so 163.22 od nvidie. V več niti nima smisla igrati, ker imam samo 19col monitor.

Tilen ::

Ene velike buče prodajaš, nebivedu. Je pa druga možnost, da 99% testov na internetu laže in tebi dela vse na 60 fps. Pozabil si tudi povdariti, da če že, je teh 60 FPS seveda v DX9 načinu. Lahko pa WiC poženeš, pa da vidimo tvojih 60 fps >:D.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

frudi ::

Če bi Tilen bil sposoben preusmeriti pozornost v kaj druga kot pljuvanje po DX10, bi mogoče celo ugotovil, da nebivedu govori o STALKERju, ne o igrah na splošno. In če bi dejansko kdaj kako igro celo zaigral, ne le pametoval o testih na netu, bi zagotovo vedel tudi, da s static lighting STALKER v 1280x1024 leti skoraj na vsaki kartici, tako da 60+ fps s 8500GT ni noben problem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krneki0001 ::

Tilen, ti je že frudi vse razložil, tko da mal se ohladi, pa zajemi zrak in pejt kako dobro žensko osvajat. Boš mel več od tega, kot da za računalnikom sediš.

Jereb ::

@ nebivedu .. :D
se strinjam s tabo XD :D

Tilen ::

nebivedu, lahko še tebi kakšno zrihtam, nebivedu. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

Tilen, ne verjamem, ampak vseeno hvala.


aja, BTW sem srečno poročen.

OChack ::

ja to so zanimive reči recimo bratu na (Com)Tronon prenosniku za 800e z grafično ati x1600 dela špila GRAW2 skor bol ko na mojmu 3ghz x2 in radon x1950XT prizbnam da nima ravno vse detajle na high tako kot moja pa tud resolucijo ma malenkost drugačno ker je wide screen, ampak je pa hec da grafiko oziroma teksture lahko dam samo na medium za high mi pa neki jamra medtem ko njemu ne.....čudo
Int€l inside, IDIOT Outside

rdecaluc ::

Eno vprašanje . Nakup 8800gts 320 se v tem trenutku ... se splača ? se ne splača ? zakaj ja ? zakaj ne ?

Lp
Est modus in rebus. ,typos

Tilen ::

Se bolj ne splaca kot se. Jesen je pred vrati. G92 pride, 8800GTS bo padla cena ipd.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

rdecaluc ::

Okej. Will wait:D
Est modus in rebus. ,typos

strictom ::

Js bom pa pocaku na 9600GT :)

Pizdi me edino ko pridejo na koncu Q1.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tr0n ::

Pocakaj raje na 10600GT v Q4. Tak bos ziher, da bodo vsi spili laufali.

Jezus fucking christ ppl! :\

Calligula ::

TrOn, glede na to ,da ni res nekih spilov, ki bi nujno rabli 8800, tisti, ki pa bodo res rabli nekaj pa bodo rabli vec kot 8800 se pac zdaj ne splaca lih upgradat. Ce clovek tako sprasuje pomeni, da mu ni sile. Ce je tako naj pac pocaka do takrat, ko ga bo res imelo in bo pac dobil vec in bolje. Kupit nekaj ,da ti greje notranjo stran kiste po nepotrebnem pac nima smisla.

strictom ::

Tr0n. Imam 2600xt. Ampak 300€ pa ne mislim dajat da bom zdaj pol leta igral te kvazi DX10 igre. Bom potem jih igral pri 100FPSjih na 9600GT :)

3 mesce bom pa že počaku.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Mr.B ::

Ha ha ha...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senitel ::

Ja seveda jih boš igral s 100fps... Če misliš da je pri današnjih igrah grafična problem. >:D

strictom ::

Potem pa z 50FPSji. Gledal sem podobno kot pa 5600 in 6600GT.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Senitel ::

GeForce FX: DX8, DX9 ista koda -> DX9 bistveno počasnejši od DX8
GeForce 6: DX8, DX9 ista koda -> identičen performance
GeForce 8: DX9, DX10 ista koda -> DX10 bisteveno počasnejši od DX9???
Torej, če mislite da drži, da je GeForce 8 isto sranje kot GeForce FX, naj mi en genij potem razloži zakaj BioShock in Lost Planet delujeta praktično enako hitro tako v DX9 kot DX10 načinu? (verjetno Voodoo magic right? :P)
Če se torej tak genij ne najde od tod sledi:
GeForce 8: DX9, DX10 ista koda -> identičen performance
Torej, če v neki igri (World in Conflict, Call of Juarez, Company of Heroes) DX10 performance ni na nivoju DX9, od tod sledi da DX9 in DX10 ne tečeta na isti (podobni) kodi, ali pa DX10 verzija počenja bedarije.
Kaj vemo o naslednji generaciji torej G90, R680/R700? Masivno zvečanje računske moči v shaderjih, nekaj višji fillrate (toliko kolikor se pač zviša frekvenca), nekaj višji bandwidth (spet toliko kolikor se zviša frekvenca).
Sedaj pa preberemo tle v tej temi ničkolikokrat, da današnja generacija (GeForce 8, Radeon HD) ni sposobna poganjati "DirectX 10 efekte", ampak naslednja generacija (G90, R680) bo pa te iste "DirectX 10 efekte" poganjala za šalo.
Je že bil en zelo podoben prehod kot bo sedaj in to ni bil GeForce FX -> Geforce 6... Ampak Radeon X1800 -> Radeon X1900 (3x več pixel shaderjev).

Pesimist ::

Mah mene samo mantra, da je Vista prinesla taki velik performance hit na obstojecih spilah, da je kr grozno. NA mojem trenutnem sistemu je CSS naprimer neigrabilni na visti, medtem ko na XP solidno tece.
Po drugi strani pa je vista dosti boljsi desktop sistem. Multitaska enostavno fenomenalno na 1 core procesorju, ampak vseeno nemorem menjat dokler ne delajo tudi igre isto hitro.
Nimam pojma kak je bilo z zgodovino XP, ali je tudi delal pocasneje na zacetku etc...

Zdaj sicer nevem kako tece Lost, Bioshok na XP vs Vista na Dx9. A tece enako hitro ali tudi pocasneje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

strictom ::

Vglavne hitreje bo delalo na 9600GT kot na 2600XT. Jebote senitel znaš zamorit temo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Legend(SLO) ::

Še edini je k pove kej uporabnga. K utemlji zakaj je kej bolš in zaklaj bo oz. ne bo nasledna generaciji revolucionarna.
krneki

Tr0n ::

Senitel je se edini, ki ve kaj govori, glede na to, da dela za nVidijo (ce se ne motim).

Ostali froci samo smetite brezveze po tej temi.

strictom ::

"You don't have to be a chef to know that something tastes like crap."
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

pozitron ::

Kot začasno kartico si mislim kupt 2600xt, ker s se mi zdi dost pocen (100e), pa me zanima kolk 128 bit-no vodilo vpliva pri resoluciji 1024x768, glede ramov mislim? Ni mi tok važno, da mam xxx fps, važno, da je igralno. Najbolj me moti štekanje zarad premal vram-a (stuttering).

Senitel ::

Senitel je imel dobro dvomesečno prakso (aka internship) pri NV. :) Sam kaj ko hoče še faks končat... :\

Drgač pa strictom: Seveda bo "9600GT" hitrejša od 2600XT, ne bo pa to niti podrazno tak bum kot je bil prehod iz FX 5600 na 6600 GT! "9600GT" ima zelo male šanse da konča hitrejši kot je trenutno 8800 serija in tle je že 8800 kao prepočasna za DX10!
Lost Planet in Bioshock že sedaj delata cool v DX10, G9x bo verjetno v teh dveh igrah verjetno za kanček hitrejša v DX10 kot DX9 ( Klik v bistvu je že sedaj DX10 hitrejši kot DX9).
World in Conflict ima po tistih nekaj testih v Windows XP SP2 na E6600 strop pri ~55 fps in je v veliki meri CPU bound. Kako naj zdej GPU v Visti (veste da je MS na GDC/SIGGRAPH strašil, da 35% CPU-ja za OS in driverje ni nič pretresljivega?) kar pričara CPU cikle, ko jih že tako primankuje? Call of Juarez in Company of Heroes smo pa že tud 10x dal čez.
Mislim počakte Crysis, saj pride kmalu demo... :P

strictom ::

davidx300, sam igram na 1152xneki in 128bit vodilo ni neka ovira. To je bolj tam 1280 z raznimi AA naprej.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Legend(SLO) ::

A bi bla bolša izbira 2600XT al 8600GT, ker po ceni sta primerljiva.
krneki
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643843 (3843) PROTOTIP
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454408 (2558) Mr.B
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199103 (7266) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904964 (4006) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615890 (3873) opeter

Več podobnih tem